WERVIK Uit BECELARE Rechterlijke Kroniek Van Hier en Elders SPORTKRONIEK ZITDAGEN ALLERHANDE NIEUWS jwn brief aan de Becelaarsche far- cisten en andere maatjes van peri ls m-Hitler en diktator- Mussolini. Heeren Farcisten, Wanneer gij tot het volk gaat, dan et gij u doorgaan als vredesengels, ^-agers der vredesboodschap. Gij rêekt van vrede, gij predikt ver- er.ing en overeenkomst en... achter jen rug zijt gij de haatstokers, de j .varsdrijvers, de ruziemakers, de on- fcnigheidzaaiers. Achter het masker der vredespoli- ;:ek. onder het mombakkes van uw ;,iogezegd antimilitarisme, zaait gij erdeeldheid en haat onder ons vlaam- -che volk, en verdeeldheid in de ka tholieke rangen. Wij geven het grit toe -dat de Vla mingen tot over enkele jaren stief moederlijk behandeld werden, en dat er nog heel wat moet gedaan worden om de volledige gelijkheid in rechte en in feite tusschen de Vlamingen en de Walen te verwezenlijken. Maar dat ahes kan in geen een da^ gedaan wor den en... wanneer er wetsontwerpen neergelegd worden, die het vlaamsche rechtsherstel betrachten, dan stem men uw députés er tegen. Farcisten Uw députés stemden tegen de totale vervlaamsching der Geniscne Hooge- .chooltegen de vervlaamsching dei- besturen. Gij wenscht de oplossing der vlaam- ;che kwestie niet. Gij kunt die niet wenschen. Voor 11 moet de wonde voortbloedenom u toe te laten de zaak uit te haten voor uw hoogere doeleinden: langs den rug van i vlaamsche volk omhoogë kruipen en baas worden. Zaktivisten, zegt Hitler- Van Severen. Wat kan het vlaamsche volk ver wachten van u, Farcisten? Ge zijt al t'hoope maar een bende groote schreeuwers... en d'eene trekken om vooruit en d'andere willen achteruit. D'eene willen pruimen en d'andere vijgen! Wat wilt ge eigentlijk? Federalisme Groot - Nederland Voor 't Belgiekske niekske? Of wat? Ge 'n weet het zelf niet! Toch wel! Aan 't schoteltje geraken, niet waar? Vrede? Gij vecht onder elkander en ge kunt de menschen op uw eigen gemeente nog met geen vrede laten. Afbreken, kapotslaan, ruziemaken... daarin schiet gij den oppervogel Onder den dekmantel van uw anti militarisme hitst gij het volk op, im mer niet dezelfde drogreden: kanon nen, munitie, officieren, generaals. Anderen zet gij aan tot dienstwei gering bij 't leger en nog geen enkele brieschende leeuw van Becelare stelde de daad, wel ter kontrarie, onze far cisten zenden hun eigen zoon als vrij williger naar den armee om er 'nen officier van te maken... als 't maai besch... uitgevallen is. dan is 't toch onze schuld niet. Jammer ook voor de Becelaarsche antimilitaristen staan de leiders maar op '11 aardig bladje van binst den oorlog. Ja, ja, natuurlijk weg met al dat overdreven militair gedoe en die stomme bewapening. Maar gij, die den mond vol hebt over ontwapening en vrede, gij hebt er een bende stok- kemannen op gedresseerd 0111 op den nek te vallen van uw eigen vlaamsche volk. Uw Hitler-Claeys en Mussolini-Van Severen en hun volgelingen zijn een leger aan 't inrichten dat broeders van eenzelfde land en volk zal uitmoorden wanneer zij, de farcisten, de macht in handen krijgen. Dat heeten die vrien den van het vlaamsche volk: Vre- des-AktieWij heeten dat geweten- looze volksbedriegerij. Aan de farcisten V.O.S.-leiders van Bece:are moeten wij nog enkele onbe scheiden vraagskes stellen. Ten eer ste: Welk is het resultaat der gevoer de vredespropaganda met de 5u fr. uit de gemeentekas? Ten tweede: Is 't waar dat gansch de opperleiding van V.O.S. uit onge- loovigen bestaat? Ten derdeIs 't waar dat V. O. S. zijn rekeningen niet durft toonen? Daarmee zal 't zeker al gaan voor vandaag. Saluut, farcisten, tot later. Uw dienstwillige ANTIFARCIST. MENHEERE, Meuk ik wok e kee koeten van de vleesboend. De konkrencie is den dag van van- dage tog schriklik groot, ennee. Oeje peist dat ze 11e vleeschboend gingen niaken te Bezelare en dat er ol zién die der zaloes van zién. De die hén ne boend gemakt in e vleeshuis, ne boend van gerokt en ander vlees. De voorzitter is e gewichtige per- sonaaje en ie zei dat 't ging draaien, zeid'en alzooie sprikt hie ondervin- 'iinge, 't was ook daa dat ie zién ge rokt vlees haaldege, zeid'en alzoo. Moeiols en komeeren noemen die nen boend, de boend der panebroeks. daarom moen ze daarol weere ulder neuze insteken, ten gaat daar niemand scheef van en ten es nooit schoendre of texempel volgen van ouwen poepaa. Kn nog. ten hed da niemand gezien de vergaaringe begint maar als 't don- kfe is. Daarbie tis antreeliebre voor ol de ■eeuwen en leeuwinnekes... en tes er s ekoop en vele keuze, voor iedereen zién goeste. van gratemaagre toet papvet. Er zién wok nog primen. le Prime, nen panebroek2* prime, nen panebroek3e prime nog nen pa nebroek. Dag Menheere. TESUUT. Op Vrijdag 18 Maart verscheen de genaamde Dewulf, die reeds ach ter slot zit, voor de 2e Kamer van de Boe.straffelijke Rechtbank, beticht van een drietal diefstallen van rij wielen en van indringen zonder braak in de afhankelijkheid van een bewoond huis. Voor het V feit: diefstal van een rijwiel ten nadeele van Debooser, wcrdt Dewulf tot 3 maanden gevang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang veroordeeld. Dewulf had dit rijwiel eener waarde van 4 a 500 fr. aan de genaamde Desnoeck Elodie verkocht -oor 150 fr. Deze wordt wegens hee ling met aanneming van verzachten de omstandigheden tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang veroordeeld, voorwaardelijk gedurende 5 jaar. Voor het 2e feit: diefstal van een rijwiel ten nadeele van Vandamme Remy; dit rijwiel had eene waarde van 250 fr., wordt Dewulf tot 2 maanden gevang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang veroordeeld. Voor het 3e feit: indringen zonder braak in eene afhankelijkheid van be- voond huis, 15 dagen gevang en 182 fr. boe'.e of 8 dagen gevang. Voor he' V feit: diefstal van een •ijwiel ter waarde van 400 fr. ten adcele van Debuyssere, wordt De wulf tot 3 maanden gevang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang ver oordeeld. Meerh..., wiens trekhond niet reglementair gemuilband zijnde, eene voorbij'rekkende vrouw in laat been gebeten had, wordt tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang veroordeeld. Het slachtoffer, dat gedurende een vijf tiental dagen werkonbekwaam was geweest, had vergoeding ontvangen -an de maatschappij bij dewelke be lichte tegen ongevallen verzekerd was. Goem... Leon wordt wegens sla gen tot 182 fr. boete veroord., voor waardelijk gedurende 2 jaar. Aan de burgerlijke partij moet hij de ge vraagde frank en de kosten harer aanstelling betalen. Stael... Jules, vervolgd voor slagen wordt tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang veroordeeld. Voor waardelijk gedurende 3 jaar. Lan... Etienne, die bij eene ge- buurvrouw eene kleine hoeveelheid kolen gastolen had, wordt tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang veroordeeld. Del... Joseph vervolgd om oor logsbuit genomen te hebben, wordt voor de 2 feiten hem ten laste gelegd bot tweemaal 15 dagen gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang veroor deeld, voorwaardelijk gedurende 5 j. Vandenb..., vervolgd voor heeling, bekomt vrijspraak. Dr BRUTSAERT. Kamerlid, is sprekelijk voor iedereen: Te Poperinge, in zijn huis, 's mor gens, den Maandag en Vrijdag. Te leper, den ln en 3n Zaterdag dei maand van 9 tot 12 uur in den Ka tholieken Kring. Te Wervik. den 2e Zaterdag dei maand, van 9 tot 12 uur, in «Hei Kapitel UITVOER DER LANDBOUWVOORTBRENGSE- LEN NAAR FRANKRIJK Het Ministerie van Landbouw brengt ter kennis van de uitvoerders naar Frankrijk van de landbouw- voortbrengselen, waarvan de fran- sche Regeering den invoer heeft be perkt, dat de aanvragen om conti- genteeringsge'uigschriften voortaan moeten toekomen op den Dienst voor Landbcuwstatistiek en Landhuis houdkunde, 14, Kapellestraat, Brus sel, vóór den 1'" der maand, en niet meer vóór den 8eu, zooals tot nog toe het geval was. De verdeeling van de laatste schijf van het driemaandelijksch contin gent kan aldus gdaan worden vanaf het begin der maand, zoodat de uit voerders eene week meer hebben om hunne waren te verzenden. A propos van het strooibriefje: HIER DE WAARHEID Een gedeelte van de waarheid, aan gaande de gebeurtenissen, onlangs in het Vlaams Huisvoorgevallen, werd aan de bevolking van Wervik bekend gemaakt, bij middel van strooibriefjes, door de Hitlerianen, de scheurmakers, uitgegeven en rond- verspreid. 't Is dus van algeineene bekendheid dat het Syndikaat, gevestigd in 't Vlaams Huis, op 10 Maart laatstleden, buitengezet wierd, omdat het zich niet wilde onderwerpen aan de grillen van enkele der grootste aandeelhouders of aktionarissen Zou er thans eene diktatuur bestaan in dezen toe vlucht der zondaars, waar al dege nen destijds door de andere politieke partijen van Wervik verloochend en verstooten, immer met opene armen aanveerd wierden, en waar er zoo dikwijls misbruik gemaakt was van het woord vrijheid Een nieuw Syndikaat (hei zesde in getal) zal weldra het licht zien, en dan zal Wervik het schouwspel bele ven van eenen broederstrijd: Caïn tegen Abel, of het syndikaat der zuiverste onder de zuivere Vlaamsche Nationalisten, kampende tegen een syndikaat dat beweert uitsluitelijk sa mengesteld te zijn uit Vlaamsche Na tionalisten van echten stempel, 't Is onbetwistbaar eene zonderlinge ma nier om de belangen te verdedigen van de bewustearbeiders die bij de frontpartij aangesloten zijn. De liefelijke benamingen gericht tot de beheerders van 't Vlaams Huis, ontbreken hoegenaamd niet in boven gemeld strooibriefje; het luidt van: bedriegers uit de rotte partijpolitiek» «stemmenronselaars», tot zeifs: .verdrukkers van Vlaanderen»!!! Oeiwat moeten hunne ooren toeten Loontje komt om zijn boontje de leiders van de Werviksche Natio nalisten hebben slechts hetgeen zij verdienenHtmne politiek van den beginne af, is geweestafbreken, schimpen, lastertaal gebruiken, het geweld aanraden. Hunne instelling kon niet lange rechte blijven, omdat zij op valsche princiepen gebouwd was, en omdat er haat en nijd in 't herte van de navolgelingen geduwd wierd, in plaats van naastenliefde en verdraagzaamheid erin te zaaien!... De geldschietende boeren en han delaars van Becelaere en Gheluwe, die tegenwoordig het hooge woord willen voeren in 't Vlaams Huis van Wervik moeten voorzeker spijtig zijn, hunne schoone belgas in dat boeltje ge stoken te hebben. De Hitlerianen drukken den weiisch uit, de lijst eens te zien verschijnen van de aktiona rissen van 't Vlaams Huis, met het getal akties die ieder bezit'k Geloof dat zulks de menschen van Wervik zeer zou aanbelangen, want, benevens Petrus, de rijke boer van Becelaere, die, om zijn gedacht te doen naar men zegt, meer dan 150.000 franken onderschreven en uitbetaald heeft, zijn er ongetwijfeld nog sommige perso nen, die groene zouden lachen, bij net bekendmaken van deze lijst. O ja! «Düren ist eine schone stadt», maar zij is, ongelukkiglijk voor de Vlaamsche Nationalisten, nogal verre van hier. JIM. YPER. Bij de bouwwerkers. Dit jaar was de feestviering van den H. Jozef, door de bouwwerkers, bitter kaal. Wel was de Heilige Mis ter eere van den ouden en beminden patroon, in St Jacobskerk wel bijgewoond, doch de vreugde was er niet. Immers iet mag gezegd dat door de alge- meene krisis, 80 per honderd der tim merlieden zonder werk zijn, en zoo kwam het dat we geen stoet zagen gelijk in vroegere jaren en dat we 's avonds geen blijgeestige groepjes door de straten zagen kuieren. Het veder wilde wel mee maar het werk niet. WERVIK-CRUYSEECKE. Inha- 'ing van Eerweerde Heer Vercruysse. 't Is op Paschen-Maandag dat de nieuwe parochie van het Heilig Hert haren eersten Herder, de Eerweerde Heer Vercruysse, plechtig inhaalt. Iedereen doet zijn beste, en brengt et zijne mede 0111 de feestelijkheden op te luisteren. De stoet belooft prach- :ig te zijnmen spreekt reeds van een iental wagens en van verschillige schoone groepen. WERVIK-KOMEN-CRUYSEECKE. Feest, inhuldiging vaandel N.S.B. Op Zondag 8 Mei aanstaande, zal de pas gestichte afdeeling Oud-Strij ders N.S. B., die 35 leden telt, plech- tiglijk haar vaandel doen wijden, en inhuldigen. Feestelijkheden worden op touw gezet en beloven wel te zullen gèlukken. MEESSEN. Mislukte inbraak. Dieven hebben 's nachts gepoogd den winkel te plunderen van M. Omer I,e- comte. Een der rekels was langs het keldervenster. Kerkstraat, in den kel der gedrongen en poogde de keuken deur te openen, doch maakte gerucht en wekte de bewoners, die opstonden en een venster der verdieping open den. In de straat zagen zij een man op den loer staan en toen begonnen zij te roepen. De kerel in de straat hielp zijn kameraad uit den kelder en eer de huurlieden waren toege sneld, hadden de twee rekels de plaat gepoetst. De schelmen hebben eenige voorwerpen achtergelaten, welke de policie misschien pp hun spoor zullen helpen. WATOU. Baldadigheid. Ter wijl het gezin D. naar een voetbal match in de gemeente was gaan zien, zijn tot nu toe onbekenden in hun huis binnengedrongen en hebben er verscheidenen kleedingstukken met messteken beschadigd. KOMEN. Botsing. De 37-ja- rige fabriekwerkster Marie Loonis, kwam Maandag per velo huiswaarts gereden, toen zij op zeker oogenblik aangereden werd door een motorijder die haar tengevolge van eene haag niet - had kunnen bemerken. Na de eerste zorgen werd het slachtoffer naar het gasthuis overgebracht. GHELUVELT. Voet gebroken. -- Eenige kinderen waren aan het •pe'en op den koer van de hof stede van Ingelbeen Jozef, toen de landbouwster op zeker oogenblik een pijnlijk geschreeuw waarnam. Zij kwam zien en stelde vast dat haar zoontje Romain ten gronde lag met gebroken voet. Het slachtoffer werd ter verpleging naar eene kliniek over gevoerd. KEMMEL. Vlaamsche Kermis. 't Zijn drukke dagen geweest voor allen die aan het welgelukken van deze Missie dagen hebben meêgewrocht. Van alles bij brengen. schikken, propaganda maken, wakker schudden, i», een rond Kemmel de feeste uitbazuinen. En wij mogen het bekennen, 't is wel gedaan! Op Hoogdag, in den namiddag, ten 2 uur. zal stoetsgewijze, met muziek, en door het Komiteit opgeleid de Vlaamsche Kermis plechtig ingezet worden door Eerweerde Pater Depuydt. Menschen van Kemmel 't is Kermis nu Zondag en Maandag! De vlaggen uit! Familie en '.Tienden gevraagd! En allen naar de meisjesschool! En 's avonds: Café-concert! Niemand zal ten achteren blijven om deel te hebben aan die vlaamsche leute bij milde bijdrage aa: het edel missie werk. Lente. Eindelinge... de wind is gekeerd... 't Begint te botten, te groenen en !e schieten... op en rond den berg, in alle hagen en tronken Is het een zot en wild gepiep, gefluit en geschuifel! Hoort die zotte rvarte -el drinkt" het uit en tap' er nieuw! en die tallooze uit- gewinterde spreeuwen! op alle daken, in en op de schouwen, kwettelen zij hun len telied En 't volk zal er komen! 't Geweste herleeft! Naar Kemmel is de vaart! VLAMERTINGE. Proeven. Vrij dag aanstaande om 7 ure 's avonds, na Zonsondergang zullen proeven gedaan worden om het cadran van de horloge op de kerktoren magnetisch door nachtstra- len te verlichten. Verschillige overheden van Leuven zullen de proefneming bijwo nen alsook afgevaardigden van voorname horlogiefabrieker. uit den vreemde. Deze proeven werden eeds met vrucht aange legd in Lapcnië waar ni. vele kerkuur- werken 's nachts verlicht worden. Vlamertinge ware dus in België een van d'eerste parochiën waar deze nieuwigheid zou ingebracht worden tot groot nut der inwoners. VEURNE. Bond der Groote Gezin nen. De gewestelijke Afdeeling van Veurne-Ambacht, bevattende 30 gemeen ten, zal het tienjarig b staan van den Nationale Bond vieren, op Zondag 3 April. Te 11 uur, studie vergadering ln de Stadsschouwburg. Te 12 uur, vrienden maal. Te 2.30 uur, algemeene vergade ring ln de Germanazaal Verschillende sprekers zullen het woord voeren, o. a. over de Moederhulde; veralgemeening der gezinsvergoeding, enz.; Huldebetoon aan de stichters en voormannen. RONSE. Bloedig drama. Vrouw Julienne Riegard, die gescheiden leefde van haar man en met ec:. anderen kerel betrekkingen had, werd door dezen neer geschoten. Dagelijksche staaltjes van de gevol gen van een slecht gedrag. ANTWERPEN. Gruwelijke moord. Zeker Benoist Jos., 58 jaar woonde hier samen in een bar met de 28 jarige Ger- maine Heger Het valsch gezin leefde niet lang in vrede en sedert 13 dezer was Benoit verdwenen De vrouw verklaarde dat hij naar Parijs vertrokken was. Bij onderzoek echter werd zijn lijk gevon den. begraven in den kelder. Bij die akelige ontdekking bekende de heks hem met een hamer te hebben doodgeslagen wijl hij een vat aanstak. OOSTENDE. De H. Franck broeder van den H. Goeverneur van de Nationale Bank, verongelukt. De h. Frans Franck, broeder van den h. Goeverneur van de Nationale Bank, was Woensdag namiddag achteruit, maar viel ongelukkig achterover met zijn kleinkinderen op den zeedijk, en wilde op zeker oogenblik een foto an hen nemen. Daartoe ging hij enkele stappen langs de helling van den dijk. Niettegen staande de beste zorgen is de h Franck korts nadien aan een schedelbreuk over leden. MARCHIENNE-AD -PONT. Vrouw vermoord. Donderdag werd de 28 jarige vrouw Goossens Maria doodgeschoten door Van Maldeghem P.aymond met wie ze een tijd inwoonde. Samen waren ze onlangs uit Lier vertrokken waar de vrouw haar gezin gelaten had. Wangedrag eindigt gewoonlijk slecht. ALVERINGEM. Erg verkeersongeval. De wielrijder Desière, uit Forthem, kwam langs de groote macadambaan ge reden, teen, gekomen op den wijk Nieu we Herberg hij er in botsing kwam met de auto van M. De Meyer. De wielrijder werd bewusteloos opgenomen met eene gapende wonde aan den rechter slaap. Na de eerste geneeskundige zorgen, werd hij per auto naar eene kliniek overgebracht. Zijn toestand is bedenkelijk. (■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■ailKMie NONKEL JAN DITGENOODIGD NAAR TODLODSE Door den Franschen Radio-Omroep van Toulouse, werd Nonkel Jan uitge- noodigd. om op Dinsdag 29 Maart, van 17 tot 18 uur, een kinderuurtje te komen geven voor de luisteraars van den fran schen zender. Nonkel Jan zal er spreken over het schoon land van Vlaanderen! Hij zal reu- zekens laten dansen, de beiaarden doen spelen. de klokken laten klepelen; kortom, heel de wijde weelde van ons sprookjes- en kabouterland ten blake leg gen. en zeggen hoe groote reuzen daar zullen uit groeien! Dien avond emmen we allemaal af cp Toulouse. WEEKEINDKAARTEN De Paaschmandag wordt gelijkgesteld met de Zondagen voor het bekomen en benuttigen van de biljetten heen en terug voor het einde der weck. zoogenaamde Weekeindkaarten die afgeleverd wor den men 25 vermindering op de nor male prijzen der tarieven Die biljetten kunnen benuttigt worden als volgt: de heenreis op Zaterdag 26, Zondag 27 en Maandag 28 Maart heel den dag; bij de terugreis, op Zondag 27, Maandag 28 en Dinsdag 29 Maart heel den dag. Bij het aanvragen van him biljet ge ven de reizigers uitdrukkelijk op, dat het weekeindkaarten geldt. T'rEE GROOTE FOOTBALL-MATCHEN IN BELGIE Belgie-N ederland Zondag laatst behaalde Nederland de tweede overwinning op belgischen bodem sedert den oorlog. En ja, ze ker een klankvolle overwinning: 4-1! Me dunkt dat de score zinrijk ge noeg is opdat er geen uitleg zou ge zocht worden in onkans. Er weze nochtans ter ontlasting van onze ploeg aangestipt dat we met twee in vallers speeldenHerremans en Bas tin. I v De gewettigde onthouding van Hoydonckx en Van den Eynde mógen we zeker als een der belangrijkste factoren van die nederlaag onzer kleuren aanwijzen. Hoydonckx is se dert langen tijd de uitstekende back die in iedere match de gevaarlijkste en meest criiieche toestanden weet op te lossen. Met Nouwens vormt hij sedert zoo lang de achterhoede dat we ons schier geen internationale ploeg konden inbeelden zonder hem op zijn plaats te weten. Gemakkelijk verstaanbaar is het dan dat de noch tans heel goede back Nouwens zijn taak niet met veel brio kon afwer ken: zijne gewone medespeler, met dewelke hij in de beste verstandhou ding speelt, viel hem tekort. Bastin die voor een vijftal jaren de beste buitenspeler van het land was, is nu wat verouderd en degenen die hem in de laatste tij den hebben zien spelen zullen het daarover eens zijn, wat te afgerond om nog veel snelheid te bezitten! Men herkent neg wel in hem den fijnen speler die uit de minste fout van zijn tegen strever weet nut te trekken, maar toch moet men bekennen dat de ja ren hun stempel hebben op hem ge drukt. Jammer is het heel zeker dat we Van den Eynde niet te zien kre gen, want bemerkt het goed, in de matchen die hij als buitenspeler le vert, is het zeldzaam dat Hij Wiet in eigen persoon een doel teekept. Ale sportkronijkers gaan over een beschouwing akkoordwelken man zouden wij als den besten van onze ploeg aanduiden? Niet één heeft een buitengewone prestatie geleverd, er was geen samenspel, geen verstand houding. Droevige uitslag zeker, want na de behaalde overwinning in Amster dam zien we onze mannen in eigen land het onderspit delven voor den zelfden tegenstrever. i fl Belgie-Frank -ijk (militair) Gelukkig is de slechte indruk ver oorzaakt door de nederlaag vim de nationale ploeg voor Nederland, wat verzacht door de mooie overwinning in extremis behaald döör de Jass op de Poilus Dien uitslag mochten we verhoo- pen, doch niet met te groot betrou wen, ingezien de overwinning be haald in Engeland op de soldaten van King George. Heei nipte overwinning zeker, maar toch, naar de verslagen dei- nieuwsbladen, verdiend. We moes ten 43 minuten wachten in den twee den time om den winninggoal ,e zien aanteekenen Met die overwinning behaalt de belgische militaire ploeg de eerste plaats in de Drieho;kwedstrijd voor Frankrijk en Engeland. Iedere ploeg heeft respectievelijk op 2 geleverde matchjn behaald: 4 punten, 2 en 0. J. B.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1932 | | pagina 3