i [Crédit Anversoisj M hier a sun. Breuken FABRIQUE DE FAUTEUILS Efi TOUS GENRES DE ROODE PIlLt. VAN DEN BOOGAERDE E. Ferdinand uiaterDieyliem Ypersche Kroniek. JULES BILLE, 16. Rue de Menin. 16, YPRES. HOTEL CONTINENTAL Zonda^rust. TUINDAG 1930 Stores - Rideaux - Étoffes pour Ameublements - Tapis Toiles a Matelas - Papier peints - Linoléum Toiles Cirées - Laines Crins - Plumes - Stores-Flous Dentelles de Bruges et Cluny au mètre. Tapissier-Garnisseur 6, Rue de Menin, GEMEENTEFEESTEN Dixmndestraat, 18, YPER Kerkelijk Nieuws 1. - Rijsselstraat. Arme Kerken en Missiën Ter gelegenheid der HEROPENING DER KATHEDRALE Gothieke Kerkstoelen in eik. Engelsche Bedevaart Prijsnitdeeling onzer Kath. Scholen. In de Maria' school. In St Maartenskring. St Aloysius school. St Michiels school. C. Batthen v. d. "Ballon,, Popcringhe, De Britisch Legion in onze Kathedraal. Het muziek van Leers Londensche Bedevaart Muziekschool. Kerk der E.E. PP. Karmelieten. GEVRAAGD Ouderdomspensioenen. Prinses Astrid Yper. Autobussen gebombardeerd. Al de autobussen die de werklieden naar Frankrijk voerden, keerden Maandag reeds in den morgen weder met gebroken ruiten.'s Avonds kwam ook langs Mee- nen gereden, de autobus met de muzie kanten der Ypriana die van Gent te rugkeerde, waar ze ter gelegenheid van de bloemfeesten een concert waren gaan geven. Zij werden ook gebombardeerd en sommigen zelfs zijn gekwetst. St-Jan-bij-Yper. Ongeval. Donderdag avond, om 7 u. was Cyriel Saelens, 33 jaar oud, vader van vier kin deren en alhier woonachtig bezig met zakken aardappelen te lossen, toen hij een volle zak die omsloeg op zijn linker been kreeg met het ongelukkig gevolg dat dit leelijk gebroken werd. Inderhaast werd hij ter verzorging naar het hospitaal van Yper overgebracht. Poperinghe. Werkongeval. Een smartelijk ongeval gebeurde in de in aanbouwrijnde fabriek Vandersmet, ge legen achter de statie. Door het bre-.en van een koord sloeg de stelling nedei ui een keper brak door. De metser Camiel ONDERSCHEIDING KEMMEL VLAIWERTÏNGHE VINS EN GROS Grande Distillerie Dijonnaise OUSTRIC C° Succ. E. Yan den Boogaerde Bouwstoffen en Kolen Ev. BAETE-TONNON Koud Buflet Buffet froid De Apotheek van M. Van Walle- ghem, Statiestraat, zal alleen open zijn op Zondag 10 Oogst 1930, en opl Vrijdag 15 Oogst (O. L. Vrouw Hemel-I vaart) zal alleen open zijn de apotheek) van M. Weckesser, Diksmudestr. COMPTE CHÈ'jl 'ES POSTAUX 129.989 Zondag 10 Oogst, om 11 uur, Concert op de Groote Markt, door de Socia listische Harmonie. Om 16 uur. Prijskamp in 't bollen, Dixmudesteenweg, door De Dap pere Bolders Om 17 uur, Concert, op de Groote Markt, door de Stadsharmonie van Rousselaere. Om 21 uur, Volksbal, in de Halle. Vrijdag 15 Oogst, om 13 uur, Groote Velokoers, 10e jaar, Groote Prijs van Yper. Om 20 uur, Concert, op de Groote Markt, d. de Vlaamsche Harmonie. Om 22 uur, Prachtig Vuurwerk. Zondag 17 Oogst, om 12 uur, Concert op de Groote Markt, door de Maat schappij Ste Cecilia Zonnebeke. Om 11.30 uur, Plaatsen van den eer sten steen der Kaaimuren. Om 15 uur, opvoering van Gudrun door het Vlaamsch Volkstooneel op Stads-Vestingen. Om 18 uur, Turnfeest, op de Groote Markt, door de Liberale Turners van Yper De Onvermoeibaren Zondag 24 Oogst, Groot Vliegfeest, op het Ypersch Vliegveld te St Jan. van de kinderen niet alleenlijk de groote I scholieren stellen er ware kunstgewroch- ten ten toon, maar de kleine ook der be waarschool mogen fier zijn over hun werk, bijzonderlijk over drie breede wol len halsdoeken, die ze zoo vlug en zoo keurig kunnen verveerdigen. H. V. BANK BEURS WISSEL) Donderdag 14", vigilie van O. L. Vr. Hemelvaart, geboden vasten en vleesch- derving Vrijdag 15" is het toegelaten vleesch te eten om reden van den hoogdag. In St MAARTENS: Aan de Derde-Ordelingen zal de Gene rale Absolutie gegeven worden op Dins dag 12 Augustus (Feestdag van de H. Clara) alsook op Vrijdag 15 Augustus, feestdag van O. L. Vr. Hemelvaart. In St PIETERS OP ZONDAG 10 AUGUSTUS 1930. Te 8'/i uur gezongene mis voor Labaere Gustaaf. Wij zijn gelukkig, tot vreugde der ouders en tot aanmoediging der kin deren, hier de namen te laten volgen van degenen die, in de bloeiende Maria' school bijzonder hebben uitgemunt en in de wedstrijden de eerste plaatsen ver dienden. le Studiejaar: 1. Dewulf Laura; 2. Devriese Marie-José3. Deweerdt Mar guerite. 2" Studiejaar1. Bouckaert Madeleine; 2. Desmet Marie-José; 3. Bekaert Elza. 3e Studiejaar8,5/10 der punten be komen doorSoubry Maria en Garreyn Georgette. 4e Studiejaar9/10 Bollingier Esther, Takaes Marguerite, Hoedt Irène en Magy Juliska. 5e Studiejaar: 9/10: Matthys Aline; 8,5/10 Cardinael Suzanne. 6C Studiejaar9,5/10: Bollingier Ma- rie-Henriette8,5/10: Casier Rachel, Soete Marie-Thérèse en Dewijze Elisa beth. 7e Studiejaar: 9/10: Cardinael Elisa beth 8,5/10 Dezitter Elisabeth, Cat teeuw Christine, Dethoor Lucienne en Deknudt Marie-Madeleine. 8e Studiejaar: 8,5/10; Desramault Agnes, Flamey Elisabeth en Konse Ma rie-Louise. Huishoudklas. 9/10 Den Exter Solange 8,5/10 Ca- semaeker Hélène. II. - Capucierienstraat. LAGERE GRAAD. le Studiejaar9/10 der punten beko men doorDebouvere Antoinette en Wy- ckaert Maria: 8,5/10: Willaert Marcel, Vermeersch Gerard en Tancré Robert. 2l' Studiejaar8,5/10Hauspie Hen- riette eu Vanderbeke Raymonde. MIDDELBARE GRAAD. 3C Studiejaar8,5/10 Lodewyck Si- mone en Dekeuwer Marie. 4e Studiejaar: 9,5/10: Vansevenant Madeleine en Elle Godelieve 8,5/10 Jacobs Julia. HOOGERE GRAAD. 5e Studiejaar8,5/10 Leroy Martha en Verslype Ida. 6e Studiejaar9/10Var.toest Ga- brielle 8 1/9/10 Vandamme Marguerite en Hauspie Marie-Louise. In 't gesticht der «Zwarte Zusters» (Rijselstraat) wordt een tentoonstelling ingericht van misgewaad ten gerieve van de arme kerken en missiën. De tentoonstelling, waartoe iedereen uitgenoodigd wordt, zal plaats hebben op Dinsdag 12- en Woensdag 13 Oogst, telkens van 10 tot 12 u. en van 2 tot 4 u. TENTOONSTELLING. Wilt ge zien hoe flink er gewerkt wordt in de Mariaschool, bestuurd door de Zus ters Lamotte (Rijsselstraat) Bezoekt de tentoonstelling van de werken der leer lingen, van af Zondag 10 tot 17 Augustus. Toegang vrij en kosteloos Op Zondag 17 Augustus komt Z.H .Mgr Leys naar Yper. Hij is een edelmoedige Vlaamsche zendelingen taai werker voor de uitbreiding van Christus' Rijk in de verre missielanden. I Bruggeling van geboorte, hij behoort tot de Congregatie der Witte-Paters van Afrika. Pas 41 jaar oud, werd hij op tweeden 'Paaschdag 11. tot Bisschop gewijd in de Hoofdkerk van Brugge. Toekomende maand vertrekt hij opnieuw naar zijn uit gestrekt missieveld van Kivu in Congo. Aan volk zal het niet ontbreken toen 1 Z. H. Mgr. Leys op Zondag 17 Oogst te 10 u. een Pontificale Hoogmis zal opdra gen in onze heerlijke Kathedraal. van Yper kan men verkrijgen in de Mekanieke Schrijn- en Meubelmakerij, bij Camiel D'Haene - Bonduwe Beluikstraat, 5, YPER alle slag van Maandag 4 Oogst 11. kwamen 650 Engelsche mannen en vrouwen uit het zuiden en het zuid-westen van Engeland, Yper en 't omliggende slagveld bezoeken. Zij wierden ontvangen voor het Stadhuis door den Heer Burgemeester Sobrij. (Aanstaande week geven wij de aan spraak van den Heer Burgemeester). Woensdag laatst hebben de leerlingen dier school opnieuw hunne weldoeners vergast met een wel geslaagd feest too- neel en puik gezang. Leerlingen en meesteressen halen er eer van. Van af Zondag aanstaande is er ir. de 'okalen der school uitstal der handwerken Vrijdag namiddag te 2l/« uur, had in den St Maartenskring de prijsuitdeeling plaats van St Aloysius school en St Mi- chiels school. De geestelijkeen burgerlijke overheid, alsook talrijke ouders keken en luister den belangstellend naar alles wat opge voerd werd. De kinders voerden heel kundig wel aangepaste kooren uit, de kleintjes weiden hartelijk toegejuicht om hunne lieve oefeningen met zang. Tref fend was het tooneeltje, zoo opwekkend en zoo opvoedend van inhoud. Eere dus aan de heeren Onderwijzers en leerlingen dezer zoo twee bloeiende katholieke scholen. Hier volgen de namen der bekroonde leerlingen. le Studiejaar1Vandenberghe André 2. Maerten Albert3. Gabriël Gaston. 2e Studiejaar: 1. Baeyens Lucien 2. Devos Albert3. Ferrand Maurits. 3U Studiejaar: 1. Jacques Achiel 2. Roetynck Julien 3. Degryse Marcel. 4e Studiejaar: 1. Michiel Roger; 2. Coekelbergs Gommar3. Degrendel Joris. 5° Studiejaar: 1. Minnekeer Jozef; 2. Knockaert Marcel3. Vandenberghe Maur. 6C Studiejaar1Leroy André 2. Coekelbergs V. en Dehaerne Georg. 7C Studiejaar1. Claes André 2. Mer- levede J. 8C Studiejaar: 1. Muiier André2. Declercq J. en Duprez Cl. le Leerjaar: 1. Leleu Roger; 2. Olie- vier Lucien 2. Verleysen Michel. 2e Leerjaar1Gadeyne Roger en Ro- mette Albert 3. Ternier Willy. 3e Leerjaar1. Tyteca Lucien 2. Val- laeys Lucien 3. Vancayseele Roger. 4e Leerjaar1. Bonte Michel2. Braem Jozef en Lampaert Henri. 5e Leerjaar1. Beele Medard 2. Vic- toor Jozef3. Bertier Laurent. 6 Leerjaar: 1. Dehaene Maurice; 2. Gouwy Albert3. Maes Antoon. 7e Leerjaar: 1. Claerebout Jules; 2. Deschuytter Jozef3. Flepts Antoon. 8e Leerjaar1. Dewilde Roger2. Os- sieur Maurice 3. Burggraeve Albert. Het oud bekend huis laat weten alsdat zijn zoon N. Battheu hem komt te stellen in de Rijsselstraat Nr 1, dicht bij de Markt, aanhoudende aan het Hotel Regina Het huis draagt hetzelfde enseigne In den Ballon bij N. Battheu. Men kan er bekomen Mercerie, Bon- neterie, Parfumerie, Gebreid Goed, Cor set merk D. W., Manshemden, March «Perfect», normale artikelen, sargien, (Lingerie en Fourruren worden in het huis gemaakt), handszakken, enz., enz., dit alles aan de beste voorwaarden en prij zen buiten concurrentie. Overtuigt U aan de prijzen bij de uit stallingen. Doe dus uwe aankoopen in het huis Nestor Battheu-Ghesquiere Lingerie Nr 1, Rijsselstraat YPER. STAD YPER CONCERT VAN ZONDAG 10 OOGST 1930 om 17 u op de Groote Markt gegeven door de Koninklijke Stadsharmonie van Roeselaere. roerd, bedankte voor het schoon ge schenk, voor de bloemen en ook voor de teekensvan genegenheid en verkleefdheid van wege al de muziekanten. Dat het feest allerbest van stapel liep hoeft niet gezegd te worden. PROGRAMMA Eerste Deel: Vimy Ridge, marsch Marche Solennelle Serenade Mauresque Rhapsodie Hongroise La Mascotte, fantazia Edgood. Wesly Eilen Berg Liszt. Audran. Tweede Deel: The Great Little Army Kenneth Alford De Verheerlijking onzer Helhaftige Helden, plechtige optocht D. E. Boehme Gavotte Wolfram D. E. Boehme Burchart de Comines, fantazia Guillement Rose-Marie, fantazia Friml Maandag laatst werd in St-Maartens- Kathedraal eene talrijke afveerdiging ontvangen van de« Britisch Legion Na de plechtigheid aan de zegepoort der Menin Gate kwamen de engelsche bedevaarders rond 12 1/2 uur in stoet, de Kathedraal binnen waar zij werden ver welkomd door Z. E. H. Deken Vermaut. De overblijvende gescheurde en door schoten stukken van een altaardeksel uit de vernielde Hoofdkerk werden aan de Kerkfabriek teruggeschonken en zullen als gedenkenis van den grooten oorlog bewaard blijven in het museum der Kathedraal. Na de uitvoering op het voorloopig orgel van het Engelsch nationaal lied, teekenden de overheden van deze bede vaart het gulden boek. Onze prachtige hoofdkerk werd met groote bewondering bezocht door deze oud-strijders en oor logsweduwen van Groot Bretanje. Mochten onze engelsche Bondgenooten meermaals terugkomen met belangrijker voorwerpen en kostbaarheden uit de Ypersche oorlogspuinen gered. Zondag 3 Oogst kwam de Gemeente lijke Harmonie van Leers een concert spelen op de statieplaats. Bij hunne aan komst afgehaald door Ypriana's Harmo nie, wierd zij plechtiglijk ontvangen op het stadhuis. Na een welbezorgd middagmaal in 't Hotel Continental, speelde de Harmonie van Leers een kunstconcert dat de zin lijksten "olie voldoening gaf, en waar voor zij openbaarlijk gelukgewenscht wierd door den heer Burgemeester en met bloemen besteken door de Harmonie Ypriana. Zondag 3 Oogst kwamen 250 Heeren en Vrouwen van Londen, onder het ge leide van Lord Burggraaf Stepfoon. naar Yper, om de Britsche gesneuvelden te vereeren en er voor te bidden. Na eenen avonddienst bijgewoond te hebben in de Protestantsche kerk, legden zij eene kroon neder voor het Ypersch oorlogs- gedenkteeken en woonde 's avonds te 9 uur onder de Meenenpoort vol ingeto genheid den Last Post bij, gespeeld door vier pompiers. Donderdag 7 Augustus om 15 ure, wer den in de Concertzaal der Muziekschool de Voordrachtoefeningen der leerlingen uitgevoerd, onder het Bestuur van Mr Lionel Blomme. Het programma dat we verleden week drukten werd uitgevoerd. Veel volk. Eene puike uitvoering die goed van stapel liep en eere doet aan Mr Lionel Blomme, bestuurder der Muziek school, en zijn onverpoosder. arbeid. Dinsdag avond om 7 1 2 ure, bracht de Harmonie Ypriana aan Mr Armand Donck, haren Eere-Voorzitter, ter gele genheid zijner benoeming tot Ridder in de Kroonorde, eene welgelukte Aubade. De Voorzitter der Harmonie bood hem de beste gelukwenschen aan (in name van alle werkende leden). Een juweel werd aan den Eeievoorzi :er door een der jongste leden aangeboden alsook een prachtige bloemetuil voor Mevrouw Donck. Den Eerevoorzitter, geheel ont- Morgen Zondag 10 Oogst FEEST VAN DEN H. ALBERTUS. Te 9 u., plechtige hoogmis met gele genheidssermoen en offerande. Na de mis, wijding van het water ter eere van den H. Albertus, en vereering van zijne Relikwien. Wij noodigen de geloovigen uit om heel 't jaar door, maar vooral morgen Zondag, dien grooten heilige te komen vereeren, ten einde van alle ziekten, maar vooral van de koorts, bevrijd te zijn. Simoen en de diender Botthé André plof ten te gronde van 4 meters hoog mot mor tel en baksteenen boven hen. Erg gewond aan hoofd en beenen opgenomen werd de metser ten gasthuize gebracht waar uit het nader onderzoek bleek, dat het rech terbeen op drie plaatsen gebroken was. Botthé was enkel licht gekneusd. De an dere metser Crrmbez, die op de stelling stor.d, kon nog tijdig op den muur sprin gen. RENINGHELST. Gouden Brui loft. De echtgenooten Charles Debaene-Romanie Minne hebben hier hun gouden bruiloft gevierd. Xa eene plechtige mis werden de jubilarissen ten stadhuize officieel ontvangen door den heer Burgemeester die eene korte aanspraak hield waarna de eerewijn geschonken werd. Aan beide jubila rissen. omringd van hun talrijk kroost werd een prachtigen leunstoel aange boden. -Stoutmoedige dieverij. 's Nachts zijn dieven binnengedrongen in de woning van den landbouwer Re ne Verdonck. Zij drongen binnen langs een keldervenster, nochtans met ijzeren staven bezet. De rekels rob berden er 13 kilos boter, eene hesp, 5 stukken gezouten spek, een koeke- brood en een aarden pot met vet. De veldbrigadier heeft met de hulp van den veldwachter een streng onder zoek geopend. Studiën van de Notarissen ERNEST DE COCK te YPER en NICOLAS PARENT te DOORNIJK. MAANDAG 8 SEPTEMBER 1930 om 3 u. zeer stipt namiddag, in de gehoorzaal van het Vredegerecht, Pa leis van Justitie, Groote Markt te Yper. OVERSLAG in één zitdag van: A. - Een nieuwgebouwd HANDELSHUIS te Yper. Dixmudestraat. Nr 24, uitmakende den heek der Dixmude- en Oude Houtmarkt straat, groot 1 a. 4 ca. Bewoond door M. Prosper Wuylens. mits 150 franks per maand. B. - Een nieuwgebouwd BURGERSHUIS, nevens voorgaande, Oude Houtmarktstraat, Nr 1, groot 45 ca. Bewoond door M. Maurice Deheer mits 80 franks per maand. Ten overstaan van den Heer Vrederechter van het eerste kanton Yper. voor Stad in West-Vlaanderen, Ernstige MEID om den boven te doen en te helpen zorgen voor jonge kinders. Adres ten bureele van *t blad. De heer Vanlandtschoot, Ontvanger der belastingen, brengt ter kennis der belanghebbenden, dat de ouderdomspen sioenen zuden uitbetaald worden ten stadhuize op 11 en 12 Oogst telkens van 2 tot 4 uren. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Mgr de Bisschop van Brugge heeft be noemd: Tot onderpastoor te Ruddervoorde, E. H. Van Biervliet, onderpastoor te Poel capelle, die aldaar vervangen wordt door E. H. Michiel Rooryck, leeraar aan het Sint Pieters' Gesticht te Blankenberghe. in de Katholiek Kerk opgenomen. H. K. Hoogheid Prinsas Astrid heTc Dinsdag namiddag in de kapel van het Aartbisschoppelijk 'Paleis te Mechelen het protestantisme afgezworen en werd aangenomen in de Katholieke Kerk door xMonseigneur Van Roey, Aartsbisschop. De plechtigheid had plaats in aanwezig heid van Prins Leopold, haar echtgenoot en van de Kanunnikken Dessain en Leclef secretarissen van den Kardinaal. De blijde tijding zal het Belgische volk veel vteugde schenken. Va ;>f hare aankomst in België had Prinses Astrid groot belang gesteld in de godsdienstige zaken en zii bestudeerde de beginselen derRuomsche Katholieke Kerk De geloovigen zullen God danken voor die b.'keering en er zich van harie over verheugen Botsing. Vrijdag omstreeks 5 u. reed A. D..., fruitkoopman uit de statie straat, met zijn auto de Vooruitgang straat in toen een ander auto komende van 't Plein, dezelfde straat kwam inge- bold, daar deze zeer kort is hadden de voerders om zeggens den tijd niet van te stoppen en zoo gebeurde het dat ze op elkaar botsten met het gevolg dat beide autosdeerlijk beschadigd waren. De man nen kwamen er met den schrik vanaf. Bezoek. Woensdag om 9 u. kwam een bijzondere trein uit Cales in onze sta tie toe. Er waren niet min dan 650 leden van het Britisch Legion met vrouwen en kinderen. Boven op de Zegeboog werd al dadelijk een dienst ingericht en na de gebruikelijke zangen en gebeden vertrok ken ze naar hier naar daar om 's avonds om 9 ure bij the last post tegenwoor dig te zijn. Met de andere vreemdelingen die de plechtigheid bijwoonden, waren ze op zijn minst een duizend in getal. Mond- en klauwzeer. Het mond en klauwzeer is ook alhier uitgebroken. Verschillige stallingen zijn reeds besmet, doch de gewenschte maatregelen zijn reeds genomen. Bliksem gevallen. Donderdag hadden wij heel den morgen doorslecht weder gehad en met den middag regende het bij stroomen. Omtrent 3 u. kregen we een nieuwe vlaag en ee;. verraadsche donderslag schrikte alle menschen op. Niet te verwonderen ook want de bliksem was gevallen op de stell ig der torennaald van St Maartenskerk. Gelukkiglijk was er geen schade daar hij afschampte op een ijzeren staaf. Onnoodig te zeggen dat de werklieden aldaar den schrik op het lijk hadden. Bij Koninklijk Besluit van 21 Juli 11. heeft den Heer Heriri Catteeuw, geboor tig van Yper, sinds vijftig jaar in dienst bij Jonkheer en Mevrouw Struye, de Gouden Medaillie van Leopold II orde ontvangen voor getrouwelijke diensten. De Heer Catteeuw is een der laatste in woners der Stad Yper gebleven gedu rende den oorlog, en heeft de stad maat verlaten in Mei 1915. Donderdag 7 Augusti werd in de paro chiekerk van Kemmel eene plechtige Lijkdienst gecelebreerd ter ziellafenis van Mevrouw Maria Delva, moeder van M. Brunêél de la Warande, Senator voor Yper-Kortrijk. Onder de talrijke menigte die deze plechtigheid bijwoonden, hebben wij kunnen aanstippen HH. de Kerckhove d'Exaerde en Lamertijn, Senators H. Brutsaert, VolksvertegenwoordigerHH. de Coninck de Merckem en Struye F., Oud-Senators Z. E. H. Vermaut, Deken van Yper en talrijke geestelijken H. Verhaeghe, Bestendige Afgevaardigde de Arrondissements-Commissarissen van Yper, Kortrijk en Thielt de Burgemees ters van Yper en van het Arrondissement; H. Bostyn, Provinciaal Raadslid. Geen huisgezin van het dorp was op deze plechtigheid niet vertegenwoordigd. Dat bewijst genoeg dat de afgestorvene door hare welbekendemilddadigheid en dienst vaardigheid eenieders genegenheid had weten te winnen en ook de achting waarin de Familie Bruneel in de streek gehou den wordt. Uit plaatsgebrek moeten we de Aan- spraken der Eeuwfeesten van Zondag 27 Juli weglaten tot aanstaande week. BURGERSTAND VAN YPER, van 31 Juli tot 6 Oogst 1930. Geboorten. Gillioen Agnès, Veurnestw. Vermeersch Lucien, Rijsselstw. Her man Suzanna, Zonnebekestw. Meyfroodt Willy, Kalfvaart. Cocle Clara, Boterstr. Tyteca Aristide, Beluikstr. Gits Jac ques, Elverdinghestr. Vermeersch Lucien, Zonnebekestw. Vansevenant Christiane, Mar. Prenchlaan. Overlijdens. Herman Bertha, 22 j., fa briekwerkster, echtg. Deneyder Theophiel, Zonnebekestw. Dewaele Maria, 31 j., ongeh., Poperinghestw. Aneye Maria, 73 j., ongeh.. Poperinghestw. Gillioen Agnès. 7 d„ Veurnestw. Dourny Jacqueline, 6 m., Zillebekestraat. Huwelijken. Baelen Lucien, electriek- werker en Vermeersch Genoveva, naaister. Santy Abdon, mekaniekwerker en Duthoo Margareta, huishoudster. Marconneau Ernestus, bediende en Molein Julia, hande laarster. Roseeuw Georges, werkman en Turck Alicia, fabriekwerkster. De Boutte Alois, hovenier en Weemaels Joanna, dienst meid. Callens Emilius, landbouwer te Re- ninghe en Nuytten Martha, landbouwster te Yper. MARKTPRIJZEN Y'per, 2 Aug. Tarwe 156-158; koolzaad 412-415; klaverzaad 1600-1800; rogge 80-90; boekweit 214-218; haver 103-105; brouwers gerst 140-150; voedergerst 88-92; erwten 205- 210; bloem 208-211; maïs 124-126; paarde- boonen 166-168; gruis 108-110; zemelen 112- 114; lijnzaadmeel 147-150; lijnzaadkoeken 130-133; aardappelen 30-40; boter 25-26.50; eieren 0.88-0.90; biggens 300, 10 den kilo; strooi 30-40; hooi 30-40; ruw vlas 40-60. MAAGZAKKING NIER-, MAAG-, BAARMOEDERZAKKING genezing gewaarborgd door de nieuwe gebreve- teerde VEERLOOZE toe stellen van den beroemden Professor-Specialist A. DUMONCEAU BELGISCHE FIRMA Opgericht in 1885. Ziehier bewijzen M. Henri Mestdagh, 827, Wellingstraat te Beernem, op 7 maanden genezen van breuk, doet nu alle wer ken zonder band. M. J,*B, Vandenhoutert, landbouwer te Asbeek-As- sche op den ouderdom van 50 jaren nog genezen van zakbreuk. Mad. Wed. Vermoesen, 67, Ransfortstraat, St-Jans-Molenbeek, was na twee operaties van darmuitstorting aangetast, is op 1 jaar door ons corselet genezen. Mad. Snauwaert te Zedelghem, op 1 jaar genezen van zware navelbreuk. Mad. Welvaart, gehucht «Gravinne-te-Mid- delburg.i (Vlaanderen), genezen van zak breuk. M. Lippens, Kloefstraat te Geeraardsber- gen, zijn jongen genezen op 4 maanden van dubbel breuk. M. G. Desmet, 19, Sergeant Debruynestr., te Cureghem, genezen van dubbel breuk. MAAGZAKKING: G. Fastre, machiniste op den spoorweg, 52, Avendoorenstraat, Thienen. Na 10 jaar lijden der maag vol ledig gezakt vindt verlossing door ons toe stel; eet, drinkt zonder stoornis, doet zijn werk zonder ongemak. WILT GIJ gelijk duizenden die onze me thode hebben aangenomen hulp, verlossing bekomen, eerlijk en rechtzinnig behandeld worden zonder kwakzalverijen of valsche beloften, en mits matige prijs en alle WAARBORG! Brengt ons een bezoek dat kosteloos is en U tot niets verplicht, van 9 tot 2 ure te: YPER, Zaterdag 6 September, Hotel du Nord 63, Statiestr. KORTRIJK, 2 en 4' Maandag, Hotel des Flandres Statie. Uitlegboekjes op vraag: Rue de la Meuse, Brussel. genezen de verstoptheid, zi| maken net bloed zuiver, de maag net n do iuge- wanden vrij. Zij vermijden e i genezen: hoofdpijn, draainissen, trage spu-xer- tering, het overgeven, het z iur, etc sia- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoorms, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos 6.00 fr. Vins authentiques et garantis d'origine 23, Rue Claessens, BRUXELLES Av.MaréchalFoch, LIBOURNE(Gironde) Fondée en 1836 BRUXELLES DIJON Apéritifs - Liqueurs - Sirops de fruit Studie van den Notaris Jacques RAMAULT te Wervick. INSTEL: WOENSDAG 20 OOGST 1930 OVERSLAG: WOENSDAG 27 OOGST 1930 om 1 u. namiddag, ter Café du grand Tir bij R. Deconinck, Processiestraat te Wervik, van: EEN SCHOON WOONHUIS met afhankelijkheden en 4 a. 70 ca. erve en land, gelegen te Wervick, steenweg naar Gheluwe, gehucht Het Lammeke Gebruikt zonder pacht door Henri. Dourny. '-J Cc Instelpremie. Inlichtingen en plan ter studie van voor noemden notaris Ramault. II. WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1930 ter Hotel de la Boucherie bij René Heze te Wervick. INSTEL: WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1930 ter Café de la Gare bij M. Cyrille De kens te Wervick. OVERSLAG van: EEN SCHOON WOONHUIS met afhan kelijkheden .rage en hof. hebbende eene totale inhcudsgrootte van 11 a. 20 ca., gele gen te We. steenweg naar Meenen en palende aan M. M. Delva. M. Michel De- gi ite en aan de Leie. op eene breedte van 27 meter. Onmiddellijke ingenottreding. Instelpremie. Kohier van lasten en plan ter studie van genoemden Notaris Ramault. Dépot des produits de ces deux firmes chez M. CEULENAERE a Ypres rue Courte de Thourout, 22. I GROOT (Allerhande) KLEIN Zeer genadige prijzen. Spoedige en kostelooze bestellingen ten huize. Telefoon 125 De Haernestraat, 15, YPER. Statieplaats YPER PI. dela Station Lokaal Local C. S. Y. K. H. M. Y. E C Y. - C P Y NOENMALEN aan vastten matige prijxen. DINERS a prix nxe - Prix mieris aan alle uren. atoutheure. Gekende Wijnkelder - Cave renommee. Leest en verspreidt HET YPERSCHE VOLK

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3