Breuken FflBRiQUE DE FAUTEUILS EN TOUS GENRES Groote MATCHEN DE ROODE PILLEN HOTEL CONTINENTAL EEUrjUFHESTEM Prachtige BLOEM tNSTOE T 1130 hier eo aiders. FOOTBALL VUL ES I"ONDERIES BRUXELLOISES Zondag 28 September 1930; Prijzen en Prsmiën 14.000 fr. j Stores - Rideaux - Étoffes pour Amsublements - Tapis Toiles a Matelas - Papier peints - Linoiéum Toiles Cirées - Laines Crins - Plumes - Stores-Fious Dentelles de Bruges ei Cluny au mètre. JULLb O I L L16, Rue de Menin, 16, YPRES. STERFGEVALLEN ROUW BERICHT Vrouw PELAGIE WILLEMYNS Yper. Brand. Zondag 1.1., om streeks 6 1/2 uren 's morgens, werd de stad door het gefluit der sirène in op schudding gebracht. Al wie het hoofd buiten stak bemerkte langs den kant van St Pieters kwartier, eene dikke rookwolk waaruit weldra groote vlammen opsloe gen. Er was brand ontstaan op het Zaal hof in een gebouw dat tot magazijn van den heer Polfliet uit de Tempelstraat, dient. Al de koopwaren welke zich daarin bevonden, zijn licht ontvlambaar en ga ven dan ook aanstonds eene groote uit breiding aan den vuurpoel. In een klein achtergebouw lag er wol tot tegen het dak opgestapeld. Poperinghe. Zondag laatst werd hier op plechtige wijze 's lands eeuwfeest gevierd. Te 10 1/2 ure was er een offi- cieele ontvangst ten gemeentehuize waar de burgemeester dekoraties heeft over handigd aan de bedienden Eerdekens Jacques en Pattyn Henri, alsmede een geschenk aan M. Emile Vanexem, sedert 50 jaar lid van het pompierskorps. Voorts werden twaalf echtparen ontvangen die hun gouden bruiloft vierden, te weten Seraphien Adriaen-RousseyBenoit Huyghe-GombertAuguste Galliaerde- Degraeve Amand Callewaert-Bogaert Florentin Degruyter-BottezBernard Six- FIou René Decroix-Caron Charles Bu- seyne-Ruyssen Charles Sergier-Vande- voorde Charles Verpoot-D'Hondt Charles Devynck-ArtoisJules Ver- meersch-D'hoere. Aan elk echtpaar werd een geschenk bezorgd. Hooglede. Zondag was de ge meente Hooglede in volle feest ter gele genheid van het overhandigen der vlag aan de oud-strijders. Zelden zag men er zooveel volk dat van alle kanten toege stroomd was. De bevlagging was schier algemeen. Om 10 u. werd in de parochia le kerk, die stampvol was, eene solemn, mis opgedragen tot zielerust der gevallen helden. Na het evangelie beklom E. H. De Visscher, onderpastor te Watou, den predikstoel en hield er eene zoo roerende aanspraak dat alwie in de kerk tegen woordig was tot tranen toe bewogen was. ingelmunster. Drama van den waanzin. De genaamde G. 'Vroman, landwerker, was Woensdag bezig met aardappelen uit te doen bij Ingelmunster. Plots kreeg hij een aanval van waanzin en bracht zijne vrouw, die bij hem was, een slag toe op het hoofd met zijn drie tand. Het slachtoffer werd in deernis- wekkenden toestand naar hare woning overgebracht. Een noodlottige afloop wordt gevreesd. St Jozefskerk der Paters Karmelieten, Yper Zondag 21 September 10 ure Juniors C. S. Y. Meenen 3 ure IIe Afdeeling C. S. Y. F. C. Roeselaere HOOG LOON aangeboden aan reiziger met clienteel groothandel, voor verkoop Gebrande Koffie. Schrijven De Roode Pelikaan, Antwerpen. GOEDE MEID VERWARMT li ZUINIG Muziekschool VINS EN GROS VAN DEN BOOGAERDE E. Grande Distiilerie Dijonn oise OUSTRIC «St C° Succ. E. '/an den Boogaerde Bouwstoffen en Kolen Ferdinand waierDiey-Riem S Ev. 3AETE-TONNON Koud Buffet Buffet froid STAD YPER om 14,30 uur Ver deel ing der prijzen. Bebloemde wagens 1000, 800, 600, 500, 400, 300, 250, 200Bebloemde autos 500, 400, 350, 300, 250, 200, 150, 100, 75 Bebloemde rijtuigen 400, 300, 200, 150, 100; Bebloemde motos: 150, 125, 100, 75, 50, 25 Bebloemde velos 150, 125, 100, 75, 50 Groepen bebloem de motos en velos minstens vijf250, 200, 150, 100, 75 Klein gerij 250, 200, 150, 125, 100, 75 Groepen, minimum 20 per sonen 500, 400, 300, 250, 200, 150, 100 Afzonderlijken en kleine groepen 200, 150, 100, 75, 50. Bijzondere premiën aan de muziekmaat schappijen. P.S. Het Comiteit behoudt zich het recht gebeurlijk de prijzen te veranderent. ii it e—f» nti I s— Tapissier-Garnisseur COMPTE CHÈQ ES POSTAUX 129.989 sas lijk treffend ieders naamafroeping beant-1 De gebouwen hooren toe aan M. Eug. u'nnrH thnnreri rTrwr wn in »rr: j.j_.-i.__i ili PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Z. D. H. Mgr. Waffelacrt heeft de volgende priesters uit het Groot Seminarie benoemd: tot leeraar aan het College te Blankenber- ghe: E. H. Ackerman; College Mcescroen: E. H. P. Janssens; College Thielt: E. H. Raes; College Iseghem: E. H. P. Vercruysse; Col lege Avelghem: E. H. J. Sarre; bewaker aan het St Leo's College te Brugge: E. H. G. De Muynck. Wordt naar Leuven gezonden voor studies :n de Mathesis: E. H. PI. De Groote. De E. H. Decoene, doktor in wijsbegeerte en in godgeleerdheid, bestuurder van de aan genomen Normaalschool van Thourout, is benoemd tot principaal diocesaan opziener voor de provincie West-Vlaanderen, in ver vanging van den E. H. Lescouhier. ontslag gever. E. H. Decoene zal te Brugge verblijven. In den nacht van Dinsdag tot Woens dag is M. Liebaert, Minister van State, te Ternath overleden. Gedurende 13 jaren miek M. Liebaert deel van den Provintialen Raad van West-Vlaanderen waar hij Bestendige Afgevaardigde geko zen wierd. In' April 1890 werd hij tot Volksvertegenwoordiger van Kortrijk ge kozen, mandaat dat hij tot 1919 vervulde. In 1899 werd hij Minister van Nijverheid in.het kabinet Vandenpeereboom, insge lijks deed hij het interim van Minister van Spoorwegen, waarvan hij naderhand titularis wierd. In het kabinet deTrooz nam M. Liebaert de porte-feuille van Fi- nantien over, die hij behield tot in 1909, datum waarop hij de Regeering verliet. In alle belangrijke kwesties in de Kamers behandeld nam M. Liebaert het woord, altijd biijken gevende van grondige ken nisder zaken die behandeld waren. Ook stond hij bij alle politieke partijen in aanzien. Later in den Senaat moest iedereen hulde brengen aan de diepe kennissen van den Heer Liebaert. Sedert de laatste kiezingen had de Heer Liebaert aan het politiek leven vaarwel gezegd. In 1929 had Zijne Majesteit den Ko ning, om reden der buitengewone dien sten aan het land bewezen, den Heer Liebaert tot den adeldom verheven en hem den titel van Baron toegekend. Het Ypersche Volk biedt aan de Familie van den Heer Liebaert, en inzon derheid aan den Heer De Vos-Liebaert, zijne rechtzinnige deelneming aan. Zaterdag 11. omstreeks 7 1/2 uren, is alhier schielijk overleden Vrouw Pauline Bal, echtgenoote van Heer Edouard Wil lem. De begrafenis had plaats op Dinsdag 16 dezer, om 8 1/2 uren, in de parochiale kerk van St Niklaas. Wij bieden den Heer Willem en Fami lie onze rechtzinnigste deelneming aan. Maandag 15 dezer, is godvruchtig te Wervick overleden, Mevr. René Heze, geboren Leonie Demyttenaere. De plechtige begrafenis had Vrijdag 19 om 10 uren, in de parochiale kerk van Wervick plaats. Eene ontelbare menigte, vrienden en kennissen, hadden er aan gehouden door hunne tegenwoordigheid, hunne deelne ming aan de Familie Heze-Demyttenaere te betoonen. Het Ypersche Volk biedt aan M. René Heze en Familie, zijne rechtzinnig ste deelneming aan. Vrienden en Kennissen worden uitge- noodigd de Zielmis bij te wonen, die zal gezongen worden op ZONDAG 21 SEP TEMBER, om 8 1/2 uur, in St Jacobs- kerk, tot zielelafenis van Weduwe var. Heer DÉSIRÉ COENE. RENINGHE. EEUWFEESTEN. (Vervolg). Dinsdag 9 d„ om 9 ure, werd een plechtige dienst gezongen voor de gesneuvelden, waar onder gelegenheidssermoen door den E. H. Priem, aalmoezenier. Dient gemeld: de aan wezigheid van de gemeente-overheden, den oudstrijdersbond met vaandel, de kinderen der beide scholen met onderwijzend perso neel, verder talrijke tegenwoordigheid van ingezetenen en familieleden. Na den Dienst was er optocht naar het gedenkteeken, gebed door de Geestelijkheid, gelegenheidsaanspraak door den Heer Bur gemeester, M. Victor Pieters. Notaris, waarin hij onder meer de verschillende strijden aanhaalde die geleverd werden tot het ont staan en het behoud van Belgie; uitvoering van liederen door de schoolkinderen, aan spraak door den oud-bestuurder van den Oud-Strijdersbond. M. G. Tahon. neerleg gen van een bloemenkrans aan den voet van het gedenkteeken door den H. Burgemeester namens de bevolking, naamafroeping der gesneuvelden en burgerlijke oorlogsslacht offers der gemeente door het schoolhoofd. M Alidore Vannieuwenhuyse. 't Was waar woord te hooren door een schoolmeisje, in 't wit gekleed, onder het neerleggen van een bloementuil, in volgende bewoordingen: ge sneuveld voor het Vaderland als het een ge sneuveld soldaat betrof en gestorven voor het Vaderland als het een burgerlijk oor logsslachtoffer gold. Deze plechtigheid aan het gedenkteeken werd gesloten door een dreunenden Vlaamschen Leeuw, gezongen door de Schoolkinderen en de talrijke aan wezigen. Daarop volgde een bezoek aan het militair kerkhof door de gemeenteoverheden, vergezeld door den E. H. aalmoezenier Priem en den oudstrijdersbond, voltallig vertegen woordigd. Aldaar werd nog eenen schoonen bloemenkrans neergelegd namens de be volking en een kort gebed gelezen voor de dierbare gesneuvelden en zoo sloten zich de schoone plechtigheden van den Dag der ge sneuvelden. (Bloemenkransen en tuilen gele verd door het bekende huis Fontaine-Verbe- ke, Boterstraat, Yper). Hier dient een bijzonderen dank uitge drukt aan den Oud-Strijdersbond en het onderwijzend personeel der beide scholen voor hunne bereidwillige medewerking tot het welgelukken dezer plechtigheden. Donderdag 11 d„ zijnde kermis-Donder- dag, vierde de Handboogmaatschappij St Sebastiaan ter gelegenheid van de 100'' Verjaring van 's Lands Onafhankelijkheid, haar 118 jarig bestaan en het veertig jaar lidmaatschap van de H.H. Breyne C., Crom- bé A. en Depoorter H. Deze jubelfeesten werden 's voormiddags om 9 ure ingezet met een Mis van Dank zegging, waarin tegenwoordig waren: de ju bilarissen in feestkleedij, de andere leden der gilde, de gemeenteoverheden en talrijke in gezetenen. Na de mis trok de maatschappij stoetsgewijze, met 't vaandel aan 't hoofd, naar het gemeentehuis, alwaar zij officieel ontvangen werd door de gemeenteoverheid. D'Heer Victor Pieters, burgemeester, in eene schoone rede, wenschte de maatschappij ge luk om haar 118 jarig bestaan, gaf een woordje geschiedenis over haar oorsprong, faam en bloei en eindigde met allen aan re sporen steeds hand in hand te werken om dezelfde gedurig in aanzien te doen stijgen. Vervolgens richtte hij zich tot de drie ju- belvierende leden, bood hun de beste heil- wenschen aan der gemeenteoverheden en der vergadering, roemde hunne hoedanigheden als schutters en hunne getrouwheid en ijve righeid als leden der maatschappij en wak kerde de leden aan voorbeeld te nemen op deze model gildebroeders. Eindelijk, tot her innering aan deze schoone plechtigheid, overhandigde hij de maatschappij, in de handen van haar Voorzitter, den Heer Arthur Wullepit, en aan de jubilarissen eene prachtige eere-medailie en stelde de verga dering voor den eerewijn te drinken op den groei en bloei der maatschappij en de ge zondheid van de H.H. Breyne, Crombé en Depoorter. Een daverend handgeklap be groette deze rede. Daarop bedankte de Voorzitter der gilde, in passende bewoordingen, de gemeenteover heden voor deze schoone en gulhartige ont vangst en voor den geldelijken steun ver leend voor de Jubelschieting. Een bijzonder woord van dank richtte hij tot den Heer Burgemeester, Eere-Voorzitter der gilde, die deze plechtigheid op touw zette. Dan kwam nog d'Heer Depoorter H. aan 't woord en bedankte, in zijn naam en dezer zijner mede jubilarissen, de Overheden en vergadering voor de bewijzen van eere en genegenheid die hun heden te beurt vielen. 's Namiddags, om 1 ure, had de Jubel schieting plaats. Deze, begunstigd door een uitstekend weder, genoot een ongehoorden bijval: Twee honderd zeven en veertig schut ters lieten zich inschrijven die, in stoet, met 't vaandel der plaatselijke gilde aan top, de jubilarissen de eeremedailie op de borst en de bloementuilen in de hand hun aange boden door de schuttersgilden van Oostvle- teren. Poperinghe, Watou en Woesten, van het lokaal naar de pers leidden. Deze laat- sten openden de schieting en gaven elk drie eerescheuten. 't Was 7 ure voorbij toen deze prachtige Jubelschieting eindigde. En met dezelfde eindigden ae eeuwfeesten gegeven gedurende de kermisweek. Zoodra de pompiers konden verwittigd worden waren deze spoedig, onder het bevel van kommandant Vergracht, ter plaats en aanstonds werd het vuur kracht dadig langs twee kanten te gelijk bestre den. Na korten tijd kon men met een zucht van verlichting bestat gen, dat er voorde nabijgelegen woningen, waarvan de inwoners, zoodra zij het vuur gewaar wierden, hetgeen kostbaarst wasgev'ucht hadden, geen gevaar meer bestond. Van het voorgebouw bleven slechts de muren over, meestal de wol welke zich in het achtergebouwtje bevond, mag als totaal verloren aanzien worden. Niemand kan gissen hoe de brand mag ontstaan zijn. Glissoux. Tijdens den brand hebben wij eene bemerking hooren maken die wij als geheel gegrond beschouwen, nament- lijk deze dat er voetstappen zouden ge daan worden bij het beheer der weverij op het Zaalhof, opdat deze de sirène zou willen veranderen, die wonderwel fluit op gelijke manier als deze die brand aan kondigt, alzoo zou er nooit geen verwar ring mogelijk zijn. Bezoekers. Zaterdag kregen wij het bezoek van twee sterke groepen En- gelschen de Convrades Club of Ealing en the Brighton en Hove conservativ as sociation. Dadelijk werd een bezcek ge bracht aan het Engelsch gedenkteeken waar prachtige bloemengarven werden neergelegd. - Zondag morgen kwam een ander groep van 125 Engelschen insgelijks een groet brengen aan de gesneuvelde mak kers. Eene prachtige kroon, zooals wij er zelden te zien kregen, werd aan het ge denkteeken neergelegd. Twist. Zondagavond was er we derom twist ontstaan in eene danszaal op de Groote Markt. Een jongeling uit de Drie Zottenstraat werd zoo deerlijk ge schopt, dat hij moest weggedragen wor den. 't En duurde niet lang eer de daders opgeleid werden. Een ander, die in 't po- liciebureel dé vrijstelling dier mannen vragen ging, eindigde met schelden en verwijten en genoot dezelfde belooning. 's Maandags werden ze losgelaten en kregen hun proces-verbaal mede. Een groote stoet begaf zich naar de Bertenplaats, waar men den Vrijheids boom plantte, waarna burgemeester La- haye een treffende vaderlandsche rede voering hield, 's Namiddags was er een ballonnekensprijskamp voor kinderen. De dag eindigde met een puik koncert en openluchtvertooning. ZANTVOORDE. De St Corneliusdagen en Kermisdagen van de Parochie. Zondag tot Donderdag, zooals aangekondigd, eenige inlichtingen voor de bedevaarders. De eerste dagen der novene zijn bijzonder wel gevolgd geweest, veel volk, alle dagen van 7 ure 's morgens tot met den noen, een op volgen geweest van geloovigen om van Ons Heer door de tusschenkomst en voorspraak van St Cornil bijzondere gunsten te beko men voor huis en stal. De schikkingen der goddelijke diensten voor Zondag en volgende dagen: Zondag, de Missen om 6, 7, 8, 9, 10 en 11 uur. 's Namiddags om 3 ure Vespers en Lof en muziek en zang door de Schola van Hol- lebeke. Maandag, Dinsdag. Woensdag. Donderdag, alle ure Mis van af 7 ure en ten 10 ure de Hoogmis, ter intentie der talrijke bedevaar ders. Alle dagen het Lof om 4 ure. Vopr Missen en inschrijvingen moet men zich begeven in de sacristie. Autodiensten in alle richtingen. De autovoerders zijn zeer dringend verzocht, den Zondag, 21 September, het orde der god delijke diensten te volgen, want binst de Missen zal er niet gezegend worden met de relikwie van den H. Cornelius. Mogen het dagen van godsvrucht wezen en de H. Cornelius zal de bede en smeeking der bedevaarders aahooren. Wanneer krijgen we toch een stuk ver lichting in de parochie? ELVERDINGHE. Eeuwfeesten. Zon dag laatst, 14 Sept.. heeft onze gemeente de eeuwfeesten gevierd. Om 9 3 4 u. vergader den 't muziek, de schoolkinderen en de ge meenteraad aan 't gemeentehuis en stoetsge wijze trokken ze ter kerke waar een plechti ge Hoogmis met Te Deum en gelegen heidssermoen was aangevraagd tot zielelave- nis onzer duurbare gesneuvelden en burger lijke oorlogsslachtoffers. Na de mis. optocht, ditmaal met enkele cudstrijders erbij, naar het standbeeld, waar er vaderlandsche liederen gezongen werden door de schoolkinderen; daarop volgde de bloemenhulde en de aanspraak. 's Namiddags had de stoet veel bijval; spijtig van 't slecht weder. De 2 bruiloften waren effenaf: goed; den eenen haalde het door zijne kalmte en rust, den anderen haalde het in het zottebollen. De vermaarde kaarters, de Yperscp schotten en 't muziek van Proven hebben het hunne bijgedragen om leven in den stoet te steken. Waren eveneens zeer goed opgewekt: de jonge pasteibakkers, 't was waarlijk wel van hen. velen hadden zulks van hen niet ver wacht; de visschers. manten en kalle, de mode van 't jaar 30, enz..., alles was om ter best. Een woord van dank werd gericht tot de omstanders, ae kinderen, de maatschappijen, de geestelijke en wereldlijke overheid, in één woord tot al wie het zijne had bijgebracht om het feest zoo goed te doen gelukken. Na de mooie rede vergasten de bruilofters ons met een prachtig concertje op de kiosk. Dan volgden de muziekconcerten. Aan alle Elverdinghenarenproficiat! Na de Mis had de overhandiging van het nieuw en prachtig vaandel plaats. Bij deze vaderlandsche betooging was Z. M. den Koning door kolonel Demeu- ninck vertegenwoordigd. Den dag door heerschte de beste stemming in het dorp. Hooglede haalt waarlijk eere van het feest dat tot voldoening van eenieder zoo goed van stapel liep. op die beslissing terug te komen. Nal vele voor en tegen werd de vroegere be- slissing behonden. Het schepencollegie vroeg bijgevoegde kredieten. 5.600 fr. voor de Loye, 21.500 fr. voor kindertoes'ag voor de stads- werklieden, 40.000 fr. voor de pensioe nen der bedienden, 10.000 fr. voor het werkloozenfonds, 20.000 fr. voor de aansluitingen van het water. De Openbaren Onderstand had hare rekening van het dienstjaar 1929 neerge legd zij sloot met een overschot van 451.200 fr. De begrooting van de Staatsmiddel bare school van hier voor 1931 bedraagt 491.018 fr. voorde sta'd77.144,67 fr. Een voorstel van brief te zenden naar de kerkfabriek van St-Maartens om het herstel te vragen van de praalgebouwen palende aan de Kathedraal word goed gekeurd. Geene mededeelingen werden gedaan maar de Heeren Raadsleden vroegen ver scheidene verbeteringen, welke door Burgemeester en schepenen beloofd worden. De openbare vergadering eindigde om 8 uur. Studie van den Notaris André VANDER MEERSCH te Yper, OVERSLAG: Dinsdag: 30 September 1930 om 3 u. namiddag, in het Hotel Le Sultan groote Markt te Yper van Gemeente WYTSCHAETE. EENE GOEDE EN NIEUWGEBOUWDE HOFSTEDE groot 7 ha. 64 a. 90 ca., gelegen ter noord zijde van den steenweg van Meessen naar Kemmel. Bewoond en gebruikt door Joseph Vande- weghe-Seeghers tot 1 October 1931. Opzeg van pacht is beteckend geweest. Verdeeld in 2 koopen. Afzonderlijk ingesteld, samen: 88.000.00 fr. Eeredienst der II. Kleine Theresia Wij vieren nu de 9 Donderdagen, die haar feest van 3 October voorafgaan. Wij verwachten de geloovigen in groot getal, toekomenden Donderdag, voor de So- lemneele Mis van 7 u., te hunner inzicht opgedragen, en in het Lof van 7 u. door hen gezongen, waarna hunne aanbevelingen zullen afgeroepen worden. INGANG 1.50 Fr. INGANG 3 Fr. Lidkaarteri niet geldig. YPER. BERICHT. Paatsen te begeven in stadsmuziekschool 1. - Leeraar van Notenleer: a) hoogere graad A. B. Meisjes, viool en altviool; 2) hoogere graad A. B. Knechten. Wedde: notenleer 3.280 fr.; viool en alt viool 3.280 fr. Uren les: notenleer 6 uren per week; viool en altviool 8 uren per weken. 41 weken per jaar. 2. - Leeraar van Cello en Basviool. Wedde: 1.495 fr. Aantal uren les: 2 uren per week. 41 weken per jaar. De aanvragen moeten ingediend worden aan den Heer H. Sobry, Burgemeester der stad Yper, vóór 4 October aanstaande. Inlichtingen bij den Heer Bestuurder der Muziekschool, Dezen die geen diploma van leeraar bezit ten zullen een examen moeten ondergaan, voorgezeten door den Heer Opziener van 's Rijks Muziekscholen, Yper, 17 September 1930. De Burgemeester, H. SOBRY. Leest en verspreidt HET YPERSCHE VOLK voor alle werk, bij Priester alleen. Yper. Adres ten bureele. bij BURGERSTAND VAN YPER, van 11 tot 17 September 1930. Geboorten. Simoens Koenraad, Rijs- selstw. D'Hellen Denise, Dickebuschstw. Costenoble André, Hondstr. Depoorter Raymonde, R. Colaertpl. Devooght Jean- nine, Bruggestw. Overlijdens. Snick Ida, 45 j., winkelier ster, echtg. Flix Vlamynck, Wenninckstr. Van Oudendike Emiel, 44 j., hovenier, echtg. Ernoult Mathilde, Lange Thouroutstr. Ghyselen Andreas, 6 j., Lange Thouroutstr. Bal Pauline, 67 j„ echtg. Willem Edouard, St Niklaasstraat. Huwelijken. Hoflack Josephus, timmer man te Vlamertinghe en Tresy Irena, fa briekwerkster. Depuydt Marcel, varken slachter en Bossaert Jeanne, z. b. Mas- schelein Albert, ingenieur, reserve onder luitenant te Poperinghe en Verstraete Julia, zonder beroep. POPERINGHE, van 12 tot 18 Septcmb. 1930. Geboorten. 311, Hauspic Thérèse, d. v. Seraphin en Carlé Sidoniê, sektie A. 312. Denys Martha, d. v. Dionys en Mahieu Ida, sektie H. 313. Deraedt Willy, z. v. Maurice en Meersseman Felicie, sektie D. 314, De- drie Paula, d. v. André en Pittillioen Martha, sektie L. Overlijdens. 136. Desmytter Lucie, 70 j., huishoudster, echtg. Van Cayseele Richard, St Janskruisstraat. 137. Selschotter Ma thilde, 63 j., kloosterzuster, Gasthuisstr. Huwelijken. 66. VangheluweCyrille, 21 j., bediende en Turkery Madeleine, 21 j., z. b., b. v. Pop. 67. De Backer Jerome, 38 j,, timmerman en Hauspie Antoinette, 32 j., naaister, b. v. Pop. 68. Mahieu Jules, 30 j., bediende van Clercken en Laheye Germaine, 23 j., z. b. v. Poperinghe. STAD YPER NET BEHULP DER 13 O versdatiecde modellen Yoec/jcoopjjg De Burgemeester heeft de eer de be langhebbenden ter kennis te brengen dat de leergangen der Muziekschool zullen hernomen worden op Dinsdag 30 September e. k. De inschrijvingen zullen in gezegde school, Hondstraat, plaats hebben op Woensdag 24, Donderdag 25 en Vrijdag 26 September, van 18 tot 19 uur. Het inschrijvingsrecht, onmiddelijk be taalbaar, is bepaald als volgt Notenleer, lagere graad id. middelbare en hoogere graad Blaasinstrumenten Zanglessen, lagere graad id. middelbare en hoogere graad Snaarinstrumenten en klavier Leergang van Harmonie id. Fuga id. Contrapunt Voor de leerlingen die deel uitmaken der zelfde familie betaalt de eerste leer ling het volle recht, de volgende de helft van het inschrijvingsrecht. De nieuwe leerlingen dienen door hun ouders vergezeld. De andere leerlingen zich opnieuw laten inschrijven. Yper, den 18 September 1930. De Burgemeester, H. SOBRY. 10 fr. 20 fr. 30 fr. 20 fr. 40 fr. 50 fr. 100 fr. 100 fr. 100 fr. MARKTPRIJZEN Y'per, 13 Sept. Tarwe 110-115; koolzaad 410-414; klaverzaad 1600-1900; rogge 78-80; boekweit 205-208; haver 72-76; brouwersgerst 141-144; voedergerst 88-90; erwten 212-215; bloem 200-202; maïs 110-112; paardeboonen 126-128; gruis 82-85; zemelen 110-112; paar deboonen 126-128; gruis 82-85; zemelen 112- 115; lijnzaadmeel 160-163: lijnzaadkoeken 148-150; aardappelen 38-45; boter 25-26.50; eieren 1.03-1.05; biggen 300, 10 den kilo; strooi 25-30; hooi 25-35; ruw vlas 40-80. Studie van den Notaris Jacques RAMAULT te Wervick. WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1930 ter Café de la Gare bij M. Cyrille De kens te Wervick, OVERSLAG van: EEN SCHOON WOONHUIS met afhan kelijkheden, garage en hof, hebbende eene totale inhoudsgrootte van 11 a. 20 ca., gele gen te Wervick, steenweg naar Meenen en palende aan M. M. Delva, M. Michel De groote en aan de Leie, op eene breedte van 27 meter. Onmiddellijke ingenottreding. Kohier van lasten en plan ter studie van genoemden Notaris Ramault. MAAGZAKKING NIER-, MAAG-, BAARMOEDERZAKKING genezing gewaarborgd door de nieuwe gebreve- teerde VEERLOOZE toe stellen van den beroemden Professor-Specialist A.DUMONCEAU BELGISCHE FIRMA Opgericht in 1885. Ziehier bewijzen M. Henri Mestdagh, 327, Wellingstraat te Beernem, op 7 maanden genezen van breuk, doet nu alle wer ken zonder band. M. J.-B. Vandenhouten, landbouwer te Asbeek-As- sche op den ouderdom van 50 jaren nog genezen van zakbreuk. Mad. Wed. Vermoesen, 66, Ransfortstraat, St-Jans-Molenbeek, was na twee operaties van darmuitstorting aangetast, is op 1 jaar door ons corselet genezen. Mad. Snauwaert te Zedelghem, op 1 jaar- genezen van zware navelbreuk. M. Welvaart, gehucht Gravinne-te-Mid delburg» (Vlaanderen), genezen van zak breuk. M. Lippens, Kloefstraat te Geeraardsber- gen, zijn jongen genezen op 4 maanden van dubbel breuk. M. G. Desmet, 19, Sergeant Debruynestr., te Cureghem, genezen van dubbel breuk. MAAGZAKKING: G. Fastre, machiniste op den spoorweg, 52, Avendoorenstraat, Thienen. Na 10 jaar lijden der maag vol ledig gezakt vindt verlossing door ons toe stel; eet, drinkt zonder stoornis, doet zijn werk zonder ongemak. WILT GIJ gelijk duizenden die onze me thode hebben aangenomen hulp, verlossing bekomen, eerlijk en rechtzinnig behandeld worden zonder kwakzalverijen of valsche beloften, en mits matige prijs en alle WAARBORG! Brengt ons een bez.oek dat kosteloos is en U tot niets verplicht, van 9 tot 2 ure te: YPER, I" en 3r' Zaterdag der maand, Hótei du Nord 63, Staties tr. KORTRIJK, 2' en 4' Maandag, Hotel des Flandres Statie. Uitlegboekjes op vraag: Rue de la Meuse, Brussel. v genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen hoofdpijn, draainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, de sla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leveretoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos (i.CO fr. Studie van den Notaris PIETERS te Reninghe. STAD YPER 8RUXO 27ZO HAEREN-BRUSSEL ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD van 16 September. VERSLAG Al de raadsleden waren tegenwoordig. Na de gewoonlijke lezing van het voor gaande verslag werd de kwestie bespro ken van de speciale belasting op de wedden, loonen en pensioenen. De raad had in eene vroegere zitting de vraag verworpen het minimum van belastbare inkomsten te brenger, op 15.000 fr. De Minister van Binnenlandsche zaken vroeg De Notaris VICTOR PIETERS te Renin ghe verblijvende zal ten overstaan van de Heeren Vrederechter en Griffier van het tweede kanton Yper, op den na te melden zitdag, overgaan tot de OPENBARE LICITATIE VERKOOPING der volgende ONROERENDE GOEDEREN. Gemeente RENINGHE. Koop een. Een WOONHUIS, dienstig voor herberg met gerieflijkheden benevens een gebouw dienstig voor stoommaalderij in volle werking, groot onder grond van ge bouwen, koer, hof en medegaande stallingen en magazijnen 7' a. 63 ca., bekend bij kadas ter wijk D. Nrs 137e, 138i, 138h en deel van 13t?g. palende van oosten de marktplaats en van noorden aan de Zwartestraat. Overnemingsprijs van stoommachien, bloe- mencylinder, graankuischer, maalsteenen en verder molengerief: 100.760 frank. De stoommaalderij is vrij van gebruik en komt in handen van den kooper met de geld telling. De herberg is gebruikt door M. Benjamin Knockaert, zonder geschreven pacht. Koop twee. Een WOONHUIS met aller lei gerieflijkheden, groot onder grond van gebouwen, koer en hoving 2 a. 92 ca., bekend bij kadaster wijk D, deel van Nr 138g, palen de van oosten aan de marktplaats en van noorden koop een hierboven. Gebruikt door de Jufvrouwen Vandervelde. Eenige zitdag: DINSDAG 7 OCTOBER 1930 om 2 ure stipt namiddag, te Reninghe in de te verkoopen herberg Sint Hubert Grosse vonnis en plans berusten ter in zage ten kantore van voornoemden Notaris Pieters. Vins authentiques et garantis d'origine 23, Rue Claessens, BRUXELLES Av.MaréchalFoch, LIBOURNE(Gironde) Fondée en 1836 BRUXELLES DIJON Aperitifs - Liqueurs - Sirops de fruit Depót des produits de ces deux firmes chez M. CEULENAERE a Ypres rue Courte de Thourout, 22. GROOT (Allerhande) KLEIN E Zeer genadige prijzen. i Spoedige en kostelooze bestellingen t ten huize. Telefoon 125 De Haernestraat, 15, YPER. 2 ivs rtuffvr\m<r\-e Statieplaats Y'PER Pi. de la Station LokaalLocalC. S. Y. K. H. M. Y. - E C Y. - C P.Y. NOENMALEN aai;asü es matige pri; DINERS i prix üxt - Prix iJsrés aan alle uren. a tout hetire. Gekende YYijnkelder - Cave renommee.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3