M M FABRiQÜE DE FAUTEUILS EU TOUS GEJIRES JULES BILLE iüi! hiep in elders. SCHRIJFMACHIEN EN M CARDIMAEL Fourruren ftfflantel Garage DevosS Daoianekel DE ROODE PILLEN HOTEL CONTINENTAL Ferdinand raer&isy-Rieni SPORT Kamer van gei Nijverheid Een muilstoppertje van belang. Stores - Rideaux - Étoffes pour Ameublements - Tapis Toiles a Mateias - Papier paints - Linoléum Toiles Cirées - Laines Crins - Plumes - Stores-Flous entelies de Bruges et Cluny au mètre. Tapissier-Garnisseur j 16, Rue de Menin, 16, YPRES. Katholieke Kring. Winierssizoen 1930. Belgisch Congo Christen IVIiddenstand Yper. Kerkelijk Nieuws Zola Kroostrijke Gezinnen Opgelet. Syndikaat der Beenhouwers. Nieuwjaarvierder. SENAAT. Vergadering van 27 Dec. 1929. Pro Apostolis Scheurkalender 1930 De eenige algemeene Missiekalender Pro Apostolis-Kaierider 11, Minderbroedersstraat, Leuven. Roncq. Verkeersongeluk. Bot sing tusschen Belgischen Autobus en Tram. Acht gekwetsten. Autobus- voerder aangehouden. - Een verkeers ongeluk heett zich Zaterdag avond, rond 9 1 2 ure voorgedaan te Roncq (Fransch- Noordenin de volgende omstandighe den G. DERYCKE, 18, Poperinghestraat, 18, YPER. - Tel 250. Rijsselstraat, 33 YPER Het is reeds bewezen dat de nieuwe Autos Ev. BAETE-TONNON Koud Buffet Buffet froid Bouwstoffen en Kolen So*. SüU yhtn te- W :- se- (1«ate otnoj °nifn «uge. u ea cpeer Eerste Minister, met de hulde -ze ware erkentelijkheid de verze- [j'.r onzer bijzondere hoogachting te t aanvaarden. Secretaris, De Burgemeester, G. Versailles. (get.) H. SOBRY. j 27-12-1929. °r<lea tot dea sn be- uiten op te 1929. 'ire; !n en rs en 'tt om L («II ml YPER }:<tkofSultan Groote Markt. Mijnheer de Minister, bedanken U voor het goed gevolg gij gegeven hebt aan ons schrijven o dezer. V aanbesteding voor de brug, Boesin- iseenweg, en voor het hooger gedeelte "den waterloop tot Yper zullen den 31 y plaats grijpen. bskomiteit is de tolk van gansch de delen nijverheid van Yper en omstre- om U te bedanken voor den onschat- 3 dienst welk gij hun gegeven hebt (uw kranige en werkelijke tusschen- in zake kredieten en in de bespoe- der aanbestedigingen. [hoewel wij U die zoo wel verdiende jde toebrengen veroorloven wij ons in ekomst te mogen rekenen op uwen joed opdat geen enkel hinderpaal zou geld worden aan de volledige herop- [ting van onzen vaart. December zal voor ons een histo riën datum zijn, op dezen dag zal het ti zijne verbintenis onderteekenen on waterweg die wij voor onze onafhan- kheid te behouden verloren hadden, tg te schenken Het zal een hoogdag 'voor al degenen die medegewerkt ben tot de heroprichting van onze ge le stad. anvaard, heer Eerste Minister, de zekering onzer hoogachting. Sekretaris, De Voorzitter, ijTottSsaert. (get.) VERMEULEN. X STAD YPER. ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD op Maandag 30 December 1929. VERSLAG Enkel M. Leuridan was afwezig. Niet tl volk. Na lezing van verslag der vorige zitting rden eenige vragen voor gronvergun- iigen op het kerkhof toegestaan. De begrooting werd voortgezet. Voor toelage van stad voor het nationaal ttk voor kinderwelzijn vroeg M. Dela- ivedesom van 9.000 tot 11.000 fr. te ■eigenNa veel voor en tegen M. issiaen vond dat het comiteit aan poli- k deed werd 10.000 fr. toegestaan. Aan de Stadsmeisjesschool Rijssel- aat,verweet M.Missiaen de Bestuurster Titzij santjes uitdeelde aan de leerlingen 1 edes Zondags de H. Mis bijwoonden slechte punten aan de andere. De ktVoorzitter zal inlichtingen nemen. 1, l'ermeulen vroeg dat in het toeko- wde op de feestdag van de Koning ar ook de Nationale vlag zou wappe- Dat beviel niet aan de kleine natio- listen M. Soete en M. Laton.Dat kwam par niet te pas, tot M. Soete vroeg in M. Vermeulen waar hij zat binst den trlog. Het antwoord hoe persoonlijk ook is heel raak Ik zat in Dieppe en ont- ig daar vader Bruno Soete met zijn on, die mij vroeg ten beste te spreken dat zijn zoon toch geen soldaat zou aeten worden. Bezie hem eens goed, Vader Soete, kunt gij daar wel een ildaat van maken. Iedereen lachte in de al. M. Laton en M. Soete protesteer- m geweldig en sloegen met de vuist op fel, tot de Heer Voorzitter zegde a.u.b. ijne Heeren, geene persoonlijkheden. Dan draaiden de cijfers weer in onze >rende St Aloysschool en de St Mi- lielsschool vroegen eene bijkomende «rgoeding. M. Vandamme ondersteunde i vraag, maar de oude toelage werd be- ouden, daar den Heer Voorzitter deed imerken dat eene bijkomende vergoe- ng het contract deed breken. Zoo kwa- en wij aan de toelage van de ruchtbaar lid voor de stad. Die maatschappij oegnu 15.000 fr. en onze honorabelen ie spraken daar van Last posten te bla- ii dat het een genoegen was te hooren. Laton en M. Vermeulen verstonden bh wederom niet goed en de som van .000 fr. werd ten lange laatste gestemd. De liberale harmonie vroeg nu ook ene subsidie van 2.500 fr. Velen zegden zij bestaat nog niet en wij zullen nog tnjaar wachten» M.Soete zei «indien ik oovele kapitalen bezat als deze 2 libera- En, ik zou mij schamen dat te vragen ff.Vergracht antwoordde dat de vrienden fEn M. Soete wel de 42 blauwe briefjes Uilen oprapen die zij deze week stemden is er zelf de beeltenis op van Albert. M. Vandamme deed een voorstel van Wage voor het bouwen van werkmans woningen 25 van de staatstoelage. 'bMissiaen was niet wel gezind omdat «et gras onder zijne voeten was gemaaid. Jl. Lemahieu zal die toelage stemmen. Ben slotte algemeen aangenomen. Een j krediet werd ingeschreven voor eenChi- esch museum in te richten. Daar moet Kt portret komen van de President der 'hineesche Republiek. Iemand vroeg de- elke, maar daar de raadsleden aan geene Persoonlijkheden mochten doen, werd die Wtm verschoven naar de geheime zitting. Dan kwam de H. Secretaris met een ^ndelooze rekening af, waarvan wij niets •erstonden. De raadsleden werden het ^oeen stonden op en de zitting eindigde 18.15 uur. De ridder van den glazen handboom, j-'e het schoonste sieraad van de Nationa- Dsche groep van den gemeenteraad ;"~.aakt, had het verstandig geoordeeld eens te laten hooren, samen met den "J<;en baas Ganzendonck, tijdens de Wiandalige voorvallen welke in de ge- ~=4THeraadszitting van 16 December it i è'feö-.. COMTE CHÈ' 'LES POSTAUX 129.989 plaats grepen. Door den bijval toen geoogst, heeft hij nu in de zitting van 30 December eene schoone gelegenheid laten voorbijgaanom te zwijgen. Misschien door het zoete bier wat van steek gebracht, meende hij het geestig eens een zijner collega's te willen bela chelijk maken. Doch ai mij, het stortbad dat hij onmiddelijk kreeg zal hij lang in het geheugen bewaren, en wij die het geluk hadden dit tooneeltje bij te wonen zullen niet nalaten dit meermaals onder de vrienden aan te halen. Want de zoon van zijn vader heeft er meer van gekregen dan hij verwacht had en de woorden van zijn col ega vielen als knodsslagen op den ongelukkigaard en zijne partijgenoo- ten lieten dan ook eerder de lip wat han gen. Het was zoodanig raak dat zij om te trachten de eerte redden geen ander verweer hadden dan te zeggen dat het een persoonlijk feit was dat diende ver boden te worden. De Meenenaar en zijne kliek moesten bijspringen om hunne 'oondgenooten te helpen, doch te laat, de slag was geslegen en de douche had genoegzaam gewerkt en wij ons toch zoo hartelijk vermaakt. En nu meenen wij dat wij toch gerust zullen kunnen slapen, want als België moet aangevallen worden door ridders als deze wier moed in nare tijden nu door iedereen gekend is, zullen wij nog schoo ne dagen mogen beleven want van rid ders zooals deze, zal er nooit veel te vreezen zijn. Zoete man, wees altijd indachtig het vlaamsche spreekwoord als het bier is in den man, dan is de wijsheid in de kan. Op Maandag 13 Januari 1930, om 8 u. 's avonds in de feestzaal (V verdiep) van den Katholieken Kring, Rijsselstraat, voordracht met lichtbeelden over door Heer Dr Brutsaert volksvertegen woordiger. Het jaarlijksch banket van Drie Ko ningen voor de leden van den Katholie ken Kring, zal plaats hebben op Zaterdag 18 Januari, om 19 uur, in de feestzaal, 1° verdiep. De heeren senatoren en volksvertegen woordiger van ons arrondissement zullen er aan deel nemen en het woord voeren. De inschrijvingen mogen alle dagen gedaan worden in den Katholieken Kring, Rijsselstraat. Bedrag der inschrijving, 23 frank. Maandag laatst had de gewone maan- delijksche prijskamp plaats voor de leden der kaartersgilde. Ongeveer dertig leden namen aan den prijskamp deel die hevig betwist was en den volgenden uitslag gafle Paul Fla- mey 2e Albert Vandaele 3e Maurice Hoedt4e Abdon Maerten. Dinsdag avond werd de laatste reeks lessen in boekho den voor 1929 besloten met de uitreiking der diplomas aan de bekroonden. De lesgever Heer Vanden Driessche gaf eenige nuttige wenschen over hpt eind- exaam en raadgevingen voor het dubbel boekhouden. De Voorzitter G. Delahaye, bedankte de Heer Burgemeester die namens de stad de vergadering voorzat voor zijn welwil lende en gewaardeerende tegenwoordig heid, hij bedankte de Heer lesgever en bekroonden, liet weten dat op 14 Januari eene reeks lessen zullen gegeven worden over Vlaamsche, Fransche en Engelsche correspondentie. De Heer Burgemeester overhandigde de diploma's en hield eene gemoedelijke aanspraak, waar hij bene vens ieder der tegenwoordige Heeren,den Christen Middenstand hertelijk geluk- wenschte voor zijne oponthoudende en zoo verdienstelijke werking ten bate der kleine Burgerij, hier kom ik altijd met fierheid zei hij,want hier verstaat met de kunst en het edel doel, dienst bewijzen aan zijne stad en zijne medeburgers. In St MAARTENS: Met het nieuwe jaar zal een nieuwe schikking, een zeer gewenschte verbete ring der goddelijke diensten, in voege ko men. Voortaan zullen 's Zondags, in Sint Maartenskerk, vijf H. missen, in plaats van vier, gecelebreerd worden De eerste mis wordt gelezen te 6 u. de tweede te 7u. en 't is onder die H. mis dat de maandelijksche algemeene com munie zal plaats hebben, zoowel voor de leden van den H. Hartebond, als voor de Congreganisten de derde mis is gesteld op 8's u. en zij kan, op aanvraag solem- nel gezongen worden de plechtige Hoog mis blijft gesteld op 10 u. en de laatste mis op 11 u. Het spreekt van zelf dat die verande ring uiterst welkom is bij al de parochia nen. Zij gaat door als een echt nieuwjaar geschenk. In St PIETERS: OP ZONDAG 5 JANUARI 1930. Ten 8'i uur, zielmis voor Rambour Cesar. OP MAANDAG 6 JANUARI 1930. Feestdag van Drie-Koningenten 9 ure I Hoogmis ten 2 li ure, Vespers en Lof. Hebt ge gelezen in de aankondiging der cinema-vertooning van de Onthoof ding «Naar het meesterwerk van wereldver maarden schrijver Emile Zola... Eer. voorsmaakje van 't geen er zoo al voorbehouden is aan de bezoekers van den cinema Vooruit». Die Zola is wereldvermaard dat is waar maar 't is als godsdiensthater en als cra- puleuze schrijver, omdat hij godsdienst hater was, hebben fransche godsdienst haters zijn lijk doen overbrengen naar den Pantheon in Parijs. De Pantheon is eene gestolene kerk, eertijds toegewijd aan de H. Genoveva, en waar men al de beroemste mannen van Frankrijkter|aarde zoude bestellen. Nu dat overbrengen van Zola's lijk was eene ware afgoderij Rond den lijkwagen droeg men bran dende toortsen en brandde men wierook in groote hoeveelheid. Familiën van roemrijke lieden, in den Pantheon reeds begraven, hebben dan gevraagd, maar nutteloos, om hunne bloedverwanten we derom uit den Pantheon te mogen verwij deren, daar zij het als een groote oneer aanzagen, dat hunne afgestorvenen hun ne rustplaats deelen moesten met dien walgelijken Zola. En tijdens die overbrenging waren er gazetten die schreven Zola's lijk zoude men moeten verstoppen in een afgezon derde streek en boven zijn graf te lezen stellen Hier ligt, hier rot in 'tgraf. De Koning der drek-poëten Sa wandelaar, sta stil, broef af En eens op zijn graf ges Veel gezinnen die genieten van den af slag op trein, of op tram moeten met eersten Januari hunne kaarten doen vernieuwen. De oude blijven in voege tot op 15 Januari, doch na dien datum moe ten de nieuwe kaarten gebruikt worden. Wat gedaan om de kaarten te vernieuwen? 1) Gij moeF een formulier halen aan het winket der dichtst bijgelegen statie, en dit invullen en onderteekenen. 2) Een getuigschrift aanvragen bij het Gemeentebestuur der verblijfplaats van het gezinshoofd. Dit stuk moet door den den Burgemeester onderteekend worden, en voorzien van den gemeentezegel. Daar bij moet er een formaatzegel opgeplakt zijn van 2 fr. 50. 3). Gij moet dan een portret hebben van allen aan wie er een kaart moet afge leverd worden. De portretten der oude kaarten kunnen niet dienen. Als gij dat allemaal in uw bezit hebt, moet gij die stukken en photo's indienen aan het winket der dichtst bij gelegen sta tie, en binnen de acht dagen zal u eene nieuwe kaart afgeleverd worden. De oude kaarten moeten den 16 Januari ingediend worden. Dus goed opgelet, en bij tijds uwe aan vraag indienen. Namens den Bond der K. G. Om het jaar te sluiten moesten de dan sers Zondag avond in eene herberg op de markt nogmaals in den slag gaan. Het en duurde niet lang eer de politie ter plaats kwam. Al dadelijk werden een man en eene vrouw opgeleid naar den amigo, waar ze mochten vernachten en voor hun nieuwjaar een proces-verbaal kregen, een derde is ontsnapt doch zal 't zijne niet verliezen. Dezen keer waren het jongelin gen van de stad. Zondag 29 December hield het Syn dikaat der Beenhouwers van Yper en omliggende zijne iaarlijksche alge meene vergadering. Na lezing van het verslag over de werkzaamheden van het verloopen dienstjaar, werd overgegaan tot de herkiezing van een deel van het be stuur. Het moet zijn dat de uittreden de leden zich tot eenieders voldoening van de taak gekweten hadden die zij op zich genomen hadden, want zij werden allen zonder strijd herkozen namentlijk de HH. Duthoo H., Voor zitter; Gillis Gustaaf, Schatbewaar der Vasseur Re my en Delvoye Alfons. Kommissarissen. Gezien het aantal leden dat gedurig aangroeit moest er een nieuw lid in het bestuur benoemd worden, Heer Alfons Claeys werd als dusdanig gekozen. Een zeker aantal leden waren van gedacht dat het Syn dikaat eene vlag 'moest aankoopen, doch wanneer Gustaaf. den Penning meester, op den toestand der kas ge wezen had en ten slotte voorstelde door elk lid een bijdrage van 100 fr. te doen betalen tot aankoop de vlag waren de vurigste voorstaanders van den aankoop van oordeel dat het best ware nog wat geduld te hebben en betere tijden af te wachten. Xa nog een paar lekkere glaasjes genut te hebben trok iedereen voldaan huiswaarts. Woensdag 1 Januari kwam de ge naamde Cyr. Penninck, van Brielen. die nog geheel onder den indruk van het oudejaarsavond vieren was, op de markt. Hij meende den agent Wouts wat lastig te moeten vallen. Deze ziende in welken toestand de kerel zich bevond wilde hem opleiden, doch dit ging niet zonder moeite, want de kerel trachtte door nogal hevige ge baren aan den agent te ontsnappen De agent van de wacht van het voorval verwittigd zijnde kwam zijn kollega ter hulp, een gendarm die te naargan- ge kwam stak ook een handje toe en zoo leidde men den nieuwjaarvierder naar den bak waar hij zeker zijne roes zal uitgeslapen hebben. Redevoering van onze Katholieke Se nator M. r/.ULLIE De heer Mullie. Ik heb reeds de ge legenheid gehad, bij de bespreking der regeeringsverklaring, enkele beschou wingen te doen gelden betreffende de fis cale ontwerpen. Ik hoop dat de minister daarmede ruim zal rekening houden. Ik wensch terug te komen op het vraag stuk der grondbelasting. Deze is al te hoog, en drukt stellig zwaar op de pach ters. De minister stelt belangwekkende verminderingen in het vooruitzicht, maar zij zijn ontoereikend. Er zou vooreerst een eerste maximum dienen bepaaid. De minister heeft een begrooting opge maakt, waarin er 400 millioen ontvang stenaan grondbelasting worden voorzien. Wij vragen dat voortaan, zoo de ont vangst meer opbrengt dan het voorziene bedrag van 400 millioen, de verhouding van 400 millioen voor de grondbelasting worde gehandhaafd op een globaal be drag van ontvangsten van 10 milliard. Moest onze begrooting toenemen, dan zou het aandeel van de grondbelasting kunnen verhoogd worden. Met de opcentiemen komt men tot 27 t. h. van het inkomen voor de bebouwde eigendommen. De Minister. Er zijn er maar 9 voor den Staat. De heer Mullie. Inderdaad, en hij ziet nog van een gedeelte af. Het is noo- dig dat de gemeenten, vooral op den bui ten, meer lasten zouden mogen heffen. Baron de Mévius stelde straks voor tot 221. h. terug te komen, ik meen dat het nog te veel is. Het maximum zou de be lasting op het inkomen der obligaties niet mogen overtreffen. De heer Van Overbergh. Dat heb ik ook in mijn redevoering aangeraden. De heer Mullie. Met de nieuwe kada strale perequatie zal het inkomen zeer hoogloopen. De Minister. Gij doet mij watertan den. (Gelach). De heer Mullie. Wij trachten waar borgen te bekomen tegen de neiging die gij mocht hebben om een dusdanig over schot van ontvangsten op te slorpen. De Minister. Laten wij wachten tot dit zich voordoet om een beslissing te treffen. De heer Mullie. Wij zijn het eens. Maar gij zoudt evenwel kunnen verklaren dat de basis van 400 millioen op 10 mil liard billijk is. In elk geval hopen wij dat onze vrien den uit de andere Kamer maatregelen zullen treffen bij wijze van amendemen ten en dat wij hier op het vraagstuk niet zullen hoeven terug te komen. INTERPELLATIE. Onze katholieke senator, M. MULLIE, en zijn katholieke college, M. Limage, hebben gevraagd de regeering te interpel leren over de onmiddellijke noodzakelijk heid om den Belgischen landbouw te be schermen, bedreigd door het toekennen van uitvoerpremien door naburigelanden. uitgegeven door de Missioneerende orden en congregaties van ons land lederen dag een kunstillustratie over de Missie lederen dag een onderhoudend Missie praatje Niettegenstaande de geweldige verhoo gingen van papier en drukkosten, wordt deze scheurkalender maar 8 fr. verkocht. De metalen hangertjes kosten lijk ge woonlijk maar 1 frank per stuk de groo te standertjes (voor tafel of bureau) 2.50 fr. Vergeet niet a.u.b. dat U dcor 't aan koopen van dezen kalender de Missiege dachte helpt verspreiden, en tegelijk de Missies steunt. Verzending per post van 1 tot 3 ex. kost 1.10 fr. per ex. Bestel en betaal per postrek. 1812.80. j Bestellen a. u. b. bij Een Belgische autobus, gevoerd door den eigenaar M. Maurice Thomas, van Zillebeke-bij-Yper, en waarin een 15-tal arbeiders en arbeidsters gezeten waren is op een tram gebotst, komende van Hale Eenige verkooper van <VCAkDIDP"l Groote keus het goed gekende merk t i I u. L. \an occasiemarhieren. Duplicateurs - Alle bencodigheden Linten, papier, carbone,stencils, inkt, enz. Verwisselingen. - Alle herstelling van gelijk welke machienen. Huis van vertrouwen Gesticht in 1861 RIJSSELSTRAAT - 19 - YPER COLS en GARNITUREN LAATSTE MODELLEN BESTE KEUS Maken, Veranderen en Herstellen in huis gedaan. OPEN 'S ZONDAGS. rie, 2 j., d. v. Emile en Delboo Flora. Sekt. D. Huwelijk. 96, Worm Lievin, 22 j., aarde werker en Lozie Adrienne, 22 j., huishoud ster., b. v. Poperinghe. Beloften. -144. Lorsom Sylvère, metser en Bataillie Emelie, dienstmeid, b. v. Zon- nebeke. wijn, en daarna tegen en paal terecht ge- Joseph, Bruggestraat. 1. Masschelein Ma ,j r vin O 4 tt TTmilo Vlovo Solrf TT komen. Acht inzittenden van den auto- bus werden gekwetst en vier hunner wa ren zoo erg gesteld, dat inen het noodig oordeelde hen seffens naar eene kliniek te Toerkonje over te brengen. De vier ande re konden na verzorging huiswaarts kee- ren te Zillebeke of omgevende dorpen. madk-tpoi i7rw M. Thomas werd door de gendarmen makr. i r ki jzliy aangehouden. Yper, 28 Dec. Tarwe 148-150; koolzaad 410-415; klaverzaad 1500-1800; rogge 115-118; boekweit 228-230; haver 108-111; brouwers gerst 165-168; voedergerst 130-133; erwten 275-280; bloem 222-224; maïs 130-133; paar- deboonen 212-215; gruis 116-118; zemelen 118-120; lijnzaadmeel 222-225; lijnzaadkoe ken 202-204; aardappelen 30-35; boter 34.50- 35.50; eieren 1.15-1.17 viggens 300-375, 16.50 den kilo; strooi 28-30; hooi 60-85; ruw vlas 120-145; voederbeeten 140-150; chicoreiboo- nen 140 (1928), 150 (1929). FOOTBALL Uitslagen van Zondag 29 December II" afd. Heyst F. C.- C. S. Y. 2-2 TTI® afd. Stade Moeskroenuitgest. Juniors C. S. Y.-Kortrjik Sport 3-3 Prachtige uitslag die onze jongens bekomen te Heyst. Om de waarheid te zeggen, had ik nu daar maar. moeilijk aan durven verwachten. Heyst immers is aanzien als een der gevaarlijkste t'huisspelers der reeks; en zeggen dat we met een beetje kans, of een beetje min onkans, de twee puntjes konden meebrengen. Proficiat, jongens, zoo voort gedaan en binnen een paar Zon dagen zijn we buiten scheute. Te Moeskroen stonden we voor een modderpoel, en moesten het onver richter zake aftrappen naar Yper. Best dat het terrein onbespeelbaar was, 't was immers een heeste weer. Tegen Kortrijk moeten de juniors het aanpakken zonder Van Limburg! Achiel, Meier en Depuydt. Zware han-i dicap dus, die bijna noodlottige gevol gen had. In den eersten time was Yper gedurig aan den aanval en kon enkel twee maal doelen. De tweede time zag omtrent gelijk spel, met lichte meer derheid van Kortrjik door toedoen van den wind. Rond de 30e minuut stelt Kortrijk gelijk; 7 minuten voor 't ein de neemt Yper de leiding, en als ieder- ■ee-u dacht dat de match .gespeeld was, weet Kortrijk nog minuut voor 't einde den gelijkmaker binnen te zen den. Zondag spelen onze drie 'ploegen thuis III" Speciaal om 9.30 u. tegen Swe- veghem. Juniors om 11 u. tegen Bisseghem. II" om 2 u. tegen Roeselaere. Tweede tegen Roeselaere. Hier zal bijzonder moeten opgepast worden voor roekeloos zelfbetrouwen.'k Hoor veel te veel zeggendien match moe ten we winnen op ons een beentje en eens dat een footballist dit inge slikt heeft dat hij moet winnen, dan is er groot gevaar dat hij, onwetens en onwillens, al doet wat hij kan om niet te winnen. Opgelet dus, en van den beginne af al geven wat ge kunt, en gaat het zoo goed als iedereen ..het voorziet, wel zorgt dan een keer voor de goalaverage die nog niet brillant is. En vergeet ook niet dat Roeselaere enkel met 1-0 Zondag bezweek voor Thourout, dat ze daar eenige punten broodnoodig hebben, en dat al de laat ste verslagen van Roeselaere spreken van onverschrokken moed en ook wel een beetje onkans. Uwen tegenstrever dus niet onderschat en 't zal gaan. Specialers, zooals ik over een paar weken zei, wilt ge de eindronde mee spelen. g en moogt geen één punt meer verliezen. Door de klopping die Roese laere verleden Zondag opliep van wege Poperinghe. is uwe klasseering verbeterd. Zorgt dat ze Zondag nog verbetert met de twee thuis te houden. Juniors, niet vergeten dat ge bij den heen match een puntje moest laten te Bisseghem. Van deze mag dat geen waar zijn. Ge staat nog altijd goed aan den kop van uwe reeks. De minste ne derlaag zou kunnen noodlottig zijn. Peist er op, en ge zult winnen. (op 5o meters van de Hallen) Tehuis voorSchoIen, Patronaten - en Maatschappijen op reis - Verfrisschingen Eetmalen aan vasten prijs (op voorhand verwittigen voor groepen). Prachtige zaal van 200 personen T. S. F. Leeszaal Verscheidene spelen. Studie van den Notaris VAN DER MEERSCH te Yper. VRIJDAG 17 JANUARI 1930 om 3 uur zeer stipt namiddag, in het Vredegerecht, Paleis van Justitie, Groote Markt te Yper, ten overstaan van den Heer Vrederechter van het 2" kanton OVERSLAG in eene zitdag van: Stad YPER. Een WOONHUIS met 80 centiaren be bouwden grond en erf ter westzijde der Eigenheerdstraat. Bewoond door M. Gustave Dubois, zonder geschreven pacht, mits honderd franken te maande. BURGERSTAND VAN YPER, van 26 tot 31 December 1929. Geboorten. Warlop Camiel, Schuttelae- restr. Garrain Nelly, Korte Meerschstr. Desramault Alfons. Rijsselstr. Simons Douglas, Statiestraat. Overlijdens. Debruyne Ernestine, 67 j., z. b„ echt Logier Eugeen, Almoezenierstr. Duvivier Octavie, 84 j., z. b., wed. Woestyn Jan, Poperinghestw. Kohl Jeanne, 72 j., kloosterlinge. Maloulaan. Huwelijken. Tytgat Isidoor, mecaniekw. en Van Uxen Gerardine, naaister. Dos- saer Ernest, paswerker en Vandenbussche Agnès, fabriekw. Callens Paulus, hande laar en Faes Bertha, z. b. POPERINGHE, v. 26 Dee. 1929 tot 1 Jan. 1930 Geboorten. 396. Vercruysse Noël, z. v. Julien en Surgeau Gabrielle. Beveren a Yzer. 397. Verdonck Godelieve, q. v. Joris en Bos- saert Irma, Werfstraat. 398. Top Yolanöa, d. v. Prosper en Soenen Elise, Sektie C. 399. Valiaeys Andréa, d. v. Abel en Butin Laura. Casselstraat. 400. Delava Paula, d. v. Joseph en Degrendel Maria. Valkestr. 1. Lauwers Raoul, z. v. Georges en Cheys Ivonne. Yperstraat. 2. Vanrenterghem Jaca.ueïine. a. v. Georges en Rofïiaen Irma. Sektie I. 3. Rosseel Ivonne, d. v. Maurice en Degryse Lucie. Sektie G. Overlijdens. 212. Sweertvaegher Mar guerite, 24 j.. huishoudster, echtg. v. Dehouck I onder alle opzichten voldoening geven en zelfs de verwachtingen van hunnen eigenaar te boven gaan. Neemt inlichtingen aan deze die er een bezitten of aan Tel. 55. Meenenpoort, YPER. Tel. 55. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, diaainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, de sla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos4.50fr.; de halve doos 3,50 fr. Statieplaats YPER PI. dela Station Lokaal Local C. S, Y. K. H. M. Y. E C Y. - C.P.Y. NOENMALEN aan vaste en matige prijxen. DINERS d prix f.xe - Prix r.ndcrés aan alle uren. a tout heure. Gekende Wijnkelder - Cave renommée. GROOT' (Allerhande) KLEIN Zeer genadige prijzen. Spoedige en kostelooze besiellingm 3 ten huize. Telefoon 125 De Haernestraat, 15, YPER.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3