li hier en elders. Crédit Anversois BoeistralleiijKe RecliiDank minister van caenepnem's plan Het Familiehoekje Ypersche Kroniek. Zonda^rust. Kerkelijk Nieuws Katholieke Kring. Vandalen en ...geen Vandalen. C1NHJV1A COLISEUM Trabolspel - Matchen voor den Beker De Gebroeders Kalkoen Naklank van het Triduum Goddelijk Kind Jesus van Praag üoonafslag Rouwbericht Suzanna Schreel Yper. Omvergeworpen en overre den. Vrijdag namiddag reed de heer dokter Snick met zijn velo den Dicke- buschsteenweg op om zijne zieken te gaan bezoeken. Aan den overweg kwam uit tegenovergestelde richting een aard appelkoopman van St-Jan, met zijn ge span aangereden. Hoe het nu juist ge beurd is zal het onderzoek wel klaar trek ken. In alle geval werd de heer dokter door het voertuig omgeworpen met het ongelukkig gevolg dat dit hem over rie borstkas liep. Onnoodig te zeggen dat de brave man van inwendige pijnen klaagt. Laat ons het beste verhopen. Dixmndestraat, 18, YPER BEURS WISSEL De apotheek van M. Weckesser, Diksmudestraat, zal alleen open zijn op Zondag 1 Februari 1931. Evangelie van Septuagesima. Te dien tijde sprak Jesus tot zijne leer lingen deze gelijkenis Het rijk der Hemelen is gelijk aan een huisvader, die op den vroegen morgen uitging om arbei ders te huren voor zijnen wijngaard. En toen hij met de werklieden overeengeko men was voor een denier daags, zond hij ze in zijnen wijngaard. En omtrent de derde uur uitgegaan zijnde, zag hij ande ren op de markt ledig staan en hij zei hun gaat ook naar mijnen wijngaard en wat billijk is, zal ik u geven. En zij gin gen heen. En omtrent de zesde en de ne gende uur ging hij wederom uit en deed hetzelfde. En omtrent de elfde uur uitge gaan zijnde, vond hij anderen staan, en hij zei hun waarom staat gij hier geheel den dag ledig en zij zeiden hem omdat ZAAK BOGAERTS. Dinsdag 27 dezer werd de zaak Bogaerts voor de boetstraffelijke rechtbank gebracht. Bogaerts die Staatskommissaris .tas bij de rechtbank van Oorlog schade te Yper. wordt beticht zich aan knevelarij «concussion j plichtig gemaakt te hebben. De heer Voorzitter Hans geeft aan de rechtbank lezing van de getuigenis door de echtgenooten Van Gheluwe-Tack voor den heer Onderzoeksrechter afgelegd. Daaruit blijkt dat de betichte zich, in zijne hoedanig heid van Staatskommissaris. geld heeft doen overhandigen (op zijne aanvraag' ten einde tot vereffening van de verschuldigde oor- lcgschade of tot de bespoediging dier veref fening mede te helpen. Vermeulen Gaston, Vandecandelaere, De- velter Theophiel en zijne vrouw Cappelle Marie leggen ook getuigenissen in den zelf den zin af; deze getuigenissen kwamen hier op neer dat bij ieder dier personen, de be tichte zelf geld gevraagd had. Op de vraag van den Heer Voorzitter aan den betichte gedaan, wat hij daarop te zeggen had, ver klaarde deze niets ontvangen te hebben. Vandecandelaere Ch.-L. verklaarde dat Bo gaerts hem eene som van 2000 fr. gevraagd had om voor hem eene zekere som meer te kunnen doen ontvangen. Deze getuige klaagt dat hij een aantal bewijzen had moeten in dienen die hij nooit terug kon bekomen. De rechtbank ziet af van het verhoor der andere getuigen ten laste en gaat over tot het verhoor der getuigen ten onlaste. De eerste dier getuigen is de Hoofdstaats- kommissaris M. Esquelin Valère; van die getuigenis vangen wij alleen op dat het werk onder de Staatskommissarissen verdeeld werd. Op eene vraag van den Heer Voorzitter antwoordt de getuige dat de Staatskommissa rissen soms in die hoedanigheid bezoek bij de geteisterden, wiens zaken zij behandeld hebben, moeten doen, verders dat betichte niet goed gezien was omdat hij te streng was. De getuige Petit Valère moest soms met de betichte bij de geteisterden gaan. hij wrocht in het zelfde bureel als de betichte, die hem soms gevraagd had zich te willen verwijderen. M. Duthoit was met de controol belast, weet niet juist of betichte streng was, het gebeurde dat de getuige ook soms de toege kende sommen moest verminderen. M. Vandenstricht, bediende bij het mini sterie, verklaart dat de betichte in het mi nisterie ontboden wierd en om de klachten aldaar toegekomen gevraagd werd zijn ont slag te geven. Betichte protesteerde daarte gen en vroeg dat een onderzoek zou inge steld worden. Het hooger komiteit van toe zicht deed een onderzoek dat na lang du ren eindigde met de in beschuldiging stel ling van den betichte. Mter Raes van Gent, nam het woord voor de verdediging; trachtte eenige malen van de zaak weg te gaan, doch de Heer Voorzit ter verzocht hem telkens zich te willen bepa len bij het verdedigen der feiten ten laste weerhouden. Hier zij gzegd dat deze verdedi ger bij het verhoor der getuigen reeds eeni ge malen tot de orde moest geroepen worden. De heer Procureur des Konings zegt ge heel ontroerd te zijn om de juiste qualifica- tie die de daad door betichte gepleegd dient gegeven. Voor het achtbaar orgaan der wet bestaat er geen twijfel, de betichte heeft zich aan knevelarij plichtig gemaakt, hier wor den de vereischten aangehaald die dit mis drijf daarstelt, het werd door de getuigen bevestigd dat de betichte zoo laf is geweest, in zijne hoedanigheid van Staatskommissa ris geld af te persen van de ongelukkige slachtoffers van den oorlog, hij die voor het uitoefenen van zijne bediening door den Staat betaald wordt. De heer Procureur des Konings heeft volle vertrouwen, dat de recht bank eene strenge straf zal toepassen om aan de eerlijke bevolking te bewijzen dat zelfs een Staatskommissaris, wanneer hij zich aan een misdrijf plichtig gemaakt heeft, naar behooren gestraft wordt. De tweede verdediger. Mter Vander- mersch, meende uit de verklaring van de ge tuigen te mogen opmaken, gezien verande ringen daarin door hem aangehaald, dat er een twijfel aangaande de plechtigheid van den betichte kon bestaan, zoodat volgens de beestaande wetgeving deze twijfel ten voor- deele van de betichte moet ingeroepen wor den; om die reden verklaarde de verdediger hoopte hij dat de rechtbank betichte zou vrijspreken. De rechtbank zal op Dinsdag 3 Februari uitspraak doen. In de zaak van het auto-ongeval in September 1928 door den heer For. L., te Gheluvelt voortgebracht, heeft de recht bank van Yper dezen veroordeeld het slacht offer ten titel van schadevergoeding eene totale som van 635.320 frank te betalen. In deze som is begrepen 150.000,00 fr. voor mo- reele schade. Al de verweermiddelen, door de verdediging aangehaald, worden door de besluitselen van het vonnis afgewezen. Daar bij moet de Heer For. de rechterlijke intres ten der som van fr. 150.000.00 betalen vanaf September 1928, en de rechterlijke intresten der som van fr. 350.498,00 vanaf 18 Sep tember 1930. Twee kerels van Dixmuide die zich aan eene aanranding op de eerbaarheid eener ziekelijke vrouw hadden plichtig gemaakt, worden elk tot 5 maanden gevang, zonder voorwaarde, en tot het verlfes hunner burger lijke rechten gedurende 5 jaar, veroordeeld. Deze zaak werd met gesloten deuren behan deld. Vand... Alice van Yper, wordt tot twee maal 10 fr. boete of 1 en 2 dagen gevang ver oordeeld wegens enkele beleedigingen. Maandag, in al de kerken, vóór de Hoogmis, wijding der Lichtmiskeersen... die gebruikt worden in stervensuur en ook in menige plaatsen gedurende de onweders. In St PIETERS Op Zondag 1 Februari. Ten 8 1 2 u. zielmis voor Heer Albert Boone, van wegens de maatschappij O. L. Vrouw van Thuyne Op Maandag 2 Februari Ten 9 u., gezongene mis voor Cesar Rambour. Op Dinsdag 3 Februari Ten 6 1/2 uur, gezongene mis den H. Blasius ter eere, en na de mis, wijding der keersen, die aan de geloovi- gen opgelegd worden tegen keelkwalen. Op Donderdag 5 Februari Ten 6 1/2 u., gezongene mis ter eere der H. Agatha, patrones tegen brand. De H. Agatha, jeugdige edele vrouw uit Sicilië, werd als christin gemarteld, onder Keizer Decius, omdat zij weigerde in huwelijk te treden met den pretor Quintianus, Na hare dood, heidenen, tijdens een grooten brand, waren naar haar graf geloopen en hadden er haar sluier genomen, bij het bijbrengen van dewelke de vlammen uitdoofden. Daarom wordt de H. Agatha aanroe pen tegen brandgevaar. Op Zaterdag 24 Januari werd aan een tachtigtal leden van den Katholieke Kring van Yper het traditioneel avondmaal opge dicht. Onnoodig te zeggen dat dit feest opper best van stapel liep. Voorzitter Seys bracht in gepaste be woording hulde aan Volksvertegenwoordiger Brutsaert en Burgemeester Sobry die eraan gehouden hadden dit feest met hunne tegen woordigheid te vereeren. Hij stelde een heil dronk voor de aanwezige katholieke man datarissen en tot immer voorspoed van de Katholieke Kring. Volksvertegenwoordiger Brutsaert be dankte het Bestuur en de leden van de Ka tholieke Kring van Yper voor hunne liar- tejijkc uitnoodiging en voor hun gul onthaal. Hij wees op de moeilijkheden van de huidige omstandigheden en drukte de hoop uit bin nen kort het einde dezer ongunstige om standigheden te zien dagen in het verschiet. Na de Katholieke Kring geluk gewenscht te hebben voor hare schoone werking en alle katholieke van zijne dienstvaardigheid te hebben verzekerd drukte Hij de wensch uit de Katholiek Kring te zien groeien en bloeien ten bate van de Katholieke Ge dachte. Muziek, zang en declamatie wisselden zich vervolgens af en tot laat in de nacht heerschte in de feestzaal van de Kring een atmosfeer van gezelligheid en pleizier. Wij lezen met verbazing in het laatste nummer van 't zoo gewaardeerde West- landonder den titel: VANDALENWERK dat deze dagen jonge boompjes staande langs den Zonnehekesteenweg onmeedoogend ver nield werdendat de plichtige hekend is en... dat het gerecht nu voor het overige zal zorgen. 't Westland» heeft een zeer slecht ge heugen. Over pas enkele maanden prees, loofde en hemelde ze den kerel op die een boompje geplant bij het Iersch denkbeeld te Yper werden wekelijks al de verminkingen en vernielingen der vrijheidsboomen door het gansche land door 't Westland met wel behagen verkondigd.. We vragen aan c't Westland» die waar schijnlijk van zeer voorname juridische raadsgevers beschikt ons in te lichten no pens het begrip dat ze heeft van de straf baarheid van een feit. Tot nu toe was de strafbaarheid van een feit aan de hoeda nigheid of de opinie van een persoon onder geschikt... en al de vonnissen tegen natio nalisten of aktivisten uitgesproken werden erg door den modder getrokken. Nu zien dit begrip van strafbaarheid ondergeschikt aan omstandigheden van tijd. Is het vandalen- werk een boompje te vernielen in 1931? Is het geen vandalenwerk een boompje te ver nielen in 1930? Ofwel moet men inzien wan neer het boompje geplant werd? Is het ja of neen vandalenwerk in 1930 een boompje te vernielen dat in 1929 geplant werd? Is het ja of neen vandalenwerk in 1931 of later een boompje te vernielen in 1930 geplant? Komen de nationalisten aan 't bewind dan zal een nieuw strafrecht moeten tot stand komen Autobusdienst Yper-Rousselaere. Volgens Kon. Besluit van 19 Jan. 1931 mag A. Verstraeten van Yper, als overnemer aanzien zijn van de rechten van M. Vanderschelden van Beveren (Leie) in de uitbating van den autobusdienst Yper-Rousselaere. 's Lands index op 15 Januari 11. is ge zonken van 859 op 846 punten. Christen Volkshuis, Sint Jacobsstraat, 30, YPER. ZATERDAG 31 JANUARI te 8 uur ZONDAG 1 FEBRUARI te 4 en te 8 u. PROGRAMMA 1 KADET OP STILLE WA- TEREN Cadet d'eau douce) Comedie in 6 deelen, uit het huis Artistes Asso ciés», met BUSTER KEATON en ER- NEST TORRENCE 2. - NICHT UIT FRANKRIJK (Cousine de France) met FRANCE DHE- LIA 3. - LEERFILMEN - NIEUWS BERICHTEN. Kinderen toegelaten. Prijzen 5, 3.50 en 2 fr. - Kinders 2 en I fr. Toekomende week Arizona, met Tom Tyler; Mijn heer en Mejuffer, met Bébé Daniels. -«o»- niemand ons gehuurd heeft. Hij zei gaat ook gij in mijnen wijngaard. Als het nu avond geworden was, zei de Heer van den wijngaard aan zijnen op ziener roep de werklieden en geef hun het loon, van den laatsten beginnende tot den eersten. Toen ze dan kwamen, die omtrent de elfde uur gekomen waren, ontvingen ze elk een denier. En toen de eersten kwa men meenden zij meer te ontvangen doch ook zij ontvingen elk een denier. En als zij dien ontvingen, morden zij tegen den huisvader zeggende Deze laatsten hebben één uupgewröcht en gij maakt ze gelijk met ons die den last van den dag en van de hitte gedregen hebben. Doch hij antwoordde en zei tot eenen van hen Vriend ik doe u geen onrecht: zijt gij niet met voor een denier overeen gekomen neem wat u toekomt en ga heen. Ik wil aan dezen laatsten geven DRIE GROOTE TOONEELFEESTEN in de feestzaal van 't Chr. Volkshuis Lourdes, volksdrama in 3 bedrij ven van L. De Vriendt en W. Putman, vertolkt door de wereldberoemde Kun stenaars Louis De Vriendt en Poldi Sorel. LOURDES is een modern sterkgebouwd volksdrama, door Zijne Hoogwaardigheid den Bisschop van Brugge Kerkelijk goed gekeurd. De geheele opbrengst is ten voordeele der Katholieke Missiewerken in Zuid- Afrika. Dit drama wordt voor de 2e maal op gevoerd te Yper in 't Christen Volkshuis, St Jacobsstraat, 30, op Donderdag 5 Fe bruari te 8 uur 's avonds. Plaatsen aan 10, 7 en 4 fr. Kaarten te bekomen in 't Christen Volkshuis. Leontientje, tooneelspel in 3 be drijven en 10 tafereelen door Felix Tim merman en G. Veterman, wordt opge voerd door de St Jansgilde van Lange- marck, zoo gunstig bekend te Yper om De Filosoof van Haagem in de feest zaal van 't Christen Volkshnis, op Maan dag 16 Februari, te 8 uur 's avonds. Kaarten aan 6, 4 en 2 fr., te bekomen in 't Chr. Volkshuis. Het Kindeke Jezus in Vlaan deren, door het Vlaamsche Volkstoo- neel, naar het bekend boek van Felix Timmermans, onder regie van Antoon Van de Velde. Overal oogst dit stuk een reusachtig succes. Dit spel, door de Katholieke Standen van Yper op voet gezet, gaat door in de feestzaal van 't Christen Volkshuis te Yper op Dinsdag 24 Februari te 8 uur 's avonds. Kaarten aan 10, 8 en 5 fr. Kaarten kunnen worden voorbehouden van af 21 Februari mits opleg van 2 fr. voor de kaarten van 10 fr. en 1 fr. opleg voor de andere. Het is dus Woensdag eerstkomende, 4 Februari, dat de tweede speelhelft aan vangt met den match STATIE - POST JE gespeeld in de tra van de Statie. Het spel begint om 6 uur. Ziehier nog het klassement na de eerste speelhelft met de punten vóór en tegen Gesp. Punt Punt. Punt. mat. vóór tegen beker Kath. Kring 4 93 72 3 Bascule 4 91 80 2 Statie 4 81 90 2 Postje 4 73 74 2 Coöperatieve 4 67 89 1 Een die er immer was. Nauwelijks zijn wij het jaar ingetre den en reeds is men in Engeland vol op aan het vormen van verschillende groote bedevaarten welke in 1931 Yper met zijn omliggende kerkhoven en slagvelden zullen komen bezoeken. Ook zullen de toeristen dees jaar wat meer te zien krijgen dan vroeger, daar onze Kathedraal steeds meer versierd is. De werken aan den halletoren zul len tegen dien tijd reeds volop aan den gang zijn. Voorloopig zijn de bedevaarten ge- s'teldde eerste op Paschen van den 4 tot den 7 Aprilde tweede op Sink sen van 23 tot 26 Meide derde, in gericht door de Ypers League komt zooveel als aan u of staat het mij niet vrij te geven wat ik wil Is uw oog boos omdat ik goed ben AIzoo zullen de laatsten, eersten zijn, en de eersten, laatsten zijn, want velen zijn geroepen, maar weinig uitverkoren». Matth. 20, 1-17. Wat is de beteekenis van die parabels? Het rijk Gods is een woord zeer dikwijls door Jesus-Christus gebruikt en heeft verschillige beteekenissen... Zoo bediedt het Gods' woord in den parabel van den Zaaier den Geest van 't Kristen leven... in die spreuk... Het rijk Gods is nieteten en drinken de H. Kerk in de parabel der wijze en dwaze maagden. Hier bediedt dat woord... het eindrijk Gods den Hemel of de Eeuwige Zalig heid. Diensaangaande wil O. L. H. hier twee hier toe den 6 Juni en zal hier drie dagen verblijven. Maarschalk Vis count Plunier zal op Zondag 7 Juni Messines day) een plechtigen dienst bijwonen welke zal gedaan zijn in St- Joriskerk. De vierde bedevaart, gedu rende de Bankholidavs, zal zich in on ze stad bevinden van 1 tot 4 Oogst. Eenieder kent dat fijn, luimig tooneelstuk. De jonge tooneelgilde van de Katholieke Kring had het aangedurfd de uitvoering van dit blijspel aan te pakken. Het was gewaagd. Maar durven is half gevochten en we moe ten bekennen dat dit proefwerk meester werk is geweest. De tooneelgilde heeft een over groot suk- ses genoten en veel eer van deze uitvoering gehaald.. De goede instudeering van de rollen die van de lastigste tot de kleinste even goed vertolkt werden, van de zeer t3*pische ka rakters de kalme Jacob, de opvliegere Henk, het nu bitsige en dan krieperig Pietje, de gemoedelijke florstmen en de oude en gezapige Truus waren op uitnemende wijze voorgesteld. Leo Nieuwland en Fientje van Eisen brachten ook met hun fijn en kundig uitvoering dat een der beste, zoo niet de beste mag geheeten worden, onder deze. Al de spelers en speelsters hebben eer van hun werk gehaald. Ze hebben bewezen dat wie wil, die kan. Laat ons er bijvoegen dat de itisceneering op zeer keurige wijze verwezentlijkt was en dat. dank aan de gemoedelijke en welwillen de medewerking van allen, alles opperbest van stap liep. Een zeer talrijk publiek woonde gretig die vertooning bij. En er was niets dat hen ont snapte... Wat er gelachen werd, hartelijk gelachen werd. mie nitet gezegd worden... In een woord, dat avondfeest mag voor de Katholieke Kring met een wit steentje gekenmerkt worden. En we vragen ons af met al degenen die daar tegenwoordig warenWanneer zien wij dat weer? Een die er was. Het Ypersche Volk biedt de speelsters en spelers zijne hartelijkste gelukwenschen aan over de zoo puike opvoering van dit blijspel, en bedankt uit ganscher herte den Heer tooneelleider, die geene moeite ge spaard beeft om aan de toehoorders dezen genoeglijken avond te gunnen. ter eere van het Meer nog en beter dan verleden jaar werd deze öriedaagsche Plechtigheid in de Paters kerk gevierd. lederen morgen waren de kinderen veel- talrijk opgekomen tot de algemeene Commu nie onder de zevenuremis, en iederen namid dag' was de kerk vol, heelemaal vol kinderen, welke hulde kwamen brengen tot hun klei nen Koning die hoog stond te prijken in een schittering van bloemen en licht, 's Maan dags was het de optocht der katholieke meis jesscholen en den Dinsdag kwamen de knechtenschoien het goddelijk Kind groeten en een kort en opwekkend woordje krijgen voor hun opgroei in deugd en wijsheid. Vooral den Zondag was het hier een Hoog dag voor het Kind Jezus van Praag: in de vroegmis met algemeene Communie vodr de kinderen, zong het jong koor van kleine meisjes, heel fijntjes. De hoogmis werd op geluisterd door het mannenkoor, dat, naar het oordeel van muziekkenners, heel mees terlijk de prachtige mis van De Boeck heeft uitgevoerd; iets wat men te Yper maar zel den heeft gehoord, 's Avonds werd het Lof kunstig gezongen door het vrouwenkoor, dat gerust naar welk ander mag staan, en er een handje van weg heeft om de moeilijkste meesters te vertolken. Het grootste der Plechtigheid was in den namiddag: de kerk was proppensvol kinde ren, zooals op iederen vierden Zondag der maand: het scheen een evangeliebeeld: Laat de kleinen tot Mij komen! Deze oproep van O. L. Heer geschiedt hier elke maand in de Paterskerk, en schoon is het al die kinderen te zien opkomen. Hoe toch al die kleintjes den weg vinden naar de Paterskerk!... Goddank, de Broederschap van het Godde lijk Kind Jezus bloeit prachtig te Yper: nu telt ze meer dan 1600 kinderen in de stad alleen. Dank en proficiat aan de christeijke ouders, die verstaan welk goed dit Broeder schap doet aan hun kinderen en die medehel pen om het werk der EE. Bestuurders en der vurige ijveraarsters te laten gedijen. In dezen tijd van werkloosheid en goedkooper eetwaren, is het misplaatst en misdadig het werkgeven en voortbren gen onmogelijk te maken door het opei- schen van onbetaalbare loonen. Engeland, dat vroeger meest verkocht en uitleverde, wordt op alle wereldmark ten verslegen, omdat de kostprijs zijner voortbrengsels zoodanig steeg door hoo ger werkloon, dat het met verstandiger landen de mededinging niet kan uithou den de nijverheid verviel, en drie mil- lioen werklieden staan zonder werk en Volgens eene samenspraak tusschen het Verbond der Kristene Vakvereenigin- gen en een Heer Minister van Openbare Werken van 23 Jan. 11. stelt de Heer Minister eene geldleening van een mil- liard fr. voor, om talrijke openbare wer- ken, waarvan de uitvoering een milliard jzal kosten, onmiddellijk te kunnen aan- I vatten, en alzoo de werkloosheid te be- j strijden en 's Lands uitrusting te verbe- teren. Vrienden en Kennissen worden beleefd uitgenoodigd de Zielmis te willen bijwo nen die zal gedaan worden in St Jacobs- kerk, om 8 1/2 uur, op Zondag 1 Februari aanstaande, voor dochtertje van Felicien en Eudoxie VIERSTRAETE. «o» ROUWBETUIGING. Maandag laatst had, onder grooten toe loop van getrouwe vrienden, de nederige be graving plaats van onzen stadsgenoot Pol.v- dore Baratto, alhier godvruchtig overleden op 72 jarigen ouderdom in het gesticht Na zareth Nog eene Ypersche figuur die verdwijnt! Overtuigde en voorbeeldige christen, oefen de hij gedurende lange jaren een ieverig apostolaat van Katholieke Aktie bij de Jon gelingen van St Maartens-Congregatie. Hij beminde den luister van Gods tempel, en bewees in menige Kloosters, uitstekende diensten voor het goed onderhoud van de kerkgewaden. Na den oorlog, werd hij als onderkoster van St Maartens een verdienstelijk man, be zield met dien geest van nauwkeurige be zorgdheid der kosters van den ouden stempel, die eraan houden de schatten onzer kerken, als echte relikwieën, in eere te houden en zorgvuldig te bewaren. Hij ruste in God's Vrede! Door auto gevat. Zondag avond, om 9 1/2 ure, gingen Decroix Magdalena en hare zuster Adriana, wonende langs de Zonnebeke steenweg, na hun werk sa men met hun echtgenoot en kindje naar huis. De mannen waren op het voetpad der Maarschalk Frenchlaan, de andere gingen er nevens daar zij hun velo te ste ken hadden. Op een zeker oogenblik wer den zij langs achter aangereden door een auto die niet getrompt had en van geen licht voorzien was en dat met zoo'n ge weld, dat de mannen met de vrouwenen het kind omgeworpen werden. Er werd vruchteloos geroepen, de voerder ver dween in groote snelheid. De vrouwen werden binnengeleid bij M. Devos, waar ze goed verzorgd werden. Naar het zeg gen van den dokter zullen ze gedurende eenige weken onbekwaam zijn tot eenig werk. Door een verkeerd opgeven van nummer aan het telefoonbestuur kon de dader ongelukkiglijk niet gekend zijn. Ook de velos kregen het leelijk te ver duren. N. V. wmm—m BANK Poperinghe. Val. De brou wersgast A. Papegaai, in dienst bij M. j Devos G., is bij ongeval van den kelder trap gevallen. Hij werd ernstig gewond winning. Welke eene vingerwijzing Welk een voorbeeld voor onze werklieden-syndica-'aan been en schouder en zal een zes-tal ten zaken doen verstaan ten eerste dat het eindrijk Gods of den Hemel kan bekomen worden op gansch den loop van 't leven. Daar en is nooit geen tijd van 't leven dat een mensch hem niet kan bekeeren en zijne ziele redden een klaar bewijs daarvan was de bekeering van den goeden moordenaar, op 't oogenblik dat hij ging sterven. En dat toont de onuitsprekelijke goed heid van God Heeft Hij niet allen menschen gescha pen om gelukkig te zijn en eeuwiglijk in Hem en met Hem alle vreugde en zalig heid te genieten Daarom zoo lang er leven is, zoo lang is er bekeering mogelijk. Het tweede dat Jesus wil doen uitko men 't is dat het Hemelrijk alle ziel zal voldoen en verzadigen. De denier... wat de volle loon van een dag en was ook het geldstuk waarmee weken tot werken onbekwaam zijn. alle mensch ten volle kon verkrijgen wat hij tot zijne noodwendigheid voor eenen dag begeeren kon. Dat wil niet zeggen, dat alle menschen allen even gelijk zullen krijgen in den Hemel... en dat de belooning van den stervenden moordenaar gelijk zou zijn met de belooning van Maria die aan den voet van 't Kruise stond... Neen... Maar allen zullen voldaan zijn en overvloedig- lijk verzadigd... maar naar de graad van hunne verdienste en dus van hunne ga- digheid. De menschen zullen verschillen gelijk de sterren aan de Hemeltrant... zegt de H. Paul. Zieleles. Peist op hetgeen God u gebiedt en overweegt zijne geboden en Hij zal aan uw hert kracht geven en aan uw geest wijsheid. Eccl. IV, 37.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1931 | | pagina 2