Fourruren Mantels Fl. YAISEÏM WYPFL1ER -TAFFIS N.V, [we HET YPERSCHE VOLK SCHRIJFM ACHIE N EN Pelsfirma BELGISCHE FABRIEK VAN CHICOREI AAU YPER Chieorei in fijn poeder, semoule en graan. BRUGGE, 9, AKADEMIESTRAAT, 9 JULLb dILLL, 16, Rue de Menin, 16, YPRES. KAPPEL SPORT ALLERLEI R. Brutsaert-Develter Bolspel. -- Matchen voor den Beker. FflBRiQUE DE FAUTEUILS EN TOUS GENRES Stores - Rideaux - Étoffes pour Ameublemenis - Tapis Toiles a Matelas - Papier peints - Linoiéum Toiles Cirées - Laines Crins - Plumes - Stores-Hous entelles de Bruges et Cluny au mètre. ii ii rr» nil a Tapissier-Carnisseur Tet. 250. G. DERYCKE, 18, Poperinghestraat, 18, YPER. CHBD9IIAEL usd hier en elders. Gheluvelt. Rond 6 ure 's avonds kwam hier een auto in de richting van Meenen gereden, toen. komende op de wijk Veldhoek hij op een onverlichte stootkar bootste, die geladen met hout langs de groote baan stond. Gelukkiglijk bepaalt zich alles bij stoffelijke schade. Wevelghem. Zaterdag morgen werden in het kabinet van den onder zoeksrechter verscheidene personen van Bisseghem en Wevelghem ontboden, om te verantwoorden over de volgende feiten sedert verscheidene maanden is men aan het verbreeden der kalsijde tusschen de gemeenten Bisseghem-Wevelghem, die heden een der meest bereden banen is van HUWELIJK. Rouwberlcht. Mevrouw ARTHUR WECKESSER. Sterfgeval. Voor de Burgerlijke Oor logsslachtoffers M. baron de Gaift'ier d'Hestroy, gezant van België te Parijs, heeft van de Belgische Regeering machtiging ontvangen voor het ondertee- kenen van een Fransch-Belgisch Ak koord, betreffende de burgerlijke siaeht- offers van den oorlog. Ronse. M. Standaert, volksverte genwoordiger van Brugge, ondergaat een hevige hersenschudding bij een autoonge val. Nabij Ronse is Donderdag avond een erg automobielongeluk gebeurd. M. Een Hulde aan Prinses Ma rie José. Een groep damen van Milaan hebben, in eene zaal van het ste- Spoorwegkaarten voorOor- logsi valieden. De vijfjarige Boterstraat-, YPER DE STERKSTE DER STREEK Waarom Goede Ulaar DE BESTE REKLAAIVL De SPAARZAAMSTE in 'I geDrnik, de BESTKOOPSTE en de BESTE. Een enkele proefneming moet alle onbevooroordeelde huisvrouwen overtuigen. 1 WATOU VÜAGGECUIJDING Oud=Strijders= Soldatenbond v.Watou n. s. B. Telefoon 7S5 Telefoon 785 MARKTPRIJZEN Hr: puntje voor den beker werd Woensdag -men door de Statie die in hare rti De Coöperatieve ontmoette. ïc het peleton van de Statie was de Heer ev::c'< vervangen door den Heer De- derek: in dit van de Coöperatieve speelde v r Cains in plaats van de Heer Jans- A's scheidsrechters de HH. Yerverken fs WHerghinste. De ?:at:e wonnen de twee partijen ach- Kirenvolgens met 10-9 en 10-7 punten. Xiet- ggeastaande het ongunstig weder waren iethebbers opgekomen om den match K vofeen. Het spel kon van weerszijden be- Woers lag 20 Xoveinber speelt het Postje g de Bascule. Zal het Postje zijn eerste EiCtje kunnen aanteekenen Het zal trach- fg".]. wer.een klassement na den 5'1 match Gespeeld Gewonnen COMTE CHiA 'ES POSTAUX 129.989 "7 m Groote keus van occasiemackieren. Eenige verkooper van het goed gekende merk Dupiicateurs - Alle bcnoodighrden Linten, papier, carbcne,stencils, inkt, enz. Verwisselingen."- Alle herstelling van geiijk welke machienen. Bascule 2 2 Katholieke Kring 2 1 Coöperatieve 2 1 Statie 2 1 Postje 2 0 Een die er was. STAD YPER. GEMEENTERAAD Zitting van Maandag 18 November 1929 om 18 uur. DAGORDE p.- Procesen-verbaal der zittingen van 21 f en 28 October 1929. E-Openbare werken: grafkelder op het f kerkhof. d.-Onbevaarbare waterloopen Dickebusch- beek, vernieuwing van een brugje, f - Openbare Onderstand openbare ver- I pachting van 3 loten land. t-Openbare Onderstand: openbare ver- looping van een perceel land en weide, ti.-Openbare Onderstand: openbare ver- J looping van bouwgrond, f.-Openbare Onderstand buitengewone werken, krediet. }t- Stadseigèndommen jaebtreebt Zillebe- ke. Maken eener hutte. I-Gemeenteopcentiemen op Staatsbelas ting op 't inkomen, hernieuwing. P.-Opcentiemen op Staatsbelasting op de I honden. - Gemeentebelasting op de rijwielen, lier-, nieuwing. jj 2 - Muziekschoolbegrooting voor 1930. 3.-Financiën aanvraag van krediet. 4- Nationaal Verbond der Oorlogsinvalie- S'I denFeesten, aanvraag om toelage. Clil: - Mededeelingen. ei f. - Stadsbegrooting voor bet jaar 1930. Huis van vertrouwen Gesticht in 1861 RIJSSELSTRAAT - 19 - YPER COLS en GARNITUREN LAATSTE MODELLEN BESTE KEUS Maken, Veranderen en Herstellen in huis gedaan. OPEN 'S ZONDAGS. het Kortrijksche. Reeds verscheidene ma- jrn zoo komt het dat wij dit woord De- De H. Mis ging voort onder het nagevoe len werden des avonds te midden den functus (afgestorven) gebruiken om deze len van die indrukwekkende Rede steenweg zware Steenen geplaatst, of an- aan te duiden die een buitengewoon werk. rlnrp errnntp zwnrp unnrwprnpn Hp Inn llet 'even is te zeggen, ten einde beeft ge- Aan het Offer vroeg de Friester, hij, die dere groote zware voorwerpen, uetan- bracht met dc soIdalen van den Yzer geleefd bad, taarns in tomllggende werden uitgedoofd \)s dc mare ons gedaan wordt van iemands die ze bijgestaan en hunne laatste woorden en alzOO was de baan in volle duisternis afsterven zeggen wij gewoonlijk «Deze ontvangen had, lafenis voor hunne zielen en en de automobielen, komende uit de rich- heeft zijn tijd gehad». vergiffenis indien er nog iets van schuld ting van Kortriik of Meenen moesten on- «Deze beeft zijn tijd gehad.» overbleef na hunne zelfopoffering. -7 J] u .7 m"eS/ 00 Dat is eene korte lijkrede, maar eene lijk- En hij, de Priester, de man niet alleenlijk getwijfeld op deze hinderpalen botsen en rede vol waarheid bijzonderlijk als er spraak van plicht en liefde, maar ook nog lid van groote ongelukken konden plaats heb- is van iemand die al de tijdvakken van onzen Bond, bad den Goeden God voor het ben. Zulks was Zondag nogmaals het ge- 't leven beeft doorfoopen. tijdelijk en geestelijk welzijn van zijne me De kindsheid en jongelingschap, tijd van deleden. zorgeloosheid en zoetheid. Ka de H. Mis trök de stoet naar het stand De volwassenheid, tijd van vinnige strijd beeld der slachtoffers van den oorlog, waar .en hittere tegenslagen. het vaandel plechtig overhandigd werd door De grijsheid tijd van leed, van droef- den Heer Benjamin Mortaigne, voorzitter heid en eenzaamheid. van den oudsoldatenbond, aan den Heer In twee der drij tijdvakken is 't leven niet Georges Igodt, oorlogsverminkte, voorzitter val en de agent Jules Denis, van Wevel ghem, werd door den toeziener van den autobus der Buurtspoorwegen verwittigd dat er nogmaals verscheidene voorwerpen op de kalsijde lagen aan den inkom der gemeente.Onmiddellijk begaf hij Zich met zoct en to,.], ]even NVjj altijd op hope op van den nieuwen Bond. den agent Vanhaverbeke naar bedoelde hope van een betere morgen, op hope van plaats. De palen waar de lantaarns aan- geluk. hingen waren uitgerukt, te midden de ij zijn als onvermoeibare pelgrims die r, zooveel luchtspiegelingen zien in de woestijn baan geworpen, de lantaars uitgedoofd en van 't jeven en er naartoe loopen en vliegen. ('t Vervolgt.) Op 5 November 1.1. heeft het huwelijk ilaats gehad van M. Pierre Vander leersch van Yper met Meiuffer Louise Thomas te Vitry s/ Seine. Onze beste gelukwenschen. Vrienden en Kennissen worden vrien delijk verzocht de solemneele Jaarmis te lillen bijwonen, welke op ZONDAG 17 NOVEMBER, om 8 uren, in St Maar- ienskerk zal gezongen worden tot ziele- laienis van FOOTBALL Uitslagen van Zondag 10 November: K. Sweveghem-C. S. Y. Op Woensdag 13 November, om 10 n werd in St Niklaaskerk plechtig geuit- veerd, M. Jules Deschodt, echt genoot van Mevrouw Rosalie Bardé. In dezelfde Kerk had de afgestorvene verleden Zomer zijn diamanten bruiloft gevierd. M. Deschodt was de schoonvader van den Heer Doktor Arthur Snick, lid van de Kerkfabriek van St Niklaas. «Het Ypersche Volk biedt Mevrouw Jules Deschodt en geheel de familie, zijne rechtzinnige en kristene deelneming aan. «o» Wij vernemen dat M. EMILE BUTAYE, Eere-Xotaris te Antwerpen, onze vroegere stadsgenoot, te Cork, in Ierland, overleden is. Wij bieden Mevrouw Emile Butaye en hare vinders, alsook M. en Mevr. Arthur Butaye c verzekering aan onzer innigste deelneming. DER TREKKING VERWOESTE GEWESTEN Leening 5% 1922 Zaterdag had de 90' trekking plaats van de tweede leening 5 97 1922 der Verwoeste Gewesten. Reeks 43.722 Xr 10 wint 250.000 lr. I Reeks 43.722 Xr 1 wint 100.000 fr. Reeks 39.141 Xr 8 wint eveneens 100.000 fr. I De andere nummers van bovengemelde reeksen evenals de nummers van reeks 57.721 pijn uitkeerbaar met 300 fr. allerlei voorwerpen Op de baan verspreid. Eli daarom zuchten wij «Och Heere, en De agenten verwijderden de hinderpalen nog zoo jong» als wij een jeugdige menscb en gingen op zoek achter de daders. Rond z.ien begraven. Men-schelfjfc gesproken zou- den wij niet mogen zuchten «Och Hcere en 11 ui. kwamen zij op het grondgebied van nog zoo jongmaar eerder tevreden zijn Bisseghem drie jonge kerels tegen, die in dat, dat jong leven de tegenslagen van 't le- K K. Sweveghem-C. S. Y. 3-2 den avond rond Wevelghem gezien wer- veil niet heeft gekend. Krfstelijk gesproken F. C. Roeselaere-C S. Y. 2-0 den en op wie zware vermoedens wegen, zouden wij niet mogen zuchten: «Och Heere, c. S. Y.-Stade Moeskroen 4-1 Ondervraagd loochenden Zij hardnekkig dat,ndft^g°lëven zoprv^rgteiidigVdeneheme"; Om de traditie niet te onderbreken laat de hen ten laste gelegde feiten. Zij werden het eeuwig geluk heeft verworven. onze 2' afdeeling zich kloppen door een der in tegenwoordigheid gesteld van getuigen Maar daaraan denken wij niet; wij kunnen hekkensluiters, en de twee puntjes die we rlip hpn in Hon nmtrpk rrpzipn hnffHpn ons n'et inbeelden dat iemand van 15, 20 of broodnoodig hadden en die we toch gemak- tl!i "nil! H, h i r 25 jaren reeds zijn werk heeft afgemaakt, kelijk hadden kunnen bemeesteren zijn... Het onderzoek duurt voort en htt IS te 7.ijne zending heeft vervuld en we zuch- gaan vliegen. We staan dus geheel al achter hopen dat de schelmen hunne wel verdien- ten «Och Heere, en nog zoo jong, hij had 111 't gezelschap van Meenen en Roeselaere nog zooveel en zulke schoorre zaken kunnen met elk 4 punten, en op twee punten van verrichtenHij had nog zooveel en zulke Thië.lt en 3 punten van Sweveghem. De toe- de straf niet ontloopen. Standaert, katholiek volksvertegenwoor diger van Brugge, had zich naar Ronse grachten.'^ begeven, en deed zich van daar per taxi toen wij ze zagen begraven toen wij getuige waren van Omtrek van Ronse. De auto, gevoerd door _van ongelukkige burgerlijke slacht- onze eigenen positieve uitslagen, en kost wat stand en ziet er niet rooskleurig uit, zooveel te meer dat wij, voor de eerstkomende Zon dagen staan voor geheel lastige matchen. Moeskroen op verplaatsing, Oostende en Waereghem thuis en kunnen maar geheel weinig opleveren, 't Is best heb ik hooren zeggen dat Roeselaere, Meenen en zelfs Swe veghem ook op niet veel moeten rekenen in die drie Zondagen, 't Is misschien waar, maar we moeten niet afgaan op de negatieve naar zijn kasteel voeren, gelegen ill den toen wij getuige waren van de vreesehjre uitslagen van de andere clubs maar wel op - - - - dood - offers schoone zaken kunnen Zijt eens rechtzinnig: Zijn dat al geen gedachten die ons te bin nen gekomen zijn in de bange oorlogsdagen toen het droevig nieuws toekwam over 't sneuvelen van al dit jong bloed in de loop- kost punten winnen. Is het een traditie bij C. S. Y. de gcmakkeljike matchen te ver een chauffeur van deze stad, reed in ge matigde Snelheid, toen uit een zijbaan Was ook een jongeling dat Jesus zag liezen, wij zijn ook gewoon tegen de sterke een andere auto op den steenweg wilde hegraven. clubs goed te presteeren, en een deel van rijden. Deze auto botste met geweld op het voertuig van M. Standaert. Deze weid. tegen den wand van den auto ge slingerd en onderging eene hevige her senschudding, welke op zijn leeftijd nood lottig kan zijn. De familie van den heer volksvertegen woordiger te Brugge werd onmiddelijk getroffen, verwittigd. De geneesheeren MM. Glo- rieux en Van Caeneghem, van Brugge, begaven zich dadelijk naar Ronse om er M. Standaert te verzorgen. Dezes toe stand is erg, zonder evenwel wanhopig te zijn. identiteitskaarten 1930-1934 voor Oor- ijgsinvalieden tot vermindering op het spoor zijn sedert 15 October geldig. De Provincie-kommandanten zijn reeds met het afleveren er van aan de belangheb benden begonnen en tegen 31 December a.s. moet alles afgeloopen zijn. Voer den goeden gang van het werk worden de "ec'mhebbenden dringend verzocht gee- nerlci voetstapj'en in de bureelen van voormelde militaire overheden aan te «enden, aangezien de oude kaarten van te belanghebbenden tot 31 December 1929 geldig blijven. En naar oostersche gewoonte waren er onze punten daar te gaan halen. Die drie bij de stoet weeklagende lijTcdragers die hun lastige matchen, kunnen en moeten ons 2 aangezicht openkrabden en de tucht scheur- punten opleveren, en om niet te kort te bol den met hunne kreten. len zullen we beginnen met een puntje mee waren er ook fluitspelers, die traag hunne te brengen van Moeskroen. Kunnen we dat? klachtentoonen afspeelden. Ik zeg vlakaf ja. En daarom is het enkel Het lijk werd in een opene kist door vrien- noodig dat de verdediging goed gesloten den gedragen. spele en zich niet late verschalken door dc Droevige stoet en Jesus was er door voorlijn van Moeskroen die toch zoo gevaar lijk niet isz'en heeft in middelmate maar Maar waardoor hij nog dieper getroffen 2 goals per match aangeteekend, en 'k ben werd. was 't zicht van de arme moeder die overtuigd dat onze achterhoede ze eenen schokkend en tveenend volgde en die nu en heelen match door kan in bedwang houden, dan. o toch zoo droevig opkeek naar de Onze voorlijn zal stuiten op eene verdediging doodkist. die goed is. met eenen keeper die speelt met Efferebatur: Zij droegen liet doode li- mollepootje op zak. 'k En geef hen maar chaam van haar kind weg. weinig kans tot doelen, en nochtans dat ze Zij gingen het ievers hegraven, en ze wilde eens voor goed in hunnen kop wilden steken weten waar om het nu en dan eens te kunnen 'dat ze bij de minste gelegenheid moeten bezoeken, om het door de aarde die het schieten zonder aarzelen, wel 'k ben over- bedekte, nog te kunnen liefdevol aanspreken, tuigd dat die kansrijke keeper nog aardige... I En daarom was Jesus bedroefd! muilen zou trekken en dat wij Zondag avond en «misericordia motus super eam» en van zouden kermis vieren... medelijden voor die arme moeder bewogen. In III" afdeeling maakt ons elftal, zonder liet hij de lijkbaar zijn gang eaan. maar hield Huyghebaert en Matton, een eervollen uit- de moeder tegen en smeekteNoli fiereslag tegen F. C. Roeselaere op dezes veld. och ween tocli niet! Naar het schijnt zou ons klassement niet juist Dan ging hij tot de lijkbaar.de dragers zijn en zouden we nu nog gelijk staan met stonden stil en zeiRoeselaere. 'k En heb al de uitslagen niet Adolescens tibi dico, surge.meer om dit te kunnen nagaan, maar ten Jongeling: Ik zeg u, sta op. ergsten komende sluiten we die heenmatchen En de jongeling zat overeind en begon met 2 punten van Roeselaere die op de twee- te spreken. de plaats komt, en die kunnen wij in de En Jesus gaf hem aan zijne moeder terug! weermatchen inloopenniet vergeten dat O gelukkige moederhet voldoende is de tweede plaats te beko- Wat waart gij overgelukkig op dien men om de eindronde te betwisten. Zondag oogenblik! spelen we tegen Meenen en zullen al onze krachten moeten inspannen om de puntjes Tot de bedrukte Ouders. Moeders en Wee- te Gehouden. Nochtans is het mogelijk, en zen die een kind, een vader verloren heb- kunnen we daarin gelukken, dan zijn wij in den grooten oorlog van 1914-1918 eenen «rooten stap vooruit naar de eind- Vaandel hun doel bewerken, het welzijn van gaat Jesus ook. Hij laat ze begraven de ge- tonde, iedereen. sneuvelde soldaten, de burgerlijke slacht- Maar al is 't dat ze in feest zijn, toch offers van den oorlog, vergeten ze daarom en hunne oude strijd- Maar hij komt eerst tot U en zegt makkers niet, dc gesneuvelde soldaten die Noli flere» Och weent niet! hun bloed, hun leven gegeven hebben in de Jesus troost Ui en 't is geen alledaagsche loopgrachten en ook de burgerlijke slacht- onbeduidende troost welke Hij U geeft! Hij verzekert U dat uw kind, dat uw va der leeft. Zij leven in de glorievolle gedachtenis der menschen. Zij leven, hunne eervolle namen staan ge beiteld in marnier en arduin. Zij levenNeen, de gesneuvelde soldaten, de burgerlijke slachtoffers van den oorlog verbeet men niet. Tibi dico. surge. Jongeling, ik zeg u, sta op. Die twee feesten, 't is te zeggen, die hoog- Zij leven in de goddelijke glorie des he- mis van vandaag en Allerzielendag doen mij mels. belooning van hunne marteldood, denken niet alleen aan de dood en hegrafe- Want ze stierven, zooals in den boeren- nis van de eenige zoon der weduwe van krijg: «pro aris et focisvoor altaar en Nairn, maar ook aan zijne verrijzenis, zijne haard. Voor God en Vaderland. De vernielde glorievolle opstanding, mirakel van Jesus. kerken en huizen zijn er een bewijs van. iSiU3itttsssM\^VA\wsstS£iasBsssaaasHsrmfij?MV&mM3is:,.\ Riemen in leder, Balata, Washington en kemelhaar, Poulies, Kusscnblokken, Klingerit Amiant, Caoutchouc (buizen, blad en koord), Bourrage, Graisseurs, Kranen, Poetskatoen, Piemvet, enz. Oliën, Vet en Vaseline voor machienen en wagens. Lamp-olie, alsook beste Saladeolie. VERSLAG van de van den Stichting van eenen Bond te Kemmel. KANSELREDE van E. H. DEVISSCHERi Vandaag is de oudstrijders en oudsolda tenbond in feest ter gelegenheid van de wij- ding van hun nieuw vaandel. Onze hartelijke gelukwenschen en moch ten alle leden, onder de plooien van dit ben offers, die hier in onze gemeente, zoowel als de soldaten in de loopgrachten, hun jeug dig leven geslachtofferd hebben voor het vaderland. Daarom wordt vandaag de hoogmis opge dragen voor de zielelafcnis der gesneuvelde soldaten en burgerlijke slachtoffeVs van den oorlog. Gisteren was het Allerzielen, de kerk was in rouw en er stegen geen andere gebeden (lelijk bestuur, eene vergadering gehou- ten hemel dan gebeden voor de overledenen, een, voor de inrichting eener betooging van de Milaansche damen ter eere van Prinses Marie-José van België en den Kroonprins, ter gelegenheid van hun hu- «elijk. Er is besloten tot de samenstelling van een groot komiteit, waarin al de klas sen der samenleving zullen vertegen woordigd zi.n. 1. - Eens kwam Jesus in eene stad genaamd Xaïni. Als hij de poorten der stad naderde, zie. ecce defunctus efferebatur. nlius unicus ma tris suae vidnae. Zie. zoo werd er eeii doode uitgedragen, een eenige zoon zijner moeder, weduwe. Beeldt L" in. en zoo is 't voorzeker gebeurd, waarom niet Beeldt L" in. Ouders. Moeders en Weezen van die helden van den oorlog, dat Jesus, zooals Hij weleer bij het gestorven kind der Weduwe van Nairn is gegaan, ook tot uw Wat zijn die woorden zwaar, en droevig, psneuveld kind uw vader is gegaan in de zoo zwaar als de doode die uitgedragen loopgrachten, in de hospitalen, dat hij hun- rr t no noc nrvtr ri p n nnn crpcinrpna t-> xvp- worat. Ecce detunctus enerebatur. En 't zal ons deugd doen daartegen Jesus medelijdende woorden te stellenDominus misericordia motus super earn discitNoli flere. De Heer door medelijden, over de moeder, bewogen, zei tot haar Ween nietet ait, «Adolescent, tibi dico. surge». Jongeling ik zeg ii. sta op. En hij gat hem aan zijne moeder terug. 2. - Defunctus staat er. "t is te zeggen overleden, afgestorvene maar in den oor spronkelijke zin beteekent het: iemand die zijn werk heeft afgemaakt, iemand die'zijne zending vervuld heeft. lie. pas door de dood geslotene oogen, we 1 derom heeft geopend, en ze uitgenoodigd heeft de eeuwige glorie binnen te treden. «Adolescens. tibi dico. surge.» Jongeling, ik zeg u. sta op. Komt naar den hemel komt in de onster felijkheid. Eensdaags zal ik U aan uwe geliefden terugschenken. Dat leert ons. onze kristene godsdienst- Dat weze uwe troost. Ouders. Moeders. Weezen. eens zult gij uw kind. uw vader, weerzien, voor eeuwig. Amen. D. G- Onze Juniors zonden Moeskroen huis waarts met 4-1. Naar den inzet van de match, beloofde de uitslag veel schooner te moeten zijn. Hier ook zijn de heenmatchen gespeeld en beginnen we de weermatchen op de twee de plaats, en op een punt van Waereghem. Het mag gezeid worden dat onze Juniors in den loop van dit kampioenschap met alle slach moeilijkheden hebben moeten afrekenen, die hen meer dan één puntje hebben gekost. Voor de eerste match der tweede ronde staan ze Zondag toekomende op ons terrein tegen over Waereghem. Harde kamp in 't vooruit zicht en die wel de winner van de reeks zou kunnen aanduiden. Kan het elftal optreden zooals het uitgestoken werd. dan kunnen we Zondag de leiding nemen om ze niet meer te verlaten. Allo jongens^ L' eens binst die laatste dagen goed verzorgd om in de beste voorwaarden mogelijk de kamp aan te gaan en te winnen. OPVOLGSTER DER FIRMA mmy Marie, d. v. Lucien en Dave Ivonne, Duitis kerkstr. 354. Camerlinck Clara, d. v. Mar cel en Verhaeghe Zoé, Werfstr. 355. De- vos Sidou, z. v. Maurice en Lazoore Adrien- ne, Meessenstr. 356. Vandevoorde Stmon- ne, cl. v. Amand en Goeman Phitomene, VTla- mertinghe. Overlijdens. 186. Coucke Maria, 78 j., z. b., wed. v. Blomme Aloise, Noordstr. 187. Adriaen Emma, 64 j., z. b., wed. v Be- heyt Jules, St Michielstr. 188. Brigou Louise, 72 j., huishoudster, wed. v. Vande voorde Desiré, sectie C. - 189. Lamerant Jules, 74 j., z. b.. echtg. v. Hennekein Sylvie, Boeschepestraat. Huwelijken. 83. Sohier Cyrille, 25 j„ plafonneur en Keygnaert Maria, 25 j.. naaister b. v. Pop. 84. Orbie Firmin, 26 j., landbou wer en Dufloti Judith, z. b„ b. van Pop. 85. Cordenier Francois, 29 j., wever v. Boe- schepe en Decrock Madeleine. 20 j.. fabriek werkster v. Poperiiighè. 86.. Cappelaere Henri, 29 j„ landbouwer en Cauwelier Alix, 21 j.. landbouwster, b. v. Pop. 87, Mollet Jerome. 31 j„ landbouwer en Capoen Chris tine, 34 j., z. b„ b. v. Pop- Beloften. 129. Cappoen Hippolyte, elec- tricieil en Mahieu Madeleine,, fabriekwerk- ster, h. v. Pop. 130. Beys Firmin. timmer man v. Watou en Bt-uneel Rachel, werkster v. Poperinghe. BURGERSTAND VAN YPER, van 7 tot 13 November 1323. Geboorten. Yuylsteker Maria. Dehaer- nestr. Braeken Hendrika. Hondstr. Carpentier Fernand. Waterkasteelstr. Buckinx Beatrix, Cartonstr. Devos Ro- lande, Slachthuisstr. Overlijdens. Deschodt Juies. 87 j.. z. b., echtg. Baelde Rosalie, Statiestr. Tunny Eleonore. 75 j"., ongeil. Poperinghe steenweg. Huwelijken. Claeys Georges, aardewer ker en Yvonne Legrand, fabriekwerkster. Yallaeys Marcel, brouwersknecht en Car rey n Martha, werkvrouw. Devos Paul, timmerman te Meenen en Yandoorne Mar- gareta. dienstmeid te Yper. POPERINGHE, van 7 tot 13 November 1929. Geboorten. 351. Yanspranghe Leon. z. v. Camille en Lietaert Valentine. Yeurnestr. 352. Wyckaert Rachel, d. v. Valere en Collez Godelieve, sectie L. 353. Vandevoorde Yper, 9 Nov. Tarwe 153-155: koolzaad 415-420; klaverzaad 1400-1700: rogge 126- f28; boekweit 262-264; haver 120-123; brou- wersgerst T6I-I64; voedergerst 122-124: erw ten 273-274: bloem 220-222; maïs 138-139; paartieboonen 202-204zemelen 127-129; lijn- meel 231-233: lijnkoeken 212-214; aardappe len 32-40: boter 30.50-32eieren 1.50; vig- gens 280-320strooi 28-32hooi 60-85ruw vlas 120-140: cbicoreïboonen (1928) 140, (1929) 150. Roesseiaere, 12 Nov. Tarwe 153; rogge 125; boekweit 200; haver 130: gerst 135; erwten 200: boonen 190; lijnzaden 290: lijn- meel 215: vlas 130; voederheeten 12; aard appelen 30; klaverzaad 1300: strooi_ 30hooi 70: chicoreiboonen 120; tabak 850; kool zaadolie 740; lijnzaadolie 675: nitraten 148; ammoniak 148; cvanainide 116 viggens 18 den kilo; boter 30: eieren 1.35. Veurne, 13 Nov. Eieren 1.50-1.55: boter 30.50-31.50: aardappelen 30-40; tarwe 150- 152; haver 115-120; gerst 140-145: paarde- boonen 185-195: erwten 200-210: hooi 700- 1000strooi 340-360. Kortrijk, 11 Nov. Witte tarwe 152-155; ro<'ge 126-128: haver 135-146: paardeboone.i 205-210; gerst 149-150: hooi 65-85: strooi 28- 32: aardaopelen 35-40; boter 30-32; eiexen 1.35-1.40. Tc koop gestelde dieren: 347 266 koeien den kilo op voet 6.75: 146 vaarzen 7.75: 17 stieren 7.50: 18 ossen 7.75. Anderlecht, 12 Nov. ARKLXS- MARKT. Te koop gesteld: 2160 stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet: 11 tot 12. Anderlecht, 13 Nov. VEEMARKT. Te koop gesteld 523 ossen den kilo op voet 6.80-8.80 91 stieren 5.30-7.80Fv4 koeien 5.30-7.80; totaal: 2288 stuks. Studie van den Notaris CASSIERS te Poperinghe. INSTEL: Dinsdag 3 December 1929 OVERSLAG: Dinsdag 17 December 1929 te 3 u. stipt namiddag, te POPERINGHE, «A la Cour de Flandre bij M. Albert Baudrez, Statieplaats. OPENBARE VERKOOPING van EEN HOFSTEDEKEN gelegen te ZONNEBEKE, wijk Hacne- beek groot 2 ha. 17 a. 38> ca. Gebruikt door M. Henri Verschoore voor 3, 6, 9 jaar ingegaan den 1 October 1927, mits 1.800 fr. 's jaars boven de lasten. (Op zeg van pacht werd gedaan voor 1 October aanstaande). Verdeeld in 2 koopen. Koop 1. HOFPLAATS met al de ge houwen en 1 ha. 5 a. 60 ca. grond van ge bouwen weide en zaailand. Koop 2. 1 ha. 11 a. 78 ca. ZAAILAND. Yz t. h. instelpremie. Kantoor van den Notaris VANDER MEERSCH te Yper. MAANDAG 18 NOVEMBER 1929 om 3 uren stipt namiddag, in het Hotel Continental, Colaertplaats te YPER. INSTEL met PREMIE van EEN SCHOON EN WELGELEGEN RENTENIERSHUIS met achtergebouw, koer en erf, staande en gelegen te YPER, ter westzijde der Rijssel- straat, aldaar geteekend Nr 74, groot 1 are 57 centiaren. Handslag met de betaling. De sleutel berust ten kantore van voor noemden Notaris. OVERSLAG: Maandag 2 December 1929. Kantoor van den Notaris DE GRAVE te Ghyverinchove. MAANDAG 18 NOVEMBER 1929 om 1 ure 's namiddags, te BEVEREN-Yzer, ter herberg St Eloi gehouden door Emiel Lepée. MERKWEERDIGE KOOPDAG van 125 koopen SCHOONE BOOMEN. Olmen, populieren, abeelen. esch en eiken, staande te Ghyverinchove, Beveren-\zer, Stavele en Leysele. Alles op voorhand te bezichtigen. Gewone voorwaarden. Abonneert u op

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1929 | | pagina 3