Dan hier en elders. FflBRIQUE DE FAUTEUILS EN TOUS GENRES JU Garage Devosói Damanekel DE ROODE PILLEN Ferdinand watermen-mem HOTEL CONTINENTAL SPORT Kerkwijding van St Maartens. Hieuw! Nieuw! Gratif Snijdemonstratie □amen en Jufvrouwen. Konijnen- en Hoenderliefhebbersbond N. V. I. GROOTJE INVALIEDENBETOOGING. Prachtige HISTORISCHE STOET Museum Stores - Rideaux - Étoffes pour Ameubiements - Tapis Toiles a Matelas - Papier peints - Linoiéum Toiles Cirées - Laines Crins - Plumes - Stores-Flous Oentelles de Bruges et Ciuny au mètre. mi i r Tapissier-Garnisseur Vrouw Aurelia SPYCKERELLE Heer Dokter Achille Grimmelprez SNIPPERINGEN (vervolg) OUDERDOMSPENSIOENEN Boferstraat, 6, - - YPER - - Het is reeds bewezen da! de nieuwe Autos Bouwstoffen en Kolen Ev. BAETE-TONNON Koud Buffet Buffet frold Wij vernemen dat deze grootsche plechtigheid die voorloopig op 12 dezer psteid was, eerst zal kunnen geschieden "-Jen loop der volgende maand. Intusschentijd zullen de noodzakelijke 'fooiïngswerken aan de Kathedraal in •ie zijn. der Casanders methode Voor de les worden, kosteloos voor edereen, de hoofdmodellen der- coupe voorgesneden, om te toonen hoe gemak- dijken hoe nuttig het is. Indien gij uw profijt bemint, komt dan gratis naar de hierachter aangeduide plaatsen, alwaar eene dame U verwacht ■mUin 11/2 uur tijds onder waarborg volledig op de hoogte te stellen van de veheimen der kleedersnijkunst en U gra- fis het snijden der hoofdmodellen zal vanleeren. Voor slechts 30 fr. kan U de es en een boek bekomen met 51 afbeel dingen en 4 apparaten of patronen, waar van U, in 17 verschillende maten, zoo vee! patronen kunt maken als U wilt voor dames-, kinder-, boven- en onderklee- ding, zonder rekenen of teekenen, voor iedere mode. Komt zien en overtuigt U. Ingang vrij Onder de les worden verschillende mo dellen gesnedene n in elkaar gezet, zoodat de dames zich zelf kunnen overtuigen, hoe gemakkelijk onze methode is. Te Yper in de feestzaal van het Chris ten Werkersverbond op Maandag 5 Mei om 2, 5 en 8 uur. Op Dinsdag 6 Mei om 10, 2, 5 en 8 uur. Hotel du Miroir Groote Markt YPER. Zondag 4 Mei 1930, om 2'A uur na middag, Algemeene Vergadering in het lokaal. DAGORDE 1. - Uitbetaling der vellen. 2. - Verslag der voorgaande vergadering. 3. - Voordracht door den Heer Hoorelbe- ke, Staatskleinveekundige, over Ko nijnenteelt en bijzonderlijk over de pelsen der raskonijnen. 4.-Tombola van raskonijnen. Iedereen wordt tot deze belangrijke vergadering uitgenoodigd waar alle nut zal kunnen geput worden Het Bestuur. Op Zondag 25 Mei 1930 Te 14.30 uur met welwillende steun van 't Stadsbestuur. Te 16 uur TOESPRAKEN door de Landelijke en Provintiale Hoofdmannen. Groote Markt. Te 1 7 uur KONCERT op verschillende plaatsen van stad. Te 21 uur SCHOON VUURWERK Tram-Statie-Plein. Namens het Bestuur De Schrijver, De Voorzitter, Oscar Molein. Isai Gruwez. Het Bestuur van het Stedelijk Museum heeft met veel genoegen gezien, dat .gansch de Ypersche bevolking er aan ge houden heeft, de nieuwe zalen van het Museum te bezoeken en de reeds aanzien lijke verzamelingen te bewonderen, ge durende de Paaschdagen. Dit is eene ware voldoening en aan moediging voor het Bestuur van het Mu seum die onverpoost de werken zal voort zetten om Yper binnen korte jaren een der belangrijkste museums te verschaffen. Zij herinnert het publiek dat den toe gang tot het Museum kosteloos is de Zon- en feestdagen. ware het anders, maar hier spreekt tneta «voor gezonde menschen. 2. In zekere voedsels zijn er har de pelen, zoo in de droge erwten en Iwonen, zoo in 't graan of de lerwe, kan dat geen dêre t Is juist het tegenstrijdige: al wat ander de tanden wat taai valt, zoo als <le pelen van graan en erwten, enz., in de dermen gekomen, prikkelen ze, doen ze meer werken en dus verge makkelijken den afgang. Zij zijn dus gezonder. Neemt menschen die gezond zijn en wat werken geeft den een niets dan witte brood, van zuivere bloem en den ander bruin brood uit den krop: deze laatste zal veel gemakkelijker stoel gang hbben dan de eerste en juist om reden van die peeltjes die de ingewan den geprikkeld en tot bedrijvigheid "Pgewekt hebben. Hier geef ik een lijstje aan van den tijd noodig voor 't verteren van eenige spijzen 1. uur.: Gekookte rijst: 1 Yi uur: goedgeklutste eiers, spina zie. aspergen. selderij, geperst en doorgesteken erwten en boonen 2 uren rauwe eiers. gekookte melk 2 G uren: gebakken eiers, onge kookte melk, visch 21/2 urenboonen en erwten, ge bokt kalfvleescb. geroosterde of ge- raden aardappels 3 urengebraden visch of runcl- '•'Vesch 3 ]'2 uren gebraden verkensvleesch, -rrsch gezouten vleesch. harde eiers. '»ude kaas, gekookt rundvleesch. ge- 'fikte aardappels, rapen, kooien, kroiie-hoonen, versch terwebrood; 4 urengebraden kalf- en schapen- 'eesch. DiLLEL, 16, Rue de Menin, 16, YPRES. COMPTE CHEQUES POSTAUX 129.989 Het Bestuur is ook gelukkig te melden dat nieuwe giften haar toegekomen zijn 1. Van M. Gustaf Masselis, een prach tig zilverstuk van Philippe III van 1623. 2. Van M. Oscar Molein, een prachtig zilverstuk van Philippe II van 1574. 3. Van M. Henri Dutoit, een prachtig zilverstuk van Louis XIV. 4. Van M. Craye-Bonte, eene schoone verzameling van koperen geldstukken. 5. Van een Oud Yperling, eene schoone verzameling van koperen geldstukken. 6. Van M. Rudolphe Dedeyne, eene prachtige verzameling van photographien en eenegeillustreerde gids van Yper voor den oorlog. 7. Van M. Cyriel Schmidt, schrijver der Commissie van het Museum, belang rijke numismatieke notas over de Yper sche medaliën. Aan al deze milde weldoeners van het Museum onzen grootsten dank en mochte hunne gift tot voorbeeld strekken aan anderen. Het Bestuur. STAD YPER Uitslag van den Buitengewonen Prijskamp voor VOORTTELEND RUNDVEE gehouden te Yper, den 29 April 1930. REEKS A. - ROOD VLAAMSCH RAS. 1' Prijskamp. - Stieren zonder tanden. 1° Pr, g. eerem., 100 fr.V.d.bussche, Haringhe 2' Pr, z. eerem, 80 fr.Vermeersch, Elverd. 3'' Pr, b. eerem, 70 fr.Vandamme, Brielen 4" Pr, b. eerem, 60 fr.Claeys, Vlamertinghe 5'Pr, b. eerem, 50 fr.Quaeghebeur, Pop. 6''Pr, b. eerem, 40 fr.Vanoverberghe, Yper 2" Prijskamp. - Stieren met 2 tanden. 1' Pr, g. eerem, 125 fr.Vandoolaeghe, St Jan 2" Pr, z. eerem, 100 fr.Monkerhey, Dickeb. 3'' Pr, b. eerem, 75 fr.Dujardin, Nederwaast. 3'' Prijskamp. - Stieren met 4 tot 6 tanden. 1'' Pr, g. eerem, 200 fr.V.d.berghe, Oost-Vl. 2" Pr, z. eerem, 150 fr.V.d.bussche, Haringhe 3' Pr, b. eerem, 100 fr.: Depoorter, Passchend. 4"'Pr, b. eerem, 75 fr.: Vandepitte, Zillebeke 5" Pr, b. eerem, 50 fr.Stubbe, Elverdinghe 4' Prijskamp. - Vaarzen zonder tanden. 1' Pr, g. eerem, 50 fr.V.d.bussche, Haringhe 2" Pr, z. eerem, 50 fr.Bostyn H, Yper. 3' Pr, b. eerem, 40 fr.Dequeker Wed, Pop. 4" Pr, b. eerem,: 30 fr.idem. 5" Pr, b. eerem, 25 fr.idem. 6" Pr, b. eerem, 20 fr.Verpiancke, Boesinghe 5" Prijskamp. - Vaarzen met 2 tanden. 1' Pr, g. eerem, 80 fr.V.d.bussche, Haringhe 2" Pr, z. eerem, 70 fr.V.d.bussche, Haringhe 3*' Pr, b. eerem, 60 fr.Steelandt, Vlamert. 4" Pr, b. eerem., 50 fr.V.d.bussche, Haringhe 5'' Pr, b. eerem, 40 fr.Decroos, Oost-VIeteren 6e Pr, b. eerem, 30 fr.Vandaele J, Haringhe 7" Pr, b. eerem, 20 fr.Derycke C, Vlamert. .6" Prijskamp. - Vaarzen met 4 of 6 tanden. 1" Pr, g. eerem, 130 fr.Dequeker Wed, Pop. 2- Pr, z. eerem, 100 fr.: Vandaele J, Haringhe 3' Pr, b. éerem, 80 fr.Lazeure L, Haringhe. 4° Pr, b. eerem, 70 fr.V.d.bussche, Haringhe 5' Pr, b. eerem, 60 fr.: idem. 6'' Pr, b. eerem, 50 fr.Verpiancke, Boesinghe 1' Pr, b. eerem, 40 fr.Dèblonde, Langem. 78 ^Prijskamp. - Melkkoeien. R.Pr, g. eerem, 150 fr.: Maes M, Haringhe 2" Pr, z. eerem, 125 fr.idem. 3' Pr, b,eerem, 100 fr.: V.d.bussche, Har. 4® Pr, b. eerem, 90 fr.Dequeker Wed, Pop. 5' Pr, b. eerem, 80 fr.idem. 6" Pr, b. eerem, 70 fr.Decroos J, Oost-Vl. 71' Pr, b. eerem, 60 fr.V.d.bussche, Har. 8"Pr, b. eerem, 50 fr.: idem. 9" Pr, b. eerem, 40 fr.: Lazeure L, Haringhe 10" Pr, b. eerem, 30 fr.Steelandt, Vlam. 11" Pr, b. eerem, 30 fr.Maes M, Haringne 12" Pr, b. eerem, 30 fr.: Dequeker Wed, Pop. 13" Pr, b. eerem, 30fr.:Phlypo Kin, Lang. 14' Pr, b. eerem, 30 fr.Steelandt, Vlamert. 15" Pr, b. eerem, 30 fr.idem. 8° Prijsk. - Talrijkste en eenvormigste loten. 1" Pr,g. eerem, 250 fr.: Maes M, Haringhe 2" Pr, z. eerem, 200 fr.V.d.bussche, Haringhe 3" Pr, b. eerem, 150 fr.Dequeker Wed, Pop. 4" Pr, b. eerem, 100 fr.Deblonde, Langem. 5" Pr, b. eerem, 75 fr.Steelandt E, Vlam. REEKS B. - ANDERE RASSEN. 1' Prijskamp. - Vaarzen met 4 of 6 tanden. 1" Pr., g. eerem, 100 fr.Niet toegekend 2" Pr, z. eerem, 75 fr.Catteeuw Wed. Ren. .3" Pr, b. eerem, 60fr.:Donck Cyriel, Yper. 4" Pr, b. eerem, 45 fr.Niet toegekend. 5" Pr, b. eerem, 40 fr.Dujardin, Neerwaast. 2" Prijskamp. - Melkkoeien. 1'Pr, g. eerem, 150 fr.: Andries R, Yper. 2' Pr, z. eerem, 125 fr.Dequeker Wed, Pop. 3" Pr, b. eerem, 100 fr.Niet toegekend. 4' Pr, b. eerem, 85 fr. 5' Pr, b. eerem.. 70 fr.Durnez, Zonnebeke 6'Pr, b. eerem, 60 fr.: Vanoverberghe, Yper 7'Pr, b. eerem, 50 fr.: Bostyn Kinders, Yper 8" Pr, b. eerem, 40 fr.Verbrigghe, St Jan STAD YPER. De rekeningen van het dienstjaar 1929 van de kerkfabrieken van St Maartens en St Pieters werden goedgekeurd. De So cialisten en Liberalen onthielden zich. Een voorstel werd gedaan om op 1 Mei verjaring der geboorte van Guido Gezelie, de openbare gebouwen te bevlaggen en de naam van den Priester-Dichter te ge ven aan St Jacobskerkhof alhier. Dat voorstel werd algemeen bijgetreden voor de bevlagging en het Schepencollegie zal het tweede voorstel welwillend onder zoeken. De Invaliedenbond liet zijn feestpro gramma kennen, en de Raadsleden mop perden omdat sommige Burgers niet meer bouwden volgens de stadsreglementen. Daar die zaak meer privaat scheen, ging de raad in geheime zitting, 't was 6 1 2 u. een rekord. NAAR DE ZWEMKOM. Sedert 1 Mei tot 30 September kan elkeen alle dage gaan zwemmen van 6 tot 13 uren, en van 15 u. tot vóór zonondergang, tenzij op de uren voor behouden voor vrouwen of leden van zwemvereenigingen en scholen. De ingangsprijs is 1 fr. per per soon, maar elk kan mits 20 fr. al de dagen eener maand en voor 60 fr. al de dagen van het vijfmaandenseizoen gaan zwemmen. Men kan ook familie- kaarten krijgen mits 60 fr. per maand en 120 fr. per badseizoen. Scholen en zwemvereenigingen betalen maar half geld op zekere voorwaarden. Elk mag ook gaan zien zwemmen mits 1 fr. ingang. Eene schooi vroeg en bekwam reeds voorbehouden toegang tot de zwem kom eiken Dinsdag en eiken Donder dag van 11 u. tot 11 Yz u. Het warm weder bracht van 1 Mei af vele liefhebbers naar de nieuwe ge- rievige zwemkom. ROUWBERICHTEN Vrienden en Kennissen worden vrien delijk uitgenoodigd, de zielmis bij te wo nen die zal gezongen worden op Zondag 4 Mei om 8 7/2 u. in de kerk van St-Ja- cobs, tot ziellafenis van Wed. CAPOEN CHARLES. Van wegens de familien Vanhee-Ca- poen en Pinte-Capoen. ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD van Maandag 28 April 1950. VERSLAG Heeren Soete en Bonnet waren af wezig. Na lezing van het proces-verbaal der vorige zitting, gaf Heer d'Huvettere een overzicht van de stadsfinanciën geduren de den ln trimester 1930. De Heer Burge meester wees op den treurigen toestand der sjadskas, en spoorde iedereen aan tot bezuiniging. De Heer Gouverneur vroeg eene aan vullende beraadslaging om de werken te kennen welke met de leening van 600.000 fr. moeten uitgevoerd worden, enkel eene administratieve formaliteit. De Nationa listen en Socialisten vonden er niet te min een reden in om zooals gewoonlijk het Schepencollegie aan te vallen. De vernieuwing werd dan gestemd voor de kredietopening van de Bank van Kortrijk. Voor het lijkenvervoer werd er eene aanbesteding uitgeschreven. De Heer Vander Meersch was de laagste aanbie der, en ook aangesteld. De Openbare Onderstand vroeg een gunstig advies voor de verpachting van landgoederen en van het lastenkohier ervan. Heer Lemahieu deed de klachten der pachters kennen, en de vraag werd bijna algemeen niet aanvaard. Vrienden en Kennissen worden vrien delijk verzocht den Plechtigen Lijkdienst te willen bijwonen, die op Dinsdag 6 j Mei, om 10 1/2 uur, in de parochiale Kerk van Oostvleteren, zal gezongen worden tot ziellafenis van Weduwaar van Vrouw LEONTINE ALLAEYS. Van wegens de Familie Grimmelprez. De Liberalen van Yper doen ook aan bluff. Op het programma der feesten van de Sterre- en Lombaardstraten lazen wij de woorden opgeluisterd met muziek en met groote verwondering krijgen wij te lezen in de Vrijheid het welgekende en alontverspreide liberaal weekblad voor Midden en Zuid West-Vlaanderen (Ouf het volgende De niet-gekende muzikanten of beter de niet-gekende Liberale Harmonie heeft reeds gevraagd geweest om een wijkfeestje op te luiste ren. Onze blauwe muzikanten hebben Zondag j. 1. hunne hulp verleend aan de feesten van de Sterre- en Lombaertstra- ten Te Yper is het opgeluisterd met muziek maar in hun officeel orgaan voor Midden en Zuid West Oost Noord West-Vlaande ren is het de Liberale Harmonie. Laat ons zingen Hoezee 1 De Eerste Mei', feest van de Arbeid werd te Yper met algemeenen geestdrift gevierd. Zooals het behoort en volgens hunne gewoonte en plechtige traditie hebben al de werklieden van Yper, voor zooveel wel te verstaan ze conscients et organisés zijn dit feest van de Arbeid gevierd met., van geheel den dag niets uit te richten. De dag dat te Yper een bierdag in gericht wordt zullen wij, niet waar Mjjs- siaen, wijn en champagne zuipen Op eersten Mei 1930 hingen er te Yper wel tienmaal meer vlaggen uit dan verleden jaar. Jammer dat de eerste Mei met het vie ren van de honderdste verjaring van de geboortedag van onzen gevierden west- vlaamschen dichter Guido Gezelie sa menviel. Enkel twee roode vodden hingen aan den gevel van de Onthoofding te wap peren. Flauw Flauw 1 Driemaal flauw Het voorbeeld van Meester Butaye die in den tram van Veurne-Poperinghe aan het boksen ging wint navolgers aan. Over enkele weken werd door de Rechtbank van Yper een piepjong onder wijzeresje van stad voor smaad aan de politie vervolgd en gestraft. Donderdag laatstkwam MeesterHou., maert.,s voor dezelfde boetstraffelijke kamer beticht van slagen en verwondin gen met onbekwaamheid van werk en veroordeeld. De reden ervan het slachtoffer zou, volgens de getuigen, geweigerd hebben zijn nationaal vaandel in het vuur te gooien. De Vlaamsche Nationalisten schijnen ons zeer opgewonden en strijdlustig. Zullen zij, zooals voor den oorlog, eene nieuwe campagne inzetten onder de strijdleus In Vlaanderen Vlaamsch of me cane (wandelstok) op 'je muule Oh, eeuw der beschaving YPER. Gevecht in een herberg. Zondag namiddag om 4 ure waren eenige jongelingen van den buiten aan den slag geraakt in eene herberg op de Groote Markt. De reden zooals men gissen kan is altijd dezelfde, 't En duurde niet lang eer de politie erbij was en de mannen naar het bureel op leidde. Er werd proces-verbaal tegen hen opgemaakt. VLAMERTINGHE. Door auto gegrepen. Zaterdag nanoen, rond 1 uur. kwam Henri Lemaire, 35 jaar oud. gehuwd en vader van eeri kind, wonende te Dranoutre, per velo door de gemeente gereden. Op zeker oogen- blik werd hij omgeworpen door een auto en met geweld ten gronde ge slingerd. De ongelukkige werd met een auto van het Rood-Kruis naar het gasthuis van Yper overgebracht. De geneesheeren vreezen eene schedel breuk. WERVICK. Diamanten bruiloft. Dinsdag werd de diamanten brui loft gevierd van M. Jean Verhaeghe, eerelid der Bestendige deputatie van West-Vlaanderen, en van Mevr. Mar- rie De Schrijver. Zij zijn in den echt getreden, in de hoofdkerk te Brugge den 27 April 1870. Ter dezer gelegen heid werd in de kerk van Wervick om 10 ure, eene mis van dankzegging ge zongen door hun kleinzoon E. P. Jean Van Doorslaer, S. J. missionaris in Congo. Uit oorzaak van familierouw werden de jubilarissen in den huis- kring gevierd. ROUSBRUGGE. In een water put verdronken. De genaamde Ger- maine Van Overberghe, 30 jaar oud, was Zondag water gaan halen naar den Yzer. De vrouw moet op zeker óogen- blik uitgegleden zijn in het water. Ongerust geworden over haar lang wegblijven ging men op zoek. Men vond op den boord van den Yzer een emmer met water gevuld, zoodat men het ergste vreesde. Een weinig later werd haar lijk opgevischt. De droef heid der ouders, die slechts eene doch ter hadden, is hartverscheurend. MOESKROEN. Zonderling onge luk. Eene ploeg koersrijders op een auto gebeukt. - Twee gekwetsten. Door de handelaars van de Couët- straat, te Moeskroen, was Zondag een velokoers ingericht. Een peleton van een tiental koersrijders kwam de Mar- lièrestraat afgehold, in de richting van de Couëtstraat. Op hetzelfde oogenblik kwam een auto aangereden, gevoerd door M. Achiel Kimpe, te Herseeuwe. De koersrijders kwamen, met gebogen hoofd afgereden en hot sten met geweld op den auto welken zij niet gezien hadden. Enkelen waren ongedeerd, doch twee hunner hieven uitgestrekt ten gronde liggen. Het zijn de genaamden Eugeen Backlaen. 22 jaar oud, van Dottenijs, en Alfons Ghismans, 20 jaar oud, van Kortrijk. Zij hadden verwondingen over gansch het lichaam en werden in een naburig huis binnengedragen, waar een ge neesheer hen de eerste zorgen kwam toedienen. De eerste moest naar het gasthuis overgebracht worden, terwijl de andere naar zijne woning gevoerd werd. Het rijwiel van Ghismans werd gansch vernield. Dit van Baechlaen werd op het gaanpad geslingerd waar het terecht kwam op een kinderrij tuigje, dat omkantelde. Het kindje, dat zich erin bevond, was slechts 5 weken oud, doch bekwam gelukkig geen letsel. Het handzakje van de moe der, dat uit het rijtuigje gevallen was. werd opgeraapt door een onbekende, die haastig verdween. De politie is voor het onderzoek ter plaats gekomen. Wij ontvangen hst volgende schrijven dat men ons vraagt te willen opnemen. Mijne Heeren, Verscheiden personen vragen mij of het waar is dat Meestere Butaye mij binst den oorlog zulke groote diensten bewe zen heeft in 't hospitaal van 't Couthove Wel, Meestere heeft in 't Couthof mijne kamergekuischt en mijne pispotten geledigd, en dat is alles Diensten zijn dat zeker, maar van zulke groote diensten spreken,.is wel wat overdreven. II n'est pas de not métier... maar ik heb toch ook eenige diensten aan Meester bewezen, vele brieven heb ik verbeterd voor Meestere, en voor iemand die den pappachtigen stijl en de vele touten.kent, eigen aan Meestere is dat geen kin derspel Toegenegen. M. DE GRAVE, Doktor in de Rechten, Veurne. PROV1NTIE WEST-VLAANDEREN. Stad Wervick. Plaats van politieagent. Vaste jaarwed de 10.009 fr. Twee jaarlijksche verhoo gingen van 300 fr. Mobiele wedde van 400 fr. per schijf van 35 punten boven het index-nummer 700. Gezinsvergoeding van 25 fr. per maand voor elk der twee eerste kinderen van min dan 17 jaar ten laste van den agent. 30 fr. voor het derde kind en 40 fr. voor elk der volgende kinders. Kleeding en uitrusting. De kennis der vlaamsche en fransche talen is noodzakelijk. Aanvragen aan 't gemeentebestuur voor 15 Mei 1930. De kandidaten die tegen den vijand niet gestreden hebben mogen ten hoogste 30 jaar oud zijn. De oud-strijders mogen ten hoogste 35 jaar oud zijn. Studie van den Notaris Ernest DE COCK te Yper, Korte Thouroutstraat, 4, Y'per. OVERSLAG: Vrijdag 9 Mei 1939. om 3 ure namiddag zeer stipt, in de herberg Au Vieil Universel bij M. Arthur Herrier, Statiestraat, 26, te YPER van NIEUWGEBOUWD WOONHUIS te YPER, Poperinghesteenweg, 2, groot 1 a. 40 ca. Gebruikt door Gustave Vandeputte mits 175 fr. te maande, vrij van lasten, tot 30 September 1930. Ingesteld 33.000 fr. NIEUWGEBOUWD WOONHUIS te YPER, steenweg naar Zonnebeke, groot 3 a. 58 ca. Gebruikt door CyriUe Van Coillie mits 225 fr. per trimester, vallende op voorhand den 1 April 1930. Ingesteld 25.000 fr. NIEUWGEBOUWD WOONHUIS te YPER, steenweg naar Zonnebeke, 140, groot 1 a80 ca. Vrij van gebruik. Ingenottreding met de geldtelling. Ingesteld 12.200 fr. De ouderdomspensioenen van het loo pend kwartaal zullen alhier ten stadhuize uitbetaald worden op Maandag 5 en Dins dag 6 Mei a. s., telkens van 2 tot 3 1/2 u. FOOTBALL Uitslagen van Zondag 27 April Juniors C. S. Y.—Meenen 7-2 llle Sp. C. S. Y.Veurne 5-0 Van 't begin van 't spel was Meenen onmiddelijk in volle actie, en nam vlakaf de leiding met twee schoone doelen aan te teekenen. Op algemeene aanval van Yper, begaat Meenens rechts back foul tegen Verleure, en van dan af kwam er misverstand tusschen de spelers van Mee nen, waarvan de onzen gebruik maken om onzen achterstel te verminderen. In den tweeden time gaat het veel beter met Yper, terwijl Meenen ontmoedigd en uit geput schijnt, en de onzen winnen zonder moeite met 7-2. Ze staan dus met Yper 4 punten Meenen 2 punten 103 goals 3-—10 goals De laatste match wordt gespeeld op Zondag 25 Mei te Meenen. Onze 11le Speciaal en had het waarlijk niet lastig tegen Veurne, en hadden de voormannen een beetje meer te samen gespeeld, hadden we gemakkelijk met grooter scoor kunnen winnen. Bijzonder opgemerkt het flink optreden van onze veteran Amedee. Het klassement voor het tornooi is tot nu toe het volgende (De uitslag Yper Poperinghe reeks A komt niet in aanmer king, daar nog geene officieele beslissing genomen werd). Reeks A C. S. Yper 1 1 0 0 2 0 2 F. C. Poperinghe 2 10 14 4 2 S. V. Veurne 3 10 14 6 2 Reeks B C. S. Yper 3 2 1 0 13 4 5 F. C. Poperinghe 2 1 1 0 8 3 3 S. V. Veurne 3 0 0 3 1 15 0 Zondag toekomende hebben we voor het tornooi C. S. Y.Veurne Reeks A om 4 ure, en als toemaatje Veterans Yper tegen Veterans Veurne om 2 1/2 uur. De veterans met een versterkt elftal moeten, goed afgeteekend winnen. Wij Wakkeren iedereen aan dien match te volgen, 't Zal sport en plezier zijn. Zie hier het elftal Vanderghote Pier Blootacker Albert, Deleu AlbertCraye Prosper, Deplancke Amedee, Monkerhey Leon Baete Eva rist, Gruwez Edouard, Odent Gaston, Vandamme Gustave, Deplancke Joseph. In IE afdeeling en zal het zoo gemak kelijk niet gaan immers twee van onze mannen Gerard en Floren zijn in 't kamp en kunnen onmogelijk aan den match deelnemen. Onze Juniors die in het elftal gestoken zijn, zullen hun uiterste beste moeten doen om de 2 punten te helpen veroveren. De ingang is vastgesteld als volgt 3,50 fr. van 2 1/2 u. tot 3 3/4 u. van 3 3/4 u. 2,50 fr. Derde Speciaal gaat naar Poperinghe, en ingezien den uitslag van den heen match te Yper, zal het daar geheel lastig hebben. Een puntje zou ons tevreden stellen. BURGERSTAND VAN YPER, van 24 tot 30 April 1930. Geboorten. Glissoux Josy, Statiestr. Depuydt Walter, Dickebuschstw. Debreyer Lucien, Zonnebekestw. Courteqisse Hugo, St Jacobstraat. Overlijdens. Verburgh Henri, 1 j., Pen- nestr. Bailleul Henri, 73 j., echtg. Gryson Valerie. Kemmelstw. Cosse Hortense, 76 j., wed. Haesaerts Frans, Rijsselstr. Lacante Madeleine. 35 j., echtg. Pyck Camille. Pope- ringhestw. Desterck Elodie, 57 j., Elver- dinghestr. Baratto Isidoor, 74 j., 'echtg. Vandenbilcke Pauline, Zaalhof. Soenea Mauritius. 25 j., werkman, echtg. Tiberghein Maria, Veurnestraat. Huwelijken. Nevejans Edmond, enkas- seerder en Voet Margareta, fabriekwerkster. Vandepitte Julien, schrijnwerker en Ar- feuille Maria. z. b. Catteeuw Firmin, tim merman en Kerrinckx Antonia. Floris- soone Emilius, bediende en Dewachter Elza, dienstmeid. Dewilde Albertus, teekenaar en Kips Suzanna, beiden te Yper. MARKTPRIJZEN Yper, 26 April. Tarwe 153-156; koolzaad 412-415; klaverzaad 1600-1700; rogge 96-99; boekweit 212-215: haver 103-105; brouwers gerst 146-148; voedergerst 112-114; erwten 213-215; bloem 207-210; maïs 142-146; paar- deboonen 186-188: gruis 90-92; zemelen 118- 120; lijnzaadmeel 186-190; lijnzaadkoeken 164-169; aardappelen 22-25; boter 22-23; eieren 0.64-0.66; biggen 300-350, 15.30 den kilo; strooi 28-35; hooi 63-82; ruw vlas, 50-80; chicoreiboonen (19281 120, f 1929130; voe- derbeeten 90-100 de 1000 kilos. Studie van den Notaris N. D'HUVETTERE te Yper Uit oorzaak van Failliet. OPENBARE VERKOOPING van TWEE SCHOONE EN WELGELEGENE WOONHUIZEN met inrijpoort, magazijn en werkwinkel, 4 en 6 Lombaardstraat te YPER en van een PERCEEL HOVENIERLAND te YPER, wijk De Ster -, eigendom genaamd Het Fortnabij den steenweg naar Vla mertinghe. De Notaris N. D'Huvettere te Yper daartoe in rechte benoemd zal ten overstaan van den Heer Vrederechter van het tweede kanton Yper openbaarlijk verkoopen de hiernabe- schreven goederen afhangende der failliet van Heer Henri Vanbecelaere, gewezen aan nemer van timmerwerken te Yper. Koop een. Een WOONHUIS met af hankelijkheden, werkhuis en inrijpoort, ge legen te Yper, Lombaardstraat, Nr 4, bekend ten kadaster sectie I, Nrs 202b, 202d en deel van Nr 202c, groot 255 vkm. Thans Ongebruikt. Koop twee. Een WOONHUIS met af hankelijkheden, gelegen te Yper, Lombaard straat, Nr 6, bekend ten kadaster sectie I, deel van nummer 202c, groot 73 vkm. Thans ongebruikt. Koop drie. Een perceel HOVENIER- LAND, gelegen te Yper, wijk «De Ster», bekend ten kadaster sectie E, Nr 153 2ql0, groot 689 vkm. Thans ongebruikt. TOEWIJZING: VRIJDAG 23 MEI 1930 om 2 ure stipt namiddag, ter gehoorzaal van den Heer Vrederechter, Justitiepaleis, Groote Markt te Yper. Inlichtingen ter studie van voornoemde notaris. De huizen zijn zichtbaar den Dinsdag en Donderdag van 2 tot 4 ure namiddag. Gedurende 15 dagen na de toewijzing be zit eenieder het recht van opbod van ten minste een tiende van den voornamen koop prijs. Het opbod zal bij deurwaarders exploot kenbaar gemaakt worden aan den Heer Ger main Berghman, advokaat-pleitbezorger te Yper, Curator der failliet, aan den voorloo- pigen kooper en aan den werkenden notaris. De openbare veiling der machienen en werktuigen bestaande uit: gazmoteur, merk Grymonprez met réservoir en transmissie, lintzaag van 80 merk Danckaertschaaf - machien van 40 merk Danckaert verdik- machien (tafel 40) merk Danckaert slijp steen merk Grymonprez boormachien met renvoi en riem merk Danckaert topie met renvoi en guide (boom 4.50) merk Dan ckaert», serre-joints, zal plaats hebben in den werkwinkel. Lombaardstraat, Nr 4, op Vrijdag 23 Mei 1930, om 4 ure namiddag, mits komptante betaling. Verkoopt alleenlijk gaud In 18 karaat en Oiamanien van EERSTE KEUS. o Alles met waarborg. onder alle opzichten voldoening geven en zelfs de verwachtingen van hunnen eigenaar te boven gaan. Neemt inlichtingen aan deze die er een bezitten of aan Tel. 55. Meenenpoort, YPER. Tel. 55. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, diaainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, de sla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos 6.CO fr. GROOT (Allerhande) KLEIN Zeer genadige prijzen. Spoedige en kostelooze bestellingen ten huize. Telefoon 123 De Haernestraat, 15, YPER. Statieplaats YPER Pl.dela Station LokaalLocal C. S, Y. K.H. M.Y.-ECY. - C P.Y. NOENMALEN aein vaste en matige priixen. DINERS a f-rix tixc Prix moderis aan alle uren. a tor.t heure. Gekende Wijnkelder - Cave renommee.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3