Crédit Anversois Soldatenleven Ypersche Kroniek. Pro Apostolis Scheurkalender De eenige algemeene Missiekalender 1 8 Dixinudestraat, 18, YPER Jubileum Tooneelfeest in 't Kristen Volks, Schoolsteim. Kerkelijk Nieuws CAISSE COMMERCIAL - - DE ROULERS DIENST SPAARKAS Kroostrijke Gezinnen -= Opgelet. Middenstanders opgepast! Katholieke Kring, Sint Maartens Kerk. HET NIEUWE ECHTPAAR. Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Marie- José van Belgie met Prins Umberto, Kroon prins van Italië, wiens Huwelijk te Rome w-rd ingezegend op Woensdag 8 Januari 1930 Mgr I'erosi, wordt door al de aanwe zigen met diepe ingetogenheid ge volgd. Na de mis gaf de Kardinaal lezing van het huwelijkskontrakt hetwelke door de jonge ecfitgenooten, Mgr Maffi en de getuigen onmiddellijk werd geteekend. De stoet keert naar de troonzaal weer. Xa de huwelijksplechtigheid was in gezegend werd de stoet hervormd maar ditmaal werd hij geopend door prinses Marie-José en den prins van Piemont, gevolgd door den koning der Belgen en de koningin van Italië, den koning van Italië en de koningin van België en der andere koningen, prin sen en prinsessen. De hulde van het volk. Op de Quirinaalplaats stegen oor- verdoovende tcéjurchingeh op. Men zwaaide met zakdoeken, hoeden, Bel gische en Italiaansche vaandeltjes roe pende«Leve Italië! Leve België!» Kort tevoren had men ook honderden reisduiven in de lucht laten kringelen om de blijde gebeurtenis aan te kondi- gen. 1 Nadat de stoet in de Troonzaal was. aangekomen, verschenen de twee vor- sten, de koninginnen en de nieuwe echtgenooten op het balkon van het paleis wat een donderend enthoesias- me bij de menigte deed losbreken, wel ke weende van ontroering, zong en huilde en weerhouden door een stevi- gen ordedienst, naar het paleis tracht te te snellen. Prins Umberto en Maria van Pie mont, knikten ten teeken van dank. Nadat ze nog menigmaal op het bal kon hadden moeten verschijnen, trok ken de vorsten, de prinsen en hun ge volg in stoet door de St [atiszaal, waai de voorzitter van den Senaat overging tot de overschrijving van den kerkdij ken akt in de register van den burger- lijkenstand. Daarna keerde de stoet naar de troonzaal terug waar de pas gehuwden, rechtstaande midden de zaal. de hulde ontvangen der Hofda mes en heeren. DE JONGE ECHTGENOOTEN BIJ DEN PAUS. Rome. 8 Januari. (Belga). Om 12 u. 45. verlieten de jonge echtgenooten en hun gevolg het Quirinaal in auto-rijtuigen om zich naar het Vaticaan te begeven waar ze in privaat gehoor ontvangen werden door den Paus. Op heel den doortocht juichte de menigte de jonge echtgenooten toe. De kroonprins stelde zijn vrouw aan den Paus voor. Het kroonprinselijke paar werd ver gezeld door de zeven hoogste waar- digheidsbekleeders van hun hof. o. w. generaal Cledlci. de eersten vleugel adjudant van den prins van Piemont. de markies Hannibal Brivio di Santa, Maria Deprato. de kamerheer van de prinses van Piemont en zijn echtge- nopte als hofdame van de kroonprin ses. Bij dit geve sloten zich bij den pauselijken stoet de graaf en de gra vin De Yicchi de Yalcismon aan. De ontvangst bij den Paus had volgens hetzelfde ceremonieel plaats als bij het bezoek van den kroonprins en zijn zu-ter. Xa dit bezoek bezocht het jonge paar kardinaal Gasparri. Deze legde, vergezeld door den apostolischen nun tius. Borgoncini Duca. een tegenbe zoek aan het Quirinaal af. Het bruiloftsmaal. V Om 1 uur had in het Quirinaal het bruiloftsmaal plaats. Al de personen welke deel genomen hadden aan de huwelijksplechtigheid, woonden vervolgens in de balzaal van het Quirinaal, het huweüjksmaal Lij. De prinselijke echtgenooten- zaten midden aan de tafel met aan hunne zijde de Italiaansche en Belgische vor sten en de andere koningen en prinsen i Naar het Graf van den Onbekenden Soldaat. Rome. 8 Januari. I (Belga). Dezen namiddag bega ven de prins en de prinses van Piemont zich met hun gevolg in de open Hof koetsen, voorafgegaan en begeleid door kurassiers in groot-uniform naar het graf van den onbekenden soldaat. Aan de vpet van het monument wer den ze begroet door de gouverneur, prefect en al de stadsoverheid. De prinsen legden een prachtigen bloemenkrans neer op het graf. De prins en de prinses bewaarden en kele oogenblikken een plechtige stilte, terwijl de troepen de eer bewezen en een muziekkorps het Lied van de Piave en de Koninklijke Marsch speelde. Daarna keerden prins Umberto en de prinses terug naar het Quirinaal, nogmaals geestdriftig toegejuicht door de dichte menigte. De prinses heeft waarlijk in deze enkele dagen het hart van de bevolking weten te veroveren en de onvoorwaardelijke bewondering van het Italiaansche volk. EEN LUCHTCARRÖUSSEL MET 300 VLIEGTUIGEN. Drie honderd Italiaansche vliegtui gen zullen Donderdag deelnemen aan den wagenschouw die t.e Rome zal plaats hebben ter eere van de jongge huwden. Iien luchtcarroussel zal plaats hebben onder de leiding van konï- mandant-generaal alle. De vliegtui gen zullen vervolgens zes kringen van 1000 meter diameter vormen, om ten slotte in vaste formatie te defileeren. DE GELUKWENSCHEN VAN DE OSSERVATORE ROMANO Yaticaansche stad, 8 Jan. (Belga). De Osservatore Ro mano» kondigt een artikel af betiteld Gelukwensclien dat woorden van warme genegenheid jegens prins Um berto en prinses Marie-José bevat en drukt op de groote beteekenis van dit huwelijk. DE GROOTSCHE KOSTUMENSTOET BOOD EEN PRACHTIG SCHOUWSPEL Rome, 7 Januari. (Belga). De grootsche folklo ristische stoet, welke heden namiddag de straten der Italiaansche hoofdstad doorkruiste naar aanleiding van het prinselijk huwelijk, had eene groote menigte op de been gebracht. De stoet der volkskostumen van al de streken van Italië en van zijn kolo niën. groepeerde ongeveer 4.500 per sonen bekleed met de rijkste en schil derachtigste gewestelijke kostumen. 400 dieren en talrijke wagens. De in richting ervan was toevertrouwd aan den schilder Aristide Sartorio, lid der Italiaansche Akademie. De optocht begon aan de kazerne van Macacao, om langs de Twintig Septemberstraat het Quirinaal te be reiken. Voor het Paleis waren tribu nen opgericht, van waar de orsten en de Prinsen den stoet in oogenschouw namen. De zoo verscheidene groepen van prachtige kleuren lokten de toe juichingen uit der Doorluchtige toe schouwers.. De stoet werd geopend do. r acht tien trompetters die de Marsch der Italiaansche Gewesten» speelden, vöor deze gelegenheid getoonzet door den maestro Mascagni. Dan volgde de groep van Sardinië en «mmidde.hjk werden de toeschouwers getroffen door de -childerachte kleurenpracht der kostumen van de Sardijnsche boe ren en boerinnen, die zeer eigenaar dige volksliederen zongen. Xu kwam Piemont met zijn bergbe woners in kostumen van Courmayeur. Ayas. ai tourmanche en Gre^soney, gevolgd van ruiters met een wagen. Ligv.rië was vertegenwoordigd door eer.ige typische boeren en door zijn vermaarde zangkoren. Dan volgden de groepen der Drie Yeneties. met de kleederdracht van Fiuine en van de Dalmatische kusten de Lombardische groep was vergezeld door muzieken. welke oude volksdeun tjes speeldende weelderige landau- wen van Emilia waren vertegenwoor digd door een praalwagen van den W ijn, en door de groepen wijnbou wers. die verscheidene volksgebruiken uit hun gewest vertolkten. Toscana had zeer schilderachtige groepen ge stuurd. onder ander deze van Casen- tino en van Yal Chiana met hunne groote hoeden uit gevlochten strooi. De triomf van het gedeelte van dezen stoet ging naar de schoone ruiters van Sienna, die voor de koninklijke tri buun het tornooi Palio uitvoerden, dat elk jaar te Sienna zooveel bijval bekomt. Dan volgden Umbrië, de Abruzzen. Molise. Basilicata. Campania, Calabria, vertegenwoordigd door boeren, die dansen van de streek uitvoerden. Sicilië wordt prachtig uitgebeeld door een groep samengesteld uit schilderachtig gekleede vertegen woordigers van elke provincie. De Albaneezen van Piana dei Greci inbe grepen herders, boeren, mijnwerkers, lokale volkskoren, Siciliaansche wa gens. Dan is het de beurt aan de doe delzakspelers uit Catana en Girgenti. en ten slotte een groep van het Paaschfeest uit Piana dei Greci. Rome en het Latium hebben mooie gekostumeerde groepen van boeren en boerinnen uit Sabina en Castelli ge volgd door wijnwagens uit Yelledri en Genzano. Het Italië van Dodecanesis, Lybia, Erythrea en Somalia is ook flink vertegenwoordigd en bekroont den stoet met een koloniale groep met zijn zwarte stamhoofden, op kemels gezeten, en met de neharas. De optocht duurde ongeveer drie uur. Een ontzaglijke menigte juichte de deelnemers toe, die op verschillende plaatsen een ovatie hadden in ont vangst te nemen. Yooral belangwek kend was de hersamenstelling der ze den en gewoonten der verschillende Italiaansche streken als voor bruilof ten, verlovingen, oogst- en houthak- kersfeesten. De stoet werd opgeluis terd door bazuingeschal en een fan fare waarvoor Pietro Mascagni een bijzonder lied had getoonzet. In het kamp van Beverloo... Klonk het ook «niet geerne bij!» Bijna in het hert onzer huidige Vlaamsche Kempen, ligt het kamp van Beverloo. Jaarlijks trekken honderden en honderden soldaten naar die stre ken, om vr hun kanipperiocle doorgte maken. De schietoefeningen en groo te manoeuvers samen, voor éénzelfde legerkorps, duren zes weken. Vroeger tijds liet de inrichting van het kamp verblijf veel te wenschen over; althans is een merkelijke verbetering ingetre den voor wat aangaateten, slaap plaats en uitspanning. Daar zijn mid delen genoeg, tot aantrekkelijke uit spanning en gezonde bezigheid, zoo als: boekerij, tooneel, jazzband en dans in de mess». De kinemavertoo- ningen in de mess B, C, D of Ivzijn zeer aantrekkelijk en hebben iederen dag verandering van programma. Voor het gehalte en den inhoud der gespeel de stukken, hoeft men niet bekommerd te zijn, want een artikel van bet plaatselijk kampreglement verbiedt alle onzedelijkè vertooning. De groote soldatenkring Albert I is ingericht in de mess C: deze is toegankelijk voor iedereen en is altijd open, den gan- schen dag. Daar is ook bestendig een legeraalmoezenier ter beschikking van de soldaten. In een warmen oproep, dien ik vroe ger tot de jonkheden deed. zeide ik reeds; «toont u MAXNEX bij den troep en mannen uit één stuk Dat herhaal ik hier met XADRUK en wil die zinsnede dubbel onder lijnen. Want in het kamp zijn de gevaren voor de zedelijkheid veel tal rijker dan in de garnizoenstad. Plots wordt gij hier nog dieper de wijde wereld ingesmeten en zijt ge volledig aan u zelf overgelaten. Ge telt pas twintig; bet zijn gevaarlijke jaren van betoovering der schoonheid. Daar. in dat verwenschte midden, zijt ge ver van huis en van alles wat u goed en dierbaar isge denkt, ten onrechte, dat niemand u ziet. noch weet wat ge doetge denkt dat niemand uw ge heimen levensgang kentVerwaande jongen, zie toch uit uw oogen en denk aan moeder In een vorig artikel zette ik de ge varen uiteen, voor de zedelijkheid: in en rond de kazerne, waar een bedor ven tijdsgeest bestaat en venijnige bekoringen liggen. En wat dan te zeg gen over Eeopoldsburg, waar onze jongens voor zes weken moeten ver blijven, zonder maar eenmaal met ter- lot* naar huis te mogen gaan Daar bestaat een tingel-tangelseizoen dat begint wanneer de eerste troepen in het voorjaar te Beverloo aankomen en eindigt met het najaar, als de laat ste manschappen het kamp verlaten hebben. Een schaar lichtekooien en deernen uit Antwerpen. Brussel. Luik. Gent en Brugge komen er samen; ze erpen ziek. als gieren op de prooi, die 'or kaar k onervaren en edelmoe dige jongelingschap i>. Helaas! Ei ken avond zakken er langs de ver schillende wegen die van de blok ken naar Eeopoldsburg leiden, onaf- broken rijen jongens naar het levens lustige dorp at. Het plaatselijk militair reglement dat van toepassing is gedurende de kampperiode verbiedt aan de solda ten vogeleiers te breken of vogels te vangen in het kamp het is hen ook niet toegelaten op de daken der ge bouwen te klauteren, noch de bloemen, hoornen en planten te beschadigen benevens nog zooveel andere verboden dwaasheden!... Doch nergens vinden we in dat reglement een artikel dat den toegang tot de slechte huizen ver biedt. Xa het avond-appel, ten 8 ure. wordt de plaats geruimd en vrij gehouden door patrouilleerende wachten. Op hun beurt trekken dan niet vaak de officie ren. na hun avondmaal in de mess. langs de bladerrijke en duistere lanen, in benden naar de kroegen, waar een uur te voren onze soldaten zaten en waar zij nu blijven plakken en plezier maken tot in de kleine uurtjes Zuippartijen, ontucht en zedeloos heid zijn de uitbundige plezieren van zooveei nachten. Maar hier staan de katholieken weeral weerloos, tegen over die diepgaande ziels- en lichaams verwoesting; want de kroegen en slechte koten zijn immers wettelijk erkend Tal van vlugschriften, voordrach ten. lichtbeelden, tooneel (denk aan Den Doodelijken Kus en wat weet ik nog. willen de menschen vrees in boezemen voor de ziekten die uit de ontlicht spruiten. Hier raak ik het ter rein der geneeskunde en laat het aan de bevoegdheid der doktors. Het is echter genoegzaam bewezen, dat de slechte ziekten jaarlijks meer slachtof fers maken, dan typhus en tering. En daarom. Ylaamsche jongens, gij die nog zuiver en frisch bewaard zijt, mijdt zulke plaatsen als de pest, want wie het gevaar bemint, zal er in ver gaan Denkt aan uw geestelijke en lichamelijke gezondheid en vergeet uw eerlijke ouders niet. die ginder verre, in angst leven om u. Eerbied voor anderen en zelf-eerbied, zoo in nerlijk als uiterlijk weze uw fiere leuze. Jonge soldaten, die nog moet uw kamp doen of die nog voor zes weken zult heropgeroepen worden, weest gin der deftig, doet geen overdaad en han delt, net alsof ge in uw eigen geboor tedorp waart, waar iedereen u kent. Hebt ook eerbied voor den naam uwer familie, die gij onbesmet van uw brave ouders ontvangen hebt, en dien gij ook eens rein aan uw kinders moet overlaten. I'. S. Hierbij laat ik de geachte I.ezers (essen), bemerken, dat het vlugschrift van Verheven Hoe onze jongens hun soldatendienst doorma ken met vrucht en dank geraad pleegd werd. 1930 uitgegeven door de Missioneerende orden en congregaties van ons land lederen dag een kiinstiltustratie over de Missie lederen dag een onderhoudend Missie praatje Niettegenstaande de geweldige verhoo ging van papieren en drukkosten, wordt deze scheurkalender maar 8 fr. verkocht. De metalen hangertjes kosten lijk ge woonlijk maar 1 frank per stuk de groot te standertjes (voor tafel of bureau) 2.50 fr. Vergeet niet a.u.b. dat U door 't aan kregen vandezen kalender de Missiege dachte helpt verspreiden, en tegelijk de Missies steunt. Verzending per post van 1 tot 3 ex- kost 1.10 fr. per ex. Bestel en betaal per postrek. 1812.80. Bestellen a. u. b. bij Pro Aposiolis-Kalentier 11, Minderbroederstraat, Leuven. [«OBBZSSBaa M, V. &£5r3BE3E2ÜEi| BANK BEURS WISSEL OPENBARE ZITTING DER GEMEENTERAAD VAN YPER van 13 Januari 1930, om 6 u. 's avonds. D A G O R D F. 1. - Proces-verbaal der zitting van 30 December 1929. 2. - Overeenkomsten voor oorlogs schade. 3. - Gemeentelijke opcentiemen. - Yerhooging. 4. - Belasting op wedden en loonén. 5. - Belasting op straatgebruik. 6. - Leening bij het Gemeentekre diet. 7. - Stadsbegrooting voor 1930. 8. - Mededeelingen. De Apotheek van M. Van Walle- ghem, Statiestraat, zal alleen open zijn op Zondag 12 Januari 1930. Op 21 Januari e. k. (zijnde het feest van de H. Agnes, beschermheilige van het huis) zullen de E. E. Jufvrouw en Zus ters van Belle's Godshuis het 658-jarig bestaan vieren van het gesticht. Te dier gelegenheid zal er om 9 1/2 ure eene H. Mis van dankzegging in de kerk opgedra gen worden. Na de geestelijke plechtig heid worden E. E. Jufvrouw en Zusters op het stadhuis ontvangen door de Heeren Burgmeester en Schepenen en daarna zal er den genoodigden in eene der zalen van Belle's Godshuis een feestmaal aangebo den worden. De Heeren graven L. en P, de Lichtervelde, verblijvende te Brussel en te Zoningen, afstammelingen van de aioude edele familie Belle, zullen door hunne tegenwoordigheid het feest komen opluisteren. De oude stichtingsakt van Belle's Gods huis bestaat ongelukkiglijk niet meer, doch hierdeelen wij het afschrift er van mede getrocken uit sekeren bouck ge- vonden in de tresorie der stede van Yper, alwaer staet 'tnaer volgende f° 52. Wanneer ende bij wien 't Godshuis van de Belle gesticht was Memorie dat 't Godshuis van de Bel- le gesticht was in 't jaer dus C C 1 x x v j bij Jonckvrauwe Christine, dochtere van outere Gynes, weduwe van 's her Salemoen Belle, ende stelde al 'tgees- telick goed onder den busschop van Theerenburch, ende 't weerlick onder schepenen van Ypre, dewelke stellen souden altoos, als 't noot waere, provi- seurs ten gouvernemente van de voors, temporeele goede, te weten eenen van heuren geslachte, ende eene van 't voors 'sher Salemoens geslachte alzoo mij bleken es bij eenen beseghelden brieve dien ick gezien hebbe van de bovenge- noemde date, gheseghelt metten zeghe- le van den busschop van Therenborgh.» In 1276 of in 77 vóór Passchen bracht Christina het Godshuis onder het gezag van den bisschop van Therenburg voor het geestelijke en voor het tijdelijke onder dit der schepenen van Yperen. Christina de Guines leefde nog eenige jaren en stierf den 8 November 1291 en werd evenals haar gemaal in Belle's Godshuis begraven bij bijzondere toelating door de abten van Zónnebeke, Waesten en de proosten van Voormezeele en Eversam. Tot aan de fransche omwenteling, werd het gesticht bestuurd door bijzonderen, doch naderhand werd het toegevoegd aan de burgerlijke godshuizen. Door de eeuwen heen bleef het voort bestaan en hoe klein het getal Zusters ook was (van 7 tot 8), toch hebben die al tijd kunnen voorzien in het onderhoud der oude behoeftige vrouwen (bij voor keur de eerlijke, wiens vroeger leven van alle smetten vrij was) die aan hunne zor gen waren toevertrouwd.- Onder het ge tal der Zusters, die vroeger deel mieken van het gesticht, vinden wij er velen die aan den alouden edeldom toebehoorden en in dit gezegend oord hun zaligheid kwamen verzekeren. Mocht het nog lange jaren voort be staan ten bate van de oiide behoeftige vrouwtjes onzer stad en tot grooter vol doening van de familie de Lichtervelde die met welgevallen neerziet op de zoo schoone stichting van hare voorvaderen. Wij zijn er van overtuigd dat de stad zonder onderscheid, op dien dag zal op gaan in feestelijke stemming en dat de burgers hunne huizen zullen bevlaggen hulde le brengen aan de aloude edele fa milie maar ook aan de E. E. Jufvrouw en Zusters, die hun leven schonken en schen ken tot beter welzijn van den evenaasten. Deze dag moet de verheerlijking zijn van de naastenliefde. leverd worden. De portrettt- kaarten kunnen niet dienen. Als gij dat allemaal in uw beéy moet gij die stukken en photo's ist aan het winket der dichtst bij ges tie, en binnen de acht dager, zz nieuwe kaart afgeleverd wordtr X kaarten moeten den 16Januar worden. Dus goed opgelet, en bij tijd: vraag indienen. Namens den Bond der K j Op Maandag 30 December 11. ons gegeven een schoon en treU- neelfeest in 't Kristen Volkshuis wonen. De Zeer Eerw. Heer Deken VA had het gelukkig gedacht opgev, Katholieke familien van stad uit digen tot de opvoering van het i, rend familiedrama Haar Offe- echt meesterlijke wijze door de v, afdeeling van V.K.A.J. (Lenter- vertolkt. Alhoewel het de derde opvoeri- van het stuk, was de zaal van het fc .Volkshuis nogmaals stampvol. A1J de aanwezigen waren het tu de Lentemeisjes geluk te we, !over de prachtige opvoering van,j belangrijk en leerrijk stuk. Doorhj jvoelvolle vertolking en hun toeg-, 1 rol wisten de speelsters in hoogeijj aandacht van het publiek te boeie- dan ook bij het einde van elk jallen op geestdriftige wijze toejm j Menigeen had zelfs de tranen oogen. Ook werden de speelsters;; einde van het laatste bedrijf alle,-, de toehoorders op het tooneel te, roepen. Van de toejuichingen setter !dan geen einde te zullen komen. Gedurende eene tusschenpoos h E. H. Peel, Proost der Lentemeis, Zeer Eerweerde Heer Deken ei toehoorders zoo talrijk opgekorr.e dankt voor den steun alzoo aa; verdienstelijk werk gegeven. Een bi der woord van dank had de E. H voor de leden der symhonie dit; het bestuur van den Heer Remi Bot er veel toegeholpen hadden voor he: gelukken van dat aangenaam fees opbrengst van dit feest moet diene in 1931 eenige afgevaardigden va Ypersche Lentemeisjes aan de Bedt naar Rome te laten deelnemen. Ee, kluchtig blijspel «De betooverdeK; sloot op geestige wijze dit schoons: feest. (Bij gebrek aan plaats kon dit te verleden week niet ingelascht worè «■■■■■■■■■■Bil De gemeenteraad stemde ten voordeele der vrije scholen 1° Voor onderhoud van het mobilier en de gebouwen 1200 fr. per klas. 2° Voor de verwarming2500 kilos kolen per klas. 3° Voor klasbenoodigheden 12, 20, 24, 35 of 90 fr., volgens de leerlingen toebe- hooren aan de bewaarscholen of den 1", 2", 3" of 4" graad der lagere school. Dit werd gestemd niet te Yper maar te Woluwe-Sint-Lambrechts. St Aloysius en St Michiels scho en tellen samen boven de 300 leerlingen en ontvangen als steun van stad min dan 5000 frank. Ten jare 1929 waren er in St-Maartens 97 Doopsels 53 Begra vingen, waaronder 11 van kinderen bene den de 7 jaar26 Huwelijken en 36.800 H.H. Communiën. m 13, Hondstraat, 15 gevende 4 per honderd netto intrest. Al de gestorte sommen kunm ten alle tijde afgehaald worde St-Pieters 35 Doopsels 35 Begravin gen, waarvan 5 van kinders beneden de 7 jaar16 Huwelijken en 14.200 H.H. Communiën. St-Jacobs 76 Doopsels 58 Begravin gen 36Huwelijken en 35.800 H.H. Com muniën. St Niklaais 76 Doopsels 42 Begra vingen 25 Huwelijken en 16.300 H.H. Communiën. Op Zondag 12 Janusri In St PIETERS: Ten 8 1/2 uur zielmis voor Dehaerne Franfois, zijne huisvrouw en kinderen. Veel gezinnen die genieten van den af slag op trein, of op tram moeten met eersten Januari hunne kaarten doen vernieuwen."De oude blijven in voege tot op 15 Januari, doch na dien datum moe ten de nieuwe kaarten gebruikt worden. I Wat gedaan om de kaarten te vernieuwen? 1) Gij moet een formulier halen aan het winket der dióhtst bijgelegen statie, en dit invullen en onderteekenen. 2) Een getuigschrift aanvragen bij het Gemeentebestuur der verblijfplaats van het gezinshoofd. Dit stuk moet door den den Burgemeester onderteekend worden, en voorzien van den gemeentezegel. Daar bij moet er een formaatzege] opgeplakt zijn van 2 fr. 50. 3) Gij moet dan een portret hebben van allen aan wie er een kaart moet afge BkftfM^aetisBHaHuniiui Vanaf 1 Januari 1930 moeten alle1 gevers in regel zijn met Loonboekjes. Herziene pensioenwet. Vernieuwde taksen. Daarom Zondag 12 Jan. in 't lokaal Manestraat, algemem', dering, waar allen r.oodigen uitlegt geven worden. Loonboekjes te verkrijgen in 't Niemand blijve achter. Dringend verzoek aan de Midden ders, die de lessen van handelseer-a dentie willen volgen, zich te later schrijven, ten laatste Zondag 12Ja; Allen op post Het Bes:; Het jaarlijksch banket van D: ningen voorde leden van den Kr ken Kring, zal plaats hebben op Z; 18 Januari, om 19 uur, in de fees le verdiep. De heeren senatoren en volksver woordiger van onsarrondissemen: er aan deel nemen en het woord De inschrijvingen mogen alle gedaan worden in den Katholieken Rijsselstraat. Bedrag der insc 23 frank. Afdeeling BOL DERSMA 4 TSt% Zaterdag 11 Januari, cm ti utrr maandelijksche prijsspeling. We ren alle leden aan op tijd teger,»1 te zijn. HetBeP Op Palmzondag zal men inde1 Kathedraal de eerste mis celebree" vroegmissen zullen nog geschieee' noodkerk. Ten 9 ure in dit zelfdeg de plechtige palir,wijding, tot uitgenoodigd worden al de ge van stad en er wordt hun van te- gevraagd dat iedereen zich L schafte. Na de wijding zal men r" gewijs naar St Maartens gaan. de plechtige intrede de H C- breeren.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 2