o eltieps. VANEEDE FflBRIQÜE DE FAUTEUILS ER TOUS GENRES JULES BILLE SCHRIJFMACHIEN EN Garage Devos <S Dxaanekel DE ROODE PILLEN HOTEL CONTINENTAL j Ferdinand uiaierbisy Riem Rechterlijke Kroniek SPORT Katholieke St Michielsturners. Over iets... en over niets Bolspel. -- Matchen voor den Beker. Stores - Rideaux - Éron'es pour Ameublements - Tapis Toiles a Matelas - Papier peints - Linoléum Toiles Cirées - Laines Crins - Plumes - Stores-Flous Dentelles de Bruges et Ciuny au mètre. Tapissier-Garnisseur j 16, Rue de Menin, 16. YPRES. Onze Meisjespatronage. Yper's buik. Autovoertuinen. Oorlogsschade. Verkeersongevallen. NAZICHT EN KLASSEERING DER AUTOVGERTU1CEN Benoeming HUWELIJK. G. DERYCKE, 13, Poperinghestraat, 18, YPER. - Tel. 250. Boterstraat, 6, - - YPER - - Het is reeds bewezen dat de nieuwe Autos Bouwstoffen en Kolen 1 We vernemen dat onze dappere Tur ners op Zondag 2 Februari aanstaande ee.i schoon feest inrichten in het Katho liek Volkshuis alhier. In een volgend nummer geven wij het programma. Zaterdag avond kwam Henri Vanler- berghe, oud 43 jaar, vader van drie kin deren en wonende te Langemarck met den autobus van Roubaix naar huis. Toen hij echter uitstappen wilde viel hij zoo ongelukkig dat hij bleef liggen. Naar het hospitaal van Yper overgebracht, bésta- tigde men dat hij eene schedelbreuk had opgeloopen en dat zijn sleutelbeen gebro ken was. Er bestaat toch hoop op gene zing al is zijn toestand tamelijk erg. Zondag morgen reeds vonden de op dienst zijnde policieagenten drie mannen die zoodanig dronken waren dat ze ge noodzaakt werden die op te leiden, 's Anderendaags, voorzien van een proces verbaal, mochten ze naar hun geboorte dorp terugkeeren. Onze lezers zullen zich herinneren dat wij in ons nummer van 14 December on der dezen titel enkele regelen neergepend hebben om de nieuwe theoriën over het bestaander staatskatholieken... te Nico- demie... en ten tijde van de H. Barbara! te huldigen zooals het behoorde. Wij hadden, na met genoegen de geur dezer wijsheid en geleerdheid, als de geur van... heliotroop, opgeademd te hebben, de zaak wat nader onderzocht en waren tot de meening gekomen dat die onthul lingen wat ongepast waren zoowel ten op zichte van het oogenblik als ten opzichte van de plaats waar deze historische les ons ten beste gegeven werd. En wij hadden het ongeluk dat niet te kunnen verzwijgen en verstoppen... want wij zijn ook van het princiep van het open vizier... of liever wij passen deze princie pen toe. Niet zooals anderen. Dank aan hunne welgekende spitsvon digheid hebben de leden van de opstel- raad van de Ypersche Bode» dit arti keltje weten te vinden, wat ons groot ge noegen doet. Dat bewijst dat zij ons proza met veel iever weten uit te pluizen en dat wij dus niet in de woestijn prediken... al gaat het hier niet over de staatskatholie ken ten tijde van Barbara. En de Ypersche Bode vindt het ge raadzaam ons ter gelegenheid van de be schouwingen die wij toen uitbrachten ons eens duchtig op de kneukels te kloppen... en ze schrijft Hebt ge 't mooi en welgeslaagd arti- keltje gelezen (dat is een pluimpje voor onzen opstelraad N. V. R.) in de Ypersche Slore onder bovenstaande hoofding Ewel, wat zegt g'ervan Ge moet be- kennen dat de schrijver de eerste de ge- reedste niet moet zijn. Alleszins slim uitgedacht en flink gedraaid. (Nog "ne pluimpje nietwaar ?N. V. R.) en hoe verpletterend wreed voor wien er in bedoeld is. (Wreed hoe ge komt daaraan, Ypersche Bode»? Wreed? wij hebben eens goed gelachen en daar mee punctum. Een glimlach is dikwijls doeltreffender dan een kaakslag. Casti- goridendo zegt kwibus en hij heeft ge lijk. N. V. R.) Waarlijk een pensezuiger (wat wil dat beduiden N. V. R.) zou zijn uitzuigsel niet treffender en eerlijker kunnen uitspuigen. 't Is proper, hé N. V. R. Wij bestatigen met genoegen dat wij den nagel eens te meer op den kop ge troffen hebben (dat gebeurt ons nog al van tijd tot tijd) maar we verstaan niet waarom de Ypersche Bode de verde diging moet nemen van degenen die er in bedoeld was Des te meer dat er van loochenstraf- inggeen de minste spraak is en dat de «Ypersche Bode zelf dus de feiten, zoo als we ze bedekt hebben uitgebracht, er kennen moet. EENIGE BESCHOUWINGEN. Wekelijks mocht ik in dit orgaan een onpartijdig verslag geven over de ge speelde matchen. Geen kritiek, in matige bewoordingen gaf ik den uitslag van het tornooi, alle vooringenomenheid ter zijde latend en onaangename beknibbelingen vermijdend, die zoo voor spelers als voor maatschappijen als... min vleiend konden voorkomen of uitgelegd zijn. Het hoofddoel der matchen is verbroe dering bewerken tusschen de verschil lende deelnemende maatschappijen en het bolspel, het schoon en aangenaam bolspel, meer en meer in eere houden en in eere doen stijgen. ledereen weet dat het geluk in 't spel iets is, ja heel veel kan zijn en dat het weieens aan dat geluk, dat meêslaan te wijten is dat deze of gene ploeg wint daarom zou ik het niet aandurven een peleton als minderwaardig te aanzien omdat het min wel geklasseerd is en ook daarom was ik immer zoo matig en terug houdend in mijne beoordeelingen. Krab ben» kwetst veelal of 't laat op het minst, pijnlijke indrukken en daarom, zonder alle fut kwijt te zijn om dienswille en nog min -< den nek af laat krabben niet, van altijd iets onaangenaams te zijn en daarom ook wil ik geen krabberwe zen. linmer vroeg ik veel kijkers, toeschou wers, liefhebbers, 't is aanmoedigend voor de spelers, maar 'k zwichtte mij evenwel oproep te doen tot supporters, die als ik het wel op heb, mannen zijn die gedurig en luidop hun volk moeten opbeuren en aanmoedigen en ook stand vastig en luidkeels hun gedacht uitdruk ken en niet houden te zeggen doet dit... doet dat. Binnen enkele weken beginnen de re- turnmatchenl De spelers zullen terug vol begeestering het geliefde spel aanvan gen, liefhebbers hen komen bewonderen en met belangstelling de matchen volgen. COMTE CHIP /ES POSTAUX 129.989 Postje Bascule Er is nog niemand gewonnen, niemand verloren, daarom met hoop en moed 't spel aanvangen. Ongetwijfeld zullen de matchen van nu af van groot belang wezen voor het ver overen van het kampioenschap, en de wedijver tusschen de kampende peletons zal nog aangroeien. De eerste match wordt gespeeld in den Katholieken Kring tegen Het Post je op Woensdag 5 Februari. Ziehier de orde der returnmatchen 5 Februari Katholieke Kring tegen 12 Februari Statie tegen 19 Februari Postje tegen Coöperatieve 26 Februari Bascule tegen Katholieke Kring 5 Maart Coöperatieve tegen Statie 12 Maart Postje tegen Bascule 19 Maart Katholieke Kring tegen Statie 26 Maart Bascule tegen Coöperatieve 2 April Statie tegen Postje 9 April Coöperatieve tegen Katholieke Kring Een die er immer bij was. We trekken de aandacht van de Yper sche bevolking, en vooral van de ouders op de herinrichting, of liever op de ver dere uitbreiding van de meisjespatronage dezer stad. De vroeger bestaande patro nage werd immers sedert enkele^weken ontdubbeld in twee afdeelingen eene afdeeling voor schoolgaande meisjes (on der de 14 jaar) lokaal in de Mariaschool, Zusters Lamotte een andere voor niet- schoolgaande meisjes (boven de 14 jaar) lokaal ingang Jongensschool, Hond straat). Niets werd gespaard om de lokalen zoo aangenaam en zoo aantrekkelijk mo gelijk te maken. Vooral de groote patro nage mag als een modelinrichting door gaan. De meisjes beschikken er immer over eene ruime en welingerichte zaal voor stil spel, met bibliotheek en vinden er allerhande spelen. Daarbij hebben ze er nog ter hunner beschikking een nog veel ruimer zaal voor loopend spel, kaats spel, koorddansen, enz. Voor spel in open lucht hebben ze buiten een groote speelplaats. Hoewel pas ingericht, telt de grootere afdeeling reeds in de dertig meisjes. Mochten de ouders inzien hoeveel ver kieslijker het is, hunne dochters in deze inrichting een eerlijk en deftig verzet te laten genieten, veel liever dan ze laten proeven aan de bedenkelijke en bedriege- lijken vermaken van kinema en danszaal. De kleinere patronage telt reeds bij de tachtig meisjes. Dat ze talrijk zijn, kan eenieder wel hooren, die den Zondag avond zijn wandeling maakt door het kleine straatje tusschen de Kliniek en de Zusters Lamotte. We vernemen dat de patronaatsmeis jes op den vierden Zondag van Januari (26 Jan.) in den St Maartenskring, Lan- gemeersch, een avondfeestje geven. Ver leden jaar moesten we dit gezellig feestje ontberen. Maar 't schijnt dat het dit jaar iets heel schoons zal zijn. We vernemen nog, dat de toegang tot dit avondfeest kosteloos zal zijn. Evenwel zou een om haling, tot ondersteuning van het weik, tusschen de bedrijven in gedaan woiden. Wij zullen er allen zijn en... meedoen. In 1929 wierden 't Yper 4612 beesten geslacht en opgeëten, te weten 70 ossen, 1 stier, 704 koeien, 557 veerzen, 1252 kalvers, 1469 varkens, 455 schapen, 9 geiten en 95 peerden. Dinsdag 21 Januari 1930, ten 8 uur 's morgens, op de Mai *r te Yper, over zicht en klasseering van de Ypersche auto's voor vervoer van personen en vrachten. Volgens artikel 2 der wet van 10 Mei 1929 moeten de erfgenamen of rechtheb bende var. oorlogsgeteisterden, die ver goeding vroegen en sedertdien stierven, zonder voldoening bekomen te hebben, laten weten bij aanbevolen brief aan den Algemeenen Bestuurder van den Vereffe- ningsdienst van' oorlogsschade te Brus sel, 13, Ursulinenstraat, of zij de inge stelde opvorderingen, ja of neen, voort zetten. Doen zij dat niet binnen de 12 maan den die volgen op 't overlijden, of op de bekendmaking van voormelde wet,hunne opvordering is niet meer ontvankelijk, tenzij in geval van overmacht. Is de geteisterde overleden vóór den dag waarop de Wet Wetskracht bekwam, de opvordering inoet vóór 1 Juni 1930 ingezonden worden. Van 1 October tot 31 December 1929. gebeurden te Yper vijf lichte verkeerson gevallen. te weten Op 5 October, ten 17 3 4 uur, aan den Vijfhoek, tusschen auto en velo, door overdrevene haast Op 20 October, ten 11 1 2 uur, bij 't uitmonden der Bellewaerdstraat in de Meenenstraat, tusschen motoen velo Op 8 November, ten 17 3 4 uur, op den hoek der Dixmudestraat en Markt, tus schen auto en velo Op 21 November, ten 11.20 uur, op den hoek der Beluik- en Steursstraten, tusschen stootwagen en schooljongen Op 26 November, te 14 uur, langs de Veurnesteenweg, tusschen auto en hon denkar. STAD YPER. DIENSTJAAR 1930 De Burgemeester heeft de eer zijne medeburgers ter kennis te brengen dat de militaire commissie, belast met de na zicht- en klasseerverrichtingen betreffen de de autovoertuigen, zitting zal houden in de Stad Yper, den Dinsdag 21 Januari 1930, te 8 uur, op de Groole Markt. De commissie zal die autovoertuigen nazien, welke behooren tot volgende soorten en fabrieksmerken A. B. C. Autowagentjes 3/4, 1 T. en 1 1/2 T., merken Ford en Chevrolet. D. Vrachtauto's 1 1/2 tot 2 T., al de merken. E. Vrachtauto's 3 tot 4 T. en meer, al de merken. F. Trekauto's, bijwagens en bijzon dere rijtuigen. Al de merken. G. De autovoertuigen van voormelde soor ten en merken dienen vóór de commissie gebracht door den eigenaar (of zijn afge vaardigde, die allen noodigen uitleg over de voertuigen kan verschaffen). Kan een eigenaar om eenerlei reden (storing of herstelling) zijn voertuig niet voor de commissie brengen, dan dient hij haar, bij 't afroepen van zijn naam, een getuig schriftvoor te leggen, geteekend door den vakkundige, met de herstelling belast. De autovoertuigen moeten voorge bracht worden met al hnn gereedschap, toebehoorten en wisselstukken. Eigenaars die bovenstaande voorschrif ten niet mochten naleven, vallen onder toepassing der straffen voorzien bij de wet van 12 Mei 1927. Te Yper, den 6 Januari 1930. De Burgemeester, H. SOBRY. Vancop... Maur... van Woesten die eene goede rammeling aan een zijner vrienden gegeven had. wordt tot 30 fr. of 10 dagen veroordeeld voorwaardelijk gedurende 5 jaar. Vancop. moet aan de burgerlijke partij de som van 100 fr. als schadevergoeding betalen alsook de kosten harer aanstelling. Der... Jer. en Ma... G. van Wyt- schaete, de F' voor slagen met onbe kwaamheid wordt tot 30 fr. boete of 10 dagen veroordeeld, voorwaardelijk gedu rende 5 jaar, hij moet daarenboven aan het slachtoffer dat zich als burgerlijke partij had aangesteld de som van 200 fr. betalen als schadevergoeding en de kos ten der aanstelling. De 2e voor enkele slagen 26 fr. of 8 dagen. Zwaen. G. van Roeselaere die te Passchendaele slagen uitgedeeld had wordt voor dit feit tot 26 fr. of 8 dagen veroordeeld voorwaardelijk gedurende 3 jaar, zijn kameraad Lep... Maur. bekomt vrijspraak. DeC!ab...en de Thee... allen van Poperinghe waren aan den slag geraakt in de Pottestraat aldaar. De 3 eersten voor slagen met onbekwaamheid worden elk tot 2 maanden en 26 fr. of 8 dagen veroordeeld voor een tweede feit nog maals elk tot 2 maanden en 26 fr. of 8 dagen. Thee... Er. voor slagen bekomt 8 dagen en 26fr. of 8dagen. Thee... Cam. ook voor slagen 15 dagen en 26 fr. of 8 dagen, dezelfde voor bedreiging 8 dagen en 26 fr. of 8 dagen, daar het feit van braak van afsluiting niet genoegzaam bewezen is bekwamen zij daarop vrij spraak. M. Reynaert Kandidaat-Notaris wordt tot notaris benoemd te Staden in vervan ging van M. Mazurei die zijn ontslag ge nomen heeft. Onze beste gelukwenschen aan den H. Notaris Reynaert. Dinsdag om 10 uren, werd in St Maar tenskerk alhier het huwelijk ingezegend van Mejuffer Victorine Camerlynck, dochter van Mr en Mevr. Camerlynck- Samijn, met Af. Roger Demeere. zoon van Af. en Mevr. Alf. Demeere-Van Rycke- ghem. Het was de Zeer Eerw. Heer Kan. Camerlynck, Deken van Oostende, bloed verwant van de gehuwde, die het Heilig Alisoffer opdroeg. Onze hertelijkste gelukwenschen. FOOTBALL Uitslagen van Zondag 5 Januari IF Afd. C. S. Y.-Roeselaere F. C. 8-0 IIP Afd. C. S. Y.-Sweveghem S. K. 3-1 Juniors C. S. Y. Bisseghem 4-2 Prachtig nieuwjaargeschenk dat de spelers aan hunnen club brachten met den eersten Zondag van 't jaar. Laat ons hopen dat de volgende Zondagen die uit slagen zullen kunnen bevestigen, en dat we in IIe afdeeling ons stilaan mogen naar boven werken, laat ons zeggen, om niet te gulzig te zijn gelijk sommigen, tot op de 5e plaats; in IIP afdeeling ons te mogen klasseeren voor de eindronde, en daar goede figuren maken in Juniors B, het kampioenschap van Zuid W. VI. te mogen behalen in de eindronde, zooniet aan den kop, toch de tweede plaats mo gen innemen met gevolg eene serie in signes voor de spelers, en medekampen in de ronde van Belgie. Zondag hebben wij IF' afd. naar Thourout. IIF afd. tegen Roeselaere te Yper. Juniors tegen Stade Moeskroen. Spelen we gelijk Zondag, dan moeten we zonder den minsten twijfel Thourout kloppen op eigen veld. 'k Heb hooren zeggen 't vier zit erin z'en zulllen niet meer ophouden, 't Ware te wenschen, maar altijd dezelfde waarschuwing wacht u van maar eens te gelooven dat 't voor niet zal gaan, want dien dag zijt ge Bakker 'k Deel ten volle de meening dat ge de reeks kunt uitdoen zonder nog eene ne derlaag op te loopen, alhoewel we nog naar Daring en A. A. Moeskroen moe ten, er is maar een stronkeisteen en 't is het zelfbetrouwen. Jongens, we staan met 21 goals vóór en 24 tegen, g'hebt dus naar mij geluisterd en binst dat 't wel ging, het wel laten gaan en een beetje gezorgd voor de goal average. Er is nog een verschil van drie en Zondag moet ge die effen vechten en dus simpel weg winnen met 3 goals verschil. Kan dat Wel ja Een zaak de match begin nen in een tempo gelijk dit van Zondag laatst. Rapen vooruitdrijvend passenspel, met een beetje nijd erbij moet elke verde diging verschalken. In IIP afdeeling staan we weer voor een lastige karreweie. We kregen klop in Roeselaere tijdens den heenmatch, wat zal er Zondag gebeuren. Ook in IIP af deeling schijnt Roeselaere aan 't dalen, en ons elftal schijnt van Zondag tot Zon dag beter op dreef, en kan, naar mijn gedacht Zondag de twee puntjes oogsten. Het elftal dat uitgesteken werd staat me nogal aan. Twee namen zou ik daar wil len inzien, namentlijk Louis DIMOR- TIER die Zondag wettig belet is, en waarop we weten altijd te mogen reke nen, en R. COENE. Allo Roger, un bon mouvememt. De Juniors maken hunne laatste ver plaatsing en z'is nogal gevaarlijk, Stade Moeskroen is geen kat om zonder hand schoenen te pakken. Jongens, die punt jes hebben we noodig. Waereghem zit ons op de hielen, en we moeten kost wat kost aan denkop eindigen. Daarom, allen goed voor gezorgd, en 's avonds vroeg erin! Ge moogt me vrij gelooven. er hangt daar veel van af. Ge moet maar eens de uitslagen nagaan die ge gemaakt hebt in de matchen die ge 's morgens hebt moeten spelen, en ze vergelijken met deze der matchen die 's namiddag speel den en ge zult zelf de conclusie kunnen trekken. AbeeSe. Het doeanenbeheeren de gendarmen hebben een auto in beslagge nomen die 's avonds voordien door onge- kenden achtergelaten was geworden dicht bij de herberg In de Zon Het voertuig had geene papieren en droeg eene valschc Belgische nummerplaat. E5v rdinghe. - Auto tegen boom. De autovoerder AU Bekaert wonende te Poperinghe reed in auto toen door eene hapering aan het stuur de geleider de goede richting verloor en op een boom I terecht kwam. De Heer Bekaert ern stig gekwetst moest naar zijne woning overgebracht worden. BURGERSTAND VAN YPER, van 2 tot 8 Januari 1930. Geboorten. Desmetz Marie-Thérèse, Cartonstr. Paruys Helena, Bruggestw. Verkouter Raoul, Rijselstr. Lippinois Astrid, Rijselstr. Claeys Germaine. Mond- slraat. Arfeuille Maurice, Zonnebekestw. Gryson Maurice, Zonnebekestw. For- ret Yvette, Paddepoelstr. Bories Denise, Patteelstr. Byttebier Luc. Cartonstraat. Overlijdens. Meul Pieter, 56 j„ ijzergie ter, wed. Decock Rosalie, Slachthuisstr. Godeliere Leonia, 63 j.. z. b. wed. Pottel Xsi- door, Paddepoelstr. Delcroix Marie-Louise. 70 j., z. b. ongeil. Poperinghestw. Claeys Germaine. 1 d.. Hondstraat. Huwelijken. Desimpel Henri, handels reiziger te Yper en Vanderbrugge Alpfcon- sina. winkeldochter te Meenen. Demoere Roger, handelaar en Camerlynck Victorina. z. b.. b. te Yper. Packet Arthur, nickeleer- der en Buseyne Margareta. z. b.. b. te Yper. Dehaene Joseph, meubelmaker en Maton Julia. z. b., b. te Yper. Ccussement Jules, electriekwerker te Meenen en Vandevelde Rachel, diamantbewerkster te Yper. POPERINGHE, van 2 tot 8 Januari 1930. Geboorten. 5. De Creus Simonne, d. v. Felix en De Byser Marie, Boeschepestr. 6. Vandelanotte Yvonne, d. v. Emile en Van- delanotte Berihe, Reninghelst. 7. Comeyne Paula, d. v. Arthur en Verdonck Marie, Pol- iinchove. De Wachter Urbanie. d. v. j Michel cn Lemav Madeleine, Casselstr. 0. Depuydt Alice, d. v. Jerome en Vanaen- I bussche Marie, Korcen. 10. D'hondt Geor- ges, z. v. Nc or en Vandenbussche Rachel, I sectie H. Overlijdens. 2. Vanbelle Marie. 76 j„ z. b.. wed. van D'Amour Achille, Casselstr. 3. Lenoir Omer, 3 m„ z. v. Maurice en Decroix Adeline, sectie E. 4. Caspar Jean. I 5 m., z. v. André en Langlois Feiicie. sectie E. Eenige verkooper van A D D JTI Groote keus het goed gekende merk f vHI I L. L_ van occasiemachieDeT. Duplicateurs - Alle benoodighedenLinten,, papier, carbcme,stencils, inkt, enz. Verwisselingen. - Alle herstelling van gelijk welke machienen. Huwelijk. 1. Bailleul Elie, 29 j„ stoker v. Boèschepe en De Caesteker Gabrielle, 33 j., fabriekwerkster v. Poperinghe. Beloften. - 1. Polley Julien. werkman v. Poperinghe en Legein Victorine, werkster v. Coxyde. 2. Wyckaert Leon, drukkers- gast en Thiteca Maria, z. b., b. v. Poperinghe. Studiën van de Notarissen Ernest DE COCK en André VANDER MEERSCH beiden te Yper. DINSDAG 28 JANUARI 1930 om 2 uur zieer stipt namiddag, in de herberg Het Klein Stadhuis Groote Markt, te Yper INSTEL met PREMIE 1 van Stad YPER. Koop 1. Een gerieflijk WOONHUIS ten dienste van herberg of winkel met koer en afhankelijkheden, staande en gelegen ter noordzijde der Tegelstraat, geteekend Nr 12, bekend bij kadaster sectie I, deel van Nrs 460f. 461a en 462, vpor eene grootte van 77 vkm. 35 vkdm. Koop 2. Een schoon WOONHUIS met koer, staande en gelegen ter noordzijde der Tegelstraat, geteekend Nr 14. bekend bij ka daster sectie I, deel van Nrs 462 en 463c, voor eene grootte van 52 vkm. 54 vkdm. Koop 3. Een schoon WOONHUIS met koer, staande en gelegen ter noordzijde der Tegelstraat, geteekend Nr 16, bekend bij ka daster sectie I, ex-Nr 463c, groot 49 vkm. 19 vkdm. Koop 4. Een gerieflijk WOONHUIS ten dienste van herberg of winkel, met poort en werkwinkel, staande en gelegen aan den hoek der Neer- en Tegelstraat, geteekend in de Neerstraat Nr 2, bekend bij kadaster sectie I, Nrs 464, 465a en 465b voor eene in- houdsgrootte van 118 vkm. Deze vier koopen zijn vrij van gebruik. Handslag met de geldtelling. Te bezichtigen den Dinsdag en Donderdag van 14 tot 16 uur. De sleutels berusten in het bureel der cho coladefabriek, Neerstraat, Nr 4. OVERSLAG: Dinsdag 11 Februari 1930. Studiën van de Notarissen Ernest DE COCK te Yper, Edgar REYNAERT te Staden en Louis HEYSE te Gent. INSTEL met PREMIE OP ZATERDAG 1 FEBRUARI 1930 om 3 ure stipt namiddag, te Yper, in de herberg A la Lune Groote Markt, van: Stad YPER. Koop 1. Een HANDELSHUIS te Yper, Dixmudestraat, Nr 7, met 177 vkm. erf. Gebruikt zonder recht van pacht door M. A. Moens. Koop 2. Een HANDELSHUIS te Yper, Korte Thouroutstr., Nr 7, met 140 vkm. erf Gebruikt zonder recht van pacht door M. Jules Demey. Beide huizen na te zien den Dins- en Donderdag namiddag van 2tot 4 ure. OVERSLAG: Zaterdag 15 februari 1930. Studie van den Notaris VAN DER MEERSCH te Yper. VRIJDAG 17 JANUARI 1930 om 3 uur zeer stipt namiddag, in het Vredegerecht, Paleis f van Justitie, Groote Markt te Yper, ten overstaan van den Heer Vrederechter van het .2' kanton OVERSLAG in eene zitdag van: Stad YPER. Een WOONHUIS met 80 centiaren be bouwden grond en erf ter westzijde der Eigenheerdstraat. Bewoond door M. Gustave Dubois, zonder geschreven pacht, mits honderd franken te maande. MARKTPRIJZEN Yper, 4 Jan. Tarwe 147-150; koolzaad 410-415; klaverzaad 1500-1800; rogge 115-118; boekweit 228-230; haver 109-110; brouwers gerst 165-168; voedergerst 130-133; erwten 275-280; bloem 222-224; maïs 125-127; paar- deboonen 212-215; gruis 116-118; zemelen 118-120; lijnzaadmeel 222-224; lijnzaadkoe ken 202-204; aardappelen 30-35; boter 33-34; eieren 1.08-1.10; viggens 300-375;, 16.50 den kiio; strooi 28-30; hooi 60-65; ruw vlas 120- 125; chicoreiboonen (1928) 140, (1929) 150; Dixmude, 6 Jan. Boter 30-32; eieren 1-1.05; aardappelen 30; tarwe 155; rogge 130; haver 135; strooi 300-400; hooi 700-1000. voederbeeten 140-150 de 1000 kilos. Roesselaere, 7 Jan. Tarwe 150; rogge 120; boekweit 170; haver 120; gerst 125; erwten 175; boonen 180; lijnzaden 300; lijn- meel 206; vlas 150; voederbeeten 12; aardap pelen 27; klaverzaad 1300; strooi 30; hooi 70; chicoreiboonen 113; tabak 8.50; koolzaadolie 730; lijnzaadolie 705; nitraten 148; ammoniak 148; cyanamide 116.50; viggens 18 den kilo; boter 32; eieren 0.95. Kortrijk, 6 Jan. Witte tarwe, 148-150"; rogge 116-118; haver 112-116; paardeboonen 185-195; gerst 140-142; tarwebloem 230; in- landsche zemelen 108; gorte zemelen 120; hooi 68-70; strooi 28-32; aardappelen 30-35; eieren 0.95-1.05; Turksche tarwe Plata 125; id. Cinquantino 165; inlandsch lijnzaad 305; inlandsche lijnzaadkoeken 190; Amerikaan- sche id. 193; koolzaadolie 725; vlas der Leie 65-160; wit vlas 1450-2300; vlas op den grond geroot 1150-1325; ruw werk 450-600; fijn werk 750-1100; suikerijwortelen 112; nieuwe sui- kerijboonen 122. 1 VEEMARKT. Te koop gestelde dieren 281; 105 koeien den kilo op voet 7.00; 121 vaarzen 8.00; 24 stieren 7.75; 31 ossen 8.00. Anderlecht, 8 Jan. VEE—ARKT. Te koop gesteld: 513 ossen den kilo op voet 7.00- 9.00; 116 stieren 5.50-8.00; 1403 koeien 5.50- 8.00. Totaal: 2032 stuks. Anderlecht, 7 Jan. VARKENSMARKT. Te koop gesteld: 2.256 stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet 10.85-11.85. Studie van den Notaris THEVELIN te Meessen I. OPENBARE VERKOOPING onder het Voorzitterschap van den Heer Vrederechter van het kanton Meessen gesteld OP DINSDAG 11 FEBRUARI 1930, voor de goederen gelegen te KOMEN, NEER- WAASTÊN en HOUTHEM, en OP WOENSDAG 12 FEBRUARI 1930, voor de goederen gelegen te WAASTEN telkens om 1 u. namiddag zeer stipt in de herberg Café de l'Hötel de Vilie te Waasten, Groote Markt, bij M. Dondeyne. Stad KOMEN. Drie schoone BURGERSHUIZEN, met hof, gelegen in de Wervickstr., Nrs 6, 8 en 10. GebruiKt: Nr 6 en 8 zonder recht van pacht mits 45 fr. te maande. Het huis Nr 10 mits 85 fr. te maande en zal vrij zijn 6 maan den na de verkooping. Gemeente NEER-WAASTEN. Vijf sclioone HUIZEN met hof, een afzon derlijk perceel hoi', en een perceel zaailand van 1 ha. 2 a. 53 ca. Twee dier huizen zijn ongebruikt. Twee zijn gebruikt mits 35 Ir. te maande, eene zonder recht van pacht, het andere tot 1 October 1930. Eene mits 24 fr. te maande zonder pachtrecht, Het perceel hof is ge bruikt zonder recht van pacht mits 700 fr. 's jaars. Gemeente HOUTHEM. Een perceel ZAAILAND van 77 a. 50 ca. Gebruikt door M. Alphonse Clarebout mits 540 fr. 's jaars boven de lasten zonder recht van pacht. Stad WAASTEN. Drie schoone HUIZEN, gelegen in de Rij- selstraat, Nrs 8, 10 en 12. Het huis Nr 10 is ongebruikt. De huizen Nrs 8 en 12 zijn gebruikt zonder recht van pacht mits 45 fr. te maande. Een WERKMANSHUIS, gelegen gehucht Le Pélérin en 13 a. 45 ca. grond en hof. Gebruikt zonder recht van pacht mits 24 fr. te maande. Een perceel CYNSGRONI) gelegen ge hucht Le Pélérin groot 8 a. 70 ca. In pacht gehouden door de V/ed. en Kind Narcisse Goudezeune tot 1 Juni 1979 mits 16 fr. 's jaars boven de lasten. Een perceel vroeger BEBOUWDE GROND, gelegen gehucht St Yvon groot 180 vkm. Ongebruikt. Eene HOFSTEDE met gebouwen, weiden, zaailand en meersch, gelegen bij het gehucht St Yvon groot 18 ha. 32 a. 78 ca., ver deeld in 12 koopen. Gebruikt door Jules Soete-Vanhove mits 7.500 fr. 's jaars tot 1 October 1930. Een perceel ZAAILAND van 71 a. 80 ca. Gebruikt zonder recht van pacht door Ed. Verbeke mits 620 fr. 's jaars. Voor verdere inlichtingen zie plakbrieven met plan of zich wenden tot den Notaris Thevelin te Meessen. II. OPENBARE VERKOOPING van Twee schoone WOONHUIZEN met hof te WYTSCHAETE, Kemmelstraat. Koop 1. Een gerievig WOONHUIS met afhankelijkheden, grond en hof, groot 1 are 95 centiaren. Gebruikt zonder recht van pacht door Paul Vermeersch mits 45 fr. te maande. Koop 2. Een gerievig WOONHUIS met afhankelijkheden, grond en hof, groot 1 are 63 centiaren. Gebruikt zonder recht van pacht door Louis Laplace mits 45 fr. te maande. Instelpremie 0.50 ri. ZITDAGEN: INSTEL: Maandag 27 Januari 1930 OVERSLAG: Maandag 10 Februari 1930 telkens om 1:- u. namiddag, in de herberg De Vierstraat bij M. Me- dara Degrauwe te Kcmmel. Verkoopt alleenlijk goud in 13 karaat en Diamanten van EERSTE KEUS. o Alles met waarborg. onder alle opzichten voldoening geven en zelfs de verwachtingen van hunnen eigenaar te boven gaan. Neemt inlichtingen aan deze die er een bezitten of aan Tel. 55. Meenenpoort, YPER. Tel. 55. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, diaainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, de sla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos4.50fr.; de halve doos 2,50 fr. Fy. baete-tqnmon Statief liats YPER PI. de la Station I.okaal Local C. S, Y. K. H. M. Y. - E C Y. - C-P.Y. NOENMALEN aan vaste en matige prijxen. DINERS a frix f.xe Prix mn.lercs Koud Buffet Buffet froid aan alle uren. atoutheure. Gekende Wijnkelder - Cave renommée. •ts.rw tertsrsdttswurm L GROOT (Allerhande) KLEIN' L j Zeer genadige prijzen. g j Spoedige en kostelooze bestellingen ten huize. Telefoon 125 De Haernsstraat, 15, YPER.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3