FABR10UE OE Ffl 'TFUfliS B TOUS GENRES JULLO ÜiLL-L., 16. Rue de Menin, 16, YPRES. Katholieke kling VAflliEÜE Garage DevosS Dituanekel DE ROODE PILLEN HOTEL CONTINENTAL Fsrdinand uiaterDieii-Riem wedstrijd voor tü der Ueriiiiiansuianiiio KERKELIJKE PLECHTIOfiEDEtl ouer Beurszaken en uiai er mem in uernann staal VAN DEN BOOGAERDE E. Stores - Rideaux - Éioffes pcjp Ameubiemants - Tapis ToiJes a Ma'ielas - Papier peinis - Linoleum Toiles Cirses - Lainss Crins - Plumes - Stores-Fious Dantelles de Bruges et Glursy au mètre. 9iii tr*» 11 i t Tapissier-Garnisseur H. Sacramentsprocessie. Onze deelneming. BLOEMENHULDE Oizs Grensarbsiders in Noord-Frankrijk 70.000 in getal. Rijsselstraat, 33 YPER GOEDE WERKLIEDEN GEVRAAGD VINS EN GROS TE KOOP Brcimachien in goeden staat, kunnende bloemen breien. goud in 18 karaat Het is reeds bewezen dat de nieuwe Autos Ev. BAETE-TONNON Koud Buffet Buffet froid Grande Distillerie Dijonnaise OUSTRIC C° Succ. E. Van den Boogaerde Bouwstoffen en Kolen provincie West-Vlaanderen '.inciale Eeuwfeestcommissia Sociale Afdeeling 5-viaIe Afdeeling der Eeuwfeest je, onder het Voorzitterschap van minister Poullet en de Heeren René -e. Volksvertegenwoordiger en Deputatielid van Henegouw, is - in West-Vlaanderen eenen Alge- Prijskamp in te richten tusschen pachters van Werkmanswoningen Eigenhuisbewoners die bouwden of ,,;n met de premien der Openbare teren- «gaat erom de best opgeschikte wo- met alles wat er kan binnen of bui- - gebracht worden om het huiselijk aantrekkelijk en aangenaam te ma- irit te steken en er de bewoners in e mate om te beloonen. doel is niet, te zoeken naar koste- -reubileering noch inrichting. Alles - het bereik blijven van een nor- werkersgezin en bij de beoordee- :ai er rekening gehouden worden •e samenstelling van het gezin en bestaansmiddelen. se aandacht wordt vooral gevestigd je gepaste schikking, smaakvolle rieering, netheid en goed onder- ^4der woonvertrekken en slaapgele- rüJen, je volmaaktst mogelijke orde in de ebrachte voorwerpen en het huis- en er.gerief, het tentoonstellen van binst den jen tijd vervaardigde voorwerpen, de opschik van den koer en aan- keüjkheden de geitenstal, het konijnen en kie- hok, de kleine tuin, bloemenversiering binnen en buiten [leze opsomming is niet beperkend, initiatief blijft volstrekt vrij om nieu- leden bij te brengen, doch alles dient blijven in het kader eener lieve, ver gde werkerswontng. )eze prijskamp moet als school opge- worden waar onze werkmenschen men in de praktijk zien wat ze zoo al men doen om hunnen vrijen tijd aan- iani, nuttig en zelfs loonend door te tngen fc'ie begeert deel te nemen aan dezen istrijd, schrijft op een eenvoudige tkaart aan het adres van den Sekre- s der Sociale Afdeeling Her.ri D'Ar- Meepenstraat 99, te Iseghem.dat hij ^.inschrijving vraagt voor den Pro- ta'en Prijskamp voor Opschik der manswoning, en vergete niet zijnen ui en woonplaats duidelijk op te en. inschrijvingen moéten vóór den 1 gst binnen zijn. )eprijskamp zal plaats grijpen in de ad September aanstaande. )e deelnemers zullen verder recht- leks alle bijkomende inlichtingen ten ?e ontvangen. )e prijskamp kost volstrekt niets aan mededingers en allen die op een eer- emanier gerangschikt worden, zulien levens een eeremetaal en diploma, nog is hebben eenen schoonen prijs te men. De belooningen zullen op eene plech- feestzitting aan de winners uitgereikt den in aanwezigheid der Hoogere 'êrheid Vij wakkeren de organisaties van erkliedende Bouwmaatschappijen, de «iietmaatsehappijen, de Beschermings Meiten, de Afdeelingen van het Werk den Akker, het Woningsfonds, de ödenaars-, Geiten- en Kleinveebonden dezen prijskamp bij hunne leden aan te bevelen en zelf te zorgen 'rde inschrijvingen die globaal mogen Kdiend worden op ééne lijst. Zuivere, onvervalschte melk is vet- ondoorschijnend, wit met een ®te tint van geluw. Als men er eene Maald rechtop in steekt' moet er 5 druppel aan blijven hangen, anders f vervalscht. «geroomde melk is nog zeer voed- omdat door het afroomen het Mehalte alleen er van weggenomen /ij bevat nog water, kaasstof. albu- "e. zouten, suiker en nog wat boter niet geheel afgeroomd is. Daarbij, geroomde melk is zeer gistend, en '«'door, als zij niet overdreven zuur zeer afzettend en gezond voor den '"'ergatlg. 'Stremde of geklonterde melk is zeer gezond. Bij eenigen wordt ze '«emd: Elixir de longue vie Zij :eert gemakkelijk maar is niet ^kelijk om etenzij moet wel door- geslegen en gebroken zijn en dan wat suiker bij is zij zeer verkwik- '«waren. Om melk te bewaren men ze koken en hoe verscher beter, best in aarden pot of in ,jek geëmailleerde pannen. Om het 'randen te voorkomen moet men Mn eerst met koud water spoelen, Mer afdroogen en dan de melk erin &tn. ban na ze gekookt te hebben, laten En in dien aarden pot of in die pan- M 'nooit in hout. ijzer, zink of ko- aatwerk) en weg stellen in koele ^ïsen. COMP .E CHÈ' ES POSTAUX 129.939 Er is hier eene uitmuntende gelegenheid om een handje toe te steken aan een werk van groot sociaal nut. Namens de Provinciale Sociale Afdeeling der Eeuwfeesten De Sekretaris, HENRI D'ARTOIS, Deputatielid De Voorzitter, RENÉ DEBRUYNE, Volksvertegenwoordiger Nam. de Provin. Eeuwfeestcommissie De Sekretaris, JOS. COPPIETERS De Gouverneur-Voorzitter, BARON JANSSENS DE BISTHOVEN Wij hebben het genoegen hierna volgen de artikel uit de Tuinklokke over te nemen Het is dan heel natuurlijk dat onze ver eering van het H. Sacrament niet beslo ten blijft binnen de muren van onze ker ken en dat de triomf van de plechtige uit stelling ook gevierd wordt, langs straten en wegen 't is de H. Sacramentsproces sie. Een feest voor oog en hart van de Christene menschen, een godsdienstige betooging, ingegeven door liefde en aan bidding DeH. Sacramentsprocessie zal uitgaan van Sint-Maartenskerk den Zondag die volgt op H. Sacramentsdag: dus op Zondag 22 Juni. Bij uitzondering zal, op dien Zondag de plechtige Hoogmis ge zongen worden te 9 1/2 u. De processie gaat uit te 10 1/2 u. Schoone traditie bij onze Ypersche Christene mannen, dat ze eraan houden een eerewacht te vormen met bran dend licht rond het Allerheiligste alle standen en alle leeftijden, de werkliedé'n naast de rijken, de jongelingen naast de ouderen, allen zonder schaamte of vrees, maar fier en gelukkig hun geloof zoo schitterend te kunnen bewijzen. Laten we dan die goede traditie in eere houden. Er moet wedijver zijn tusschen onze parochiën en Sint Maartens moet de kroone spannen. En dat de parochianen die op den doortocht der processie wonen hun best doen om door den opschik van hun huis, vlaggen, licht, bloemen en strooisel, het feestkarakter der H. Sacramentsprocessie te verhoogen. Wat is dat te wege Een aandoenlijke plechtigheid die zal plaats hebben op den vooravond van den feestdag van het H. Hart, bijgevolge op Donderdag 26 Juni. Ontelbare kinderen, men mag zeggen al de brave kindertjes van stad, zullen processiewijze, met bloemen in hun handjes, optrekken naar de groote Sint Maartenskerk en daar hun kinderlijke bloemenhulde komen aanbieden aan den Liefde-Koning, wiens Beeld zal prij ken, op ons hoogaltaar, in heerlijken glans... De kinderstoet vergadert aan St-Pie- terskerk en vertrekt te 6 u. En dan, ter wijl een rei van statige engelen die hon derden jongens en meisjes langs de Rijsselstraat, Neermarkt en Leet naar de hoofdkerke leidt, gaan al de klokken van heel de stad aan 't luiden en aan 't jubelen. Te 6 1/2 u. wordt St Maartenskerk als herschapen in een zee van kinderen en bloemen Bloemen, bloemen altijd voort. En al die lieve kindertjes, stralend van blijheid en van vreugde, zingen hun lief ste liederen Koning-Jesus ter eere, en al hun geurige bloemkes bieden zij Hem aan, met hun vurigroode hartjes, of Hij zal tevreden zijn, de Goddelijke Kin dervriend En dan houdt de,Z. Eerw. Heer Deken een korte aanspraak, speci aal voor de kindertjes, en hij geeft den zegen met het Allerheiligste... Aan volk zal het niet ontbreken, noch aan blijde godvruchtige stemming. TREKKING DER VERWOESTE GEWESTEN 5 t. h. 1922. 10 Juni 1930. Gisteren heeft de 97' trekking plaats gehad van de Leening 5 t. h. 1922. van de Federatie der Coöperatieven voor Oorlogsschade. Reeks 186.695 Nr 14 wint één millioen frank. Reeks 46.303 Nr 4 en 7, reeks 149.266 Nr 5 winnen elk 100.000 fr. De andere nummers dezer reeksen alsmede al de nummers der reeks 125.863 zijn uit- keerbaar met 300 frank. Het Fransch Noorden is een der meest nijverige centrums van Frankrijk, en ook een der bloeiendste nijverheidsgewesten. En dit heeft Frankrijk grootendeels te danken aan onze Belgische grensarbei ders, welke eene arbeidskracht van eerste gehalte uitmaakt en dan ook in Frankrijk zeer gezocht is, bij zoover dat alles in het werk wordt gesteld om onze Belgische werklieden naar Frankrijk te trekken hooger loonen, sociale instellingen, kan- tiens, kosteloos vervoer heen en terug per autokamions, enz. Eene andere oorzaak van de Fransche jacht op Belgische ar beiders is ook, dat Frankrijk zoozeer door ontvolking is aangetast, dat het geen armen genoeg meer heeft voor zijne nijverheden, en verplicht is zich tot den vreemde te wenden, zoodat de Fransche nijverheden grootendeels door vreemde arbeiders worden vooruitgeholpen. Daar zijn in Frankrijk meer dan 1 miljoen Italianen, 500.000 Belgen, en honderd duizenden Polen, Tcheken, enz. Wat nu de Belgische grensarbeiders in Fransch-Noorden betreft, deze zijn ten getalle van 70.000. Eiken dag trekken zij de grens over te Godewaersvelde, te Toerkonje, te Halewijn, te Komen, te Wervick, te Feignies, te Jermont, kortom op heel onze grens. Het ministerie van nijverheid en arbeid kondigt betreffende dit getal van 70.000 man de volgende bijzonderheden af Westvlaanderen houdt het rekord met 43,573, zijnde 22,201 mannen en 15,372 vrouwen. De stad Moeskroen, met eene bevolking van 27,000 zielen, levert aan Frankrijk 10,474 arbeiders Dat is bijna de helft van heel de bevolking. Daarna komen het arrondissement Kortrijk met 15,624 mannen en 10,346 vrouwen Kortrijk-stad, 653 Meenen 4,872 Wervick, 3,210; Dottenys, 870; Harelbeke, 780, enz. De provincie Henegouw levert 21,480 arbeiders, waarvan 7,597 uit het arron dissement Doornik 4,901 uit Bergen 4,830 uit Thuin, enz. De Beurs is slap. Het publiek blijft uit de markt en de groote Banken laten deze aan haar eigen over. Wij verkeeren in volle crisis. New-York, dat na de jongste debacle de koersen opgedreven had om het papier af te zetten dat de groote Investement Trust en de groote credietinstellingen opkochten om de debacle tegen te houden, liet de markt zijne specialiteiten los, en de baissiers of dalingmakers maakten van de gelegenheid gebruik om storm tegen de meeste waarden te loopen en ze opnieuw achteruit te drjiven. De toestand van alle grootnijverheden is daarbij niet bemoedigend en doet zeer gerin ge winsten, zooniet verliezen, voor vele onder hen vooruitzien. Het valt dan ook te vreezen dat tal maatschappijen voor 1930 slechts bilans zullen over te leggen hebben en hunne dividenden zullen hebben te verminderen of stop te zetten. Er wordt in het algemeen geene serieuse beterschap voor den herfst verwacht. En. Het is op zulk oogenblik, in volle crisis dus, dat Frankrijk zijne sociale wetten heeft in gevoerd, en dat Belgie zich bereidt om deze te stemmen, sociale wetten waarvan de druk den toestand onzer groot-nijverheden verder moet bemoeilijken. De vooruitzichten, op dit gebied, zijn dus niet bemoedigend. Overdreven democratie, gepaard met over productie, hebben dezen toestand verwekt. Men meende dat er aan den vorigen voor spoed geen einde te voorzien was, en o. m. Amerika, welk dacht door zijn hooge loonen en zijn verkoop op crediet het verbruik van zijne fabricaten uit te breiden, worstelt thans tegen een crisis zonder weerga, nu dat het geen voldoenden afzet meer vindt bij de 5 Vj millioen werkloozen welke de arbeids- stilstand hem op den nek schoof. De algemeene arbeidsstilstand, die vooral in Amerika, Engeland en Duitschland op te merken valt, biedt nog een ander gevaar. De werkloosheid is slechte raadgeefster en levert een prachtige gelegenheid aan het Commu nism om zijn invloed bij de massa te ont wikkelen. Die arbeidsstilstand dreigt van een ande ren kant de budgetten van al de landen te ontwrichten. Immers. De contributiën moeten des te min opbren gen alsdat er min gewonnen is, of althans min zaken gedreven worden. tntusschen. Moeten de geldbezitters zich tevreden stel len met hoogstens 4 en 5 pet. intrest papier tegen, vóór den oorlog. 4 a 5 pet. goud, tegenover een levenstandaard die 8 a 9 maai hooger is. Heeft de stabilisatie van onzen Frank aan 175 pet. eenen tijd onze productie bevoor- deeligd, zij heeft anderzijds tot de levens duurte bijgedragen. Daarbij is vergeten dat Belgie, welk, buiten zijn kolen, geene eigene grondstoffen bezit, een transformatieland is dat alleenlijk, door mindere kostprijzeh, te gen het buitenland kan concurreeren. Nu. Deze kostprijzen staan bijna zoo hoog als elders. Rekent men daarbij dat twee groote afzet gebieden sinds jaren voor den wereldhandel gesloten zijn, met name Rusland en China, en mogelijks, morgen, Indië, dan moet men niet verwonderd zijn dat het met de zaken slecht gaat. iLoonen en wedden houden bovendien geen tred met de verdiensten die er tegenwoordig ar>n verbonden zijn. Er is nog een andere factor die zijn rol speelt, te weten de duizelachtige snelheid waarmede de productiemiddelen, door altijd maar verbeterde productiemethoden, zich hebben te transformeeren, wat aan vele nijverheden zelfs den. tijd niet gunt hunne installatiekosten af te schrijven, vooraleer ze voor nieuwe worden gesteld om te kunnen voortbestaan. Er wordt in sommige middens fel tegen het kapitaal uitgevaren. Nu, 't geld is bijna waardeloos geworden. Het brengt slechts 4 a 5 pet. intrest papier op, en stelt aan allerlei verliezen bloot, die niet te voorzien zijn. Russen zijn geen geld waard, Metal- lleken zijn geen geld waard, Turken en Chi- neezen zijn bijna geen geld waard, zonder te spreken van al de rest. Talrijk zijn thans de familien, die voor gefortuneerd aanzien worden, wier inkomsten door den fiscus aan gesproken worden, en welke pas genoeg heb ben om eere aan hun stand te doen. Was de geldartikel, gedurende zekeren tijd, een goed artikel, thans loont hij zijnen man niet meer. Zoo duurt alles zijn tijd. Moet men daarom van de toekomst wan hopen? Wij denken dit niet; crisissen, net als ziek ten en andere catastrofen, komen geregeld voor, en geene die niet overwonnen worden. Wee echter hunne slachtoffers. Belgische renten, die nu weer in de gunst staan, zijn in den grond, noch min noch meer betrouwbaar als alle andere soliede waarden. Immers, zij zijn totaal afhankelijk van een gezonde geldpolitiek en van den voorspoed van 't land. Geld hebben is wat; geen hebben, wij ge ven dit toe, is wat (ter). Elk is begeerig naar geld; met geld koopt men de boter, doch waar ook is 't dat iemand die geld heeft dit niet geerne verliest. Nu, veel geld is er, sedert bijna twee jaar, aan allerhande zaken ver loren, ten voordeele van dezen die van dit verloren geld hebben geleefd. G. V. E. WATOU, maanden April en Mei 1930. Geboorten. Truyman Maurice, z. v. Fideel en GabrieUs Verbrigghe. Ber.ouwt Michel, z. v. Georges en Hélèr.e Dedeurwaer- i der. Walbrou Gerard, z. v. Julien en Anr.a Decouvelaere. Delbaere Acnes, d. v. Camil- I 1c en Maria Scherpereei. Cordonier Pierre, z. v. Amana en Maria Firey. Vandensteen- I dam Alice, d. v. August en Maria Kesteman. Dupont Michel, z. v. Crner en Zuima Verhaeghe. Overiijdens. Berteloot Philomene. 81 j., wed. v. Alois Brysbaert. Vancalis Melanie, I 80 j., wed. v. Dionis Couwelier. Liefooghe j Henri, 70 j., ongeh. Wydooghe Elisa, 77 j., ongeh. Lemahieu Mathilde, 67 j., wed. v. Ignaas Huysser. Huwelijken. Gille Daniel te Poperinghe en Prinzie Simone te Watou. Lermyte Ca- mille te Poperinghe en Meersseman Celine te Watou. Decalf Jerome en Decrock Ma deleine. Deman Germain en Busson Maria. Sohier André en Cornette Maria. Van Eecke Germain te Poperinghe en Coene Ma ria te Watou. Welkenhuysen te Yper en Lebbe Margarita te Watou. Studie van den Notaris Jacques RAMAULT te Wervick, BURGERSTAND VAN YPER, van 5 tot 11 Juni 1930. Geboorten. Julien Carlé, Dickebusch- steenweg. André Deconinck, Hondstr. Maurice Bruneel, Dickebuschstw. Simonne Vereyck, Zonnebekestw. André Minne keer, Hoornwerk. Madeleine Muylle, Zon- nebekesteenweg. Overiijdens. Van Neer Cyriel, 48 j., schaper, echtg. Romanie Dumortier, Lange Thouroutstr. Leonie Lowier, 71 j., echtg. Richard Verhoest, Pilckemstr. Marie Du- fcret, 82 j., wed. Seraphien Declercq, St Jans Hospitaalstr. Marie Cannoot, 61 j., ongeh., Poperinghestw. Marie Ossieur, 72 j., on geh., Surmont de Volsberghestr. Van El- verdinghe Charles-Louis, 91 j., wed. Rosa Honeye, Capucienenstr. Plancke Leopold, 80 j., gepensionneerde, echtg. Juliette Mil- leville, Lange Meerschstr. Huys Virginie, 81 j., echtg. Van Overschelde Alois, Pan- nenstr. Desmedt Maurice, 10 j., Lange Thouroutstraat. Huwelijken. Moerkerke Alfred, plakker en Vandenbroucke Julia, werkster. De- foor Maurice, schilder en Buysse Julienne, werkster. Slosse Maurice, steenkapper en Gryffon Leonie, fabriekwerkster. Ker- rinckx Fernand, meubelmaker en Jeanne Knockaert. z. b. Neels Marcel, hovenier en Claus Lizie, kleermaakster. Hollebeke Charles, werktuigkundige en Lepercq Mar guerite, dienstmeid. POPERINGHE, van 5 tot 11 Juni 1930. Geboorten. 185. Depuydt Michel, z. v. René en Woen Lucie, Reninghelst. 186. Decuyper Gilbert, z. v. Georges en Huyghe Margeurite, Woesten. 187. Hauspie Frans, z. v. Marcel en Deroo Victorine, Valkenstr. 188. Druant Margeurite, d. v. Albert en Van- devoorde Ivonne, Valkenstr. 189. Lermyte Willy, d. v. Arthur en Stekelorum Augusta, sektie K, 138. 190. Yperman Jean, z. v. André en Denecker Alice. Yperstr. 191. Buseyne Gabrielle. d. v. Elie en Metsu Elza. sektie G, 80. 192. Vermeulen Paul, z. v. Jerome en Delva Germaine, Casselstraat. Overiijdens. 92. Scherpereei Henri. 73 j., z. b., wed. v. Vanhove Louise, Tien Geboden. 93. Dequidt Achille. 63 j., werkman, wed. v. De Byser Romanie, Gasthuisstr. 94. Clabau Adrien. 25 j., werkman, echt®, v. De Coker Martha, Doornstr. Huwelijken. 38. Dewy se Marcel, 23 j., betonbewerker en Verstraete Maria, 24 j., z. b.. b. v. Pop. 39. Tanghe Georges. 29 j.. stoker en Hennaert Lucienne. 26 j., z. b.. b. v. Pop. 40. Osteux Daniel, 23 j., bediende en Boudeweel Madeleine. 19 j., z. b., b. v. Pop. 41. Garmyn Cyrille. 46 j., gemeentesekr. v. Crombeke en Lambrecht Marie. 37 j., z. b. v. Pop. 42. Dequeker Maurice. 23 j.. been houwer v. Haubourdin en Leys Zoe, 22 j., z. b. v. Poperinghe. Beloften. 58. Vanwalleghem Herman, fabriekbestuurder van Rousselaere en San- sen Marie, z. b. v. Poperinghe. 59. Labaere Achille. landbouwer en Deroo Augusta, huis houdster. b. v. Poperinghe. 60. Vanden- bruwaene Maurice, smid v. Poperinghe en Camerlynck Alice, werkster v. Watou. 61. Vandromme Hector, landbouwer v. Poperin ghe en Ver Eecke Martha, landbouwster v. Fontaine-Henrv (Calvados). t (op 5o meters van de Hallen) Tehuis voorScholen, Patronaten - en Maatschappijen op reis - Verfrisschingen Eetmalen aan vasten prijs (op voorhand verwittigen voor groepen'. Prachtige zaal van 200 personen T. S. F. Leeszaal Verscheidene spelen. Leest en verspreidt HET YPERSCHE VOLK MARKTPRIJZEN Yper, 7 Juni. Tëirwe 150-152; koolzaad 411-414: klaverzaad 1600-1800; rogge 72-74; boekweit 215-219; haver 86-88; brouwersgerst 142-144; voedergerst 110-114; erwten 212-214; bloem 211-213; maïs 111-115; paardeboonen 185-188; gruis 76-80; zemelen 113-115; lijn- zaadmeel 160-163; lijnzaadkoeken 142-145; aardappelen 28-32; boter 23-25; eieren 0.64- 0.66; biggen 400. 15 den kilo; strooi 30-33; hooi 60-80; ruw vlas 50-70. Kortrijk, 9 Juni. Witte tarwe 155-160: rogge 80; haver 95; paardeboonen 150; gerst 120; tarwebloem 211; inlandsche zemelen 60; gorte zemelen 84; hooi 65-70; strooi 38-40; aardappelen 35-40; boter 24-25; eieren 0.70- 0.75; Turksche tarwe Plata 111; id. Cinquan tino 156; vreemd lijnzaad 300; inlandsch lijn zaad 245 inlandsche lijnzaadkoeken 142 Amerikaansche lijnzaadkoeken 145; nitraat van Chili 156; lijnzaadolie 685; vlas der Leie 31-110; wit vlas 1000-2000; vlas op den grond geroot 700-1000; ruw werk 500-900; oude sui- kerijboonen 102-104; nieuwe suikerijboonen 110-112. Kortrijk. VEEMARKT. Te koop ge stelde dieren 274; 116 koeien, den kilo op voet 8.00; 104 vaarzen, id. 8.75; 30 stieren, id. 8.50; 24 ossen, id. 8.75. Roeselare, 10 Juni. Tarwe 150; rogge 80; boekweit 155; haver 90; gerst 90; erwten 145; boonen 155; koolzaden 270; lijnmeel 154; vlas 80; aardappelen 30; strooi 35; hooi 75; chi- coreiboonen 100; koolzaadolie 640; lijnzaad olie 682.50; nitraten 156; ammoniak 140; viggens, 16 den kilo; boter 22-23; eieren 0.65. Veurne, 11 Juni. Tarwe 158; rogge 80; haver 90; gerst 100; erwten 160; paardeboo nen 150; aardappelen 30; strooi 34; rogg; strooi 45; haverstrooi 28; weidehooi 70; kla- verhooi 80; lucernehooi 90; voederbeeten 7.00; klaverzaad 6.00; boter 25; eieren 0.62; eend eieren 0.74. Dixmude, 9 Juni. Boter 21-23; eieren 0.60; aardappelen 25-30; tarwe 155-160; rogge 95-100; haver 100-110; strooi 350-360; hooi 700-800. Anderlecht, 11 Juni. VEEMARKT. Te koop gesteld: 238 ossen, den kilo op voet 7.75-9.75; 189 stieren, id. 6.25-8.75; 902 koeien, id. 6.25-8.75. Te azemn, 1,329 stuks. Anderlecht, 10 Juni. VARKENSMARKT. Te koop gesteld 2820 stuks, 8.50-9.50 den kilo op voet. Studie van den Notaris THEVELIN te Meeste OPENBARE VERKOOPING van EENE BESTE HOFSTEDE te RENINGHE (Molenhoek). De notaris Thevelin te Meessen, zal open baar verkoopen in twee zitdagen gesteld Voor den INSTEL op ZATERDAG 28 JUNI 1930 in het Hotel Pax bij de Gebroeders Cluy- se te Kemmel, voor den OVERSLAG op ZATERDAG 12 JULI 1930 in het Hotel Delobelbij M. Henri Des- camps te Kemmel, Studie van den Notaris Emest DE COCK te Yper Korte Thouroutstraat, 4, Yper. INSTEL met PREMIE OP MAANDAG 23 JUNI 1930 te 3 u. zeer stipt namiddag, te Yper ter herberg «Den Nieuwen Telefoon», Marschalk French laan, bij den Heer Ronde- lez-Knoekaert, van; Stad YPER. EEN SCHOON WOON HU I S met HO VENIER HO F te Yper. Zonnebekesteenweg, nr 183. Groot 6 a. 48 ca. Vrij van gebruik. Laatst gebruikt door M. Albert Denorme. Ingenottreding met de geld telling. OVERSLAG; op MAANDAG 7 JULI 1930. INSTEL: DONDERDAG 26 JUNI 1930 OVERSLAG: DONDERDAG 3 JULI 1930 telkens om 2 J_- u. stipt namiddag, ter herberg Hotel des Pompiers gehouden door Leon Decroix, Nieuwstraat te Wervick van EEN WELGELEGEN WOONHUIS thans dienstig voor handelshuis met 50 ca. erve en grond gelegen te Wervick, Nieuw straat, Nr 42. Onmiddellijke Ingenottreding. Instelpremie. n. OPENBARE VERKOOPING van twee schoone BURGERSHUIZEN en een CONCIERGEHUIS TE WERVICK, GROENESTRAAT. De Notaris Ramault te Wervick, zal open baar te koop aanbieden. Stad WERVICK. Lot een. Een BURGERSHUIS met af hankelijkheden en hof, gelegen Groenestraat, gecadastreerd sectie C, Nr 473vg, inhoudende 7 a. 69 ca. In pacht gehouden door M. Fernand Dalle tot 1 Januari 1931. Lot twee. Een BURGERSHUIS met in rijpoort, garage en hof, gelegen Groenestraat, gecadastreerd sectie C, ex Nr 476 s, inhou dende 11 a. 83 ca. Lot drie. Een CONCIERGEHUIS met afhankelijkheden en hof, gelegen Groene straat, gecadastreerd sectie C, ex Nr 476 s, groot 1 a. 78 ca. Deze beide loten in pacht gehouden door Heer Dokter O. Vandekerckhove tot 1 Oc tober 1S30. Rechte van samenvoeging. EENIGE ZITDAG DONDERDAG 10 JULI 1930 te 2 u. namiddag, ter gehoorzaal van het Vredegerecht, Sint Maartensplaats te Wervick. Bezoekdagen: Dinsdag, Donderdag en Vrij dag van 10 tot 12 uur. Kohier van lasten en plan ter studie van gezegden notaris Ramault. worden gevraagd in de Pannenbakkerijen van Haelewijn (Grens), goede loonen. voor Stad in West-Vlaanderen, Ernstige IVIEID om den boven te doen en te heipen zorgen voor jonge kinders. Loon 400 fr. Adres ten bureele van 't blad. Vins authentiques et garantis d'origine 23, Rue Claessens, BRUXELLES Av.MaréchalFoch, LI BO URN E(Gi ronde) Uit oorzaak van Vertrek. Te bevragen Capronstraat, 26, Yper Boterstraat, 6, YPER - - Verkoopt alleenlijk en Diamanten van EERSTE KEUS. o Alles met waarborg. onder alle opzichten voldoening geven en zelfs de verwachtingen van hunnen eigenaar te boven gaan. Neemt inlichtingen aan deze die er een bezitten of aan Tel. 55. Meenenpoort, YPER. Tel. 55. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, dtaainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, de sla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos 6.00 fr. Statieplaats YPER PI. dela Station LokaalLocal C. S. Y. K. H. M. Y. - E C Y. - C P.Y. NOENMALEN aan vaste en matige prijxen. DINERS a prix fixe - Prix moderis aan alle uren. a tout heure. Gekende Wijnkelder - Cave renommee. Fondée en 1836 BRUXELLES Dl JON Aperitifs - Liqueurs - Sirops de fruit Dépöt des produits de ces deux firmes chez M. CEULENAERE a Ypres rue Courte de Thourout, 22. GROOT (Allerhande) KLEIN Zeer genadige prijzen. Spoedige en kostelooze bestellingen ten huize. Telefoon 125 De Haernestraat, 15, YPER.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3