llan hier e« elders. luandsrens firooiste Dicker VAjiLiEDE FABRiQUE DE FAUTEUILS EH TOUS GENRES JULES BILLE Garage Devos <S Dstitanekel DE ROODE PILLEN HOTEL CONTINENTAL Ferdinand uiaierbieii-Ridin RECHTSPRAAK Stores - Rideaux Étoffes pour Ameublements - Tapis Toiles a Matelas - Papier peints Linoléum Toiles Cirées - Laines Crins - Plumes - Stores-Flous Dentelles de Bruges et Cluny au mètre. Tapissier-Carnisseur 16. Rue de Menin, 16, YPRES. De Wet op de vervlaamsching der Gentsche Hoogeschool is gestemd Mevrouw AIMÉ GRUWEZ geboren Irma Salomé, Vermindering op den Huurprijs voor Groote Gezinnen. STEENKAPPERS ,rkzaamheden in Maart. Uit St Jan-bij-Yper Oost-Vlet eren. Aanhouding. De rijkswacht heeft de genaamde G... Emile van Poperinghe aangehouden. En kelen tijd geleden werd hij wegens at'trug- gelarij tot4 maanden gevang veroordeeld. Hij werd in een staatsgevang opgesloten. Gheluwe. Kiekendieven. Vrij dag nacht werd de genaamde Jules La- compte alleen wonende in zijn huis, staan de dicht de Leiestraat, gewekt door een zonderling gerucht. De man, die eene kiekenkweekerij heeft, vermoedende met dieven te doen te hebben die achter zijne kiekens kwamen stond op maar op het zelfde oogenblik knalden drie schoten, en vlogen de vensterruiten zijner slaapka mer aan stukken. Lacompte greep zijn geweer, een tweeloop, die in zijn bereik stond en loste twee schoten naar buiten. Niemand werd getroffen. Men vermoedt dat de dieven door het opstaan van den eigenaar verrast en om hunne vlucht te dekken zullen geschoten hebben. De ledi ge kardoezen werden ter plaatsgevonden. Wervick. Brutale echtgenoot. De buurt der Molenstraat werd 's avonds in rep en roer gesteld door een man die vrouw en zoon mishandelde en er tegen doodsbedreigingen uitte. De vrouw, ge vlucht bij geburen. was erg gekwetst aan het hoofd door de slagen toegebrach met het stoofdekselde zoon had zich gtbar- rikadeerd in den kelder. De policie kwam ter plaats en hield den brutalen echtge noot aan. De geneesheer, ter hulp ontbo den, stelde een schedelbreuk vasten deed het slachtoffer naar het gasthuis over brengen voor eene heelkundige bewer king. Het parket kwam ter plaats om een onderzoek te doen de dader werd in het gevang opgesloten. Poperinghe. Schielijke overlij- dens. De genaamde P. Boddez uit Middelkerke, was hier bij familie op be zoek met zijn vrouw. Toen hij nu zou vertrekken gevoelde hij zich opeens on wel hij viel eensklaps dood ten gronde tengevolge eener aderbreuk. Hij was slechts 38 jaar oud. Boterstraat, 6, - - YPER - - goud in 18 karaat Het is reeds bewezen dat de nieuwe Autos Ev. BAETE-TONNON Koud Buffet Buffet froid Bouwstoffen en Kolen I?ch ;l"ugge. een stad die de Engel en ::u z<>o graag bezoeken, lag de ^-.(lenband niet Engeland al eeuwen Speed. Zoo dat er vooraanstaande -vhe katholieken met ijverige ,T uitzagen om het protestantsche J van overzee weer tot de Moeder- j. -e brengen. Gezelle. die al jaren ,r met de Êngelschen zoo bevriend ,erd bestuurder benoemd van de -che school. Bestuurswerk. nog ;che lessen elders... enz. Dat ',-re dat Gezelle in dat ééne be- ,ur,iersjaar al niet veel van dicht- rijvers werk op de markt bracht, jezelle was niet genoeg een man van Z-jik om een Engelsche school te '.jren tot in de puntjes. Na een jaar Lj.,Ie school afgeschaft en hij werd V'-Kector van het Engelsch Se- ,,arie in Brugge, een gesticht 0111 u^ters-missionarissen voor Enge- te vormen. Nestdriftig ])akt hij het nieuwe A' aan. zoekt ver en bij. in tijd en wat er te leeren valt over het "katholieke Engeland, over de be kkingen tusschen Vlaanderen en C(!and. om in zijne lessen van chris- wijsbegeerte en christen letteren, rjyé beheerders te helpen vormen, evens het katholiek Vlaanderen in beminnen, en den goeden vrien- uid tusschen zijn volk en het En- jie volk te verstevigen, droomde van een katholiek En id. het land dat door toedoen en van Sint-Gregoris eens was t christelijkste land van de wereld aan 't welke wij. Vlamingen, naast uiis geloove verschuldigd zijn, zoo veel andere volkeren van tschen stam in werd hij nauwer en duurbaarder iid van den grooten Êngelschen ■dinaal V irenian, dezen hartelij- •leerden en kunstlievenden Kar aak hij wien Gezelle een drie weken li. Van Oye op bezoek ging. Zijn ,eele leven door zal Gezelle de ge ruis aan het woord en het werk zijn grooten vriend trouwelijk be ren. n 18(i2 verscheen uit de laatste ja- door Verriest en Van Doorne ver- ae!d met nog eenige laatst-nieu- verzen er hij een nieuwe bundel tdichten, gezangen en gebeden ier in Ylanderen zelf scholden kort- ïtige mannen op Gezelle's West- amsch, zijn taalparticularisme!... ir 't is echter kluchtig, te hooren met den dag ginds over den Moer- ile Hollanders met Albertdinc- ijm voorop, de heerlijk-zingende itkuiist Van Gezelle en van zijn itschool waardeeren zelle weet echter zijn weg en ft zich niet om vitterij of bekrom- kritiek nlcze tijden rees het geuzerttij in iiuleren. Gezelle, de harde werker het «dierbaar geloove van Vlaan- stelde zich schrap te weer. ij raakte in de politiek, gaf in 1863 fesbladje uit waarin hij zich als sechte Bruggeling toont in 't len lij viel er af lij viel in 't kaf Rn 't volk zei: A wal Heere! Is dat 11e kluts dien armen duts, Dat zal hem klemmen leeren. liet jaar 1864 kwam nu 't Jaar politieke wegwijzer voor treffe- liedentot stand. Gezelle was fdiipsteller en verdedigde er dap- ic geestelijke belangen van ons Doch nog geen half jaar later ziet lit naar een nieuw weekblad, waar tijn schat van kunst en geleerd- 7ou kunnen aan den weetgierigen imschen man brengen. Gezelle im- trok zich stilaan uit het politieke 't Jaar 30 terug, tusschen mocht onze dichter nog verhuizen, want hij kreeg zijn uning als onderpastoor op do St- btirga'sparochie den 11 October aar zou veel kunnen verteld wor- ver het voorbeeldige priester- i van den nieuwen onderpastoor. ak immers gewoonlijk uit hij ren. hij was geen gewoon niensch. kinderen kwamen blij naar zijn •me leeringe of gingen mee 't zijnent achter een leerboek prak zoo volksch. zoo boeiend en end, was een geachte biechtvader, weldoener der armen, die soms lards herbergde, en hij rijke ging len voor de armen. En in de cho- COMTE CHEQUES POSTAUX 129.989 ■BS» nen onderhoord worden. De politie- kommissaris zet het onderzoek ijverig voort om de volle verantwoordelijk heid vast te stellen. Het Parket werd verwittigd. De bevolking is verontwaardigd over die schandige handelwijze van den doodrijder. Wij vernemen hij het ter pers leg gen dat het slachtoffer reeds overle den is. Etude du Notaire THEVELIN a Messines telijk vlaamsch verleden, met het doel in de goede traditie te blijven: Ver smaadt de oudheid niet die in den leunstoel zit rond onzen Haardbe waart. O Vlamingen, de oude tale, be waart het oud Geloove dat u uit Rome gebracht is geweest... Hoogstaande personen, als Mgr Faict. de bisschop, waren geabon neerd. In Rond den Heerd ver scheen van Gezelle dien prachtigen Dagwijzer (kalender) zoo rijk aan Li- turgischen uitleg, volksgebruiken, enz. Was Gezelle dan de voorlooper niet van de Liturgische beweging, die he den zoo 'n opgang maakt De voor looper!... wellicht meer. Wet hart en geest, de'kenner, belever. bezieler van het subliem samenstel der Roomsche Liturgie. Nu is het nog een lust in die oude jaargangen van Rond den Heerd te lezen. Wat smakelijke brokjes volkswetenschap, zeisels en volksrijmpjes! Wat een schat van taai en kunststudie De Doolaards in Egypte en De kleenen Hertog verschenen er in als vervolgwerk. In Rond den Heerd zou hij eens in vollen weister kunnen pakken en zijn hart uitspreken over al bet oude schoon in Brugge en Vlaanderen, dat vergeten was. Brugge, zoo rijk aan middeleeuwsche schoonheden, legen den en devoties. 't Is wonder hoe de Brugsche stad bijna heel 't Heilig Rand bevat. Hij geeft 't voorbeeld van studie met zooveel merkwaardigheden als hij maar kent over St Walbtirga te vér tellen. 0111 anderen aan te zetten het zelfde te doen voor andere parochies en kerken. Hij dicht en deunt nog wel schoon maar weinig. Gezelle had zich echter met dit weekblad een zeer zwaar werk op de schouders geladenDaar waren wel beschermers als de Groot-Vicaris ka nunnik WemaerPrincipaal Minne; E. H. Rembry, sekretaris van 't bis dom Deken Van Coillie van St Gillis en anderen. En medewerkers ook Ge zelle immers leerde ze naar zijn hand en trant te schrijven en had weldra talrijke medewerkers, doch 't ging haast al door zijn hand en 't kwam meestal uit zijn hoofd. Helaas!... Zoo '11 weekblad onder houden vroeg geld. Geld hanteeren, kon hij niet. En Gezelle was arm. Ge voelt uw Vlaamsch hart week worden van groote kompassie als ge in Rond den Heerd die schrijnende klachten leest van Gezelle, die niet genoeg ge steund werd en zich vereenzaamd voelt. O. die benarde strijd tegen 't stoffelijke om zijn honger idealen te dienen. Hij houdt zich nochtans recht, zoo lang het kan voor de verheffing van 't volk 't Is juist dat ons-zelf zijn, waaraan de vreemdelingen eeuwen lang geknaagd en geknasperd hebben om 't ons af te knagen, en kale bede laars van ons te maken, juist bekwaam 0111 ievers een aanhangsel te zijn of een bijloopend ras van kracht-, kunst en sprakeloozen 't is juist dat, dat we zouden trachten ten allen prijze te redden en te bewaren. Een flinke goedkeuring en aanwak kering van Mgr de Bisschop montert weer op. Doch Gezelle valt ziek, zijn meid be driegt hem, maakt schulden op zijn naam en bij hem thuis is armoede troef. Vader Gezelle heeft verdriet en de zone zou wel mogen naar huis gaan om zijn eigen mizerie te klagen, 't Ver ergert nog. Vader Gezelle verhuist naar Heule niet moeder, om bij de dochter Louise te gaan inwonen in 18/1. Enkele weken later staat Guido met een snik in de keel bij het lijk van zijn vader. Hij was te late gekomen om zijn vader nog in leven te vinden. De mizerieklok luidde maar door. Onze dichter hervalt in zijn ziekte en laat Rond den Heerd over in de handen van Duclos, den geleerden De Kamer van Volksvertegenwoordi gers heeft Woensdag namiddag het ge heel van het ontwerp gestemd nopens de vervlaamsching der Gentsche Hooge school met 125 stemmen tegen 25 en 6 onthoudingen. Deze uitslag werd met daverend applaus begroet door de rech terzijde, op de liberale en socialistische banken. De fronters hebben tegen het ontwerp gestemd. ROUWBERICHTEN Vrienden en Kennissen worden vrien delijk verzocht de solemneele Mis te wil len bijwonen, welke op Zondag 9 Maart, om 9 uur, in de Kerk der Paters Karme lieten, zal gezongen worden tot zielelafe- nis van van wege het Broederschap van den H. Jozef. Eene gewezen belgische vrouw, ge trouwd met een Congolees, mag het be houd harer belgische nationaliteit vragen bij den Burgerstand volgens art. 18/3 der wet van 15 Mei 1922 gewijzigd op 4 Oogst 1926; zoo schreef M. Tomsin, Prokureur des Konings te Brussel den 8 November 1929. De beslissing van den Gemeenteraad van Piéton in Henegouw, waarbij de schepen van 't onderwijs mocht voorzien in het aanstellen van tijdelijke onderwij zers in de plaats van zieken, werd nietig verklaard bij Kon. Besluit van 25 Juli 1929, daar artikel 38 der schoolwet die aanstelling alleen aan den schepenraad overlaat. Een arrest van ons Hof van verbreking van 29 April 1929 verwerpt eene vraag tot verbreking van een vonnis, waarbij het hoofd van een syndicaat veroordeeld wierd om Pisart gedwongen te hebben deel te maken eener werkersvereenigiug door de vrees anders zijne bediening ont nomen te worden. De wet van 24 Mei 1921 wil de vrijheid. Een onlangs verschenen Koninklijk Besluit (5 Februari) verplicht de Maat schappijen voor Goedkoope woningen aan de tevens kroostrijke en weinig be middelde gezinnen den volgenden afslag op den huurprijs toe te staan 20 voor drie kinderen ten laste min der dan 16 jaar kud 30 voor vier kinderen, 40 voor 5 en 50% voor zes of meer kinderen ten laste, minder dan 16 jaar oud. De Nationale maatschappij zal toezichthouden op het nakomen dezer verplichting. Indien de toepassing van genoemde verminderingen de rekeningen van som mige aangenomen maatschappijen met een tekort deede sluiten zou dit gedekt worden door de Nationale Maatschappij. Uitmuntende maatregelEr zijn onge lukkig nog te veel aangenomen Maat schappijendie de verbintenins niet uit voeren, welke zij aangegaan hebben minstens een derde hunner woningen of woonvertrekken ter beschikking te hou den van de gezinnen die ten minste vier kinderen tellen. tijd te Brugge toonde hij zich priester die voortschrijft in 't spoor laftig, oodat de arme menschen 'n: M. den onderpastoor Gezelle 'evers van benauwd Hoe stelt ezelle echter als dichter en ge- k in dezen nieuwen post In De- reeds verschijnt het nieuwe ^imde weekblad Rond den r,!».dat leeren en stichten, deugd reugd wilde brengen aan 't volk. hl 'Kor het uitlezen van het chris- van zijn meester ende Vriend Gezelle. Den 20 December 1872 wordt hij onderpastoor benoemd in de Onze Lie ve Vrouwkerk van Kortrijk. Men vraagt verscheidene Steenkappers en Leergasten. Zich wenden Kasteel straat, 18, Wervick. ty school Meester. Siske Vandesande, van geslacht is de Zijworm Van 't vrouwelijk geslacht, «er. Meester. En hoe weet ge dat Re. Meester, ware het van 't "Tijk geslacht, *orm 'toen men zou zeggen /ju is de groote Maand der werk- Jteden. Van zoo de grond droog is bewerken, worden de bedden in *erk geleid om gespit, om los te e?,en luchtte geven. Er wordt ge- fjtn 't land zuiver en schoon te Pt. deugdelijke vetten, om en rond de Planten. Kuisch uwe freinzeplan- ten, strooi er 5 kilos superphosphaten per aar en overdek alles met lange vette half geteerd. Zaai voort al de groenten van in Fe bruari. Zaai dik om later te verplanten. - Khol- selderij en raapkolen, kabuskolen, spruit- kolen, zomer- en herfstbloemkolen, latu- we en porei. Zaai in volle grond en om te blijven. Wortels, kort en halflang, kervel en peter selie, boonen, vroege rapen, ajuin, zur kel, erwten, schorseneeren. In warme plaatsen veel aan zon bloot gesteld.Wortels, boontjes en radijzen. Verplanten. Lentekolen en saladen, ajuinen en porei. In warme landen. Scharlotten. vroe ge aardappelen die geschoten zijn. Tegen Zuidermuren. Tomaten. Ook de overige fruitboomen snoeien. De rozelaars blootleggen en snoeien alsook de wijngaarden, alsook nieuwe rozelaarsplanten. Maandag-laatst, kort vóór den noen hebben we in de gemeente een pijnlijk ongeluk te betreuren gehad. Camille Van- devijver, oorlogsverminkte, vader van drie minderjarige kinderen, koopman in oorlogsafval, was op zijn koer onder een afdakje, bezig met afval uit te lezen toen al met eens, men weet niet hoe, een schrikkelijke ontploffing plaats greep. Zijn verschrikte vrouw en geburen kwa men toegeloopen en vonden den ongeluk kige uitgestrekt met opengereten buik, badend in zijn bloed liggen. De E. H. Pastor Vangheluwe, spoedig bijgehaald, diende den stervende de H. Olie toe. Dr Snick, per telefoon opgebeld, was spoedig ook ter plaats en met alle omzichtigheid werd het arme slachtoffer naar het hospi taal van Yper overgebracht, waar het bij zijne aankomst aan zijne schrikkelijke wonden bezweek. Wanneer toch komt er een einde aan die talrijke ongelukken. Auto in brand. De autogeleider Willy Gombert. leerhandelaar, kwam per auto langs de Switch road gereden, toen op zeker oogenblik de auto in brand schoot. De geleider kon zich gelukkiglijk tijdig redden, doch de stoffelijke schade is tamelijk aanzienlijk. Kerkdieven. Zaterdag nacht heb ben dieven eene vensterruit gebroken ko mende boven de sakristij der kerk. De schelmen die van zin waren langs daar in de kerk te dringen zullen door het eene of andere gerucht in hun werk gestoord geweest zijn en alzoo op de vlucht gegaan. Een onderzoek is geopend. Het parket is ter plaats geweest. Wevelghem. Ongeval. Zon dag avond, kwart voor 5 ure, kwam de genaamde Ferdinand Vivier, wonende te Palemhin (Rijssel), met zijn auto uit de richting van Meenen gereden. Aan het einde der Kortrijkstraat kwam een per soon met een velo aan de hand uit eene herberg en, zonder de voorzorg te nemen van te zien of de baan vrij was, sprong hij op zijn rijwiel om weg te rijden. Op hetzelfde oogenblik werd hij door den auto gevat, ten gronde geslingerd en aan het hoofd gekwetst. Het is de genaamde Gustaaf Vercamps, wever, 47 jaar oud, wonende alhier Hollenhoek. Na ter plaats eenige zorgen ontvangen te hebben kon hij naar zijne woning terugkeeren. Verloren - Door den genaamde Lanno A. timmerman, wonende Koitiij.; straat 186, werd Maandag namiddag den kelijk op de gemeenteplaats alhier, een brieventasch inhoudende eene flinke som geld benevens de eenzelvigheidspapieren van belanghebbende, verioren. Eene belooning is uitgeloofd voor de gene die het verlorene terug bezoigt. De fruithandelaarster Boerhave Louise, wonende Dewuifstraat, is opeens tijdens hare huishoudelijke bezigheden, onwel geworden. Zij viel plots dood ten gronde. BURGERSTAND VAN YPER, van 27 Februari tot 5 Maart 1930. Geboorten. Deconinck Leon, St Jacob- straat. Desmet Georges, Hondstraat. Caenepeel Maurice, Ed. Fiersstraat. Cae- nepeel Daniel, Ed. Fiersstraat. Bultinck Jacques, Veemarkt.- Vanrobaeys Mireille. Bo- terstraat. Devos André. Rijselsteenweg. Gisquiere Leon, Dickebuschsteenweg.Mest- dagh Michel, St Elisabethstraat. Vos Maria-Louisa, Bruggesteenweg. Overlijdens. Benomot Elodïe, 62 j., engeh., Poperinghesteenweg. Seynave Ga- briella. 36 j„ ongeh.. Poperinghesteenweg. Assau Virginia, 81 j., z. b., ongeh.. Poperin ghesteenweg. Hollebeke Christine, 78 j., z. b.. ongeh.. Meenensteenweg. Pertry Jac queline, 5 m.. Basculestraat. Thienpont Eugenie. 87 j., z. b„ wed. Houssin Jules. Wa terkasteelstraat. Vandevyvere Camiel. 41 j., koopman echtg Popelier Julia, Lange Thou- routstraat. Deconinck Emma. 86 j., ongeh., Rijselstraat. Huwelijken. Melsens Arthur, metser en Ampen Magdalena, dienstmeid, b. te Yper. Clarisse Aloisius. gaswerker en Degroote Magdalena, huishoudster, b. te Yper. Mon- net Désiré, plafonneerder en Catteeuw Maria, naaister, b. te Yper. POPERINGHE, v. 27 Febr. tot 5 Maart '30. Geboorten. 59. Berat Camille, z. v. André en Onraedt Jeanne, sectie E. 60. Elslander Simonne, d. v. Joseph en Papegaey Ida van Proven. 60. Delepeleir Therese, d. v. Jean en Verraneman Maria van Brussel. 62. De Ccrte Helene, d. v. Camille en Heze Julia, Boeschepestraat. 63. Degraer Willy, z. v. Raphaël en Warreyn Augusta, Crombekestr. Vandevoorde Georgette, d. v. Georges en Storme Julma, sectie H. 65. Verhaeghe Maria, d. v. Alidor en Rosseel Madeleine, sec tie L. 66. Deroo Anna, d. v. Jerome en De Maerschaelck Marthe van West-Vleteren. 67. Legeire Marie, d. v. Marcel en Pauwels Maria van Westoutre. Overlijdens. 40. Cortewilde Elisabeth, 70 j.. z. b„ wed. Provo Henri, St Michielstr. 41. Desmadryl Arthur, 69 j., z. b., echtg. Vandenberghe Emma. Duinkerkstr. 42. Boeraeve Maria, 73 j., marktkraamster, echtg. Bontein Auguste, Meessenstr. 43. Delbeke Gustave, 75 j., z. b., wed. Vanspranghe Syl- vie, Babbelaerstraat. Huwelijken.Gheerard René, 24 j., werk tuigkundige en Riem Clara, 19 j., fabriek werkster, b. v. Poperinghe. 15. Vandevoor de Theophile, landwerker en De Coninck Maria, naaister, b. v. Poperinghe. 16. Schelstraete Camille, 31 j., stoker van Gend- brugge en Hennaert Adrienne, 25 j., z. b. van Poperinghe. 17. Vekemans Pierre, 18 j., schrijnwerker van Hombeek en Uzeel Mar tha. 20 j., z. b. van Poperinghe. 18. Wils Hectcr, landbouwer van Watou en Vanexem Maria, z. b. van Poperinghe. VENTE PUBLIQUE JEI'DI 20 MARS 1930, pour l'adjudication, i a 2 heures de relevée au café tenu par Mr Jules Hof, a FLOEG- STEERT-BIZET. Commune de Ploegsteert-Bizet. Ine Belle MAISON de COMMERCE a usage d'épicerie. située dans la rue d'Armen- tières, avec fonds d'une contenance suivant titre de 95 ca., connue au cadastre section F, nr 452E, contenant 60 ca. Mise-a-prix 24.000 fr. Occupée sans droit de bail moyennant 75 fr. par mois, par M. Alphonse Bossuyt. Studie van den Notaris N. D'HUVETTERE te Yper OVERSLAG: Zaterdag 15 Maart 1938. om 3 ure stipt namiddag, ter herberg Au trois Rois Groote Markt te YPER, van: Stad YPER. 1. Een WOONHUIS met hof, Beluik straat, Nr 32, groot 242 vkm. 65 vkdm. Thans gebruikt zonder schriftelijke pacht door Sieur Florent Tyteca. Slechts ingesteld 17.000 fr. 2. Een WOONHUIS met inrijpoort en hof, St Niklaasstraat, Nr 25, groot 136 vkm. 89 vkdm. Thans ongebruikt. Slechts ingesteld 16.000 fr. 3. Een WOONHUIS met inrijpoort en hof, St Niklaasstraat, Nr 27, groot 280 vkm. 21 vkdm. Thans ongebruikt. Slechts ingesteld 32.100 fr. 4. Een perceel ommuurde TUIN met uitweg, palende voorgaande koop twee, groot 75 vkm. 6b vkdm. Slechts ingesteld 1.000 fr. 5. Een WOONHUIS met hof, langs de nieuwe straat leidende naar St Jan, groot 213 vkm. 59 vkdm. Thans gebruikt zonder schriftelijke pacht door Sieur Achille Dubois. Slechts ingesteld 18.100 fr. 6. Een WOONHUIS met hof, Kalfvaart- straat, Nr 20, groot 431 vkm. 33 vkdm. Thans gebruikt zonder schriftelijke pacht doo Sieur Oscar Meyfroodt. Slechts ingesteld 20.700 fr. 7. Een perceel TUINGROND dienstig als bouwgrond, Kalf vaartstraat, groot 792 vkm. 92 vkdm. Thans ongebruikt. Slechts ingesteld 17.500 fr. De te verkoopen goederen zullen zichtbaar zijn den Dinsdag en Donderdag van iedere week van 2 tot 4 ure namiddag. KERKFABRIEK van ZANTVOORDE-YPER Het bureel der Kerkmeesters zal openbaar lijk overgaan ter opening der neergelegde aanbestedingen van de verhuring' voor een termijn van negen vaste jaren te beginnen van 1 October 1930: HOFSTEDEKENS, HUIZEN EN LANDEIGENDOMMEN. De jacht wordt ook verpacht volgens de wet. Wijze van inschrijving onder gezegelden omslag en ter post aangeteekend. De aanbiedingen zullen moeten gezonden worden aan: Bureel der Kerkmeesters, E. H. Pastor, Zantvoorde, vóór 16 Maart 1930. Voor alle inlichtingen, toelating van be zoek, model van aanbieding zich wenden bij E. H. Pastor en bij M. W. Devos, notaris, Wervick. MINISTERIE VAN GELDWEZEN. BEHEER DER REGISTRATIE EN DOMEINEN. Kantoor Hooglede. De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Hooglede, zal op MAANDAG 17 MAART AANSTAANDE om 2 (j ure namiddag, ter plaats, in de munitiebewaarplaats van het bosch van Houthulst, bij de Statie van West-Roosebeke (Vijfwegen) overgaan tot de OPENBARE VERKOOPING van HOUTGEWAS voortkomende van het bosch van Houthulst. 1. - 10 m3 boomtronken, in stukken van 2,50 m. lang, verdeeld in 2 loten. 2. - 10 loten gekapte taillie, verdeeld als volgt VLUCHTENDE DOODRIJDERS GESNAPT TE THOUROUT. Maandag" avond, omstreeks 7 l/2 u.. kwam de genaamde Desmedt Aloys, kleermaker te Thourout, per velo van Rousselaere. In de Rijsselstraat, juist buiten het centrum der stad. hoorde hij een auto achter zich aankomen en. voorzichtigheidshalve, reed hij in den aardeweg. I)esniettegenst:Kiiide werd Desmedt door den aansnorrenden auto gevat en een heel eind ver weggeslin gerd, waar hij bewusteloos bleef lig gen. De autorijder, die naar het schijnt in zig-zag kwam aangehold, doofde onmiddellijk zijn lichten en zette maar door zonder naar zijn slachtoffer 0111 te zien. Het mag een geluk genoemd worden dat uit tegen overgestelde richting een andere auto kwam die het zonderlinge geval had bemerkt en daardoor iets ongewoons vermoedde. De chauffeur gaf volle licht 0111 te zien wat er gaande was en zag onmiddellijk het gebeurde. De inzittende dame gaf bevel te draaien en den doodrijder te achtervolgen,waar die -ook mocht rijden. Drie-viermaal reed deze weg en weer door de stad. denkende dat men zijn spoor zou bijs ter geraken. Hij begaf zich ten slotte naar bet Statieplein, steeds zonder licht. De achtervolgende auto stopte vóór het naburig politiekommissariaat en terwijl de dame nog bezig was bare bevindingen mede te deelen. kwam de dood Ijder zonder licht van het Statie- plein gereden. Aan het komniissariaat werd hij door den hoofdagent tot stop pen genoopt. Het i- de genaamde M. Bgarage-chauffeur, met den auto van C. D.... handelaar. Hij verklaarde van heel de zaak niets af te weten, niettegenstaande de stellige getuige nissen van de dame en haren chauf feur. Inmiddels werd de eerste hulp aan het slachtoffer verleend door priester en geneesheer. Desmedt. die als geradbraakt is en hevige pijnen doorstond, werd naar het plaatselijk gasthuis overgebracht. Zijn toestand is zeer bedenkelijk en men vreest het ergste. Het slachtoffer is nog niet kun 1 lat van 10 m3 1 lot van 5 m3 1 lot van 100 m3 1 lot van 80 m3 lot van 130 m3 uurKa.'.rdem 1. Onkosten 15 Verdere bijzondere voorwaarden zullen den dag der verkooping medegedeeld worden. 1 lot van 70 m3 1 lot van 150 m3 1 lot van 120 m3 1 lot van 130 m3 1 lot van 110 m3 Comptante betaling; 2. Studiën van de Notarissen PIETERS te Reninghe. en 80UCQUEY te Poperinghe. OP VRIJDAG 28 MAART 1930, om 2 u. namiddag, te YPER in de gewone gehoorzaal van het Vredegerecht, groote markt, in eene enkele zitting en ten overstaan van de H.H. Vrede rechter en Griffier van het 2° kanton Yper, OPENBARE LICITATIE VERKOOPING der volgende onroerende goederen, gestaan en gelegen te WOESTEN. Eerste Koop. Eene HOFSTEDE, groot onder grond van gebouwen wei en zaailand: 1 Ha 31 a.. 16 ca., kadaster wijk B, nrs 16-7. o-lO, b-9-e.. palende van Noorden aan de Steenstraat. Gebruikt door Camille Dehoudt tot 1 Oc tober 1932. Tweede Koop. De hoeveelheid van 15 a., 40 ca. HOVENIERLAND, kadaster wijk B. nr 281-d, gelegen bachten de loskaal van den Buurtspoorweg Yper-Veurne. Verdeeld in twee loten. Gebruikt door Leon Dendoncker en Cyrille Ollevier. Grosse vonnis, titels en plans berusten ter inzage ter studie van den Notaris Pieters te Reninghe. Studie van den No'ari* Ernest DE COCK te Yper, Korte Thouroutstraat, Nr 4, Telef. Nr 185 Op MAANDAG 17 MAART 1930, te 3 uur zeer stipt namiddag te YPER. in de gehoorzaal van het Vredege recht, Nieuw Paleis van Justitie, Groote Markt. OVERSLAG in een zitdag van Stad YPER Een nieuwgebouwd WOONHUIS, Paddepoelstraat. nr 2. met 58 M2 erf. In genottreding drie maanden na den overslag. Na te zien den Zondag van 2 tot 4 ure namiddag. Ten overstaan van den heer Vrederechter van het 1' Kanton Yper. Studie van den Notaris Jacques RAMAULT ie Wervick. OP WOENSDAG 12 MAART 1930 om 2 u. stipt namidóae. ten sterfhuizevan Heer Emile Bruggeman Basse Flandre. te Wervick. OPENBARE VERKOOPING van MEUBELS - LANDBOUWALAMEN BEESTIALEN en MENAGIEGOEDEREN. Gewone voorwaarden en comptant geld. Verkoopt alleenlijk en Diamanten van EERSTE KEUS. 0— Alles met waarborg. onder alle opzichten voldoening geven en zelfs de verwachtingen van hunnen eigenaar te boven gaan. Neemt inlichtingen aan deze die er een bezitten of aan Tel. 55. Meenenpoort, YPER. Tel. 55. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, diaainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, de sla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos4.50 frde halve doos 3,50 fr. Statieplaats YPER Pl.dela Station LokaalLocal C. S, Y. K. H. M. Y.-EC Y. - CP.Y. NOENMA LEX aan vaste en matige prijxen. DINERS i prix üxt - Prix modcrcs aan alle uren. a tout heure. Gekende Wijnkelder - Cave renommee. Leest en Terspreidt e HET YPERSCHE VOLK GROOT (Allerhande) KLEIN Zeer genadige prijzen. Spoedige en kostelooze bestellingen ten huize. Telefoon 125 De Haernestraat, 15, YPER.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3