De Vreemdeling Leeniooeo en Hypotheek Mto ~DÊ ROODE PILLEN IJANOIJE DE COURTRA1 te Yper Rschterlijke Kroniek Handelaars •'HET YPERSCHE VOLK,, FOOTBALL BERICHT GRONDKREDIET VAf4 BELiGIE VOORDEELIGE VOORWAARDEN. Moerstraat, t9, Brugge. üeeningen op eeuste hypotheken. Plaatsingen op de Spaaukas. Het toevertrouwd geld wordt uitsluitelijk gebruikt voor hypothekaire leeningen bij voorkeur in West-Vlaanderen. De Maatschappij ontzegt zich alle andere werkzaamheden. leend worden voor zekere dijkversterkin gen in beton die moeten uitgevoerd worden langs Dickebuseh- en Ziilebeke Vijvers. Volgens het verslag van M. H. Iwein? 'id'Eeekhoutte, kunnen vermelde werke geen schadelijk uitzicht geven aan deze I landschappen. Het Comiteit trad die zienswijze bij. Diensvolgens liet de Hoogere Overheid de Stad begaan. Deschil... Jules, herbergier, bij wie een accijnsbediende eene half-ledige flesch triple sec ontdekte (zoogezeid eon geschenk van gehuwde kinderen) wordt tot 500 fr. boete of 1 maand ge- *vang veroordeeld. De kostbare drank wordt verbeurd en het sluiten der herberg bevolen Vandenbr... Julien van Slyps en zijne vrouw Ever... Augusta, herbergiers, 'worden vervolgd omdat men in de werk plaats van den man een flesch gevonden had, Cognac inhoudende. Om die flesch aan den dienstdoenden accijnsbediende niet te moeten overhandigen, goot de vrouw deze flesch uit. Ondervraagd zeg- de de vrouw dat de Cognac als medecijn Ivoor haar dochtertje moest dienen. Vandenbr.. wordt tot 500 fr. boete of 1 maand gevang veroordeeld. Het sluiten 'der herberg wordt bevolen. De vrouw voor dienstweigering, insgelijks 500 fr. I boete of 1 maand. Duques... H. van Dixmude, ver- I volgd voor ongeval met moto, wordt bij gebiek aan genoegzaam bewijs, vrij gesproken. Be.., Henri voor jachtmisdrijf, 50fr. boete ol 15 dagen, voorwaardelijk ge- durende 5 jaar. Te Wervick had tijdens de staking eene vechtpartij plaats tusschen den com munist Denys Lcon en de socialisten Nolf Veron, Demol Em en Lacante Po- lydoor. De eerste voor slagen met onbe kwaamheid 50 fr. of 15 dagen de 2C en 3° voor enkele slagen 30 fr. de 2i' voor vernieling van roerende goederen 30 fr. of 10 dagen de 4e bekomt vrijspraak de le voor schade aan roerende goederen 10 fr. of 2 dagen. De le wordt veroordeeld om aan de 2e, die zich als burgerlijke partij had aangesteld, de som var? 500 fr. ten titel van schadevergoeding te betalen. Voorwaardelijk gedurende 5 jaar voor wat de 3C betichte betreft. Mout... Oscar en zijn broeder Jules, beiden van Kruiseecke, worden wegens slagen met onbekwaamheid, ieder tot 50 fr. boete veroordeeld wegens belee- digingen elk 10 fr. boete de lc wegens bedreigingen 30 fr. boete of 10 dagen voor beschadiging ieder 20 fr of 3 dagen; ten titel van schadevergoeding moeten zij aan de burgerlijke partij de som van 500 fr. betalen en de kosten der aanstel ling. Voorwaardelijk voor den 1" gedu rende 5 jaar en 1 jaar. vraagt eene aankondiging in Mengelwerk van Het Ypersche Volk 4. door CAM1LLE VERVARCKE Ik neem uwe goedwillige uitnoo- diging met dankbaarheid aan, ant woordde Brown met eene lichte bui ging. Echter zou ik u nog willen vra gen, wat wij met onzen lijder zullen aanvangen. Wij kunnen hem hier toch niet alleen laten. Over mij moet gij niet ongerust zijn, mijnheer Brown, riep deze aan stonds levendig uit. Ik zal mij ook aan tafel zetten, want ik heb gewel digen honger. Ik gevoel zooveel pijn niet meer in mijnen voet, en met een weinig hulp zal ik wel kunnen gaan. Dat doet mij uitnemend veel vreugde, bemerkte de heer Van Lee- ren, want zulks is toch wel een be wijs, dat uw voet niet gebroken is; hij zal waarschijnlijk maar ver stuikt zijn. Wij zulhn u onder de armen nemen, en zoo zal het wel gaan. Help een weinig, als het u belieft, mijnheer Brown. De beide mannen hieven nu Rich ter van de rustbank, en met hunne ondersteuning gelukte het hem zich langzaam voort te bewegen. Voorze ker moest men met de kranke zeer KEMMEL UITSLAG VAX DEN VEEPRIJSKAMP OP DINSDAG 14 APRIL 1931 1* Prijskamp: Vaarzen zonder tanden. 1'P. v.e. 50 Ir.: P Vandenbussche, Haringhe 2' P. z.e. 40 fr.: J. Vandenbussche, Haringhe 3" P. b. e. 30 fr.J. Vandenbussche. Haringhe 4' P. 25 fr.P. Vandenbussche. Haringhe 5* P. 20 fr.: H. Monkerhey, Dickebuseh 2' Prijskamp: Vaarzen met 2 tanden. 1* P. v. e. 75 fr.Henri Decoster, Dickebuseh 2' P. z. e. 60 fr.W* C. Catteeuw, Reninghelst 3' P. b. e. 50 fr.W' C. Catteeuw, Reninghelst 4' P. 40 fr.: Jozef Vandaele, Haringhe 5' P. 30 fr.: W* C. Catteeuw, Reninghelst 6* P. 20 fr.W* C. Catteeuw, Reninghelst 3' Prijskamp: Vaarzen met 4 tot 6 tanden. 1* P. v. e. 70 fr.: J. Vandenbussche, Haringhe 2'P. z. e. 50 fr.: W* C. Catteeuw, Reninghelst 3* P. b. e. 40 fr.H. Monkerhey, Dickebuseh 4'P. 30 fr.: Jules Vandamme, Kemmel 4' Prijskamp: Melkkoeien. 1* P. v. e. 100 fr.: Michel Maes, Haringhe 2" P. z. e. 80 fr.: Michel Maes, Haringhe 3' P. b. e. 70 fr.Sylv. Vancayseele, Kemmel 4e P. 60 fr.Jozef Vandaele, Haringhe 5' P. 50 fr.W' C. Catteeuw, Reninghelst 6' P. 40 fr.Sylv. Vancayseele, Kemmel 7' P. 30 fr.Sylv. Vancayseele, Kemmel 5' Prijskamp: Eenvormigste en schoonste loten van ten minste 3 Koeien. 1* P. v. e. 200 fr.: Michel Maes, Haringhe 2' P. z. e. 150 fr.S. Vancayseele, Kemmel 3' P. b. e. 100 fr.W* C. Catteeuw, Renighelst 4" P. 50 fr.H. Monkerhey, Dickebuseh 't Mag en 't moet gezeid wordenNog nooit kregen wij schoonere en meer verdienstvol vee op den prijskamp. Jammer evenwel dat het getal dieren ontbrak. Er heerscht nog te veel onverschlligheid bij sommige landbou wers. Daarom doet het landbouwcomice een warmen oproep omdat de boeren toch zouden verstaan dat zij er eerst en meest belang bij hebben hunnen veestapel te verzorgen en aan veeverbetering mee te doen. Dan mogen wij ons verwachten hier veel en waard volle dieren naar onze prijskampen te zien komen. HET BESTUUR. De matchen van Zondag laatst en hebben nog geen klaarheid in den toestand gebracht en we zullen den laatsten Zondag van de kampioen schappen moeten afwachten om te weten wie de ongelukkige 14e is. Yper wint immers met 30 van St Kruis, maar Roeselaere krijgt van scheidsrechter Vandemoortel de twee punten van den match tegen Waere- ghem. Was die kerel daar van hoo- ger hand op service commandé ge zonden, of heeft hij eenige bijzonde re sympathie in Roeselaere? Chi lo sa!! De vraag en zal waarschijnlijk nooit beantwoord worden, ten ware een van onze achtbare komiteiten eens in zijn gedacht kreeg, zelf een onderzoek in te stellen nopens de lei ding van Vandemoortel in die heu gelijke match. Ze zouden daarmee nog veel van het aanzien der clubs kunn'en weerwinnen, maar daarop rekenen ware roekeloosimmers we komen te vernemen dat het P. K. van gedacht is aan Brussel te vra gen de kwestie Roeselaere-Moes- kroen weer te berde te brengen, maar als ze dat aandurven, dan beloven wij het dat ze op een bec de gaz zullen loopen, daar mogen ze van nu af zeker van zijn. Zooals vroeger gezegd, zal de strijd Zondag toekomende uitge speeld worden, 'k Zal niet langer uitbreiden over de wederzijdsche kansen van Yper en Roeselaere. Dit werd in de laatste dagen in alle mid dens wel duizend maal gezeid, omdat iedereen zou weven dat we mogen verhezen als Roeselaere verliest, maar dat, wint Roeselaere, we alles zins een puntje moeten houden van onze match tegen Kortrijk Sporv We moetan dus het ergste nemen en zorgen dat we de helft van den inzet behouden. En dit kan. Jongens, her innert U onzen match te Kortrijk, waar we tot de laatste minuten 2-1 stonden, en niemand had kunnen de overwinnaar aanduiden, zoodanig was het spel vedeèld en hardnekkig. Wat ge in Kortrijk kondet, kunt ge ook voor eigen publiek, zooveel te meer dat we mogen zeggen dat ons elftal nu beter ineen steekt. Laat me enkel eenen oproep doen aan spelers en supporters. Het weze eene faire en sportieve match, waar we allen, samen met dezelfde geest drift bezield, ons met al onze beste krachten in den strijd werpen. Laten we .voor onze geliefde kleuren al doen wat we kunnen opdat ze toeko mend seizoen weer glorierijk in 2° af deeling A mogen vooruitkomen. Maar laten we ook niet vergeten dat Kortrijk ook veel van dien uit slag te verwachten heeft, nament- lijk den titel van kampioen, en la ten we verstaan dat zij ook hunne beste krachten zullen inspannen, en niets onverlets zullen laten om het zoo ver te brengen. Het wachtwoord weze, hardnekkige maar sportieve strijd tot het uiterste, en wie weet, mogen we dan, met onze vrienden van Kortrijk, en onze redding en hunnen kampioentitel, 's avonds vieren. De Prokureur des Konings bij de Rechtbank van Eersten Aanleg van Yper heeft de eer ter kennis van het publiek te dragen dat de genaamde Quaghebeur André-Julien, fabriekwerker, geboren te Poperinghe, den 7 Maart 1913, zich zeg gende van Pransche nationaliteit, zoon van Elie en van Riem Celina, wonende te Poperinghe, vóór hem, den 2 April 1931, eene verklaring van keus tot de Belgische nationaliteit gedaan heeft. De Prokureur des Konings doet, over eenkomstig met artikel 10 der wet van 15 Mei 1922, een onderzoek over de ge schiktheid van den voorgenoemden ver klaarder. De personen die opmerkingen, inlich tingen of tegenwerpingen uit te drukken hebben wegens de gemelde vaderlands keus, mogen ze doen gelden door tus- schenkomst van den Heer Politiekom- missaris van Poperinghe, tot den 10 Mei 1931. Yper, den 21 April 1931 De Procureur des Konings. BURGERSTAND VAN l'PER, van 16 tot 22 April 1931. Geboorten. Creus Norbert, Arth. Mer- ghelynckstr. Verschoore Bertha. Buk- kestr. De Gandt Robert. Hondstr. Martier Maurice, Kauwekynstr. Versail les René, Boterstr. Cuvelier René .Hond- straat. Overlijdens. Desmit Cyriel, 5 m„ Mond- voorzichtig gaan maar hij kon toch min of meer zijnen voet gebruiken. Zoo gingen zij door verscheidene gangen, en hielden, eipdejijk voor eene zeer hooge vleugeldeur stil. Als zij in de eetzaal kwamen zegde Rich ter dat het, zijn inziens, niet noodig zou geweest zijn den geneesheer te roepen, en dat hij hoopte na korten tijd gansch genezen te zijn. De kamer, waarin de drie personen aankwamen was prachtig in ouder- wetschen stijl gemeubeld. Kostbare meubels van gebeeldhouwd eiken hout, stonden overal langs de muren, die met kostelijke schilderijen ver sierd waren. De vloer was schoon en kunstig ingelegd, en bestond uit de fijnste houtsoorten. Prachtig gekleurde ven sters, in diepe nissen, lieten een ge moedelijk licht binnenstroomen, dat den aangenaamsten indruk uitoefen de op de binnentredende. De pracht, die hier overal in het oog viel, oefen de nogtans geenen onaangenamen invloed uit; integendeel aan de orde en de schikking, ontwaarde men aan stonds, dat hier een fijngevoelige en ondervindingrijke persoon alles re gelde. Door ds wijdgeopende glazen deu ren kon men den blik laten dwalen over hei aangrenzende, schilderach tige park, hetgeen de aangenaamheid der plaats nog vermeerderde. Nadat mijnheer Van Leertn den lijder op eenen zetel geplaatst had. wierp hij eenen blik op de tafel, die gansch in gereedheid gedekt was. en te midden den kamer stond. Hij scheen voldaan te zijn, greep de zil veren tafelbel en bracht ze heftig in beweging. Aanstonds vertoonde zich een die naar. Op ruwen toon beval mijnheer Van Leeren hem twee couverts meer op tafel te plaatsen en mejuffer Leo- nie te roepen. Zonder verder een woord te spreken, wandelde hij in de zaal heen en weer. Eensklaps bleef hij voor Brown staan en zegde Ik bekommer mij heel weinig in hetgeen er in het stadje omgaat, of in de menschen die er wonenech ter ben ik toch verzekerd, dat gij niet tot de bewoners van Ryckeveld behoort Uwe spraak alleen geeft mij de verzekering, dat gij niet langs de boorden der Schelde geboren zijt. Daarin hebt gij volkomen gelijk, antwoordde Brown. Ik ben eigentlijk een Hollander, en heb langen tijd in Engeland verblevenziedaar wat mijne uitspraak iets eigenaardigs bijzet. Tegenwoordig dfte ik een reis je te voet langs de Schelde, en het geen ik van de streek gezien heb, heeft mij zoodanig bevallen, dat ik van zin ben alhier een landgoed aan te koopen, en er mij voor goed te vestigen. De eigendommen zijn zeer duur in deze streek, zegde Van Leeren op rraat. Priem Ludovica. 56 j., echtg. Pyck [Juliaan. Zcnnebekestw. Evers Jenneken. 57 j.. kookster. Korte Thouroutstr. Ros- -eel Polydorus. 66 j., echtg. Liebaert Maria, Pennestr. Noyelle Leonie. 75 j.. Dicke- buschstw. Pare'. Clementine, 74 j.. wed. Doom Desire, Rijsselstr. Coffyn Virginia 7 j.. Lombaardstraat. Huwelijken Kesieloot Albrecht. aarde werker en Hahn Alexia, fabriekwerkster. Dassonneviile Maurice, fabriekwerker en Hoornaert Rachel, fabriekwerkster. WATOtJ, maand Maart 1931. Geboorten. Wullus Felicienne. d. v. -Je rome en Agnes Deprez. Deniere André, z. v. Herman en Augusta Vandenbruwane. Vanoost Robert, z. v. Paul en Rachel Ver- haeghe. Devos Irma. d. v. Jeremie en Marguerite Ruyssen. Devynck Godefried, Z, v. Maurice en Anna Verlie. Overlijdens. Goussey Cecilia, 89 j., wed. Benoit Theeten. Cappelaere Sidonie, 66 j., echtg. Elie Bakeroot. Declerck Roger, 7 m., z. v. Camille en Rachel Denecker. Pinte Philomène, 88 j„ wed. Amand Deschrevel. Borry Philomène, 88 j., ongeh. Vander- beke Benoit, 78 j., echtg. v. Thérèse Bor- deyne. Vuylteker Madeleine, 3 m., d. v. Maurice en Eudoxie Gadeyne. Meersse- man Ceiestine, 68 j., ongeh. Tailly Ame lia, 90 j., ongeh. Kesteman Stephanie, 82 j„ wed. Florimond Beccaert. Sohier René, 74 j., echtg. Sylvïe Vanderbeke. MARKTPRIJZEN Yper, 18 April. Tarwe 93-95; koolzaad 1500-1800; rogge 76-79; boekweit 216-219; aver 97-99; brouwersgerst 128-131; voeder gerst 81-84; erwten 225-228; bloem 130-132; maïs 88-91; paardeboonen 136-138; gruis 80- 83; zemelen 108-110; lijnzaad 140-150; lijn koeken 142-145; aardappelen 55-65; boter 19.50-21.50; eieren 0.55; viggens 110-160, per kilo 6.00; strooi 24-27; hooi 34-40; ruw vlas 35-40; voederbeeten 25-30. Kortrijk, 20 April 1931. Witte tarwe 5-35; regge 70-73; haver 90-95; jaaardc- fcccnen 130-135; gerst 65-70; tarwebloem 126; inlandsche zemelen 80; gorte zemelen 85; hooi 30-35; strooi 18-20; gele aardappelen 85-100; boter 21-23; eieren 0.52-0.55; voe derbeeten 5; Turksche tarwe Plata 88; id. cinquantino 104: vreemd lijnzaad 162; in- landsch lijnzaad 135; vreemd koolzaad 210; inlandsch koolzaad 120; inlandsche lijnzaad- kceken 123: Amerikaansche lijnzaadkoeken 95. Studiën van de Notarissen Ernest DE COCK te Yper en A. CAMERLYNCK te Passchendaele TOESLAG: WOENSDAG 6 MEI 1931. om 3 u. namiddag, in het Hotel Skindies Statiepl., Yper, van Stad YPER. Een nieuwgebouwd HANDELSHUIS, Tem pelstraat, Nr 4, groot ongeveer 79 ca. Ingesteld 70.000 fr. Gebruikt door Heer Alb. Deleu-Vanuxem te Yper, mits 4,200 fr. 's jaars, betaalbaar per trimester. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiter, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen hoofdpijn, diaainissen, trege spijsver- ng V« "ver"cv .n. het zuur, de sla perachtig hcid na het eten, de winden, de ko i ken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. Dc doos (i.CO fr. Naamlooze Vennootschap gesticht in 1835. op huizen, pachthoven, grond, enz., en voor het bouwen van huizen. G~ondschuldbrieven op 5 en 10 jaar termijn. Voordeel ge intrest. Voor alle inlichtingen wend U tot de oH «o> Loot Uuu geld io CDest=C?Iacmdepen. Voor nadere inlichtingen, wend U tot den Gewestelijken Agent M. JEROME DAVID, Gemeente-Sekretaris, te Brielen. KI ■■3 enen eigenaardigen toon. Brown echter antwoordde lachend -s- Indien ik eens besloten had eenen zekeren eigendom te koopen, zou ik den prijs volstrekt maar als eene bijzaak beschouwen. Ik ben zeer eigenzinnig, maar ik ben Godlof zoo gesteld, dat het bij mij op eenige hon- derdduizende frank min of meer niet op aankomt. Dan moet gij alleszins een o groot fortuin bezitten, antwoordde de andere op eenen toon waarin rnen duidelijk de hooge achting hoorde doorstralen, welke hij aanstonds oor den vreemdeling had opgevat. De vader van den jongen heer Rich ter, hier tegenwoordig, wordt aan zien als de rijkste grondeigenaar der omstreek. Ik geloof echter niet, dat hij zoo geringschattend over zulke sommen zou durven spreken. Voorzeker zou mijn vader zulks nooit doen, haastte Richter zich op te werpen. Hij h ft, he.geen hij be zit, eerlijk gewonnen en hij weet het te schatten. Brown was eenigszins verwonderd ever den on vriendelij ken, bijna drif- tigen toon, welke da jonge Richter aansloeg, bij het uitspreken dier woorden, en zag hem eenige oogen- b'ikken strak aan. Een spotachtige trek vertoonde zich op zijn wezen, maar verdween aanstonds, zoodat hij [gansch rustig antwoordde. Indien ik niet reeds de goedheid van uw karakter ondervonden had, zou ik bijna moeten denken, dat gij door uwe bemerking mij wilt doen verstaan, dat ik mijn fortuin met oneerlijke middelen zou kunnen ver worven hebben. Daarover moogt gij volstrekt erust zijn; al wat ik bezit heb ik eerlijk juerfd. Ik zal echter nooit van mijne rijkdommen gebruik maken, vooral niet in liefdezaken, cm tot doeleinden te geraken, welke ik zonder mijn geld niet zou kunnen bereiken. Itich'.er werd eensklaps gansch rood, want hij gevoelde maar al te wel, dat de vreemdeling juist geraden had. Een toornig antwoord lag hem reeds op de tong, hij hield zich ëven- wel in, daar de deur zich opende om eene jonge dame binnen te laten. Hij wilde^ aanstonds opstaan om haar te groeten, maar oogenblikkelijk liet hij zich bij het ui en van eenen smart kreet in zijnen zetel terugvallen. Mejuffer Leonie Van Leeren was omtrent 20 jaren oud, en hare faam van schoonheid was waarlijk niet onverdiend. Niet dat een kunstenaar geene bemerkingen haddef kunnen maken, op hier en daar eene onregel- maugheid in hare wezenstrekken, of op .haren eenigszins grooten neus. Maar haar wezen was blozend, frisch en vol uitdrukkingen en verder op gesierd door heldere, levendige oog- ppek en weelderig gitzwart haar. ('t Vervolgt).

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1931 | | pagina 3