II van mep ei elders. ïfljüiEDE FABRIQUE DE FAUTEUILS EN TOUS GENRES In 't Buitenland SCHRIJFMACHIENEN KMnnnBn Garage Ü8V0S (S DXiianekel DE R000E PILLEN HOTEL CONTINENTAL Ferdinand uiaterniey Riem SPORT UITTREKSEL II Vlaamsche Toeristenbond Stores - Rideaux - Étoffes pour Ameublements - Tapis Toiles a Matelas - Papier peints - Linoléum Toiles Cirées - Laines Grins - Plumes - Stores-Flous Dentelles de Bruges et Cluny au mètre. ii li r~o nu i r- Tapissier-Garnisseur JuLLb OlLLL, I6. Rue de Menin, 16, YPRES. DUITSCHLAND en MEXICO ENGELAND DUITSCHLAND M. Jean-Louis-Aimé PETIT, Mevrouw AIMÉ GRUWEZ. Vrouw EUGÈNE LECLERCQ, geboren Clemence Delb ere. Poelcapsiüe. Maandag namid dag om 4 ure, waren twee mannen alhier in de Bruggestraat bezig met ijzerafval te lossen voor de Wed. Vandepitte. Op een zeker oogenblik ontstond er een geweldi ge ontploffing en de twee mannen werden omgeslagen en verloren veel bloed. Mar cel Decoene, ongehuwd, 40 jaar ond, al hier woonachtig, werd gekwetst aan de borst en het linkerbeen. Gustaaf Soefaert, gehuwd, liep wonden op aan de rechter hand en het linkerbeen. Na een eerste verband werden ze dadelijk naar het hos pitaal van Yper overgevoerd om er ver zorgd te worden. Naar wij later vernemen zullen zij er nogal gemakkelijk van afko men, daar geen levensorganen geraakt werden. Wylschaete. Moorddadige aan vat. Eenige dagen geleden was Paul Spinnewim, landbouwer, geweest kaarten bij een gebuur, in gezelschap van eenige andere kennissen. Na een vroolijk verzet keerde de brave man huiswaarls en wierd plotselings, te midden de duisternis, door drij achtereenvolgende geweerschoten, aan de beenen en den schouder, doode- lijk getroffen. G. DERYCKE, 13, Peperinghestraat, 18, YPER. - Tel. 250. goud in IQ karaat Het is reedis bewezen dat de nieuwe Autos Ev. BAE7E-T0NNGN Koud Buffet Buffet froid Bouwstoffen en Kolen Gem na een nieuw onderzoek «ver de :aak heeft de straf van Vlaem... tot 2 nar verhoogd, doch daar het kind onder-! iusschen gestorven was werd de schade vergoeding tot 10.000 fr. verminderd, De strijdlustige douanier die langs den openbaren weg een verbruiker had afgewacht en hem zoodanig toegetakeld had dat het slachtoffer een oog verloor werd tot 1 jaar gevang veroordeeld. Hij ging in beroep doch het beroepshof heeft eenvoudig het vonnis van de rechtbank van Yper bekrachtigd. Nog niet geleerd. Een landbouwer van het omliggende die reeds veroor deelingen opgekropen had om zijne waar verkocht te hebben zonder taksen te be talen, werd Zaterdag laatst weeral door den agent Wouts op heeterdaad betrapt en proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Tak Yper. Op Maandag, 17 Februari eerstkomen de, komt Jef Simons, gekende letterkune dige, ons spreken over «SPANJE». Dez- voordracht wordt opgeluisterd met licht beelden en zal gehouden worden in 't Gasthof Het Zweerd te 6 1/2 uur 's avonds. Ingang vrij ook voor niet-leden. COM TE CHÈ' ES POSTAL X 129.989 ast putten in de eerde Het eten is altijd koud, tellooren, lepels en fourchetten zijn vuil en slordig, het vleesch is dikwijls rot, de macaroni is als leem, de visch is zoodanig gezouten dat een mensch die in drie dagen niet geëten heeft er niet zou van willen Dezelfde klachten van 24.000 werklie den in Moscou en van 20.000 in de Usina t'Ivanoco. 't Zal er dus appetietig zijn. Daarbij door de Regeering wordt het verboden 11 dagen vleesch te verkoopen en te eten. ROME Op 11 Februari wierd de eerste ver jaardag gevierd van het Akkoord van Lateranen. Groote ontvangst voor het diplomatisch Corps. Kardinaal Racelli is Staats-Secretaris in de plaats van Kardinaal Gasparri, aan wien van wegens den Koning van Italië de grootste onderscheiding gegeven is de Annunciata-orde. Bezoek aan zijn Heiligheid van M. Schober, de Bondskanselier van Oosten rijk om te spreken van Kerkelijke Zaken. In 't jaar 1929 zijn er 23 nieuwe Mis siën gesticht en sedert 1922 78 nieuwe Missiën. Overal gaat de Godsdienst machtig vooruit, vooral in Congo en in gansch Afrika. Men rekent dat in 25 jaar van hier, het fetichisme en het ongeloof uit gansch Afrika zal verdwenen zijn. In China zijn 12 centrale Groot-Seminaries gesticht en nog drie aan den gang. RUSLAND Vervolgingswoede. In deze laatste dagen hebben de So viets 400 oud officieren van de Keizerlijke Marine voor den kop geschoten. Ver schillige kwijnden reeds in 't gevang sedert 15 a 18 maanden. Men heeft er mee gedaan gemaakt in twee-drie dagen. Van sedert de laatste synode, verneemt men al Engeland, zijn er 31 bisschoppen, 1560 priesters en rond de 7000 klooster lingen en nonnen doodgeschoten, enkel- lijk omdat zij godsdienstoefeningen ge pleegd hadden. Tegenwoordig zitten nog 48 bisschoppen, 1700 priesters en rond de 8000 kloosterlingen en nonnen in 't gevang hun lot af te wachten. Men gaat gedurig voort met kerken te sluiten, i'rotestantsche Orthodoxsche- Mosqués en nu nog in eene week hebben zij er 31 aangeslegen en de Regeering hoopt dat zij ze allen zal kunnen sluiten, «'t Werkvolk heeft geene kerken noodig» zeggen ze... Cinema's en Clubs komen hun beter te passé. Na de kerken, de klokken. Als er geen kerken meer zijn dan moeten er ook geen klokken zijn, en deze slaan zij nu ook aan geen worden gespaard. Zij heb ben uitgerekend dat er daar van eenige honderd-duizend tonnen lood en koper zal van komen, ook zeggen ze spottend «die klokken beletten het volk te sla pen als ze geheel de nacht zullen ge- beest hebben. Na de Godsdienst't Familieleven. De Russen moeten geen huishouden hebben. Zij zullen kunnen slapen in groote Staats slaapzalen waar geen gewormte of vui ligheid zal zijn Intusschentijd richtten ze reeds keu- torfabrieken in, waar het volk «collec tief en gemeenzaamheid zal eten, reeds verschillige zulke keukens zijn opgericht en men hoopt welhaast te komen tot een groot getal, genoeg om millioenen van Russen te voeden. En het zal al allerbest zijn en kraak net 't En is nog maar een begin en reeds 8000 werklieden van Sornovo klagen Doch in uwe matigheid moet gij re kening houden van deze drie voor schriften 1- Maalt en knabbelt wel uw voed sel, 't en is maar dan dat ge uit uw voedsel goed voordeel trekt. Ken slokker of doorjager verkwist Want ongehóuwd is ongeteerd! veel en Spijs wel gekouwd Is haast verdouwd. 2. - I'.et zooveel mogelijk op vaste uren. Geen heter middel om uwe maag te bederven dan onregelmatigheid in 'le uren en ongepastheid in de hoe veelheid. De maag is horlogiewerk. Daarbij laat tusschen uwe maaltij den drie a vier uren verloopen. Als t nieuw voedsel in de maag komt voor dat 't oude verteerd en verdreven is. dat komt niet overeen. 3. - Gebruikt bij uw eten weinig drank. Men zegt dat de drank het maagsap verdunt en dus zijne kracht van werking wegneemt. Doch wat veel slechter is. is dit: die veel drank ge bruikt spoelt het eten door en dus wordt het weinig gekouwd. De spijsvertering is een proces da: geschiedt door een dobbele werking: eerst in den mond en dan in de maag. In den mond moet de spijs doordron- gen zijn en dooreten zijn van t nv>ndsap. Welnu dat geschiedt maar door 't knabbelen. Door die beweging komt het mondsap uit de klieren en dringt in het voedsel om het te door- Kerensky de oude en eerste Voorzitter van Rusland na de revolutie verklaart dat het doel is van Staline tegen 1933 de volkomene socialisatie van Rusland uit te werken, dat wil zeggen dat er tegen dan geen eene kerke of tempel of moskee in geheel Rusland meer mag zijn. In 1929 zijn 2000 kerken gesloten, deze zijn .ver anderd in theaters, cinema's, hospitalen, en kantienen.De kloosters zijn veranderd in schooloorden voor verlaten kinders. Alle mensch die naar de kerk gaat zal uit de fabriek gesloten zijn. Alle schoolmees ter die mis hoort zal zijn ambt ontnomen zijn en daarbij verliest zijne voedings- kaart zoo dat.hij mag sterven. Leve dus de Socialistische vrijheid en de Socialistische gemeenzaamheid, 't is het paradijs dat de Socialisten op de wereld beloofd he: ben. En niemand durft roeren want de Staat heeft de macht in handen, dagelijks wor den de weerstaanders onthoofd. Men weet nog altijd niet wat er van den Generaal Kouttepoff van Parijs ge worden is. Is hij in een kerker gepij nigd opdat hij zijn vrienden zou aange ven of is hij reeds doodgeschoten God weet het. Men weet dat een aanslag gepleegd werd tegen den nieuwen Voorzitter van Mexico, Rubio. In Hamburg hebben 200 Communisten een aanval gedaan tegen het Mexicaansch Consulaat. Welk verband Hewel dit:Rubio heeft de betrekkingen afgebroken met de Soviets en eenige Communisten aangehouden, van daar de woede der Communisten.Zij hebben met; steenen en flesschen geworpen en eischen dat de Communisten in Mexico zouden losgelaten zijn. Maar Rubio geeft niet toe omdieswil dat hij overtuigd is dat de Communisten van Mexico oorzaak zijn van den aanslag. FRANKRIJK §edert drie-vier jaar is de inwendige schuld van 113 milliards verminderd, maar nu nog heeft Frankrijk eene inwen dige schuld van 425 milliards. De wet op de mijnen waardoor de arbeidsduur gebracht is van 8 uren op 7 1/2 is aangenomen door 295 stemmen tegen 198. Engeland telde op 23 Januari 1.491.500 werkloozen dat is 18.098 meer dan de week te voren en 97.422 meer dan over- jaar aan dezelfde date. In de Vloot-Conferentie begint nu het eigenlijke werk dat hierin bestaat 1/ Vaststellen de hoeveelheid van ton- nenmate die elk land zal mogen hebben in schepen 2/ Vaststellen van de verdeeling dier tonnenmaat op de verschillige sporten van schepen Slag-of linieschepen, tor- pedobootjagers, kruisers, steunschepen, duikbooten en kleine vaartuigen 'ij Vaststellen van het kali oer der kanonnen 14-10 duim of min 4/ Vaststellen de levensduurte der schepen t.t.z. hoe lang zij moeten mee gaan eer dat zij mogen vernieuwd zijn. Engeland en Amerika hadden geern de linieschepen en de duikbooten zien ver boden zijn. Frankrijk en Japan komen er eten. Het voedsel is maar dan geheel er van doortrokken als men geen smaak van 't voedsel meer proeft. Alzoo van mondsap doortrokken, daalt het voedsel in de maag, waar het maagsap bijkomt en te zamen met het mondsap werkende, het voedsel ge heel verdouwt n verteert, 't Is dat wat verteerd is. dat voedt. Nu, als men veel drinkt, men knab belt niet veel en geheel het proces mislukt. De mensch is niet gevoed en de maag is geknoeid. 't Is daarom dat men aan sommigen gekest of geroosterd brood te eten geeft, om maag en kloekte te herstel len, juist omdat men gedwongen is gekest of geroosterd brood wel te knabbelen vooraleer in te zwelgen. Toemaatje: Vleeschsoep. Laatst hebben wij het middel gege ven voor goede soep, maar minder voedzaam vleeschnu goed vleesch, maar min goede soep. Men doet liet water koken en dan legt men er het vleesch in. Zoodoende stolt het eiwit in het vleesch en 't blijft sappig, voedzaam en smake lijk terwijl de soep natuurlijk min voedwaarde heeft. Die soep kan opgeholpen zijn door bijvoeging van rijs:, vermicelle en vooral groenten. Zij moet lang koken om wat beter gebonden te zijn. Die soep heeft een groot voordeel zij is zeer geschikt om den eetlus: op te wekken. tegen op. Italië zwijgt en Spanje is niet geteld. Het oorlogsbudjet zal van 20 millioen pond of 350.000.000 fr. verminderd zijn en het leger van 8 tot 10.000 milicianen. In zijne begrooting heeft Duitschland een te kort van 700 millioen mark. Een wetsontwerp wordt bereid tot beperking der herbergen daar, en er zou maar één mogen zijn op 400 inwoners en alzoo zouden er moeten 70.000 gesloten zijn. ROUWBERICHTEN Op Zondag 16Februari, om 8 1/2 uur, zal in St Jacobskerk eene solemneele mis gezongen worden tot zielelafenis van overleden den 10 Januari 1930. «o» Vrienden en Kennissen worden vrien delijk verzocht de solemneele mis te willen bijwonen, welke op Zondag 16 Februari, om 9 uur, zal gezongen worden in de Kerk der Paters Carmelieten, tot zielelafenis van Vrienden en Kennissen worden uitge- noodigd de Jaarmis bij te wonen, die zal gezongen worden op Zondag 23 Februari om 8 1/2 uur, in St Niklaaskerk, tot zielelafenis van Ypsr. Odie danskoten. Zon dag avond, om 7 ure, was er wederom twist ontstaan in eene danszaal op de Groote Markt. En 't duurde niet lang eer men handgemeen geraakte en dat altijd om dezelfde oorzaakt Onze wakkere po- licie liet zich niet lang wachten en twee jongelingen van Langemarck werden op geleid naar den am go, alwaar zij hunne roes mochten uitslapen, 's Anderendaags trokken zij naar huis met hun proces-ver baal mede. Aangehouden. Eenige weken ge leden werd alhier eene jonge vrouw wo nende langs de Meenensteenweg, ge straft tot een maand gevang, omdat zij zoo wat overal rondgaande gekleed in ziekendienster of non, geld ging afbedelen en, zoogezegd voor een goed werk, maar feitelijk voor eigen zak. Velen had zij op deze wijze beetgenomen en haar stieltje liet haar toe gemakkelijk televen. Daar zij niet haastig was om haar gevang te doen, gingen de gendarmen haar opzoe ken en toen zij ten derden male weder keerden en het huis afgeloerd hadden vonden zij de aftruggelaarster boven op haar kamer zitten. Dadelijk werd zij in hechtenis genomen. Een onderzoek over deze zaak is ge opend. lijk geheel den eersten time, en gelijk op *t laatste van de match, we hadden eene schoone victorie kunnen boeken. Maar 't had in den eersten time, niettegenstaan de den tellen wind zoo goed gegaan w'hadden zoo wel gedomineerd dat het in den tweeden time ging gaan gelijk luk ken bakken, 't Was de meening van 't publiek die het aan de spelers mededeel de, en daar hadden w'het zelfbetrouwen Als ze het gevaar inzagen en zich wilden herpakken, hadden onze jongens af te re kenen met eene hardnekkige verdediging van Sweveghem, en een ongemeeneon- kans. Drie zekere goals werden, de eene tegen de lat de andere er boven en de derde er langs gezonden, en we eindig den n'et draw 2—2, een match die we op ons een beentje konden winnen. En Zondag zullen we winnen tegen onze vrienden van Waereghem. Waar om We! ten eerste omdat we dat ge woon zijn, ten tweede omdat Molein speelt en dat hij regelmatig een paar keeren markeert tegen dit elftal, tèn derde omdat we spelen tegen een elftal dat voor den oogenblik geheel gevaarlijk schijnt en op het papier beter is dan het onze, en dat we tegen zulke elftallen altijd ons beste spel uithalen. Al achter zuilen ze houden dat hun vuisten kraken langs voren zullen ze geven al wat ze kunnen en 't zal gaan. Voor hunnen laatsten match, zenden onze jongens Sweveghem huiswaarts met 13—1Spijtig van dat goaltje tegen. Maar ja, 't was koud en onze Jules had niets te doen, en niettegenstaande het hem meer malen gezeid was, kon Jules het niet meer houden in zijne kooi, en werd in de laat ste minuten overrast door een schot die boven zen kop het net binnenvloog. Et voila Jules, zoo gaat het Nu Zondag begint de eindronde van W. VI. voor de Juniors eindronde die ten eerste den kampioen van W. VI. en ten tweede de twee mededingers van het kampioenschap van Belgie moet aandui den. V. G. Oostende komt op bezoek naar Yper. Jongens, 't is nu een ander paar mouwen 't zullen van dezen keer mat chen zijn die aan de ribben zullen hou den, en waar dat ge binst 2 maal vijf en veertig minuten zult moeten geven al wat ge kunt. Een pronostiek maken is natuur lijk geheel moeilijk zoo niet onmogelijk. Zondagavond zullen we misschien reeds veronderstellingen kunnen maken over de mogelijksche uitslag van die reeks. Luistert niet naar Brugge sport dat is zand in d'oogen, en weest overtuigd dat zooals het vroegere jaren was, dat het football honger staat in 't Noorden dan in 't Zuiden. Aan U, dezen keer het tegen overgestelde te bewijzen, en te toonen dat wilskracht techniek kan overmeesteren. Daarom, naar het terrein komen met eene vaste wil van al te geven wat ge kunt moet ge bezwijken, dat het weze met eere. Jongens, binst die zes weken, alle Zaterdag om 9 ure erin, en binst de week ook wat sigaretten gelaten, 't en kan U, op alle gebied niets anders dan goed doen. De match speelt om 11 1/4 ure. De ingangsprijs is vastgesteld op 2,50 fr. voor niet leden, en 1 fr. voor de leden, 't Minste dat het bestuur kan vragen is dat de bijkomende kosten van verplaat singen, enz. voor die reeks, door het inkomgeld zouden gedekt worden. LEENING DER VERWOESTE GEWESTEN 10 Januari 1930. 5 i. h. 1922. Het lot van 250.000 fr. is bevallen aan de oblig. Xr 20 der reeks 149.112. De loten van 100.000 fr. zijn gewon nen door de obligaties reeks 53.855, Nr 14, en reeks 149.112, Nr 3. De andere nummers dezer reeksen, alsook al de nummers der reeks 37.321, ziin uikeerbaar met 300 fr. YPER. Bond van de Vlaamsche Katholieke Gemeenteraadsleden van het arrondissement. Zondag 23 Februari a. s.. te 2 V2 u. namiddag, belegt de Bond een eerste algemeene vergadering voor 1930 in het Christen Volkshuis St Jacohs- straat, Yper. DAGORDE: 1. Welkomsgroet door den Heer R. Declercq. schepen te Yper, voor zitter. 2. De sociale rol der gemeente besturen, in te leiden door den Heer Debra. Dr in de Rechten te Leuven. 3. Bijdrage 1930 (10.fr.). 4. Allerlei. Toegankelijk voor alle Vlaamsche. Katholieke Gemeenteraadsleden. Eenige verkooper van ,l( ADDn Groote Reus het goed gekende merk «v rA i i van occasiemachier.en. Duplieateurs - Alle benoodigheden Linten papier, carbone.ster.cils, inkt, enz. Verv ssehngen. - Alle herstelling van gelijk welke mach.enen. MARKTPRIJZEN Yper, 3 Febr. Tarwe 140-142: koollzaad 385-390: klaverzaad 1500-1800; rogge 98-100; boekweit 215-218; haver 91-94; brouwersgerst 156-158; voedergerst 106-108; erwten 240-243; bloem 220-223; maïs 111-114; paardeboonen 186-188; gruis 100-102; zemelen 123-125; lijn- zaadmeel 191-194; lijnzaadkoeken 180-182; aardappelen 28-32; boter 33-34; eieren 0.98- 1.00: biggen 360-450. 17 den kilo; strooi 28-30; hooi 60-85; ruw vlas 118-143: chicoreiboonen i IS28) 140, H929) 150; voederbeeten 130-140 de 1000 kilos. Kcrtrijk, 10 Febr. Witte tarwe 140; rog ge 90; haver 93; paardeboonen 170; gerst 105; tarwebloem 222; inlandsche zemelen 95; gorte zemelen 110; hooi 75-85; strooi 38-40; aard appelen 30-35; eieren 0.95-1.00; voederbeeten 11-12; Turksche tarwe Piata, 107; id. Cin- quantino 145; inlandsche lijnzaadkoeken 160; Amerikaansche lijnzaadkoeken 162; lijnzaad olie 695; koolzaadolie 700; vlas der Leie 50- 150; wit vlas 1300-2700; vlas op den grond geroot 950-1275; ruw werk 375-525; fijn werk, 625-950; suikerijwortels 90-95; nieuwe suike- rij boonen 110. j VEEMARKT. Te koop gestelde dieren 298; 129 koeien, middenprijs levend per kilo 7.00; 112 vaarzen 8.00; 31 stieren 7.75; 22 os-j sen 8.00; 4 zwijnen. Veurne, 12 Febr. Eieren 0.83-0.90; boter 30-31; aardappelen 25; tarwe 135-140; rogge. 135-140; haver 90-95; gerst 130; paardeboo nen 160-165; erwten 190-200; hooi 700-1000; strooi 350-400; klaverzaad 8.00-9.00. Studiën van de Notarissen Ernest DE COCK te Yper, Edgar REYNAERT te Staden en Louis HEYSE te Gent. OVERSLAG: Zaterdag 15 Februari 1930. om 3 ure stipt namiddag, te Yper, in de herberg A la Lune Groote Markt, van: Stad YPER. Koop 1. Een HANDELSHUIS te Yper, Dixmudestraat, Nr 7, met 177 vkm. erf. Gebruikt zonder recht van pacht door M. A. Moens. Ingesteld 41.500 fr. Koop 2. Een HANDELSHUIS te Yper, Korte Thouroutstr., Nr 7, met 140 vkm. erf Gebruikt zonder recht van pacht door M. Jules Demey. Ingesteld 30.000 fr. Beide huizen na te zien den Dins- en Donderdag namiddag van 2 tot 4 ure. FOOTBALL Uitslagen van Zondag 9 Februari. II afd. C. S. Y.-Sweveghem 2-2 Juniors C. S. V.-Sweveghem 13-1 Hadden onze jongens in de eersie 20 m nuten van de 2e time. doorgegeven ge- BURGERSTAND VAN YPER, van 6 tot 12 Februari 1930. Geboorten. Van Hullebus Roger, Pan- nenhuisstraat. Segers André, Majoor- gracht. Derez Elias, Dickebuschsteenweg. Ovcrlijdcns. Kaesteker Juliaan, 53 j., gepensioeneerde, wed. De Temmerman Maria, Mar. Prenchlaan. Lebbe Louise. 70 j., echtg. Blanckaert Henri, Wenninckstr. - David Maria, 29 j., landbouwster, Wenninck- straat, Marhem Maria. 74 j.. ongeh., Po- psringhe steenweg, 26.Depuydt Maria-The- resia. 65 j., herbergierster, wed. Messiaen Arthur. Kaai-West. lans Maria, 10 m.. Surmontstraat, 24. Huwelijken. Becarren Maurits. klerk en Vandevoorde Irène. z. b. Moniez Raymon- dus, ijzergieter en Sinnaeve Honorina, strijk ster. Obyn Gaston, werkman en De Wach ter Maria, werkvrouw. POPERINGHE, van 6 tot 13 Februari 1930. Geboorten. 42. Milleville Christiane, d. v. André en D'amour Maria van Coxyde. 43. Sedeyn Annette, d v. Camille en De- puydt Maria van West-Vleteren. 44. Val- laeys Willy, z. v. Camille en De Byser Ra chel, Noordstraat. 45. Gokeiaere Jose phine. d. v. Hector en Couwet Maria, sectie A. 46. Quaghebeur Cecile, d. v. Camille en Sterkens Anna. Yperstraat. 47. Bel- iynck Lucien. z. v. Paul en Verbouwe Zulma van Watou. 48. Aeck Maurice, z. v. Gaston en Lesschaeve Jeanne van Westoutre. 49. Florizoone Josyane, d. v. Joseph en P.'.et Maria van Veurne. Overlijden^.24. Tilery Alfred, 10 d.. z. v. André en Verstraete Anna. Meessenstr. 25. Deman Marie. 10 m.. d. v. Maurice en Papin Gabrielle. Valkenberg. 26. Sufïis Emile. c-3 j.. landbouwer, echtg. v. Thayman Fis vie. Komstr. 27. Devroe Severlne. 78 j., wed. v. Salomez Adoiphe, esctie A. Huwelijken. 7. Maeckelbergh XIaftel 28 j.. beenhouwer v. Rousbrugge-Haringhe en Goussey Alice. 20 j., z. b. v. Pop. -8. Goussey Camille. 23 j.. beenhouwer en Gru- ier Blanche. 19 j.. z. b.. b. v. Poperinghe. Beloften. 13. Vandevoorde Georges, werk tuigkundige v. Kernmel en Storrae Zuima, z. o v. Pop. 14. Desmedt Gerard, timmerman v. Pop. en Bemaert Elvire. fabriekwerkster v. Yper. I STEENKAPPERS Men vraagt verscheidene Steenkappers en Leergasten. Zich wenden Kasteel straat, 18, Wervick. Volgens exploot van Deurwaarder Marcel NUYTTEN, teMeessen, in datum van twaalfden Februari 1900 dertig, heeft Mevrouw Martha NOPPE, echtgenoote Paul PARMENTIER, gehuisvest bij de zen laatsten te Waasten, Yperstraat,voor dewelke aangesteld is en optreden zal als pleitbezorger, Meester Joseph VAN DER MERSCH, advokaat-pleitbezorger, bij de Rechtbank van Eersten Aanleg te Yper, er gehuisvest, 8, Steursstraat, tegen bovenvermelde Heer Paul PARMEN TIER, bediende te Waasten, Yperstraat,! haar echtgenoot,eene aanvraag ingediend 1 tot scheiding van goederen. Yper,den twaalfden Februari 1900 dertig. Voor uittreksel, Jos. VAN DER MERSCH. BEHEER DER DOMEINEN. OPENBARE VERKOOPING van OLMENBOCMEN TE YPER. De Ontvanger der Domeinen te Yper, zal overgaan op Woensdag 19 Februari 1930, om drie uur namiddag, in het Gasthof Au Trois Suisses Groote Markt te Yper, tot de open bare verkooping van 39 Olmen, hebbende tot 2 m. 05 omtrek en wassende langs de banen Elsendamme-Yper en Yper-Rousbrug- ge op grondgebied Oostvleteren, Woesten en Vlamertinghe. Bijzondere voorwaarden: De verkooping geschiedt per koop en niet per massa, bij opbod alsook bij middel van schrifteljke aanbiedingen per in de post aanbevolen brief ten laatste op 18 Februari 1930, ten bureele der Domeinen te bestellen. Zakenlijsten (ka- taloog) zijn kosteloos ten kantoor der Do meinen, Rijsselstraat, 75, te bekomen. Studie van den Notaris NL D'HUVETTERE te Yper INSTEL met PREMIE OP ZATERDAG 1 MAART 1930 om 3 ure stipt namiddag, ter herberg Au trois Rois Groote Markt te YPER, van: j Stad YPER. 1. Een WOONHUIS met hof, Beluik- straat, Nr 32, groot 242 vkm. 65 vkdm. Thans gebruikt zonder schriftelijke pacht door Sieur Florent Tyteca. 2. Een WOONHUIS met inrijpoort en hof, St Niklaasstraat, Nr 25, groot 136 vkm. 89 vkdm. Thans ongebruikt. 3. Een WOONHUIS met inrijpoort en hof, St Niklaasstraat, Nr 27, groot 230 vkm. 21 vkdm. Thans ongebruikt. 4. Een perceel ommuurde TUIN met uitweg, palende voorgaande koop twee, groot 75 vkm. bu vkdm. 5. Een WOONHUIS met hof, langs de nieuwe straat leidende naar St Jan, groot 213 vkm. 59 vkdm. Thans gebruikt zonder schriftelijke pacht door Sieur Achille Dubois. 6. Een WOONHUIS met hof, Kalfvaart- straat, Nr 20, groot 431 vkm. 33 vkdm. Thans gebruikt zonder schriftelijke pacht doo Sieur Oscar Meyfroodt. j 7. Een perceel TUINGROND dienstig als bouwgrond, Kalf vaartstraat, groot 792 vkm. 92 vkdm. Thans ongebruikt. De te verkoopen goederen zullen zichtbaar zijn den Dinsdag en Donderdag van iedere week van 2 tot 4 ure namiddag. OVERSLAG: Zaterdag 15 Maart 1930. Studie van den Notaris Jacques RAMAULT te v »rvick. OVERSLAG DONDERDAG 20 FEBRUARI 1930 ter estaminet Au ChaïetProcessiestraat, Wervick om 2 u. stipt namiddag, van Stad WERVICK. 1. De HERBERG Au Chaïetgelegen Processiestraat, groot volgens meting 1 are 19 centiaren. 2. De HERBERG Cosmopolite gele gen Tramstraat, groot volgens meting 2 aren 53 centiaren. 3. Drie perceelen BOUWGROND, gele gen Meenenstraatje, respectievelijk groot 89 ca,., 78 ca. en 1 a. 28 ca. Zie plakbrieven met plan. Boterstraaf, 6, - - YPER - - Verkoopt alleenlijk en Diamanten van EERSTE KEUS. b— Alles met waarborg. KERKFABRIEK van ZANTVOORDE-YPER Het bureel der Kerkmeesters zal openbaar- iijk overgaan ter opening der neergelegde aanbestedingen van de verhuring voor een termijn van negen vaste jaren te beginnen van 1 October 1930: HOFSTEDEKENS, HUIZEN EN LANDEIGENDOMMEN. De jacht wordt ook verpacht volgens de wet. Wijze van inschrijving onder gezegelden omslag en ter post aangeteekend. De aanbiedingen zullen moeten gezonden worden aan: Bureel der Kerkmeesters, E. H. Pastor, Zantvoorde, vóór 16 Maart 1930. Voor alle inlichtingen, toelating van be zoek, model van aanbieding zich wenden bij E, H. Pastor en bij M. W. Devos, notaris, Wervick. Studie van den Notaris REYNAERT te Staden. DONDERDAG 20 FEBRUARI 1930 cm 3 uur zeer stipt namiddag, in 't gasthof De Gouden Hoorn bij M. René Vandenbussche, groote markt te STA DEN, ten overstaan van de Heeren Vrede rechter en Greffier van 't Kanton Hooglede OVERSLAG van Gemeente STADEN. Lot 1. Een WOONHUIS, thans dienen de voor herberg, met werkhuis en tuin, nabij de Rousselaerestraat, den hoek uitmakende der Glazestraat en van eene nieuwe straat, groot 4a.-— Gebruikt door Theophiel Ly- pont-Deruytter, mits 700 fr. 's jaars. zonder geschreven pacht. Ingesteld 41.000 fr. Lot 2. Een WOONHUIS, thans dienen de voor winkel, gelegen nevens voorgaande 'n de Glazestraat. groot 2 a. 70. ca. Ge bruikt door August De Raeve, mits 485 fr. 's jaars en zonder geschreven pacht. Ingesteld 21.000 fr. Lot 3. Een WOONHUIS, nevens voor gaande. groot 2 a. 25 ca. Gebruik; door Vrouw Emma Decaestecker, mits 317,50 fr. "s jaars tot 1 October aanstaande. Ingesteld 18.200 fr. Lot 4 tot 10. zijnde zeven AANEENPA- LENDE BOUWGRONDEN in de Nieuwe- su-aat en palende aan voorgaande huizen. Ieder bouwgrond is minstens 300 vkm. groot. Gebruik met 1 Oktober aanstaande. Kcopen 4 tot en met 10. ingesteld 7.700 fr.; 622-00 fr.; 5.000 fr.; 4.900 fr.; 5.100 fr.: 5.100 fr; 5.600 fr. Zie plakbrieven. .Verdere inlichtingen te bekomen bij No taris Reynaert voornoemd. onder alle opzichten voldoening geven en zelfs de verwachtingen van h.innen eigenaar te boven gaan. Neemt inlichtingen aan deze die er een bezitten of aan Tel. 55. Meenenpoort, YPER. Tel. 55. gene/.en de verstopt eid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en gene/.en: hoofdpijn, diaainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, desla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos4.50 frde hal v e doos 3,50 fr Statieplaats YPER PI. dela Station LokaalLocal C. S. Y. K. H. M.Y.-ECY. - C P.Y. NOENMALEN aan vaste tn matige prijxen. DINERS a [rix fixe- Prix moderés aan alle uren. a tout heure. Gekende Wijnkelder - Cave renommee. GROOT (Allerhande) KLEIN Zeer genadige prijzen. Spoedige en kostelooze bestellingen ten huize. Telefoon 125 De Haernesïraat, 15, YPER. I m

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3