ün iiier m VANIiEDE JULES BILLE FABRIQUE DE FAUTEUILS EH TOUS GENRES SCHRIJFM ACHIE NEN Garage DevosS Diuiatiekel DE ROODE PILLEN HOTEL CONTINENTAL Ferdinand maisrötey Riem SPORT Bolspel. - Matchen voor den Beker. Tapts Stores - Rideaux - Eioffes pour Arneuaiernents - Tci'es a Matelas - Papier peints - Linoiéum Toiles Cirées - Laines Crins - Plumes - Siores-Flous entelies de Bruges et Cluny au métro. Taplssier-Carriisseur 16, Rue de Menin, 16, YPRES. DePrijsiiittleeling dar Muziekschool. ROUW BERICHTEN Bond der Kroostrijke Gezinnen Woningfondsen Katholieke Kring Verbond der Katholieke Gemeenteraadsleden ZONNEBEKE G. DERYCKE, 18, Poperinghestraat, 18, YPER. - Tel. 250. HERBERG TE HUREN Boterstraat, 6, - - YPER - - goud in 13 karaat Hef is reeds bewezen (fat de nieuwe Autos Te verkrijgen in alle Apotheken. Koud Buffet Buffet froid Bouwstoffen en Kolen Zeer genadige prijzen. Hei Davidsfonds had het geluk die les's5^ j! je geschiedenis Dinsdag avond te ont- /^en uit den mond van M. Missine, peerwijzer te Cortemarck. De spreker s boeiend iedereens aandacht op de teuikkelijke bloedende burgeroorlog in jfusJand verwekt, die het machtig Tsa- renrijk in repen roer stelde, 't onderste v>,en keerde, en meer dan een millioen jrrnen en rijken, werklieden, boeren, bur ger? en machthebbers, ja zelfs de Keizer- r ke familie, ter dood bracht, en overal -indelen nijverheid belemmerde en hon- -rsnood te wege brachthij vestigde <5 aandacht op de ijdelheid en vergan- kheid van 's werelds grootheid, en op je lofweerdige liefdadigheid van Paus jenedictus XV en van de kristenen, om je hongerlijdende slachtoffers van de om wenteling ter hulp te komen. t Was eene leerrijke, nuttige en boeien- je voordracht, die alle verstandige men- N-iien zal afkeeren van gewetenlooze moorddadige volksopruiers en omwente- iars. De returnmatchen zijn dus Woensdag •angevangen. De KATHOLIEKE KRING ontving in zijnen tra «HET POSTJE». Voor eerstgenoemde maatschappij tra- jen op de H.H. Flamey, Spelleider, Verkinderen Ververken Leuridan -TavernierStorme Delahaye en Versa vel. Het Postje bracht in 't gelid, de H.H. Baeckelandt, Spelleider Vandelanoitte - Soete Vancoillie Deknudt fandenbosch Vanmarcke Van Bra nt. De scheidsrechters waren de H.H. Sa nté en Devos. De Katholieke Kring heeft het puntje oor den beker aangeteekend. Hij won e twee eerste partijen met 10-9 en 10-3 tinten. De mannen van het Postje hebben zich klapper verdedigd en 't en zou niemand .etwonderd hebben hadden zij de eerste rtij gewonnen de kansen waren zeer iijfelachtig. In de tweede partij echter ieten de bezoekers het steken. De liefhebbers waren talrijk opgeko men. Men zou er kunnen aan twijfelen lebben na zoo een lange poze rustens. lebelangstelling in de matchen groeit naar immer aan. Te beter. Woensdag aanstaande moeten de kam poenen naar de «Statie». Ze zullen t hard hebben. Aan kijkers zal het ook liet ontbreken. ügemeen klassement na den li'1 match Gespeeld Gewonnen COMTE CHÈ< >UES POSTAUX 123.989 groette den Artist-Komponist, de So- HET ZOMERUUR. Dit jaar zal listen Mevrouwen Van Gheluwe en De het Zomeruur acht dagen vroeger als Nève, de Heeren Van Neste en Jules 'verleden jaar ingevoerd worden, na- Mus, en al de uitvoerders. Het geestdrif-j melijk in den nacht van Zaterdag 12 op tig applaus bleef voort duren en de prach- Zondag 13 April, ten 2 ure 's morgens. lascule (atholieke Kring Statie Coöperatieve 'ostje 5 4 4 5 4 4 1 1 1 Een die er was. Deze Ypersche Jaarlijksche plechtigheid gaderde Zondag laatst in de ruime tetzaal «Lapiere» der Hondstraat, een teer talrijk en uitgelezen publiek. De feestwijzer der muziekale uitvoering asten andere hoogst aantrekkelijk voor onze menigvuldige muziekliefhebbers die [eduiende twee uren in smaakvol kunst genot vertoefden. Het symphonisch orkest werd terecht [ewaardeerd door eene kundige uitvoe- ing van het boeiend openingstuk le alife de Bagdad van Boiëldieu"de ver- ukkende Largo van Kaëndd, de kunst- olie Pavane van den Bestuurder L. 'lomme, en de heerlijke marche de Bra voure van F. Schubert. Eene puike uitvoering der schoone tukken a) C'est votre jour Seigneur, n b) Lied uit «Ruy Bias» gezongen door 'e leerlingen der zangklas met begelei- lingvan Klavier door Mevrouw -Ch. Van te Broek, werd met warm applaus «groet. Onze jonge pianisten Mejuffers Ger- "<tine Duponcelle en Si/none Milleville, tierden geestdriftig toegejuicht om de alentvolie vertolking van den prachtigen cherzo voor dubbel klavier van den ranschen meester C. Saint Saëns. Een kunstgewrocht van eerste gehalte, tend op het programma, als componee- ing van den jongen Bestuurder onzer muziekschool Heer Lionel BlommeDe Vofundismotet van het Concours van hme 1925, voor soli, gemengd koor en kest. Eene welverdiende ovatie be- Ik wil Dezer, dat gij weet.: Hij eet wel. die weinig eet. In 't algemeen, met eet te veel en mmen mag zeggen "eer menschen zijn er van eten be- [tdorven er van honger.., zijn gestorven. Matigheid in spijs in drank is een er beste' middels om zijne gezondheid bewaren en lang te leven. Het spreekwoord zegt oudt altijd maat in spijs en drank IHn wordt gij oud en zelden krank. tige uitvoering herbegon tot de meeste voldoening van al de aanwezigen. Na de prijsuitdeeling nam de Heer Burgemeester Sobry het woord, om den Heer Bestuurder, de Leeraars en de be kroonde teerlingen onzer Ypersche Mu ziekschool te loven, te danken en geluk te wenschen. Onzen hertelijken proficiat Dan zal men de uurwerken 60 minuten vooruit moeten zetten. Het invoeren van het Zomeruur zal de uurtabel van de treinen naar Duitschland en Neder land wijzigen. WERVICK. Schielijke dood. Zondag morgen, in de mis van 7 u.. werd de genaamde Cvriel Knudd, 75 jaar oud, wonende in het oud manhuis, Mochte de Heer Lionel Blomme, zooals eensklaps onpasselijk en zonk neder, zijn betreurden voorzaat Heer Albert Van 1 Een geneesheer kon enkel den dood Egroo, onze Muziekschool doen gioeien1 en bloeien Zijne grondige kennissen en muziekale zielkunde staan er borg voor Maandag laatst om 10 1/2 ure in St Maartenskerk heeft de begrafenis plaats gehad van Mw We Fdouard Mahieu, ge boren Laurence Ley. Talrijke vrienden en kennissen hadden er aan gehouden den lijkdienst bij te wo nen, alzoo een laatsten blijk van genegen heid gevende aan de familie der diepbe- treurde afgestorvene. Het Ypersche Volk biedt aan Heer en Vrouw Richard Mahieu-Lamerand en aan Heer en Vrouw Gustaaf Mahieu- Boulet en familie zijn oprechte en kriste- lijke rouwbetuigingen. De Bond der Kroostrijke Gezinnen ontvangt steeds meer aanvragen om leeningen te bekomen tot het aankoopen of bouwen eener woning. Meer dan dui zend leeningen werden reeds uitgekeerd. West-Vlaanderen komt aan het hoofd met 290 leeningen tot een bedrag van 1,484,500 fr. Aan de Provincie Antwer pen werd eene som van 1,235,425 fr. uit betaald voor 256 leeningen. Voor geheel het Rijk bereikt men het getal 1275 lee ningen, te zamen bedragende 6,011,130 fr. Deze cijfers werden ruim overschre den door die van de thans onderzochte aanvragen. vaststellen. MOORSLEDE. Wijding van 't Kerkhof. Op de nieuwe parochie van Slypskapelle is Dinsdag laatst het nieuwe kerkhof ingezegend door Z. E. Heer Deken van Roesselaere, in de tegenwoordigheid van talrijke paro chianen. Het oude kerkje 't Stalle ken van Bethleem ligt plat. Binnen kort wordt de eerste steen gelegd van de nieuwe kerk van 't H. Treeske en Ste Apollonia. Wie een steentje aan brengt zal welgekomen zijn. TENTOONSTELLING VAN HERINNERINGEN UIT 1830. Yper. Goede vangst. Zaterdag voormiddag toen de gendarmen hun ge wonen dienst deden te Noordschote, kwa men ze een jongeling te pakken die de strafkolonie van de Kempen ontvlucht was De kerel is slechts 18 jaren oud en had sedert zijn ontvluchten, eenige dagen geleden, niet min dan drie diefstallen ge pleegd, waaronder een velo. Zaterdag na middag werd hij naar Yper overgebracht om den Maandag naar zijn nieuwen te huis overgevoerd te worden. Schielijk overlijden. Zondag mor gen was Leon Deconinck, oud 38 jaar, wasscher, wonende op St Jacobsstraat als naar gewoonte om 5 ure opgestaan. Op zeker oogenblik gevoelde hij zich onpas selijk, riep hij naar zijn volk, doch de bij komende huisgenoten konden hem niet helpen, 't En duurde al te gader maar eenige stonden en de arme man was een lijk/ Botsing tusschen autos. Zondag namiddag kwam de reiziger van M. Mar tens per auto van Meenen. Toen hij de straat omkeerde botste hij met groot geweld op een ander auto, komende uit tegenovergestelde richting en wel met zulk geweld dat hij tamelijk erg gekwetst werd aan het linkerbeen. Beideautos zijn zijn deerlijk beschadigd. De gekwetste mag van geluk spreken want 't is onver- staanbaaJ dat hij er zoo goedkoop van af kwam. aan de maag. Üe reden is den slaap vooral als men goed gedekt is, wordt het bloed naar de oppervlakte van het lichaam getrokken en dan afgetrokken van de maag waar het doodnoodig is ter vertering. Xa veel spijs en groote dronken Ga terstond niet liggen ronken. Vleeschsoep. Men zegt soms: De soep is de ziel van de tafel Een goed soeptje is alleszins smake lijk en is door de Vlamingen alleszins veel geëerd en geprezen. Maar g'hebt soep en soep. Zonder hier te spreken van hotelsoepen die in talgemeen weinig werk vragen, maar veel inleggoed. wij hebben 1. - goede soep en minder voedzaam vleesch. 2. - min goede soep en goed vleesch. 3. - goede soep en goed vleesch. Men zet het vleesch op in koud wa ter en wat zout... Voordat het begint st is, 't is dat men 's avonds geen j te koken, zoo noodig, wordt het afge- Het honderdjarig bestaan van ons land wordt te Antwerpen en te I.uik herdacht door tentoonstellingen van onze kunst en onze nijverheid, terwijl in de hoofdstad binst den zomer een tentoonstelling van herinneringen uit 1830 ingericht wordt. Allerlei voorwerpen en beschieclen, die betrekking hebben op onze revo lutie, de stichting van ons Koninkrijk en den oorsprong van ons vorstenhuis worden in het Egmontpaleis ten toon gesteld. Daartoe werd te Brussel eene cen trale commissie gesticht waarin af gevaardigden uit al de streken van ons land zetelen. Door deze centrale commissie wer den plaatselijke.commissiën in iedere provincie aangesteld belast met het opzoeken en verzamelen van al wat voor deze tentoonstelling zou kunnen gebruikt worden. Z. D. H. Mgr Waffelaert, Bisschop van Brugge, Baron Janssens de Bist- hoven, Gouverneur en Generaal Her- reniierre, bevelhebber van de provincie hebben het Eere-Voorzitterschap van de commissie van West-Vlaanderen aanvaard. Dat iedereen die schilderijen, meu bels, gedrukte en geschreven beschie- den bezit die betrekking hebben met de gebeurtenissen van 1830, deze voorwerpen voor énkele maanden in leen geve aan de tentoonstelling, en zoo het zijne bijdrage tot het waardig vieren van het honderdjarig bestaan van ons Koninkrijk. De volgende leden van de commissie zullen met de meeste welwillendheid alle noodige inlichtingen verschaffen en de voorwerpen aanvaarden. Te BRUGGE: de H. A. Visart de Bocarme, 18, St Jansstraat; Te YPER: de H. Daniel Tack, Be waarder van het Stadsmuseum, 28. Stuersstraat Te KORTRIJK: de HH. E. Vierin, kunstschilder en P.P. Debbaudt, stads bibliothecaris Te VEURNEde H. Advokaat Paul de Grave Te OOSTENDE: de H. O. Loon- tiens, stadsbibliothecaris. Al de voorwerpen die zullen in lee ning gegeven worden voor de ten toonstelling worden verzekerd tegen stal, verlies en vernieling.-Ook zal er goede zorg voor gedragen worden om te beletten dat ze geen de minste scha de oploopen. Voor kloeke en gezonde menschen fin drie maaltijden per dag voldoende. zij intusschentijd nog iets ne- ^en. het beste voedsel is fruit of wat nod. Veel wordt er besproken... welke Leste maaltijden per dag zijn, het y'reeneten of het middagmaal.'k I.aat Mi aan anderen over. maar wat stellig rijzen mag nemen die moeilijk ver ben en niet te veel. Dan meer dan *J't zijn waar de spreuken Lichte spijze is voor de wijze en Biedt dan weinig aan den mond Zoo blijft ge langen tijd gezond. Hn dan nog moet men eten een paar Nest vóór men slapen gaat. Als men dan voelt men geen ongemak. °T' 't en Jast niet van dere te doen j verloren. schuimd. Dan dekt uw ketel of kom wel toe en laat ze drie uren trekken. Dan kan men er wat rijst of vermi- celle bijvoegen die nogal gemakkelijk genoeg komen. Op die wijze bereid, gaan de voe dende bestanddeelen van 't vleesch in den bouillon over. en deze is dan zeer voedzaam en bijzonderlijk voor zieken geschikt.Maar het uitgekookte vleesch heeft veel van zijne voedingsweerde FOOTBALL 'k Had in mijne kroniek van Zondag laatst gezeid dat we waarschijnlijk met 3 plaatsvervangers zouden optreden tegen Daring Blankenberghe. Had het maar waar geweest we wonnen de match, maar 't was 5 reserven dat we noodig hadden om volledig op te treden, en dit was een handicap waartegen onze jongens, niette genstaande al hunnen moed, niet opkon den. 't Moraal was nochtans goed en den inzet was eerder in 't voordeel van Yper, die door toedoen van Vansevevant na 15 minuten spel, het eerste doel aanteeken- de. We moesten wachten tot de 25 minu ten om Blankenberghe te zien gelijk stel len op onverdiende penalty, 't Was klaar lijk pompwater dat Perquv, die we meer- len goed hebben zien presteeren.de klop pers had. Niettegenstaande de scoor 51 mogen we zeggen dat ons elftal voor het geen het spel betrof, voldoening gaf en die zware nederlaag niet verdiende. Maar wat gezegd over de tucht die heerschte bij de spelers. Die was gedaald beneden zero, en 't is best daar niet over uit te weiden, tenzij om te bestatigen dat de onbedachte handelwijze van sommige spelers, het onmogelijk gemaakt hebben tegen de leiding van Perquv eene rek a- matie in te dienen, die de grootste kans had goed uit te loopen. Zulke flikken moeten hersteld worden, en 't is te hopen dat we van Zondag af matchen zullen bijwonen waaralle zeeve- rij zal uitgesloten zijn. Zwijgen en spelen, spelen ai wat ge kunt, en hebt ge, of denkt ge den arbiter tegen U te hebben, wel, speelt met zooveel te meer nijd, maar laat den arbiter met vrede, 't is het beste middel om hem tot betere gevoelens te brengen en ook de mogelijke tusschen- komst van uw komiteit te Brugge niet te belemmeren. Zondag komt Sweveghem op bezoek. Na de üitslagen van Zondag staan we daar met 4 op 15 punten. Thielt, Thou- rout, Sweveghem en Yper, en Heyst met 16 punten. Wel, beziet de kalender van Zondag Heyst ontvangt Moeskroen. Thielt Daring. Thourout Stade Kortrijk. Heyst heeft eene kans te winnen, maar Thielt en Thourout moeten normaal ver liezen, en als nu Yper, die speelt tegen Sweveghem de match wint, dan kunnen we de 7e en misschien de 6 plaats inne men. Maar opgepast, Sweveghem heeft de laatste Zondagen uitslagen gemaakt die toonen dat dit elftal in form steekt. Als we volledig optreden, en spelen zoo als de 7 8 laatste Zondagen, dan moeten de punten t' Yper blijven. Laat me dus een warmen oproep maken op allen opdat die dag van Zondag, niet alleenlijk ons defi nitieve redding moge daarsteilen, maar ook een radicale ommekeer moge teweeg brengen in het leven van C. S. Y. Derde op verplaatsing naar Stade Moeskroen wint er met 41 en eindigt alzoo 2e van zijne reeks. Proficiat jon gens Binnen kort begint de eindronde. Zorgt dat ge van nu af U goed verzorgd om in de beste voorwaarden die lastige reeks aan te pakken. Juniors spelen hunnen laatste match tegen S. K. Sweveghem. Ziet dat ge ein digt met eene victorie. G'hebt Pinteion voor scheidsrechtereen eenige gelegen heid om te toonen dat ge een elftal zijt waar sportiviteit en tucht nog niet ver bannen zijn. Une fois n'est pas contu- rrie». Zorgt datC. S. Y. Juniors daar ook Zondag een bewijs van leveren. Maandag laatst, in den Katholieken te Yper, had üe derde voordracht plaats van het Winterseizoen 1929-1930. Als spreker trad op E. H. Denys, Pas toor op St Niklaas met het onderwerp Mijn reis naar Rome Gedurende twee uren lang kon hij het talrijk publiek meJevoeren naar Rome, alwaar hij ons met passeerende woorden en talrijke lichtbeelden de kunst en de heerlijkheid, van het huidige Rome te kennen gaf in afwisseling met het antieke Rome als hoofdstad van htt Romeinsch Keizerrijk. Er dient bijzonder aangehaald te wor- derrde netheid van de lichtbeelden, die waarlijk levende afbeeldsels waren van de schoonheid en grootschheid der Ita- iiaansche en Pauselijke hoofdstad. De spreker werd door den Heer Voor zitter tot het publiek aangeboden en na de voordracht door den Heer Vander Ghote bedankt. Op Zondag 23 Februari, heeft een Al- gemeene Vergadering plaats, om 2 1/2 u. in 't Christen Volkshuis, te Yper, St Ja- cobstraat. Als spreker zal optreden M. Delva, Advokaat te Leuven, met als onderwerp Rol der Gemeenteraadsleden op sociaal gebied. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Mgr de Bisschop heeft benoemd: Pastor op St Jans Hospitaal te Brugge, E. H. Devos, onderpastor op St Jacobs te Brugge; Onder pastor te Heule, E. H. Van Belleghem, be stuurder der maatschappeljke werken te Ise ghem; Onderpastor te Gulleghem, E. H. Suy- kers, onderpastor te Assebrouck; Onderpastor op St Pieters te Yper, E. H. Marcel Maes, leeraar aan 't College aldaar; Onderpastor op St Jacobs te Brugge, E. H. Vileyn, onder pastor te Gulleghem; Onderpastor te Asse brouck, E. H. Van Lede, onderp. te Westende. Op Zondag houden de Kroostrijke Gezinnen der Gemeente, een algemeene vergadering, om 5 uur 's avonds in 't Volksband Als sprekers treden op M. Lecluyse, onderwijzer, te St Jan en Heer Advokaat Lommez, Bestendige Afgevaardigde te Yper. BURGERSTAND VAN YPER, van 30 Januari tot 5 Februari 1930. Geboorten. Carreyn Omer. Mondstr. Hoorelbeke Arthur. Hondstr. Victoor Ro ger, Zonnebekestw. (Katotjes). Degrijse Roger, Bruggestw. Stuijck Eliane, Hond straat. Dufour Robert. Poperinghestw. Van Nevel Germaine, Meenenstr. Plat- teeuw Roger. Kauwekijnstr. Deruyver Pie- ter, Surmont de Volsbergstr. Vervisch God fried. Rijke Klarenstraat. Overlijdens. Desramout Octavie, 84 j., z. b„ wed. Delahaye Leopold, Slachthuisstr. Ley Laurence. 84 j., z. b., wed. Mahieu Edouard, Hondstr. Deceuninck Pierre, 63 j.. koopman, wed. Vanacker Leonie, Lange Thouroutstr. Depuydt Valerie. 61 j., z. b.. echtg. Poot Emile, Kalf vaart. Deconinck Leon. 33 j., wasscher. echtg. Rahier Eugenie. Zonnebekestw., katotjes 41. Lammers Mar guerite, 10 m.. Bruggestw.. 67. Huwelijken. Beernac-rt Leo. fabriekwer ker en Meyfroodt Maria-Theresa, fabriek werkster. b. te Yper. Ooghe Oscar Jana- werker te Elverdinghe en Eeda Lucia, wasch- vrouw te Yper. Desramault Albertus, paswerker en Santij Antonia. winkeldochter, b. te Yper. Ncrro ürbain, bediende te Brugge cn George Alice, z. b. te Yper. Eenige verkooper van LY A ET Groote keus het goed gekende merk (\Mr~ r t— van occasiemachieren. Duplicateurs - Alle benoodigheder.Linten, papier, carbone, stencils, inkt, enz. Verwisselingen. - Alle herstelling van gelijk welke maehienen. ken 1S8-200; aardappelen 28-33; boter 32- 32.50: eieren 0.92-0.95: biggen 350-460. 17 den kilo; strooi 28-30; hooi 60-85: ruw vlas 118- 143; chicoreiboonen <1928' 140, (1929» 150; vcederbeeten 130-140 de 1000 kilos. llixmude. 3 Febr. Boter 29-31.50; eieren 0.88-0.90; aardappelen 25; tarwe 140; rogge 120; haver 110; strooi 300-400; hooi 700-1000. Kortrijk, 3 Febr. Witte tarwe 140-145; rogge 100; haver 100-105; paardeboonen 200; gerst 130-140; tarwebloem 222; inlandsche zemelen 100; gorte zemelen 118; hooi 68-85; strooi 38-40; aardappelen 28-33; boter 30-32; eieren 0.85-0.90; Turksche tarwe Plata 108; id. Cinquantino 150; inlandsche lijnzaadkoe ken 168; Amerikaansche id. 170; koolzaad koeken 120; nitraat van Chili 155-156; am moniak sulfaat 148-149; lijnzaadolie 685; koolzaadolie 700; vlas der Leie 50-150; wit vlas 1300-2800; vlas op den grond geroot 1000-1300; ruw werk 40Ö-525; fijn werk 625- 950; suikerijwortels 95-97; nieuwe suikerij- boonen 110-115. VEEMARKT. Te koop gestelde dieren 377; 177 koeien, middenprijs levend den kilo, 6.75: 117 vaarzen 8.00; 42 stieren 7.75; 35 os sen 8.00; 6 varkens. Te Dickebusch op de plaats, Het Progres». Inl. bij M. Delobel, Malöu- laan, 43, Yper. BEHEER DER DOMEINEN. OPENBARE VERKOOPING van O L M E N B O C M E N TE YPER. De Ontvanger der Domeinen te Yper, zal overgaan op Woensdag 19 Februari 1930, om drie uur namiddag, in het Gasthof Au Trois Suisses Groote Markt te Yper, tot de open bare verkooping van 39 Olmen, hebbende tot 2 m. 05 omtrek en wassende langs de banen Elsendamme-Yper en Yper-Rousbrug- ge op grondgebied Oostvleteren, Woesten en Vlamertinghe. Bijzondere voorwaarden: De verkooping geschiedt per koop en niet per massa, bij opbod alsook bij middel van schrifteljke aanbiedingen per in de post aanbevolen brief ten laatste op 18 Februari 1930. ten bureele der Domeinen te bestellen. Zakenlijsten (ka- taloog) zijn kosteloos ten kantoor der Do meinen, Rijsselstraat, 75, te bekomen. Studiën van de Notarissen Ernest DE COCK en André VANDER MEERSCH beiden te Yper. OVERSLAG: Dinsdag 11 Februari 1930. om 2 uur zeer stipt namiddag, in de herberg Het Klein Stadhuis Groote Markt, te Yper van Stad YPER. Koop 1. Een gerieflijk WOONHUIS ten dienste van herberg of winkel met koer en afhankelijkheden, staande en gelegen ter noordzijde der Tegelstraat, geteekend Nr 12, bekend bij kadaster sectie I, deel van Nrs 460f, 461a en 462, voor eene grootte van 77 vkm. 35 vkdm. Ingesteld 16.000 fr. Koop 2. Een schoon WOONHUIS met koer, staande en gelegen ter noordzijde der Tegelstraat, geteekend Nr 14, bekend bij ka daster sectie I, deel van Nrs 462 en 463c, voor eene grootte van 52 vkm. 54 vkdm. Ingesteld 22.300 fr. Koop 3. Een schoon WOONHUIS met koer, staande en gelegen ter noordzijde der Tegelstraat, geteekend Nr 16, bekend bij ka daster sectie I, ex-Nr 4e'5c, groot 49 vkm. 19 vkdm. I Ingesteld 20.250 fr. Koop 4. Een gerieflijk WOONHUIS ten dienste van herberg of winkel, met poort en werkwinkel, staande en gelegen aan den hoek der Neer- en Tegelstraat, geteekend in de Neerstraat Nr 2, bekend bij kadaster sectie I, Nrs 464, 465a en 465b voor eene in- houdsgrootte van 118 vkm. Ingesteld 27.000 fr. Deze vier koopen zijn vrij van gebruik. Handslag met de geldtelling. I Te bezichtigen den Dinsdag en Donderdag i van 14 tot 16 uur. De sleutels berusten in het bureel der cho coladefabriek, Neerstraat, Nr 4. Studie van den Notaris Jacques RAMAULT te V <»rvicW. Studiën van de Notarissen Ernest DE COCK te Yper, Edgar REYNAERT te Staden en Louis HEYSE te Gent. OVERSLAG: Zaterdag 15 Februari 1930. om 3 ure stipt namiddag, te per, in de herberg A la Lune Groote Markt, van: Stad YPER. Koop 1. Een HANDELSHUIS te Yper, Dixmudestraat, Nr 7, met 177 vkm. erf. Gebruikt zonder recht van pacht door M. A. Moens. Ingesteld 41.500 fr. Koop 2. Een HANDELSHUIS te Yper, Korte Thouroutstr., Nr 7, met 140 vkm. erf Gebruikt zonder recht van pacht door M. Jules Demey. Ingesteld 30.000 fr. Beide huizen na te zien den Dins- en Donderdag namiddag van 2 tot 4 ure. INSTEL 1 DONDERDAG 13 FEBRUARI 1930 ter estaminet Cosmopolite Molenstraat, Wervick. OVERSLAG DONDERDAG 20 FEBRUARI 1930 ter estaminet Au ChaïetProcessiestraat, Wervick i telkens om 2 u. stipt namiddag, van Stad WERVICK. j 1. De HERBERG Au Chaïetgelegen Processiestraat, groot volgens meting 1 are 19 centiaren. 2. De HERBERG Cosmopolite gele gen Tramstraat, groot volgens meting 2 aren 53 centiaren. 3. Drie perceelen BOUWGROND, gele gen Meenenstraatje, respectievelijk groot 89 ca., 78 ca. en 1 a. 28 ca. Instelpremie. Zie plakbrieven met plan. Studie van den Notaris THEVELIN te Meessea MARKTPRIJZEN Yper, 1 Febr. Tarwe 143-146; koolzaad 406-410; klaverzaad 1550-1750: rogge 108-110; boekweit 236-240; haver 98-102: brouwers gerst 150-153: voedergerst 124-123: erwten 268-270; bloem 225-228; maïs 113-116; paar deboonen 206-208: gruis 111-113; zemelen 135-139; lijnzaadraeel 212-215; lijnzaadkoe- I. OPENBARE VERKOOPING onder het Voorzitterschap van den Heer Vrederechter van het kanton Meessen gesteld OP DINSDAG 11 FEBRUARI 1930, voor de goederen gelegen te KOMEN, NEER- WAASTEN en HOUTHEM, en OP WOENSDAG 12 FEBRUARI 1930, voor de goederen gelegen te WAASTEN telkens om 1 Vz u. namiddag zeer stipt in de herberg Café de l'Hötel de Ville te Waasten, Groote Markt, bij M. Dondeyne. Stad KOMEN. Drie schoone BURGERSHUIZEN, met hof, gelegen in de Wervickstr., Nrs 6, 8 en 10. Gebruikt: Nr 6 en 8 zonder recht van pacht mits 45 fr. te maande. Het huis Nr 10 mits 85 fr. te maande en zal vrij zijn 6 maan den na de verkooping. Gemeente NEER-WAASTEN. ijf schoone HUIZEN met hof, een afzon derlijk perceel hof, en een perceel zaailand van 1 ha. 2 a. 53 ca. Twee dier huizen zijn ongebruikt. Twee zijn gebruikt mits 35 fr. te maande, eene zonder recht van pacht, het andere tot 1 October 1930. Eene mits 24 fr. te maande zonder pachtrecht. Het perceel hof is ge bruikt zo.nder recht van pacht mits 700 fr. 's jaars. Gemeente HOUTHEM. Een perceel ZAAILAND van 77 a. 50 ca. Gebruikt door M. Alphonse Clarebout mits 540 fr. 's jaars boven de lasten zonder recht van pacht. Stad WAASTEN. Drie schoone HUIZEN, gelegen in de Rij- selstraat, Nrs 8, 10 en 12. Het huis Nr 10 is ongebruikt. De huizen Nrs 8 en 12 zijn gebruikt zonder recht van pacht mits 45 fr. te maande. Een WERKMANSHUIS, gelegen gehucht Le Pélérin en 13 a. 45 ca. grond en hof. Gebruikt zonder recht van pacht mits 24 fr. te maande. Een perceel CYNSGROND gelegen ge hucht Le Pélérin groot 8 a. 70 ca. In pacht gehouden door de Wed. en Kind Nareisse Goudezeune tot 1 Juni 1979 mits 16 fr. 's jaars boven de lasten. Een perceel vroeger BEBOUWDE GROND, gelegen gehucht St Yvon groot 180 vkm. Ongebruikt. Eene HOFSTEDE met gebouwen, weiden, zaailand en meersch, gelegen bij het gehucht - St Yvon groot 18 ha. 32 a. 78 ca., ver deeld in 12 koopen. Gebruikt door Jules Soete-Vanhove mits 7.500 fr. 's jaars tot 1 October 1930. Een perceel ZAAILAND van 71 a. 80 ca. Gebruikt zonder recht van pacht door Ed. Verbeke mits 620 fr. 's jaars. Voor verdere inlichtingen zie plakbrieven met plan of zich wenden tot den Notaris Thevelin te Meessen. II. OPENBARE VERKOOPING van Twee schoone WOONHUIZEN met hof te WYTSCHAETEKemmelstraat. Koop 1. Een gerievig WOONHUIS met afhankelijkheden, grond en hof, groot 1 are 95 centiaren. Koop 1. Slechts ingesteld 6.500 fr. Gebruikt zonder recht van pacht door Paul Vermeersch mits 45 fr. te maande. Koop 2. Een gerievig WOONHUIS met afhankelijkheden, grond en ,hof, groot 1 are 68 centiaren. Koop 2. Slechts ingesteld 5.700 fr. Gebruikt zonder recht van pacht door Louis Laplace mits 45 fr. te maande. OVERSLAG: Maandag 10 Februari 1930 om 1 v, u. namiddag, in de herberg bij M. Gerard Vande Lanoitte te WYTSCH AETE. Verkoopt alleenlijk en Diamanten van EERSTE KEUS. o— Alles met waarborg. onder alle opzichten voldoening geven en zelfs de verwachtingen van hunnen eigenaar te boven gaan. Neemt inlichtingen aan deze die er een bezitten of aan Tel. 55. Meenenpoort, YPER. Tel. 55. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen hoofdpijn, diaainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, desia- perachtigbeid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. I)e doos4.50fr.; de halve doos 3,50 fr. Ev. BAETE-TONNON Statiepliats YPER PI. dela Station LokaalLocal C. S. Y. K. H. M. Y. - E C Y. - C P.Y NOENMALEN ann vaste cn matige priixen. DINERS d f rix fixe - Prix nuJerès aan alle uren. a toutheure. Gekende Wijnkelder - Cave renommée. GROOT (Allerhande! KLEIN Spoedige en kostelooze bestellingen ten huize. Telefoon 125 De Haernestraat. 15, YPER. wwiru wruwrvi

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3