Crédit Anversois lla» mar en elüsrs. 1. Yandevoorde ansteenkiste Breuken JULES BILLE FABRIQÜE DE FAUTEUILS Efl TOUS GENRES Immep aan dc spits DE PELSFIRIVÏA FOOTBALL fmBSHBH fvj. V. tedSStfafiKü» Dixmudestraat, 18, YPER Stores - Rideaux - Éioffes pour Ameubicmsnts - Tapis Toiles a ^.aDIas - Papier paints - Linoleum Toiles Cirées - La in es Crins - Plumes - Storas-Flous DenlcUss de Bruges el Ciuny au mètre. Tapissier-Garnisseur Rne de Menin, YPRES. OOMPTE CHKoCES POSTAUX 129.939 fHeestere Sterfgeval. Verandering van Woonst Het Kuis IHed. Ch. Dekee^le Meenenstraat, nr 16. Elverdinghe. St Cecilia viering. Kemmel. OpZondag 14en Maan dag 15 December 1930, telkens om 5 ure 's avonds zeer stipt geeft de Sint Lau- rensgilde haar eerste winteravondfeest. Benevens schoone muziekstukken zullen opgevoerd worden L het hartroerend drama Demisdaad van Muret en riet kluchtspel Hoe een Piot in nesten ge raakt Hooghlede. Smartelijk ongeval. WervËck. Tooneelfeest. Verle den Zondag greep plaats in de zaal van 't Kapittel, het avondfeest gegeven door het katholieke Tooneelgilde Eendracht Botersfcp&at, 31, YPET? zoo voor HOEDANIGHEID zoo voor KEURIGHEID harer modellen zoo voor RIJKHEID IN KEUS en kunstige bewerking. Eereteekens 2 GOUDEN, 5 ZILVEREN en 1 BRONZEN op den Nationalen Wedstrijd voor Arbeid V ANDEVOORDE'S PELSEN :ijn de SCHOONSTE l de STERKSTE m Rouwbericht Vrouw SILVIE LOONIS Vrouw IRMA SALOMÉ Moerstraat, 19, Brugge. Lieeningen op eerste hypotheken. Plaatsingen op de Spaarkas. Het toevertrouwd geld wordt uitsluitelijk gebruikt voor hypothekaire leeningen bij voorkeur in West-Vlaanderen. De Maatschappij ontzegt zich alle andere werkzaamheden. GIETERIJ WiRKHUIZEN N.V. te YPK 1 elefoon 7G Eerste quaiiïeif Gietijzer (fonte mëcanique) - Ver staald Gietijzer (fonte acierée) - Brons. GOK ALLE DRAA1WERK. GEVRAAGD Meid of Werkvrouw van 30 tot MARKTPRIJZEN Laat Üuj geld in CjÜest»01aandepen. M. JEROME DAVID. Gemeente-Sekretaris, te Brielen. voor zulke bijzondere omstandigheid. De familien van de pompiers alsook al de overheden van de stad zouden er moeten aan houden aan deze Mis tegenwoordig te zijn. Zóó was het voor den oorlog: laat ons hopen dat het ook zoo zal zijn het toekomende •aar. Na de Mis wierden op de Markt de verkregen eereteekens overhandigd: aan Ach. Coutrez. medalie van 1 klas voor 50 jaren goeden dienstaan Hec tor Vereist, medalie van 2" klas voor 25 jaren goeden dienst. Bravo Achille. proficiat Hector, gij rnoogt fier uw eereteeken dragen, niettegenstaande weinig in het publiek beseffen welke opofferingen er van wegens pompiers gevraagd worden in deze lange loop baan van 25 en 50 jaren Daarna de jaarlijksche schouwing en monstering van harmonie en brand weer. en dan terug met het vaandel naar het huis van bevelhebber er- gracht. waar Madame Yergracht al ie pompiers en muziekanten vergast te met eenen lekkeren eerewijn. Dat deed deugd, vele deugd, maar wat nog meer deugd deed. 't waren de zoowel opgedischte spijzen en de lekkere dran ken die In zoo groote overvloed aan al de dischgenooten aangeboden wer den in het Hotel Ypriana. Of er eer aan gedaan wierd dient niet gezegd, en menigeen was gedurende het feest maal met die gedachte bezig: «Dat le sirène ons nu maar niet kome op bellen maar gelukkiglijk Ste Bar bara waakte op onze schaar en alles bleef stil. De reeks heildronken wierd ge opend door Heer bevelhebber Ver gracht. die in gepaste woorden voor stelde het glas omhoog te heffen ter eere van Zijne Majesteit den Koning en van de Koninklijke Familie. De zen heildronk wierd zooals 't be taamt door al de aanwezigen recht staande aanhoord, met de ingetogen heid aan dewelke onzen geliefden Vorst recht heeft. Daarna sprak den bevelhebber den lof uit van het Sche- pencollegie dat zooveel blijken van genegenheid geeft aan het pompier korps. Heer burgemeester Sobry bedankte in naam van het gemeentebestuur. In prachtige, in schitterende bewoordin gen sprak hij den lof uit van bevel hebber Vergracht, en hij deed uit schijnen hoe hij, niet alleenlijk een bevelhebber maar ook een vader- is voor al zijn mannen; altijd bij dag en bij nacht gereed om elkeen te helpen altijd zijn hert open voor al zijn pom piers. Applaus zonder einde bevestig den hoe deze woorden in den smaak vielen van de aanhoorders en hoe el keen bij de pompiers de diensten door Commandant Vergracht bewezen weet te prijzen en te waardeeren. En dat is 'verdiende lof, en aan deze hulde heeft hij recht Mijnheer Verwilghen, gewezen Ko ninklijke Hoogkommissaris, die er aan gehouden had van Brussel naar Yper te komen om dit schoon feest bij te wonen, sprak ook den lof uit van het pompierskorps en bijzonderlijk van zijnen bevelhebber en Mijnheer Aimé Gruwez, Voorzitter van de Harmonie Ypriana, in bewoordingen waarvan hij het monopolium bezit, sloot de reeks heildronken met te drinken aan het pompierskorps en aan de aloude vriendschap die heerscht tusschen de Yprianisten en de pompiers. Ook hij genoot oneindig veel bijval want hij kent de woorden die aan het hert van de oude Yperlingen spreken. Tusschenin werd nog door brigadier J. Vaneenaeme bedankt voor zijn be noeming en voor deze van zijne ka meraden J. Svnaeve, Julien Rappelet en Henri Faes. Hij drukte den wensch uit, de faam van het Ypersche pom pierskorps te mogen buiten Yper la ten kennen. En zoo verliep het Ste Barbarafeest in vriendschap en plezier, laat in den avond nog hoorden wij Ladder op en zwicht voor geen ge- vaar Ste Barbara waakt op onze schaar i i IBANK BEURS WISSEL? Meestere, mannege van Watou, heeft te Brussel in de Kamers, wat gezeeverd over het wethuis van Wa tou. Hij heeft den Heer Minister wil len wijs maken dat het huis van H. Werquin door de gemeente moet ge kocht worden voor wethuis Het tegenwoordig wethuis schil dert Meestere af als zijnde heel en al ongeschikt voor zijn bestemming. Hoort hoe Meestere den toestand beweent 1. - Watou een gemeente van rond de 4000 zielen. O ver tien jaar. ja maar nurond de 3500 zielen of nog min; de aanstaande algemeene volks optelling zal het bewijzen. 2. - De wetkamer op een zolder Zou men niet zeggenievers een ver loren kamertje onder de pannen Om juist te zijn zou mannege moeten zeg gen op het eerste verdiep in wel verlichte en verluchte kamers». 3. - Gevaarlijke trap. Dien trap is Meesters groot wapen. De verkie zingen hebben nu plaats in de nieuwe gemeenteschool (die Meester zoo ge weldig beknibbeld heeft) niet ter wille van dien trap. maar omdat de zalen in de school eigenlijk heter schikken om kiezingen te verrichten. Den trap die naar de bovenzaal van 't wethuis leidt is niet gevaarlijkhij is voorzien van twee stevige leunen. Sedert meer dan honderd jaar zijn er langs daar dui zenden en duizenden menschen opge klommen en nog nooit is er iets ge beurd. Niemand had ooit er gevaar in gevonden. Meestere moest volksver tegenwoordiger en gemeentepolitiek - man worden om dat gevaar te vinden. 4. - Als er in 't gemeentehuis een lijkmaaltijd plaats heeft worden de tafels op 't sekretariaat gezet. Dat gebeurt éénmaal in drie. vier jaar als er een bijzondere groote maal tijd is. zooals onlangs gebeurd is ter begraving van den Heer Six. 5. - Meester vindt dat kras en alles behalve aangenaam Het verwondert mij dat hij heeft durven gaan langs dien gevaarlijken trap, om in den maaltijd tegenwoordig te zijn op dat «sekretariaat». Ja, gelooft mij. Mees tere was er den eersten op zonder aan de Familie hond of hou te zeggen. Hij zat er op zijn duizend gemakken aan tafel en vond er niets onaangenaams. Wat kras is (ongepast), 't is dat Meestere heeft willen tegenwoordig zijn op den lijkmaaltijd van wijlen Six... van hem dien hij in zijn ga-, zetten door den modder trachtte te slepenvan hem die hij nog op de laatste vergadering van den gemeen teraad, uitschold voor Waal en vlaamschhaterMeester had beter zich eens te meer onthouden 't zou in deze omstandigheid redelijk geweest zijn. Misschien heeft hij na den maaltijd de bedrukte weduwe gaan groeten en met zijn hoedje in de handen troost gevende woorden toegesproken. Dat zou «kras» geweest zijn! of heeft mannege het redelijk gevonden onge merkt. zonder iets aan de Familie te zeggen, zooals hij gekomen was, langs dien gevaarlijken trap af te dalen? Dat zou ook wel kunnen zijn Doch laat ons daarvan zwijgen en terug keeren naar het huis van wijlen Werquin, dat Meestere door de ge meente wilde doen aankoopen. Hij vergeet te zeggen wat hij er over dacht, «prijs aangaande». Zou hij geholpen hebben het noodige geld stemmen voor de betaling? Voorze ker nietdat zou de zaak geweest zijn van de meerderheid... Is het niet dom willen koopen en niet willen helpen betalen? 't Is te dom om dood te doen, zegt men te WatouDoch Meester ziet daar niet na, als hij maar kan visschen in troebel water. Gelukkig dat de mannen der meer derheid zich niet laten vangenen geen gelegenheid geven, door een dwazen koop, tot uitbuiten. 't Zou immers sterk geweest zijn een gemeentehuis aan te koopen voor 1004 duizend franken; wat ongeveer dc helft te veel is. Voeg daarbij nog dat geheel Meesters voorstel 't gevolg is van dwaze dorpspolitiek en mis schien ook nog dat het vloeit uit een brouwste Watou'sch bier. Op 6 December is alhier godvruchtig overleden de Heer Charles De Wachter, echtgenoot van Vrouw Emma Vankem- pinck. De overledene, eerst onderwijzer op het gehucht De Clytte werd later kos ter op St Niklaas te Yper. Na den oorlog wierd hij schoolhoofd benoemd te West- Nieuwkerke. Zijne rust genomen hebbende was hij over een vijftal jaren naar zijn geboorte stad terug gekeerd. De begrafenis had plaats op Woensdag 10 dezer. Talrijke vrienden en kennissen, zoo van de stad als van de gemeente West-Nieuwkerke, hadden eraan gehouden door hunne te genwoordigheid eene laatste hulde te brengen aan deze, die overal de achting en genegenheid van eenieder verworven had. Hij ruste in vrede. Het Ypersche Volk biedt de familie De Wachter zijne rechtzinnige deelne ming aan. Yper. Aangehouden. Zondag avond kwam een jongeling, landbouwers knecht te Vlamertinghe, met zijn velo in de Statiestraat gereden, toen de aldaar op dienst zijnde policieagent tegen hem proces-verbaal opmaakte, omdat hij niet voorzien bleek van licht. Bij nader oncer- zoek bleek het nu dat het nummer welke de velo droeg, juist het nummer was van een velo welke eenige maanden geleden in dezelfde straat gestolen was. Onder vraagd zijnde, wist de jongeling te zeggen dat hij hem afgekocht had aan X. voor 100 fr. en dat hij hem beurtelings ge bruikte met een landbouwersknecht van St-Jan. Toen de twee mannen Dinsdag voor het eerst onderhoord werden, bleken hunne antwoorden heel verward, zoodat ze aangehouden werden, in afwachting dat de onderzoeksrechter de zaak klaar trekke. Donderdag 11 December om 10 uren, had in St Maartenskerk de plechtige be grafenis plaats van Mevrouw We Cyriel Bagein. Het Ypersche Volk biedt de familie Bagein, zijne rechtzinnige deelneming! aan. thans Boterstraat, 22, Yper zal in 't kort overgebracht worden naar de Van heden af verkoop met 10 ver mindering op alle Behangersartikelen. Woensdag 3 December vierde de mu ziekmaatschappij haar jaarlijks patroon feest, ingezet om 9 uur met een plechtige hoogmis voor de overledene en levende leden. Naar goed oud gebruik werd daar na een bezoek gebracht bij de leden her bergiers, waar een goed potje opgegoten werd. Om 1 uur bij Julien Depoorter ver broederden rond een welgedekte tafel een 60 tal werkende en eereleden, het feest eindigde rond 9 uur in den besten geest van eendracht. Wij durven verzekeren dat beide stuk ken in den smaak der tooneelliefhebbers zullen vallen en den grootsten bijval ge nieten. Daarom hopen wij dat de toe schouwers, evenals telkenjare, talrijk zullen opkomen. Het Bestuur. - De 30 jarige werkman Jules Lepoutre werkzaam in eene chicoreidrogerij der Dixmudestraat, kwam den zolder afge daald toen hij plots van eene hoogte van tien trappen beneden stuikte en zoo onge lukkig viel dat hij met zeer erge hoo'd- kneuzingen opgenomen werd.Geneesheer en priester werden dadelijk bijgeroepen, doch helaas, g?neeskundige hulp bleek onmachtig en na biecht en H. Oliesel te hebben ontvangen is het slachtoffer twee uur later aan de gevolgen bezweken van dit jammerlijk ongeval, dat de bevolking met verslagenheid sloeg. maakt machtSpijtig genoeg dat er niet meer toeschouwers opgekomen waren om de talentvolle spelers toe te juichen. De opvoering, in het algemeen be schouwd, gelukte opperbest. Het stuk De Dorpspoëetgemoedelijk spel in 3 bedrijven, alsmede de klucht De schouwvager en zijn lieveke waren nog al ingewikkeld en moeilijk om op eene behoorlijke wijze vertolkt te worden. De tooneelmaatschappij Eendracht maakt macht heeft getoond hetgeen zij kon uitvoeren. Vóór twee jaren schreef ik'; dat zij bezig was met zich te modernisee- j ren thans heeft zij hare taak om zoo te zeggen volbracht, en zij is aan het her worden. 't Waren schier al jonge, zeer jonge elementen die op de planken te voorschijn kwamen Ze behaalden on eindig veel sukses. In De Dorpspoëet waren de heeren Roland Vanraes in de rol van Mane en Louis De Meerschman in de rol van Dore onovertrefbaar. Vooral eerstgenoemde mag als eerste klasse speler tegenwoordig aanzien worden. Juffr. Germaine Blieck speelde zoodanig goed Leentje dat zij zonder twijfel de star geworden is van Willen is kunnen Heer Achille De- smettre, het jongste lid misschien van den troep, was voor eenieder eene ver openbaring in zijne komieke rol van Siese de Lange: hij is de goede baan in geslagen, en moet maar alzoo voortsdoen. In de klucht muntten zich uit Juffrou wen Marguerite Noliet als Tante Dina, en Alphonsine Fastré, als Lily zonder heer André Mispelaere, als M. D'Aigle- mont te vergeten Voorwaar, met zulke speelkracht^n mag Willen is kunnen zonder vaar of vrees, het is gelijk waar mededingen in prijskampen, met de ze kerheid te mogen rekenen op prachtige uitslagen. Heer Onrer Thérie, in de rol van lan Karper speelde heel goed, doch hij zou veel bijgewonnen hebben met so berder te zijn geweest in zijn optreden immers, zijne overdreven gebaren waren te onnatuurlijk. Jammer dat de uit spraak nogal te wenschen liet over, in het bijzonder bij Doezel en Van Schilde. Wanneer toch, zullen al de spelers, zon der eenig onderscheid, erin gelukken de Wervicksche slepende tongval totaal weg te stoppen Wanneer zullen zij eindelijk letterkundig vlaamsch van de lippen la ten rollen Jawel, wanneer zal dat zijn Eene andere bemerking is dat sommige spelers den indruk gaven, als zouden zij hunne rollen niet genoegzaam van buiten geleerd hebben zulks bracht onder de toehoorders eene nogal onaangename ge waarwording te weeg. De heer spelleider Edmond Vanraes, verdient warme lofbetuigingen voor de door hem volbrachte taak. Heer Leo Des bonnet die de regie uitoefende, heeft eens te meer klaar bewijs gegeven van zijne virtuositeit. Binst de tusschenpoozen gaf een sym- phonisch orkest eenige nieuwerwetsche muziekstukken ten beste de uitvoering ervan was tamelijk goed, doch geenszins ne plus ultra want 't leek veeleer aan eene «repetitie» dan aan eene «exhibitie». Een weinig meer verknochtheid van wege de bestuurleden, wier plicht het is uit te zien, bij middel van reklaam en dies meer, om eene bomvolle zaal' te hebben bij iedere tooneelvertooning een beetje goeden wil bij de spelers om hunne rollen nog beter van buiten te kennen en om de uitsprake te louteren daarbij vier a vijf voorafgaandelijke repitities van het Symphonisch Orkest, en Willen is kun nen zal niet verre afgewijderd zijn van de volmaaktheid. JIM. Vrienden en Kennissen worden vrien delijk verzocht de zielemis te willen bij wonen welke op Zondag 21 December om 1112 uren in St Maartenskerk zal ge lezen worden tot zielelafenis van Echtgeiïooie van AUGUSTE GRUWEZ en van Echtgenoote van AIMÉ GRUWEZ. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. E. H. Dumoulin. aalmoezenier in het Sa natorium St Idesbald op De Lovie wordt benoemd als onderpastoor te Lichtervelde en vervangen door E. H. Pil, thans onderpas toor te Oost-Duinkerke. Wij vervaardigen alle bouwartikelen, artikelen voor aannemers, mskanieke stukken, roosters, or nement-artikelen, enz... enz... SPOEDIGE BEDIENING VERZORGDE UITVOERING ZEER MATIGE PRIJZEN. Alle Vlasmachienen - Schaafbanken - Automatieeren van alle weefgetouwen beste en goedkoopte stelsel. ZONDAG TOEKOMENDE, OM 2 U. GiROOTE FOOTBALL-MATCH II' Af deeling C. S. Y.—ROESELAERE F. C. 40 jaren, voorzien van goede getuig schriften. Zich aanbieden Diksrnuide- steenweg, 5. St Kruis komt op onverwachte wij ze zen uitgestelden match te winnen op Heyst. Daarmee staat Roeselaere aan 't staartje, en we mogen over tuigd zijn dat ze Zondag tegen onze mannen al zullen doen wat in hun macht is om die onhebbelijke plaats te verlaten. Rö'od-wit zal het onderspit niet hebben, en 'k voorzie een harden strijd waar we toch kunnen en moeten zegevierend uitkomen. Sedert 't begin van 't seizoen is 't geluk ons niet mee. de laatste match tegen Thourout was daar een slaande bewijs van, en 't is nog al verstaanbaar dat we op zekere óogenblikken de armen laten vallen. Allo. jongens, ons Zondag eens goed en voor goed herpakt, aden voor een en een voor allen, 't noodlot eens door moed en nog altijd moed overmees terd. Nesten, op zware shotten en moeilijke hallen zijt ge een beetje daar, maar zwicht u van die gemak kelijke. onnoozele ballen. Backs, goed gevolgd maar niet te ver vooruit, Roe selaere heeft immers een paar zeer- loopers in zijne voorlijn. Half-hacks goed uwen man gehouden, en de pas sen naar de voorlijn goed verzorgd. Hoeken in tijden inzenden, schuins naar het goal en middentrio schieten bij de minste gelegenheid. Als ge 20 maal probeert en twee maal lukt. dan is 't afgeloopen. Van de eerste ronde hebben we nog te spelen tegen de drie hekkensluiters en tegen de twee kopploegen. Daar Yper gewoonlijk goed presteert te gen sterke elftallen, en dat we het toch kunnen halen tegen Thielt.- Roe selaere en St Kruis, kunnen we onze klasseering nog heel wat verbeteren voor dat de tweede ronde begint. Derde trekt naar Thielt en zal er daar aanhouden den slechten indruk van Zondag laatst te doen vergeten, 'k Voorzie een lastige maar nipte over winning voor onze kleuren. Juniors gaan Wacken bekampen in eigen vesting, en moeten de punten meebrengen willen zij in aanraking blijven met de kopploegen. Steekt eens in uwen kop dat ge speelt tegen Kortrijk (en onrechtstreeks is dat waar) en geeft door van 't begin tot 't einde, en ge zijt in staat, niet alleen te winnen, maar uwe goal average nog al tamelijk te verbeteren. Yper 6 Dec. Tarwe 85-90; koolzaad 285- 290; klaverzaad 1600-1800; rogge 75-77; boek weit 212-214; haver 80-82; brouwersgerst 100- 110; voedergerst 78-80; erwten 220-223; bloem 163-165; maïs 82-84; paardeboonen 142-144; gruis 75-80; zemelen 103-105; lijn- zaadmeel 148-150; ljinzaadkoeken 130-132; aardappelen 45-55 boter 23-24.50; eieren 1.20-1.25;. biggen 150-200. 7.00 fr. de kilo; strooi 25-jü; hooi 25-35; ruw vlas 40-70; voederbeeten 30-35. Studiën der Deurwaarders FLAMEY te Yper HANNEBOUW te Poperinghe Voor nadere inlichtingen, wend U tot den Gewestelijken Agent BURGERSTAND VAN YPER, van 4 tot 10 December 1930. Geboorten. Cuvelie Jaqueline, Hondstr. Bruyés Robert, Neerstraat. Overlijdens. Castelein Sophia, 68 j.. echtg. Vanhulle Petrus, Poperinghestw. Dewachter Karei, 66 j., echtg. Verkempinck Emma. Maloulaan. Huyghe Maria, 82 j., wed. Bagein Cyriel, Rijsselstraat. Huwelijken. Deibaere Jeroom. meka- niekwerker en Braekez Margareta, dienst meid, te Yper. Foort Marcel, fabriekwer ker te Watou en Dassonville Julia, z. b„ te Yper. Ryckeboer August, meester-timmer- man te Leysele en Verhaeghe Helena, z. b., te Yper. POPERINGHE, van 4 tot 11 December 1930. Geboorten. 405. Morlion Daniel, z. v. Petrus en Devloo Bertha, Pollinchove. 406. Desmet Denise. d. v. Achille en Depoor- tre Helene, Boesinghe. 407. Deschodt Al- berte. d. v. Albert en Couwet Agnes. Cassel- straat, 408. Lermytte Paula, d. v. Emile en Hovaere Bertha, Maurice De Wulfstr. 409. Dedeurwaerder Joël. z. v. Jerome en Da- crcos Blanche. Crombeke. 410. Decrock Jacqueline, d. v. Jerome en Gelein Antoi nette. Yperstr. Suffis Edgard. z. v. Valere en Valcke Maria. Paardenmarkt. Overlijdens. 174. Vanioct Lecntine. 71 j.. fciwhcudstcr. engeh.. Sefciie A. 175. Am ndthey Virginie. 96 j.. z. b.. wed. Leuwers Henri, S: Michielstr. 176. Salomé Amand, 81 j.. z. 'o.. wed. Clarysse Louise. Yperstr. 177 Bruynooghe Joseph. 36 j.. z. b .ongeh.. Gasthuisstraat. OFENBARE VRIJWILLIGE VERKOOPING van EEN AUTOBUS. OP VRIJDAG 24 DECEMBER 1930 ten 1 ure stipt namiddag, ter herberg A l'Espérance gehouden door Heer Gaston Vandenbruwaene, Groote Markt te Poperinghe, zal er door 't ambt van deurwaarders voornoemd, openbaar verkocht worden Een AUTOBUS, merk Chevrolet 35 plaatsen, in zeer goeden staat, met nieuwe banden op de zes wielen. Gewone voorwaarden en komptante beta ling. MAAGZAKKING NIER-, MAAG-, BAARMOEDERZAKKING genezing gewaarborgd door de nieuwe gebreve- teerde VEERLOOZE toe stellen van den beroemden Professor-Specialist A.DUMONCEAU BELGISCHE FIRMA Opgericht in 1885. DIPLOMAS GOUDEN MEDALIES Tentoonstelling Luik en Antwerpen 1938 Ziehier bewijzen M. Henri Mestdagh, 327, Wellingstraat te Beernem, op 7 maanden genezen van breuk, doet nu alle wer ken zonder band. M. J.-B. Vandenhouten, landbouwer te Asbeek-As- sche op den ouderdom van 50 jaren nog genezen van zakbreuk. Mad. Wed. Vermoesen, 66, Ransfortstraat, St-Jans-Molenbeek, was na twee operaties van darmuitstorting aangetast, is op 1 jaar door ons corselet genezen. Mad. Snauwaert te Zedelghem, op 1 jaar genezen van zware navelbreuk. M. Welvaart, gehucht Gravinne-te-Mid delburg" (Vlaanderen), genezen van zak breuk. M. Lippens, Kloefstraat te Geeraardsber- gen, zijn jongen genezen op 4 maanden van dubbel breuk. M. G. Desmet, 19. Sergeant Debruynestr., te Cureghem, genezen van dubbel breuk. MAAGZAKKING: G. Fastre, machiniste op den spoorweg, 52. Avendoorenstraat, Thienen. Na 10 jaar lijden der maag vol ledig gezakt vindt verlossing door ons toe stel; eet, drinkt zonder stoornis, doet zijn werk zonder ongemak. WILT GIJ gelijk duizenden die onze me thode hebben aangenomen hulp, verlossing bekomen, eerlijk en rechtzinnig behandeld worden zonder kwakzalverijen of valsche beloften, en mits matige prijs en alle WAARBORG! Brengt ons een bezoek dat kosteloos is en U tot niets verplicht, van 9 tot 2 ure te: YPER, 1' en 3" Zaterdag der maand, Hóte! du Nord 63, Statlestr. KORTRIJK, 2 en 4 Maandag, Hótel des Flandres Statie. Uitlegboekjes op vraag: Rue de la Meuse, Brussel.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1930 | | pagina 3