uan hier en elders. JULLO dILLL, 16, Rue de Menin, 16, YPRES. Aanstelling van E.H. oe Jaegner DE ROODE PILLEN HOTEL CONTINENTAL FABR1QUE DE FAUTEUILS Efi TOUS GENRES VAN DEN BOOGAERDE E. VAJIIiEDE Garage Devos <S Dsmanekel Ferdinand uiaterDiey-Riem Stores - Rideaux - Étoffes pour Ameublements - Tapis Toiles a Mateias - Papier peints - Linoléum Toiles Cirées - Laines Crins - Plumes - Stores-Flous Dentelles de Bruges et Ciuny au mètre. li li rre?» nu r- Tapissier-Garnisseur Laffe Daad. In St Maarteiis Booltraa. Oe Processie van het H. Sakrament. Uitslag der prijskampen voor Voorttelend Rundvee gehouden op Donderdag 19 Juni II. T Reeks: Rood Vlaamsch Ras. Sint Niklaaskerk. Rechterlijke Kroniek GEVRAAGD als Pastor van Bixschote Handelaars HET YPERSCHE VOLK,, Zuydschote. GOEDE WERKLIEDEN VINS EN GROS Grande Distillerie Dijonnaise OUSTRIC C° Succ. E. Van den Boogaerde Boterstraat, 6, - - YPER - - goud in 18 karaat Het is reeds bewezen dat de nieuwe Autos Ev. BAETE-TONNON Koud Buffet Buffet froid Bouwstoffen en Kolen Betaalt gij nu niet meer voor pacht van ■ndermans huis Daarbij gij moogt 't ontleende geld ragen voor 10, 15 of meer jaren, en het vroeger wedergeven als gij wilt. De Staat schenst 2500 fr. bouwpremie, verhoogd met 250 fr. voor ieder der 2 j ,ers:e kinders beneden de 16 jaar en met j f^X)fr. per kind voor elk volgend soortge- lijk kind. De Provincie Westvlaanderen geeft den helft dei Staatspremie en de StadYper voegt 20 fr. per honderd der Staatspie- rie erbij. STAD YPER KERK DER PATERS CAPUCIENEN TE YPER Capucienenstraat - Kruisstraat Een nieuwe Gelukzalige FRA.NCISCUS-MARIA van CAMPOROSSO Minderbroeder Capucien COMPTE CHEQUES POStAUX 1 29.989 PLECHTIG TRIDUUM TER ZIJNER EER van 29 Juni tot 1 Juli 1930. Zondag 29 Juni: Onder de Missen van 5 >2, 7 en 9 u.. Gelegenheidsserm. 's Avonds te 5 v u., Plechtig Lof en Sermoen. Maandag 30 Juni: 's Avonds te 7 u., Plech tig Lof en Sermoen. Dinsdag 1 Juli: 's Morgens te 7 u., Plecntige Mis. 's Avonds te 7 u., Plechtig Lof Ser moen en Te Deum. De sermoenen worden gepredikt door E. P. LANDOALD, O. C. Dinsdag rond den middag reed de heer Demuit per rijwiel op den veloweg der baan naar St Jan. Al met eens kwam een auto in volle vlucht uit de tuinwijk Kalf- vaart gereden. De voerder ervan in plaats van te zwenken om den steenweg te ne men reed den veloweg op en reed Demuit omver. Na deze heldendaad begaan te hebben vluchtte hij met nog grootere snel heid in de richting van St Jan voort. De lieer Demuit was erg aan het hoofd ge kwetst. Spijtig is het dat het nummer van den auto niet had kunnen opgenomen worden, wat toegelaten zou hebben aan dien laffen voerder eene welverdiende strat toe te passen. Hel rollen van den donder had, Zondag laatst, de bolders van Sint Maartenskring niet belet op hun post te zijn ter gelegen heid der blijde inhuldiging hunner prach- tig-herstelde booltraa. De Heer Prefekt nam het woord en bedankte te rechte E. H. Onderpastor De Coninck, bestuurder van Sint Maar- tens Congregatie, om het voltrokken en goedgelukt werk dat thans Sint Maartens boltraa in het beste en schoonste bol derslokaal van Yper herschapen heeft, waar oude en jonge liefhebbers in deugd vreugd van dit gezond en vermakelijk spel zullen genieten. Een omstandigheidsgedicht over het edel bolderspel werd met handgeklap begroet, en toen E. H. Bestuurder het woord nam om te bedanken, werd hem eene welverdiende ovatie toegebracht. Sedert 1914, was het de eerste maal dat de Processie uit onze heropgebouwde Kathedraal vertrok. Begunstigd met een heerlijk weder, deed de treffende gods dienstige stoet, na de plechtige Hoogmis, haren ommegang onder de warme zonne- stralen, door de bevlagde straten.. Men bemerkte bijzonderlijk de prachtige groep der Katholieke Turners en deze der Eere-Communikanten van dit jaar. i De schoone gregoriaansche zangen onder de leiding van E. H. Pastor Denys en de kunstige processiemarchen van onze Harmonie Yprianaonder het bestuur van Heer Lionel Blomnie, ver heerlijkten het Hoogweerdige. Rond de rustaltaren der Groote Markt, St Pieterskerk en St Niklaaskerk was er veel volk geschaard rond de stedelijke Overheid om den zegen van het Aller heiligste te ontvangen. Rond 1 Va kwam de processie terug naar de Kathedraal, onder het zingen van den Te Deum en den laatsten zegen van het Sacrament werd gegeven door Z. E. H. Deken Vermaut, begroet door de klaroenen onzer stadspompiers. E. Koeien. 1 prijs 40 fr. 2 prijs 35 fr. 3 prijs 30 fr. 4 prijs 25 fr. 5 prijs 20 fr. 6 prijs 15 fr. 7 prijs 15 fr. 8 prijs 10 fr. 9 prijslO fr. Lampaert Em. id. id. Nuytten Henri Maerten Leon Lozie Camiel Nuytten Henri Maerten Leon Nuytten Henri. Dat het ons toegelaten worde eerbie- diglijk te vragen aan de geestelijke over heid, de mogelijkheid te willen onderzoe ken om, zooals vroeger, het uitgaan der processie vast te stellen om 9.30 u. Alzoo zou de processie geëindigd zijn voor de mis van 11 1/2 u. en al degenen die deel aan genomen hebben, zouden terug zijn voor het noenmaal. Op Tuindag bijzonderlijk, ontvangen deYperlingen hunne bloedverwanten en vrienden en het is dan zeer aangenaam niet al te laat in den huiskring terug te zijn. 2e Reeks Andere Rassen. A. Veer zen van allen ouderdom. Twee eerste prijzen 30 fr. Donck Cyriel en Lozie Camiel 3 prijs 20 fr. Devolder Camiel, B. Koeien. 1 prijs 30 fr. Taveirne Jules. HET BELGISCH RASTREKPAARD TE YPER. KWEEKMERRIES en MERRIEVEULENS Dinsdag hebben te Yper de omschrijvings prijskampen voor merrieveulens en kweek- merries plaats gehad. Ziehier de uitslagen: I' Prijskamp. Merrïeveuiens van 2 jaar, (8 mededingsters)eerste, 100 fr. met zilveren eeremetaal, aan Baelde Charles, te Dranouter, voor Fanny; tweede, 75 fr. met bronzen eeremetaal, aan Lampaert Emiel, Yper, voor Polka de Corroy; derde, 50 fr. met bronzen eeremetaal, aan Leuridan Vic tor, Ploegsteert, voor Tableau III; Steelandt Emiel,Vlamertinghe, voor Laura; Coene Mar cel, Dickebusch, voor Rosette de Vyver; Le- mahieu Remi, Vlamertinghe, voor Mina. II1' Prijskamp. Merieveulens van drie jaar (3 mededingsters)eerste, 125 fr. met zilveren eeremetaal, aan Quaghebeur Pie- ter, Poperinghe, voor Fernande de Thieu; tweede, 100 fr. met bronzen eeremetaal, aan Dochy Jeroom, Elverdinghe, voor Bertha; derde, 75 fr. met bronzen eereemetaal aan, De Paepe Camiel, West-Nieuwkerke, voor Ce- sarine II. III' Prijskamp. Kweekmerries (6 mededingsters)eerste, 300 fr. met zilveren eeremetaal, aan Coene Marcel, Dickebusch, voor Marguerite de Vorst (4 jaar)tweede, 200 fr. met bronzen eeremetaal, aan Sinnaeve Richard, Voormezeele, voor Cora de Voorme- zeele (5 j.); derde, 100 fr, met bronzen eere metaal, aan Nuytten Augustin, Vlamertinghe, voor Lotte (4 jaar). De bewaringpremie van 1000 fr. betaalbaar per jaar en bij vierde gedeelte, voor de mer- riën van 5 jaar en ouder, die eene eerste omschrijvingspremie behaald hebben: eerste termijn, aan Remmery Emiel, Staden, voor Martha de Staden (6 jaar); tweede termijn, aan Devoocht Edward, Brielen, voor Marie de Brielen (14 j.)derde termijn aan Coene Marcel, Dickebusch, voor Vora de Court (7 j.). Prijskampen der stad Yper. Dinsdag ook heeft de stad Yper hare jaar- lijksche paardenmarkt en prijskampen ge houden. 1' Prijskamp. I. - Ruinpeerden van drie jaar en daarboven: eerste, gulden eere metaal en 40 fr., aan Wed. Huyghe, Rening- helst; tweede, zilveren en 35 fr., aan Sinaeve Richard, Voormezeele; derde aan Vander - haege-Camiel, West-Roosebekevierde aan Wed. Cailliau Langemarck; vijfde aan De- blonde Jules, Langemarck; zesde aan Haa- gedoorne Jeroom, St-Jan. II. - Paarden van 30 maanden: eerste, guld. eeremetaal en 40 fr., aan Comyne Emiel, St- Jan; tweede, zilveren en 35 fr., aan Allaer Ch., Langemarck; derde, aan Dereeckx Fl., Dranouter; vierde aan Vandecandelaere Ern., Wervick; vijfde aan Wed. Loncke, Poperin ghe; zesde aan andecasteele Jer., Poperin ghe; zevende aan Carey Aug., Nieuwkerke. III. - Paarden van achttien maanden: eer ste, gulden eeremetaal en 40 fr., aan Parret Charles-Louis, Houthem; tweede, zilveren eeremetaal en 35 fr., aan Wed. Leiieur, Po peringhe; derde aan Nuytten Augustin, Vla mertinghe; vierde aan Dierickx Florent, Dranouter; vijfde aan Verhaeghe Achiel, Boesinghe; zesde aan Lemahieu Honoré, Poperinghe. IV. - Hengstenvculens: eerste, gulden eere metaal en 30 fr., aan Wed. Termote, Elver dinghe; tweede en derde, niet toegekend; vierde aan Coene Marcel, Dickebusch. 2'' Prijskamp. I. - Meries van drie jaar en daarboven: eerste, gulden eereme taal en 50 fr. aan Steelandt Emiel, Vlamer tinghe: tweede, aan Wed. Termote. Elver dinghe; derde aan Verbrugghe H., St-Jan. II. - Merries van dertig maanden: eerste, gulden eremetaal en 40 fr., aan De Paepe Camiel, West-Nieuwkerke. III. - Merries van achttien maanden: eer ste, gulden eeremetaal en 40 fr.. aan Couwy Ernest, Brielen; tweede, aan Verbrugghe Henri, St-Jan; derde aan Comyn Charles, West-Nieuwkerke; vierde aan Demuyt Mau rice, Brielen. IV. - Merrie veulens: eerste, gulden eere metaal en 30 fr. aan Delvoye Petrus, Poelca- pelle; tweede aan Masschelein Cyriel, Boe singhe; derde aan Leuridan Victor, Ploeg steert; vierde, aan denzelfde. STAD YPER Donderdag 3 Juli, 's avonds te 8 uur Heilig Uur. Zondag 6 Juli H. Missen te 6, 7, 8 en 9 uurte 10 uur. plechtige Hoogmis 's namiddags te 3 uur, Vespers, Sermoen en Lof. Dinsdag 8 Juli, na het Lof Processie met het Beeld van O. L. Vrouw naar het Kapelleke. De sermoenen zullen gepredikt worden door E. P. Theyskens, Redemptorist. A. Stieren zonder volwassen tanden: I prijs 30 fr. Nuytten Henri. B. Stieren met volwassen tanden. 1 prijs 40 fr. Lampaert Emiel 2 prijs 30 fr. Lemahieu Cyr.; prijs 20 fr. Taveirne Jules. C. Veerzen hoogstens 2 ml wassen tan- den of zonder. I prijs 30 fr. Lozie Camiel - Prijs 25 fr. Maerten Leon. D. Veerzen met meer dan 2 volwassen tonden. 1 Prijs Lozie Camiel. ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD Maandag 30 Juni om 17 uur. DAGORDE 1. - Processen-verbaal der zittingen van 26 Mei en 2 Juni 1930. 2. - Stadseigendommen. - Verkoop van grond. 3. - Autobusdiensten. - a) Westnieuwkerke- Yper; b) Rousbrugge-Yper. 4. - Openbaren Onderstand. - Ontslag van pacht. 5. - Openbaren Onderstand. - Verhooging van kredieten. 6. - Nieuw Sanatorium voor Mannen te Pope ringhe. - Medewerking der Stad. 7. - Stedelijke Huishoudschool. - Begroo ting 1930. 8. - Gemeentefeesten. - Programma. 9. - Mededeelingen. Plechtige Octaaf ter eere van O. L. Vrouw van den Vesten, vereerd in het Kapelleken Nood zoekt Troost Dinsdag 1 Juli, te 8 uur 's avonds Rozenkrans, Sermoen en Lof. Gedurende de Octaaf na Je H- Mis van 6 uur. Onderrichting te 7 uur,plech tige H. Mis voor de Leden van de Broe derschap 's avonds te 8 uur. Rozen krans, Sermoen en Lof. Vanover... Jules en Soete Cyriel, beiden van Boesinghe, worden vervolgd voor wederzijdsche slagen. Soete stelt zich daarbij aan als burgerlijke partij, bewerende verwondingen van Vanover... ontvangen te hebben. Wanneer men de twee betichten beschouwt komt de zaak heel verwonderlijk voor want de eerste, slechts een goede vuist hoog zou zich wel gewacht hebben, meent men, een groote kerel zooals de tweede betichte aan te vallen. De verklaring van den veldwach ter slaat seffens het plan der burgerlijke partij in duigen. De rechtbank oordeelen- de dat de eerste slechts in staat van wet tige zelfverdediging gehandeld heeft, spreekt hem vrij zonder kosten, veroor deeld de tweede tot 30 fr. boete of 10 da gen, verwerpt den eisch der burgerlijke partij en verwijst hem tot de kosten. Van Isenb... Victor en Sab... Valere, van Staden, dip aan den haak gelegen hadden worden ieder tot 26 fr. boete of 8 dagen gevang veroordeeld, voorw. voor elk gedur. 5 j. De 2e betichte was van oordeel dat er niet gevochten was ge weest doch enkel van weerskanten wat slagen toegebracht Hofl... Lucien, van Wervick, die twee ruiten bij eene gebuurvrouw inge worpen had, wordt tot 30 fr. boete of 10 dager, gevang veroordeeld, voorw. ged. 5j. And... Gabrielle, van Gits vervolgd voor eerroovende verklaringen, bekomt vrijspraak, daar de feiten niet onder de toepassing der wet vallen. Be... Daniel, van Yper, wordt we gens smaad tot 26 fr. boete of 8 dagen gevang veroordeeld, voorw. ged. 5j. Go... Felicievan Locre, voorlichte gewelddaden 10 fr. boete of 2 dagen, Voorw. ged. 1 j. Van Bent... Octave, die oorzaak-van een auto-ongeval was, ten gevolge waar van de jonge Gerard Lefieuweenebegten- dige werkonbekwaamheid welk op 30 o/o mag geschat worden, ondergaan heeft, wordt veroordeeld om ten titel van scha devergoeding eene som van 1488 fr. -f- 51329.70 dus samen 52817 fr. 70 te betalen daarbij wordt hij tot de kosten verwezen. De familie Sed...-Mas... (vader, moeder en 2 zoons) staan nog eens te rechte, dit samen met Mat... Maria, Malf... Yvonne en Cous... Jan. Voor en kele slagen vader Sed... en zoon Michel elk 26 fr. of 8 dagen, Michel voor een ander feit nog 26 fr. of 8 dagen, dezelfde voor een 3e feit 30 fr. of 10 dagen de zoon André voor slagen met onbekwaam heid 50 fr. boete of 15 dagen gevang. Vrouw Sed..., voor heleedigingen 10 fr. boete of 2 dagen. Malf... Yvonne voor slagen 26 fr. of 8 dagen, voorw. ged. 5 j. Mat... Marie en Malf... Yvonne voor be- leedigingen elk 10 fr. of 2 dagen, voorw. ged. 1 j. Cous... Cam., wegens dronken schap 15 fr. of 3 dagen. ROUWBERICHTEN In den nacht van Woensdag 18 tot Donderdag 19 dezer, is schielijk overle den te Brugge, in den ouderdom van 72 jaar, ons gewezen Stadsgenoot Heer Camiel Ancion. Zijn lijk werd Maandag naar Yper overgebracht. De plechtige teraardebesteiling had Maandag plaats om 11.30 uur. Een groot getal Vrienden en Kennissen hadden er aan gehouden er aan tegenwoordig te zijn. M. Ancion was na den oorlog niet heel en al van Yper afgestorven, daar hij ge durende den zomer zijn Kasteel op den Meenensteenweg bewoonde. M. Ancion had zich gedurende den oorlog ter be schikking van het Belgisch Gouverne ment gesteld en werd Instructeur in het Kamp van Hault-bij-Eu. Het Ypersche Volk biedt aan Mevr. Ancion en aan den Heer Luitenant An cion, zijne rechtzinnigste deelneming aan in het pijnlijk verlies dat zij komen te ondergaan. voor Stad in West-Vlaanderen, Ernstige MEID om den boven te doen en te helpen zorgen voor jonge kinders. Loon 400 fr. Adres ten bureele van 't blad. Deze plechtigheid had plaats op Donderdag 19 Juni, zijnde H. Sacramentsdag. 's Morgens kwam een vervaarlijk onweer de toebereidselen zoowat verhinderen, maar nauwelijks waren de donderwolken voorbij en werd het na regen zonneschijn of een ongewone drukte ontstond in dorp en om trek: opschriften, groen, bloemenkransen, draperijen, wimpels en vlaggen kwamen voor den dag; elk deed zoowel zijn best, dat in een paar uren tijds dorp en straten en huizen een echt feestelijk uitzicht hadden gekregen. Een stoet, een schoone lange stoet, vormde zich om 2,30 uur bij 't Smiske op den steenweg Yper-Diksmuide. Wat we in dien stoet zooal te zien kregen?... Flinke ruiters, fier op hun prachtig gepinte paarden, mooi opgesmukte wielrijders, verschillige welgeluk te praalwagens: de Boerderij, het Neerhof, de Nieuwe Tijd; verders de kinderen der scho len, groepen van een en andere Bonden, en ook de muziekmaatschappij van Oostvleteren, die heel bereidwillig dit feest met haar heer lijke aria's was komen opluisteren. In het geestelijk gedeelte allerhande voor stellingen en groepeeringen onder welke de zingende Hosannagroep en de majestatische Hemelwagen die bijzondere belangstelling wekten. Om 3 ure kwam de nieuwe Herder aan, samen met den Z. E. H. Vermaut, Deken van Yper, Aan het huis van M. René Lepla werd de herderlijke staf aangeboden door het zoontje van M. Emiel Poissonnier en in naam van Kerkraad en gansche parochie werd de welkomgroet uitgesproken door M. Camiel Haghedooren. Hierna defileerde de heele stoet vóór Ge huldigde en Overheden en trok, begeesterd door de dreunende stapmarschen der Muziek, langs de schoon versierde straten en onder de smaakvolle opgetrokken praalbogen, dorp- waarts. 't Was ruim 4 ure toen E. H. Pastor, opge leid door Z. E. H. Deken en gevolgd door een overgroote menigte aan het schoone kerkje van Bixschote kwam, dat voor de gelegenheid in rijken tooi stond. Aan de deur der kerk werden de sleutels den E. H. Pastoor aange boden door het dochtertje van M. Albert Beeuwsaert. Ter kerk had de liturgische aan stelling van deïï nieuwen Zielenherder plaats, bij welke als getuigen optraden: E. H. Du- quenoy, Pastor van Reninghelst en E. H. Lebbe. Pastor van Beveren a/Leie. Om 5 L ure werd in de zaal van het Kloos ter aan de talrijke genoodigden een feest maal aangeboden, tijdens welke Z. E. H. De ken en de Heer Alfons Peene, Burgemeester van Bixschote, het woord nam om hulde te brengen aan den Gevierde en wenschen voor te brengen tot welzijn en heil der parochie Bixschote. De E. H. Coussement drukte zijn groote voldoening uit over de gulhartige ont vangst, stuurde een dankwoord aan allen die hiertoe in een of andere manier hadden bij gedragen en zegde de hoop te koesteren, gesteund door Gods gratie en het goedig meewillen van eenieder, met welslagen te mogen arbeiden aan het geestelijk en tijde lijk geluk zijner parochianen. Waarlijk, Bixschote heeft zijn best gedaan om zijn nieuwen Herder te huldigen zoo 't behoort. Menschen van Bixschote, gij haalt er eere van! Het Gemeentebestuur en de inrichters van het feest danken dan ook allen die op eenige wijze medehielpen tot de versiering van het dorp en tot het opluisteren van den stoet. Het Ypersche Volk >i voegt zich bij de feestvierenden van Bixschote en zegt: E. H. Coussement, ad muitos annos! v;iegiU!tj werden gesnngerd. k'.va men onzacht op den grond terecht na van het dak te zijn gerold. De loods was erg gekwetst en werd eveneens naar een kliniek overgebracht. Onder vraagd. verklaarde hij dat het gemis aan wind hem belet ha l hoog genoeg te stijgen. De Engelsche invalied kloeg van inwendige pijnen en kwetsuren aan den schedel, terwijl zijn kameraad een schouder verstuikt had. Beiden werden op eigen verzoek naar een ho tel gevoerd, waar de gendarmen hen zijn gaan ondervragen. De Engelschen heetenEric Mc Elroy en J.-A. Schrieffs. beiden uit Londen. BREEDENE. Ophefmakende Diefstal. - Eene hoeveelheid spring tuigen ontvreemd. Men heeft twee der bandieten aangehouden, die den bewaker van het munitiepark van 't bosch van Houthulst aangerand had den. Deze zaak schijnt eene groote uit breiding te zullen nemen. Vier andere aanhoudingen werden Zondag te Oost ende gedaan, waartusschen deze van twee gekende kommunisten. Er zou den verscheidene wagons metalen door de bandieten gestolen zijn en. wat erger is. zou men eveneens het munitiepark «Duitschland» van Bree- dene geplunderd hebben. Tusschen de personen, die Maandag morgen aangehouden werden is een meestergast, belast met de vernieling van betonnen schuilplaatsen, en die te Middelkerke woonthij ontvreemde dynamiet, dat hem voor zijn werk toe vertrouwd was, en verving het door eenvoudige kanonpoeder. Er is te Middelkerke nog eene an dere aanhouding gedaan in nogal zon derlinge omstandigheden. De betrok ken persoon was eigenaar van een auto en hij vermoedde niet eens de beschuldiging die op hem woog. toen de gendarmen hem zijne hulp vroegen om den aangehouden meestergast naar het gevang van Brugge te voeren. En de eigenaar van den auto stond niet weinig te zien toen men hem zelf, te Brugge, ter beschikking van den pro- kureur des Konings opsloot. BREEDENE. De diefstallen van ontploffingsstofïen. - Zonderlinge ont dekkingen. Maandag nacht heeft de endarmerie van Oostende te Bree- dene eene nieuwe aanhouding gedaan inzake den diefstal van munitie. Het onderzoek, geleid door de gendarine- riebrigade van Oostende, op last van het parket van Yper. brengt zonder linge feiten aan het licht. Zoo heeft een officier der genie, die Maandag avond ter plaats kwam om de voor zorgsmaatregelen te nemen om gansch het oorlogsarsenaal te Breedene in veiligheid te brengen, tot zijne groote verwondering in een der onderstanden eene groote hoeveelheid allerlei voor werpen ontdekt zooals pendulen, kunstvoorwerpen, kleederen, werkge- reedschap en een volledig inbrekers- gerief. Men veronderstelt dat de bende die verleden winter, tal van villas plunder de aan het strand, van dezen onder stand zijne stapelplaats gemaakt had. Studie van den Notaris Jacques RAMAULT te Wervick. vraagt eene aankondiging in Zondag laatst had alhier de aanstelling plaats van den nieuwen pastoor E. H. Dejaegher, gewezen onderpastoor te Bis- seghem. Om hunne genegenheid te betoo- nen tot hunnen gewezen onderpastoor hadden twee muziekmaatschappijen en meer dan 400 inwoners van Bisseghem er aan gehouden zich naar Zuydschote te begeven om aan zijne aanstelling tegen woordig te zijn. Gansch het dorp was versieid en den stoet die den nieuwen herder naar de kerk leidde was heel goed ingericht. De geestelijke plechtigheid was heel indrukwekkend en tijdens den lunch wer den er verscheidene aanspraken gehou den. Het Ypersche Volk biedt aan den nieuwen herder zijne oprechte gelukwen- schen. Ad muitos annos. YPER. Onweder. Nadat we Zondag noen door eene stikkende hitte gekwollen werden verduisterde het ge luchte zoodanig dat het rond vier ure bijna donker was. Stilaan hoorden wij het onweder naderen en omstreeks vier ure en half scheen het zijn hoogte punt bereikt te hebben. Een felle blik sem dadelijk gevolgd door een rate lenden donderslag zegde ons maar al te wel dat hij in 't gebuurte gevallen was. En inderdaad in de Elverdinghe- straat was de top van een hoogen puntgevel neergehaald, gelukkiglijk zonder brand te veroorzaken. Verders werden hier en daar hoornen en schoorsteenen geraakt. OOSTENDE. Luchtvaartongeval. - Een vliegtuig valt op een dak. - Vier personen gekwetst. Zaterdag na middag huurden twee Engelschen, waarvan een oorlogsverminkte zonder beenen, op het vliegplein van Oostende een toerismvliegtuig om zich naar Ab beville in Frankrijk te begeven. Het toestel werd geloodst door Armand Bolline. Pas was het toestel uit het vliegplein van Steene vertrokken of het schuurde tegen de daken der na burige huizen. Alzoo werd het dak van vijf huizen zonder verdieping, in de Oogststraat. min of meer beschadigd. Het toestel plofte daarna op het dak van een gebouw, in de Van Dijckstraat. De staart van het vliegtuig trof vrouw Louise Opstael. die aan het werk was in de koer eener naburige woonst en die in allerhaast naar eene kliniek moest overgebracht Worden. De onge lukkige vrouw was den schedel geklo ven en men oordeelde, dat haar toe stand hopeloos was. De loods en de passagiers die uit BURGERSTAND VAN YPER, van 19 tot 25 Juni 1930. Geboorten. Coussement Rosanna, Kalf- vaart. Coppens Jean, Bruggestw. Pis- sonnier Julia. Dickebuschstw. Coomans Man;, St Jacobstr. Wullus Jacqueline, St Jacobsnieuwweg. Slosse Willy, St Ja- cobsnieuwweg. Logie Georges Hondstr. Canjein Bernard, Hondstr. Logie Julien, Néerstr. Logghe Yvonne. Zonnebekestw. Ossieur Franqois, Basculestr. Neirynck Odette. Capucienenstraat, Overlijdens. Devos Maria. 27 j., Regen tes, ongeh., Lombaardstr. Moeyaert Maria- Theresia, 66 j., z. b.. wed. Gruwier Henri, Dickebuschstw. Vandenkerckhove Marie, 70 j., z. b., echtg. Knockaert Constantin, Lan ge Thouroutstr. Delannoy Fidelia, 79 j., z. b„ wed. Vandamme Amand, Rijselstw. Huwelijken. Vanuxem Augustus, wever en Ccfïyn Margareta, fabriekw., b. te Yper. Bertier Augustus, schilder en De Visschere Malvina, huishoudster, b, te Yper. Dewaele Robert, uurwerkmaker en Dekeyzer Augusta, z. b.. b. te Yper. Vanaudenaerde Joseph, handelaar te Rousselaere en Rommens Mag- dalena, z. b. te Yper. MARKTPRIJZEN Yper. 21 Juni. Tarwe 150-153 koolzaad 412-415; klaverzaad 1500-1800; rogge 77-80; boekweit 212-215; haver 83-85; brouwersgerst 130-132; voedergerst 77-80; erwten 210-212; bloem 212-215; maïs 110-112; paardeboonen 171-173; gruis 86-88; zemelen 116-118; lijn- zaadmeel 152-155; lijnzaadkoeken 139-142; aardappelen 28-32; boter 22-24; eieren 0.67- 0.70; biggen 380, 15 den kilo; strooi 30-33; hooi 60-80; ruw vlas 50-70. worden gevraagd in de Pannenbakkerijen van Haelewijn (Grens), goede loonen. Studie van den Notaris THEVEL1N te Meesse OVERSLAG: ZATERDAG 12 JULI 1930 om 3 H u. zeer stipt in het Hotel Delobelbij M. Henri Des- camps te Kemmel, van Gemeente RENINGHE. Eene beste nieuwgebouwde HOFSTEDE, met weiden en zaailanden, gelegen te Renin - ghe. langs de Molenstraat, groot 6 ha. 87 a. 37 ca., verdeeld in vier koopen. Gebruikt door Jerome Vandamme, land bouwer te Reninghe, tot 1 October 1930, mits 6.186 fr. 's jaars boven de lasten. Boomprijs: 490 fr. Recht v. samenvoeging. Zie plakbrieven met plan. OVERSLAG: DONDERDAG 3 JULI 1930 om 2 ure stipt namiddag, ter herberg Hotel des Pompiers gehouden door Leon Decroix, Nieuwstraat te Wervick van EEN WELGELEGEN WOONHUIS thans dienstig voor handelshuis met 50 ca. erve en grond gelegen te Wervick. Nieuw straat, Nr 42. Onmiddellijke ingenottrediixg. n. OPENBARE VERKOOPLNG van twee schoone BURGERSHUIZEN en een CONCIERGEHUIS TE WERVICK, GROENESTRAAT. De Notaris Ramault te Wervick, zal open baar te koop aanbieden. Stad WERVICK. Lot een. Een BURGERSHUIS met af hankelijkheden en hof. gelegen Groenestraat, gecadastreerd sectie C, Nr 473'g, inhoudende 7 a. 69 ca. In pacht gehouden door M. Fernand Dalle tot 1 Januari 1931. Lot twee. Een BURGERSHUIS met in rijpoort, garage en hof, gelegen Groenestraat, gecadastreerd sectie C, ex Nr 476/s, inhou dende 11 a. 83 ca. Lot drie. Een CONCIERGEHUIS met afhankelijkheden en hof, gelegen Groene straat. gecadastreerd sectie C, ex Nr 476/s, groot 1 a. 78 ca. Deze beide loten in pacht gehouden door Heer Dokter O. Vandekerckhove tot 1 Oc tober 1930. Rechte van samenvoeging. EENIGE ZITDAG DONDERDAG 10 JULI 1930 te 2 u. namiddag, ter gehoorzaal van het Vredegerecht, Sint Maartensplaats te Wervick. Bezoekdagen: Dinsdag, Donderdag en Vrij dag van 10 tot 12 uur. Kohier van lasten en plan ter studie van gezegden notaris Ramault. Vins authentiques et garantis d'origine 23, Rue Claessens, BRUXELLES Av.MaréchalFoch, LlBOURNE(Gi ronde) Fondée en 1836 BRUXELLES Dl JON Apéritifs - Liqueurs - Sirops de fruit Dépot des produits de ces deuxfirmes chez M. CEULENAERE a Ypres rue Courte de Thourout, 22. -Verkoopt alleenlijk en Diamanten van EERSTE KEUS. o Alles met waarborg. onder alle opzichten voldoening geven en zelfs de verwachtingen van hunnen eigenaar te boven gaan. Neemt inlichtingen aan deze die er een bezitten of aan Tel. 55. Meenenpoort, YPER. Tel. 55. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen hoofdpijn, draainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, de sla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos fr. Statieplaats YPER PI. dela Station LokaalLocal C. S, Y. K. H. M. Y. E C Y. - C P.Y. NOENMALEN aan vaste en matige prijxen. DINERS a prix fixe Prix moderis aan alle uren. a tout heure. Gekende Wijnkelder - Cave renommee. Studie van den Notaris Ernest DE COCK te Yper Korte Thouroutstraat, 4, ïper. OVERSLAG: op MAANDAG 7 JULI 1930 te 3 u. zeer stipt namiddag. te_YPer ter herberg Den Nieuwen Telefoon», Marschalk French laan, bij den Heer Ronde- lez-Knockaert, van: Stad YPER. EEN SCHOON W O O N HU I S met HOVENIERHOF te Yper. Zonnebekesteenweg. nr 183. Groot 6 a, 48 ca. Vrij van gebruik. i Laatst gebruikt door M. Albert Denorme. Ingenottreding met de geldtelling. Slechts ingesteld 12.000 fr. GROOT (Allerhande) KLEIN Zeer genadige prijzen. Spoedige en kostelooze bestellingen ten huize. Telefoon 125 Oe Haernestraat, 15, YPER. Leest en verspreidt HET YPERSCHE VOLK

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3