Uan mer en elders. VA|iliEDE FABRIQUE DE FAUTEUILS Efi TOUS GENRES Football Matchen DE ROODE PILLEN HOTEL CONTINENTAL Ferdinand uiaieroiey Riem JULLb dILLL, 16, Rue de Menin, 16, YPRES. SPORT In Sint Niklaaskerk Paschen in St Jacobskerk. Opvoering van De Hemelnar katholieke Kring. - Boldersafdeeling. Stores - Rideaux - Étoffes pour Ameublements - Tapis Toiles a Matelas Papier peints - Linoléum Toiles Cirées - Laines Crins - Plumes - Stores-Flous Denteiles de Bruges et Cluny au metre. Gezelle avond. Overhandiging van Eereteeken. Goed nieuws. Militair vliegplein. Huwelijk. Slagveldbezoek Benoemingen. Rouwbericht Ons Beiaard De Paaschfeesten te Yper Emiel Gillis-Louwyck Vrouw Aurelia SPYCKERELLE C. S. Y. ZONDAG 27 APRIL 1930 GROOTE JUNIORS tege S. C. MEENEN llle Special tegen VEURNE goud in 18 karaat Het is reeds bewezen dat de nieuwe Autos Garage Devos Daaianckel Ev. BAETE-TONNON Koud Buffet Buffet froid Bouwstoffen en Kolen De diensten der Goede Week en der ?aschfeesten werden met veel luister ge- .Lebreerd, in tegenwoordigheid van tal- ceparochianen. De Nachtaanbidding ,2.i Witten Donderdah werd godvruchtig jevolgd. Op den Hoogdag van Paschen rong het koor, onder de leiding van M. ',.:stave Delahaye, Hoogmis en het Lof. E. H. Beele sloot de vastensermoenen r.et een welsprekend woord over het piaschfeest. Vanaf den eersten Zondag van Mei zal eene verandering toegebracht worden ;an de missen 's Zondags in St Niklaas- ,erk. Zij zullen plaats grijpen om 6, 7, 8, jen 10 uur (hoogmis). De mis van 8 u. zal aan de Yperlingen oelaten die 's Zondags de treinen moeten ■emen, welke tusschen 9 en 9 L u. in alle ichtingen vertrekken, de heilige mis bij e wonen vooraleer de stad te verlaten. Onze gelukwenschen daarom aan H. Pastor Denys die het initiatief ge- lomen heeft eene mis om 8 uur in zijne ;erk te celebreeren, welke de naastgele- ;en is van de statie alzoo aan allen de gelegenheid gevende met groot gemak ■oor het volbrengen van hunne godsdien- :tige plichten. Ter gelegenheid van Paschen voerde eschila van St Jacobs, in de Hoogmis, leSolemneele Mis in twee deelen uit van )ierick. Deze uitvoering overtrof aller erwachting en al wie eenige kennis van nuziek heeft zal moeten bekennen dat nenin de schola van St Jacobs stemmen lantreft welke niet moeten onderdoen •oor deze van gelijk welke schola. Niet alleen deze moeilijke mis werd op ;unstige wjjze uitgevoerd doch ook het 'roprium der Mis werd op meesterlijke vijze gezongen. Dit was ook het gedacht ,an twee Eerw. Heeren die in zake Gre- ;oriaansche zang heel en al op de hoogte :ijn.Dit strekttereere van de Jufvrouwen, naar ook bijzonderlijk van Eerw. Heer :aes die erin gelukt is de schola tot stand e brengen en zich geene moeite ontziet >m iets schoons en aantrekkelijks aan te eeren en te doen uitvoeren. Het orgel verd tot eenieders voldoening door den leer Ernest Wenes gehouden. Alleman reet dat de Heer Wenes als meester mag ianzien worden, ook hopen wij hem nog ange jaren als orgelist te mogen behou- len alhoewel hij reeds sedert omtrent een ïalve eeuw als dusdanig dienst doet, rant zoo.ons geheugen ons niet bedriegt verd de Heer Wenes in den loop van het aar 1884 benoemd. Op Donderdag 1 Mei, te 7 y. u. 's vonds, in de feestzaal van het St Vincen- ius College wordt De Hemelnar (mo- lern stuk, vrij bewerkt naar Rath) opge- oerd. ft Stuk wordt gespeeld door de spelers groep van 't Klein Seminarie van Rousse- ire, bekend en gewaardeerd om zijn (tzinnig en kunstvol spel. De opbrengst komt ten goede aan V. K. A. (Jeugdverbond voor Katholie- :e Actie) dat op 's Pauzen verlangen door e Bisschoppen werd gesticht, om onder Ie jeugd ijverige leeken apostels te vor- tenin dezen tijd van onverschilligheid. Kaarten zullen ten huize worden aan boden, en zullen ook te verkrijgen zijn ide feestzaal, den avond van de opvoe- iiig. Gezien het doel waarvoor gespeeld 'ordt, de degelijkheid van de spelers en et belangwekkende an het moderne tuk zelf, wordt gerekend op milddadigen teun en talrijke opkomst. Allen naar "t College op Donderdag vond 1 Mei te 7 3/2 u. Woensdag laatst werd in het lokaal van ien Katholieken Kring een vriendenmatch lespeeld mer de bolders van den Katho- ieken Kring van Poperinghe. Yper won de eerste partij en verloor de weede de derde die de beslissing moest leven kon niet uitgespeeld worden daar iet uur van afscheid daar was. Er was ivereengekomen dat in die mogelijkheid •yerking op eerste getal, voegt erbij ie cijfer van den middenteerling, ver- nenigvuldigt de uitkomst door 10, voegt erbij de cijfer van de laatste leerling en trekt van de uitkomst 25°af Zoo bijv. 3 teerlingen wijzen 3-5-4. 1+ 5 11 X 5 55 5 60 X 10 600 4 604 250 3-5-4. De Paraplu. Een fabrikant, zeer treffelijk heer en eerlijk, ging in een restaurant van Brussel eten. \'a smakelijk meegedaan te hebben, j'j doet zijn hoed aan' en zonder ver kropte letten neemt een paraplu mee 'an deze die in 't rek staan. •Maar een der tafelgenooten springt r eens recht en roeptAls 't U be eft. Mijnheer, ge neemt mijn para- "•'u Yerschooning, zei de fabricant. 't Is niets, zei de andere, 't is \er een mis. De fabricant peist: Neen. zegt hij. is een verstrooiing, 't valt mij in, heb mijn paraplu niet mee gebracht, klief mij te vergeven. De andere aanveerdt dat excuus al- half en half. gelijk iemand die niet "der kan. De fabricant vertrekt, en hij krijgt jij daar een regenvlaag dat hij 't eer- huis mogelijk zoekt binnen te "jrhten om niet soppe nat te zijn. Was wel gevallen, 't Was juist in A winkel van paraplu's. Hij ziet er A zoo schoon, zoo wel gemaakt en ",J goedkoop dat hij niet kon laten I n p- Tapissier »Garniss©ur CO.MPTE CHÈQUES POSTAUX 1 29.989 STAD V PER van de linkerhand afgerukt werd en erurruTrDi r> Det neusbeen gebroken. Hij werd da- GEMEENTERAAD deHjk naar h|t hospitaa, Jvan Y Zitting van MaandagJS AprU, om 17 ure overgevoerd om er verzorgd te zijn. DAGORDE: i het peleton dat meest punten aanteekende winner zou zijn. Poperinghe had een puntje vooruit en won dus den match. Hertelijk proficiat vrienden. Rechtuit 't was waarlijk nen vrienden- match, een deugddoende partij. Hertelij- ke bolders die Poperinghenaars. Mochten we nog dikwijls zulke gezellige bijeen komsten bebben. Een die er bij was. Palmen Zondag was dit jaar een fees telijke dag voor de Yperlingen 's mor gens trokken zij met de blijde palmen- processie voor den eersten keer hunne grootsche heropgebouwde kathedraal binnen, en 's namiddags vergezelden zij O. L. Heer in zijn H. Sakramegt voor zijne nieuwe woonplaatsOm dien dag waardig te sluiten, had het Chr. Wer- kersverbond in zijne feestzaal een Ge zelle avond belegd. Om de degelijkheid van het programma mochten wij ons verheugen in veel belangstelling van wege de Ypersche bevolking de zaal liep heel en al vol. Als feestredenaar trad op de Eerw. Heer Caesar Gezelle. Hij begom met den totalen ommekeer in de beoordeeling van Guido Gezelle en zijn kunstwerk te doen uitkomen Vroeger wist men er alle denkbare kwaad van te vertellen en nu kan men hem niet hoog genoeg prijzen en loven. Vele echter van die mannen die nu hoog oploopen met Gezelle doen het niet uit overtuiging zij hebben maar één doel zich zeiven op het voetstuk stellen waar Gezelle op moet, deelen in de stralen van de glorie zon van den Vlaamschen Meester. Elke partij, iedere richting roept Gezelle uit als hun baanbreker, als hun voorman. Gezelle echter behoort toe aan de Katho lieken, aan de Vlamingen, aan de Werk lieden. Hij was de ijverige priester, die door reine, edele kunst.zijn volk,het vlaamsche nader bij God wilde brengen hij dichtte niet om bijval te oogsten, maar wel om goed te doen. Hij is aldus geworden de grootste zanger van het vlaamsche na tuurschoon oog en hart hield hij open voor al het lieve, het goede en het schoo- ne dat hij steeds terugbracht tot de bron van alle goed, tot God. De waardigste hulde aan Gezelle is niet de officieele viering, maar het steeds beter en beter begrijpen van zijn werk. Daarop voerden met succes de Kajot- sters eenige liederen uit, die door Gezelle gedicht werden. Ondertusschen was de declamator Ant. Vander Plaetse van het Vlaamsche Volks- tooneel aangekomen. Reeds bij het eerste stukje dat hij voordroeg had hij heel de zaal voor zich genomen iedereen voelde het dadelijk aan dat men deugdelijken kost zou krijgen. Krachtig weergalmde zijne stem over de aanwezigen die heel en al opgingen in de heerlijke kunst van Gezelle en van den declamatoriedereen moest getuigen dat Heer Ant. Vander Plaetse al het schoone van Gezelle's dichtwerk gevat had en het onvervalscht wist mede te deelen aan de toehoorders. Vooral de Rave Pachthofschilde- ringe en Paschen werden gesmaakt en luide toegejuicht. Met het prachtig orgaan waarover hij beschikt en het rijk repertorium, dat hij aanbiedt zal de de clamator overal in Vlaanderen bijval oogsten. Woensdag avond heeft het Komiteit van het Rood Kruis sektie Yper aan zijn Voorzitter, heer Notaris Norbert D' Hu- vettere, de medalie overhandigd welke hem verleend werd door het Italiaansche Roodkruis. De Heer advokaat Germain Berghman was de tolk van het komiteit om de ge- van er een te vragen. Hij betaalt en daar hij bezig is, schiet in zijn ge dacht dat hij aan zijn vrouw nog een geschenk moet geven Hij koopt een tweede paraplu... en daar zijne doch ter vorzeker er ook znlk een zou be geerd hebben, koopt hij een derde. 't Weder was over. Mijn 'man trekt statiewaarst op met zijn drie paraplu's onder den arme Terwijl hij aan den controleur zijn reisbiiletje toont om de statie binnen te gaan voelt hij op zijne schouders kloppen. Hij keert zich om 't Was de dischgenoot van den restaurant. Ah! ah! zei deze met een toontje, 't heeft een goede dag geweest1 Onze fabricant wierd rood en pur per Hij meende te verstikken van colore. Hij wilde uitleg geven... De dischgenoot was weg! Dien avond was hij weinig van zegs. Eene dame had eenige van haar vriendinnen uitgenoodigd naar een ge meenzaam en vriendelijk avondmaal tje- Zij had op hare uitnoodiging ge schreven: «Zonder complimenten, doet aan wat ge wilt en brengt mee waar ge minst om geeft. Allen hadden hun man meegebracht. De schoonmoeder van een Kngelsch- man der High live was gevaarlijk- ziek. Gansch beteuterd en haastig, zond hij naar zijnen geneesheer een telegram... Doctor, schoonmoeder aan de deur van de doodKom zeer en help ze er door!» Waar gebeurd! lukwenschen van het komiteit aan den heer Voorzitter aan te bieden. Deza laatste diep ontroeid bedankte in passende woorden en sprak den lof uit over zijne medewerkers en medewerksters die hem altijd ter zijde staan. Dank aan de bemoeiingen gedaan door onze volksvertegenwoordiger en senator Heeren Brutsaert en Bruneel de Montpel- lier, heeft het Ministerie van Oorlog be slist, landerijen op te zoeken voor de inrichting van een militair vliegplein. Verschillende landerijen werden reeds be zocht en thans gaat men over tot hun on derzoek, ten einde vast te stellen indien ze geschikt zijn voor den militairen vlieg- dienst. Beweegredenen van algemeen belang laten ons niet toe nadere inlichtingen te geven nopens de verkozen plaatsen, maar alles doet ons denken dat binnen 't kort een eindbeslissing zal genomen worden. Dinsdag laatst in de Paterskerk te Yper werd het huwelijk ingezegend van Mejuffer Marie Vanraes, dochter van M. Jules Van Raes sekretaris van de Commis sie van den Openbaren Onderstand van Yper en van Mw Vanraes geboren Benooi met M. Sylvain Delanote, onderwijzer te Vlamertinghe, zoon van M. Remi Delano te eere-gemeentesecretaris te Westoutre en van Mw Delanote geboren Waels. De huwelijkszegen werd hun gegeven door Eerw. Delanote, pastor op St Jacobs te Yper, oom van den gehuwde. Het Ypersche Volk biedt aan de jonggehuwden heil en voorspoed en aan hunne ouders zijne beste gelukwenschen. Vrijdag 18 April 11. kwam de eerste Engelsche pelgrimsgroep, dit jaar Yper's gewezen slagveld bezoeken om 200.000 Britsche helden op hun graf te vereeren. Zij kwamen uit Kent, 64 mannen en vrouwen samen, onder het geleide van een gewezen Kapitein van het Bufts regi ment. Op hun verzoek, wierden zij ont vangen op het stadhuis door M. Sobry, burgemeester der stad, die ze, volgender wijze, in 't Engelsch, verwelkomde. Right Honourable Captain, Ladies and Gentelmen of Kent, Ik ben gelukkig U te ontvangen en wensch U hertelijk welkom. Comman deur van 't Britsch Keizerrijk, 't is voor mij eene voldoening Britsche Damen en Heeren te ontvangen, en ik bied de roem rijke overlevenden van den grooten oor log de hulde van mijnen eerbied en van mijne erkentelijkheid. Ik bewonder uwen eerbied voor uwe dooden, evenals ik dat zelfde gevoel bewonderde bij zoo vele bezoekers die hier toestroomden om met hunne gebeden, tranen en bloemen om trent 200.000 Britsche Helden te vereeren die lijf en leven gaven om Yper te ver dedigen. Yper had de groote eer Zijne Majesteit den Koning Joris, Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins van Wales, hunne Majesteiten den Koning en de Koningin van Spanje, eene Engelsche Prinses van Battenberg, Zijne verhevenheid Sir Bald win, vroeger eersten Minister van Enge land, Zijne weerdigheid dei Baths gewe zen Burgemeester van Londen, de roem rijke overledene Marchalken French en Douglas Haig, de nog levenden Mar schalk Lord Plumer en menig andere militaire en burgerlijke overheden, alsook menige Vaders en Moeders, Broeders en Zusters, Bloedverwanten en Vrienden van de Britsche gesneuvelde Helden te ontvangen. Even als uw vooruitkomend Kent en Dover Engeland beschermt tegen zijne aanvallers, zoo beschermde het heuglijk vooruitkomend Yper gedurende den oor log niet alleenlijk Belgie, maar ook Frankrijk en Engeland; hier kwamen vier jaar lang, van Oost en West, de Ger- maansche en de Britsche legers vooruit- gerukt hier vochten Duitschland en Groot Brittan je vier jaar tegen malkaar hier viel en vluchtte uw uitgeputte vijand, en hier richtte het erkentelijk Britsch Keizerrijk, ter eere van zijn Leger, een prachtig Gedenkteeken bij de Meenen- poort en zorgvuldig onderhouden Kerho- ven op. En alzoo kunt Gij Yper niet ver geten, en wilt gij gedurig deze wereldstad met hare prachtig. Britsche Eerepoort en Britsche Kerkhovne bezoeken. Van zijnen kant Yper waakt vol eerbied op uwe dierbare gevallen Helden, het ontvangt vol vriendschap het edelmoedig Engelsch Volk dat Belgie kwam redden, en het wenscht U lang leven, geluk en voorspoed. De aanvoerder der eerbiedweerdige bezoekers bedankte den heer Burgemees ter en vroeg aan de pelgrims een drie dubbel hourra te laten hooren. Dan ging een stoet van ingetogene mannen en vrouwen, met Yper's Burge meester en den Engelschen Kapitein voorop, opvolgentlijk naar de Britsche Eerepoort en het gedenkteeken der Yper sche gesneuvelden, en legde er vol eer bied een rouwkroon neer. Mr Fernand Haas, Voorzitter der Rechtbank van eersten aanleg van Yper wordt lid benoemd der kerkfabriek van onze Kathedraal van St Maartens. Onze beste gelukwenschen. M. Albert Biebuykk dokter in de rech ten gewezen arrondissementskommissa- ris van Yper, wordt benoemd tot Inspec teur Generaal der buitendiensten afhan gend van den dienst der Volksgezond heid Ministerie van Binnenlandsche Zaken. Al onze gelukwenschen. Maandag laatst om 10 uur in St Pie terskerk te Yper had de begrafenis plaats van Mejuffer Felicie Vandamme, gestor ven in den ouderdom van 67 jaar. Het was een persoon met oprechte genegenheid en die haar leven doorge bracht heeft met haar evenaaste bij te staan en behulpzaam te zijn. Onze oprechte rouwbetuigingen aan al de leden harer familie. Uit goede bron vernemen wij dat de noodige voetstappen gedaan worden om ons beiaard terug te bekomen in het her opgebouwd belfort. Zij zouden op 't punt zijn van te ge lukken. YPERSCHE VERTELLING. Kr was een rijkbegoederde Sultan, wiens dochter schoon was als de zon. Haar vader zag ze zoo geern, dat hij, in zijne verblindheid, haar geen koren wilde laten malen noch wollen klee deren laten maken, zeggende: gij zijt de erfgename van groote goederen Maar den Sultan's vrouw was van een ander gedacht, en terwijl de Sul tan op reis was, deed zij hare dochter koren malen, brood bakken en kleeren weven. Als nu de Sultan kwam te sterven, gebeurde het dat al zijn goed gestolen wierd, en weduwe en wees wierden met angst en vrees bevangen. Dan zeide de tot werk bekwame dochter aan hare moederde handen uwer dochter bezorgen u alle goed. Dat hoorende, riep eene welhebben de vriendin der arm geworden wedu we uit: mijn zoon wordt de man uwer dochter, God geve hun gezondheid, geluk en voorspoed. En door werk en \vijs beleid, werden angst en nood ver bannen en 't verloren goed weer ge wonnen. Er was eens eene rijkbegoederde stad, wier inwoners door handel en nijverheid welstellend geworden wa renmaar 't gebeurde dat de nako melingen aan 't werk vaarwel zeiden en den opgedanen voorraad uitputte den. Gelukkiglijk wisten nog eenige wat werken en geld winnen was, en, na dat de stad in eenen oorlog gansch plat geschoten geweest was, vjelen zij met hand en tand aan 't werk om weer geld en goed te vergaren. God zegen de hun werk, bondgenooten kwamen hen er hulp, en na eenige jaren handel en nijverheid, werk en wijs beleid, kregen stad en stedelingen hun mid- deleeuwschen roem en rijkdom weder. Uitslag van den Wedstrijd voor de uitstallingen versierd met natuurlijke bloemen en planten. De jaarlijksche wedstrijd, ingericht door Koninklijke Hofbouwmaatschappij genoot nogmaals een machtigen bijval, zoowel in de handelsfoor zelve, dan bij de handelaars in de bijzonderste straten der stad. Vele uitstallingen waren kunstig versierd met natuurlijke bloemen en sierlijke planten en het uitzicht was vleiend en aantrekkelijk; deze handelaars hadden het gewenschte doel bereikt: de aandacht trekken van den wan delaar, hem doen stil houden, de uitstalling bezien en de koopwaren gade slaan. Hier volgt den uitslag: 1" Afdeeling. - Slachters. 1. Gillis Gustave. vergulden eeremetaal; 2. Vermeulen Honoré, verg. eeremet.; 3. Du- thor Henri, verg. eeremet.; 4. Cnockaert Al- bert, verzilverd eeremetaal. 2' Afdeeling. - Pasteibakkers. 1. Wed. Vandaele, verg. eeremet.; 2. De- haeck Hector, verg. eeremet.; 3. Lamoot Ar thur, verzilverd eeremetaal. 3' Afdeeling. - Fruit, Groensels, Bloemen. 1. Dethoor Albert, verg. eeremet.; 2. De- queker-Benout, verg. eeremet.; 3. Berghman Maurice, verg. eeremetaal. 4' Afd. - Weeldeartikels, Mercerien, Moden. 1. Vandevoorde Florimond, verg. eeremet. met gelukwenschen der Jury; 2. Doronie- Duhameeuw, verg. eeremet.; 3. Ypersche Weverij, verg. eeremet.; 4. Cardinaal Edgard, verg. eeremet.; 5. Alpaga, verg. eeremet.; 6. Gruwez Aimé. verg. eerermet.; 7. Derynck- Battheu, verguld eeremet.; 8. Masselus Gus tave, verg. eeremet.; 9. Vanlaetem-Gerber, verg. eeremet.; 10. Devos-Durnez, verg. eere met.; 11. Claeys Joseph, verz. eeremet.; 12. Stadsmeisjesschool i kantwerksters)verz. eeremet.; 13. Louf Valere, verz. eeremet.; 14. Luytgn Achille, bronz. eeremet.; 15. Van Winsen Elisa, bronz. eeremet.; 16. Devos-De- chiévre, bronzen eeremetaal. 5' Afd. - Autos, Aiotos, Gaz, Electriciteit. 1. Hoflack Franco is, verg. eeremet.; 2. La- cante Robert, verg. eeremet.; 3. Beirnaert Georges, bronzen eeremetaal. Aan allen onze beste gelukwenschen; aan de niet mededingers en de onverschilligen, doet meé en geeft u eene kleine moeite, steunt de pogingen der inrichters die en- kelijk streven voor de welvaart van den Yperschen handel. 1. - Proces-verbaal der zitting van 31 Maart 1930. 2. - Driemaandelijksch overzicht van stads kas. 3. - Leening van 5CO.OOO fr. bij 't Gemeente krediet van Belgie aanvullende be raadslaging. 4. - Financiën aanvraag tot kredietope ning vernieuwing. 5. - Dienst van lijkenvervoer aanbeste ding proces-verbaal goedkeuring. 6. - Openbare Onderstand verpachting van landgoederen kohier van lasten. 7. - Kerkfabriek van St Maartens reke ning over het dienstjaar 1929. 8. - Kerkfabriek van St Pieters Rekening over het dienstjaar 1929. 9. - Honderdste Verjaring der Geboorte van Guido Gezelle Ypersche Studiekring voorstel. 10. - Mededeelingen. ROUWBERICHTEN Vrienden en Kennissen worden vrien delijk verzocht de zielmis te willen bij wonen die op Zondag 27 April, om 11 12 uren in St-Maartenskerk zal gele zen worden tot ziellafenis van Heer en Vrouw en hunne kinderen ELISA en PAULINE. BURGERSTAND VAN YPER, van 17 tot 23 April 1S30. Pectoral Dupuis. 't Is de beste remedie bij het begin van een kwaad aardige valling of griep; zij doet spoe dig den brand in de adenihalinpser- gar\en verdwijnen. Te verkrijgen in alle Apotheken. Vrienden en Kennissen worden vrien delijk uitgenoodigd, de zielmis bij te wo nen die zal gezongen worden op Zondag 4 Mei om 8 7/2 u. in de kerk van St-Ja- cobs, tot ziellafenis van Wed. CAPOEN CHARLES. Van wegens de familien Vanhee-Ca- poen en Pinte-Capoen. FOOTBALL om 10 uur om 3 uur INGANG 2.50 fr. Geboorten. Deweerdt Yvonne. Pvtdde- pcelstr. Verwaerde Eric. Meenenstw. Deplancke Jozef, Meenenstw. Derycke Lea, Meenenstw. Becarren Roger, Aardestr. 1 Overlijdens. Vandamme Felicie, 67 j., cngeh., Rijsselstw. Basset Marie, 65 j., 'z. b„ wed. Yperman Honoré. Lange Thou- routstraat. Huwelijken. Vanoverschelde Po'.ydor, fabriekw. en Devos Joanna, fabriekw. De- jonghe René, soudeerder te Marcq-en-Ba- reuil en Landerwyn Suzanne, fabriekw. Delanote Sylvain, onderwijzer en Vanraes Maria. z. b. Vandewynckel Juliaan. schil der en Vermeersch Maria, dienstmeid. Angillis Robert, kleermaker en Lameire Mar guerite, kleermaakster. POPERINGHE, van 17 tot 24 April 1930. Geboorten. 124. Dupont Marcel, z. v. Sil- vain en Rappelet Flora, Rekhofstr. 125. Bossaert André, z. v. Jerome en Phlypo Lucia, sectie H. Overlijdens. 60. Baron Maurice. 7 j., z. v. Henri en Theeten Agnes, Pottestr. 61. Descamps Maria, 67 j„ huishoudster, echtg. v. Bekaert Henri, Gasthuisstr. 62. Vandewynckel Felix, 80 j., z. b„ ongeh., Gasthuisstr. 63. Meersseman Martha. 10 j., schclierster, d. v. Maurice en Degufïroy Irma, sectie I. Huwelijken. 20. Aerts Marcel. 24 j., electricien v. Armentières en Six Gastonnet te, 20 j., fabriekwerkster v. Pop. 21. Le- quien Julien, 26 j., autogeleider en Derebreu Maria, 26 j., dienstmeid, b. v. Pop. 22. Vandromme Cyrille, 44 j., v. Woesten en Capoen Madeleine, 33 j., z. b. v. Pop. 23. Gouwy Jeremie, 24 j., werktuigkundige en Sweertvagher Marie-Joseph, 24 j., z. b.. b. v. Pop. 24. Dewancker Henri, 45 j., timmer man v. Elverdinghe en Vandewynckel Maria, 30 j., z. b. v. Pop. 25. Derycke André. 26 j., wachtmeester der Gendarmerie v. Brugge en Verstraete Maria, 26 j., z. b. v. Pop. Beloften. 24. Samyn Abel, smid en De- coker Anna, naaister, b. v. Pop. 35. Smag- ghe Achille, timmerman v. Oost-Vleteren en Persoone Maria, landbouwster v. Pop. 36. Naelde Marcel, nijveraar v. Pop. en Huys Simonne, z. b. v. Ingelmunster. MARKTPRIJZEN Yper, 19 April. Tarwe 135-140; koolzaad 412-415; klaverzaad 1600-1800; rogge 93-95; boekweit 213-215; haver 106-108: brouwers gerst 143-145; voedergerst 108-110; erwten 230-232; bloem 206-208; maïs 136-138; paar- deboonen 186-188; gruis 92-94; zemelen 116- 118; lijnzaadmeel 180-182lijnzaadkoeken, 166-168; aardappelen 22-25; boter 22.50-24; eieren 0.65-0.66; biggen 300-340, 15.50 den kilo; strooi 28-33; hooi 63-82; ruw vlas 60-90; chicoreiboonen (1928) 120, (1929) 130; voe- derbeeten 90-100 per 1000 kilos. Veurne, 23 April Boter 22-23; eieren 0.63; aardappelen 30; tarwe 143; rogge 105; haver 106; strooi 35; hooi 85; erwten 160; voederbeeten 6.00. Dixmude, 21 April. Boter 20-22; eieren 0.64; aardappelen 30; tarwe 140; rogge 100; haver 110; strooi 300-330; hooi 700-800. TREKKING DER VERWOESTE GEWESTEN 5 1923. 19 April 1930. SS' Trekking der leening van de Verwoeste Gewesten 1923 5 Reeks 244.471 Nr 2 en 138.151' Nr 5 winnen elk 100.000 fr. Reeks 130.596 Nr 5, 3.326 Nr 1, 332.750 Nr 4 winnen elk 50.000 fr. Volgende vijftien loten van 10.000 fr. Reeksen 103.889 Nr 2, 351.567 Nr 3, 847.380 Nr 4, 192.354 Nr 5, 97.504 Nr 2, 36.074 Nr 2, 332.754 Nr 2, 157.102 Nr 1, 256.817 Nr 2, 282.177 Nr 5, 126.427 Nr 2, 396.212 Nr 3, 260.046 Nr 3, 208.076 Nr 1, 20.975 Nr 5. De andere nummers zijn uitkeerbaar aan 550 frank. YPER. Erge val. Zondag' na middag ter gelegenheid van de wijk- kermis der Lombaardstraat, enz., was er onder de menige feestelijkheden ook een velokoers uitgeschreven. Op zeker oogenblik kwamen de mannen op elkaar te loopen, ze werden met drie, vier ten gronde geslagen en een ervan, zekere Cyriel Spenninck, van Brielen. oud 30 jaar, ongehuwd, werd met gebroken kakebeen opgenomen en ter verpleging naar het gasthuis overgebracht. WERVIK. Rijongeluk. Dins dag avond, rond 6 ure, kwam de voer man P. Prévost, 45 jaar. ongehuwd, van de gemeente, langs de Cruiseeke- straat met een gespan gereden. De voerman deed een misstap en viel van zijn wagen. De ongelukkige kwam onder de wielen terecht, die hem over het lichaam holden. Men bracht hem in bedenkelijken toestand naar het gasthuis, waar de voerman tijdens den nacht overleden is. Erg auto-ongeluk. Maandag avond, heeft er zich een pijnlijk geval voorgedaan tusschen het bureel der douanen en den poteau. Het vijfjarig zoontje van Louis Marien werd er ver rast door een auto, terwijl het zijn ouders opwachtte langs den weg. Het werd beide- beenen gebroken en be kwam een wonde aan het hoofd. Men heeft het naar de kliniek overgebracht waar het in onrustwekkenden toestand verkeert. SLEIHAGEN. Verkeersongeluk. - Meisje door een auto overreden en gedood. -De genaamde Sylvain Gel dof, van Breedene, als autovoerder in dienst te Oostende, vertrok met En gelsche toeristen naar het Belgisch front. Te Sleihagen hij Hooglede werd een 9-jarig meisje verrast en ten gronde geslingerd. De autovoerder droeg het slachtoffertje in een nabu rig huis en zette de reis voort Het arme kind bezweek een uur later. Te Oostende teruggekeerd zegde Geldhof zijn dienst op zonder uitleg te geven, maar de Engelsche toeristen brachten de zaak aan het licht. ALVERINGHEM. Omvergere den. Maandag namiddag, om 4 ure, kwam Chaerel Henri. 54 jaar oud, va der van 3 kinderen en alhier wonende, met zijn velo aan de nieuwe herherg gereden. W illende afsteken voor den aanrijdenden tram, werd hij door een auto omvergereden, met het ongeluk kig gevolg dat hij den kleinen vinger Boterstraat, 6, - - YPER - - Verkoopt alleenlijk en Diamanten van EERSTE KEUS. o— Alles met waarborg. onder alle opzichten voldoening geven en zelfs de verwachtingen van hunnen eigenaar te boven gaan. Neemt inlichtingen aan deze die er een bezitten of aan Tel. 55. Meenenpoort, YPER. Tel. 55. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, draainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, desla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos (>.C0 fr. Statieplaats YPER PI. dela Station LokaalLocal C. S. Y. K. H. M. Y. E C Y. - C P.Y. NOENMALEN aan vaste en matige frijxen. DINERS a prix Are Prix n.cdurcs aan alle uren. a tout heure. Gekende Wijnkelder - Cave renommee. GROOT (Allerhande) KLEIN Zeer genadige prijzen. Spoedige en kostelooze bestellingen ten huize. Telefoon 125 De Haernestraat, 15, YPER.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3