ÏRHliEDE FABRIQUE DE FAUTEUILS EN TOUS GENRES SOHRIJFM ACHIE NEN Garage Devos <S Ditaanekel DE ROODE PILLEN HOTEL CONTINENTAL Ferdinand waiermeg-Riam JULLb dILLL, 16, Rue de Menin, 16, YPRES. Rechterlijke Kroniek SPORT EXPLOITS Op Zond -tg 2 IVJ art, om 6 uur De Anarchist Stores - Rideaux Étoffes pour AmeubSements - Tapis Toiles a Matelas - Papier peints - Linciéum Toiles Cirées - Laines Criris - Plumes - Siores-Fious Dentelles de Bruges et Ciuny au mètre. CGMTE CHÈ' LES POSTAL X 129.939 G. DERYCKE, 18, Poperinghestraat, 18, YPER. - Tel. 250. Hélène Vandekerckhove, Moorslede Slyps STEENKAPPERS Het Is reeds bewezen dat de nieuwe Autos Ev. BAETE-TONNON Koud Buffet Buffet froid Bouwstoffen en Kolen Bolspel. -- Matchen voor den Beker. Het Postje ontving Woensdag in zijne •ra de maatschappij van de Coöperatieve. Pe bezochten speelden met hun gewoon peleton onder de leiding van Heer Baec- kelandt. Dit van de bezoekers was licht gewijzigd en samengesteld als volgt: de HH. Devos, spelleider, Janssens - Van- adenhove - Calus - Vandenbussche - Bouchaert - Degraeve - Delecluyse. De HH. Ververken en Vierstraete tra den op als scheidsrechters. Er werden drie partijen gespeeld waar van de Coöperatieve de twee laatste won ::;et 10-5 en 10-8 punten In de eerste haalden zij enkel 2 punten tegen 10. De Coo mannen veroveren dus het puntje voor den beker. De eerste partij werd nogal gemakke lijk gewonnen door Het Postje de Coöperatieve presteerde min wil. In de twee laatste partijen werd het spel ver deeld en de kans was nu eens hier dan eens daar. doch Richard kon het met zijn peleton tot de zege brengen. Woensdag eerstkomende speelt de Katholieke Kring in de Bascule, 't Zal nen harden kamp zijn en veelbeduidend voor het kampioenschap. Aan toeschouwers zal het voorzeker niet ontbreken. Algemeen klassement na den 13" match Gespeeid Gewonnen Bascule 5 5 Katholieke Kring 5 4 Coöperatieve 5 2 Statie 5 1 Postje 6 1 Een die er was. Katholiek Tooneel Feestzaal van't Christen Werkersverbond St Jacobstraat, 30, Yper. sociaal drama in 4bedr. door R. Ysabie, en HET TESTAMENT blijspel, voorafgegaan van HET LEVEN VAN TEN LANDE Zangspel en Ballet. Kaarten te bekomen in Christen Volks huls Voorbehouden 4 fr. en niet voor behouden 2,50 fr. V. K. A, J. (Lentemeisjes) Zondag 11. 16 Februari, om 6 u. gaven onze Lentemeisjes een opperbest gelukt afscheidsfeest aan een hunnerjufvrouw Gerarda Delahaye, die op 7 maart naar het klooster der Minnezusters Augusti- nessen (Dame Louise) vertrekt. Voor een bomvolle zaal voerden zij op De Blinde van Kiou-Kiang aandoenlijk missiestuk en Sinte Cecilia, schets uit het leven der duurbare martelares. De tooneelgroep Rein genot der V. K. A. J. afdeeling van het Cristen Wer kersverbond van Yper heeft een te meer bewijs geleverd dat zij onder knappe lei ding van jufvrouw Irma Corneille, op de planken sterk staan. Tusschenin beklom hunnen ijverigen Proost E. H. Beel het verhoog en wist zoo wel de dood van dit Lentemeisje, die Minnezuster wordt te onderlijnen dat de daaropvolgende omhaling de stoutste ver wachtingen overtrof. Voorwaar een welgelukt missiefeest. T. Y. W. YPERSCHE WEVERIJ Naamlooze Vennootschap YPER. De aandeelhebbers der Ypersche Weverij vergaderen op Algemeene Vergadering op Maandag 10 Maart 1930, om 5 uur 's avonds, in het Hotel De Sultanten einde zich op te houden met het volgde. D A G O R D E 1.-Verslag van de Beheerders. 2. - Verslag der Kommissarissen. 3. - Lezing van het bilan en goedkeu ring der boekhouding en rekenin- &en- 4. - Herkiezing van twee uittredende Beheerders en een Kommissaris. Belangrijk bericht: Om te kunnen aan de algemeene vergadering deel nemen zijn de aandeelhebbers ver plicht hunne aandeelen neer te leggen, minstens drie dagen vóór den bepaal den datum, in de Bank van Kortrijk te Yper. De Beheerraad. Nog de danszalen Zondag 16!' dezer, hebben de puppen nogmaals aan 't dansen geweest in de danszaal Victoria Palace waar de lokaalhouders Jules Sedeyn-Masselis en hunne afstammelingen de hoofdrol speel den, hetgeen hun een aangename vreug de verschafte. Eenige gewone bezoekers waren de danszaal binnengegaan, doeh een dronk aard, Conssaert Camiel, viel hun lastig, doch deze werd met volle geklop door de bazin en oudsten zoon Miehei, buiten ge trommeld. Dat gaf aanleiding tot de ver makelijkheden den baas, als,een geterg de leeuw, sprong naar eene vrouw en gaf deze eene goede schudding. Malhilde, dit ziende, vloog er ook naartoe en als eene razende furie gaf zij een jongeling een geweldigen slag tegen zijn kaak de zoon André, die de stiel leert, kwam er ook tusschen en trok een meisje buiten de zaal naar de herberg daar begon Mathilde ook aan het nieuw kleed van het meisje trekken, die op versehillige plaatsen scheurde, ook werd zij en haar moeder met de lieflijkste naamwoorden bestempeld. Alleman Daniel, die verontwaardigin gen uitte, werd door den zoon André en tweede (de twee zoogezegde buiten wip pers) buiten gewalsd, hij viel ten gronde en André paste den top van zijn schoen in het rechteroog van Alleman met gevolg dat deze gekwetst werd en in geen tijd zijn oog toegezwolien was. Het schijnt dat Jules en Mathilde nog- üi hevig in het glas gekeken hadden, het geen hen den moed gaf hunne klienten met slagen en stampen te bedanken. Oude gewoonten zijn moeilijk om laten. ii ii r-o »-* i s i r- Tapissier-Garnisseur Eenige verkooper van A PDTI Groote keus het goed geiende merk r M r i van occasiemachienen. 1 Duplicateurs inkt, enz. s - Alle benoodigheöen Linten, papier, carbone,stencils, Verwisselingen. - Alle herstelling yan gelijk welke machienen. PLECHTIGE WIJDING. Bij een bijzondere vergunning door Zijne Doorluchtige Hoogwaardigheid Mgr YYaffelaert, Bissqhop van Brugge, verleend aan de Paters Ongeschoeide Karmelieten zal op Maandag 24 Fe bruari, de kerk van den Heiligen Jozef, alsook de Altaren, plechtig geconsa creerd worden, door Z. D. H. Mgr Renziger. Ongesch. Karmeliet. Bis schop van Ouilon. De Plechtigheid be gint om 7 u. 's morgens en zal duren tot 12 u. De toegang der Kerk is be paald om 9 ii. De Pontificale Mis zal beginnen rond 11 u. We zijn er van overtuigd, dat de geloovigen deze welwillende gunste vaan Al gr Waffelaert tegenover de Paters Karmelieten te Yper zullen willen b'eaantwoorden door hun talrijk opkomen. WIE ZIJN DE GELUKKIGE WINNERS Trekking der Verwoeste Gewesten Leening 1923 5 Donderdag morgen had de 31" trekking plaats van de Leening 1923, 5 der Ver woeste Gewesten. De loten van 100.000 fr. werden gewonnen door reeks 173.264 nr 1 en 395.818 nr 4. De loten van 50.000 fr. werden gewonnen door reeks 48.629 nr 4; reeks 86.429 nr 4 en reeks 246.030 nr 4. De obligaties reeks 15.487 nr 5, reeks 20.856 nr 3, reeks 25.537 nr 2, reeks 36.715 nr 5, reeks 38.061 nr 2, reeks 43.274 nr 3, reeks 115.926 nr 4. reeks 131.458 nr 2. reeks 203.467 nr 2, reeks 206.128 nr 2, reeks 215.300 nr 4, reeks 249.112 nr 5, reeks 265.151 nr 2, reeks 311.216 nr 5 en reeks 370.511 nr 4 winnen elk een lot van 10.000 fr. De andere nummers van de uitgetrokken reeksen zijn uitkeerbaar tegen 550 fr. STERFGEVALLEN Dinsdag 18 dezer werd het kleine Jantje Declercq, zoontje van den Heer Schepen Robert Declercq, met eene Engelenmis begraven. De vrienden en kennissen, die eraan gehouden hadden, als blijk hunner deel neming, in die mis tegenwoordig te zijn, waren zoo talrijk opgekomen dat zij moei-| lijk in St Maartenskerk plaats konden vinden. Het Ypersche Volk biedt Mr en Mw Robert Declercq-Donche, de verzekering aan zijner deelneming. dienst bewijzen aan de bevolking van het Zuiden van het arrondissement Yper, die ook recht heeft op verkeerswegen ljik de an dere gedeelten van het land en die er nog meer recht aan heeft omdat die bevolking zeer erg door den oorlog geteisterd geweest is, en onvermijdelijk voor hare opbeuring en hare ontwikkeling, betere verkeerswegen noodig heeft. Ik kan nog een ander argument bijbrengen: de frontpartij beweert gedurig dat wij van alle voordeelen van Staatswegen verstoken zijn omdat het Westland ievers in een verlo ren hoekje van Vlaanderen ligt. Wij ver wachten van een man gelijk u, mijnheer de minister, een man van daad, een werker en een durver, dat gij dit wapen uit de hand van de frontpartij zult rukken, en dat gij door klinkende daden zult bewijzen dat ze onze bevolking misleiden en bedriegen wan neer zij van verdrukking spreken en stief moederlijke behandeling van Vlaanderen door de Belgische regeering. Om die reden durf ik verhopen dat bij de eerstkomende begrooting de noodige kredie ten zullen ingeschreven worden om de be doelde verbinding te verwezentlijken. Ik zou nog een woordje willen zeggen over de crisis der vlasnijverheid. De vervoerkos ten spelen een doorslaande rol in die nijver heid en de barema's zijn ten minste een derde hooger dan in Frankrijk, afgezien nog van de verhooging van 10 t. h. die volgens het schijnt, op ons het hoofd hangt. U hebt, mijnheer de minister, een verzoek schrift ontvangen vanwege de vlasbazenbond van Kortrijk, die ued. duidelijk en omstan dig den toestand uiteen zet; ik beveel dit aan uwe welwillende aandacht. Ik vraag aan den heer minister, als het mogelijk is, die nijverheid zoo belangrijk voor onze streek van West-Vlaanderen, ter hulp te komen door eene vermindering op de vervoerkosten toe te staan. ONDERSCHEIDINGEN. De Heer Ker-Voorzitter Veys, ge wezen Voorzitter der Rechtbank voor Oorlogsschade van Yper en de Heeren Rechters Matton, De Vlieger en Van- dendaele, gewezen Kamervoorzitters der Rechtbank voor Oorlogsschade komen het eeremerk te ontvangen van het Nationaal Herstel. Onze hartelijke gelukwenschen. DICKEBUSCH. De Heer G. Ghesquiere is Burge meester benoemd van Dickebusch in vervanging van M. Thevelin, ontslag gever. Onze beste gelukwenschen. Dinsdag 18 Februari om 10 uren, had in St Maartenskerk, te midden van een 1 overgrooten toeloop vrienden en kennis sen, de plechtige begrafenis plaats van den heer EMILE VANCAPPEL, groot Invalied, Ridder van de Orde van Leo- pold II, vereerd met het Oorlogskruis met Palmen enz. De Heer Burgemeester Sobry en de Heer Schepene Lemahieu vergezeld van den Heer Sekretaris Versailles, vertegen woordigden het Stadsbestuur. De Heer Haus, Voorzitter van den Rechtbank, aan de leden ervan de gelegenheid willende geven eene laatste hulde te brengen, aan hem die in den dienst des Vaderlands, de kiem der kwaal had opgedaan die hem vroegtijdig aan de liefde der zijnen ont rukt, had de kiesche gedachte opgevat, de zitting van den Rechtbank tijdelijk op te schorsen. Het Ypersche Volk biedt aan den Heer Deurwaarder en aan Mevrouw Arthur Vancappel en kinders zijne recht zinnige deelneming aan in den zwaren rouw die hen komt te treffen. ROUWBERICHTEN Op Zaterdag 15 dezer, in St Niklaas- kerk te Yper, heeft de begrafenis plaats gehad van de kleine dochtertje van Mijnheer en Mevrouw Vandekerckhove-Brutsaert. Wij bieden aan de ouders en aan Heer Volksvertegenwoordiger en Mevrouw Brutsaert, onze rechtzinnige en kristelijke rouwbetuigingen. Vrienden en Kennissen worden uitge- noodigd de Jaarmis bij te wonen, die zal gezongen worden op Zondag 23 Februari om 8 1/2 uur, ir. St Niklaaskerk, tot zielelafenis van Vrouw EUGÈNE LECLERCQ, geboren Clemence Delbaere. IX DE KAMERS. D' BRUTSAERT handelt over de Spoorlijn Zwijnebak-Poperinghe en over de Crisis in de Vlasnijverheid. Tijdens de bespreking der begrooting van Spoorwegen. Zeewegen. Posten, Telegrafen en Luchtvaart, op 14" dezer, heeft onze ka tholieken Volksvertegenwoordiger Dr Brut saert. de belangen van zijn arrondissement weten te verdedigen. Wij nemen uit zijn rede 't volgende: De heer minister heeft ons over eenigen tijd de eer angedaan in ons arrondissement te komen: hij heeft de gelegenheid gehad het Zuiden van de streek te doorloopen. Ik be dank hem voor dit bezoek, ik ben overtuigd dat hij den indruk heft meegedragen dat in dat land van de stilte, waarvan noch trein, noch tram. noch autobus de ruste stoort, verandering moet komen: namelijk moet er eene verbinding tot stand komen tus schen de lijn Poperinghe-Adinkerke en Waasten-Zwijnebak. of beter nog tusschen eerstgenaamde lijn en de ljin Komen-Ar- mentiéres. Zoo zou de belangrijke gemeente Ploegsteert met haar volkrijk werkersge hucht: le Bizet. ook van een spoorweg be diend zijn. Als gij dit doet, mijnheer de minister. en de afstand tusschen die twee plaatsen is maar 12 kilometers, zult gij een grooten Van... Jér. en De... Pierre van Sta tiën, worden vervolg voor slagen. De fei ten ten laste van den P alleen bewezen zijnde, wordt hij tot 26 fr. boete of 8 da gen gevang veroordeeld. De 2e wordt vrijgesproken. De gebroeders Cos... van Zonne- beke hadden er nogal geweldig op los gegaan en zelf hunne woede op eene vrouw gevierd. Voor dit feit wordt Cyr. tot 5 maanden gevang en 50 fr. of 15 dagen veroordeeld, zijn broeder Jer. voor het zelfde feit tot 4 maanden en 50 fr. of 15 cjagen. Jer, voor bedreigingen tegen Ameel 15 dagen en 26 fr. of 8 da gen, alle twee voor breken en beschadi gen van roerende goederen, elk 20 fr. of 3 dagen, Ingaande op de vraag van het Openbaar Minis ''e, die om it- n de laffe daad do hen begaan tctie zeer strenge en onvoorwaardelijke gevange nisstraf gevraagd had, verklaarde de rechtbank dat de straffen tegen beiden uitgesproken, onvoorwaardelijk zijn. De vrouw, het meest getroffen slachtoffer dat zich als burgerlijke partij had aange steld bekomt de gevraagde schadever goeding beloopende tot 3142 fr. 63 door beide betichten solidairiijk te betalen, de herbergier voor de geledene schade be komt 200 fr. schadevergoeding ook soli- dairliik te betalen evenzoo voor de 525 fr. schadevergoeding aan de 3 burger lijke partij toegekend. Aan deze laatste wordt akte gegeven van het voorbehoud dat gemaakt werd voor wat aangaat het geen de toekomst kan bijbrengen. Lec... Ad. en Leb... Martha van Yper voor wederzijdsche slagen elk 10 fr. of 3 dagen, de E voor beleedigingen 10 fr. en dan nog beiden insgelijks voor be leedigingen elk 10 fr., voorwaardelijk gedurende 1 jaar. Del... Dan. van Zonnebeke voor slagen met onbekwaamheid, 15 dagen en 26 fr. of 8 dagen. - Den... A. insgelijks van Zonnebeke bekomt vrijspraak, deze laatste had zich als burgerlijke partij aan gesteld en vroeg eene totale som van 17708 fr. als schadevergoeding. Over dit punt zal de rechtbank op 20 Maart uit spraak doen om aan het slachtoffer toe te laten de noodige stukken in te dienen deze vraag verrechtveerdigen. Bij K. B. werd den heropbouw der niewe kerk beslist. FOOTBALL IFAfd. C. S. Y. - Waereghem 51 Juniors C. S. Y. -V. G. Oostende 1 1 Voor hunnen laatsten match op eigen terrein hebben onze jongens ons iets puiksch opgedischt. We kunnen goed aanveerden dat Waereghem 1 of 2 van zen gewone spelers had moeten vervan gen, en dat hun centervoor na 20 minu ten spel van geen nut meer was voor zijn elftal, maar wij ook misten Versailles en Molein, en 51 spreekt toch wel van eene zekere meerderheid of waren al de doelen die wij aanteekenden, door Moe der Fortune aangebracht, of nog beter, liet Waereghem ons doen, en waren zij naar Yper gekomen met het inzicht ons de punten te laten. Ja, we weten het, 't is een feit dat Waereghem tegen Yper niet kan winnen, en 't is een feit ook, dat er voor vele menschen daar konkelfoeserij ondersteekt. Die den match bijwoonden weten genoeg hoe Waeregliem steek hield zoolang het geen 31 was. In 't begin van den tweeden time zonden ze zelf den gelijkmaker binnen, maar die werd afge keurd door den scheidsrechter, off-side of foul op den keeper 'k En heb het niet kunnen uitmaken. Neen, rechtuit ge sproken, wij hebben een schoone en wel verdiende zegepraal behaald al onze jongens hebben al gegeven wat ze kon den, en we mogen aan, allen, zonder on derscheid, onzen besten dank betuigen voor hun schoon optreden. Waereghem ook dient proficiat gewenscht voor den schoonen fairen match die ze hier ge speeld hebben, en ook scheidsrechter Deconinck die niet eens nutteloos floot, het spel liet doorgaan en den match leid de op eene meesterlijke wijze. Hetgeen mij meest sloeg, was die be merking die ik na den match uit verschei dene monden vernam Die Waereghem- naars kunnen verliezen 'k Moest in mijn zeiven bekennen dat het waar was, en 'k was beschaamd als ik die houding vergeleek met deze van een paar onzer spelers en een twintigtal supporters tij dens den match juniors C. S. Y. - V. G. Oostende, die 's morgens had plaats ge grepen. Alzoo voort doenen ge zult geen moeite hebben de reputatie van C. S. Y. temaken, en af te breken in geen tijd, hetgeen anderen in lange jaren hebben opgetimmerd. Vreemde spelers uitschelden, die toch niet verantwooidelijk zijn voor de dom migheden van eenen scheidsrechter ee- nen scheidsrechter bedreigen uitmaken voor al wat gehoon en leelijk is, naar hem gooien met slijk zijn goed beschadigen, dat al is deftig, is treffelijk. Zoo voort gedaan en ge zult rapper uwen club ten gronde helpen of dat ge het wel kunt ver moeden. Nu, van die heethoofden die niets van football kennen en maar altijd schreeuwen en tieren, en zijn er maar een stuk of tien. We kunnen ze best mis sen iedereen kent ze, en het bestuurdeed best hun toekomende jaar geen lidkaart meer te verkoopen. Zondag hebben we Me naar Meenen. juniors naar Brugge. Het elftal in 2e afdeeling, is het zelfde van verleden Zondag, met het verschil dat Molein de plaats inneemt van A. Deplan- cke. Deze zal de eindronde Juniors mee spelen en neemt de plaats van back links. In 2e afdeeling, als we spelen zonder zelt'sbetrouwen, en het spel uithalen van Zondag laatst, kunnen we winnen, en zelf, naar mijn oordeel, met afgeteekend scoor. Er zullen Yperlingen bij de vleet zijn in Meenen, om hunne lievelingen aan te wakkeren. Thourout wil de 6e plaats innemen, schrijven ze in Brugge sport 't is uwe plaats jongens opgelet dat ge ze aan niemand meer afstaat. De Juniors staan voor een moeilijke taak. Brugge te Brugge en is geen klein bier. Ge kunt maar moeilijk winnen, maar 't kan tooh gebeuren. De Bruggelingen en weten misschien niet dat onze uitslag van Zondag laatst niets beteekenten 't is mogelijk dat ze met zelfbetrouwen spe len. Gebeurt dit. aan U, er van te profitee- ren, maar speelt. A. U B. eenenschoonen match, en moet ge bezwijken, zorgt dat ze ook mogen zeggen in Brugge Die Yperlingen kunnen verliezen Lucie, 55 j., herbergierster, echtg. De Cadt ALdor. Groote Markt. 33. Notebaert Geor ges. 28 j., landbouwer, ongeh., sectie A. 33. Delbaere Emiie, 61 j.. werkman, wed. v. De- neire Emma. Gasthuisstraat. Huwelijken. 9. De Baene Joseph. 28 j., kandidaat notaris en Boone Anna. 24 j., z. b.. b. v. Pop. 10. Blanckaert Leon, 28 j„ elec- tricien en Gouwv Ida, 25 j., werkster, b. v. Poperinghe. Beloften. 15. Gheerard René, werktuig kundige en Riem Clara, fabriekwerkster, b. v. Pop. 16. Vekemans Pierre, schrijnwerker v. Hombeek en Uzeel Martha, z. b. v. Pop. 17. Schelstraat Camille, stoker v. Gendbrugge en Hennaert Adrienne, z. b. v. Pop. 18. Vandevoorde Theophile, landwerker en De Coninck Maria, naaister, b. v. Pop. BRIELEN, jaar 1929. Geboorten. Rosa Vandepitte, d. v. Jules en Helene Fauvart. Roger Devacht, z. v. Maurice en Julia Lannoye. Cyriel Maer- ten, z. v. Maurice en Gabrielle Fossaert, Joseph Bruneel, z. v. Jules en Marina Top. Agnes Depuydt, d. v. Cyriel en Julia Coste- noble. Rafaël Monkerey, z. v. Cyriel en Augusta Simoen. Anna Bossaert, d. v. Gaston en Maria Delange. Maria Duthoo, d. v. Jules en Emma Perdieu. Godelieve Dewilde, d. v. Oscar en Marguerite Ferla. Roger Vanecke, z. v. Julien en Felicie Ferla. Suzanne Verfaillie, d. v. Richard en Marie Blanckaert. Franpois Louwyck, z. v. Gas ton en Martha Soenen. Marguerite Van- gheluwe, d. v. Marcel en Maria Quartier. Anna Allegaert, d. v. Hilaire en Reine Van- gheluwe. Gerard Hoflack, z. v. Camiel en Irma Hoflack. Hubert Peene, z. v. Leon en Emma Coache. Paul Lepla, z. v. Arthur en Maria Wittebolle. Daniël Deweerdt, z. v. Robert en Louise Deweerdt. Antoon Overbergh, z. v. Valère en Louise Gryson. André Demeulenaere, z. v. Maurice en Marie Denolf. Oscar Mourisse, z. v. Henri en Leonie Chapelle. Solange Vandenbroucke, d. v. André en Albertine Spotbeen. Geor ges Gobert, z. v. Victor en Madeleine D'Hul- ster. Beatrix Catteau, d. v. Omer en Ivon- ne Legrand. Alfons Soenen, z. v. Maurice en Maria Tiberghein. Overlijdens. Roger Vandenbroucke, 20 j. Roger Devacht, 14 d. Emerence Parret, 74 j. Julie Versavel, 69 j. Emma Camer- linck, 46 j. Marguerite Vankeirsbilck, 20 m. André Geldhof, 7 m. Hilaire Allegaert, 49 j., André Vandenbriele, 6 m. Maurice Dumortier, 47 j. Désiré Blauw, 77 j. Charles Vanraes, 78 j. Charles Carpentier, 69 j. Joseph Bruneel, 9 m. Marie Bru neel, 51 j. Maria Dejaegher, 64 j., Pru dence Berten, 66 j. Huwelijken. Rafaël Billaert van Zonne beke met Maria Dewilde. August Lecleir van Oudenburg met Zoë Deschepper. Jules Verbeke van Westroosebeke met Ida Wyffels. Remi Gillioen met Julia Charles. Char- Studie van den Notaris Ernest DE COCK te Yper, Korte Thouroutstraat, Nr 4, Telef. Nr 185. Op MAANDAG 17 MAART 1930, te 3 uur zeer stipt namiddag te YPER, in de gehoorzaal van het Vredege recht, Nieuw Paleis van Justitie. Groote Markt. OVERSLAG in een zitdag van Stad YPER Een nieuwgebouwd WOONHUIS, Paddepoelstraat, nr 2. met 58 M2 erf. In genottreding drie maanden na den overslag. Na te zien den Zondag van 2 tot 4 ure namiddag. Ten overstaan van den heer Vrederechter van het 1" Kanton Yper. Studie van den Notaris N. D'HUVETTERE te Yper Par exploits de l'huissier GEORGES TAHON d'Ypres en dates des 8 et 20 Fé- vrier 1930, enregistrés.Dame Bertha-Julia Maes, deineurant a Hooglede rue de Beveren. admise au bénéfice de la pro cédure gratuite a fait assigner son époux Leinaitre Aimé, avant séjourné deinièrement a Roncq (Nord-Fraiice) et dont le domicile et la residence sont actuellement inconnus, aux fins de comparaiire le Samedi 23 Février 1930 a 11 heures du matin devant Monsieur le Président du tribunal de première instan ce d'Ypres en son cabinet, Palais de Justice Grand'Place a Ypres aux fins d'une demande en divorce qu'elle intente confre son trari. Pour extrait, L'huissier TAHON G. BURGERSTAND VAN YPER, van 13 tot 19 Februari 1930. Geboorten. Devoldere Marie-Therese, Lange Thouroutstraat. Verhaege Geor gette, Arsenaalstraat. Snoeck Therese. Groote Markt. Bonduwe Henri, Lombaard straat. Vandevivere Urbain, Dixmudestr. Claeys André. Hondstraat. Gilbert Scheire. Waterkasteelstraat. Vanderghote Godelieve. Zonnebekestraat. Robert De- witte, Hondstraat. Overlijdens. Therain Fidele. 59 j., lood gieter. echtg. Vandermarliere Maria, Wen- ninckstr. Pegg John, 54 j., hovenier, wed. Simpson Sarah. Lange Thouroutstr. De- maerel Anna. 10 m, Statiestr. Vande kerckhove Helena. 8 m.. Maloulaan. De clercq Jan. 4 m.. Korte Meerschstr. Co- chonneau Lucette, 2 rn., J. Capronstr. Vancappel Emilius. 32 j., ongeh.. Oude Hout- markststr. Vercaigne Petrus, 57 j., land- werker, ongeh.. lange Thouroutstr. POPERINGHE. van 13 tot 20 Februari 1930. Geboorten. 50. Hauteceur Lucien. z. v. Julien en Kindt Maria. Yper. 51. Matton Astrid. d. v. Henr: en Truant Marthe, Bisse- ghem. 52. Van Daele Irma. d. v. Frans en Verhulst Elisabeth. Komstraat. 53. Deroo Camille. z. v. Julien en Cardinael Lucie. sec tie E. 54. Dumon Jeanne, d. v. Joseph en Camerlynck Martha. Priesterstraat. Overlijdens. 29. Seys Henri. 79 j., z. b., wed. v. Provoost Florence, sectie G. 30. Gesquiere Marie. 3 m.. sect. L. 31. Hauspie Marguerite. 41 j.. huishoudster, echtg. Ver- haeghe Felix. Rekhofstraat. 32. Lerov INSTEL met PREMIE OP ZATERDAG 1 MAART 1938 om 3 ure stipt namiddag, ter herberg Au trois Rois Groote Markt te YPER, van: Stad YPER. 1. Een WOONHUIS met hof, Beluik straat, Nr 32, groot 242 vkm. 65 vkdm. Thans gebruikt zonder schriftelijke pacht door Sieur Florent Tyteca. 2. Een WOONHUIS met inrijpoort en hof, St Niklaasstraat, Nr 25. groot 136 vkm. 89 vkdm. Thans ongebruikt. 3. Een WOONHUIS met inrijpoort en hof, St Niklaasstraat, Nr 27, groot 280 vkm. 21 vkdm. Thans ongebruikt. 4. Een perceel ommuurde TUIN met uitweg, palende voorgaande koop twee, groot 75 vkm. bo vkdm. 5. Een WOONHUIS met hof/langs de nieuwe straat leidende naar St Jan, groot 213 vkm. 59 vkdm. Thans gebruikt zonder schriftelijke pacht door Sieur Achille Dubois. I 6. Een WOONHUIS met hof, Kalfvaart- straat, Nr 20, groot 431 vkm. 33 vkdm. I Thans gebruikt zonder schriftelijke pacht doo Sieur Oscar Meyfroodt. 1 7. Een perceel TUINGROND dienstig als bouwgrond, Kalfvaartstraat, groot 792 vkm. 92 vkdm. Thans ongebruikt. I De te verkoopen goederen zullen zichtbaar zijn den Dinsdag en Donderdag van iedere week van 2 tot 4 ure namiddag. OVERSLAG: Zaterdag 15 Maart 1939. Men vraagt verscheidene Steenkappers Kerm onnoen met juna onanes. unar- I PProastpn 7irh wpnrien Knstepl- les Oreel van Wulveringhem met Martha e" Leergasten, z.ic/1 wenaen >\asrtei- Knockaert. straat, 18, Wervick. MARKTPRIJZEN Yper, 15 Febr. Tarwe 136-138; koolzaad 380-385; klaverzaad 1450-1700; rogge 94-96; boekweit 212-214; haver 86-88; brouwersgerst 153-155; voedergerst 102-108; paardeboonen 182-184; gruis 96-98; zemelen 119-122; lijn- zaadmeel 188-190; lijnzaadkoeken 176-178; aardappelen 28-33; boter 32-33; eieren 0.85- 0.88; biggen 360-440, 17 de kilo; strooi 28-30; hooi 60-85; ruw vlas 118-143; chicoreiboonen (1928) 140, (1929) 150; voederbeeten 130-140; de 1000 kilos. Dixmude, 17 Febr. Boter 28-30; eieren 0.80-0.82; aardappelen 25; tarwe 140; rogge 110-115; haver 100-105; strooi 300-400; hooi 700-1000. Kortrijk, 17 Febr. Witte tarwe 138-140; rogge 95-100; haver 95-100; paardeboonen 185; gerst 125; tarwebloem 224; inlandsche zemelen 80; gorte zemelen 100; hooi 70-90; strooi 38-40; ardappelen 30-35; boter 32-35; eieren 0.95-1.00; voederbeeten 12-13; Turk- sche tarwe Plata 112; id. Cinquantino 155; vreemd ljinzaad 295; inlandsch ljinzaad 250; inlandsche ljinzaadkoeken 162; Amerikaan - sche ljinzaadkoeken 160; nitraatvan Chili 154; ammoniak sulfaat 150; ljinzaadolie 690; vlas der Leie 50-150; wit vlas 1250-2700; vlas op den grond geroot 925-1000; ruw werk1 335-500; fijn werk 600-900; suikerijwortels 95; nieuwe suikerijboonen 108. VEEMARKT. Te koop gestelde dieren 324; 140 koeien, den kilo op voet 7.00; 105 vaarzen, ïd. 8.00; 43 stieren, id. 7.75; 30 ossen, id. 8.00; 6 zwijnen. Roesselacre, 18 Febr. Tarwe 144; rogge 95; boekweit 170; haver 97; gerst 100; erwten 160; boonen 180; lijnzaden 250; lijnmeel 175; vlas 140; voederbeeten 12; aardappelen 25; klaverzaad 130; strooi 30; hooi 70; chicorei boonen 95; tabak 850; koolzaadolie 680; lijn zaadolie 695; nitraten 148; ammoniak 145; cyanamide 122; viggens 18 den kilo; boter 32-33; eieren 0.85-0.90. Veurne, 19 Febr. Eieren 0.75-0.78; boter 27-29; aardappelen 25; tarwe 135-137; haver 85-90; gerst 110-H5; paardeboonen i75-i8U; erwten 200-210; hooi 700-1000; strooi 350-400; klaverzaad 8-9. Anderlecht, 19 Febr. VEEMARKT. Te koop gesteld: 515 ossen, den kilo op voet, 7.00-9.00; 110 stieren 5.50-8.00; 1188 koeien 5.50-8.00. Total: 1813 stuks. Anderlecht, 18 Febr. VARKENSMARKT. Te koop gesteld: 2287 stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet: 10.20-11.20. Boterstraat, 6, - - YPER - - Verkoopt alleenlijk goud in 18 karaat en Diamanten van EERSTE KEUS. o Alles met waarborg. onder alle opzichten voldoening geven en zelfs de verwachtingen van hunnen eigenaar te boven gaan. Neemt inlichtingen aan deze die er een bezitten of aan Tel. 55. Meenenpoort, YPER. TeL55. KERKFABRIEK van ZANTVOORQE-YPER Het bureel der Kerkmeesters zal openbaar lijk overgaan ter opening der neergelegde aanbestedingen van de verhuring voor een termijn van negen vaste jaren te beginnen van 1 October 1930: HOFSTEDEKENS, HUIZEN EN LANDEIGENDOMMEN. De jacht wordt ook verpacht volgens de wet. Wijze van inschrijving onder gezegelden omslag en ter post aangeteekend. De aanbiedingen zullen moeten gezonden worden aan: Bureel der Kerkmeesters, E. H. Pastor, Zantvoorde, vóór 16 Maart 1930. Voor alle inlichtingen, toelating van be zoek. model van aanbieding zich wenden bij E. H. Pastor en bij M. W. Devos, notaris, Wervick. Etude du Notaire THEVELIN a Messines genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, diaainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, de sla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos4.50 fr.de halve doos 3,50 fr. Statieplaats YPER PI. dela Station LokaalLocal C. S, Y. K. H. M. Y. - E C Y. - C P-Y- VENTE PUBLIQUE fixée en deux séances, au: JEUDI 6 MARS 1930. pour la mise-a-prix. JEUDI 20 MARS 1930, pour ladjudication. chaque fois a 2 heures de relevée au café tenu par Mr Jules Hof. a PLOEG STEERT-BIZET. Commune de Ploegsteert-Bizet. Une Belle MAISON de COMMERCE a usage d'épicerie. située dans la rue d'Armen- tières. avee fonds d'une eontenance suivant titre de 95 ca., connue au cadastre section F. nr 452E, eontenant 60 ca. Occupée sans droit de bail moyennant 75 fr. par mois, par M. Alphonse Bossuyt. Prime de mise a prix 0.50 7c. Leett en verspreidt HET YPERSCHE VOLK NOENMALEN aan vaste en matige prijxen. DINERS d prix fixe - Prix m •deriz aan alle uren. atoutheure. Gekende Wijnkelder - Cave renommee. GROOT (Allerhande) KLEIN Zeer genadige prijzen. Spoedige en kostelooze bestellingen ten huize. Telefoon 125 De Haernestraat, 15, YPER. UWUUI

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3