De tfFtemdeliog elds Leiliiii op ipiitei 1-iliV DE ROGDE PILLEN BANQUE DE COüRTftAJ le Yper HET YPERSCHE VOLK C. S. Y. Sterfgeval Mevrouw ACHILLE SANSEN Handelaars "HET YPERSCHE VOLK,, BURGERSTAND VAN MARKTPRIJZEN A. CAMERLYNCK te Passchendaele GRONDKREDIET VHf4 BEUGIE grond, enz., en voor het houwen van huizen. VQORDEELIGE VOORWAARDEN. Moerstraat, 49, Brugge üseningen op eerste hypotheken. Plaatsingen op de Spaarkas. Het toevertrouwd geld wordt uitsluitelijk gebruikt voor hypothekaire ieeningen bij voorkeur in West-Viaanderen. De Maatschappij ontzegt zich alle andere werkzaamheden. koot Üoj geld in CDest-CIoondepen. M. JEROME DAVID, Gemeente-Sekretaris, te Brielen. hebben en vroeg dat de zaak uitgesteld zou worden. Nadat de Heer Voorzitter gezegd had dat de borgsom zoo hoog be liep om re en der gedane ontledigingen, werd de zaak tot 30 April verschoven voor de pleidooien. Dew... Leonie wordt voor slagen tot 26 tr. boete of 8 dagen veroordeeld, voor waardelijk gedurende 2 jaar voor belee- digingen 10 fr. of 2 dagen, voorwaardelijk gedurende 1 jaar. Gam... Irma bekomt vrijspraak. Maes Alberic wordt voor slagen tot 30 fr. boete of 10 dagen veroordeeld, daarbij moet hij aan de burgerlijke partij 200 fr. betalen ten titel van schadever goeding, en ook de kosten harer aan stelling. Roel... Cyr., zijn broeder Leopold, Maes Alberic en zijn broeder Georges, allen van Wytschaete, worden voor we- derzijdsche slagen elk tot 20 fr. of 3 da gen veroordeeld. De derde betichte daar bij voor smaad jegens den veldwachter, tot 26 fr. of 8 dagen. Een achttal leden van zekere fa milie Santy, worden nog eens vervolgd omdat zij weigeren aan hunne moeder, ieder een pensioentje tot 0 fr. 75 daags beloopende, te betalen. Een drietal onder hen worden vrijgesproken,daar het hunne stiefmoeder is. De andere worden ieder tot 50 fr. boete of 15 dagen gevang ver oordeeld, ZONDER VOORWAARDE. De Heer Voorzitter heeft hun doen opmerken dat, indien zij voort weigeren dit gering pensioentje te betalen, zij eene volgende maal tot 1 maand gevang en 26 fr. boete zullen veroordeeld worden. Op Donderdag 16 April, is godvruchtig te Poperinghe overleden, na ontvangen te hebben de H. Sacramenten der Stervenden geboren CELINA DECORTE. De Begrafenis heeft plaats op Maan dag 20 April, om 9 3/4 ure, in de deka- nale kerk te Poperinghe. Het Ypersche Volk biedt de familie Sansen-Decorte zijne rechtzinnigste deel neming aan. WETTELIJKE BESLUITEN Bij Koninklijk Besluit van 10 April wordt M. Henri Sobry, plaats vervangend rechter bij de Recht bank van 1™ Aanleg te Yper, tot Ridder in de Leopoldsorde benoemd. Het ontslag van M. Henri Sobry als plaatsvervangend rechter bij de Rechtbank van l"n Aanleg te Yper, is aanveerd. M. Sobry is gemachtigd den eeretitel van zijn ambt te dra gen. M. P. Donck, advokaat te Yper, is tot plaatsvervangend rechter, bij het Vredegerecht van het 2e Kanton Yper benoemd, in vervanging van den Heer H. Delobel, tot een ander ambt geroepen. M. Henri Desaegher, Voorzitter van de Commissie van Openbaren Onderstand te Yper, is tot Ridder benoemd van de Orde van Leopold II. Onze beste gelukwenschen aan die Heeren. Mengelwerk van Het Ypersche Volk3. door CAM1LLE VERVARCKE Gij hebt de goedheid gehad mij uwen naam te zeggen, zoo vind ik het redelijk, dat ik mij ook aan u ken baar make, ik heet Brown, Frederik Brown. Het verheugt mij uitermate uwe kennis te maken, mijnheer Brown, antwoordde de andere, niet tegenstaande ik u liever in aangena mere omstandigheden zou ontmoet hebben. Ik zal u aan mijnheer en mejuffer Van Leeren voorstellen, en zonder eenigen twijfel zullen zij u ook zeer dankbaar zijn, voor de hulp, welke gij mij toegebracht hebt. Ik hoop, van mijnen kant, u ook nog mijne diepgevoelde erkentelijkheid te kunnen uitdrukken eer wij scheiden. Zoo kwamen zij aan het einde van den weg, en vlak voor hen lag de prachtige villa Van Leeren. Het was een groot, zwaar gebouw. Aan beide uiteinden stond een sterke toren, waardoor het min of meer aan eene vesting geleek. Gansch het land goed was omsloten door een dik ijze reren traliehek, zoodat men het goed in oogenschouw kon nemen. Voor het hoofdgebouw lag een uitgestrekt Het beroepshof van Brussel komt in zijne vergadering van Woensdag 11. de beslissing van het Pr. K. van Brugge te verbreken, waarbij laatstgenoemde de 2 punten van de match Roeselaere-Moes- kroen had toegekend aan Roeselaere. Moeskroen, Thielt en Yper hadden te gen die beslissing beroep aangeteekend, en dit met overschot van gelijk. De re dens door het Pr. Kom. aangehaald om zijne zienswijze te staven, waren zoo armzalig dat ze aan een grondig onder zoek niet konden weerstaan. Hoe is het mogelijk dat een komiteit, samengesteld uit twaalf zoogezeid vooraanstaande man nen, een vonnis durft uitvaardigen dat te genstrijdig is met een viertal artikels van ons sportreglement Het klassement is dus het volgende: Thielt 15 punten Yper 13 punten Roeselaere 11 punten Door z'n twee punten bekomen op of van St Kruis, is Thielt zoogezeid buiten gevaar, en de strijd blijft beperkt tusschen Yper en Roeselaere. Roeselaere staat voor de matchen tegen Waereghem (weg) en tegen Meenen (t'huis). De sportiviteit van die twee clubs is genoeg gekend, en om daar iets te oogsten zullen de Roeselaerenaars moeten reken op eigen krachten van cadeau's en zal van nu af geen spraak meer zijn en 't en ware scheidsrechter of moeder fortuna meehielpen, zie ik ze eindigen niet hunne 11 punten. Maar 't kan anders, een match is zoo gemakke lijk verloren maar ook gewonnen. Laat ons uit 't oog niet verliezen dat Roese laere min matchen verloren heeft als'wij moesten wij op gelijk getal punten eindi gen, zou zulks in zijn voordeel spreken. Van den match tegen Kortrijk mogen wij niet veel verwachten immers Kortrijk- Daring moet herspeeld worden, en dit na Yper-Kortrijk. 't Is dus Zondag tegen St Kruis dat wij de twee punten moeten halen, die ons definitief buiten gevaar moeten stellen. Zondag dus, allen op de bres voor onze geliefde kleuren. Supporters, in overgroot getal naar St Kruis om daar uwe lievelingen aan te moedigen en tot de zege te leiden, en u, beste spelers, u voor dien match, nog meer als voordien als 't kan, met hert en ziel in den strijd gesmeten, hardnekkig doorgewrocht ge heel de match door en de zege zal de onze zijn. Dat wenscht en verwacht van u OMEN. GEMEENTE GHELUWE Openbare Aanbesteding van de VERGUNNING VOOR HET UITDEELEN VAN DE ELECTRISCHE ENERGIE OF HET GEBIED DER GEMEENTE Het College van Burgemeester en Sche penen der gemeente Gheluwe maakt bekend dat er op 27 April, om 10 uur, ten gemeente huize zal overgegaan worden, onder nadere goedkeuring door de Bestendige Deputatie, tot de openbare aanbesteding der uitdeeling der electrische energie in de gemeente. De aanbieding, opgesteld op zegel en vol gens het voorgeschreven model, moet per- aanbevolen brief aan den Heer Burgemees ter gezonden worden. Zij moet ter post afge zonden worden ten laatste twee dagen voor den dag der opening hierboven vermeld. Lastenkohier en plans liggen ter inzage alle werkdagen van 9 tot 12 uur in het ge- meentesekretariaat; zij kunnen tegen stor ting van frank 50 op postcheekrekening Nr 25753 worden verzonden. Gheluwe, den 4 April 1931. Op bevel: De Sekr. Burg. en Schep. J. Ryckeghem. J. Ingelbeen. park, zonder boomen, maar vol met de schoonste en zeldzaamste bloemen. Overal heerschte de nauwgezetste orde en netheid. Noch langs de wandelgangen, die zorgvuldig met kiezelsteen bestrooid waren, noch in de talrijke bloemperken was het min ste te zien, dat niet van aanhouden de oppassendheid getuigde.De ligging der villa kon ook niet aangenamer, niet verrukkelijker zijn. Langs den eenen kant grensde zij aan het prachtige woud met zijne hooge lommerrijke boomen; langs den an deren werd zij bevochtigd door eene heldere beek, die daar juist een zacht murmelende waterval vormde. Achter de beek verhief zich verder en verder, het onoverzienbare woud, dat immer dichter en donkerder werd. Dit prachtig kasteel, daar zoo "lief in de eenzaamheid, en midden in het lommerrijke loover gelegen, ver van het gerucht der wereld, moest uit nemend wel geschikt zijn voor ie mand, die het overige zijner dagen in eene behagelijke rust zou willen doorbrengen. Brown moest het schoone landgoed wel dikwijls gezien hebben, want hij hield zijnen stap geen oogenblik in, om eenen oogslag op al die natuur wonderen te werpen. Hij ging nog sneller dan te voren, recht naar de fijnbewerkte traliepoort en klonk heftig. Men vernam duidelijk den helderen klank der bel, en aanstonds YPER. Mede-gesleept. Zon dag nanoen, om 1 ure, kwam De smet Alfons, van Iseghem, met zijn auto de Maloulaan afgereden. Hij werd overgestoken door Roosebeke Camiel die per moto kwam aange rold. Op een zeker oogenblik werd de jongen opgepikt door den auto en een achttal meters ver inedegesleept. Bij zondere kwetsuren heeft hij niet op- geloopen. Zijn kleederen zijn heele- maal gescheurd en de moto kreeg het leelijk te verduren. VLAMERTINGHE. Heilig- schendende diefte. De vastenblok hangende langs achter in de kerk, is door stoutmoedige dieven weggeno men geworden. Een streng onder zoek is hierover geopend. POPERINGHE. Omgeworpen. Zondag avond, om 6 ure, kwam Maurice Deroo, 20 jaar, ongehuwd, alhier woonachtig, per velo langs het kerkhof gereden, toen hij onvoor ziens door een onbekende auto omver geworpen werd. Geburen kwamen toegeloopen om den ongelukkige te helpen. Daar hij bewusteloos was werd hij dadelijk naar het hospitaal van Yper overgevoerd om er verzorgd te worden. Men vreest eene schedel breuk. Alhoewel deerlijk gekwetst, hoopt men toch hem te redden. LANGEMARCK. Vlaggefeest. Het Christen Wer kersver bond is Zondag in blijde feeststemming op gegaan ter gelegenheid van de plech tige inhuldiging en de wijding der Bondsvlag. Ten 10 ure werd eene plechtige Hoogmis gezongen waar onder een gelegenheidssermoen door E. H. Dewitte gepredikt werd, ge- gevolgd door de liturgische wijding der vlag. Vervolgens greep in de feestzaal eene grootsche vergadering plaats, waarop redevoeringen gehou den werden door senatoren G. Bos- suyt en Dupontieu en door E. H. De Busschere, arrondissementsproost. 's Namiddags werd het feest beze geld met eene kostelooze tombola en een tooneelfeest. KOMEN-TEN-BRIELEN. -- Zon dag avond, rond 10 ure, werden er aan eene herberg (Duivenlokaal) twee rijwielen die aan de deur ston den gestolen, deze van Deleu en van Dekers, beiden wonende te Wervick. Eene klacht werd ingediendde gen darmen hebben een onderzoek inge steld. WERVICK. Bond der Kroost rijke Gezinnen. Verleden week hield de Bond der Kroostrijke Gezin nen eene algemeene vergadering in het lokaal St-Paulmet voor dracht door M. H. Depraetere, voor zitter van het Provinciaal Wonings fonds, die de twee bijzonderste voor- deelen behandelde, namelijk: Fami lievergoeding en Huisvesting der Kroostrijke Gezinnen. De talrijke aanwezigen volgden met de meeste verscheen een bediende in livrei, die met snelle stappen over den kiezel- weg kwam. Als hij de beide mannen bemerkte, sloeg hij de handen te samen ten teeken der hoogste ver wondering, en riep aanstonds uit Lieve hemel, wat is er met u gebeurd, heer Richter Ge ziet er zoo bleek uit en uw voorhoofd is be dekt met bloed, en gij moet gedra gen worden! Kunt ge dan niet meer gaan, dat die heer u op zijne schou ders heeft moeten nemen O God, wat zal onze meester, wat zal me juffer Leonie zeggen, als zij u in dezen toestand zien Het is zoo erg niet, Hendrik, slechts verstuikt, door het omvallen van mijn rijtuig. Laat ons zoo snel mogelijk binnen, opdat mijnheer Brown zijnen last kunne afzetten. Nu eerst opende de bediende de poort, en leidde de bezoekers, onder gedurig spreken, binnen in de wo ning. Brown had niet veel tijd om den glinsterenden marmeren vloer, en de prachtige albasten standbeelden, die den buitengewonen breeden ingang versierden, te bewonderen, want de knecht opende aanstonds eene zij deur en verzocht Brown binnen te gaan. Deze hief den jongen man voor zichtig van zijnen schouder, en droeg hem dan verder in de kamer, waar hij hem op eene rustbank nederzet- belangstelling deze belangrijke voor dracht en de E. H. Lefere, dankte hartelijk den spreker. Het tooneel- stuk De Wonderdokter opgevoerd door den Jongelingskring, genoot den meesten bijval. Ouders en kin deren trokken welgezind naar huis over het schoone feest, hen aangebo den. vraagt eene aankondiging in VPF.R, van 9 tot 15 April 1931. Geboorten. Verbrugghe Jacqueline, Zonnebekestw. Bostyn Leon, Meenenstw. De Groote Jacques, Zonnebekestw. Bruyer Robert, Zonnebekestw. Willemyn Andréa, Hondstraat. - Overlijdens. Devos Carolina, 88 j., wed. Verhack Désiré, J. Capronstr. Sonneville Suzanne, 17 j., naaister, Zonnebekestw. Butaye Cesar, 82 j., gepensionneerde, wed. Declerck Leonie, Boesinghestr. Devos Celina, 22 j., ongeh., Poperinghestw. Si- moen Henri, 71 j., gepensionneerde onder wijzer, wed. Marie Bayen, Bakkerstraat. Huwelijken. Doize Hilaire, fabriekwer ker en Angillis Helene, fabriekwerkster. Vierstraete Yvo, fabriekwerker en Liefooghe Alida, fabriekwerkster. Deleu Gaston, fa briekwerker en Daeleman Alice, fabriek werkster. Daeleman Camiel, cimentbe- werker en Huyghebaert Suzanne. Calle- waert Jules, metser te Zonnebeke en Odent Germana, weefster. Donckels Jules, land bouwer te Moorslede en Dhulst Leonie, han delaarster. Demoor Petrus, behanger en Logghe Martha, z. b. Yper, 11 ApriL Tarwe 92-95; koolzaad 218-225; klaverzaad 1600-1800; rogge 74-75; boekweit 183-190; haver 95-98; brouwersgerst 120-124; voedergerst 7C-79; erwten 214-218; bloem 130-132; maïs 88-90; paardeboonen 141-143; gruis 76-79; zemelen 103-111; lijn- zaadmeel 155-159; lijnzaadkoeken 140-143; aardappelen 60-70; eieren 0.55-0.57; boter 21-22.50; biggen 110-160, 6.00 den kilo; strooi 24-27; hooi 34-40; ruw vlas 35-45; voeder- beeten 25-30. Studiën van de Notarissen Ernest DE COCK te Yper en WOENSDAG 22 APRIL 1931 om 3 u. namiddag, in het Hotel SkindiesStatiepl., Yper, INSTEL met PREMIE van Stad YPER. Een nieuwgebouwd HANDELSHUIS, Tem pelstraat, Nr 4, groot ongeveer 79 ca. Gebruikt door Heer Alb. Deleu-Vanuxem te Yper, mits 4,200 fr. 's jaars, betaalbaar per trimester. TOESLAG: WOENSDAG 6 MEI 1931. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen hoofdpijn, draainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, de sla- peracntigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in aiie Apotheken. De doos C.G0 fr. Naamlooze Vennootschap gesticht in 1835. -«O»- op huizen, pachthoven, Qrondschuldbrievan op 5 en 10 Jaar termijn. Voorde! ge intrest. Voor alle inlichtingen wend U tot de Voor nadere inlichtingen, wend U tot den Gewestelijken Agent te. Hierop richtte hij zich tot den bediende en sprak op bevelenden toon: Eerst en vooral moet er een ge- neesheei gdiaald worden, om den voet van d>. lijder te onderzoeken. Gij hebt hier toch wel een rijtuig op de villa, zorg dat het aanstonds naar de stad kan rijden. Ik moet toch eerst aan mijnheer Van Leeren kennis geven van de -aak, wedervoer de dienaar als ver legen. Ja, doe zulks, antwoordde Brown, het zal wellicht nog best zijn, dat mijnheer Van Leeren zelf eens hier komt. De knecht was nauwelijks twee minuten weg, als de deur zich opende en een heer binnenkwam, welke men aanstonds voor den huisheer moest aanzien. De binnenkomende kon 50 jaar oud zijn en zag er nog bijzonder sterk en gezond uit. Zijn lichaamsbouw was grof en lomp, zijne schouders uitnemend breed en zwaar, en gansch zijne gestalte beenderachtig. Zijne hoekige kakebeenen, zijnen breeden neus, zijne dikke lippen en zijne scherpe, groenachtige oogen pasten verder bijzonder goed op dat ruwe lichaam. Zijn wezen, dat er uitnemend bleek uitzag, in vergelij king met zijnen struischen lichaams bouw, was gansch glad geschoren. Mijnheer Van Leeren was zeer fijn en kostelijk gekleed, maar zulks was ver van hem een voornaam uitzicht te geven; integendeel, het scheen de ruwheid van zijne ongewone gestal te nog meer te doen uitkomen. Bij zijn intreden wierp hij eerst eenen onderzoekenden wantrouwigen blik op Brown en wendde zich dan, zonder verder om den vreemdeling te bekommeren, tot Richter, die daar beweegloos op de rustbank zat. Hij greep zijne hand, en Vroeg naar de oorzaak van zijne verwon dingen. Richter vertelde hoe het voorval gebeurd was. Als mijnheer Van Leeren vernam, met welke deelneming en verkleefd heid Brown den jongeling ter hulp gekomen was, richtte hij zich aan stonds tot den vreemdeling, en zegde met eene opmerkelijke ruwe stem: Gij hebt waarlijk wakker en braaf gehandeld jegens mijnen jon gen vriend, en als ik u eens voor uwe dienstveerdigheid kan beloonen, zal zulks geschieden. Voor al nu bid ik u dezen middag mijn gast te willen zijn. Wij volgen hier het engelsch gebruik, het is te zeggen, dat wij om elf ure en half ons tweede ontbijt ne men. ('t Vervolgt). Abonneert u op

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1931 | | pagina 3