FABRiQUE DE FAUTEUILS Efl TOÜS GENRES o üüSii VSjtliEDE Garage D8V0S& Dl&anekel DE ROODE PILLEN HOTEL CONTINENTAL Ferdinand uiaierweii-Bieni JULLb oSLLL, I6, Rue de Menin, 16, YPRES. Ypersche Kroniek. VAN DEN BOOGAERDE E. Stores - Ridoaux - Étoffes pour Ameublements - Tapis Toiles a Matetas - Papisr peints - Linoléum Toiles Cirées - Laines Crins - Plumes - Siores-Flous entelles de Bruges et Cluny au metre. li li r~ r» n i i i r~ Tapissïer-Garnisseur Zonda^rust. Kerkelijk Nieuws Wytschaete. Fransche Officieren te Yper Bezoek aan de slagvelden WERVICK. Gebeden en Overwegingen Ploegsteert. Zondag laatstle den hebben de inwoners van Ploegsteert de 50 verjaring gevierd der H. Priester wijding van hunnen pastoor, E. H. Vin- ckier, gevierd. Gheluvelt. Ongeval. t~ Maan dag laatst volgde de genaamde D... van Gheluvelt per rijwiel een autobus op den steenweg van Meenen-Gheluvelt. OVER TE NEMEN TE KOOP Breimachien in goeden staat, kunnende bloemen breien. VINS EN GROS Grande Distillerie Dijonnaise OUSTRIC C° Succ. Van den Booqaerde Boterstraat, 6, - - YPER - - goud in 18 karaat Het is reeds bewezen dat de nieuwe Autos Koud Buffet Buffet froid Bouwstoffen en Kolen totaal: ene supplement van onkosten: 400 millioen. Ik heb nooit 400 millioen bijeen gezien, maar j ik weet dat het veel is, en de Invalieden zijn niet alleen. Er zijn ook zeer kostelijke eischen i van de oud-strijders en weggevoerden. Eet is noodig veel geld te vinden, en onge- lukkiglijk is het verboden valsch geld te fa- I brikeeren. Wij moeten deze moeilijke en belangrijke kwestie altijd met kalm en koelbloed in zien. De leden van de Kamers zijn verstandiger dan wij, en ik ben zeker dat zij een middel zullen vinden, om aan onze Invalieden zonder uitzondering voldoening te geven, zoodat al de Invalieden hetzelfde percent van verhoo ging mogen genieten zonder verschil, naar mate zij staatsagenten zijn of niet, naar mate zij een klein percent van Ivaliditeit. Wanneer onze beminde Koning ons lokaal van het N. V. I. te Brussel ingehuldigd heeft, heeft hij verklaard, dat de Invalieden de eerste sehnldeischers van den Staat waren. Ik ben zeker dat onze Wetgevers deze schocne woorden nooit zullen vergeten. Ik vraag u vertrouwen te hebben in de toekomst. Ik voeg er bij, dat het meer dan ooit noodzakelijk is dat de Invalieden vereenigd zouden blijven. Ik vorm de vurigste wenschen voor den voorspoed en het welzijn van de West- Vlaamsche Invalieden en van onze dappere af deeling Yper. Provinc. Congres v. West-Vlaanderen op 25 Mei 1930. bi ti vamm a—bme Rede v. d. Heer B. Moerman, Voorzitter Heer Federale Voorzitter, Het Provinciaal Comiteit van West- Vlaanderen overtuigt van de zware verantwoordelijkheid die op U weegt... bewust zijner plichten, heeft mij gelast bijzonderlijk uwe welwillende aandacht te trekken op den spoed om de ontwer pen van heraanpassing van het Invalidi teitspensioen en der andere eischen, te doen aanvaarden, luidens den wensch uitgedrukt op het Congres der Voorzitters op 12 Januari, want, zooals U het weet, geachte Voorzitter, hebben droevige waarnemingen bewezen dat de Invalieden niet oud worden, 't Is tijd om handelend op te treden, en onze macht te toonen. In 1923,gedurende den loop der maand Augustus, heeft een afvaardiging, onder uwe leiding, zich bij den Heer Minister van Landsverdediging begeven, ten einde onze eischen voor te leggen. De Heer Minister, onze welgestaafde eischen er kennende. deed de moeilijkheden van den geldelijken toestandgelden op dit oogen- blik. Hij deed beroep, zooals gewoonte, op de goede en trouwe vaderlandsliefde der Invalieden, en vroeg hun te gedulden en beloofde gansch zijn steun opdat vol doening zou gegeven worden zoodra de geldelijken toestand het zou toelaten. Eindelijk in 1924 bekwamen wij een voorloopige verhooging en in Juli 1926 staat het Gouvernement ons de verander lijke toelage toe. De toestand van ons Land, op finan cieel gebied, is niet meer te vergelijken en kan er geen spraak meer zijn van beperkte geldmiddelen. We zijn bijgevolg vast besloten onze rechten te eischen, ons programma is klaar en duidelijk, beperkt bij al wat lo gisch en redelijk is. Opdat de zege levendig blijve bij de bewerkers van den wereldvrede, moet hun een weinig meer welstand en gemak verschaft worden voor hun laatste en las tig bestaan. In de hoogere gouvernenrentale kringen mag me.i niet vergeten dat de Belgen die in hun verminkt lichaam het pijnlijk spoor hunner dapperheid dragen en in hun hoe danigheid van slachtoffers van den oor log, wij de eerste sehnldeischers van de Natie moeten blijven. Heer Voorzitter, wij hebben vertrouwen in U om onze wettige (billijke rechtvaar dige) eischen tot goeden uitslag te bren gen, Uw hartstochtelijke goedheid tegen over uwe strijdmakkers heeft onvergan kelijke banden (gesmeed) tusschen de overlevenden van den oorlog en wij zijn gelukkig U vandaag onze vurige erkente lijkheid te kunnen uitdrukken voor de on eindige diensten die gij ons bewezen hebt. Ik eindig met te groeten, in naam der Invaliden van West-Vlaanderen, deadvo- kaat Henri Leclerq, stichter van de Fede ratie N. F. I. en leider van een leger van meer dan 60.000 man. Leve de H. Henri Leclercq Leve België èèn en onverdeelbaar Leve de Koning Ik bedank insgelijks de verkleefde me dewerkers van het Midden Bestuur Timmerman, Reckelbus, Reisdorff, enz... COMPÏE CHEQUES POSTAUX 129.989 ecfctg. Gryson Cyriel. Poperinghestw. Coe- r.e Mathilde, £2 j.. kloosterlinge, G. de Stuers- straat. Sienaert Haria-Theresia, 72 j., echtg. Devcs Charles, J. Capronstraat. Huwelijken. Ijeupe Louis, steenbakker te Yper en Rouserez Marie te Vlamertinghe. Ossieur Camieh brievenbesteller en Mou- ton Ramonie, z. b. Studie van den Notaris Jacques RAMAULT te Wervick. Wat aangaat het gedeelte van den stoet dat betrek had op de Regeering der Vor sten die elkander sedert 1830 opvolgden, moeten wij bekennen dat de opvatting ervan heel goed was en veel bijval ge noot. Jammer was het echter dat zeke e groep gemeend had een soor. karikatuur te moeten maken van deze dit het meest ertoe bijgedragen hadden om het bescha vingswerk in Congo tot een goed einde te orengen. Iedereen was dan ook Tak koord om gedrag en handelwijze te laken van het ventje dat meende heel geestig te zijn met de zotternijen die het uitbracht bij het verbeelden van de rol van een dezer baanbrekers der beschaving. Er was misschien meer domheid bij dan kwaden wil doch zulke handelwijze valt hoogstens te betreuren. Na de aanspraken werd op de verschil lende kiosken koncerten gegeven door de Muziekmaatschappijen die het feest opge luisterd hadden, zoodat goed en deugde lijk verzet verschaft wierd tot in den avond aan de toegestroomde menigte. Om dezen schoonen dag te sluiten werd rond 9 1/2 uur op het Stationplein een prachtig vuurwerk afgeschoten. Dit num mer van het feest had ook zooals het de gewoonte is, een macht van volk t'hoope gebracht. Wij willen niet nalaten het Bestuurder Afdeeling F.N.I. Yper geluk te wenschen over het prachtig en zoowel gelukt feest door hun op touw gezet. Die Heeren hadden geen moeite ontzien om iets grootsch voor te bereiden en zijn er dan ook volgens de meening van eenieder ten volle ingeslaagd. die bestatigingen gedaan hadden op duizenden en tienduiznden muizen. Nu volgens M. Bernstein zou de kanker niet alleenlijk ervelijk zijn maar zelfs het tijdstip van ontstaan zou ervelijk zijn 1.1. z. dat de kanker zou ontstaan aan denzelfden ouder dom. Volgens die biologist zou de voorgeschiktheid tot kanker iets ver doken zijn en als onwerkend in 't li chaam maar bij zekere gelegenheid uitkomen... Dat iets verdoken of on werkend maar dat waarlijk een ele ment of voorbeschiktheid is tot kan ker kan gansch gedood wordenen hoe? Alle mensch erft van vader en moedefskant de groote kentrekken van zijn wezen. Als nu een van de twee hetzij vader, hetzij moeder geen 'kankerkiem hebben, de kankervoor- geschiktheid van de eene is gedood en geremd door de gave voorgeschikt- heid van de andere. Dus, indien een der tweevader of moeder geen kanker heeft zal het ge stel van 't kind voorgeschiktheid tot kanker dempen, maar, als vader en moeder alle twee den kanker hebben, zal het gestel van 't kind voorgeschikt zijn tot kanker. Maar nu. komt die kanker altijd te voorschijn bij dat kind die de voorge schiktheid erft van vader en van moe- Ier? Zekere andere elementen moeten nog bijkomen, zegt genoemde doctor, elementen die wij nog niet kennen, maar gewoonlijk die elementen zijn cr bij en alzoo op bepaald persoon en leeftijd komt de kanker uit. Doch dat tn wil niet zeggen dat die overgeërfde kanker niet kan bestreden en geweerd rijn door 't weren dier elementen eens dat wij ze kennen. GEMEENTE MOORSLEDE. ZONDAG 1 JUNI 1930 GROOTE PLECHTIGHEDEN ter gelegenheid der OVERHANDIGING VAN HET VAANDEL namens de gemeente aan de Verbroedering der Oud-Strijders van het 6" Jagers te voet 's Voormiddags: Ten 10 ure: Mis door de Oud-Aalmoeze niers van het 6° Jagers te voet. Gedurende de mis zal het muziek van het 3" Jagers te voet uitvoeren La Mort d'un Héros van F. Desprez, prijs van Rome, Mevrouw Béatrice Andriana (Soprano) en Mijnheer Eugène Denis (Baryton) zullen zingen Le Crucifix van Faure. Wijding: van het vaandel door den E. Heer Almoezenier-Generaal van het leger, Mgr Dugardyn. Ten 11 Vz ure: CONCERT op de markt door de Gemeenteharmonie. Ontvangst op het gemeentehuis van het Komiteit der Verbroedering Ten 12 u.: Gemeenschappelijk middagmaal in de zalen der Patronage. 's Namiddags: Ten 2 ure: Vorming van den stoet in de Dadizeelestraat-Zuid. Ten 2 Vz ure: Optocht langs de Dadizeele- straat-Noord, de Rousselaarstraat, de Markt straat en de Markt. Overhandiging van het vaandel. Overgave van een herinneringsplaat aan de gemeente, door de Verbroedering van het 6" Jagers te voetTer nagedachtenis aan de gesneuvelden voor de bevrijding van Moorslede (29-9-1918—1-6-1930). Inhuldiging van de straat 6" Jagers te voet De stoet zal vervolgens langs de Pater- Lievenstraat en Nieuwesstraat, het gedenk- teeken opgericht aan de gesneuvelden van Moorslede, gaan begroeten en bebloemen. Afroeping der namen van de gesneuvelden van Moorslede en van deze van het 6" Ja gers te voet. Binst deze plechtigheid zal het militair muziek de Treurmarsch van Beet hoven uitvoeren. Terugtocht van den stoet langs de Rous selaarstraat naar de Markt. GROET AAN HET VAANDEL. Ontbinding van den stoet in de Breul- straat. Ten 4 ure: CONCERT op de markt door het militair muziek. Ontvangst van de afgevaardigden der maatschappijen, door het Komiteit der Ver broedering in de groote zaal der patronage. Ten 5% ure: Cantate «Naar Wijd en Zijd uitgevoerd door het gemengd koor van Moorslede. Ten 9 ure: CINEMA-VERTOONING op de markt, van een oorlogsfilm. Goedgekeurd in zitting van het Schepen college, den 8-4-1930. Namens het Schepencollege, Bij bevel De Gemeentesecretaris De Burgemeester get. A. Denecker. get. L. Ghekiere. De apotheek van M. Weckesser, Diksmudestraatzal alleen open zijn op Zondag 1 Juni 1930. OP ZONDAG 1 JUNI 1930 In St PIETERS: Te 8 1/2 ure zielmis voor Germaine Lalou. ZA TER DAG 7 JUNI 1930 Vigilië-dag van Sinxen geboden vasten en vleeschderving. ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD van Maandag 26 Mei 1930, om 17 u. VERSLAG Al de raads eden zijn tegenwoordig. Na proces verbaal en een afstand van grond voor wegenis te hebben goedge keurd, werden er een tiental vragen voor vergunningen op het stedelijk kerkhof in gewilligd. De vraag om leening van 500 duizend fr. bij het gemeentekrediet is teruggekeerd om verandering. Nu wordt er enkel eene vraag ingediend om 442500 fr. te leenen. Dit wordt, na veel rond de kwestie te hebben gesproken goed gekeurd De overeenkomst voor oorlogschade, voorde fiitreerstatie van Ziilebeke wordt goedgekeurd, nu de Staat de prijs der laatste werken en de som van het toezicht hee t bijgevoegd Een stuk grond van 5 aren wordt in der minne aan den Openbaren Onderstand afgekocht om een huisje te bouwen tegen de pompstatie van Ziilebeke voor den werkman. Eene verandering voorgesteld, voor de prijsder huurrijtuigen en autos wordt al gemeen bijgetreden. Nr 10 en 11, betrek hebbende op het stedelijk leerwerkhuis en huishoudkias, worden in geheime zitting besproken. Het verpachten van het Vijverhuis van Ziilebeke lokte eene groote bespreking uit en op het einde vond men dat de nieu we voorwaarden niet beter waren dan de oude en dat er geen reden bestond om de oude pachten buiten te zetten. Eene schikking zal in dien zin door het Sche- pencollegie getroffen worden met den ouden pachter. Een voorstel van Raadslid Vandamme om met drie lijnen te mogen visschen in de stadsgrachten in plaats van met twee lijnen, werd niet goed begrepen door de Heeren Raadsleden en bijna algemeen verworpen. De Kerkraad van St Pieters vroeg om een kunstig geschilderd kerkraam te mo gen plaatsen. Algemeen aanveerd, enkel de Socialisten moesten zich onthouden Een nieuw voorstel, ingediend door eene commissie, om die kwestie van werkmanswoningen te verloten, werd nu algemeen bijgetreden. Nu zal het premie stelsel in voege treden, en 't is ook hon derd maal beter. Twee vragen om een kraam te mogen pachten in de vleesch- halle, worden aanveerd. Daar er geene mededeelingen waren werd de openbare zitting geheven. 't Was 8'/s uur. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Mgr de Bisschop van Brugge heeft be noemd: Pastoor-Deken op SS. Petrus én Paulus te Oostende, E. H. Desmet. pastoor cp Onze Lieve Vrouw aldaar. Pastoor op Onze Lieve Vrouw (Hazegras) te Oostende, E. H. Mullie, pastoor te Bixschote. Pastoor te Oyghem. E. H. Cracco, pastoor te Varsse- naere. Pastoor te Bixschote, E. H. Cousse- ment, pastoor te Dranoutre. Pastoor te Varssenaere, E. H. Ketele, onderpastoor op S. Salvators te Brugge. Pastoor te Zuyd- schote, E. H. De Jaegher, onderpastoor te Bisseghem. Pastoor te Dranoutre. E. H. De Brabandere, onderpastoor op S Denijs. Zitting van Maandag 2 juni, om 18 uur. DAGORDE: 1- Stadseigendoinmen Verpachting van het Vijverhuis te Ziilebeke, het recht van visschen in gemelden vijver en het maaigras groeiende op den binnenkant der oevers van den vijver. 2. - The 7,lland 13th Belgiam Field Artil lery Gedenksteen Nieuw voor stel. 3. - Overeenkomst voor oorlogsschade Materiaal der stad. 4. - Mededeelingen. De stoet van Zondag laatst. Veel bemerkt, gezeten op een soort draagstoel, een onbeduidend klein ver- neuteld dingen, van kop tot teen drie voet hoog, zoo groot dat de eenden ge makkelijk uit zijn achterste zouden pik ken en wiens verstand in evenredigheid is met zijn gestalte, dat meende kluchtig te zijn met de rol onzer zendelingen in 't belachelijke te trekken, en ermeê te spot ten. Jammer dat zulke tafereelen nen anders zoo schoonen en det'tigen stoet schenden. O kluchtig ventje hebt ge niet gehoord wat de groote menschen van u zegden Een ooggetuige. 4c 4c Rerum Novarum Het feest der Christene Werklieden op Ons Heer Hemelvaart, Donderdag 29 Mei, was prachtig. Te 7 uur algemeene communie in de verschillende parochiekerken der stad. Te 10 uur werd een plechtige Hoogmis gezongen in St-Niklaaskerk. E. H. Beel, proost, sprak over den rol van den Kris ten werkman, zijne rechten en zijne plichten. De feestavond met de redevoering van E. H. Willebald der Capucienen heeft het grootste bijval gehad. Maandag laatst in de parochiale Kerk, onder een grooten toeloop van volk, heeft de begrafenis plaats gehad van M. Maurice Vanhoverbeke, gemeenteraads lid en oud-strijder te Wytschaete. Het Ypersche Volk biedt aan de fa milie van den diepbetreurden afgestor vene zijne christelijke rouwbetuigingen. Zondag rond den middag, is te Yper, onder aanleiding van de generalen Mou- gin en Grégoire, eene afvaardiging aan gekomen van 84 officieren of oud-onder officieren van het 201e voetvolkregiment van Frankrijk. Zij hebben een palm neer gelegd aan het monument der gesneuvel den van Yper en aan het Engelsch memo riaal van de Meenenpoort. De Franche soldaten hebben rond 2 u. namiddag de stad verlaten om eene bede vaart te doen op de slagvelden waar hun regiment gestreden had,en om terzelfder- tijd de graven te bezoeken van hunne strijdma kers, gesneuveld voor Frankrijk en die t'iar.s rusten op de kerkhoven van Potvz en van den Kemmelberg. Enkele weken geleden vernamen wij dat het Rood Kruis aan verscheidene le den van het lokaal komiteit als onder scheiding het zilveren eeremetaal had toegekend. Om hunne jarenlange toewijding aan de werken en inrichtingen ten voordeele der Invalieden en Oorlogs-weduwen en weezen komen nu Mevrouwen Dumont- van Elslande, Deny-Degroote en Vander- heyde-D'hondt en Juffrouw M. Franchom- me zeer eervolle onderscheidingen te ontvangen in de Leopoldsorde. De bevolking onzer stad ziet hierin de verdiende erkenning van het edel altruis- me dat deze damen bezielt en verheugt er zich ten zeerste om. Onze innige geiukwenschen Komt te verschijnen over Het Leven van Jezus=Christus door Thomas a Kempis uithet latijn vertaald door Vincent Lefere, Pastoor te Rolleghem-Capelle. Kerke lijk goedgekeurd 1930. 422 bladzijden. Prijs 12 fr. -f- 0,60 fr. voor verzenden. Te verkrijgen bij: Sansen-Vanneste, Gasthuisstr., Poperinghe. Dit zijn godvruchtige overwegingen in gebedenvorm over het leven van Jesus- Christus. Het is een boek waarvan ik nooit had hooren spreken vóór de latijn- sche uitgave ervan door Pohl in het jaar 1902. En nochtans dit Boek is in alle op zichten waardig van den vermaarden schrijver van de Navolging. Moge deze eerste vlaamsche vertaling van Oratio- nes et Meditationes welkom zijn bij mijne geloofsgenooten. Al wie naar vol making in het geestelijke leven streeft, zal voorzeker een goeden leidsman vin den in den gelukzaligen Thomas a Kem pis die hier in dit boek zoo vroomhartig, zoo zoetelijk, zoo wonderbaar schoone bidt tot Jezus-Christus. In dit boek zult gij smaken hoe zoet de Heer is. In dit boek zult gij nog beter leeren spreken tot Jesus, als tot uwen Heer, tot uwen Ver losser, uwen Zaligmaker, uwen goddel ij ken Vriend, uwen oppersten Weldoener. Ik ben overtuigd dat niemand dit boek gelezen zal hebben, zonder er groot voor deel uit getrokken te hebben tot verster king van zijn geestelijk leven, waarvan het hoogste voorbeeld altijd Jezus is, de lieve Middelaar tusschen God en de men schen. Moge de gelukzalige Thomas a Kempis mijnen arbeid zegenen tot ver spreidingvan den goeden geest dien God niet weigert aan degenen die hem met betrouwen aan den hemeischen Va der vragen Zoo schreef ik te Rolleghem- Capelle op den feestdag van Christus- Koning 1929. VINCENT LEF'ERE.' Nationale Bond der Kroostrijke Gezinnen INGELMUNSTER (Provinciale afdeeling van West-Vlaanderen) OP ZONDAG 1 JUNI 1930 PLECHTIGE HULDIGING VAN STAATSMINISTER LEVIE (Stichter en Eerevoorzitter van den Bond) door de 25.000 aangesloten gezinnen der Provincie PROGRAMMA Te 9 uur voormiddag, aan de Statie te Kortrijk, afhaling met autos der HH. Staats minister Levie, Minister Heyman en Staats minister Vandevyvere. Te 9.30 uur, te Ingelmunster, ontvangst op het Stadhuis. Te 10 uur, Plechtige Hoogmis, met Ponti ficale Assistencie van Mgr Wafïelaert, Bis schop van Brugge. Uitvoering der Mis Missa Quinta van Van Durme. Te 11.30 uur, in de Germanazaal, aanbie ding van een prachtig geschenk, meesterstuk onzer Vlaamsche kunst, aan Minister Levie. Huldebetoon en Jubelzang door de school kinderen. Te 12.30 uur. Gezamenlijk Banket in het Volkshuis, Meulebekestraat. Te 3 uur, OPTOCHT der Maatschappijen. Te 3.30 uur, in 't Park van het Kasteel: a. - Jubelkantate ter eere van M. Levie door de Kerels van Emelghem (100 itvoerd.). b. - Aanspraken door de HH. Volksverte genwoordiger Emiel Allewaert, Minister Hey man, Staatsminister Vandevyvere. c. - Bedankingen door M. Depraetere, Voorzitter van 't Provinciaal Woningenfonds van West-Vlaanderen. Te 4.30 uur, in 't Park van 't KasteelGroot MILITAIR MUZIEKCONCERT (3« Linie van Oostende). Te 6.30 uur. Prachtig Muziekconcert door de - Koninklijke Philharmonie van Ingel munster. BURGERSTAND VAN YPER, van 22 tot 26 Mei 1930. Geboorten. Timperman Roger. Dicke- buschstw. Lamaire Emile, hondstr. Van- devyver Je ,n. Zonnebekestw. Deceuninck Jozef. Hondstr. Louage Edith. Hoornwe:k. M js Lu' ien. Bcomgaardstr. Masou Rex, Hondstr. Vandenbroucke Eug> .e, Car- tonstraat. Overlijdens. Deremoi: Gilberte. 3 d., Frezenbergstr. Duthieu.v Margareta. 33 j.. Yper. Slagen. Vrijdag avond- kwam een zekere S...in eene herberg van de Tempelstraat en beweerde 50 fr. be taald te hebben voor zijn gelag. De bazin sprak hem tegen en een toeschouwer die den man naar zijn zin niet praatte werd overvallen en kreeg een duchtig pak sla gen. De polcie kwam er tusschen en een proces-verbaai werd opgemaakt. J°nge vandalen. Zaterdag waren eenige jongens aan het spelen op de vest ingen der Meenenpoort en vonden er hun vermaak in jonge boompjes te breken. De policie daar voorbijgaande bemerkte het bij tijds en de veelbelovende kereltjes kregen een welverdiende les. Aanranding. Zondag avond, om 10 ure, kwam een jongeling uit een her berg op de groote Markt. Nauwelijks had hij den dorpel overtreden of dadelijk sprongen gem twee kerels op 't iijf. Daar de aangevallene zich duchtig verdedigde tegen zijne aanvallers, werden hem de kleederen van 't lijf getrokken en zijn brieventesch met papieren en geld werd gestolen. De daders zijn gekend. De eene woont in de Goude Poortestraat en de andere in de Lombaardstraat. Een pro ces werd dadelijk tegen hen opgemaakt. Bixschote. Benoeming. E. H. Mulie, pastoor te Bixschote, is be noemd als Pastoor op Onze Lieve Vrouw (Hazegras) te Oostende. Hartelijk proficiat en on^e beste ge iukwenschen 's Morgens wierd een plechtige mis van dankbetuiging opgedragen en na de mis werd de «Te Deumgezongen. Een overgroote menigte had er aan ge houden het H. Offer bij te wonen en hulde en dank tot haren herder. Daarna greep een betooging plaats in de feestzaal alwaar enkele redevoerin gen werden uitgesproken en aan de Eer- weerde Jubilaris een prachtig balda quin overhandigd hem $oor zijne parochianen aangeboden. Al d'e plechtig heden werden voorgezeten door E. H. Huys, deken van Meenen. «Het Ypersche Volk» biedt aan den E. H. Vinckier zijn vurigste geiukwen schen en zege hem een welgemeend Ad muitos anos Op een zeker oogenblik kwam een auto ..integenovergestelde richting, en bij het kruisen van den autobus vatte hij met een slijköand den rijwieler, en wierp hem verschillende meters verder op den boord van den weg. De autogeleider, P. H. van Komei, stopte onmiddellijk. Het slachtoffer érg gewond aan 't hoofd en klagende aan inwendige kneuzingen werd naar het hospitaal van Yper over gebracht. Men vreest een schedelbreuk. De autogeleider is verzekerd. Goede winstgevende HANDELSZAAK met Frankrijk, met alle noodig materiaal. Goede klienteel. Adres ten bureele van het blad. GEVRAAGD voor Stad in West-Vlaanderen, Ern&tige MEIO om den boven te doen en te helpen zorgen voor jonge kinders. Loon 400 fr. Adres ten bureele van 't blad. Uit oorzaak van Vertrek. Te bevragen Capronstraat, 26, Yper Vins authentiques et garantis d'origine 23, Rue Claessens, BRUXELLES Av.MaréchalFoch, L!BOURNE(Gironde) Fondée en 1836 BRUXELLES DIJON Aperitifs - Liqueurs - Sirops de fruit Dt pot des produits de ces deux firmes che< M. CEULENAERE a Ypres rue Courte de Thourout, 22. OP DONDERDAG 5 JUNI 1330 ter Gehoorzaal van het Vredeger. te Wervick I. - om 2 ure namiddag, OPENBARE VERKOOPXNG van EEN SCHOON WOONHUIS met afhankelijkneden, gebouw bestemd voor hoenderkweek en 5 a. 55 ca. erve en land, gelegen te Wervick, Becelaerest-aat. Onmiddellijke ingenottreding. Kohier van lasten en plan ter studie van voornoemden notaris. H. - om 3 ure namiddag, OPENBARE VERKOOPING van EEN WOONHUIS met stallingen, schuur en afhankelijkheden en 1 ha. 9 ca. land, weide en bouwgrond, verdeeld in loten, gelegen te Wervick, Basse Flandre. Gebruikt tot 1 October door de Wed. Emile Bruggeman-Ryckebosch. Zie plakbrieven met plan. II. INSTEL: DONDERDAG 26 JUNI 1930 OVERSLAG: DONDERDAG 3 JULI 1930 telkens om 2 H u. stipt namiddag, ter herberg Hotel des Pompiers gehouden doer Leon Decroix, Nieuwstraat te Wervick van EEN WELGELEGEN WOONHUIS thans dienstig voor handelshuis met 50 ca. erve en grond gelegen te Wervick. Nieuw straat, Nr 42. Onmiddellijke ingenottreding. Vc Instelpremie. III. OPENBARE VERKOOPING van twee schoone BURGERSHUIZEN en een CONCIERGEHUIS TE WERVICK, GROENESTRAAT. De Notaris Ramault te Wervick, zal open baar te koop aanbieden. Stad WERVICK. Lot een. Een BURGERSHUIS met af hankelijkheden en hof, gelegen Groenestvaat, gecadastreerd sectie C, Nr 473/g, inhoudende 7 a. 69 ca. In pacht gehouden door M. Fernand Dalle tot 1 Januari 1931. Lot twee. Een BURGERSHUIS met in rijpoort, garage en hof, gelegen Groenestraat, gecadastreerd sectie C, ex Nr 476/s, inhou dende 11 a. 83 ca. Lot drie. Een CONCIERGEHUIS met afhankelijkheden en hof, gelegen Groene straat, gecadastreerd sectie C, ex Nr 476/s, groot 1 a. 78 ca. Deze beide loten in pacht gehouden door Heer Dokter O. Vandekerckhove tot 1 Oc tober 1930. Rechte van samenvoeging. EENIGE ZITDAG DONDERDAG 10 JULI 1930 te 2 u. namiddag, ter gehoorzaal van het Vredegerecht, Sint Maartensplaats te Wervick. Bezoekdagen: Dinsdag, Donderdag en Vrij dag van 10 tot 12 uur. Kohier van lasten en plan ter studie van gezegden notaris Ramault. Leest en verspreidt HET YPERSCHE VOLK» Verkoopt alleenlijk en Diamanten van EERSTE KEUS. o Alles met waarborg. ^tmStsmeaUt onder alle opzichten voldoening geven en zelfs de verwachtingen van hunnen eigenaar te boven gaan. Neemt inlichtingen aan deze die er een bezitten of aan Tel. 55. Meenenpoort, YPER. Tel. 55. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, diaainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, de sla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos 6.60 fr. Ev. BAETE-TONNON Statieplaats YPER Pl.dela Station LokaalLocal C. S, Y. K H. M. Y. - 2 C Y. - C P-Y. Studie van den Notaris VAN DER MEERSCH te Yper WOENSDAG 4 JUNI 1930 OVERSLAG om 3 uur stipt namiddag, ter herberg De Zon bij Cyrille Schorreel, te Zuidschote, wijk Luzerne, INSTEL met PREMIE van Gemeente ZUIDSCHOTE, wijk Luzerne. Een schoon WOONHUIS met afhankelijk heden, grond, koer en horing. bekend bij kadaster sectie A. Nr 356b. voor eene grootte van 2 aren 42 centiaren. Thans onbewoond. Boomprijs 200 fr. Ingesteld 7.300 fr. Sleutel te bekomen bij M. Wed. Ivo Lou- wagie. NOENMALEN aan vaste en matige prijxen. DINERS a prix Axe - Prix moderés aan alle uren. a tout heure. Gekende Wijnkelder - Cave renommée. GROOT (Allerhande) KLEIN Her genadige prijzen, en kostelooze bestellingen ten huize. Telefoon 125 De Haernestraat, 15. YPER. uruurts

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3