Uit BECELARE UIT WERVIK DE ROODE PILLEN Bouwmaterialen Ferdinanü UJaierDiey-Eiani ELVERDINGHE Rechterlijke Kroniek ZITDAGEN Bedevaart naar Lourdes BURGERSTAND VAN MARKTPRIJZEN Handelaars ,VJ. HF.T YPERSCHE VOLK,, Bouwstoffen en Köien VINS EN GROS VAN DEN BOOGAERQE E. OUSTRIC C° Proces-verbaal van onderzoek voor het 1* kwartaal 1932. 12. j— Staats Middelbare School. - Be- grooting voor 1933. 13. Kerkfabriek van Sint Pieters. landelijke eigendommen Teruggave op ce pachtsom voor het loopende jaar. 14. Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer De West-Vlaamsche Bergen - Aanvraag, om toelage. 15. Ondervraging van den Heer Sche pen Missiaen. 16. Mededeelingen. IEPER. - CINEMA COLISEUM. Christen Volkshuis, St Jacobsstr- 30. Zaterdag 4 Juni, te 8 uur. Zendag 5 Juni, te 2 u„ te 5u„ te 8 M u. Maandag 6 Juni, te 8 uur. DE SPION (La guerre sans armes) hartroerend en boeiend drama in 8 deelen spelend midden het Duitsche leger tijdens den wereldoorlog in 't Noorden van Frank rijk, in ons land en aan de Hollandsche 'grens. Hier worden vertoond de listen en stoute daden van een meisje dat den spionnagedienst verricht en dat na zeer bewogen heldenfeiten wordt verraden maar haar werk van zelfopoffering be kroont door- een kloekmoedigen dood. De hoofdrollen worden vertolkt door: LILIAN CONSTANTINI, MARIE FRANCE en EDMÉE COLSON. RICHARD TALMADGE In DIAVOLO TART DEN DOOD (Diavolo trompe la mort) machtig spel van acrobatie en beweging in 6 deelen LEERFILMEN NIEUWSBERICHTEN. PRIJZEN: Balcon 5 fr.; Beneden 3,50 en 2 fr. Kinders tot 14 jaar: Balcon 2 fr.: Beneden 1 fr. KINDEREN TOEGELATEN. Moder ne ingerichte zaal. Kostelooze kleer- kamer. Verfrisschingien in,, den café te bekomen. :"l JS'Vt St Jozefskerk der EE. PP. Ongeschoei de Karmelieten, Mondstraat, leper. Zondag 19 Juni, Plechtigheid en luister- lijke Pr cessie ter eere van het H. Kind Jezus van Praag. 's Morgens te 7 uurplechtige Mis. en algemeene. Communie der kinderen, waarna akte van Toewijding. 's Namiddags te 4 uur: plechtig Lof en Processie door Z. E. Pater Thomas Aqui- nfes, Provinciaal der ongeschoeide Karme lieten bijgestaan door Z. E. Heer Vermaut, Pastoor-Deken van leper. De Processie zal de olgende straten doortrekkenMondstraat, Boterstraat, Neermarkt, Groote Markt, Hondstraat, Merghelingstraat, Rijselstraat, Rustaltaar in de Kapel van het Bellegasthuis, Neer- markt, Boterstraat, de Stuersstraat, Rust- altaar bij de H. Familie, Doorgangstraat, Statiestraat, Tempelstraat, Boterstraat, Mondstraat, Groot publieke Tombola, op heden Zondag in de nieuwe zaal van de Kruis straat De Familiekring Trekking van de winnende nummers voor de loten verkocht ten voordeele van v Familiepatronaat P. Willebald, Capueien, leper Al wie loten hééft, konié zien,- en 1 zoo zijn nummers uitkomen kan hij da delijk den prijs of de prijzen meênemen. Wie nog geen loten gekocht heeft, kan er krijgen in de zaal zelf, Zondag 5 Juni van 10 tot 12 uur, en van 2 tot 3 uur. Op die uren kan men ook de prijzen komen bezichtigen. Om drie uur begint de trekking. Donderdag 26 Mei 1932, hield GE ZINSOPVOEDING IN WEST-VLAAN- DEREN zijn eerste provinciale vergade ring te leper. De Heer H. Knudde, Voor zitter, opent de vergadering. Hij dankt de aanwezigen en behandelt in klare en eenvoudige termen doel en werking van G. O. V. Zich beroepend op 't woord van Z. H. Paus Leo XIII, toont spreker de noodzakelijkheid aan het huisgezin, de hoeksteen der maatschappij, meer deug delijk en ten slotte gelukkiger te maken. De verheffing en veredeling van het j*e- zin is alléén mogelijk door meer vrede' en meer liefde te stichten; daartoe is G. O. V. in staat. De Voorzitter drukt er wel op dat daartoe geen niéuwe boriden dienen gesticht. Daarna wordt het woord verleend aan M. J. Pyck,. leeraar aan de Normaalschool te Torhout. Spreker handelt over de sa menwerking tusschen school en huis. Hij toont aan waarom de school MOET op voeden en niet .alleen onderwijzen; de Kerk is DE opvoedster. Beider wer king wordt belemmerd door den schadelij ken invloed aan huis, bij gebrek aan ge zinsopvoeding. Vandaar de hoogste wet, in 't belang van kind en gezin, van sa menwerking tusschen Huis en School. Hierna wordt het woord gegeven aan M. Flamez, schoolbestuurder te Meenen. Spreker doet de dringende noodzake lijkheid uitkomen onze jonge lui, van bei der kunne, in te lijven in bestaande jeugd inrichtingen. Voor het grootste gedeelte eindigt de opvoeding bij het verlaten der school; vaak gaat de jarenlange gegeven schoolsche opvoeding te loor in korte tijdspanne. Na een korte en gemoedelijke bespre king dankt de heer Voorzitter de aanwe zigen voor hun welwillende aandacht tij dens de spreekbeurten, hij meent allen aan zich te laten inlijven in G. O. V. om door macht sterk te worden. Die oproep werd zonder uitzonderingen beantwoord; alle aanwezigen zijn inge schreven. Dit is verheugend! Met die kern moeten we naar uitbreiding, Gode ter eere en ons Volk ten bate! AAN DE BETERHAND Wij zijn gelukkig te kunnen mel den dat den Heer Veshoye, die een schedelbreuk opliep bij het vreeselijk auto-ongeluk nabij Geluveld, aan de beterhand is. De Heer Dewanckel André welke zich in den aangereden autobus be vond en erg gekwetst, werd aan bet oog en aangezicht is van zijne ver wondingen bijna genezen en zal ge- 'ukkiglijk- dank aan de goede zorgen welke Hij ontvangen lieeft in het hos pitaal van leper van wege de Heeren Drs Dochy en Ronse, geen oog ver liezen, zooals eerst gevreést werd. HOE EEN DUBBELTJE SOMS ROLLEN KAN Vroeger kregen wij in het zeer voornaam weekblad De Ypersche Bode thans bnigetóoverd in 'n ka tholiek gazetje «Het Westland», ellenlange artikels vol schimp en spot aan ons adres. Verduldig lieten wij dien kletspraat over onze hoofden gaanonze tijd was nog niet geko men. Xu we Boerke Xaas en zijn lek ker proza beantwoorden, zwijgt hij als vermoord. Waarom neemt hij de gelegenheid niet te baat om de win derige, verwaande schrijvelaarkes, zoo als hij ons heet, eens ferm onder de veeren te geven Huichelachtig steekt hij zich weg achter zoogezegde raadgevingen der geestelijkheid ter gelegenheid der Heilige Zending. Boerke Naas weet het wel be ter maar... liegen wordt bij zekere menschen een tweede natuur! Naar 't schijnt zou de fameuze schrijver verzocht geweest zijn al die persoonlijke aanvallen en verdachtma kingen van kant te laten. Dat zal ook piematKl verwonderen na het deftig geschrijf over soepekommen, bolhoe den, politieke processen en anderen Hauwen praat. Was het Boerke Naas niet, die in zijn eenig artikel verschenen sinds de H. Zending 'n priester in 't gedrang bracht? Wie schold er nijdig en dom weg op een persoon die hem in den weg loopt? en... wanneer er princie pen te verdedigen of beschuldigingen te weerleggen vallen, dan zwijgt hij en verstopt zich achter de raadgevin gen der geestelijkheid. Huichelarij! Wij hebben «Boerke Naas» be schuldigd met de Socialisten te heb ben gekonkelfoesd om toch maar de baas te blijven op het stadhuis. En, hij heet:zich Roomsch Katholiek! Wij hadden gelogen, schreef hij, en hij eischt bewijzen. Hij heeft er gekregen en... hij zwijgt. Wij hebben de Roomsch. Kath. VI. Nationalisten Boerke Naas en zijn zwijgzame volgeling beschuldigd, 16 katholieke kiezers uitgesloten te heb ben uit de kiezerslijst en er den socia- listischen propagandist te hebben op- geloodst. En... zij zwijgen. Verontschuldigingen en rond-de- potdraaierij is voor olis geen tel; wat kon doorgaan voor 'neri Socialist moest ook gelden voor Katholieken. Wij oordeelen de menschen niet naar hun woorden maar wel naar hun daden; en uw daden, Boerke Naas 2'ijn jh'ni'niër'gerioég.'nïet heel katho liek De heiligheid ligt niet in den schijn. Maai' heiligheid bestaat in 't waarlijk heilig zijn. Indertijd werden wij regelmatig iederen Zondag de huid vol geschol den voor liberaal en ander blauw goed. Nu is 't uit en anten. Was Boerke Naasgemist van adres en hebben zijn boezemvrienden hem aangeraden eens in den spiegel te kijken Of denkt Boerke Naas dat de menschen van Becelare met den oor log hun geheugeii verloren hebben Daar is een broerke van ons «Boer ke» dat in de gazette de V.O.S. ook 'nen keer wrl klappen van Liberalen, Wij antwoorden met 'n vraagske Zijt ge Castor of Pollux? En van- waai' zijt ge. ntannege? en kent gij ook nog iets van Becelare? Ge zaat gij zeker nog in de kooien ten tijde dat Boerke Nhas karamelleverzen miek op de kandidaten der katholieke lijst? En fnogen niet oud-strijders, noch oud-soldaten, simpele pek ins van 't eerste broekske, ook artikeltjes schrij ven in de V.O.S.-gazette Tiens, Tiens. Allee, proficiat't Was schoone Ge zijt gij de eenige zuivere, onver basterde, goede en zalige vlamingen, de eenige echte, roemvolle verdedigers van Vlaanderen en opeters van Belgie. En ge zoudt gij geerne weten waar om het nteerendeel der oud-strijders uwen V.O.S. den rug toekeeren. Eh- wel, luister dan Uwen Oud-Strijdersbond en speci aal dien van Becelare is 'n bond van propagandisten voor de krankzinnigen politiek van Leuridaji-Butaye en an dere Hitlers en Mussolinis; nen bond van Voor 't Belgiekske niekske en de kenning moet kapot ...Wilt gij zot zijn. voor ons is 't •wel. maar er zijn menschen die daar niet aan houden, k Akkoord? En a propos: Wanneer krijgen wij een tweede vertooning van den cir- kus? D'eerste maal hebben de uitge broken leeuwen veel succes geoogst en we verlangen naar een nieuw spek takel. CAFÉ OVER TE NEMEN gelegen dicht bij de Statie van Sint Pieters te Gent. Goede kliënteel verzekerd. Voordeelige voorwaarden. Schrijven of zich wenden tot: M. A. VAN LOO. Ch. de Kerkhovelaan. 61. GENT. Abonneert U op HET YPERSCHE VOLK VOLKSFOPPERIJ Verleden Zondag was het alhier vlaggéfeest voor Y. O. S. Niettegen staande de inrichters sedert lang reeds heel goed wisten dat het vaan del niet zou gewijd worden, daar zij volstrekt weigerden zeker opgelegde voorwaarden te vervullen, Padden zij toch, bij middel van plakbrieven, overal rond doen aankondigen, dat er. na de hoogmis, gezongen in Sint Medarduskerk voor de gesneuvel den (dit laatste hadden zij ook doen drukken, zwart op rood, hetgeen eene gevoelige, welgepaste terechtwij zing van wege de Eerweerde Heeren Geestelijken van de parochie veroor zaakte) zou overgegaan worden tot de wijding van de vlag. Deze huichelarij is het zelfs geen fopperij was natuurlijk noodig om sommige weldenkende Vossenbonden van het gewest zand in de oogen te werpen, om ze te verblinden, om ze mede te slsuren: met een woord, om den juisten aard van de betooging te verbloemen, en alzoo doende, om een groot getal oud-strijders, sePier op eene bedriegelijke wijze, des namid dags naar Wervik te lokken. Feitelijk was het niet anders dan een soort propaganda dag voor het kwijkend Vlaamsch Nationalism van de streek. Zulks is gemakkelijk verstaanbaar als men weet dat de inrichters van het feest, de Voorzitter van V. O. S. Meenen, en zijnen acoliet, de Voor zitter van de nieuw gestichte afdee- ling V. O. S. Wervik, deze laatste een staatsambtenaar, alle beiden in den Beheerraad van het Vlaamisch Huis van Wervik nestelen (Het West- land, 6' Jaargang, Nr 275 van Za terdag 9 April 1932) De stoet, die 's namiddags de bij zonderste straten van stad doortrok, wierd gevolgd van de plechtigheid der overhandiging en van eene reeks redevoeringen waar het anti-milita- rism, en de belgischvijandigheid, als primadeugden verheerlijkt wierden. Altijd het eeuwig zelfde liedje. Bijna al de vlaamsche nationalis ten van Wervik hebben, in hunne hoedanigheid van broekvosjes, deal genomen aan den stoet, doch hoe komt het dat <?iet meerendeel onder hen, hunne huizen niet bevlagd had den er waren in het geheel nog geen half dozijn leeuwenvlaggen uit. Is hunne geestdrift zoo diepe reeds ge zonken? Een katholiek persoon, ik geloof dat hij zelfs eere-voorzitter is van eeen maatschappij van stad, had het go'sd gemeend zijne woning te bevlaggen. Waarom deed hij dat? Was het uit volksvleierij? Ofwel uit platbroekerij, om Ramskapelle niet te mishagen? Ofwel was het mis schien omdat zijn vaandel vol mot ten was, die den leeuw dreigden te verslinden? JIM. Zondag 5 Juni zal E. H. Alphonse Buyse ingehuldigd worden als Pastoor der parochie. Om 3 uur namiddag zal een stoet, bestaande uit de gilden en honden der gemeente, vertrekken aan de Melkerij in de volgende orde: 1. Mannen te peerde; 2. Velos; 3. Mu ziek Ste Cecilia 4. St Sebastiaans- gilde5. Vlaamschen Bond6. Oud- Strijdersbond V.O.S.7. Chr. Werk lieden; 8. Boerenbond; 9. Boerinnen- bond; 30. Bond der Kroostrijke Ge zinnen; 11. Knechtenschool12. Pro cessie gevolgd van E. H. Pastoor en Overheid. —7 Vanstaevel Hector, een dop per van Poperinghe, had het goed gevonden zijn 15-jarig zoontje in het werk te steken, te gaan doppen om dan zelf mede te helpen werken; dit spelletje had een drietal dagen ge duurd. De rechtbank veroordeelt Vanstaevel uit dien hoofde tot 1 maand gevang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang, zonder voorwaarde. Hendr... Aug., cirkbestuurder, die voor eene enkele vertooning voor ongeveer 127 fr. taksen ontloopen had, wordt tot 2100 fr. boete of 15 dagen gevang veroordeeld. In de zaak ten laste van Verfai... René heeft de rechtbank de betichte veroordeeld tot 2 maanden gevang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang; vervolgens nog voor slagen tot twee maal 182 fr. boete of twee maal 8 da gen gevang, voorwaardelijk geduren de 5 jaar. De Heer Voorzitter doet aan de betiehte opmerken dat het aan de tusschenkomst zijner vrouw te' danken is dat hem het minimum van straf toegepast is. Ust... Raym., wegens slagen met onbekwaamheid, wordt tot een maand gevang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang veroordeeld; verders tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang, voorwaardelijk, volgens de straffen, gedurende 5 jaar en 1 jaar. Aan de burgerlijke partij moet hij de som van 2961 fr. betalen ten titel van schadevergoeding; aan deze wordt akte gegeven van het voorbehoud door haar gemaakt voor wat betreft de toekomst. Volck... Martin, die in overtre ding was op de schoolwet voor een pleegkind, was door de politierecht bank tot 70 fr. boete veroordeeld. Tegen dit vonnis gaat hij in beroep. Het beroep wordt ontvankelijk ver klaard en de rechtbank bekrachtigt eenvoudig het vonnis van de politie rechtbank. Thom... Jules, jachtwachter, was wegens jachtmisdrijf vervolgd. De rechtbank verklaart zich onbe voegd voor wat hem aangaat; zijn medeplichtige, Lief... Polydoor, beb- komt vrijspraak. Verb... Kam., Gar... Ida en Doch... Arthur worden vervolgd voor slagen. De twee eersten bekomen vrijspraak. Doch wordt tot 8 dagen gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang veroordeeld. Vand... Gabriel, wordt tot 182 fr. boete veroordeeld wegens slagen en tot 70 fr. boete of 2 dagen wegens beledigingen, voorwaardelijk gedu rende 3 en 1 jaar. Dr BRUTSAERT. Kamerlid, is sprekelijk voor iedereen: Te Poperinge, in zijn huis, 's mor gens, den Maandag en Vrijdag. Te leper, den 1° en 3° Zaterdag der maand van 9 4 tot 12 uur in den Ka tholieken Kring. Te Wervilc, den 2* Zaterdag der maand, van 9 tot 12 uur, in «Het Kapitcl GEVRAAGD Priester uit het omliggende vraagt DEFTIGE MEID. Voor alle inlichtingen wende men zich: Statiestraat, 10, te Yper. Nationale Belgische Lentebedevaart van 10 tot 18 Juni. Negen Rechtstreeksche Treinen. Vertrek uit al de bijzonderste Staties van het land. Inlichtingen en inschrijvingen: Mid denbureel; Vesaliusstraat, 2, Leuven; of bij M. Joseph Liebaert, Busschaert- straat, 51, Moeskroen. IEPER, van 26 Mei tot 1 Juni 1932. Geboorten. Boutten Georges. Lin- dendreef. Vandamme Lucien, Zonne- bekestw. Hoorelbeke Andréa, Dikke- buschstw. Duprez Gilbert. Poperinge- steenweg. Haghebaert Liane, Rijselstr. Overlijdcns. Masson- Félicie, 60 j., huishoudster, echtg. Ameel Charles, Lan ge Torhoutstraat. Oreel Cyriel, 57 j., slachter, echtg. Vanleene Renielde, Lange Torhoutstraat. Berlamont André, 4 J., Lange Torhoutstr. Deleye Julia, 28 j„ dienstmeid, ongeh., Lange Torhoutstr. Huwelijken. Callandt Heliodorus, fa briekwerker en Verschoore Eugenie, fa briekwerkster, te leper. Degroote Leon, autogeleider en Vanspranghe Agnès, fa briekwerkster te leper. Stephanoglou Christos, autogeleider en Rosseel Leonie, huishoudster te leper. Vanhoutte Noël. zaakwaarnemer te Waregem en Desaver Nelly, z. b., te leper. POPERINGE, van 26 Mei tot 2 Juni 1932. Geboorten. 205. Schaballie Cecile, d. v. Sadi en Deboutte Mathilde. Berten- plaats, 207. W.vckaert Leona, d. v. Leon en Thiteca Maria, Reningelststeenweg, 4. 208. Dewyse Lena, d. v. Marcel en Ver- straete Maria. Hondstraat. 209. Re- gheere Rosette, d. v. Oscar en Huyghe Bertha. Krombeke. 210. Coppenolle Su zanne, d. v. August en Van Dievendonck Alice. Leisele. 213. Osteux Jeanine, d. v. Daniel en Boudeweel Madeleine, Sint Janskruisstraat. 214. Deraedt Lea, d. v. Maurice en Meersseman Felicie, St Joris- straat, 6. 215. D'Amour Frans, z. v. Ju- lien en Assez Madeleine. Bruggestraat. 216. Caenen Marie-Josèphe. d. v. Albert en Six Simonne, Priesterstraat. 217. Beddeleem Gilbert, z. v. Maurice en Mer- levede Maria. Boudeweelstraat, 6. 218. Braem André. z. v. Victor en Montaine Madeleine. Komen. 219. Deroo Gilbert, z v. Cyriel en Heze Maria, Trommelaar straat. Overlijdens. 109. Lemay Madeleine, 34 j.. echtg. v. De Wachter Michel. Cas- selstraat. 85. 110. Roy Amatus, 72 j„ z. b., ongeh.. Sint Janskruisstraat. 111. Gombert Silvia. 75 j.. echtg. v. Huyghe Benoit. Pottestraat, 117. Huwelijken. 39. D'Amour Urbain, steenhouwer en Legrand Agnès. z. b.. b. v. Pop. 40. Verstraete Marcel, schilder en Geiein Alice, coifleuse, b. v. Poperinge Beloften. 59. Verhaeghe Felix, mees- ter-steenhouwer en Debai Malvina. z. b., b. v. Pop. 60. De poorter Emest. fabriek werker v. Watou en Momerency Victcrine, fabriekwerkster v. Pop. 61. Louwagie Julianus, fabriekwerker v. Vlamertinge en Mae: Bertha, fabriekwerkster v. Pop. Illllll TREKKING DER VERWOESTE GEWESTEN 4 G 1921 TREKKING VAN 1 JUNI.,),932 S. 138527 n. 4 uitbetaalb. met fr 250.000 S. 155495 n. 16 uitbetaalb. met 100.000 S. 146417 n. 19 uitbetaalb. met- 50.000 S. 146417 n. 4 uitbetaalb. met 50.000 S. 138527 n. 15 uitbetaalb. met 150.000 De andere nummers der bovenvermelde series, alsook de series 13127 en 103634 zijn uitbetaalbaar met fr. 250, leper, 28 Mei. Tarwe 80-85; klaver zaad 1600-1700; rogge 80-82; havér 90-93; brouwersgerst 88-92; voedergerist *76-79; erwten 100; paardeboonen 93-98;.aardap pelen 45-50; boter 14-15; eieren 0.32-0.35; biggen 100-140 en 4.50-5.00 den kilo; ruw vlas 0.50. Poperinge, 3 Juni. Tarwe 75,00; rogge 80.00; haver 78.00; aardappelen '45.00; boter 14.C0-16.50; eieren 0.32; hoppe (op brengst 1931) 250 fr.; (1932 350 fr. Brugge, 28 Mei. Tarwe 86; haver 105; rogge 80; voedergerst 86; brouwersgerst 100; boonen 95; erwten 140; hopi 60; strooi 22; aardappelen 55; beéten 7.00; boter 13-17; eieren 0.30-0.35; inlandsch lijnzaad 120; maïs 62. Kortrijk, 30 Mei. Witte tarwe 85-90; rogge 75-80; haver 100-105; paardeboonen 90-95; gerst 90; tarwebloem 111; inland- sche zemelen 66; gorte zemelen.84; hooi 35-40; strooi 28-30; aardappelen '45-50; voederbeeten 15-16; Turksche tarwe Plata 61; id. Cinquantino 70; vreemd, lijnzaad 97; inlandsch lijnzaad 90; inlandsche lijn zaadkoeken 90; Amerikaansche lijnzaad koeken 90; cocoskoeken 110; nitraat van Chili 106; ammoniak sulfaat 65; lijnzaad olie 145; vlas der Leie 30-100; wit vlas 525-2100; vlas op den grond geroot 450- 525; ruw werk 30-100; oude''SUikerij- boonen 121; nieuwe id. 88. Kortrijk 30 Mei. VEEMARKT. Te koop gestelde dieren 377: 149 kdéiéft, den kilo op voet 4.25; 130 vaarzeo/ ld. 5.50; 56 stieren, id. 4.75; 42 ossen, id. 5.50. Boter 15-17; eieren 0.35-0.36. Diksmuide, 30 Mei. Boter 14.50-16; eieren 0.32-0.34; aardappelen 50-55; tarwe 80-84; rogge 78-80; haver 90-92; strooi 200-220; hooi 300-320; voederbeeten 70; gerst voor brouwerij 90-94. Brugge, 30 31 Mei VEEMARKT. Te koop gesteld: 81 stieren, van 3.75 tot 4.75 en van 8.00 tot' 9.00, verkocht 81; 93 ossen, 5.25-6.25 en 10.50-12, verkocht 84; 157 vette koeien, 3.75-4.75 en 8.00-9.00, verkocht 129; 73 vaarzen, 5.25-6.25 en 10.50-12, verkocht 61; 63 melkkoeien, 2000- 4.000 per kop, verkocht 60. Roeselare, 31 Mei. Tarwe 85;* rogge 75; haver 100; maïs 61; id. Cirrthl&htino, 63; voeder-, zomer- en wintergerst 90; erwten 100; paardeboonen 110;, lijnzaden 88; lijnmeel 100; oud vlas 85; geakkerd vlas 95; aardappelen, roode stef:^^Indu stries 35; klaverzaad 1500; tarwestrooi 26; roggestrooi 23; ha verstrooi 23; weidehooi 35; klaver- en luzernhooi 40; suikerijboo- nen, beschikbare 123; nieuwe 88; koolzaad olie 380; lijnzaadoiie 145; nitraten 105; cyanamide 75; phosphaat 1.80; nitrou- chou 80; kalksalpeter 93; Thorqasslakken (scaries) op wagon Charleroi' i.40; vig- gens 5.00 den kilo; boter 13-15; eieren 0.32 tot 0.34. fv (99111 vraagt eene aankondiging in genezen de verstoptheid: /ij maken het bloed zuiver, de maag ngt en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen hoofdpijn, d»-aainK*-cn trage' cpiH\«-r- tering, het overgeven het zirtJF. desla- perachtigheid na het eten. de winden, de kolieken, de Ie verst nornis tofh' len denpijn, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos f>.00 fr. Wordt gevraagd: VERTEGENWOORDIGER Vlaamsch en Franscli Jjpn^end, «liefst teekenaar Schrijven T. B. H. W., Bureel van 't blad. GROOT (Alleih mde' ft V. RIN Zeer genadige prijzen/ Spoedige en kostelooze beS'ilfjingen ten huize. Telefoon UT) ,- De Haernestraat, 15. YPER. Vins authentiques et garantis dwigine 23, Rue Claessens, BRUXELLES Av. Maréchal Foch, LIBOURNE (Cf ronde) o Grande Distiilerie Oijonnaise Fondée en 1836.-jtoo BRUXELLES D1JON Succ. E. Van den Poogaerde Aperitifs - Liqueurs - Strops de fruit Dépot des prodtiifs rieres deux firmes chez M. CEULENAERE a Ypres rue Courte de Thourout, 22.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1932 | | pagina 3