Breuken Hail ür en site FflBRlQUE DE FAUTEUILS EN TOUS GENRES Gsbeurienissen van disminne DE ROODE PILLEN VAN DEN BÜOGAERDE E. I Ferdiiiond uiaierDiep Riem HOTEL CONTINENTAL 1 De Haernestraat, 15, YPER. C. Batthen v. d. "Ballon,, Poperinghe, Stadsboekerij - Yper ii ii i— r-» nu i r- Tapissier-Garnisseur JULLb OlLLL, I6, Rue de Menin. 16, YPRES. HEÜ01FEESTEM Prachtige BLO - M NSTOFT ROUWBERICHT Y Overlijden van Mijnheer JEAN VERHAEGHE. BENOEMINGEN GEVRAAGD NATIONALE HOPTENTOONSTELLING te Antwerpen GEVRAAGD VINS EN GROS OUSTRIC C° Bouwstoffen en Kolen Koud Buffet Buffet froid MAANDAG 8 SEPTEMBER 1930, om 20,30 uur, VOLKSCONCERT gegeven door de Harmonie Ypriana. 1. Modem Marche E. Van Egroo 2. Cavalierie Légèie Suppé Ouverture 3. Sur un marché persan Ketelbey 4. Dans !es Ombres, danse H. Finck 5. The British Patrol Wittman 6. Pot Ponrri N" 3 Reynaud BestuurderM. L. Blomme. Voorzitter: M. A. Gruwez. Het oud bekend huis laat weten alsdat zijn zoon N. Battheu hem komt te stellen in de Rijsselstraat Nr 1, dicht bij de Markt, aanhoudende aan het Hotel Regina Het huis draagt hetzelfde enseigne In den Ballon bij N. Battheu. Men kan er bekomen Mercerie, Bon- neterie, Parfumerie, Gebreid Goed, Cor set merk D. W., Manshemden, March Perfectnormale artikelen, sargien, (Lingerie en Fourruren worden in het huis gemaakt), handszakken, enz., enz., dit alles aan de beste voorwaarden en prij zen buiten concurrentie. Overtuigt U aan de prijzen bij de uit stallingen. Doe dus uwe aankoopen in het huis Nestor Battheu-Ghssquiere Lingerie Nr 1, Rijsselstraat YPER. Aanwinsten van het 2e kwartaal 1930 1.La Patrie Beige, pour la Commemo ration du Centenaire de notre Indépen- •dance, 1830-1930 nombreuses illustra tions. 2. Les Pandectes Beiges, tome 125, Tutelle-Tuyau (Canalisations) Typhus). 3. The Carpentier Allied Ancestry, by Edwin Jaquett Sellers (gift van den schrij ver uit Philadelphia. 4. Volksgeneeskunde, in 2 deelen, door Dokter De Baets. 5. Zij zingen, kinderliederen van Wil lem Gyssels, door de Koninklijke Vlaam- sche Akademie met goud bekroond. 6. Les Occupations étrangères en Bel- gique sous l'ancien régime (Documents) par Huberts Van Houtte, Professeur L. l'Université de Gand. 7. Tous les Jeux de Table et leur régies par P. Manaut, J. Léchalet, P. Martay. 8. Tous les Sports,par des Champions, .avec illustrations. 9. LEmpire des Négus de la Reine de Saba a la Sociétédes Nations, par Pierre- Alype, avec 7 illustrations hors texte et tine carte. 10. La Mentalité allemande (cinq ans de Commandement sur Ie Rhin) par le Générale H. Morda'cq. 11Geschiedkundig Overzicht van het Aktivisme (gift). 12. Le jeune qui guérit, par Ie Docteur Edward Hooker Deway. 13. Quel est mon droit par Gaston Pergé, avocat a la Cour d'Appel. 14. Le Sens des vaieur, par Paul Nys- sens, Ingénieur. 15. In Italië, door Jozef Simons, met printen. 16. Als de Ooievaar komt, door Lisbeth Burger, met voorwoord van Prof. Dr Frans Daels. 17. Guido Gezelle, door Bernard Ver hoeven, bekroond met de Gezelleprijs van ■de Noord star. 18. Bruges et le Littoral Beige, avec il lustrations, par Jean Frack, éditeur an glais (don). 19. Mémoires de la Société Archéolo gique et Historique de l'Arrondissement d'Avesnes (Nord) (don). 20. Inventaires des Archives de la Se- crétairerie d'Etat Allemande, par Edouard Laloire, Conservateur aux Archives Gé nérales du Royautne. (Don des Archives de la Belgique). 21. Woordenboek der Toponymie van Westelijk Vlaanderen, Vlaamsch Artesië, Het Land van den Hoek, de Graafschap pen Gaines en Boulogne, en een gedeelte van het Graafschap Ponthieu, door Karei de Flou, Tiende Deel. 22. Les Pandectes Beiges, tome 132 (Ventes), par une collectivité de Juristes Beiges. 23. La Categorie du Duel dans les lan- ges indo-européennes et chamitosémi- tiques, par A. Cuny (Académie Royale de Belgique). 24. Les Démocrates Beiges de 1789, Etude sur le Vonckisme et la Revolution brabanyonue, par S. Tasnier (mémoire couronné par l'Académie Royale de Bel gique). 25. Yper vóór den Oorlog, door G.A.T. Middleton. 26. Sociaal Handboek, (Internationale Studiekring voor Sociale Vraagstukken). 27. Héraldique des Provinces Beiges, texte d'Emide Gevaert, illustrations de f. Fidèle-G. Stores - Rideaux - Étoffes pour Ameublements - Tapis Toiles a Matelas - Papier peints - Linoleum Toiles Cirées - Laines Crins - Plumes - Stores-Flous entelles de Bruges et Cluny au mètre. COMPTE CHÈOUES POSTAUX 129.989 STAD YPER Zondag 28 September 1930 om 14,30 uur ter gelegenheid der Officieele Inhuldiging van het Justitiepaleis. Prijzen en Premiën 14.000 fr. Verdeeling der prijzen. Bebloemde wagens 1000, 800, 600, 500, 400, 300, 250, 200; Bebloemde autos 500, 400, 350, 300, 250, 200, 150, 100, 75 Bebloemde rijtuigen 400, 300, 200, 150, 100 Bebloemde motos150, 125, 100, 75, 50, 25 Bebloemde velos 150, 125, 100, 75, 50 Groepen bebloem de motos en velos minstens vijf250, 200, 150, 100, 75 Klein gerij 250, 200, 150, 125, 100, 75 Groepen, minimum 20 per sonen 500, 400, 300, 250, 200, 150, 100 Afzonderlijken en kleine groepen 200, 150, 100, 75, 50. Bijzondere premiën aan de muziekmaat schappijen. P.S. Het Comiteit behoudt zich het recht gebeurlijk de prijzen te veranderen. De bijtredingen mogen afgegeven wor den aan Mr R. Bouquet, Groote Markt aan Mr F. Dethoor, Rijsselstraatof op het Stadssecretariaat, ten laatste den 1 September aanstaande. I Na de Plechtigheid rond de lijkbaar, gezongen door E. H. Pastoor, werd het stoffelijk overschot van de diep betreur den overledene naar het kerkhof overge bracht. De hoeken van het baarkleed werden gehouden door Mr Clinckemailüe, Arron- dissementskommissaris, in vervanging van Mijnheer de Gouverneur de Bistho- ven M. Vanden Berghe, Bestendige af gevaardigde M. H. Iweinsd'Eeckhoutte en M. Leroux, Burgemeester. Op het kerkhof, na de laatste gebeden werd de lijkrede beurtelings uitgesproken door M. Leroux, Burgemeester van Wer- vik, Vandenberghe, lid der Bestendige Afvaardiging, M. Henri Iweins d'Eeck- houtte en M. Geuten, namens de Maat schappij der Werkmanswoningen. Rede van den Heer Burgemeester Leroux Geachte Familieleden, Dames en Heeren, STAD DIXMUIDE op Zondag 7 September 1930 PLECHTIGE ONTHULLING van het GEDENKTEEKEN opgericht bij Nationale Inschrijving ter eere van Lieut. Geraal Baron Jacques van Dixmude, vereerd met de tegenwoordigheid van Z.K.H. Prins Leopold van Belgie, Monseigneur de Bisschop van Brugge, Monseigneur Dugar- dyn. hoofdaalmoezenier van het Belgisch TT' hi" dat véranderilikT iets T.oo-ov Ho H».«n rsonorccic «n hot rtmnt naive eeuw zou mj aat veranaeinjKe iets. Heden hult 't vrome Wervick zich in diepe rouw en over de stille stad hangt als een waas van weemoedige treurnis, want heden draagt men ten grave een zijner verdienste lijkste burgers, den hooggeachten en diep- becreurden heer Jean Verhaeghe. besten dige eere-afgevaardigde der provincie. Wij allen die hem kenden en hem dus ook waardeerden, wij staan hier biddend voor dat graf niet alleen gedreven door christe lijke naastenliefde maar aangevoerd door een hartgrondig gevoel van dankbare ge negenheid. Geheel zijn leven is een leven geweest van dienstbetoon, van toewijding, van offervaar digheid; geheel zijn leven is belicht geweest deor die heerlijke leuze Ik dien Ja hij diende als voorbeeldige christen diende hij God in allen eenvoud en zonder men- schelijk opzicht als voorbeeldige burger, stond hij ten dienste van zijnen evenmensch met, al zijne vriendelijkheid, maar ook met al zijne bekwaamheid. Eerst trad hij op als gemeenteraadslid en terzelvertijde als lid van den provincieraad, 't was toen ten iare 1869. Van toen af begon deze verdienstelijke en vruchtbare loopbaan, edoch m 1378 na deze negen jaar werd hij aangeduid en gekozen tot bestendige afge vaardigde. Dien vertrouwenspost zou hij vijftig jaar lang bekleeden; gedurende een Leger, de Heeren Generaals van het Groot Cordon der Leopoldsorde, de Heeren Minis ters, den Adm. Ronarch der Fusiliers Marins. Marins. PROGRAMMA: Om 11 ure, Plechtige Dienst door Mon seigneur Dugardyn, hoofdaalmoezenier, tot gedachtenis van den grootschen Held. 's Namiddags om 2 f- ure, aankomst van Z. K. H. Prins Leopold van Belgie. Redevoeringen, Optocht van al de maat schappijen, Muziekconcerten door de mu- zieken van het 4" Linieregiment, de Konink lijke Harmonie van Wevelghem en de Ko ninklijke Harmonie van Veurne. 's Avonds, Verlichting van het Standbeeld, Stadhuis en Groote Markt. PRACHTIG VUURWERK. t welk volksvertrouwen heet, zou hij dit niet alleen behouden maar ook ten volle verdienen. Ja ten volle, want hij gaf zich met hart en ziel voor 't welzijn van 't ge- meenebest. Altijd was hij bereid om hulp te bieden, om tusschen te komen in moeilijkheden; eenieder vond steeds in hem een wijze raad gever, een dienstwillige voorspreker. Wat heeft zijn geliefde stad Wervick al niet te danken aan hem. Hoe dikwijls is hij voor haar in de bres gesprongen. Hoe menig maal heeft zijne werking aan ons allen groot voordeel gebracht, aan ons, onze stad, aan heel 't kanton. En ook de provincie. Ja, zij ook mag dank wijten aan den heer Jean Verhaeghe. 't Was in de bange oorlogsjaren, toen alles ontred derd was en velen gevlucht waren, toen wij verdrukt en gestooten werden door den on- bermhertigsten aller vijanden, in die dagen van ontzetting, toen iedereen met schrik geslagen werd, toen was er heel veel moed nocdig om te durven de teugels van het bewind in handen te nemen, toen was er vastberaden schranderheid vereischt om cnze provincie te besturen voor Belgie en tegen den brutalen bezetter. En dat heeft hij aangedurfd zonder ooit te versagen en vaarders te Diksmuide en drukt den dat 00k heeft hü dan ten volIe gekunnen. wpnseh uit Hat or maatrpffplen zniirlpn Meel' dan een vijandelijke hatelijke maat- wenscti uit üat er maatregelen zouden regel werd door Zljne handige en kranige Gedurende de vergadering van Vrij dag 29 Augustus heeft de Bestendige Afvaardiging beslist protestbrief te zen den aan de Regeering tegen het werpen van strooibriefjes op de Vlaamsche Bede genomen worden, om in de toekomst, zulke erge feiten te beletten. ledereen zal die laakbare daad betreu ren van zekere vliegers en zal alle uitda ging misprijzen van welke zijde het weze TREKKING DER VERWOESTE GEWESTEN Leening 1921 aan 4 t. li. Maandag 1 September. Reeks 154.733 Nr 17, 250.000 fr.; Reeks 135.604 Nr 2, 100.000 fr.; Reeks 67.472 Nr 6. reeks 102.748 Nr 10 en reeks 154.733 Nr 18. 50.000 fr. De andere nummers van deze reeksen, alsook al de nummers ran reeks 95.187 wor den uitbetaald met 250 fr. Leening 1923 aan 5 t. h. Maandag 1 September. Winnen het lot van 100.000 fr., reeks 334.983 Nr 5; reeks 308.266 Nr 3. Winnen het lot van 50.000 fr.. reeks 150.511 Nr 2; reeks 284.937 Nr 5. Winnen het lot van 10.000 fr. R. 13.761 Nr 2: R. 274.211 Nr 4: R. 135.804 Nr 5; R. 23.135 Nr 5; R. 135.513 Nr 1 R. 203.297; R. 16.136 Nr 5; R, 153.244 Nr 1: R. 237.578 Nr 1; R. 16.311 Nr 5: R. 160.311 Nr 5; R. 1.951 Nr 1; R. 216.051 Nr 5 R. 122.417 Nr 1; R. 1.732 Nr 2. De andere nummers van deze reeksen zijn aflosbaar tegen 550 fr. Zondag 31 Augustus is Mijnheer Jean Verhaeghe overleden in den gezegenden ouderdom van 89 jaar. Hij was Eerelid van de Bestendigeafvaardigingvan West- Vlaanderen, Voorzitter van de Land- bouwcommissie, Ridder in de Leopolds orde, Ridder in de Kroonorde, Vereerd met het Burgerkruis van lste klas, van de Herdenkingsmedalie van Leopold II, en van de Medalie der Provinciale Landbouwkom missie. Gedurende meer dan 50 jaren, is mijn heer Jean Verhaeghe lid geweest van de Bestendige afvaardiging van West- Vlaanderen. Gansch zijn leven wijdde hij toe aan het algemeen welzijn, voorde katholieke partij en voor zijn medeburgers. Hij laat de herinnering na van een rechtvaardig en eerlijk man, van een oprecht en door grond kristen. De Begrafenisplechtigheden hebben Donderdag plaats gehad om 10.30 uur in Sint Medarduskcrk te Wervick. Het inhalen van het lijk werd gedaan door E. H. Pastoor van Wervick, om ringd van een groot getal geestelijken. De stoet stapte naar de kerk toe te midden het spelen van doodenmarschen, uitgevoerd door de Katholieke Koninklij ke Harmonie, waarvan de overledene, na lid te zijn geweest, Eerevoorzitter gewor den is. In den stoet zagen wij talrijke afge vaardigden met hun vaandels van Wer- vick-Belgie en Wervick-Frankrijk. De offerande was bijgewoond door een groote menigte, kennissen en vrienden. Onder de aanwezigen bemerkten wijde' volgende personaliteiten M. Bruneel de la Warande, Senator M. Brutsaert, Volksvertegenwoordiger Bernolet, Cor- neillie, Lommez, Van den Berghe, Besten dige afgevaardigden Clinkemaillie. Ar- rondisSements-Commissaris van Yper Baron Pecksteen en Lepoutre, Provincie raadsleden Leroux. Burgemeester: Van Raes en Delva, Schepenen, omringd van de raadsleden en van M. Desmazières. gemeentesecretaris Sobry. Burgemees ter van Yper; Henri Iweins d'Eeckhoutte, Voorzitter der Katholieke Vereeniging van 't arrondissement Yper en het meerendeel der Burgemeesters van het kanton tegenwerking ontzenuwd en ontkracht en aldus schadeloos gemaakt, en aan onze on gelukkige bevolking werd daardoor een ter gend onrecht te meer bespaard. Doch heerlijker nog was zijn werk in vredestijd. Dan mocht zijne bereidwillige dienstvaardigheid haar volle maat geven, dan mocht de landbouw van alhier zich verheugen in den sterken steun die van hem uitging. Al zijn kunde en kennis, het zware prestige van zijn gezagvol optreden, dit alles werd ten nutte gebracht en uitgebaat ten voordeele van de landbouwers Zwaar zal dit alles wegen in Gods weeg schaal, gansch dit voldragen leven. Zwaar, zijne lange en verdienstelijke loopbaan, waar hij al het beste zijner krachten heeft besteed. Over twee jaren mochten wij vieren om zijn vijftigjarig mandaat als provinciale be stendige afgevaardigde, teen dankten wij God in een blijmoedig Te Deum toen schaarde zich gansch de bevolking eensge zind rend hem om hem den blijk harer ge negenheid in dankbare hulde aan te bieden. Thans heeft de Heer die sehoone ziel ko men halen van hem die tot op den uitersten dag nog ter kerke ging, ter Heilige Tafel naderde, en aan zijn gestichte stadsgenooten nog 't zielsverheffend voorbeeld gaf van zijne diepe godsvrucht. Vol ontzag buigen wij eerbiedig voor dit graf, met treurig gemoed brengen wij hier een laatsten ontroerden groet, den afscheids groet. t Is een pijnlijke plicht welke wij vervullen namens de dankbare bevolking dei- stad Wervick. ook nog namens de leden der Koninklijke Harmonie wier eere-voorzitter hij was. Hier ruste hij in vrede, in den geliefden geboortegrond, in de schaduw des kruises, en dankbaar komen hier zijne vrome mede burgers en strooien over zijn graf de bloe men hunner gebeden. Het Ypersche Volk biedt aan Ma- 'en te doen in ontploffen. In den namid- dame Verhaeghe en aan Familieleden, begat Van Eegroo van Hulsterloo, zijne kristelijke en oprechte deelneming. Hl ten dragen dat hij de voorbijgangers niet te lijve kan gaan. Gevonden. Zaterdag 1.1. rond 6 u. van den avond vond de kleine Lucien Van Bost, bij de statie een gouden dames- ring met steenen in. Die ring is ter be schikking van de eigenaarster bij den heer Camiel Van Bbst, in den Katholieken Kring Rijsselstraat, i s. Twist. Zondag avond om 9 ure, kwam Cam. Weyne, 26 jaar oud, wonen- Th'ouroür de Kortrijkstraat, eene herberg binnen 0 van de Maarschalk Fochlaan. Bedronken zijnde zocht hij twist tegep de verbruikers De op dienst zijnde agenten kwamen tus schen en Julien Angillis, zijn makker, zou hem naar huis leiden. Kwalijk beviel het hem, want de dronkaard keerde zijne woede tegen zijn maat. Een tweede maal kwam de policie tusschen. Hij kwam in opstand tegen de policie die het vrij lastig had om den kerel op te leiden. Gheluwe. Verkeersongevallen. Omstreeks 6 1 2 ure 's avonds, heeft de autobus van Dumortier Flor. uit Pope ringhe, bij het oversteken tegen het ge span gereden van den bakker Denys Omer. Het rijtuig werd tamelijk erg be schadigd doch de geleider reed door. De policie heeft een proces-verbaal opge maakt. De handelsreiziger Vandeputte Em. uit Moeskroen, in gezelschap van zijne echtgenoote en zijne schoonmoeder kwam per auto hier gereden, toen gekomen aan de hérberg Leystraat en de geleider links moest zwenken om eene opening te ver mijden, daar men de baan aan het herstel len is. Intusschen wilde een zware vracht auto geladen met bloksteenen en toebe- hoorende aan M. Van... uit Hoboken de eerste auto voorbij steken. De laatste beukte aldus op het achterdeel van den eersten dat gansch ingebeukt werd. De stoffelijke schade is aanzienlijk. Wevelghem. Wanhoopsdaad. Maandag nacht werd de genaamde Gus- taaf Vanackere, wonende Vinckenhoek, eensklaps wakker door de zonderlinge handelwijze van zijne vrouw, Benonie Ameye, geboren te Wevelghem den 31 Juli 1886. Op zijne vraag antwoordde zij dat het niets was en daar hij vroeg moest opstaan om te werken, hij beter had ge daan voor te slapen. Een half uur nadien opnieuw wakker wordende en zijn vrouw niet ziende, stond hij op en vond haar op den vloer in eenen bloedplas uitgestrekt liggen. De ongelukkige die sedert eenige weken teekens van zinsverbijstering gaf, had zich met het scheermes den hals door gesneden. De. dood had reeds zijn werk volbracht. Het was dezelfde vrouw, die over 14 dagen, ook in een dezer aanval len, in den waterput sprong, maar alsdan nog bij tijds kon gered worden. Bixschoote. Ter gelegenheid v. de jaarlijksche kermis heeft de gemeente Bixschoote Zondag de verjaring van 's lands onafhankelijkheid herdacht. Na de plechtige hoogmis en het «Te Deum» had eene sehoone plechtigheid plaats aan het gedenkteeken der gesneuvelden waar door de schoolkinderen gezangen uitge voerd werden. Neder-Waesten. Zondag had te Neder-Waesten de plechtige inhuldi ging plaats van het monument, opgericht ter nagedachtenisder slachtoffers van den oorlog. Ten 10 ure werd eene plechtige mis op gedragen met gelegenheidssermoen en Te Deum Ten 11 ure werd het monu ment ingehuldigd .door de overheden, waarna de schoolkinderen eene kantaat uitvoerden. In den namiddag toog een sehoone stoet door de prachtige versierde straten. Beveren-bij-Roeselsere. Lijk gevonden. Vrijdag avond werd op de spoorbaan Thourout-Roeselare, op een 600 tal meters van de statie van Be veren, het lijk gevonden van Michel De- vos, 29 jaar, treinwachter, wonende te Marcke-Kortrijk. De ongelukkige was van dienst op den sneltrein Oostende- Moeskroen en moet het evenwicht hebben verloren en tusschen de wagons zijn ge vallen en op den slag zijn gedood. Zijn lijk werd naar het stedeiijk gasihuis te Roeselaere overgebracht. West-Rooseheke. Door gre- naat gekwetst. Alhier is men nog altijd bezig met de grenaten te verzamelen door den vijand achtergelaten. Men had een put gegraven om er de verzamelde grena- PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Mgr de Bisschop heeft benoemd: Tot lee- raar aan het college te Moeskroen: E. H. Roy. te Leuven; aan de normaalschool te Thor- hout: Silvert Stock. S.T.D.. student aan de hocgeschool; E. H Gustaf Stemgée. kandi daat in natuurlijke wetenschappen; en E. H. Luciaan Van Roey. priester uit het Semi narie; Aan het college te Poperinghe: E. H. Leo pold Breyne, kandidaat in wijsbegeerte en letteren; Aan het St Pietersgesticht te Blankenber- ghe: E. H. Daniel Lammertijn; Aan het college te Kortrijk: E. H. André Gcderis; aan het college te Thielt: E. H. Louis Van Houtte; aan het doofstommenge- sticht te Brugge: E. H. Florent Claeys. Gaan naar Leuven: voor de studie der godsgeleerdheid: E. H. Louis Debusschere en R. Bekaert: voor "t kerkelijk recht: E. H. S. Grijspeerdt; voor philologie: E. H. C. De- meulenaere. Eerw. Heer R. H. Leterme is bestuur der benoemd dfit Normale School te Eerw. Heer A. Boone is principaal benoemd in 't Kollegië te Poperinghe en vervangen als leeraar van de zesde in het zelfde gesticht door E. H. P. Breyne. Studie van den Notaris ERNEST DE COCK, Korte Thouroutstraat, Nr 4, Telei. Nr 185. ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1930 te 4 ure zeer stipt namiddag, te YPER, in het Hotel Skindies Statie plaats. OVERSLAG VAN 1. - Een nieuwgebouwd WOONHUIS te Yper, Merghelynckstraat (gewezen Oude Kleermarkt) Nr 8. groot 87 centiaren. Slechts ingesteld 28.000 fr. Bewoond door den heer Hector Neyrinck, mits 100 frank te maande, zonder pacht. 2. - Een nieuwgebouwd WOONHUIS te Yper, Sint Janstraat, Nr 16, uitmakende den hoek der Sinte Godelievestraat en Sint Jan straat, groot 72 centiaren. Slechts ingesteld 10.000 fr. Bewoond door de kinders Ferrant mits 100 frank te maande, zonder pacht. KEUKENMEID voor buiten stad; goede getuigschriften. Adres ten bureele. In October aanst. zal er te Antwerpen een tijdelijke nationale prijskamp voor hop gehouden worden, waarvoor er tal rijke eeremetalen en 12.000 frank pre mies te winnen zijn. De Belgische hop- planters alleen mogen mededingen met een daartoe bereid baaltje van 2 kilogram droge hop, voor elke gekweekte variëteit, d. w. z. Aalstersche, Poperingsche of vreemde soort. Alle inlichtingen worden verstrekt door den Secretaris van het Inrichtingscomi- teit, E. H. De Jaegher, 30, Boeschepe- straat te Poperinghe. voor Stad in West-Vlaanderen, Ernstige MEID om den boven te doen en te helpen zorgen voor jonge kinders. Adres ten bureele van 't blad. BURGERSTAND VAN YPER, van 28 Aug. tot 3 Sept. 1930. Geboorten. Tryssesoone Joanna, Boom- gaardstr. Vandevoorde Denise, Rijsselstr. Parrein Daniel, Lange Thouroutstr. Vandenbilcke Julien, Bruggestw. Vander- gliote Jean, G. de Stuersstr. Nevejans Josef, Boterstr. Speybrouck Josef, Groote Markt. De Plancke Gustaaf, Zonnebeke- steenweg. Slembrouck Elie en Eric, Hond straat. Overlijdens. Gunstal Bertha, 64 j., kloos terzuster, Rijsselstr. Gryffon Ernest, 76 j., wed. Vanhaecke Pauline, Rijsselstr. Pat- tyn Yvo, 74 j., wed. Pattyn Louise, Rijsselstr. Dehaene Julien, 15 j., G. de StuersStraat. Huwelijken. Terryn Daniel, mecaniek- werker en Verstraete Alsa, z. b. te Yper. WATOU, maand Juli 1930. Geboorten. Casier Joette, d. v. Arthur en Marie De Ry. Cordenier Roger, z. v. Maurice en Nestorine Flahou. Dauchy Gerard, z. v. Florent en Felicie Decrock. Blomme Loranda, d. v. Oscar en Bertha Segaert. Verdonek Robert, z. v. Omer en Gabrielle Brysbaert. Overlijdens. Swaels Marcel; 11 m. z. v. Odil en Antoinette Deheegher. Camer- lynck Maria, 13 m., d. v. Jerome en Made leine Tuyten, Decrock Cyrille, 27 j., ongh. Steverlynck Georges,, 8 m., z. v. Camille en Madeleine Depoorter. Rouseré Sophie, 78 j., echtg. Benoit Caulier. Huwelijken. Lermyte Hektor en Top Marcelline. MAAGZAKKING NIER-, MAAG-, BAARMOEDERZAKKING genezing gewaarborgd door de nieuwe gebreve- teerde VEERLOOZE toe stellen van den beroemden Professor-Specialist A. DUMONCEAU BELGISCHE FIRMA Opgericht in 1885. Ziehier bewijzen M. Henri Mestdagh, 827, Wellingstraat te Beernem, op 7 maanden genezen van breuk, doet nu alle wer ken zonder band. M. J.-B. Vandenhouten, landbouwer te Asbeek-As- sche op den ouderdom van 50 jaren nog genezen van zakbreuk. Mad. Wed. Verinoesen, 67, Ransfortstraat, St-Jans-Molenbeek, was na twee operaties van darmuitstorting aangetast, is op 1 jaar door ons corselet genezen. Mad. Snauwaert te Zedelghem, op 1 jaar genezen van zware navelbreuk. Mad. Welvaart, gehucht «Gravinne-te-Mid- delburg" (Vlaanderen), genezen van zak- Kools Alfred, plafonneerder en Vandamme breuk, Julia, z. b. I M. Lippens, Kloefstraat te Geeraardsber- gen, zijn jongen genezen op 4 maanden van dubbel breuk. M. G. Desmet, 19, Sergeant Debruynestr., te Cureghem, genezen van dubbel breuk. MAAGZAKKING: G. Fastre, machiniste op den spoorweg, 52, Avendoorenstraat, Thienen. Na 10 jaar lijden der maag vol ledig gezakt vindt verlossing door ons toe stel; eet, drinkt zonder stoornis, doet zijn werk zonder ongemak. WILT GIJ gelijk duizenden die onze me thode hebben aangenomen hulp, verlossing bekomen, eerlijk en rechtzinnig' behandeld worden zonder kwakzalverijen of valsche beloften, en mits matige prijs en alle WAARBORG Brengt ons een bezoek dat kosteloos is en U tot niets verplicht, van 9 tot 2 ure te: YPER, Zaterdag 6 September, Hotel du Nord 63, Statiestr. KORTRIJK, 2' en 4'' Maandag, Hotel des Flandres Statie. Uitlegboekjes op vraag: Rue de la Meuse, Brussel. MARKTPRIJZEN Yper. 30 Aug. Tarwe 110-114; koolzaad 410-415: klaverzaad 1600-1800; rogge 88-90; boekweit 212-215; haver 80-115; brouwers gerst 145-18; vqrdsi'gerst 111-114; erwten 210-215; bloem 206-209; maïs 111-113; paar- deboonen 142-144: gruis 81-83: zemelen 116- 118; lijnzaadmeel 161-165; lijnzaadkoeken 147-149; aardappelen 35-45; boter 25.50-27.50; eieren 0.88-0.90; biggen. 300, 10 den kilo; strooi 30-40; hooi 30-40; ruw vlas 40-50. HOOG LOON aangeboden aan reiziger met clienteel groothandel, voor verkoop Gebrande Koffie. Schrijven Da Rooda Pelikaan, Antwerpen. Studie van den Notaris Jacques RAMAULT te Wervick. Yper. Gebeten. Maandag I. I. omstreeks 5 1 2 uren in den namiddag, kwam bakker Storme van zijne ronde van de Potijze terug.Voor het huis van Emma Moerman gekomen kwam dezes hond naar Storme toegesprongen en gaf hem eene gevaarlijke beet in de bil. Door een paar vuistslagen kon Storme den hond van hem afweren, doch deze vloog daarop naar zijne dochter die zich bij hem bevond en trachtte haar insgelijks te bijten. Dank zij haren frak kwam de dochter er met een blauwtje van af. Storme werd door doktor Daelemans verzorgd die verband legde en "erkiaarde dat het wel drie weken do ren zou vooraleer de wonde ten volle zou genezen zijn. Na van het voorgevallene kennis gekregen te hebben was Emma Moerman Storme gaan vinden en beloof de hem alles te zullen vergoeden. Wan neer men een hond bezit die niet te be trouwen is, zou men ten minste zorg moe- WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1930 ter Hotel de la Boucherie bij René Heze te Wervick, INSTEL; WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1930 ter Café de la Gare bij M. Cyrille De kens te Wervick, OVERSLAG van: EEN SCHOON WOONHUIS met afhan kelijkheden, garage en hof, hebbende eene totale inhoudsgrootte van 11 a. 20 ca., gele gen te Wervick. steenweg naar Meenen en palende aan M. M. Delva, M. Michel De- groote en aan de Leie, op eene breedte van 27 meter. Onmiddellijke ingenoLLreding. Kohier van lasten en plan ter studie van genoemden Notaris Ramault. Studie van den Notaris VAN DER MEERSCH te Yper zich in den put om het doorwoelde zand te verwijderen. Plots ontplofte een gre- naat en de man werd erg aan het gelaat en aan de borst gekwetst. Het slachtoffer moest bij hoogdringendheid naar het gast huis overgebracht worden. Becelaere. Kerkwijding. Dinsdag was de parochie in buitengewone feeststemming ter gelegenheid van de plechtige wijding der nieuwe parochie kerk, gebouwd in gothischen stijl. De MI„. AC dadc.Mt- y-, parochianen hadden stemmig hunne hui-en NICOLAS PARENT te Doornijk. zen bevlagd. De Consekratie werd ge- OVERSLAG: Donderdag 18 Septemb. 1930. om 3 uur namiddag, te Yper, in het koffiehuis Het Zilveren Hoofd Rijsselstraat van een SCHOON WOONHUIS met afhankelijkheden en 1 a. 35 ca. erve en hof. staande en gelegen te Yper, steenweg naar Zonnebeke, Nr 9. Ingesteld 45.000 fr. Ingenottreding zes maanden na den over slag. Te bezichtigen den Dinsdag en Don derdag van 14 tot 16 uur. genezen de verstoptheid, zij maken liet bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, draainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, de sla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos 6.00 fr. Vins authentiques et garantis d'origine 23, Rue Claessens, BRUXELLES Av.MaréchalFoch, LIBOURNE(Gi ronde) Grande Distillerie Oijonraaïse Fondée en 1836 BRUXELLES DIJON Succ. E. Van den Boogaerde Apéritifs - Liqueurs - Sir ops de fruit Dépot des produits de ces deux firines chez M. CEULENAERE a Ypres rue Courte de Thourout, 22. Studiën van de Notarissen ERNEST DE COCK te Yper I daan door Mgr Lamiroy, hulpbisschop van Brugge, waarna ten 11 ure eene plechtige mis gezongen werd. Langemarck. Verkeersongeval. Tengevolge van eene botsing aan een kruispunt tusschen den auio van den 31 jarigen Georges Vander Bruggen, van Beveren. en deze van den 41 jarigen Evarist De Jonckere, werd deze laatste auto zoo geweldig weggeslingerd dat hij in botsfng kwam met de 23 jarige wiel- rijdster .Maria Pijpe, fabriekwerkster, die ernstig gekneusd werd aan den linker schouder en geneeskundige hulp behoef de. MAANDAG 8 SEPTEMBER 1930 om 3 u. zeer stipt namiddag, in de gehoorzaal van het Vredegerecht. Pa leis van Justitie, Groote Markt te Yper. OVERSLAG in één zitdag van: A. - Een nieuwgebouwd HANDELSHUIS te Yper. Dixmudestraat. Nr 24. uitmakende den hoek der Dixmude- en Oude Houtmarkt straat, groot 1 a. 4 ca. Bewoond door M. Prosper Wuylens, mits 150 franks per maand. B. - Een nieuwgebouwd BURGERSHUIS, nevens voorgaande. Oude Houtmarktstraat, Nr 1. groot 45 ca. Bewoond door M. Maurice Debeer mits 80 franks per maand. Ten overstaan van den Heer Vrederechter van het eerste kanton Yper. GROOT (Allerhande) KLEIN g Zeer genadige prijzen. 5 Spoedige en kostelooze bestellingen 3 ten huize. p C Telefoon 125 Ev. BAETE-TONNON Statieplaats YPER Pi. de la Station LokaalLocal C. S. Y. K. H. M. Y. - E C.Y. - C.P.Y. NOENMALEN aan vaste en matige prijxen. DINERS a frix hxi - Prix tnoierii aan alle uren. a tout heure. Gekende Wijnkelder - Cave renommee.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3