DE ROODE PILLEN Fe^inana yjaierdisy-Riem UIT WERVIK FOOTBALL Bouwmaterialen Rechterlijke Kroniek ELVERDINGHE Bedevaart naar Lourdes HULDE EN EERHERSTEL HEILIG HERT VAN JESUS" HEILIGE PASTOR VAN ARS GROOTSCKE FEESTSTOET KROOSTRIJKE GEZINNEN STERFGEVALLEN BURGERSTAND VAN MARKTPRIJZEN Bouwstoffen en Kolen VINS EN CROS VAN DEN B00GAER0E E. OUSTRIC C° EN HOE RIJMT MEN DAT TE SAAM Vooreerst, een bestuurder van Xa tionale Vlaamsche Wachters, die de overgroote meerderheid van zijne me ieburgers als bastaards aanziet, die meent dat hij alleen en zijne kliek de overtuigde, fiere, zuivere Vlamingen zijn door Onzen Lieven Heer in de Leiestreek gezonden als Ridders van Je goede zaak, maar die toelaat dat er op het handelshuis welke hij be woont. een opschrift in het Engelsch geplaatst wordt, 't En lijdt hoege naamd geen twijfel: «Liever Engelsch dan Fransch», terwijl de Vlaamsche tale heel waarschijnlijk niet chic genoeg is voor zulk een voornaam huis dat zich eerbiedigtIs het op deze manier dat hij zijn Vlaanisch- wezen verstaat Op het voorplan The Luxor shoe for ever! Hip! Hip! Hip! Hurrah! en op het achterplan: De Xationale Vlaamsche Wacht, and Company! Alzoo dus rijmt hij dat te saam Daarnevens, een Voorzitter van een Vlaamsch Nationalistisch Vennoot schap, oef eigenaar van een prach tig handelshuis, waar hij reklaam doet, 't is redelijk, 't is menschelijk, en de goede faam van zijne kópwaren laat verkondigen in het Vlaamsch, alsook... in het Fransch. In een wel ingelicht weekblad van het Westland durft men dan bevestigen dat Wervik een franskiljonsche burcht is. Zoudt ge niet erbij omverre vallen? Bah ja! laat het maar dreunen in alle hoeken, ten allen kante, overalBelgie ka pot», doch intusschentijd zijn de schoone belgas immer, met open ar men, gretig aanveerd, op voorwaarde dat zij goed en deugdelijk klinken, en 't is gelijk van waar zij komen: uit de tasch van eenen Vlaming, van eêuen Waal, of zelfs van eenen frans kiljon. Alzoo rijmt de Voorzitter dat te saam, ook op zijne manier. Et les ciseaux d'or ne sont pas morts Eindelijk, een Vlaamsch Huis, des tijds beroemd door zijne anti-belgi- sche aanvallen, dat heden ten dage, niet alleenlijk zich vergenoegt Bel- gikabier te tappen, ten einde het boeltje te doen draaien, maar, daar- en boven nog een reklaambord aan zijnen voorgevel heeft laten hangen om deze vaderlandsche merk op te hemelen, en den voorbijgangers aan te bevelen. Wie zal. ooit raden hoe veel Belgische franken huurprijs er jaarlijks uitgekeerd wordt voor bo vengemeld uithangbord 't Luidt van: «Weg met Belgie» voor de onbewuste snaken in de net ten te vangen en vanLeve het Belgika-bier voor de geldkas te vullen Alzoo rijmen zij dat te saam, deze Vlaamsche leeuwkens uit een stuk Zeg eens, langs welken kant bevin den zich de komedianten? JIM. i Van... Cyriel, die ongeval ver oorzaakt had wordt veroordeeld om aan zijn slachtoffer, ten titel van schadevergoeding. de som van 16.798 fr. 70 te betalen. De rechtbank be paalt op 3 maanden dan lijfsdwang en geeft akte van het voorbehoud dat voor wat gaangaat de toekomst, ge maakt wierd. Ver... Marie, wordt wegens be- leedigingen tot 70 fr. boete of 2 da gen gevang veroordeeld. Ferl... Fe- licie wegens eerroof, met aanneming van verzachtends omstandigheden tot 140 fr. boete of 3 dagen, voorwaar delijk gedurende 1 jaar voor beide betichten. Zij worden veroordeeld om solidairlijk ten titel van schade vergoeding de som van 1 fr. aan de burgerlijke partij te betalen. Dier... Henri en Lan... Henri, twee buitzoekers, worden veroor deeld, de le, wegens slagen en weer stand, tot 2 maanden gevang; om niet in bezit te zijn zijner eenzelvig- heidskaart tot 35 fr. boete of 1 dag gevang; de beide betichten wegens bedreiging, ieder tot 15 dagen gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang; beide ook wegens beleedigingen, ieder tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang. Voorwaardelijk voor de twee betich ten, gedurende 1 jaar voor de politie- straf en gedurende 5 jaar voor de an dere straf. Bond... Emiel en Bar... Tlieo- fiel, ook twee jonge buitzoekers, wor den wegens dit feit tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang veroordeeld, voor beschadiging aan bezaaide landen, 70 fr. boete of 2 dagen, voor beleediging insgelijks 70 fr. boete of 2 dagen ge vang. Voorwaardelijk voor beide be tichten gedurende 5 jaar en 1 jaar, volgens de -straf. Desm... Marcel en zijne vrouw, alsook zijn gebuur, Verv... en zijne vrouw, worden vervolgd voor slagen, j Desm... en vrouw Verv... worden ieder tot 175 fr. boete of 3 dagen gevang veroordeeld, voorwaardelijk gedurende 1 jaar. De twee andere be tichten bekomen vrijspraak. PRIESTERWIJDINGEN in de Hoofdkerk van Brugge door Z. Exc. Mgr. Lamiroy op Zaterdag 21 Mei 1932. Priesters: EE. HH. A. Allegaert, Moen; K. Berquin, Nieuwpoort; M. Bommerez, Roeselare; Joz. D'Halluin, Hulste; H. D'Hondt, Gistel: E. Evrard, Brugge; E. Lemahieu, Gullegem; G. Pypaert, Moes- kroen; Joz. Rathé, Diksmuide; Fr. Thiers, Pittem; Joz. Vandaele, Oostende; A. Van Houtryve, Brugge; G. Wyseur, Lauwe. Diakens: EE. HH. A. Brys, Moen; W. Coucke, Oostkamp: A. De Mey, Rumbe- ke; O. Dewulf, Aartrijke; H. Forrez, West- roozebeke; J. Fruytier, Waarmaarde; S. Hanssens, Gullegem; M. Hardeman, Westouter; G. Laga, Gullegem; K. Mar tens, Meenen; J. Nyst, St Michiels; F. Vanden Abeele, Veurne; L. Verkinderen, Meulebeke. Subdiakens: EE. HH. F. Baekelandt, Gullegem; R. Baes, Brugge; J. Desmet, Sint-Eloois-Vijve; J. Goethals, Beveren (Roes.); A. Houvenaghel, Westvleteren; Parret, Izegem; C. Pringiers, Kortrijk; C. Tuysschaever, Dentergem; Joa. Van- denberghe, Meenen; M. Vandeputte, Moorslede; R. Vande Wynckel, Loo; C. Van Haverbeke, Izegem; J. Van Steen- kiste, Lendelede. Zondag 5 Juni zal IE. H. Alphonse Buvse ingehuldigd worden als Pastoor der parochie. Om 3 uur namiddag zal een stoet, bestaande uit de gilden en bonden der gemeente, vertrekken aan de Melkerij in de volgende orde; 1. Mannen te peerde2. Velos; 3. Mu ziek Ste Cecilia 4. St Sebastiaans- gilde5. Vlaamschen Bond; 6. Oud- Strijdershond V.O.S.7. Chr. Werk lieden; 8. Boerenbond; 9. Boerinnen- bond; 10. Bond der Kroostrijke Ge zinnen; 11. Knechtenschool12. Pro cessie gevolgd van E. H. Pastoor en Overheid. OOSTENDE H. H. Petrus- en Pauluskerk Gepasteurizeerde Joghourt HOLLANDIA de beste der Joghourts (niet verwarren met de gesterilizeerde Joghourts) Eenige dépot te YPER: Mej. R. D'hont, 6, Statiestraat. ASSISENHOF VAN WEST -VLAANDEREN Xationale Belgische Lentebedevaart vau 10 tot 18 Juni. Negen Rechtstreeksche Treinen. ertrek uit al de bijzonderste Staties van het land. Inlichtingen en inschrijvingenMid denbureel, Yesaliusstraat, 2. Leuven ■i bij M. Joseph Liebaert. Busschaert- Hraat, 51, Moeskroen. Abonneert U op HET YPERSCHE VOLK ROL DER ZAKEN Rol der zaken te vonnissen door het Assisenhof van West-Vlaanderen, te Brug ge, gedurende den tweeden zittijd, eerste reeks, onder het voorzitterschap van den heer Lagae, raadsheer bij het Beroepshof te Gent: Maandag 23 en Dinsd ig 24 MeiDe Dsuckela-ere Basiel, werkman, wonende te Ichtegem, verdacht van erge feiten te Armentiers, Frankrijk, den 20 Juli 1931. Woensdag 25, Donderdag 26 en Vrijdag 27 Mei: Royon Gustaaf, handelaar te Oostende, 34 jaar, en Vanden Broucke Fetrus-Joseph, landwerkman, 75 jaar, gehuisvest te Breedene, verdacht van erge feiten te Breedene. Zaterdag 28 Mei: Dumoulein Cyriel, 54 jaar, landwerkman te Ploegsteert, thans aangehouden, ver dacht van het vuur te hebben gestoken, 's nachts, aan afhankelijkheden van het huis bewoond door Devroede Oscar, land bouwer te Ploegsteert. Maandag 30 en Dinsdag 31 Mei en Woensdag 1 Juni: De- pauw Julien, 22 jaar, werkman te Moes kroen, en Verstraete Joseph, werkman te Moeskroen (stiefvader van het slachtof fer), verdacht van erge feiten te Moes kroen en in Frankrijk in 1931. Donder dag 2, Vrijdag 3 en Zaterdag 4 Juni: De Blieck Alfons, werkman te Assebroek den 9 November 1931. Maandag werd vcor de Assisen van" West-Vlaanderen, te Brugge, de zaak op geroepen ten laste van Basiel De Beucke- laere, wonende te Ichtfegem, verdacht van erge feiten te Armentiers (Fransch-Noor- den). De Beuckelaere is vrijgesproken. Het Assisenhof te Brugge heeft Woens dag en Donderdag de zaak verhandeld ten laste van Royon Gustaaf en Vanden Brou cke Pierre, beiden beschuldigd van erge feiten. Het Hof heeft Royon Gustaaf ver oordeeld tot zeven jaar opsluiting met be- rooving zijner burgerlijke rechten; Van den Broucke Pierre werd vrijgesproken. HET KRL'ISTEEKEN VAN KONING ALBERT Aux Ecoutes weet te vertellen dat, bij de begrafenis van president Doumer. cardinaal Verdier, na Mevr. Doumer en hare dochters te hebben ontvangen, neder daalde tot op het voetpad vóór de Notre Dame, ter ontvangst van President Le brun, die neerboog voor den Prins der Kerk. Daarna trad de cardinaal toe op Ko ning Albert, die zijn kepi afnam, het kruisteeken maakte en op zijne beurt neerboog. De cardinaal hield den blik gevestigd op den vorst, wiens rechterarm nog even in de hocgte was voor 't maken van het kruisteeken: en van de bisschoppelijke lippen viel nauw hoorbaar dit ééne woord Merci! Diep boog weer de Koning, drukte zijn kepi tegen de borst en achter President Lebrun u-ad hij. gevolgd door den prins van Wallis, dc kerk binnen. ZONDAG 5 Jl'NT 1932 aan het in vereeniging met den Aan alle Christenen en in "t bizonder aan de IJveraars en Leden der H. Hert bonden wordt bericht, dat op 5 Juni a. s. te Oostende een reeks plechtigheden zul len plaats grijpen, die een grootsche hulde moeten worden en een treffende betui ging van eereboet aan het H. Hert van Jesus. Te 7 uur H. Mis met algemeene Com munie van EERHERSTEL: onder de Mis sermoen. Te 10 uur Plechtige Hoogmis in open lucht op de S. S. Pieters- en Paulusplein, Pontificale assistentie van Z. H. Exc. Mgr Lamiroy, Bisschop van Brugge. Te 11.30 uur gelezen H. Mis met ser moen. Te 15.30 uur Pontificaal Lof door Z. H. Exc. Mgr Lamiroy. Onmiddellijk na het Lof, processie met het Allerheiligste Sacrament. Aan dezen ommegang door de straten der stad zul len deelnemen: Z. H. Exc. Mgr Lamiroy, Bisschop van Brugge; Z. H. Exc. Mgr Cholet, Aartsbisr hop van Kamerijk; Z. H. Exc. Mgr Jansoone, Wijbisschop van Rijsel. Deze huldedag wordt onder de be scherming gesteld van, en geschiedt in vereeniging met den H. Pastor van Ars. die zooveel zielen tot Jesus heeft ge bracht en teruggebracht. De sermoenen zullen gepredikt worden door Z. E. Pater De Clippele, van 't Se- kretariaat der H. Hertbonden Het is de wenseh van Z. II. Exc. Mgr den Bisschop dat talrijke Priesters en Leden der Hei lige Hertbonden, uit alle streken van West-Vlaanderen op 5 Juni naar Oost ende zouden komen, om deel te nemen aan de indrukwekkende processie. Zoo zal die dag een machtige gods dienstige betooging worden en een zege dag voor onzen Liefdekoning. J. DESMET, Pastor-Deken. De geloovigen die begeeren bij te dra gen tot dit eerebetoon kunnen hun pen ning laten geworden aan Z. E. H. Deken van Oostende, istcheckrekening 114888. ROESELARE OP VRIJDAG 3 JUNI Roeselare zal zijn toewijding aan het H. Hart voor de zevende maal herdenken, Vrijdag aanstaande 3 Juni, zijnde de feest dag van het H. Hart, die volgens de beslis sing van den gemeenteraad op 17 Mei 1926 een stedelijke feestdag geworden is. Te dier gelegenheid al 's namiddags na het Lof de heerlijke processie uitgaan die elk jaar de bewondering verwekt van al de toeschouwers, én door het groot getal en de ingetogenheid der twee duizend deel nemers, én door de frischheid en rijkdom der kostumen en de heerlijkheid der groe pen. Gansch de ring van het Kerkelijk jaar, van den Advent tot Sinksen, wordt erin voorgesteld om Jezus' liefde voor 't menschdom aanschouwelijk te maken; en als slot der processie worden de gevoelens van wederliefde tot Jezus van wege de stad Roeselare vertolkt door het verbeel den der toewijding van de stad aan het H. Hart. Er valt op te merken dat in t voordeel der vreemdelingen die zoo talrijk naar Roeselare komen, op algemeene aandraag, de processie van twee uren vervroegd is; zij zal uitgaan aanstonds na het Lof dat te 4 uur plaats grijpen, zoo dat de laatste zegen van het H Sacrament op de markt rond 6 uur zal geschieden. Overjaar, dank ook het prachtig weder, waren er duizenden vreemdelingen in stad; dit jaar zal het getal nog merkelijk aan groeien. iiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiui ZOMERFEESTEN 1. Algemeen Zomercongres te Ant werpen op 12 Juni 1932. met inwijding van het vaandel van de gewestelijke afdeeling Antwerpen. Het volledig programma zal door de pers medegedeeld worden. Lunch 15 00 fr. Op tijd inschrijven. Op initiatief van den Bond Hoogstade worden schikkingen genomen voor de reis per autobus. Hoe meer reizigers hoe beterkoop. Inlichtingen bij de H.H. Do- chy en Senesael te Hoogstade. 2. 5 Juni te Aartrijke Gewest Tor hout) 3. 5 Juni te Westmeerbeek (Gewest Turnhout). 4. 26 Juni te Waregem (Gewest Kortrijk). 5. 26 Juni te Halle (Gewest Brussel). 6. 3 Juli te Lauwe (Gewest Kortrijk). 7. 17 Juli te Hulste (Gewest Kortrijk). 8. 14 Augustus te Houtem-Komen. 9. 28 Augustus te leper, Provinciaal Kongres. De leden worden verzocht zoo veel mo gelijk deze feestelijkheden bij te wonen. Roode Beivels-West-Duitschland 0-5 Nogmaals mogen de Roode Dui vels een nederlaag boeken, en, ja ze- ker. een verpletterende. De score 'spreekt van zelf, onnoodig zich illu sies te maken. Maar wat erger is, we moeten aan nemen dat de overwinning der Duit- schers heel en al verdiend is geweest, de feiten zijn daar ter bevestiging. Onze vertegenwoordigers werden overwonnen in tactiek, in snelheid en bizonder in samenspel. Niets pleit ter hunner verrechtvaardiging, de plosg lad geen groote wijzigingen ondergaan, de spelers traden op eigen veld, voor eigen publiek op, en de lei ding van scheidsrechter Moonsel was goed. Waarin moet dan de oorzaak van dit gemis aan samenspel gezocht wor den? In de ploeg zelf kunnen we bij na geen uitleg vinden, tenzij mis schien hierin dat het aantsekenen van het 1" doel na 5 minuten spel als uitwerksel had onze spelers te ont moedigen. Men zou beter de oorzaak zoeken in het eigen spel der Duitschers. Van in den beginne vertoonden ze een Loogstaande techniek zooals we er zelden te zien kregen. De minste fou ten der tegenstrevers wisten ze te ge bruiken om er aanstonds nut uit te trekken. Hun doel was klaarblijke lijk, aangezien ze weldra hun supe rioriteit bewust waren, het spel der onzen zoo min effectief mogelijk te maken, door alle samenhang te bre ken, om heel en al meester te worden op het veld en dan de vrije hand te hebben. Een beoordeeling geven van iedere lijn of van de spelers in het bizonder ware heel moeilijk, we mogen enkel zeggen dat de achterhoede eenige goe de tusschenkomsten deed. Wat niet belet dat we als slotbeschouwing moe ten aangeven dat de onzen waarlijk niet bestonden nevens hun tegenstre vers. Laten we beter hopen voor de toekomst. Voorspel: Belgische Hoogstudenten-Nederland- sche Hoogstudenten 2-h Deze nederlaag was enkel een voor smaakje van deze welke de Roode Duivsls ondergingen. Nochtans mo gen we ons verheugen dat we eenige brokken mooi spel van de Belgen te zien kregen. D- overwinning der Ne derlanders was verdiend, all'oewel de score ietwat gevleid schijnt. Een enkel doel voorsprong had beter het uiizicht van de partij weergegeven. J. B. f E. H. VINCENT LEFERE, pastoor te Rollegem-Kapelle, is Maandag aldaar overleden in den ouderdom van 70 jaar. Over een 30-tal jaren was hij leeraar aan 't College te Poperinge waar hij een 15-tal jaren verbleef. Hij was geboren dichter en schreef over eenige maanden het heerlijk boek Onze Lieve Vrouw dat eene verzameling is van keurige ge dichten, gewijd aan de Moeder-Maagd. In De Poperingenaar verschenen onlangs nog eene reeks gedichten van Z. E. H. Lefere. Hij is Zaterdag laatst. 28 dezer, te Rollegem begraven. We vragen aan al zijne Oud-Studen ten en aan al onze geachte Lezers een kort gebed tot zijne ziellafenis. E. H. Sl'FFYS, pastoor van Sercus. nabij Hazebrouck 1 Fransch-Noorden is. Donderdag schielijk in den kansel over leden, terwijl hij een sermoen hield. f E. H. DECHIÉVRE, onderpastoor te Adinkerke. is overleden den 18 Mei, in den ouderdom van 56 jaar. IEPER, van 19 tot 25 Mei 1932. Geboorten. Degroote Godelieve. Dik- kebuschsteenweg. Fox Majorie, A. B. C.-straat. Ver Eecke Rolande, Sint Jacobsstraat. Stuyck Gerard, Kauwe- kynstraat. Ooghe Joseph, Recolletten- poort. Verhaege Jacques. Arsenaal straat. Vansevenant Achllle, Marschalk Frenchlaan. Deprez Carlos, Zonnebe- kesteenweg. Overlijdens. Demeersseman Regina, 89 j., z. b.. wed. Camerlynck Augustus, Veurnesteenweg. Kino Maria, 24 j., z. b., ongeh., Poperingesteenweg. Haus- py Eugenius, 61 j., z. b., ongeh., Rijssel- straat. Fox Majorie, 2 d., A. B. C.- straat. Vandelanote Maria, 65 j., z. b., echtg. Bollengier Cyrille, Wenninckstraat. Duprez Gustavus, 73 j., z. b., wed. De- zitter Julia, Rijsselstraat. Deryckere Esperance, 34 j., z. b„ ongeh.. Poperinge steenweg. Huwelijken. Philippe Isidore, z. b. en Beun Maria-Ludovica, herbergierster, b. te leper. Sweertvaegher Albertus, pasteibakker en Laleeuwe Marguerite, winkeljuffer, b. te leper. POPERINGE, van 19 tot 26 Mei 1932. Geboorten. 194. Struye Lucienne, d. v. Lucien en Clays Agnès. Veurnestr. 30. 195. Lermyte Roger, z. v. Camille en Meersseman Celina, Woestensteenweg. 196. Vercruysse Pierre, z. v. Remi en Ro- beir Zoë, Ieperstraat, 94. 197. Dezeure Simone, d. v. Daniel en Keirsebilck Mal- vina, Zuidschote. 198. Caveel Maria, d. v. Leo en Veniere Alice, Proven. 199. Dehouck Suzanne, d. v. Marcel en Qua- ghebeur Maria, Abeelesteenweg, 51. 200. Boeyaert Raymond, z v. Henri en Debae- ne Marie-Marguerite. Boeschepesteenweg. 26. 201. Hillewaere Hugo, z. v. Remi en Thoor Godelieve. leper. 202. Vande- voorde Lena. d. v. Lucien en Dave Yvon ne. Ieperstraat. 203. Derycke Roger, z. v. Joseph en Dedrie Rachel, Gijverink- hove. 204. Verhaeghe Albert, z. v. Achille en Top Helena. Koeistraat, 25. Overlijdens. 103. Raekelboom Octa- vie. 76 j., echtg. Uzeel Carolus, Iepersteen weg. 110. 105. Vandelanotte Marie-Loui- se. 65 j.. echtg Bollengier Cyrillus, over leden te leper op 22-5-1932. 106. De- quidt Emerencia. 75 j., wed. Huys Henricus, Ieperstraat. H. Hartgesticht. 107. Logie Louise. 64 j.. echtg. Devos Amand, Abee lesteenweg, 31. Huwelijk. Vancayzeele Hector, land bouwer en Depoers Agues, z. b., b. v. Poperinge. Huwelijksbeloften. 55. Van Wassen- hove Georges, Apotheker van Roeseare en De Cat Anna-Marie, Apotheker v. Po peringe. 56. Kesteman Nestor, werkman en Lleber: Agnes, z. b., b. v. 57. Moncarey Arseen, koopman en Maerten Maria. z. b., b. v. Pop. 58. Vanspranghe Etienne, timmerman en Chaerle Gode lieve. z. b., b. v,- Poperinge. leper, 21 Mei. Tarwe 80-85; klaver zaad 1600-1700; rogge 80-82; haver 90-95; brouwersgerst 90; voedergerst 75-80; erw ten 100; paardeboonen 95-100; aardappe len 45-50; boter 16-17; eieren 0.33-0.34; biggen 100-140 en 4.50-5.00 den kilo; hooi 37-42; ruw vlas 40-50. Brugge, 21 Mei. Tarwe 85; haver 105; rogge 85; voedergerst 85; brouwersgerst 100; boonen 100; erwten 120-140; hooi 30- 0; strooi 18-22; aardappelen 40-60; beeten 7.00; wit lijnzaad 115; boter 14-17; eieren 0.30-0.35. Kortrijk, 23 Mei. Tarwe 85-87; rogge 9C-97; haver 103-104; paardeboonen 95- 100; gerst 90; tarwebloem 109; inlandse he zemelen 70; gorte zemelen 86; hooi 35- 40; strooi 28-30; aardappelen 35-40; voe- derbeeten 14-15; Turksche tarwe Plata 60; id. Cenquantino 68; vreemd lijnzaad 95; inlandsch lijnzaad 90; inlandsche lijn- zaadkceken 95; Amerikaansche lijnzaad koeken 91; nitraat van Chili 106; ammo niak sulfaat 65; lijnzaadolie 145; vlas der Leie 30-100; wit vlas 575-2100; vlas op den grond geroot 450-575; ruw werk 30-100; oude suikerijboonen 115; nieuwe id. 88. Kortrijk, 23 Mei. VEEMARKT. Te koop gestelde dieren: 340: 151 koeien, den kilo op voet 4.25; 115 vaarzen, id. 5.50; 42 stieren, id. 4.75; 32 ossen, id. 5.50. Boter 15-16; eieren 0.35-0.37. Diksmuide, 23 Mei. Boter 12.50-16; eieren 0.32-0.34; aardappelen 50; tarwe 8C-84; rogge 77-80; haver 90-94; strooi 200-220; hooi 300-350; voederbeeten 70; brouwersgerst 90-95. Brugge, 23-24 Mei. VEEMARKT. Te koop gesteld: 123 stieren, 3.50-4.50 en 7.50-8.50, verkocht 117; 107 ossen, 5.00-6.00 en 10.00-11.50, verkocht 89; 139 vette koel en, 3.50-4.50 en 7.50-8.50, verkocht 111; 76 vaarzen, 5.00-6.00 en 10.00-11.50, ver kocht 70; 39 melkkoeien, 2000-4500, ver kocht 34. Roeselare 24 Mei. Tarwe 85; rogge 80; haver 100; maïs 59; id. Cinquantino, 63; boekweit 115; voedergerst 80; zomer en wintergerst 90; erwten 113; paardeboo nen 112; lijnzaden 88; lijnmeel, 102; oud vlas 85; geakkerd vlas 95; aardappelen: Roode ster 60, Industries 45 klaverzaad 1500; tarwestrooi 18; roggestrooi 16; ha- verstrooi 16; weidehooi 35; klaverhooi 40; luzernhooi 40; suikerijboonen, beschikbare 116; nieuwe 88; koolzaadolie 380; lijnzaad- olie 147; nitraten 106; ammoniak 67; cya- namide 75; kalksalpeter 107; phosphaat 1.73; nitrouchou 82; Thomasslakken (sca- ries) op wagon Charleroi 1.42; vlggens 5.00 den ':ilo; oter 14-15; eierer 0.32-0.33. Anderlecht, 24 Mei. VARKENS- MARKT. Te koop gesteld: 3.243 stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet 4.25-4.75. Veurne, 25 Mei. Tarwe 84-86; rogge 92-95; haver 98-100; gerst 96-98 paarde boonen 90-97; voederbeeten 12-13; aard appelen 50-55; strooi 200-225; hooi 300- 350; klaverzaad 12-14; ruw vlas 27; boter 14-15; eieren C32-0.34; eieren van een den 0.36. Anderlecht, 25 Mei. VEEMARKT. Te koop gesteld: 549 ossen, den kilo op voet 4.25-6 25; 345 stieren, id. 3.25-4.25; 1117 koeien, id. 3.25-4.75. Te zamen: 2011 stuks. Anderlecht 26 Mei. KALVER MARKT. Te koop gesteld: 1.673 stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet: 4.50- 8.50. Tijdens de week toegekomen: 2.261 stuks. Poperinge, 27 Mei. Tarwe 74; rogge 80; haver 76; aardappelen 50; botei 12- 16; eieren 33; hoppe (1931) 250, (1932) 360 frank. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, d»-aainissen. trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, de sla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos (>.r0 fr. Wordt gevraagd VERTEGENWOORDIGER Vlaamsch en Fransch kennend, «liefst teekenaar». Schrijven T. B. H. W., Bureel van 't blad. GROOT (Alleihrnde) KLEIN Zeer genadige prijzen. Spoedige en kostelooze bestellingen ten huize. Telefoon 125 De Haemestraat. 15. YPER Vins authentiques et garantis d'origine 23, Rue Claessens, BRIJXELLES A v.Maréchal Foch, LIBOURNE(Gironde) Grande Distillerie Dijonnaise Fondée en 1836 BRUXELLES DljON Succ. E. Van den Poogaerde Apéritifs - Liqueurs - Siróps de fruit V( 1 t Dépot des produits de ces dtux firmes chez M. CEULENAERE Ypres rue Conrte de Thouroi.t, 22.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1932 | | pagina 3