De Vreemdeling I VANDEV00RDE SPORTKRONIEK ZITDAGEN Football Sl JOZEFS BER0EPSSCH00L MARKTPRIJZEN Moerstraat, 19, Brugge. üeeningen op eerste hypotheken. Plaatsingen op de Spaarkas. Het toevertrouwd geld wordt uitsluitelijk gebruikt voor hypothekaire leeningen bij voorkeur in West-Vlaanderen. De Maatschappij ontzegt zich alle andere werkzaamheden. iffQGt Ulo geld in CDeshQlaandepen. M. JEROME DAVID, Gemeente-Sekretaris, te Brielen. worden ieder tot 26 fr. boete of dagen gevang veroordeeld, voor waardelijk gedurende 3 jaar. An... Richard, herbergier te Yper, bij wien alcolische drank ge vonden wierd, wordt bij verstek tot vX1 fr. boete of 1 maand gevang veroordeeld, de aangeslagen drank wordt verbeurd en het sluiten der herberg bevolen. Henne... Arth. voor verlaten van vrouw en kinders wordt tot 1 raaand gevang en 50 fr. boete of 15 cagen gevang veroordeeld. Hanno... Marie, haar man Sraefsch... Maurits en Verstr... Ma ria, allen van Poperinghe, worden rervolgd, de twee eersten voor sla pen met onbekwaamheid, de laatste roor slagen. Verstr... Maria wordt rrijgesproken. De twee andere be lichten worden ieder tot 50 fr. boe- ie of 15 dagen gevang veroordeeld. Verstr..., die zich als burgerlijke jartij had aangesteld bekomt 596 fr. en titel van schadevergoeding. De wee betichten moeten daarbij de :osten van aanstelling der burger- ijke partij betalen. Be... Julien van Yper, wordt tot maanden gevang veroordeeld we gens difstal met braak in de engel- die kerkhoven gepleegd. Voorwaar- elijk gedurende 5 jaar. Dem... Bertha van Wervick, oor smaad aan de gendarmen tot i fr. boete, niet voorwaardelijk. Dem... Cyriel van Wervick, roor smaad aan de gendarmen tot 0 fr. boete of 8 dagen gevang, niet roorwaardelijk. Coul... André van Ploegsteert, ie zich op 11 en 12 Juli 1.1. aan achtovertreding plichtig had ge naakt, wordt voor elk dier feiten tot fr. boete of 1 maand gevang ver- ordeeld, voorwaardelijk gedurende jaar voor elk vonnis. Pattyn Arth., die voor de po- tierechtbank tot 10 fr. boete was eroordeeld geweest wegens botsing, as in beroep gegaan tegen dit Yon- is. De rechtbank verbreekt het le ronnis en oordeelende opnieuw, ver- ,endt de betichte vrij van kosten. Bekende Firma vraagt voor be zoek kleinhandel, kruideniers waren, jonge heer, hebbende aan militairen dienst voldaan. Kennis Fransch en Vlaamsch onontbeerlijk. Schrijven Bureel van 't blad onder letters X. Y. Z. Dr BRUTSAERT. Kamerlid, is iprekelijk voor iedereen: Te Poperinge, in zijn huis, 's mor- ens, den Maandag en Vrijdag. Te Wervik, den 2e Zaterdag der ïaand, van 9 tot 12 uur, in «Het lapitel». Te leper, den ln en 3" Zaterdag der naand, van 9 tot 12 uur, in den .tholieken Kring. Mengelwerk v. Het Ypersche Volk 19 door CAMILLE VERVARCKE Arrondissement Yper Parket van d*"n Prokureur Konings De toon, op welken dat enkel koordje uitgesproken werd, klonk poo vast en zoo zeker, alsof er hier tou spraak geweest zijn, van de na tuurlijkste en de minst twijfelach tige zaak der geheele wereld. Daar bij bezag hij met eenen vasten en kal ken blik, het meisje in de oogen, daardoor haar gelaat zich met eene lichte roodheid overtoog. Eensklaps nogtans vertoonde zich in hare blikken eene heldere en hoop- Tolle uitdrukking, en zij antwoord de op vertrouwelijken en levendigen kon: Ik wist het, ja, voorzeker dat is in u eenen waren, trouwen vriend kng vinden in het oogenblik des ge- vaars. Nu voel ik mij sterk en moe dig, want ik weet dat gij mij ter tijde zult staan, en nogtans, voegde tij er aarzelend bij, hoe zult gij het inleggen om mijn vader van ge dacht te doen .veranderen? Hij is reeds zoo lang gewoon, niets dan zijnen eigen wil te volgen en 'uit te werken. Ik kan niet gelooven, dat gij er anders zoudt kunnen toe ?eraken, dan door voorzichtige en vnendelijke overtuiging. O God! de BERICHT De Prokureur des Konings bij de rechtbank van l n Aanleg van Yper heeft de eer ter kennis van het pu bliek te dragen dat de genaamde CORSELIS IRMA-MARIE, weduwe Groenweghe Romain, winkelierster, geboren te Wervick den 3 November 1866, zich zeggende van fransche nationaliteit, dochter van Louis en van Robaevs Sophie, wonende te Comen, Godshuis, vroeger gewoond hebbende te Wervick, vóór hem, den 6 October 1931 eene verklaring van keus tot de belgische nationaliteit gedaan heeft. De Prokureur des Konings doet, overeenkomstig met artikel 10' dei- wet van 15 Mei 1922, een onderzoek over de geschiktheid van den voor genoemden verklaarder. De personen die opmerkingen, in lichtingen of tegenwerpingen uit te drukken hebben wegens de gemelde vaderlandskeus, mogen ze doen gel den door tuschenkomst van den Heer Politiekommissaris van Comen, tot den 20 October 1931. Yper, den 6 October 1931. De Prokureur des Konings, (onleesbaar). Nu wij vijf matchen ver zijn zal het wel aangenaam zijn het klasse ment van II-B te overwegen en er besluiten te trachten uit te trekken voor de toekomst en voor de eind uitslag. Bisseghem met 10 punten, gevolgd door Veurne en Yper met 9 punten vormen lijk een hoofdpeloton, dat reeds een schoone voorsprong heeft en heel moeilijk zal ingeloopen worden. Yper heeft de gemakkelijk ste heenronde en zou deze moeten be sluiten met een voordeel van min stens 2-3 punten op Bisseghem en 4-5 op Veurne. Laat ons aannemen dat C. S. Y. aan huis wint tegen Veurne, Nieuwpoort, alsook te Wa- cken en te Poperinghe, dan blijft er maar een lastig deplacement naar Bisseghem; daar kunnen wij verlie zen, wat echter in geen geval zeker heid is, het is nochtans billijk een verlies van 2 punten te voorspellen, wat ons zou toelaten de heenronde te eindigen met 23 punten. Bisseghem moet naar Wevelghem, Veurne, Cuerne, en ontvangt nog R. S. Wae- reghemalles dooreengenomen moe ten zij daar een viertal punten ver liezen en kan Yper winnen te Bisse ghem, dan zou de toestand er heel voordeelig uitzien voor onze róód- witten. Veurne die naar Nieuwpoort, Yper, Ghistel en Poperinghe nog moet en te huis tegen Bisseghem moet optreden zal waarschijnlijk nog een vijftal punten verliezen en zoo op 3 punten van Yper staan. Dit is natuurlijk al maar redeneering, en de werkelijkheid kan daar erg van afwijken, maar niettegenstaande heb ik goede hoop op 20 December, laat ste dag der eerste ronde Cercle met een drietal punten de kop te zien houden. Van de andere ploegen geloof ik niet dat er eene bij machte zal zijn om de leiders nog erg te verontrus ten, ten ware Waereghem, die van Veurne en Yper slag kreeg, terug kwam opzetten. De kansen van die ploegen bespreken wij de naaste week. CERCLE SPORTIF YPER Zondag 1.1. werd Waereghem met 32 naar huis gezonden. Verleure E. in de eerste helft, Molein en Ro- tru in de tweede zorgen voor de doel tjes. Van Cercle's kant werd er, gansch de wedstrijd door heel mooi gespeeld, bijzonder vanwege de voor- lijn, die waarlijk in een doorbesten niet vergeten te shotten en dat deed dag was; Molein en Verleure hebben Wacht niet langer naar den AFSLAG Hij wordt reeds maanden bij ons toegepast «O» Vele artikelen kosten op heden minder dan de helft van den prijs van een jaar geleden. Neemt de gelegenheid te baat. Weet wel dat de VOLDOENING die eene PELS U geeft uit de WERKHUIZEN BOTERSTRAAT - 31 - IEPER steeds GROEIT iedermaal men ze VERGELIJKT! Acht onzer vaklieden werden bekroond op den Nationalcn Wedstrijd! 't Is eene waarborg voor onze klienten. Wendt U dus tot de Firma die U bene vens de grootste keus, beste hoedanigheid en laagste prijzen ook de hoogste waar borg levert. hoop, die zooeven in mijn hert ont waakte, is eenklaps weder verzwon den. Al waar ik mijne blikken, of beter mijne gedachten wend, zie ik niets dan rampen en onheilen, die mij bedreigen, en aan dewelke niets schijnt mij te kunnen onttrekken. Weihoe, mejuffer, gij wilt reeds wederom den moed laten zinken, we- derlegde Brown eenigzins onwillig. Ik heb u «nogtans zooeven de vaste verzekering gegeven, dat gij voor geenen dwang, 't is gelijk van wel ken kant mioet vreezen. Geeft gij misschien geen geloof aan mijne woorden? of ziet gij mij aan voor ie mand, die met ijdele beloften praalt, en die niet ten uitvoer brengt wat eens beloofd is? Een nietsweerdige mensch moogt gij mij noemen, indien ik mijne belofte niet houd; en ik ver zeker u nogtans, dat zoo iets uit uwen mond te moeten hooren, het ergste zou zijn wat mij zou kunnen overkomen. Met de levendigste ontroering had Brown die laatste woorden uitge bracht. N u stond hij plotseling op en zich recht voor het meisje stellende, ging hij op driftigen toon voort: Ja, zoo waar een God in den he mel is, het uur is niet verre meer verwijderd, dat alle vrees voor dat schandelijk huwelijksontwerp voor immer zal verdwenen zijn. Al moest ik er mijn eigen leven bij verliezen, vrij zult gij zijn, zoo vrij van allen dwang of band, dat gij zult wenschen mij nooit gezien, mij nooit op uwe levensbaan ontmoet te hebben. Maar dan ook zal mijn lot, mijn levensge luk voor immer gebroken zijn. Onder uwen vloek zal ik, als de rampzalig ste mensch der aarde, mijne dagen voortslepen... maar helaas! er is niets aan te doen... niets! Toch wil ik^u iets verzoekenals gij mij later ver vloeken zult, vergeet nooit, dat uw welzijn mij immer nauw aan het hert gelegen heeft, maar dat het heilig plichtsbesef steeds alle andere ge voelens van het hert, met eene on weerstaanbare macht moet beheer- schen. Wat scheelt u, mijnheer Brown, riep Leonie uit terwijl zij recht- sprong, en met schrik den diep ont roerden man stond aan te staren. Wat heb ik u gedaan dat gij mij ook be dreigt? Ik geloof dat gij ook kwaad op mij wordt, ik heb nogtans altijd voorkomend en welwillend jegens u gehandeld. Brown's ontroering scheen zich evenwel alras te stellen. Hij wierp eenen teederen, deelnemenden blik op het bevende meisje, en sprak met eene stem, die gansch veranderd was Ik bid u, mejuffer, let niet op hetgene mij daar zooeven ontsnapt is. De levendige en rechtzinnige deel neming, welke ik in uw lot stel, heeft mij als voortgestuwd, en mij verleid tot het uitspreken van onoverlegde, dwaze woorden. Hoe zou ik op het gedacht kunnen komen u te bedrei de Ypersche supporters heel wat ple- ■ier; wat echter min aangenaam was, is dat die twee jongens zoo weinig kans hadden in hun schieten. Nu dit liegt aan hen niet, en een andermaal kan het ook beter uitvallen, en dan zal men spreken van Cercle's voor- lijn. De middenlijn speelde heel goed, in dien zin dat zij niet alleenlijk als naar gewoonte veel werk verrichtten, maar de passen en de voeding der voorlijn heel wat meer verzorgde; bravo jongens, zoo voortgedaan. Bertje was weer eens de man der si tuatie en de Ypersche toeschouwers hebben veel genoegen beleefd aan zijn optreden, 't is ook de gewoonte. Ren- son was in het begin nfet al te goed op dreef maar beterde naarmate de partij vorderde, om een heej goede tweede helft te spelen. Mar§onneau speelde veel soberder als naar ge-1 woonte en dit is ook een goed teeken. Alles laat ons dus toe de toekomst hoopvol in te zien. Mocht Cercle te rug zijn plaats heroveren! ROOD-WIT. TE IEPER Kostelooze Dagleergangen BURGERSTAND van IEPER, van I tot 7 October 1931. Geboorten. Vanneste Cyriel, De- haernestrt Sinnaeve Odette. Zonnebe- kestv. Van Renterghem Willy, Veur- nestw. Devooght Yvette. Bruggestw. Hoedt Georgette en Hoedt Diana, Tegel straat. Huwelijken. Coucke Clovis, vlaswer ker te Cueme en Van Batenburg Victo- rine, z. b. Dauchy Cyriel, fabriekwer ker en Gadevne Rosanna, fabriekwerkster. Coffyn Marcel, betonwerker en Bartier Yvonne, fabriekwerkster. Messiaen Ju les, hovenier en Debruyne Alida, dienst meid. De Booser André, scheikundige te Gent en Petit Liane, z. b. Bailleul Andréas, bediende en Le Roy Yvonne, huishoudster te leper. Vervarcke Aloy- sius, meubelmaker en Gillioen Helena, z. b. te leper. Boudry Paul, techniekbe stuurder te Zillebeke en Temperman Cla ra, z. b. te leper. Overlijdens. Mestdagh Marie, 61 j., echtg. Christiaens August, Poperinge- steenweg. (alle werkdagen van 8 tot 18 u.) Voor alle ambacht van Hout- en IJzerbewerking: teekenen, meubel maken, schrijnwerken, timmeren, modelmaken, draaien, paswerk, me- kaniek, electriciteit, enz. (theoretisch -n praktisch) Kostelooze Zondagleergangen (van 8 tot 13 u.) Voor alles wat den kleermakersstiel aangaat: maatnen.en, pa troon tee- kener snijden, confectie en aan passen. Begin van het schooljaar: "aand: r 1 -eptember. Inschrijvingen en inlichtingen bij den Bestuurder, S.at Jacobstraat, leper, best 's Zaterdags of 's Zon dags, voormiddags. leper, 3 Oct. Tarwe 74-85; koolzaad 222-226; klaverzaad 1600-1800; rogge 61- 64; boekweit 208-210; haver 72-74; brou wersgerst 103-105; voedergerst 75-77; erw ten 122-124; bloem 97-99; maïs 158; paar- deboonen 102-104; gruis 61-63; zemelen 101-103; lijnzaadmeel 122-124; lijnzaad koeken 101-103; aardappelen 40-45; eieren 0.83-0.86; boter 23.50-25; biggen 120-200 en 6.50 den kilo; strooi 23-26; hooi 35-38; ruw vlas 35-40. Kortrijk, 5 Oct. Witte tarwe 75-80; rogge 60-65; haver 80-85; paardeboonen 100-105; gerst 80-85; tarwebloem 96; in- landsche zemelen 75; gorte zemelen 88; hooi 35-40; strooi 18-19; aardappelen 35- 40; voederbeeten 7.00-7.50; Turksche tar we Plata 50; id. Cinquantino 60; vreemd lijnzaad 112; inlandsch lijnzaad 100; in- landsch koolzaad 130; inlandsche lijn zaadkoeken 100; Amerikaansche id. 100; nitraat van Chili 118; ammoniak sulfaat 87; lijnzaadolie 200; koolzaadolie 400; vlas der Leie 30-100; wit vlas 500-2000; vlas op den grond geroot 500-575; ruw werk 30-80; oude suikerijboonen 78; nieuwe id. 81 frank. Kortrijk, 5 Oct. VEEMARKT. Te koop gestelde dieren 331; 130 koeien, op voet 5.00 den kilo; 117 vaarzen, 6.50 id.; 37-stieren, 5.50 id.; 47 ossen, 6.50 id. Boter 19-22; eieren 0.80-0.88. Diksmuide, 5 Oct. Boter 19-22; eieren 0.76-0.78; aardappelen 40-45; tarwe 75- 80; rogge 65-70; haver 75; strooi 120-150; hooi 220-250; voederbeeten 250; gerst 72. Veurne, 7 Oct. Tarwe 73; rogge 62; haver 75; lentegerst 70; wintergerst 85; voedergerst 60; paardeboonen 110; aard appelen 40-45; tarwestrooi 12; haver- en gerststrooi 9.00; weidehooi 20; klaverhooi 25; luzernehooi 27.50; ruw vlas 100; boter 22-23; eieren 0.86; id. van eenden 0.92: -<0>- Voor nadere inlichtingen, wend U tot den Gewestelijken Agent gen! Ach, mejuffer Leonie, hoe mis kent gij mij!... Liever zou ik mijne tong met eigene hand uit den mond rukken, dan u een enkel kwaadaardig of onbetamelijk woord toe te spre ken. Ik zal doen wat ik beloofd heb, daar moogt gij vast op rekenen. Nu echter wordt het tijd dat ik van u afscheid neme. Morgen als mijnheer uw vader te huis is zal ik, met uw oorlof, terugkomen. Denk er som wijlen eens aan, dat gij niet meer zonder eenen rechtzinnigen bescher mer zijt. Intusschen zeg ik u herte lij k vaarwel. Hij sloeg zijnen hoed af on boog zich diep, maar Leonie kwam eenen stap nader en reikte hem schuchter de kleine hand toe. Brown vatte dezelve en drukt er met eene eerbiedige bewoging zijne lippen op. Een vurig rood overtoog beider gelaat: duidelijk was het dat een innig gevool hem beroerde, maar om verscheidene redenen, moesten zij deszelfs opwellingen onderdruk ken. Vaarwel, mijnheer, nokte Leo nie, terWijl hare hand in de zijne bleef rusten. Haar slanke, liefelijke gestalte beefde, het scheen dat zij slechte een woord van zijnentwege afwachtte, om zich aan zijne borst te werpen en hem voor immer toe te behooren. Ook Brown was machtig bewo gen. Zijne breede, machtige borst bewoog zich stormig op en neer. De donkere gloed van zijn gelaat had plaats gemaakt voor eene vale bleek heid, en hij blikte in vervoering met stralende oogen op ide prachtige gier stalte van het ontroerde meisje, als ook op haar edelgevormd en indruk wekkend hoofd, dat zoo ongemeen schoon met ravenzwart haar opge sierd was. Eensklaps liet hij hare hand los, en zegde als onerschillig: Tot wederziens, mejuffer Van Leeren. Zonder een antwoord af te wach ten liep hij naar de plaats terug langs waar hij in den hof gekomen was. Met gemak en zekerheid klom hij over de ijzeren omheining en ver dween achter het kreupelhout. VIERDE HOOFDSTUK 's Anderendaags in den morgen was Leonie bezig met zich aan te klee- den, als een dienstmaagd haar kwam aanmelden, dat mijnheer Van Leeren gedurende den nacht te huis gekomen was, en dat hij me juffer zoo gauw mogelijk begeerde te spreken. Door bange voorgevoelens bewo gen, voldeed Leonie aanstonds aan deze begeerte, en begaf zich zonder uitstel naar de werkkamer haars va ders. ('t Vervolgt).

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1931 | | pagina 3