Crédit Anversois Ypersche Kroiiek Zonda^rust. Kerkelijk Nieuws N. V. Dixmudestraat, 18, YPER Reninghe - Begrafenis Gunstaanfcod. aan onze lezers alleen HUWELIJK HANDEL OVER TE NEMEN De Apotheek van M. VAN WAL- LEGHEM, Staeiestraat. zal alleen open zijn op Zondag 17 Januari 1932. Van af Maandag 18, feest van St Pietersstoel in Rome, tot Maandag 25, feest van St Paulus' bckeering, wederlandsche bidiceek voor de ver eent ging der Kerken. St Pieters: Op Zondag 17 Januari, ten 8 1 u. zielmis voor Alphonse Dezitter van wegens den bond der kaarters. Op Maandag 18 Januari, ten 6 A uur, gezongen mis St Pieter ter eere. Ten 7 f uur, zielmis voor Maria Philips, weduwe Bonte, van wegens de Vrouwengilde. ST JULIAAN-bij-Yper. Met Zondag 17 Januari, begint de jaarlijksche noveen St Antonius abt ter eere. St JOZEFSKERK der E.E. P.P. Karmelieten. 9 Woensdagen van St Jozef te beginnen met Woensdag 20 Janua ri. Te 7 A uur mis met zang en offe rande voor de gebuurte der Paters. 's Avonds te 6 uur, oefeningen. Sermoen over 't Familieleven, dooi den E. P. Joachim, Karmeliet: De Krist ene Familie. BANK BEURS WISSEL BENOEMINGEN In zitting van Maandag 1.1. heeft de gemeenteraad de heer Decruyenae- re Germain, tot professor in de mu ziekschool benoemd. De heer Hubert Lantsheerebouw kundige, werd benoemd tot bestuur der van de nijverheidschool. Onze hertelij kste gefukwenschen. AFBRAAK Wij vernemen dat de Kommissie van monumenten het voorstel van afbraak van een gedeelte van de vestingen (bij de statie) door de ge meenteraad gestemd ten einde bezig heid aan de werkeloozen te verschaf fen, met eenparigheid van stemmen verworpen heeft. Dit voorstel werd ook door de bestendige afvaardiging van West-Vlaanderen verworpen. Wij vernemen dat het schepenkolle- gie van Yper bij Zijne Majesteit den Koning tegen die beslissing in beroep zal gaan. STAD YPER Plaats te begeven van bediende in 'f openbaar slachthuis. Aanvangs- 11.500 fr. Vragen te zen- r rar hej College Ivan Burge- - en Schapenen vóór 1 Fe- 1P32. er. ien 13 Januari 1932. De Secretaris, De Burg. en Schep. G. VERSAILLES. H. SOBRY. VERBROKEN Bij Koninklijk Besluit in het Staatsblad verschenen, wordt de be slissing van den gemeenteraad ver broken, volgens welke het Schepen- kollegie der* stad, een brief van ver ontschuldiging aan het duitsch zang koor moest zenden, wegens de voor vallen welke op Allerheiligen plaats grepen. Het besluit is van oordeel dat de gemeenteraad in die zaak zijne bevoegdheid te buiten is gegaan. CHRISTEN MIDDENSTAND YPER Op Zondag IJ Februari, om 5 u. heel stipt geeft de Christen Midden stand van Yper en Omliggende haar jaarlijksch familiefeest in de Kath. Kring. De medewerking is ver zekerd van den alom vermaarden Kluchtzanger Heer Desseyn van Middelkerke. Iedereen houde dien dag vrij. DE SACRAKAPEL VAN ST MAARTENSKATHEDRAAL S dert Donderdag 7 Januari jongstleden heeft het Allerheiligste Sacrament zijne vaste rustplaats ge kregen in het rijk juweellierskunstig vooroorlogsche Tabernakel, op het nieuw prachtaltaar der Apsidale Ka pel van het Hoogkoor. Deze langverwachte beslissing werd door een merkwaardig opstel aangekondigd in het laatste Kerst nummer van ons Ypersch parochie blad De Tuinklokke De nieuwe grootsche Kapel van het H. Sacrament is ongetwijfeld een denkbeeldig verblijf voor den Lief de Koning Christi. Zij vervangt gun- stiglijk de niet meer herbouwde oude Dekenkapel. Het inrichten van dit heerlijk Sanctuarium tot Sacrakapel wordt te rechte gewaardeerd door de god vruchtige bezoekers aan Jesus-Eu- charistie die hier ongestoord kunnen bidden, alsook door meestal de paro chianen die op de werkdagen de ge wone kerkelijke diensten bijwonen. Onzen besten dank aan Z. E. H. Deken Vermaut en dé Leden dér Kerkfabriek voor die goede en pas sende schikking. VOETWEG DER KATHEDRAAL Het nieuw geplaatst voetpad in blauw vloersteen aan den grooten in gang van Sint Maartenskerk, op de Van den Peereboomplaats, is een nuttig en deugdelijk voltooiingswerk van het prachtig Hoofdportaal. EEN HISTORIE IN DRIE TIJDEN Eerst een voorhistorie, dan een middenhistorieke, en, om te eindigen, een slotvertelsel. 't Is van een ventje, dat marlierde of hij 't vaderland ging redden. Als hij aan 't marlieren gaat, staat hij gebogen, kijkt door zijn bril en ge- stuculeert, of hij een paard aan 't be slagen ware. Het manneken had het op een schooljongen gemunt. Dien zou hij trachten in de stadsschool binnen te marlieren. Hij sprak de moeder aan, marlierde den jongen een briefje van vijf frank in de vuist, en 't akkoord was gesloten: de jongen trok naar de stadsschool... voor één dag. Want toen vader het gewaar werd, kneep hij de tanden op elkander, en zond den jongen weer naar de vrije school, 't Ventje kwam afgemarlierd in een kattekleire, en wilde den vader 't zij ne zeggen. Maar deze schoot in een katerkleire dat was alleszins meer dan een kattekleire! en met een klein schietgebedeken erbij, zegde hij dat niemand zijn jongen geld moest in de hand marlieren, dat hij armen aan 't lijf had en vuisten aan de ar men om zelf voor zijn kind te ver dienen, en als hij 't niet gelooven wilde dat van die vuisten name lijk! dat hij... Het ventje vraagde niet naar verder bewijs, en droop af... Dat is de voorhistorie. En nu 't middenhistorieke... He- wel, puidje, zij-de gesyndikeerd gij? Ja'k menheere!... Waar?... Bij de christenen, natuurlijk!... Goed!... Den volgenden Zaterdag: hewel, puidje, we hebben werkvolk te veel. Ge gaat moeten thuis blijven!... 't Lijkt zoo wat op broodroof, zooals ge zult vernemen uit het slotvertel- selke, dat volgt. Iemand kwam in 't puidenkasteel binnengemarlierd. Hewel, zeg eens moeder, waar gaat uw jongen naar school?... Naar de vrije, natuurlijk! 't En is maar, indien ge hem naar de stadschool zondt, zou puidje zeker weer op 't werk aanvaard worden! Daar puiden water drinken, en dus zonder bier voortkunnen, al kwame dit uit de grootste centrale van de wereld, werd het ventje buitengemar- lierd; en puidje drinkt water; want, het zit zonder werk, ja, maar niet zonder hart! En ik, ik meende dat we in de XXe eeuw leefden! IEPER. - CINEMA COLISEUM. Christen Volkshuis, St Jaeobsstr., 30. Zaterdag 16 Januari, te 8 uur. Zondag 17 Jante 2, te 5 en te 8 uur. Maandag 18 Januari, te 8 uur. HET ZEELEVEN BOVEN (Marine d'Abord) Machtig drama spelend op de oorlogs vloot van de Vereenigde Staten in detf Stillen Oceaan, daarna in Azie. Prachtige zichten. Groote film in 10 deelen. met LON CHANEY. ELEANOR BOARDMAN en WILLIAM HAINES. DOUBLEMÈTRE NAAR T BAD Doublemètre au bain) Zeer vermakelijke klucht in 2 deelen. LEERFILMEN - NIEUWSBERICHTEN In Januari 1932: 4week: De Goudzoeker (Ruée vers l'or) met CHARLIE CHAPLIN. 5" week: Weezen onder de Revoiut'e (Enfants dans la tempête). In Februari 1932: 1' week: Kleine Matroos (Va petit Mousse) met JACKIE COOGAN. 2 weekBardelys de wonderbare (Bardelys le magnifique). 3- week: De Zoon van den Cheik (Le fils du Cheik). 4 week: Bernadette In Maart 1932. 1' week Alleen op de wereld (Sans familie) 1* deel. - 2' week Alleen op de wereld (Sans famil ie), 2- deel en Chariot verhuizer (Char- lot émigrant) met Charlie Chaplin. - 3' week Madona van den Rozenkrans (Madone du Rosaire) en Chariot in de loopgrachten (Chariot aux tranchées) met Charlie Chaplin. - 4' week, op alge- meene aanvraag Robijn der Bosschen (Robin des bois; Robin Hood). PRIJZEN: Balcon 5 fr.; Beneden 3,50 en 2 fr. Kinders tot 14 jaar: Balcon 2 fr.: Beneden 1 fr. KINDEREN TOEGELATEN. Goed verwarmde en modern ingerichte zaal. Kostelooze kleerkamer. Verfrisschingen in den café te bekomen. B. O. S. Het N. V. der B. O. S., Sektie Yper en omliggende maakt bekend, dat er op Zondag 17 Januari 1932, om 11 A uur 's morgens eene zielen- mis zal gezon.ven worden in de St Maartens Kathedraal van Yper, tot zielelafenis van al de overledene le den van hunnen Bond en der Burgers van Yper in deze stad gesneuveld, gedurende den oorlog. 1914-1918. Al de bloedverwanten, vrienden en kennissen zijn dringend verzocht de ze Mis te komen bijwonen. Het Komiteit. Zaterdag 1.1., om 10 A uur, had in de parochiale kerk van Reninghe, de plechtige begrafenis plaats van den Heer CHARLES PIETERS, Voor zitter van de Kerkfabriek, vader van den Heer Victor Pieters, Burgemees ter van Reninghe. Zelden zagen wij grooteren toeloop van volk dan bij de begrafenis van den Heer Pieters; klaar bewijs van de achting en genegenheid die men in de streek de familie Pieters toe draagt. Onder de aanwezigen bemerkten wij tusschen vele burgemeesters van Veurne-Ambacht en Ypersche, den Heer Baron de Coninck de Merckem, plaatsvervangend Senator; M. Maes, arrondissementskommissarisden H. Vrederechter G. Castel, enz. Z. E. H. Pastor van Reninghe, door eene alrijke geestelijkheid omringd droeg het H. Misoffer op. Vooraleer het stoffelijk overschot van den Heer Pie ters in den familie-grafkelder bij te zetten, spraken de Heer Hoofdonder wijzer namens de Kerkfabriek, den Heer G;meente-Sekretaris, namens den gemeenteraad, en M. Soenen, Burgemeester namens de gemeente Noordschote den lof uit van dezen die in de ambten door hem bekleed zich altijd ten dienste van eenieder gesteld had dit op eene manier die hem de grootste achting van iedereen verworven had. troost uwer ouders en God zegene er beware U: geachte Familieleden, Vrou wen en Heeren: dank om uw blijk via genegenheid. Troost u allen. Het viel b* hard van u te scheiden doch weest over tuigd dat ik leef in den schoonen Hemel om er voor altijd gelukkig te zijn, om er voor u te bidden, en er u te verwachten. Vaartwel en tot wederziens hierboven. Ter herdenking der 75° Verjaring der verschijning van O. L. Vrouw van Lourdes aan Bernadette. uitgave van een GROOTSCH KUNSTALBUM r een Grootsch Kunstalbum over de verschijning van O. L. V. aan Ber nadette te Lourdes enz. Met 8 opge plakte driekleurendrukplaten 18 X 24 cm. en tekst onder prachtomslag, vol gens schilderijen van kunstschilder F. NACKALRTS, te Lourdes ontworpen en bestudeerd. U moet dit werk bezitten, het heeft een hooge kunstwaarde en steunt te vens een goed werk, daar het ten goéde komt aan arme nieuwgéstichte parochiën in grooten nood. Gunstvoorwaarden aan onze Lezers tot 27 Maart 1932 hij inschrijving langs ons blad. 25 Fr. franco met kans op gratis reis naar Lourdes en later gratis lijst der uitgetrokken nummers. Stort heden nog 25 frank op onzen oostcheck Nr 40201. .yg'tTV- T''"- - -V- -ryj Op 14 Januari werd in de kerk van St Kruis te Elsene, het huwelijk in gezegend van Mejuffer Marie-Loui- se Biebuyck, kleindochter van Mada me Biebuyck van den Hende, dochter van M. Albert Biebuyck, Algemeen Bestuurder bij het Ministerie van Binnenlandsche Zaken en van Me- yrouw Albert Biebuyck. met den Heer Kapitein van de bereden artillerie Ancien, oorlogsvrijwilliger, met het Oorlogskruis vereerd. Het is Monseigneur Du Gardyn, Hoofdalmoezenier van het belgisch leger, die het huwelijk ingezegend heeft. «Het Ypersche Volkbiedt Me vrouw Biebuyck van den Hende en Mijnheer en Mevrouw Albert Bie buyck zijne rechtzinnigste gelukwen- schen aan. EEN VERMISTE Het schijnt dat de genaamde H. Ch. die overal tot hiertoe te vergeefs gezocht was, op Vrijdag 8 Januari 1.1. omstreeks 7 A uur 's avonds op de Vandenpeereboomplaats te zien was. Het schijnt zelfs dat dit perso- nagie vroeger reeds een dag lang in Yper verbleef en dan als een echte Sinjoor per taxi er van onder trok. Lijkrede uitgesproken door Mijnheer Alidor Van Nieuwenhuyse, Schatmeester van den Kerkraad. ACHTBARE FAMILIELEDEN EN VRIFNDEN, De droevige doodsklok bromde dees week over ons geliefde dorp en omlig gende en verspreidde alom het treurig nieuws dat de duurbare Heer Charles Pieters overleden was. Onze zoete hoop, den eerbiedwaardigen. kloeken, weibe waarden ouderling binnen enkele jaren als eeuweling te mogen vieren was in eens verijdeld. O dood, wat zijt ge on verbiddelijk in uwe slagen! Die trillende weeklanken der klokken, kwamen de gevoelige snaren van ons hert roeren en ze trokken ons, als een magneet, samen op dit eenzaam doo- denveld, op dit veld doorweekt door de tianen onzer medeburgers, doch tevens troostvolle veld, gesteld onder de hoede van het heilzame Kruis. De overgroote toegestroomde menigte volks is een bewijs van den eerbied en de genegenheid welke wij Hem allen toe droegen en van de dankbaarheid welke wij Hem verschuldigd zijn. Vooraleer de zware steen den grafkel der sluite en de laatste stoffelijke over blijfselen van den duurbaren overledene aan onze blikken ontrukke, weze het mij toegelaten als lid der kerkfabriek en in naam der gansche Reninghesche bevol king een innigen blijk van eerbied en genegenheid, een welverdienden dank en nulde te brengen, en een laatsten vaar wel toe te sturen aan onzen diepbe- treurden Heer Voorzitter, Mijnheer Char les Pieters. Hij was vooruit en vooral een goede christen, een godsdienstig man, een man naar Gods hart, die in heel zijn han delwijze het oog gericht had naar 't he- melsch Vaderland. Hij was voorbeeldige huisvader en heeft met eene doorchristelijke opvoeding, wel ke Hij zijne kinderen verschafte, ze opge leid tot toonbeeld van ons allen. Hij was lid en Voorzitter van den Kerkraad van Reninghe sinds 35 jaren en was in alle vergaderingen tegenwoor dig. leidde met wijs beleg de beraadsla gingen en begrootingen, onderzocht nauw keurig de rekeningen en spaarde niets om den luister van Godes woon te ver heerlijken. Door zijn helderen geest en zijn vele laren ondervinding wist Hij klaarte te brengen in menig duister geval. Met de grootste toewijding bezorgde Hij de tij delijke goederen der Kerk. Hoe diep moet Hem het neervellen onzer oude kerk, gedurende den oorlog, getroffen hebben: hoe moet Hij geleden hebben in zijn diep godsdienstig gevoel, toen de Heer der Heeren, in de noodkerk, een houten barak, moest verblijven; maar hoe jubelde Hij bij de inzegening der nieuwe kerk, hoe streelend voor zijn hert, aan Gods Tempel zulken luister te kun nen gegeven heoben, en met ware vreug de en voldoening sprak Hij over de orde en netheid, over de pracht en de heer lijkheid van Gods huis, over de eerbiedige houding van 't volk, waarvan Hij een toonbeeld was, over de plechtige diensten den Heere opgedragen. Ja! Hij was vol iever voor Gods huis. Zijn eenvoudig, verdoken doch ver- dienstvol leven werd gewaardeerd door Staat en Kerk en Hij werd vereerd met de volgende onderscheidingen: Hij wa Ridder van de orde van Leo pold II. was vereerd met: De Herinne- ringsmedalie van Leopold II, het Bur- gerskruis van eerste klas en het Gul den Kruis Pro Ecclesia et Pontifice Eenvoudig, verdoken en doch verdienst- vol leven, zegde ik: En ja: hoe eenvou dig was Hij in gansch zijn handel en wandel, met arm en rijk. met jong en oud; voor gelijk, wie Hij onmoette, had Hij een gepast opruimend woordje. Wie in nood was hielp Hij graag en mild werden ze geholpen zonder ruchtbaar heid. Alle bonden en nuttige inrichtingen steunde Hij gaarne want deze konden medehelpen tot bloei zijner geliefde ge meente, waarvan zijn beminden zoon de burgervader is. Hij had eene bijzondere voorliefde voor onze Oudstrijders die ons duurbaar Vaderland en ook onze ver kleefde streek uit de handen der vijan den verlost hebben. Hij was immers een Vaderlandsminnende burger. Dank zij Hem voor de milde onder steuning onzen Oustrijdersbond verleend. Wat vooral de duurbare overlevende familieleden ten trooste mag strekken 't is zijn verdoken, godsdienstig leven. O, Hij bad zco graag zijn rozenkrans en besprak enkele stonden voor zijn dood. met zijnen geliefden rozenkrans in de handen te mogen begraven worden. Hij had groote godsvrucht tot t Heilig Hert van Jesus en vierde eiken eersten Vriidag tot zelfs drie dagen voor zijn dood op denwelken Hij den waren reis penning voor de eeuwigheid kreeg. Zijn heme'.sche Moeder Maria en 't Allerhei ligste H°rt van Jesus hebben Hem dan oök bijgestaan tot od 't laatste uur, en zonder lijden, gansch bewust van zijn afscheid der wereld, gaf Hij zich over aan God. zijn Schepper, in de zoete hoop het tijdelijk welvaren, met het eeuwig geluk te verwisselen. Ik meen zijn stem te hooren die ons toeroept i Duurbare kinderen, dank om uw tee- dere zorgen, dank om uw kinderlijke verkleefdheid: geliefde kleinkinderen en achterkleinkind: weest de vreugd en den Lijkrede uitgesproken door Mijnheer Valère Peene, Gemeentesecretaris. EERW. HEEREN. DIEP BEPROEF- DE FAMILIE, ACHTBARE TOE HOORDERS, De droeve taak werd mij opgedragen hier. namens den gemeenteraad en, door dezen, namens de gansche bevolking van Reninghe. eene laatste dankbare huide te brengen aan den zeer verdienstelijken en eerbiedwaardigen man dien was den Wel Ed. Heer Charles Pieters, eère-se- cretaris der gemeente. In den avond van Zondag, 3" van het nieuwe jaar dat wij pas ingetreden zijn, verspreidde zich het onverwachte droe vige nieuws: M. Charles Pieters is dezen namiddag overleden. Al de ingezetenen wisten hem wel ziek en bedlegerig, maar niemand vermoedde zoo'n noodlottig ein de. Integendeel, allen bewust van zijne buitengewone taaie levenskrachten en bezield zooals zij waren met de vurigste verlangens om binnen vijf jaar zijne Honderdste Verjaring luisterlijk te mogen vieren, verkeerden in de overtuiging dat deze onpasselijkheid slechts van voorbij- gaanden aard zou zijn. Den Heere noch tans had er anders over beslist! Zijne Goddelijke Wil geschiede! De duurbare afgestorvene, katholiek bovenal, begaafd met een rechtschapen, rondborstig en edelmoedig karakter en een helderen geest, kende eene buiten gewone bedrijvige en hoogst verdienste lijke loopbaan. Hij wierd geboren te Langemarck, den 21 Februari 1837, kwam zich naar Re ninghe vestigen in 1860, oefende het ambt van secretaris dezer gemeente uit van 1872 tot 1907, en gedurende een zelfde tijdverloop secretaris der gemeente Noordschote secretaris-ontvanger der Burgerlijke Godshuizen van 1881 tot 1922; voorzitter der kerkfabriek en lid der zelfde instelling sedert 35 jaar; mede stichter en schrijver-penningmeester der Watering' van Noordschote van 1885 tot 1926: medestichter en mede-herinrichter der Watering van het Zuiden van Veurne. De diensten welke hij onvoorwaardelijk en met de meeste offervaardigheid in deze onderscheidene hoedanigheden en gedu rende zulk een lange tijdspanne bewe zen heeft zijn onschatbaar: Wat al be langen heeft hij niet verdedigd en den goeden uitslag ervan bewerkstelligd in de hoedanigheid van gemeente-secretaris ge durende 35 jaar; wat al goede werken heeft hij niet betracht en verwezenlijkt als schrijver-ontvanger der Burgerlijke Godshuizen, ambten die hij gedurende 41 jaar waargenomen heeft; wat al goeds heeft hij niet gesticht als lid en voor zitter der kerkfabriek; welke diensten heeft hij den landbouw niet bewezen als schrijver-penningmeester der Watering van Noordschote, lid en voorzitter der Wa tering van het Zuiden van Veurne welke hij tèrug heeft helpen tot stand brengen; wat al individueele belangen heeft hij niet behartigd voor de ingezetenen van Reninghe en omliggende; wat al goeds heeft hij niet gesticht tot aan zijn dood onder menigvuldige vormen door zijn wij zen raad. zi.in gezag, zijnen invloed en zijnen geldenlijken steun waar het paste! De Regeering zijne lange en buitenge wone verdiensten ten volle waardeerende, vereermerkte hem met de Herinnerings- medalie van Leopold II, het Burgerkruis van 1° klas en benoemde hem tot Ridder in de Orde van Leopold II. Wilt, hooggeachte en zeer bedroefde familie, hier de diepe en welgemeende rouwbetuigingen van gansch de gemeente aanvaarden en weest ervan verzekerd dat de duurbare overledene de innigste er kentelijkheid en genegenheid van al de ingezetenen in zijne laatste rustplaats mededraagt. En Gij, diepbetreurde Heer Charles Pieters, gelief als afscheidsgroet nogmaals onzen welgemeenden dank aanvaarden, Wil. zooals Ued. hier steeds onzen groo ten weldoener waart, ons ook hierboven bij den Heere gedenken. Wij ook zullen Ued. in onze gebeden gedachtig zijn! Vaarwel en tot wederziens! Lijkrede uitgesproken door Mijnheer Soenen, Burgmeester van Noordschote. GEACHTE FAMILIE, GEACHTE TOEHOORDERS, In naam der Gemeente en der Wate ringen van Noordschote, heb ik de droeve taak op mij genomen, een laatste vaar wel en rouwvolle afscheidsgroet toe te sturen aan den zoo diep betreurden en hooggeachten Heer Charles Pieters, Eere- Secretaris der Gemeente en gewezen Se cretaris der Wateringen van Noordschote. Gedurende zijne lange en eervolle loop baan is Noordschote om zeggens, een ge heel andere gemeente geworden. Onder zijn wijs beleid werden nieuwe kalsijde- wegen aangelegd, de buurtwegen verbe terd, de gemeenteschool gebouwd en tal van andere nuttige werken verwezentlijkt en, alhoewel hij reeds sedert geruimen tijd van zijne welverdiende rust genoot en niettegenstaande zijnen gevorderden ouderdom, lagen de belangen onzer ge meente hem nog steeds diep ter harte. Dierbare Heer Pieters, wij, Noorschote- naren, hier rond uw graf geschaard, wij hebben U leeren kennen en waardeeren. Uw minzaam en rechtzinnig karakter deed U, onder ons, niets dan vrienden tellen. Wij zullen U immer dankbaar blij ven voor uwe wijze leiding en voorzichtige raadgevingen en wij zullen altijd met achting en eerbied aan U denken, daar Gij ons de duurbaarste herinnering ach terlaat. De vriendschap die wij van U genoten hebben zal niet verloren gaan. Uw afscheiden is maar tijdelijk. Geachte Familieleden, de Gemeente en de Wateringen van Noorschote bieden U hunne deelneming in den Rouw die treft; troost U over dit onherstelbaar ver lies. De Opperste Rechter alleen kent de ware verdiensten van den duurbare af lijvige en ongetwijfeld heeft deze reeds de bslooning ontvangen van zijnen vlek- keloozen levenswandel. Vaarwel, Mijnheer Charles. Rust zacht. De Familie Pieters, zeer gevoelig aan de talrijke blijken van genegenheid, be toond bij de begrafenis van hun geliefde Vader en Grootvader M. Charles Pieters. bedankt de bevolking van Reninge om hunne algemeene deelneming. GENT Fortuin geivaarborgd Groote Likeurstokerij, met mede- gaande woonhuis, magazijnen en ma teriaal. De schoonste en grootje kliënteel van Gent. ANATOLE DE WILDE. Kandidaat- Notaris, Dierentuinlaan, 46, Gen' -f- van 2 tot U uur

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1932 | | pagina 2