lil hier es eiders. De Vreemdeling René SCIÏ3ISDT-ACKE Fonderies Iruxelloises In de Pappen DE ROODE PILLEN VANDEV00RDE SPORTKRONIEK 1, Veemarkt, 1, YPER Football BURGERSTAND VAN MARKTPRIJZEN HUIS AIME GRUWEZ Moden-artikelen in 't Groot Leest en Verspreidt Het Ypersche Volk NOORDSCH-& AMERIKRANSCH HOUT BIJZONDERHEID VAN Triple^, (Tlultiplej!, liamelé, 01o(j, enz. Alle slag van MOULUREN Telefoon 154 ZIJN DEZE DER J-fet Vpep5(^he Ooll^ Schoon geboden, om een werk van het 2?ha'te van Francicsus te genieten, _-;;n voor onze bevolking al te zeldzaam dan dat rij cr gee-n gretig gebruik zou van raken. De uin oeringen gaan door in den Stads schouwburg van Kortrijk. op Zondag 15 November, te 4 uur zeer stipt, en op Maan dag 16 November, te 7'; uur. De plaats bespreking is open bij den heer J. Be- hatgae, Groote Markt, Kortrijk. Prijzen der plaatsen: Middenlogen en 1- Middengaanderij 15 fr.; Zijlogen en I' Zijgaanderij, 10 fr.; Orkestzetels, Stal len en Parket, 9 fr.; 2' Middengaanderij, 3 fr.; Amphitheater, 5 fr.; 2' Zijbalkon, 3 fr. SINT-JAN-BIJ-YPER. Schro melijk ongeluk. Dinsdag morgen omstreeks 9 uren, werd de kleine ge meente in opschudding gebracht door een ongeluk dat het leven aan twee menschen gekost heeft. Deze personen waren aan obussen bezig toen een ontplofte, de beide onvoor- zichtigen op den» slag doodend. De eene was vader van drie kinderen, de andere van een. Het is oprecht bekla- gensweerdig, dat vele werklieden, niettegenstaande de honderden slachtoffers, welke het onvoorzichtig behandelen van oorlogsbuit hier in de streek reeds gemaakt heeft, dit gevaarlijk gedoe, wanneer zij er ont dekken niet onaangeroerd kunnen la tin, en dan noodeloos hun leven in gevaar stéllen voor ihet weinige dat met zulk gevaarlijk werk te verdie nen is. GEVRAAGD MANNEN of VROUWEN, deftig, neerstig en met verkoopkracht, voor de verkoop van zeer goede produk- ten van alledaagsch gebruikgemak kelijk om meê te nemen. Winst van 1000 tot 3000 fr. per maand, volgens durf en verkoopkracht. Koopwaren worden in dépot gegeven. Schrij ven aan Emiel Vandewalle, 197, Stockellaan, Oostende. Schoone dag en schoone week voor onze kleuren. Immers Zondag win nen onze drie ploegen hunnen match en gaan een stap vooruit of verster ken hunne positie, en Woensdag ver overt ons eerste elftal op meesterlij ke wijze den beker Vanneste. Over die vier matchen en zal ik maar niet veel vertellen. Het weze genoeg aan te stippen dat te Wacken ons elftal ver de baas was, maar te rekenen had met wat onkans eerst en dan met een elftal dat nooit zen moed liet vallen en op zekere oogenblikken er nog al ruw door ging; dat onze specialers eene klas hooger stonden als Bisseghem; dat onze juniors ge makkelijker het pleit wonnen dan de scoor sdhijnt aan te duiden, en dat we Woensdag een prachtige match zagen waarin dé voorlijn overtrof, hetgeen veelbelovend is voor de toe komst. En nu toekomende Zondag: II* Afdeeling staat voor een las tige karwije. Ja 'k weet het genoeg en 'k heb het ook al gehoord, Mij hebben moreel Veurne geklopt en Veurne klopt Bisseghem; dus om lo- giek te zijn moeten wij Bisseghem gemakkelijk kunnen vloeren. Ja maar, vergeten wij niet dat wij speel den tegen Veurne op ons terrein, dat Bisseghem de punten moest laten te Veurne, en dat wij te spelen hebben op het terrein van Bisseghem. Jon gens onthoud goed wat ik U ga zeg gen. Ge kunt winnen, maar ge zult het verduiveld lastig hebben; door zijne klopping te Veurne komt Bis seghem de leiding te verliezen van de reeks; een elftal staat nooit vinniger dan na zoo een tegenslag, en wij moe ten opletten dat wij daar de gebro ken potten niet van betalen; want weest en van overtuigd, Bisseghem zal al geven wat hij kan om de leiding weer te nemen. Maar winnen kunnen we, en winnen moeten we. Daarom hoeven we enkel het spel van Woens dag weer uit te halende hoeken nog iets meer werken met hunne insides, en rap binnen zendende binnen-trio schieten zonder aarzelen; de halven goed hunnen man houden en ook hunne passen bezorgen; de achter hoede sober en effectief spelen en de ballen rap weg werken. En dan nog iets, allen rap op den bal, de bal die naar u komt niet afwachten, maar hem tegemoet gaan. Als we dat alles in werk stellen, en dan naar het ter rein gaan met den vasten wil van te winnen, dan moet het gaan. Specialers hebben weer een harde noot te kraken, maar nu dat ze door hunne prachtige overwinning van Zondag tusschen de kopploegen nes telen, zullen ze knie over elleboog werken, en er voor zorgen dat geen een punt meer en ontsnapt. Stade Kortrijk en Stade Moeskroen staan nog voor ons, maar we moeten er nog tegen spelen en kunnen ze dus inloopen. Allo jongens vooruit, voor het kampioenschap van uwe reeks. Juniors zullen het nog iets lastiger hebben dan verleden Zondag. Ver geet niet dat de tweede plaats op spel staat, en dat uwe vorige uitslagen ons zeggen dat met taaien moed en vasten wil gij A. A. Moeskroen ook kunt vloeren. Mengelwerk v. Het Ypersche Volk22 door CAMILLE VERVARCKE De stemme des sterken mans beef de, en het zieleleed, dat zich op zijn gelaat afschilderde scheen zoo pijni gend, dat Leonie aanstonds het in nigste medelijden gevoelde en de ru we behandeling, die zij zooeven had moeten lijden gansch vergat. Voor het oogenblik dacht zij aan niets an ders meer, dan aan het middel, om de smert haars vaders eenigszins te verzachtenZij zette zich nevens hem neder, greep zijne hand, en sprak op den toon van het levendigste mede lijden Neem mijn onbedacht woord toch zoo hoog niet op, lieve vader, het ontsnapte mij onder den indruk der vrees, welke ik al met eens on dervond. Ik meende dat gij mij met geweld wildet dwingen tot eene daad, waarin ik niet kan toestemmen. Ziet eens, wij leven nu reeds zoo lang te vreden en gelukkig te samen, waar om zou dat nu plotseling moeten ver anderen? Waarom zoudt gij mij wil len dwingen, mij van u te verwijde ren? Laat mij bij u blijven, om u, als eene verkleefde dochter, te ver plegen en op te passen. Volgeerne wil ik aan alle andere genoegens der we IEPER, van 5 tot 11 November 1931. Geboorten. Sercu Albert, Zonnebeke- steenweg, 330. Vandecasteele Eliana, Hondstraat, 21. Pattyn Jerome, Tegel straat, 40. Nuytten Agnes, Zonnebeke- steenweg, 410. De Molder Rachel, Hond straat, 21. Huwelijken. Peperstraete André, be- tonbewerker te Proven en Versaevel Ga- briella, fabriekwerkster te leper. Ver kamer Henri, landbouwer te Boezinge en Messiaen Helena, hulshoudster te leper. Carron Oscar, verlakker en Droulsz Henriette, z. b., b. te leper. Dossaer Armandus, paswerker en Dezeure Celine, z. b., b. te leper. Leroy Georges, bier brouwer te Westvleteren en Meersseman Margareta, z. b. te leper. Overlijdens. Le Roeye Leonia, 68 j., ongehuwd, Meenensteenweg, 25. Hoedt Georgette, 1 m., Tegelstraat, 8. Jans- sens Louis, 6 j., Eigenheerdstraat, 16. leper, 7 Nov. Tarwe 75-85; koolzaad 228-232; kla-.erzaad 160-1800; rogge 75- 80; boekweit 220: haver 82-85; orouwers- gerst 122-126; voedergerst 82; erwten 135; bloem 124; maïs 76; ;>aardeooonen 109- 112; gruis 66-69; zemelen 103-106; lijn- zaadmeel 135-138; lijnzaadkoeken 115- 118; aardappelen 40-45; boter 19-20; eieren 1.10; biggen 100-175 en 6.00 den kilo; strooi 23-26; hooi 34-36; ruw vlas 32-37. Veurne, 11 Nov. Tarwe 75; rogge 70; haver 92; lentegerst 70; wintergerst 92; p&ardeboonen 110; aradappelen 40; tar- westrooi 10; haverstrooi 12; gerststrool 11; weidehooi 30; klaverhooi 35; luzern- hooi 40; voederbeeten 6.50; ruw vlas 120; boter 18-19; eieren 1.00; eieren van een den 1.05. Roeselare, 10 Nov. Tarwe 80; rogge 85; haver 95; maïs 67; boekweit 145; voe dergerst 90; zomer- en wntergerst 95; erwten 110: paardeboonen 125; lijnzaden 120; lljnmeel 124; ruw vlas 85-110; geak kerd vlas 105; voïderbeeten 8; aardappe len: Krugers 40; Geldersche muizen 47; Industries 35; Vainqueurs 45; klaverzaad 1500; tarwestrooi 20; rogge- en haver strooi 15; weide- en klaverhooi 30; lu- zernhooi 40; neuwe suikerboonen 90; ta bak 5.00; koolzaadolie 420; lijnzaadolie 210; nitraten 119; ammoniak 79; cyana- mide 85; kalksalpeter 126; Thomasslak ken (scaries) 14 16 op wagon Charleroi 1.25; viggens 7.50 de nkilo; boter 18; eieren 0.P0-0.95. Kortrijk, 9 Nov. Witte tarwe 75-85; regge 70-75; haver 90-95; paardeboonen I0O-110; gerst 90-100; tarwebloem 117: inlandsche zemleen 82; gorte zemelen 88; hooi 35-40; strooi 15-16; aardappelen 35- 45; boter 17-19; eieren 0.90-1.00; voeder beeten 7.50; Turksche tarwe Plata 68; id. Cinquantino 75; lniandsch lijnzaad 136; inlandsch koolzaad 117; amerikaan- sche iijnzaadkoeken 119; koolzaadkoeken 118; cccoskoekei: 135; arachldekoeken 135; nitraat van Chili 119; ammoniak sulfaat 79; lijnzaadolie 212; vlas der Leie 40-130; wit vlas 750-2300; vlas op den grond geroot 550-650; ruw werk 40-110; genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, diaainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, desla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos 6,00 fr. Klcerstoffen, Witgoed, Merceriën Sajetten, enz Specialiteit van Gordijnen en gemaakte Stoors. FOURRUREN - HERSTELLINGEN Telefoon 60 Yper 2 - 4, Boterstraat dicht bij de Halle Bsanfflra Poztchcck 37.177 mb—M—'iy i a*. tAMBesMR*.-? BEHEER DER DOMEINEN De Ontvanger der Domeinen te Yper brengt ter kennis der belanghebbenden dat er binnen enkele weken zal overge gaan worden tot de OPENBARE VERKOOPING van DE THANS LEDIG STAANDE HUIZEN in de tuinwijken te Yper te weten: Kalf- vaart Nrs 28, 32, en 77; Ligy, Nrs 112 en 194. Voor alle inlichtingen zich wenden tot het kantoor der Domeinen, Rijsselstraat, 71, te Yper. reld verzaken, maar dwing mij toch niet, mij aan dien verachtelij ken mensch over te leveren. Kind, gij weet niet wat gij zegt, antwoordde Van Leeren, terwijl hij de hand zijner dochter vast in de zij ne sloot. Meent gij misschien dat ik mijn belang zoek, als ik tracht u zoo gauw mogelijk de wettelijke echtge- noote van den heer Richter te ma ken. Voor mij ben ik in 't geheel niet bekommerd, maar indien ik eens uit het leven gerukt werd, zulks is heel wel mogelijk hoe zoudt gij daar dan alleen op de wereld staan. Een arm, verlaten meisje zoudt gij zijn, en mis schien door handenarbeid uw brood moeten zoeken te verdienen.Dat ge dacht bekommert en beangstigt mij bijna zonder ophouden. Ik moet u iets toevertrouwen, opdat gij mijne in zichten wat ernstiger zoudet beoor- deelen. Mijn fortuin is in 't geheel niet buiten hst bereik der wisselval ligheden van het leven, en het zou heel wel kunnen gebeuren, dat ik met eensn slag gansch mijn vermo gen verlies. De bezittingen der fami lie Richter, daarentegen, staan veel vaster en van op den dag, dat gij tot die familie zoudt behooren, zoudt gij voor heel uw leven gerust mogen zijn. Maar ik wil daar heden niet langer met u over spreken. Ik zie dat gij ontsteld zijt, en ik zou ook wel willen eenige oogenblikken alleen zijn. Bij het ontbijt zien wij malkander terug. Deze laatste woorden hadden niets meer van den zachten, gevoeligen toon, op welken Van Leeren in het begin gesproken had. Zij werden koud, ja ruw uitgebracht, en even zoo onverschillig dulde hij den af scheidskus, welken zijne dochter hem op zijne wang drukte. Met lichten tred verliet Leonie de kamer haars vaders, om zich naar de hare te begeven. Eerst opende zij wijd het venster om de geurige, ver sterkende morgenlucht te laten bin nenstroomen, daarna zétte zij zich op eene rustbank neer om over het gebeurde ongestoord na te denken. Wat voor eigenaardig en wonder lijk karakter bezat toch haar vader! Eerst had hij zich, door haren we derstand tegen zijnen wil, bijna tot mishandelingen laten medeslepen, en door een enkel woord was zijne woe de eensklaps in eene diepe be schaamdheid veranderd.Zijn driftige verbittering had plaats gemaakt voor bewijzen van oprechte vaderlijke teederheid. En het woord, dat dezen zïldzamen omkeer verwekt had, was, vermoorden. Zou dat woord hem misschien te binnen gebracht hebben, hoe schrik kelijk het zou geweest zijn, indien hij, in zijnen toorn, waarlijk zijn eigen kind erg mishandelde of was het eene herinnering aan zijn voor gaande woest en wild leven Dat zal ik wellicht nooit weten, sprak Leonie, sidderend tot zich zel ve, want vader daarover uitleg vra- suikerijworteLs 87; oude su.kerijboonen 86. Kortrijk, 9 Nov. VEEMARKT. Te koop e; stelde dieren 314; 127 feoeen den kilo op veer 4 5C; 126 eerzen id. 5.75: 46 ossen id. 5.75: 15 .-tieren id. 4.75. Boter 17-19; 'ieren 0.90-1.00. Diksrauide, 9 Nov. Boter 16-18; eieren 1.00; aardappelen 35-40; Tarwe 80-82; rogge 68-70; haver 80-85; strooi 130-160; hooi 320-350; voeder'oe ;ten 6.25-6.50; brouwersgerst 115-120. Anderlecht. 10 Nov VARKENS- MARKT. Te koop gesteld: 3.381 stuks. Gemidd. prijs per kilo op voet: 5.00-6.00. Anderlecht, 11 Nov. VEEMARKT. Te koop gesteld: 480 ossen den kilo op voet 5.00-7.00 52 stieren id. 4.00-6.00 885 koeien rd. 4.00-6.00. Te zamen 1.417 st ALBERT DENYS, Poperinghe, teL 11. Wacht niet langer naar den AFSLAG Hij wordt reeds maanden bij ons toegepast! Vele artikelen kosten op heden minder dan de helft van den prijs van een jaar geleden. Neemt de gelegenheid te baat. Weet wel dat de VOLDOENING die eene PELS U geeft uit de WERKHUIZEN BOTERSTRAAT - 31 - JEPER steeds GROEIT iedermaal men ze VERGELIJKT! Acht onzer vaklieden werden bekroond op den Nationalen Wedstrijd! 't Is eene waarborg voor onze klienten. Wendt U dus tot de Firma die U bene-v. vens de grootste keus, beste hoedanigheid en laagste prijzen ook de hoogste waar borg levert. ^en, zou ik toch niet durven, en ook het ware eene onbetamelijke nieuws gierigheid van mijnentwege zulks te beproeven: In alle geval is het een geluk Voor mij, dat het zoo geko men is, want nu zal hij mij zeker, ten minste niet meer met geweld, tot dat ongelukkig huwelijk willen dwin gen. Zoodat ik met meerderen moed de toekomst mag te gemoet zien. Ten andere, als hij mij maar wil doen trouwen, omdat ik na zijnen dood dien God zoo lang mogelijk van hem moge verwijderd houden niet al leen op de wereld zou staanmoet hij daarom zoo hardnekkig aan dien Richter houden? Deze is wel rijk, ja, maar er zijn toch nog wel andere rijke en achtbare heeren. Brown bij voorbeeld... Zij was zoo ver in de uitboezeming harer innigste gedachten gekomen, als zij eensklaps rechtstond. Zij stelde zich voor den spiegel, en wreef met de hand over hare wan gen, als om den verraderlijken blos te doen verdwijnen, die zich daar al met eens vertoond had. Dan ging zij op het balkon van waar men de blikken over gansch den prachtigen hof kon laten dwalen. Zij leunde zich tegen de borstwe ring, en ging in hare min of meer droefgeestige gedachten voort: Zou ik mij wel bedrogen hebben, als ik vroeger aan mijnheer Brown dacht! Hij is uitnemend beleefd en voorkomend jegens mij, en toont een groot belang in mijnen droevigen toe stand, maar verder strekt zijne be kommernis niet. Hij blijft altijd de zelve ernstige en achterhoudende man, nooit is een warmere blik of een woord, dat iets meer zou te ken- nn geven van zijnentwege tot mij doorgedrongen. Hij is misschien reeds verloofd, en nu dat mijn hert, voor de eerste maal, voor iemand, wat sneller ge slagen heeft, zal het wellicht teleur gesteld worden. Heden moet 'hij we der naar hier komen, ik zou wel eens willen de gelegenheid vinden, om met hem, over het onderhoud tusschen mijnen vader én mij, wat te spreken. Zijn oog blikte mij steeds zoo open- hertig en zoo eerlijk aan, dat ik niet kan laten hem een onbepaald ver trouwen te schenken. In zijne nabij heid aanzie ik mij, als de zwakke klimplant, tegenover den sterken eik, op welken ik voor gansch mijn toe komstig leven zou willen steunen. Bij deze woorden schouwde zij droomerig in het ronde, over den lommerrijken hof en het donkere woud, als eensklaps een kreet van vrcolijke verrassing haar ontsnapte. ('t Vervolgt). Het BESTE en ZEKERSTE middel om regelmatig het blad te ontvangen, is een abonnement vragen in dé post op

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1931 | | pagina 3