De Vreemdeling CUISINIEREN Fonderies Bruxelloises FORMIDABEL uiest - viaamsche Hvpotheehftas Telefunken Service VANDEV00RDE met verleden jaar, wel de stei-kste van beiden blijken. Dendermonde, Minerva en Wilrijck zullen niet veel potten breken in Bevordering; mis schien kunnen zij zich wel in 't mid den der rangschikking handhaven. Meer betrouwen heb ik in R. Wette- ren en Kortrijk Sport die beter kun nen dan zij tot nu toe hebben gedaan, maar toch niet tot in de voorste ran gen zullen weten te dringen. Temsche en Eeckloo zien er heel ziek uit, en zullen het heel lastig hebben om het staartje der rangschikking te verla ten, iets waartoe ik hen ook niet in staat geloof. Nielsche's toestand is ook bedenkelijk; hoeveel puntjes zul len die oogsten? Wie in de A-reeks meest kans heeft op de eindoverwinning? Denkelijk zullen Racing Doornik en S. V. Blan- kenberghe het moeten uitvechten, maar Stade Kortrijk zou hen wel akkoord kunnen stellen ten ware V. G. Oostende... In alle geval staat er ons een hevige boeiende strijd te wachten. C. S. Y. Zondag hadden wij maar match, de verplaatsing naar Oost- Roosebeke. Lijk in vele gemeenten was het speelveld hobbelig, vol hoo ten en laagten, wat het bolkontroo) heel moeilijk, en keurig passenepc' onmogelijk maakt. Aan de 34e m nuut, lukten de bezochten heel kan rijk hun eerste doel maar geen twee minuten later of E. Verleure ze den gelijkmaker binnen. Weer opg zet en onmiddellijk heeft Oost-Roose- beke terug de leiding op misverstand onzer achterspelers. Aan de 42e mi nuut stelt A. Deplancke gelijk op penalty, voor flagrante handspel. 4 doelen in 8 minuten Na de herneming geeft Molein on de voorsprong aan de 41" minuut ;n rond het half uur doet er E. Verleure nog eentje bij, zoodat wij tenslot te met 42 het pleit winnen. De^ze- ge was ten volle verdiend en had zelfs afgeteekener kunnen zijn. De Yper- sche voorhoede kon immers haar pas senspel niet ontplooien en de betere baltechniek onzer spelers verloor veel van hare doeltreffendheid, om reden van de hobbeligheid van het veld. Sommige spelers waren niet al ce goed in den haak, dit zal ook wel van invloed geweest zijn op de scoor. Heden Zondag moeten allen fit and well op post staan, ten einde R. S. Waereghem met ledige handen naar huis te zenden. Veurne heeft kunnen winnen tegen Red Star aan huis, wij moeten dit te Yper ook kunnen, en als dit verwezenlijkt is, dan zullen wij een groots stap gena derd zijn van de eindoverwinning! 't is de groote wensoh van alle Yper- lingen, 't is ook de groote wensch van ROOD-WIT. Handelaars "HET YPERSCHE VOLK,, door CAMILLE VERVARCKE ZIJN DEZE DER Eertijds woonden wij in Noord- Amjerika, mijnheer Brown, en wij waren arm, zeer arm. Ik herinner mij levendig, hoe de kinderen van mijne jaren, met wie ik verkeerde, mij dikwijls bespotten, om mijne ar moedige en afgedragene kleederen. Als ik dan te huis kwam en zulks aan mijne goede moeder vertelde, brak zij iedermaal in tranen uit, en drukte mij teederlijk aan hare borst, zeggende: Er zal wel een tijd komen in welken gij zoo schoon zult gekleed zijn, dat al uwe kennissen u zullen benijden. En zulks gebeurde ik herinner het mij nog zoo levendig, alsof het maar gisteren gebeurd was. - Op zekeren dag kwam vader stra lend van vreugde en geluk te huis, en zegde tot moeder, terwijl hij eene rol goud op tafel legde: Verheug u, Leonie, de armoede is voorbij voor ons. Hier is geld en op 't einde der toe komende week, breng ik er weder om zooveel naar huis. Is dat eerlijk verdiend, al dat geld? vroeg mijne moeder bezorgd. Maar vader antwoordde lachend: Zoo eerlijk als iets maar kan verdiend zijn. Ik heb dienst genomen in eene renbaan (cirk), waar ik als worstelaar voorkom en daarvoor be- taaalt men mij zeer goed. In den grond was moeder maar weinig tevreden over de broodwin ning, welke vader uitgekozen had, maar zij troostte zich aldra met de gedachte, dat wij toch geene armoe de meer zouden te verduren hebben. Jaren lang trokken wij zoo van de eene stad naar de andere, en overal gaf vader openbaarlijk bewijzen van zijne uitnemende lichaamssterkte. Toen, in weinige dagen, mijne moe der van de aarde gerukt werd, door sene kwaadaardige koorts. Te be ginnen van dien tijd werd mijn va der een heel ander mensch. Ik werd bij zeer brave en welopge voede menschen verder opgekweekt. Deze vertelden mij somwijlen, dat mijn vader alsdan een zwervend, lie derlijk leven leidde, en dikwijls gansche nachten in gezelschap van gemeene lieden doorbracht. Iedermaal dat hij mij kwam be zoeken, hetgeen ten andere zeer zel den gebeurde, bemerkte ik dat zijn gelaat immer wilder, zijne kleeder dracht immer zorgeloozer en slordi ger werd. Ik stond niet weinig verwonderd te zien, als hij op een zekeren mor gen, over omtrent zes jaren, op het sierlijkst gekleed bij mij kwam, en zegde, dat ik aanstonds mijne pak ken moest maken, om op reis te gaan. Ik bad hem bij die brave men schen te mogen blijven, maar hij antwoordde zelfs op mijne smeekin gen niet. Als ik hem vroeg waar wij MARKTPRIJZEN OPGEPAST FR. Vraag! prospectus of demonstraties aan eigentlijk naar toe gingen, ant woordde hij in gramschap dat mij zulks niet aanging. Ik volgde hem en wij bestegen wel haast een schip, dat ons naar Euro pa bracht. Nadat wij langen tijd rus teloos gansch Europa in alle rich tingen doorreisd hadden, hebben wij ons hier op deze villa, welke vader ge kocht heeft, voor goed gevestigd. Hier maakten wij m&t niemand eeni- ge gemeenschap. Het is nu iets meer dan drie maanden, dat wij somwij len het bezoek ontvangen hebben van de familie Richter, en gij weet reeds, wat daaruit gesproten is. Nu dat ik u dat al toevertrouwd heb, zult gij u gemakkelijk een gedacht kunnen maken van het karakter mijns va ders, en bijgevolg ook de vrees ver staan, die zich van mij heeft mees ter gemaakt. Vroeger, als ik jonger was, heb ik meer dan eens gezien, dat hij zich schrikkelijk in gramschap kan stel len, en dan zou hij heel wel een on geluk doen. Luister nu aandachtig, heer Brown, als ik u voor de eerste maal zag had ik een gevoel, als waart gij van den Hemel gezonden, om mij te beschutten, ja, om mij, in geval van nood, zelfs tegen mijn eigen va der te verdedigen. Ik weet zelve niet goed waarbij het komt, maar nog nooit heb ik in eenen mensch zooveel vertrouwen gesteld als in u. Ik ken u nog maar sedert eenige dagen, en het is juist als waart gij een oude, trouwe vriend mijner jeugd. 15, Oude Houtmarkt, YPER Moerstraat, 19, Brugge. üeeningen op eerste hypotheken. Plaatsingen op de Spaarkas. Het toevertrouwd geid wordt uitsluitelijk gebruikt voor hypothekaire leeningen bij voorkeur in West-Vlaanderen. De Maatschappij ontzegt zich alle andere werkzaamheden. LrQGt Uo3 geld in CI)est«C?lacmdepen. Voor nadere inlichtingen, wend U tot den Gewestelijken Agent M. JEROME DAVID, Gemeente-Sekretaris, te Brielen. Wees dus niet verwonderd over mijne handelwijze ten uwen opzich te. Duid het mij niet ten kwade, dat ik aan u, die mij gansch vreemd zijt, zonder de minste terughoudendheid, alles openbaar, wat mij zoo nauw aan het hert ligt. Die lange jaren van eenzaamheid hebben mijn gemoed ernstig en te rughoudend gemaakt, nooit ontmoet te ik eenen persoon, met wien ik on bewimpeld kon spreken, en hield al le gewaarwordingen in mijn binnen ste opgesloten. Is het dan te verwon deren, dat ik nu eens gansch mijn hert uitstort, nu dat ik iemand ont moet heb in wiens houding en oogen ik lees dat hij denkt en gevoelt zoo als ik? Brown had met de grootste oplet tendheid naar de woorden van Leo nie geluisterd. Zijne oogen glansden van eene hevige aandoening, en nu en dan maakte hij zenuwachtige be wegingen met de handen, die zijne diepe ontroering nog duidelijker maakten doch Leonie scheen niets te bemerken. Hem scheen nogtans bij wijlen, dat hij de grootste moeite had, om eenen luiden kreet van ver rassing te wederhouden. Allengskens nogtans werd hij kal mer, zijne zelfbeheersching kwam terug. Zoo wel dat hij de laatste woorden van mejuffer Van Leeren aanhoorde, met eene houding, waar in men niets dan onverschilligheid kon bemerken. Als deze laatste op hield met spreken zegde hij Gij hebt alleszins reeds droevi ge dagen beleefd op deze wereld, me juffer Van Leeren, en nu begrijp ik ook zeer goed waarom eene zoo ern stige uitdrukking, op uwe gelaats trekken te lezen staat. Bij onze eer ste ontmoeting reeds, heeft dat ern stig opzicht mijne verwondering gaande gemaakt. Voor wat de zaak van dien ongelukkigen trouw aan gaat, daar hoeft gij in 't geheel niet aan te denken, mijnheer uw vader zal volstrekt niets meer aanwenden om u daartoe te dwingen. Daarover rnoogt gij volstrekt gerust zijn. Wie zal hem zulks beletten? Ik, antwoordde Brown. S' JOZEFS BER0EPSSCH00L vraagt eene aankondiging in WÊÊÊÊÊmiÊÊumimÊÊÊÊttÊÊBmwÊBX9BK!mgmumm*m3Bgm*aM&i. ->>-■ - Mengelwerk v. Het Ypersche Volk 18. Studie van de Notarissen THERRY te West-Nieuwkerke Maurice CORDIER te Armentiers en Alb. BOSSAERT te Kortrijk. OVERSLAG: Donderdag 8 October 1931 om 2 u namiddag, ter herberg Aux 3 Amis bewoond door de Wed. Charles Dhoine te Ploegsteert van TWEE SCHOONE HOFSTEDEN ZAAILANDEN EN WEIDEN te Ploegsteert, bestaande in 1. De Hofstede genaamd Het Groot Meuneken inhoudende 39 Ha. 88 a. - Gebruikt door M. Omer Lefebvre, land bouwer te Plctgsteert, met recht van pacht tot 1 October 1933. Koop I ingesteld 505.000 fr. 2. De Hofstede genmd Het Klein Meunekeir inhoudende 44 Ha. 41 a. - Gebruikt door Jufvrouw Maria Storme, landbouwster te Ploegsteert, met recht van pacht tot 1 October 1934. Koop II ingesteld 541.000 fr. 3. Verscheidene Zaailanden en Wei de, inhoudende 9 Ha. 16 a. - Gebruikt door M. Emile Dickson, Grondeigenaar en Veekweeker te Ploegsteert, zonder pacht. Koop III ingesteld 135.000 fr. Affichen, plans en inlichtingen te be komen ten kantore van voornoemden No taris Therry te West-Nieuwkerke. BEHEER DER DOMEINEN De Ontvanger der Domeinen te Yper zal overgaan op DINSDAG 6 OCTOBER 1931 om 3 u. namiddag, in de gebouwen der gewezen voetvolkka zerne te Yper, tot de OPENBARE VERKOOPING van ALLERHANDE MELBELS zooals: tafels, stoelen, kassen, schragen, stoven, banken, kisten, buizen, planken, 1 teekenplank, 1 afdrukpers 1 brandkof- fer, 11 bluschtoestellen Minima.x enz. Gewone voorwaarden. Kosten 15 °k. Voor alle inlichtingen wende men zich ten kantore der Domeinen, Rijsselstraat, 71, te Yper. BURGERSTAND VAN IEPER, van 24 lot 30 September 1931. Geboorten. Heusei Gilbert, Dikke- buschstw. Stevens Walter, Neermarkt. Indervuyst Huguette, Fatteelstr. Pil Roger, Lange Meerschstr. Vanderhae- ghe Monique, Dehaernestr. Deeper- dange Elian?, Mondstraat. Huwelijken. Vandenbroele Gerard, steenkapper te Wervick en Doolaeghe Maria, fabriekwsrkster. Defever Gas ton, biervoerder en Tancre Magaratha, z. b. te leper. De Gcttal Edmond, reken- plichtigè te Le Havre en Podevyn Con- ALBERT DENYS, Poperinghe, teL SI. Wacht niet langer naar den AFSLAG Hij wordt reeds maanden bij ons toegepast «O» Vele artikelen kosten op heden minder dan de helft vatf den prijs van een jaar geleden. Neemt dc gelegenheid te baat. Weet wel dat de VOLDOENING die eene PELS U geeft uit de WERKHUIZEN BOTERSTRAAT - 31 - IEPER steeds GROEIT iedermaal men ze VERGELIJKT! Acht onzer vaklieden werden bekroond op den Nationalcn Wedstrijd! 't Is eene waarborg voor onze klienten. Wendt U dus tot de Firma die U bene vens de grootste keus, beste hoedanigheid en laagste prijzen ook de hoogste waar borg levert. stance, z. b. te leper. Pauwels Camiel, trmnerman te Geluvelt en Vanouden- ciycke Joanna te leper, Vanhaute Jo- bouwkundige te Kortemark en Pyck Maria, zonder beroep. Overlijden-, Fox Gwendoline, 5 j., A B C-straat. Coutrez Joanna. 44 j., echtg. Vandermarliere Hector, Statiestr. Vanderhaeghe Andrea, 24 d., Capucie- renstr. Dael Gustavus, 66 j., wed. De- vos Celine, Marschalk Frenehlaan. Vic- •oor Maria, 72 j., echtg. Milleville Henri, Lange Touroutstraat. leper, 26 Sept. Tarwe 78-85; koolzaad 210-214; klaverzaad 1600-1800; rogge 66- 68; boek'. 205-208; haver 72-74; brou wersgerst 103-105; voedergerst 66-69; erw ten 122-124; bloem 97-99; maïs 56-58; paardeboonen 103-105; zemelen 63-65; ïijnmeel 118-120: lijnkoeken 105-107; aard appelen 30-35; boter 23-24.50; eieren 0.78- 0.80; viggens 120-200 en 6.00-6.25 den ki lo; strooi 23-26; hooi 35-38; ruw vlas 35-40. j Met hei luiten der wereldtentoonstelling voor Radio te Berlijn, heeft Telefunken I I Service besloten, ten einde de radio te vulgariseeren en eenieder in het bereik I Bte stellen zich een toestel aan te schaffen, zijne prijzen GEWELDIG te verlagen. Telefunken 33 \VL. Ontvangtoestel en luidspreker in eenzelfde aparaat met selector op wisselstroom. Vroeger 2250 fr. NU 1690 FR. I I Telefunken 33 WE. krachtig, kas Ontvangtoestel 3 lampen op stroom, buitengewoon in isoleerende stof. Vroeger 2116 fr. NU 1590 FR. Telefunken 40 SP. Toestel de wereld door verspreid, met sperkring en storingbeschermer, op wisselstroom. Vroeger 4591 fr. NU 2600 FR. l ARCOFAR. Gecombineerde ontvanger, radio en pic-up, voor cafés, behel zend: een electro dynamische luidspreker en electrische beweging der platenschaal, prachtig meubel. Vroeger 7848 fr. NU 6169 FR. Telefunken 55B. Neutrodyne ontvanger 5 lampen op accumulatoren. Prijs van toestel met lampen. Vroeger 2836 fr. NU 1836 j Luidsprekers Arcophon 3 Vroeger 900 fr. I Luidsprekers Arcophon 5 Vroeger 1250 fr. NU NU SI Komt ook luisteren naar onzen nieuwen 121 W tweelamper op stroom waarmede men ongeveer 30 zenders ontvangt, aan den ongeloof- lijken prijs van Alsook onzen nieuwen T 340 W auto reperage en stroom anten ne (wel verstaan de antenne is hetlichtnet 690 fr 925 fr. 950 fr. 2750 fr -CO>- ('t Vervolgt). TE IEPER Kostelooze Dagleergangen (alle werkdagen van 8 tot 18 u.) Voor alle ambacht van Hout- en IJzerbewerking: teekenen, meubel maken, schrijnwerken, timmeren, modelmaken, draaien, paswerk, me- kaniek, electriciteit, enz. (theoretisch n praktisch) Kostelooze Zondagleergangen (van 8 tot 13 u.) Voor alles wat den kleermakersstiel aangaat; maatnen.en, pf.'roontee- kener snijden, confectie en aan- lassen. Begin van het schooljaar: "aand: eptember. Inschrijvingen en inlichtingen bij den Bestuurder, Snit Jacobstraat, leper, best 's Zaterdags of 's Zon dags, voormiddags. I

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1931 | | pagina 3