Mfiler ee eiders. Breuken SPOORWEGEN BUURTSPOORWEGEN spij's lis! hpnoenuieer - oen succes DE ROODE PILLEN ferdinnnü Ui3ierDisy-R!em HOTEL CONTINENTAL Rechterlijke Kroniek FABR1QUE DE FAUTEUILS EN TOUS GENRES JuLLb OlLLL, I6, Rue de Menin, 16, YPRES. REDEVOERING Prachtige BLO SIYIENSTQET VAN DEN B005AERDE E. Stores - Rideaux - Étoffes pour Ameublements - Tapis Toiles a Matelas Papier peints - Linoleum Toiles Cirées - Laines Crins - Plumes - Stores-Flous Dentelles de Bruges et Cluny au mètre. li li r— r-» nu i r- Tapissier-Garnisseur RTABEL van October lSKfcO tot den 1 Februari ÜKtl. Lijn Yper - Kortrijk Lijn Yper - Poperinghe Lijn Ypsr - Oostende V. 6.00 9.26 12.17 16.42 (over Cortemarck naar Rousselare) 18.00 19.27 (tot Cortemarck). Lijn Yper - Rousselare BUURTSPOOHWliG Era Lijn Yper - Kernmei - Waesten Lijn Yper - Veurne Lijn Yper - Meersen Lijn Yper - Dïksmude Gemeente BOESiN'CHE. STERFGEVAL ROUWBERICHT HOPTENTOONSTELLING te Poperinghe EEUWFEESTEN Zondag 28 September 1930 TOONEEL GOEDE MEID Yper. Vliegfeest. Zondag na middag had op het nieuw aangelegd vliegplein van St-Jan, het prachtig vlieg feest plaats, dat niettegenstaande het on gunstig weder, een buitengewonen toe loop van volk had aangelokt. Ook wer den de toeschouwers niet bedrogen in hunne verwachtingen, want hetgeen zij te zien kregen heeft ver weg het stoutste denkbeeld overtroffen. Indrukwekkend waren de oefeningen op en onder het vliegtuig door Vadime en meer dan eens WyJschaete. Ongeval met een dorschmachien. Maandag morgen was, Georges Bouwen, oud 38 jaar en gehuwd, met de dorschmachien gaan werken bij een landbouwer der gemeente, toen bij het wegnemen van een bundel strooi, de linkerhand door de raderen vastgegrepen werd met het ongelukkig gevolg dat de wijsvinger heelemaal afgerukt was. Na een eerste verband werd hij door een ge neesheer per auto naar het hospitaal van Yper overgebracht. Zuydschote. Viering van 's lands eeuwfeest. Op kermisdonderdag heeft de gemeente met blijde feeststem ming en algemeene huizenbevlagging het eeuwfeest gevierd. Te 9 uur werd een plechtige rouwdienst gecelebreerd voor alle oorlogsslachtoffers 's Namiddags,te 3 's uur, vormde zich in de Weststraat een feeststoet die optocht hield eerst naar het oorlogsgedenkteeken waar een hulde betoon plaatshad. Daarna toog de feest stoet naar het Fransch gedenkteeken van Steenstraete op Lizerne waar een aan spraak werd gehouden, gevolgd door uit voering van liederen, nederlegging van bloemen, declamatie door de kinderen en samenzang. Het muziek van Merckem, dat het feest opluisterde, gaf vervolgens een koncert en de feestelijke eeuwfeest dag werd besloten met verlichting van het gedenkteeken. Wervick. Huwelijk. Dinsdag 23 dezer, om 11 ure, werd in de parochi ale kerk van Wervick het huwelijk inge zegend van Mr Leon Bogaert, Dokter- Veearts, met Mejuffer Jeanne Van Els- lande, dochter van Mijnheer en Alevrouw Hubert Van Elslande. St Jozefskerk der Paters Karmelieten, Yper VINS EN GROS OUSTRiC d C° Succ. E. Van den Boogaerde Bouwstoffen en Kolen 1 Ev. BAETE-TONNON Koud Buffet Buffet froid Lefe. van Beveren bij Roeselaere, die dronken zijnde bij een gebuur ruzie gezocht en door dezen met behulp zijner vrouw aan de deur werd gezet, was naar zijn huis geloopen en kwam met een ge weer gewapend terug. De binnenzitten- den die hem zagen afkomen verlieten in der haast de herbergzaal en nauwelijks waren zij in eene achterkamer binnen of Lefe. sloeg eene ruit kapot en schoot 2 maal, met enkele pooze.n tusschen ieder schot, in de richting der Kamer. Bij het buitenzetten had Lefe. een stamp aan de vrouw toegebracht. De herbergier en zijne vrouw die zich ais burgerlijke partij aangesteld hadden, vroegen 210 fr. voor de stoffelijke schade en 3000 fr. voorde moreele. Het openbaarministerie verklaarde zich aan te sluiten bij de be- sluitselen door de burgerlijke partij neer gelegd en vroeg eene strenge en onvoor waardelijke veroordeeling. De rechtbank veroordeelde Lefe. voor bedreiging tot 3 maanden gevang en* 100 fr. boete of 1 maand gevang. Voor enkele slagen tot acht dagen gevang en 26 fr. boete, beide straffen zonder voorwaarde. Aan de bur gerlijke partij moet de betichte ten titel van schadevergoeding betalen 210 fr. voor de stoffelijke schade en 2000 fr. voor de moreele schade, alsook de kosten der aanstelling als burgerlijke partij. Hay. Jeroom van Vlamertinghe had tijdens de kermis aldaar ruzie gehad met vader en zoon Vandevoorde. De zoon Vandevoorde was het kaakbeen op twee plaatsen gebroken. Zich als burgerlijke partij aangesteld hebbende vroeg hij een totale som van 2905 fr. voor werkonbe kwaamheid en moreele schade. De recht bank veroordeelde Hay. met aanneming van verzachtende omstandigheden tot 1 maand gevang en 50 fr. boete of 15 da gen gevang. Als schadevergoeding moet hij aan het slachtoffer eene som van 1200 fr. betalen alsook de kosten zijner aanstelling als burgerlijke partij. De ko- rektionneele straf is voorwaardelijk ge durende 5 jaar. COMPTE CHIt' tUES POSTAUX 129.989 CO> door den Heer VANDENBERGHE, Be stendige Afgevaardigde, bij de teraarde bestelling van den Heer JEAN VERHAEGHE uitgesproken. Plaatsgebrek had ons belet deze rede voering eerder op te nemen. Eerbiedweerdige Oud-Collega, Daar zijn menschenlevens die, bij 't verdwijnen, geen spoor nalaten 't zijn levens van menschen die, zelfzuchtig, enkel en alleen voorbijgingen om rijkdom te verzamelen en uit het bestaan al de genoegens mogelijk te trekken. Als ze heen zijn, gaat alles ongestoord voort lijk de zee, waaruit een bare op het strand wegvalt, en die watervlakte blijft lijk te vóór. Andere levens laten sporen omdat ze op innerlijke zedelijke schoonheid en edelmoedige naastenliefde gebouwd ston den. Zulk een leven was uw leven, eer biedweerdige Oud-Collega, en daarom wordt Gij echt betreurd en zal uw naam in zegening blijven. Gij waart een groot mensch een groot burger een groot openbaar man. Velen die U niet kenden zagen in U een gewoon-deftig mensch in zaak, gedach ten en gevoelens, die vooral vooruit kwam in bestuurlijk werk en inzonder in bestuurlijk werk van stoffelijken aard, zooals landbouw, akkerwerk en veeteelt. De fijne bescheidenheid waarmede Gij ontging van U zeiven te spreken, van 't innige vooral van uw zielewezen, was de schuld van die halve kennis bij velen van uwe groote zedelijke weerde. Wel was uw leven daar van zestig-jarige toewijding aan de belangen der gemeenschap, doch de wereld is zoo stoffelijk in hare bedoe lingen dat ze allen, allen, naar haren eigen maatstof meet en moeilijk hoogere doeleinden wil vermoeden bij menschen. Ik had het geluk, Weerde Oud-Collega, niet enkel met U te zetelen in de Deputa tie, maar met U veel saam te zijn, ja uw volle vertrouwen te genieten en in die vele gesprekken, waar ik den polslag voelen mocht van uw ziel, heb ik uwen diepen en helderen inblik in het leven ontdekt, uw groot gedacht van de per soonlijke katholiciteit en uw vast bewust zijn van den plicht van katholiek aposto laat dat noodzakelijk met het persoonlijk vrome leven gepaard gaat. Uw gezond oordeel, uw bovennatuurlijk streven, uwe vele,vele jaren hadden van U een mensch gemaakt die over den mensch in het bij zondere, de familie en de gemeenschap van menschen beschouwingen kon uit spreken, raad kon geven en gedragslijnen aannemen en doen aannemen die de uitdrukking waren der eenvoudigste en toch diepste wijsheid. Ik dank U hier, bij uw graf, omdat ge met het licht dezer wijsheid zoo dikwijls mijn leven en dit van andere vrienden belichtet Ik groet U hier ook als grqot burger en hier inzonder, vóór al deze vrienden van Wervicq die U betreuren, groet ik U als de goede medeburger uwer stede. De Voorzienigheid had U niet alleen lijk tot gewoon burger uwer stede ge maakt, tot dezen burger die enkel zijn glimlach, zijn minzaam karakter, en een beperkte dienstbaarheid heeft om zijn medeburgers aangenaam te zijn. Zij had U sinds zestig jaren, en inzonder sinds vijftig jaren, toen ge Deputatielid werdt, het gezag, en den invloed ter hand ge steld waarmede een plichtbewust burger zich zoo verdienstelijk maken kan ten °pzichte zijner medeburgers. De vragen die men tot U richtte, de aanbevelingen die men U vroeg mochten aangenaam 2:in of onaangenaam, ze mochten weinig Pogingen en voetstappen vergen of vele, zc mochten uitgaan van minderen, ze pochten uitgaan van meerderen, van po- Ltieke vrienden of van politieke tegen strevers, immer werden die vragen en aanbevelingen aanhoord met dezelfde voorname minzaamheid en ondersteund "•et dezelfde aanhoudende krachtdadig- V. A. ZN 5.00 5.35 6.33 9.28 11.04 13.51 14.49 15.06 ZN 15.50 16.40 17.45 17.51 20.07 21.01 Yper Yper Yper Yper Yper Yper Yper 5.59 6.28 7.30 10.31 12.00 14.49 16.45 17.45 18.46 Aansluitingen voor Brussel De enkel onderlijnde treinen geven te Kortrijk aansluiting voor Brussel (N.) Trein van 15.06 rijdt tot Komen en vandaar over Waasten naar Armentières. ZN beteekent trein niet rijdende op Zondagen en wettige feestdagen, ook niet op 11 November. ZN ZN V. 5.54 T31 9.15 11.00 12.11 14.32 15.52 17.14 18.44 19.— 19.22 20.37 21.18 Aansluitingen voor Adinkerke De enkel onderlijnde treinen geven aansluiting voor Adinkerke en vandaar vaor Veurne. ZN beteekent trein niet rijdende op Zondagen en wettige feestdagen, ook niet op 11 November. V- 5.46 9.15 12.11 14.57 17.58 20.57 Aansluitingen voor Brugge De onderlijnde treinen geven te Rousselare aansluiting voor Brugge. De dubbel onderlijnde trein rijdt in de wekedagen zonder overstappen naar Brugge. 7..30 9.40 (enkel 's Zaterdags en tot Kemmel) 11.00 14.40 18.50 4.03 (Vertrekt uit Stelplaats.Rijdt Woensdag niet) 4.30 (Woensdag alleen) 8.16 11.20 (vertrekt V. V. V. V. 's Zaterdags van de Vanden Peereboomplaats) 14.55 19,25 8.24 14.40 17.55. 10.06 (vertrekt 's Zaterdags van de Vanden Peereboomplaats) 16.30 Leid. De verdiensten van een burger, van een vooraanstaand burger vooral, wor den zoo gemakkelijk miskend of onder schat binst zijn leven, zoo zijn de men schen aangelegd om hun evenmensch inzonder hun vóórmannen te beoordeelen, maair ééns dat ze verdwijnen dan straalt de gevallen weldaad van hun leven uit en dan gaapt in al hare werkelijkheid de leemte die hun afsterven graven komt. Thans zal Wervicq dieper dan ooit die leemte inzien Gelukkig dat de bevolking der stede, ook binst uw leven Weerde Collega, uwe groote burgerdeugd en uwe gehechtheid aan hun volk herkende en huldigde met onwankelbare trouwe en bijblijvenden eerbied Ik groet U laatst, Heer Verhaeghe, als groot openbaar man Geen hoog-spre- ker waart ge, geen man van het uiterlijke en het lawaai, stille, ernstige, dóórhou- dende en dóórdrijvende uitwerker, dat wel!... Onze heerlijke akkers, onze weelderige stallen, de handel en de nij verheid die met het landbouwbedrijf in verband stonden, de hoogere verstande lijke en zedelijke ontwikkeling van den buitenmensch, dit alles, dit breede en schoone veld van bestuurlijken arbeid nam inzonder uwe geestcs- en zielegaven in beslag Ontegensprekelijk belangde U het stoffelijk en zedelijk welvaren van gansch de West-Vlaamsche bevolking aan, en schoon was het om vaststellen hoe uw diep katholiek zijn uw gedachten en gevoelens, in andere tijden opgedaan en gevormd, lenig maken kon en vervor men tot denkbeelden en verzuchtigingen aangepast aan de rechtmatige en geor dende stroomingen van nieuwe geslach ten. Als de grootste waarborg van die zedelijke grootheid en dit stoffelijk wel varen van gansch ons volk aanzaagt ge toch den akker, den stal, de hoeve, de landsche woning met den geest, de ziel daarboven van den arbeidsplicht, het be zadigd gezond verstand en de rein-be- waarde zedelijkheid in de Goddelijke Wetten. Die groote liefde tot den grond en de heerlijkheid, die eruit openstraalt, hebt gij ongeschonden, nimmer verzwak kend, gedregen tien jaren meer dan de helft eener eeuwe en het mandaat, dat U onophoudend werd toevertrouwd door duizende stemmen, versierd en opgeluis terd met de heerlijke getuigenis die men van een openbaar man geven kan Hij heeft zijn God en zijn Volk gediend zijn zei ven vergetend Als ik uw prachtig leven overschouw, geëerde Collega, dan vraag ik mij af: Waar putte hij dien diepen inblik in het leven, die aanhoudende wilskracht, die nooit verslappende toewijding?... Het Kruis dat daar praalt op den Calvarie berg, naast uw graf, geeft mij het ant woord daarop en meer nog de Heilige Communie die dagelijks, sinds twintig jaren, de vreugde, de sterkteen de glorie was uwer dagen Eerbiedweerdige vriend, gij blijft ons als mensch, als burger, als openbaar man, een grootheid doch ook als een lichtbaak Plaats voor Secretaris van den Open baren Onderstand te begeven. Bijzondere voorwaarden de gemeente bewonen, ten hoogste 30 jaar oud zijn, toepassing der j wet van 3-8-1919, voorafgaandelijk een Iexamen afleggen, jaarwedde 400 frank. Aanvragen vóór 14 October 1930 in te zenden aan den Heer Voorzitter der gemeentelijke Commissie van Openbaren Onderstand te Boesinghe. Zoo schrijft M. Leuridan, verschooning Willem de Zwijger, in 't Westland aangaande de inhuldiging van het Vlaams Huis te Yper. Dat er hier enkel kwestie is van bluffen, begrijpt iedereen die dat succes van bij gezien heeft. Men schrijft zulks om eenige sukkelaars bla'u- we bloempjes wijs te maken. W e het heel anders meenden waren de betoogers die per autobus op de markt 'toekwamen, want bij het uitstappen I hoorden wij, tot ons groot genoegen vol gende bemerking maken, (wij herhalen textueel) zijn wij nu hier te Yper?en dan nog op de Groote MarktWaar is dan die bevlagging waarvan men ons ge sproken had En daar het Stadhuis. Men had ons nogthans verzekerd dat het van onder tot boven bevlagd zou zijn, en niets Daarop keken zij elkaar heel beteuterd aan en trokken al trekhielen langs den kant der Boterstraat op. Die vonden zeker wfl dat er hier op geen succes kon gestoefd worden. N. V. R. Aanstaande week wat meer hierover. Woensdag namiddag om 2.30 ure is ADALBERT BOONE te Yper, na eene langdurige en pijnlijke ziekte overleden. De afgestorvene was de zoon van wij len den welgekende» Heer Cyriel Boone, 'gewezen gemeenteraadslid van Yper en een der voormannen der katholieke par tij in stad. Dit afsterven dompelt in de rouw de familien Boone, Vuylsteke, Van Kan, Donck en Vander Alersch. De plechtige lijkdienst zal Maandag, te 11 ure, in de St Pieterskerk plaats grij pen. Wij bieden aan de familie van de ge achte afgestorvene en Mevrouw wed. Cyriel Boone de uitdrukking onzer innige rouwbetuigingen. Dinsdag 30 September, om 9 uur, in St Nirolaaskerk, gefundeerd jaargetijde voor de Familie TITECA - COMYN, overleden te Yper. Onder de hooge bescherming van het Ministerie van Landbouw richt het Hop- i verbond eene groote gewestelijke hopten- i toonstelling in te Poperinghe, in de Feestzaal van het Stadhuis, ie beginnen I van Vrijdag 3 October, om te 'sluiten den Zondag 5 October. Al de j tentoongestelde balen zullen op den zol-i der der hopplanters gevuld worden door' de aangestelde staalnemers van het Ver-] bond, zoodat zij geheel en al overeen-j stemmen met de beschikbare hoedanig-' heid en hoeveelheid der cultuur zelf.' Brouwers en handelaars zullen daar een beste gelegenheid vinden om den grooten vooruitgang onzer hopbonden waar te nemen en de puike hop, welke de vreemde kooplieden hier gretig opkoopen, te waar- deeren. STAD YPER om 15 uur «o» Vorming van den stoet: R. Colaertplaats, om 14,30. Doortocht: Statiestraat, Tempelstraat, Bo terstraat, Neermarkt. Rijsselstraat, Patteel- straat, Bukkerstraat, Hondstraat, Groote Markt, Korte en Lange Thouroutstraat, Car- tonstraat, Surmont de Volsberghestraat, Boesinghestraat, Elverdinghestraat, Malou- laan. G. de Stuersstraat, Boterstraat, Groote Markt. PROGRAMMA 1. Politie; 2. Muziekmaatschappij - Ypria- na 3. Knechtenwezenschool, groep; 4. Ge sticht der H. Familie, groep; 5. Stadsmeisjes school Rijsselstraat, groep; 6. Stadsmeisjes school St Jansstraat, groep; 7. M. F. Wolley, Yper League, auto; 8. M. Ch. Desmedt, auto; 9. M. J. Devos, auto; 10. Nationale Invalie- denbond. wagen; 11. De Ypersche Schotten, groep; 12. Ypersche Schotten, wagen; 13. M. L. Van Alleynnes, auto; 14. M. L. Devos, auto; 15. M. R. Demeere, auto; 16. Bond der Burgerlijke Oorlogslachtoffers, rijtuig; 17. Stadsjongensschool, groep; 18. De Lustige Vrienden, groep; 19. De Lustige Vrienden, vliegmachien 20. Koninklijke Handboog maatschappij St Sebastiaan, wagen; 21. Ypersche Wielrijdersclub, groep velos; 22. De Liberale Harmonie, groep; 23. Liberale Turners De Onvermoeibaren groep; 24. De Liberale Jonge Wacht, groep; 25. Comte de Laubespin. auto; 26. Baron P. de Vinck, auto; 27. M. Cyr. Schmidt, auto; 28. M. Fr. Hoflack, wielrijdersgroep; 29. Sire Hottentot, afzonderlijk; 30. Mad. Fonteyne, afzonder lijk; 31. Jufvr. Th. Demeere, klein gerij; 32. M. G. Tresy, afzonderlijk; 33. Het dansend rijwiel, afzonderlijk; 34. Kaartersmaatschap- pij De Ware Vriendenklein gerij; 35. Handboogmaatschappij Yper Hoekje wa gen; 36. M. C. Mottrie, auto; 37. Ypersche Moto-Club, groep motos; 38. M. Fr. Hoflack, auto; 39. M. Th. Vandamme, auto; 40. Baron Yves de Vinck, moto; 41. Baron Noël de Vinck. moto; 42. Biljardmaatschappij De Ware Strijders groep; 43. Vercenigde Hof- bouwl. Landb. en Bieënteelt, wagen; "De Hofbouw 44. WagenDe Landbouw 45. Wagen: Fruitkweek 46. Wagen: Bie ënteelt 47. Christen Werkersverbond De Lentemeisjes groep; 48. Katholieke St Mi- chielsturners, groep; 49. Gilde O. L. Vr. van Tuine. groep; 50. Katholieke Kring, wagen; 51. M. A. Vandamme, auto; 52. M. W. Cor- nette. auto; 53. Garage National, Hondstr., auto; 54. M. J. Vandelanoitte, auto; 55. Mu ziekmaatschappij Zonnebeke; 56. De Ver- eenigde Hofbonwliefrtebbers Lokaal Bel fort wagen; 57. M. R. Rondelez, auto; 58. M. A. Bentin. Hotel Skindies auto; 59. C.S.Y. en Supportersclub, groep; 60. Hand- bcogmaatschappij Willem Teil groep; 61. Koninklijke Hof bouwmaatschappij, wagen 62. M. Cyrille Vandermeersch, rijtuig; 63. Amitiés Frangaises, wagen; 64. Handel- en Nijverheidskamer, wagen. Wij vernemen dat op 25 November aanstaande, de eerste opvoering van het Vlaamsche Volkstooneel, in de zaal van het Christen Volkshuis, St Jacobsfrait, zal plaats hebben. In een volgend nummer zullen wij het programma laten kennen. voor alle werk, bij Priester alleen, bij Yper. Adres ten bureele. stegen de bewonderingskreten hem tege moet. Gratievol daalde de parachutiste zonder de minste hindernis. Het feest mag wondergoed gelukt heeten en de mannen van het vak hebben zich eens te meer kunnen overtuigen \an de degelijkheid der landingsplaats. De inrichters van het feest halen er eer af. Het Ypersche Volk biedt aan de jonggehuwden zijne beste heilwenschen aan. KEMMEL. Diamanten Bruiloft. Op Alaandag 29 dezer vieren de Echtgenooten Charles Callens en Flo rence Decock den zestigsten verjaar dag van hun huwelijk. Een diamanten bruiloft is wel eene zeldzaamheid Beide echtgenooten genieten nog eene goede .gezondheid en nog dagelijks doet Charles zijne wandeling per velo, al ware 't naar Yper of nog verder. Hun gulden jubilé mochten zij vie ren op het einde van September 1920. Hunne 9 kinders waren er tegenwoor dig. En nu wederom komen die 9 kin ders om vader en moeder te vieren. Om 11 u., in de parochiale kerk, so- lemneele Alis van dankzeggingwaar na plechtige ontvangst in het gemeen tehuis. Hertelijk proficiat aan Charles en Florence Studie van den Notaris PIETERS te Reninghe. De Notaris VICTOR PIETERS te Renin ghe verblijvende zal ten overstaan van de Heeren Vrederechter en Griffier van liet tweede kanton Yper, op den na te melden zitdag, overgaan tot de OPENBARE LICITATTE VERKOOPING der volgende ONROERENDE GOEDEREN. Gemeente RENINGHE. Koop een. Een WOONHUIS, dienstig voor herberg met gerieflijkheden benevens een gebouw dienstig voor st oommaalderij in volle werking, groot onder grond van ge bouwen. koer, hof en medegaande stallingen en magazijnen 7 a. 68 ca., bekend bij kadas ter wijk D, Nrs 137e, 138i, 138h en deel van 138g, palende van oosten de marktplaats en van noorden aan de Zwartestraat. Overnemingsprijs van stoommachien, bloe- mencylinder, graankuischer, maalsteenen en verder molengerief100.760 frank. De stoommaalderij is vrij van gebruik en komt in handen van den kooper met de geldtelling. De herberg is gebruikt door M. Benjamin Knockaert, zonder geschreven pacht. Koop twee. Een WOONHUIS met aller lei gerieflijkheden, groot onder grond van gebouwen, koer en hoving 2 a. 92 ca., bekend bij kadaster wijk D, deel van Nr 138g, palen de van oosten aan de marktplaats en van noorden koop een hierboven. Gebruikt door de Jufvrouwen Vandervelde. Eenige zitdag: DINSDAG 7 OCTOBER 1930 om 2 ure stipt namiddag, te Reninghe in de te verkoopen herberg Sint Hubert Grosse vonnis en plans berusten ter in zage ten kantore van voornoemden Notaris Pieters. Eeredienst der H. Kleine Theresia Wij vieren nu de 9 Donderdagen, die haar feest van 3 October voorafgaan. Wij verwachten de geloovigen in groot getal, toekomenden Donderdag, voor de So- lemneele Mis van 7 u., te hunner inzicht opgedragen, en in het Lof van 7 u. door hen gezongen, waarna hunne aanbevelingen zullen afgeroepen worden. BURGERSTAND VAN YPER, van 18 tot 24 September 1930. Geboorten. Van Blanckenberg Edwin, Mondstr. Tiberghien Gerard, Cartonstr., Alleweireld Bernadette, Driezottenstr. Saesen André, Rijsselstr. Claeys Cyriel, Poperinghesteenweg. Overlijdens. Gesquiere Alberic, 32 j., stoker, echtg. Craet Suzanr.a, Dickebusch- steenweg. Warlop Daniël, 9 m., Arsenaal straat. Vandenberghe André, 15 m., Te gelstraat. Huwelijken. Larnou Maurits, fabriek werker en Jacques Hortensia, fabriekwerk ster. Nuytten Georges, werkman aan den telefoon en Temperville Julia, linnennaaister. YPER. BERICHT. Plaatsen te begeven in stadsmuziekschool 1. - Leeraar van Notenleer: a) hoogere graad A. B. Meisjes, viool en altviool; 2) hoogere graad A. B. Knechten. Wedde: notenleer 3.280 fr.; viool en alt viool 3.280 fr. Uren les: notenleer 6 uren per week; viool en altviool 8 uren per weken. 41 weken per jaar. 2. - Leeraar van Cello en Basviool. Wedde: 1.495 fr. Aantal uren les: 2 uren per week. 41 weken per jaar. De aanvragen moeten ingediend worden aan den Heer H. Sobj-y, Burgemeester der stao Yper, vóór 4 October aanstaande. Inlichtingen bij den Heer Bestuurder der Muziekschool. Dezen die geen diploma van leeraar bezit ten zullen een examen moeten ondergaan, voorgezeten door den Heer Opziener van 's Rijks Muziekscholen, Yper. 17 September 1930. MARKTPRIJZEN Yper. 20 Sept. Tarwe 110-113; koolzaad 395-400; klaverzaad 1700-1900; rogge 76-79; boekweit 210-214; haver 75-77; brouwers gerst 136-138; voedergerst 86-89; erwten 215-218; bloem 196-200: maïs 105-110; paar- deboonen 118-120; gruis 73-78: zemelen 115- 117; lijnzaadmeel 155-158; lijnzaadkoeken, 142-145; aardappelen 38-46; eieren 1.20; bo ter 26-27.50; biggen 300. 10 fr. den kilo; strooi 25-30; hooi 25-35; ruw vlas 40-80. MAAGZAKKING NIER-, MAAG-, BAARMOEDERZAKKING genezing gewaarborgd door de nieuwe gebreve- teerde VEERLOOZE toe stellen van den beroemden Professor -Specialist A. DUMONCEAU BELGISCHE FIRMA Opgericht in 1885.. Ziehier bewijzen M. Henri Mestdagh, 327, Wellingstraat te Beernem, op 7 maanden genezen van breuk, doet nu alle wer ken zonder band. M. J.-B. Vandenhouten, landbouwer te Asbeek-As- sche op den ouderdom van 50 jaren nog genezen van zakbreuk. Mad. Wed. Vermoesen, 66, Ransfortst.raat, St-Jans-Molenbeek, was na twee operaties van darmuitstorting aangetast, is op 1 jaar door ons corselet genezen. Mad. Snauwaert te Zedelghem, op 1 jaar genezen van zware navelbreuk. M. Weivaart, gehucht Gravinne-te-Mid- delburgn (Vlaanderen), genezen van zak breuk. M. Lippens, Kloefstraat te Geeraardsber- gen. zijn jongen genezen op 4 maanden van dubbel breuk. M. G. Desmet, 19, Sergeant Debruynestr., te Cureghem, genezen van dubbel breuk. MAAGZAKKING: G. Fastre, machiniste op den spoorweg, 52, Avendoorenstraat, Thienen. Na 10 jaar lijden der maag vol ledig gezakt vindt verlossing door ons toe stel; eet, drinkt zonder stoornis, doet zijn werk zonder ongemak. WILT GIJ gelijk duizenden die onze me thode hebben aangenomen hulp, verlossing bekomen, eerlijk en rechtzinnig behandeld worden zonder kwakzalverijen of valsche beloften, en mits matige prijs en alle WAARBORG! Brengt ons een bezoek dat kosteloos is en U tot niets verplicht, van 9 tot 2 ure te: YPER, T' en 3' Zaterdag der maand, Hótel du Nord 63, Statiestr. KORTRIJK, 2 en 4 Maandag, Hótel des Flandres Statie. Uitlegboekjes op vraag: Rue de la Meuse, Brussel. genezen de verstoptheid, zij maken liet bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, draainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, de sla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos 6.00 fr. Vins authentiques et garantis d'origine 23, Rue Claessens, BRUXELLES Av.MaréchalFoch, LIBOURNE(Gi ronde) Grande Distillerie Dljonriaisa Fondée en 1836 BRUXELLES DIJON Apéritijs - Liqueurs - Sirops de fruit Leest en verspreidt HET YPERSCHE VOLK Studie van den Notaris André VANDZR MEERSCH te Yper. OVERSLAG: Dinsdag 30 September 1930 om 3 u. namiddag, in het Hotel Le Sultan groote Markt te Yper van Gemeente WYTSCHAETE. EENE GOEDE EN NIEUWGEBOUWDE HOFSTEDE groot 7 ha. 64 a. 90 ca., gelegen ter noord zijde van den steenweg van Meessen naar Kemmel. Bewoond en gebruikt door Joseph Vande- weche-Seeghers tot 1 October 1931. Opzeg van pacht is beteckend geweest. Verdeeld in 2 koopen. Afzonderlijk ingesteld, samen: 88.000.00 fr. Dépöt des produits de ces deux firmes chez M. CEULENAERE a Ypres rue Courte de Thourout, 22. ounmwwtftflvi icuww GROOT (Allerhande) KLEIN C Zeer genadige prijzen. 1 Spoedige en kostelooze bestellingen t ten huize. Telefoon 125 g De Haernestraat, 15, YPER. UAJWV V«<S, Statieplaats YPER PI. de la Station LokaalLocal C. S. Y. K H. M. Y.- EC Y. - C P Y. f NOENMALEN tuntvasUen matigt frifxtn. DIHERS a f-rix fixe Prix moieris aan alle uren. a tout heure. Gekende "Wijnkelder - Cave renommee. i

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3