geven niets meer om een verkoudheid... En toch spelen In de Puppen René SCI1MIDT-ACKC DE HÜODE PILLEN Uit BECELARE Rechterlijke Kroniek Bouwmaterialen HUIS AIMÊ_GRIMEZ NC0RD3CH-& AMERIKAAHSCH HOUT Aile slag van MOU LUR"MN 1, Veemarkt, 1, YP*£R WERVIK VapoRub Van Hier en Elders Moden-artikelen in 't Groot SPORTKRONIEK Football HANDEL OVER TE NEMEN BIJZONDERHi.iD VAN rpr»ipIefDaltipIe^, bamelé, QIo«, enz. Telefoon 154 HET IDEAAL VAN VREDE EN BROEDERSCHAP Het volk roept Vrede. Petitionne menten en Conferenties worden inge richt voor den Vrede. Xooit meer OorlogVrede Vrede Wij willen dat de oorlogsgedachte r oit meer de harten en den geest overmeestert. De menschheid wil in het vervolg -leehts leven in een staat van broe derschap van volken en van regee ringen. Er is niets schooners ter wereld dan het aanschouwen van een groot ideaal van vrede en broederschap. Voor den wereldvrede te ijveren, is mooi. maar laat men thuis beginnen. Men kan de vredesgedachte, de verzoeningsgezindheid, maar weinig bevorderen, wanneer men er steeds op uit is zijn evenmensch moeilijk heden aan te doen. schade te berok kenen. De menigvuldige aanvallen, ver dachtmakingen en scheldpartijen die we te lezen krijgen in Het West- land», orgaan der VI. Nat. van het arrondissement Yper, bewijzen 'maar al te duidelijk dat die mannen, onder het masker van het pacifisme, niets dan verstokte ruziemakers en oor logszoekers zijn. Men is geen antimilitarist en paci fist omdat men hierover artikeltjes schrijft of een petitie heeft geteekend voor de ontwapening. De V. O. Ssen van Becelare kregen van 't gemeentebestuur een kadeautje van 50 fr. om propaganda te voeren voor den vrede. D'uitslagen moeten niet al te best zijn; want we verne men zooeven dat iemand, die zich lid noemt van V. O. S.-Becelare, een brief met doodsbedreigingen schreef naar een ander Oud-Strijder. Uit naam van den Vrede weeral!! Altijd maar om de verzoeningsge zindheid te bevorderen, schrijft men brieven om te broodroovennaamloo- ze brieven met laster en eerroof om den Vrede in zekere huisgezinnen te vernietigen. De nationalistische propaganda is een ander gevaar voor den Vrede. Ts Hitier. de duitsche Nationaal-Socia- list, samen met zijn kornuiten geen bestendig gevaar voor den Vrede in Europa En kameraad Van Severen en Meester ClaeyS, zijn dat ook apos tels van den Vrede Wat gaan ze nog allemaal uitvinden om hun aartsvijand Belgie te vernie len? Die mannen lijden allemaal aan de zelfde kwaal: Hoovaardij Gezag erkennen zij niet, noch geestelijk, noch wereldlijk... en hun papieren kasteei, hun toren van Babel valt d :n ook als een armzalige boel ineen In 't Kortrijksche zijn er zoo maar vijf soorten van Roomsch Kath. YT, Nationalisten die onder elkaar in ruzie liggen... en die gasten spreken van Vrede Eerst t'huis beginnen, jongens, en uw baasspelersmanieren achterlaten. Wanneer ge dat zult kunnen, dan zult ge ook mogen meepraten Tot de naaste weke «AD INTERIM». Beer. Bruno van Hooglede, die in faling zijnde me; eene zekére som geld ervan onder getrokken was wordt tot een maand gevang f mini mum der toe te passen straf veroor- dcc-'d. Voorwaardelijk gedurende 2 j: ar, Calm. Leon voor woonstschennis wordt tot 350 fr. !x>ete of 15 dagen gevang veroordeeld, voor heleedigiu- gen 70 fr. boete of 2 dagen. Liev. Yictoor. hij wie een meisje dat nog schoolplichtig was wrocht, wordt tot 105 fr. boete veroordeeld, voorwaardelijk gedurende 1 jaar. Desm. Marie en V. Robert, op heeterdaad van overspel betrapt, wor den elk, met aanneming van verzach tende omstandigheden, tot 182 frank boete of 8 dagen gevang veroordeeld, voorwaardelijk gedurende 2 jaar voor de 2' betichte. Vers. André. te Passehendaele in de Molenstraat wonende, werd vroe ger door de boetstraffelijke rechtbank tot 10 maal 1 maand gevang, enz. ver oordeeld. De betichte die verzet tegen dit. vonnis aangeteekend had ver scheen op heden. Daar de be.ic e nooit door den Heer Onderzoeksrech ter onderhoord was geweest, onder vroeg de Heer Voorzitter hem over de feiten hem ten laste gelegd. De' betichte bood zich bij verschillende personen ten huize aan om vergroo tingen van bestaande portretten te bekomen. Aan de personen die daarin toestemden vroeg hij een voorschot, dat van 45 tot 65 fr. beliep. Ook om een groot gedacht te geven, miek hij deze personen wijs dat hij t'huis hoorde in Nr 145, in de Vooruitgang straat te Brussel, verders beloofde hij de gedane vergrootingen binnen de 3 weken af te zenden. Velen wachtten en hieven wachten, enkele portretten nochtans, ter zitting voorgebracht, wierden opgemaakt. Op vraag van den Heer Voorzitter waarom niet allen voldoening bekomen hadden gaf be tichte voor antwoord dat zulks hieruit voortkwam dat de persoon met het opmaken gelast het gedane werk niet meer tegen remboursement wilde af zenden. Daarbij verklaarde de betich te dat in zijne woning te Passehen daele andere photo's ter afmaking gereed stonden, hij moest echter be kennen dat hij voor eigen gebruik, een gedeelte van het geld, als voor schot ontvangen, gebezigd had. De rechtbank gelastte den Heer Prokurèur des Koning ten huize van den betichte, alles wat betrek tot die zaak had aan te slaan, besliste dat de vorige uitspraak vernietigd was en besloot de zaak voor onderzoek en uitspraak tot 18 Februari eerstkomen de te verschuiven. Wij vernemen dat verscheidene zaken, ten laste van -den genaamden Flandrin, specialist in zaken van oor- logschade, op Donderdag 4 Februari, voor de boetstraffelijke rechtbank al hier, opgeroepen zullen worden. Ver ders schijnt het dat nieuwe feiten ten zijnen laste aan den dag komen. Sam. Juiien wordt wegens lichte slagen tot 182 fr. boete of 8 dagen veroordeeld. Voorwaardelijk geduren de 5 jaar. De Gebroeders H, voor slagen aan Decan worden ieder tot 182 fr. boete veroordeeld. Daarbij worden zij veroordeeld om solidairlijk ten titel van schadevergoeding aan de burger lijke partij de som van 125 fr. te betalen. Voorwaardelijk gedurende 2 jaar. De Pool Czaprik Zalman, die op de markt te Poperinghe eene markt kraamster zulk een geweldigen stamp toegebracht had dat zij gedurende 3 weken tot werken onbekwaam was, wordt tot 15 dagen gevang en 182 fr. boete of 8 dagen veroordeeld, voor waardelijk gedurende 5 jaar. Vandec. Richard, voor enkel slagen 105 fr. boete voorwaardelijk gedurende 1 jaar. S. Theofiel, die volgens getuig schriften voor de rechtbank afgelezen te Gereken als doorbraaf aanzien was doch te Poperinghe eerder als indé- sirablemoet beschouwd geweest zijn. wordt volgens misdrijf van sla gen met onbekwaamheid in deze laat ste plaats begaan tot 1 maand ge- vang en 182 fr. boete veroordeeld, wegens vernieling van onroerende goederen tot 170 fr. boete of 2 dagen, samen met zijn makker Crom. René Morden zij wegens dronkenschap elk >t 105 fr. boete of 2 dagen gevang veroordeeld. B. Camiel, vervolgd voor twee feiten van geweld, wordt tot twee maal 182 fr. boete of tweemaal 8 da gen gevang veroordeeld. Voorwaarde lijk gedurende 1 jaar. Burg. André, wegens vernieling van onroerende voorwerpen wordt tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang ver oordeeld, voorwaardelijk gedurende J jaar. Bart. Pierre, beticht van met hé drieglijk inzicht voorwerpen aan an deren toebehoorend achtergehouden te hebben, bekomt vrijspraak daar de feiten niet bewezen zijn. Dt tyrufere/i Smits, hluitbeig, 28. S chootcn-bij-Ant werpen. wij den heelen winter buiten. Zoodra wij beginnen te niezen wrijft Moeder ons de borst in met Vick» en weg is de kou Ofschoon de woorden van Mevr. Smits, is het pre cies wat harekindere over Vicks VapoRub denken. Eenvoudig ingewreven, werkt deze zalf op 2 manieren 1) door de lichaamswarmte verdamper! de bestand- deelen deze worden rechtstreeks door de ont stoken organen ingeademd, verlichten het hoofd en bezorgen een rustigen slaap. 2) Terzelfdertijd werkt het dwars door de huid als een ouderwetsch pappleister en trekt de be nauwdheid en de pijn er uit. Daar Vicks uitwendig gebruikt wordt, kan het de teere kindermaagjes niet van streek brengen, wat met te veel 1 drankjes licht het geval is. En toch is de snelle dubbele werking ervan even doel matig voor verkoudheden van volwassen personen als van jonge kinderen. In alle apotheken 14 fr. per pot. werkt op 2 manieren tegelijk- lieden, oud-strijders, papieren lief dekens opstellers van Standaard en van een twintigtal andere dagbla den? Lag dat altemaal te Utrecht, in de patatten, uit vrees voor Ward Hermans 'n Fameuze kadee. hé. deze deputee van MechelenHij mag nog naar Wervik komen! Eerlang krijgt hij alhier zijn standbeeld, ievers op den hoek van het Akademiestraatje JIM. WEERAL EEN ONWEDER IN EEN GLAS WATER Wardje Hermans, de beroemde Staatsman, is verleden week naar Wervik gekomen, en heeft meeting in 't Vlaams Huis gehouden. Daar waren omtrent zooveel toehoorders of dat er plakbrieven uitgehangen zijn geweest, en voorzeker wel tien maal meer nieuwsgierigen, samenge schoold op St Maartensplaats. Recht zinnig bekend, 't was een ongehoord sukses, dank zij vooral de autobus bewonderaars, gekomen uit eene na burige gemeente. Kwaa tongen ver telden dat de vlaatnse nationalisten van Wervik hulpe van het omliggen de ingeroepen hadden, omdat zij eenen stormloop van wege de uitgedaagde natte combattants vreesden. Hoe is 't mogelijk De voordracht was een authentiek j meesterstuk van welsprekendheid, en handelde over den benarden ekono- mischen toestand van heden. Voor eerst, om niet te kort te blijven aan eene zeer loffelijke gewoonte: een aanval, in regel, tegen de rijkswacht. Nu, ten minstens, weet geheel Wer vik dat de belgische gendarmen de groote schuldigen zijn van de tegen woordige krisis iedereen begrijpt hoe het komt dat het thans zoo slecht gaat met het werk in de fabrieken... Daarna voorspelde de gevierde spre ker dat de huidige wantoestand nog ongeveer vier en twintig maanden zou duren: zulks bewees hij bij middel van dokumenten wier echtheid door niemand in twijfel kon getrokken worden, zelfs niet door de wijsneu zen die min of meer goesting hadden om tegen te spreken, en het niet aan gedurfd hebben. Verders een «zwan- ze» over vlieginachienen en belgisch imperialism. Óm te eindigen beloofde hij aan de vergadering eene algemee- ne revolutie om de twee jaar; alsdan, beweerde hij, zou de gansche wereld schudden, béven, en letterlijk omge woeld worden. Dient er gezegd dat de Werviksche bevolking met de grootste begeestering, het orakel aan hoord heeft, en -is het dan ook te verwonderen dat men de belgische deputee Hermans in triomf gedragen heeft, de straten rond? Maar, a propos, waar zaten al de uitgenoodigde tegensprekers inva- KEMMEL. Eerw. Pater Depuydt. De huldebetcoging van Zondag laatst mag een welgelukt feest genoemd worden In den namiddag kwamen de kinderen en nog talrijke toehoorders bijeen; om 6 uur was het voor eene bomvolle zaal dat Eerw. Pater Depuydt, door het Comiteit verge zeld, zijne intrede deed en geestdriftig onthaald werd. Na eene gemoedelijke aanspraak van Eerw. Heer Pastoor en eenige welgepaste woorden van den Heer Doktor, voorzit ter, sprak Eerw. Pater zijnen hartelijk- sten dank uit. Dan leidde hij de toehoorders in zijn missiegebied; zijn ongekunsteld, doch echt Kemmelsch woord, en de menigte welge lukte lichtbeelden gaven ons nadere ken nis van Mongolië, zijn eigenaardig volk, zeden en gebruiken, met zijne werkwijze, handel en wandel. Ter afwisseling, wat keurig muziea en opwekkend gezang en daarbij eene om haling waar allen geern en milde hunne gifte brachten. Het tweede deel ging over het bekee- ringswerk en in 't bijzonder over de H. Kindsheid. Daarin ligt de hoop en de toekomst van die nieuwe krtstenheden. Ons volk kan alzoo beter begrijpen hoe verdienstelijk het ts de zendelingen te helpen, en dat, onder alle goede werken, het missiewerk op de eerste plaats komt. Deze feestavond eindigde met eene prljsloting: allerhande echt chineosehe voorwerpen die bij de gelukkige winners zoo welkom waren. Onder alle opzienten was het een deugd doende avond en wij moeten de Inrich ters hulde brengen over deze vrome daad. Een bijzonder woordeken van dank dient bijgevoegd aan den bekwamen electricien, Cyriel Moerkerke, die tijd en werk en alaam kosteloos ten dienste gesteld heeft. Werkloozen. Sedert weken en maanden zijn er hier werkloozen... en ge durig verergert èe toestand. Jammer dat zoo weinig werklieden bij de verzekerings kas aangesloten zijn, en nu is het te laat beklaagd, niet geluisterd te hebben naar alle vermaningen. Zal die harde les hun ne oogen deen opengaan? Laat het ons hope. De gemeente heeft aan een 25 tal werkloozen wat werk bezorgd en mocht de toestand in de eerste weken vei beteren. Kroostrijke Gezinnen. Dus van- dage algemeene vergadering; nieuwe le den worden aanveerd; besprekingen van allerhande zaken; zang en leute., en groo'.e prljsloting. wen. Aan U die hoop te verijdelen. Veurne staat voor een derby, en We velghem en Bisseghem ook, aange zien ze tegen elkaar opkomen op ter rein van BisseghemLauwe zal' het lastig hebben tegen Wacken, wier laatste Zondagen wijzen op eene schoone verbetering! Winnen is dus de boodschap en 't en lijdt niet den minsten twijfel, als we dat kunnen, dat we Zondag een stapje naarder zullen zijn van het kampioenschap en een stapje verder van sommige onzer gevaarlijkste me dedingers. Voor hunnen laatsten match trok ken onze jongens naar Moeskruen 'en moesten aan de meerderheid der Moeskroenaars gelooven. Zondag reeds begint de eindronde, eene reeks van 10 lastige matchen. Het komiteit weet dat ge niet de minste kans en hebt U in den eersten helft te klasseeren, en dat er in die reeksen elftallen zijn waartegen ge een daveringske met groote cijfers zult oploopen. Gij weet het ook, maar onthoudt wel dat, als het komiteit besloten heeft U in die ronde te laten meckampen, het vooruit en vooral in 't zicht had eenige goede lessen te verschaffen. Daarom' dus van nu af beslotenwij spelen om te leeren, en welke ook de uitslag moge we zen. we zullen ieder match doorspe len tot dé laatste minuut om 't even hoe hij afloopt. Wij zullen bijzonder lijk niet eenmaal onze kaart terug sturen, omdat wij niet kunnen winnen tegen zulk of zulk elftal. Den moed die U gansch het seizoen heeft ge kenmerkt hoog houden, en als ge in dien geest de ronde doorspeelt, clan zult ge eene goede les van football en sportiviteit hebben genomen, en ge zult 't einde der reeks het verder hebben gebracht dan ge nu zelve denkt. ^"H^"ARKTPRUZE""""1 leper, 23 Jan. Tarwe 72-76; koolzaad 250; klaverzaad 1600-1700; rogge 65-68; haver 75-80; brcuwersgerst 83-88; voeder gerst 78-82; erwten 100-105; maïs 65- 68; paardeboonen 95-100; aardappelen 45- 55; boter 18.50-19.50; eieren 0.52-0.55; big gen 100-160 en 5.50 den kilo; strooi 18-20; hooi 35-40; ruw vlas 30-50; chicoreiboo- nen 85-88; voederbeeten 6.00-7.00. Wordt gevraagd VERTEGENWOORDIGER Vlaamsch en Fransch kennend, liefst teekënaar Schrijven T. B. H. W., Bureel van 't blad. Kleurstoffen, Witgoed, Mercer jen Sajctten, enz. Specialiteit var» Gordijnen en gemaakte Sïoora. FOURRURKN - HERSTELLINGEN Telefoon 60 Yper 2-4. BMers'raat YPER dich: b:j de Malle EfSSTSSaSÏSEa Postcheck 37,177 Studiën van de Notarissen THERRY te West-Nieuwkerke Maurice CORD IER te Armentiers en BOSSAERT te Kortrijk WaereghemC. S. 5 - 1—2 A. A. MoeskroenC. S. Y. 63 Na een fel betwiste match zijn wij dus zegevierend uit den strijd geko men, en hebben, zooals men 1111 zegt, de twee puntjes in de wacht gesleept, 't En ging niet" zonder moeite. Goed geleid giiig de match fair dooreen hardnekkige strijd, sportief, in een woord de weerspleet van het spel dat we hier te zien kregen tijdens de heenmatch, waarbij Waereghem ons den hesten indruk had gelaten. Wij zijn dus twee puntjes rijker, en daar Veurne het onderspit moest delven te Middelkerke. en Lauwe insgelijks te Wevelghem, staan wij weer aan den kop met een punt voor sprong op eurne, 4 op Lauwe en Wevelghem en 5 op Bisseghem. jongens, 't i" <Ie tierde keer in dii seizoen, derde keer goe keer. zegt het spreekwoord, en allen rekenen wij er stellig op dat ge al uw beste krachten zult inspannen om die plaats niet meer te verlaten en te eindigen als ware kampioen. Zondag gaat let tegen Middel kerke. Opgelet! W hadden het reeds IasTi,r tijdens den heenmatch te Micldelkefke. en -edert dien schijnt die ploeg heel wat vooruitgang te hebben gedaan.' Komt hij niet. tn ei:-en vesting" h v*h het, s ag Pp s:ag Wevelghem en Veurne klop te geven. Opgelet dus. en van den beginne at ooed doorgegeven. Middelkerke zal er op verlekkerd zijn zen. proefslag van de twee laatste Zondagen te vernieu- GENT Fortuin gewaarborgd Groote Likeurstokerij, met mede- gaande woonhuis, magazijnen en ma teriaal. De schoonste en grootste kliënteel van Gent. ANATOLE DE WILDE, Kandidaat- Notaris, Dierentuinlaan, 46, Gent. -4- van 2 tot 4 uur -4- OPENBARE VERKOOPING van I. - EENE SCHOONE HOFSTEDE met nieuwe gebouwen, genaamd De kleine Plus Dovie gelegen in de GEMEENTE PLOEGSTEERT Wijk den Krayeberg, op kleinen afstand van den steenweg van West-Nieuwkerke naar Meessen en van den keiweg van West-Nieuwkerke naar Waasten, groot 18 Hectaren 8 aren. Gebruikt door M. Maurice 'Storme, Landbouwer te Ploegsteert, met recht van pacht tot 1 October 1934 Ingesteld 386.000 fr. II. - 11 Hectaren 16 aren ZAAILANDEN EN WEIDEN ook gelegen te PLOEGSTEERT. j Gebruikt door verscheidenen. Verdeeld in 7 koopen. Ingesteld 200.500 fr. III. - Gemeente WULVERGHEM. 15 Hectaren 56 aren ZAAILANDEN EN VETTE WEIDE verdeeld in 7 koopen. Gebruikt door M. Hubert Delefortrie, Landbouwer te Wulverghem, met recht van pacht tot 1 October 1938. Ingesteld 285.000 fr. OVERSLAG DONDERDAG 4 FEBRUARI 1932 cm 2 uur namiddag ter herberg - Aux 3 Amis te PLOEG STEERT. Affichen, plans en inlichtingen te beko men ten kantoore van voornoemden No taris Therry te WestrNieuwkerke. j genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, ö-aainissen. trage spijsver tering, hef overgeven, het zuur, de sla perachtighcid na het eten, de winden, de koli.ken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De do:s O.f 0 fr. Studie van den Notaris DECOCK te Yper INSTEL met PREMIE DINSDAG 16 FEBRUARI 1932 om 3 uur zeer stipt namiddag, te IEPER, Groote Markt, in het Gast hof Het Zwaard bij Mevr. Wed. Dolfen, ten verzoeke der Kerkfabriek van Sint Maartenskerk te leper, van EEN ALLEEBESTGELEGEN BOUWGROND uitmakende den hoek der Jansen'.us- en Z. E. H. Deken De Laerestraat (bij de Hoofdkerk), samen groot volgins maat: 697 m2, volgens plakbrief verdeeld in 5 loten. Vrij van gebruik. Ingencttreding met de geldteliing. Overslag op Dinsdag 1 Maart 1932.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1932 | | pagina 3