DE ROODE PILLEN Ferdinand ifialirDis» Diem Vandevoorde's- Het Wonder van Kortrijk OUDERDOMSPENSIOENEN X Onderwijsdag van den Belgischen Boerenbond IN 'T BINNENLAND a ■■■■ehpi BURGERSTAND VAN MARKTPRIJZEN aBBBBBBBBBBBBBBBBSEaSBSEIBBBS GRAZINGEN GRONDKREDIET VAN VLAANDEREN Te verkrijgen in alle Apotheken. WERKMANSHUIS BURGERSHUIS VINS EN GROS VAN DEN 800GAERDE E. Grande Oistillerie Oijonnaise OUSTRIC C° Succ. E. Van den Soogaerde Bouwstoffen en Kolen ZITDAGEN lepersch werk Deugdelijk werk dat bewijzen steeds Pelsen en Pelsmantels Alom gekend a!s de BESTE keurig en fijn afgewerkt, KEMMEL. Inhuldiging. Op Zon dag 13 September wordt een bijzonder gedenkteeken ingehuldigd. Het staat op gericht op het toppunt van den berg. in de nabijheid van den Ossuaire fran cais Daar liggen de beenderen van meer dan 5000 slachtoffers, die niet werden ver eenzelvigd. De inhuldiging gaat in verstandhouding van Pransch, Engelsch en Belgisch be stuur. Zij wordt voorafgegaan door eene gods dienstige plechtigheid: Om elf uur en half zal de Heilige Mis in open lucht op- gedregen worden, tusschen het gedenktee ken en het kerkhofstoetsgewijze zal men om 11 ure uit de parochiekerk naar den berg gaan; plaatselijke en vreemde maat schappijen met alle overheden zullen den stoet vormen. Na ds mis, bedevaart naar het kerkhof. 's Namiddags om 2 ure, bijeenkomst op den berg van alle deelnemende maat schappijen. Nu reeds zijn boven de f0 Fransche maatschappijen ingeschreven. Benevens tal van Fransche overheden, waaronder Zijne Eminentie Cardinaal Liénart van Rijssel, zal ons Vorstenhuis vertegenwoordigd zijn; daarbij twee mi nisters, de gouwheer Janssens de Bistho- ven, de Engelsche gezant sir Graham, enz. De ordedienst zal verzekerd worden door eene afveerdiging Belgische en Fransche soldaten met muziek. ■■■BIIBHBaEBBBBBBHBElBBBEaflB Wie op 28 Oogst te Kortrijk was, is ge tuige geweest van dat wonder. Daar stond de Kristen Jeugd, die zich te recht Kristen noemen mag. Daar stond de Vlaamsche Jeugd die zich oprecht Vlaamsch bestempelen kan. Daar waren vooral de echt-Kristen en echt-Vlaamsche studenten die nu voor goed begrepen hadden dat hun plaats enkel en alleen kan zijn in het hiër archisch K. A.-leger. Daar was vertegenwoordigd al wat vurig en blij en geestdriftig, radikaal, forsch en edelmoedig kan zijn bij uitstek: De Jeugd. Men heeft den tijd gekend dat die Jeugd het dwaalspoor opging! Men heeft het beleefd dat het gezag over het hoofd werd gezien! Men heeft die jeugd weten zondigen aan hoogmoed en eigenwaan! Men heeft al dat forsch leven zoolang moeten derven... terwijl het Vlaande ren der werkelijkheid doorzaaid was van geestelijke en stoffelijke puinen en zoo grooten nood had aan kloeke jonge metsers tot een waardigen heropbouw. En daar, te Kortrijk, hebben wij het gezien en gevoeld: Die Jeugd heeft zich totaal vrij gemaakt uit de zware ketens van valsehe idealen, om zich geheel en al te werpen in de Waarheid, om vrij en vrank en moedig den eenigen waren Weg op te gaan: den weg naar Kristus, den weg van het Leven. Te Kortrijk heeft die Jeugd besloten, ja, gezworen, niet te rusten vooraleer Vlaanderen hernieuwd worde in Kristus. Onze jongeren hebben verstaan dat Vlaanderen niet gediend wordt door liede ren en zangen alleen, noch door schreeu wende betoogers, noch door lawaai en groot spraak, noch door droombeelden en fantaziën hoe schoon ze ook wezen. Ze hebben voor goed begrepen dat Vlaan deren niet groeien kan als men steeds af breekt in gedachten, woorden en daden! Daar voelden ze hst zoo wel dat de haat en de verbittering niets meer kunnen dan Vlaanderen verbrokkelen en ongelukkig maken; voelden ze vooral dat Vlaanderen eerst en meest nood had aan Liefde, die offert en werkt en lijdt, en opbouwt het echte Vlaanderen: EERST KRISTEN OM BETER VLAAMSCH TE ZIJN. Daar was het klaar dat men Kristus niet kan dienen buiten de Kerk, en geen apostolaat kan uitoefenen zonder zending. Juichen we dat onze kloeke Jeugd dat heejt begrepen, want herleven zal ons Vlaanderen in en door zijn Jeugd. Im mers: De toekomst hoort de Jeugd die de taal van den tijd spreektEn die taal, 't is de taal van Katholieke Aktie, de taal van Sociale Aktie; 't is de taal van Kristen radikalisme tegen de verwatering en de verbastering in; 't is de taal van durf en wilskracht tegenover de lamzak kigheid; 't is de taal van gebedsgeest en offergeest tegenover de ikzucht onzer tij den; 't is de taal van plicht; 't is vooral de taal van Geloof, Hoop, en Liefde uit gewerkt in een eenheid van leven. En al dat gekakel, en al dat nijdig en wrokkig zijn, en al dat hoogvaardig- en koppig- en eigenzinnig zijn, en al dat mi serabel getier en woordengekraamsel zon der daden van waarheid, en al dat afbre kend werk, en al die verbitterende kritiek, dat alles is ouderwetse!» voor de ware Jeugd van het Heden en wordt met den gepasten eenvoud voor altijd begraven. De moderne Jeugd staat paraat tot het opbouwen der nieuwe tijden. Die Jeugd 't zijn: de Kajotters en Middenstandsjon- geren en Jonge Boeren en Werkgevers en Studenten. En daar, daar alleen zullen plaats kiezen; al de jongens die de waar heid zoeken en willen omhelzen; al deze die misschien gemist hebben maar nede rig genoeg zijn het te erkennen en hun fout eervol willen herstellen door een verdubbelden ijver in het thans positief werk; al deze die van hun leven geen leu gen willen maken; al deze die zich zelf en hun Volk niet meer laten bedriegen doch hun Volk willen dienen in waarheid; in een woord: Al deze die nog Kristen en Vlaamsch zijn met de daad. Samen bouwen we op het nieuwe Vlaanderen. Eerst ruimen we de puinen van goddeloosheid, zedeloosheid, crisis, naaktcultuur, materialisme, de puinen van het moderne heidendom. We zullen al den afval van mensche- lijk opzicht, dubbelzinnigheid, lamzakkig heid wegvagen. Dan leggen we het sterk fondament der nederigheid. En bouwen zullen we daarop, hoog en grootsch met al de steenen die we hebben: steenen van durf en wilskracht, steenen van geduld en offervaardigheid, steenen van sterkte en standvastigheid, steenen van Hoop en Geloof en Liefde vooral. Nooit zullen ze begeven omdat we ze binden zullen met de nooit begevende genade. En hoog in top zal eens rijzen de schoonste Meitak: Het Kristikruis. Dat is ons Plan, het Plan der Jeugd. Daarin moeten we lukken: wie werkt uit Liefde voor God lukt altijd. Harop de Jeugd! De ware Jeugd! Hoog de Harten want grootsch is ons werk, on eindig de verdienste. WIJ kunnen in het pessimisme dezer dagen, de toekomst blij tegemoet zien: omdat we jong zijn en dat ons jong-zijn staat in den dienst der Waarheid geleid wordt door het Licht langs den waren Weg tot echt Vlaamsch, Kristen-Vlaamsch ^ven. Korrtijk heeft ons dat geleerd. Dat zal Morgen bewijzen. De Heer Minister Heyman. ondervraagd over de uitbetaling der ouderdomspensioe nen, gaf volgend antwoord, wat voor onze oudjes zeer belangwekkend is; De wet van 14 Juli 1930 had hoofd zakelijk ten doel, de pensioenen der ouder lingen gevoelig te verhoogen. tot 3200 fr. voor man en vrouw en tot 2100 fr. voor een enkeling. Maar benevens de verhoo ging de bedragen werden ook honderd duizend nieuwe aanvragen ingediend, en in dit opzicht moesten tegen de misbrui ken maatregelen genomen worden. Dit gebeurde door de maatregelen gestemd in de wet van 23 Juli 1932. Al de dossiers werden per ontvanger van belastingen ver deeld, doch in twee soorten, deze van de gewezen werklieden en deze van de an dere pensioentrekkenden, zooals burgers en landbouwers. Wij zijn nog maar een goede maand het stemmen der nieuwe wet voorbij, en op 27 Oogst hadden reeds 65.000 ouderlingen het bedrag voor den derden trimester ontvangen. Zoo spoedig wordt dit kolossaal werk doorgedreven dat nog vóór den 15 van deze maand, al de ouderlingen die gewezen werklieden zijn. hun vrouwen inbegrepen, het bedrag van den derden trimester zullen ontvangen hebben. De dossiers van de andere ouder lingen zullen herzien worden. Een aantal hiervan zull.n him pensioen ontnomen worden, dit omdat ze over te hooge inkom sten beschikken. Wie aanvaard blijft zal naarmate het onderzoek gedaan is, het pensioen ontvangen zonder iets te verlie zen. Op Donderdag 1 Sept.. had te Leu ven de jaarlijksche onderwijsdag plaats, door den Boerenbond ingericht voor het onderwijzend personeel van het land- en tuinbouwonderwijs. Meer dan 400 onder wijzers, land- en tuinbouwlesgevers en 150 onderwijzeressen hadden den oproep be antwoord. In den voormiddag, te 10.15 u. had in het St Pieterscollege, een algemeene ver gadering plaats die werd voorgezeten door Mgr Luytgaerens, Algemeen Secretaris van den Belgischen Boerenbond. Mgr Luytgaerens sprak den welkomst groet uit. Hij bedankte de talrijke aan wezigen en afgevaardigden. Hij wees op het belang van het landbouwonderwijs en op de samenwerking tusschen open bare besturen en de vereeniging. E. H. Ansay, landbouwingenieur, han delde over de nieuwe bestuurlijke schik kingen voor het lager landbouw- en land- 'bouwhuishoudonderwijs. Na deze voordracht kwam M. Van Die voet, Minister van Landbouw, vergezeld van M. Van Orshoven, Kabinetsoverste, de vergadering met zijn tegenwoordigheid vereeren. Mgr Luytgaerens heette de Minister, in naam van al de aanwezigen, welkom. E. H. Colpaert, landbouwingenieur, sprak een zeer uitgebreide en gedocu menteerde rede uit over den huidigen toestand van den landbouw en drukte bijzonder op de noodzakelijkheid van het landbouwonderwijs. Na deze wel gedocumenteerde voor dracht sprak de Heer Minister tot de aanwezigen en trok bijzonder de aan dacht op het feit dat buiten de wer king van de openbare besturen, het iand- bouw-onderwijzend personeel er ook veel toe kan bijbrengen om den toestand van den landbouw te verzachten. Namiddagvergadering Afzonderlijke vergaderingen werden ge houden voor de onderwijzers en de on derwijzeressen. Bij de onderwijzeressen sprak Mevr. Van der Meiren-Van Thienen, Staats raadgeefster, over de aanpassing.van het onderwijs aan de noodwendigheden van de streek. M. J. Mercelis, landbouwingenieur, gaf een voordracht met lichtbeelden over de nieuwe richting van de zuivelnijverheid in ons land. Bij de onderwijzers: Intusschen verga derden de onderwijzers. M. Van Dyck, tuinbouwkundige, sprak, met lichtbeelden opgeluisterd, over de huidige ziektebestrijding in ds aardap pelteelt. Rond 4 uur ging de vergadering in de beste stemming uiteen. Te BRUSSEL werd eene vrouw, die twee mannen binnengelaten had om zoo gezegd het telefoonapparaat te vermaken, door deze met matrakslagen overladen. De vrouw kon om hulp roepen en de beide indringers kozen het hazenpad. De vrouw werd ernstig aan het hoofd gekwetst. De daders werden later erkend en ingerekend. In de haven van ZEEBRUGGE is de stoomketel van een sleepboot gesprongen. De machinist en stoker werden erg ver brand. Te BRUSSEL is een wielrijder op een auto gebotst. De man werd opgenomen met eene schedelbreuk en de halsslagader doorgesneden. Zij toestand is wanhopig. Te BRUSSEL werd een auto door een tram aangereden. Een persoon werd ge dood en twee gewond. Te RIJMEN AM werd een meisje vreeselijk verbrand door het ontploffen van een naftavat. Zij had de onvoorzich tigheid begaan te naar bij het vat te gaan met brandende stekjes. Te SO l VK R AIN - WAX DRE werd een elektriekwerker door den elektrischen stroom doodgebliksemd. Te ST ANDRIES bij Brugge werd een landbouwersknecht door een trein ge vat en vermorzeld. De man was op den slag dood. Bij BRESKENS is een plezierboot uit Antwerpen op een zandbank vastgeloopsn. Een passagier werd door een vuurpijl, ge smeten door reddingsvaartuigen, getrof fen en gedood. De boot kon later weer vlot getrokken worden. Men vreest dat twee personen over boord werden geslagen door de hooge baren der zee. Nog 2 anderen zouden vermist zijn. Te STOCKAY werden twee jonge tjes door wespen aangevallen wier nest zij doorstoken hadden. De ouders, die de kinderen ter hulp kwamen op hun hulp geroep, werden ook erg met angelstooten geprikt Met de grootste moeite gelukte men erin zich van de wespen te ontma ken na uiterste voorzorgen genomen te hebben. Te GOSSELIES hebben op zelfde punt vier auto's op elkander gebotst. Vijf personen werden gekwetst, waarvan drie erg. Te HEMIKSEM werd een man, die een stootkar voortstak, door een auto aan gereden. De berrie van de stootkar diong in het lijf van den man. die enkele uren daarna bezweek. De automobilist werd aangehouden. Te BALGERHOEKE is een vracht auto, geladen met biervaten, met een an dere auto in botsing gekomen en vervol gens tegen een huis geloopen, den gevel ingebeukt en een tweetal meter het huis binnengereden. Te ANTWERPEN werd een jongetje van 2 jaar vreeselijk verbrand door ko kend water. Te NAZARET werd een grijsaard door een wielrijdet omvergereden. Kort nadien gaf de man den geest. Te YOOZ-RAMET werd een jacht wachter door een wildstrooper met een messteek gekwetst, doch niet levensge vaarlijk. Te MANAGUA, Staat van Nicaragua, staat van Noord-Amerika, zijn de spelers na een match van basse-ball handgemeen gerocht. Ter statie werden revolverscho ten gewisseld, waardoor vier spelers wer den gedood en verscheidene erg gekwetst. Te JAMBES werden twee diamanten en veertien gouden bruiloften gevierd. Te OOSTENDE werd de genaamde Omer Willaert door een auto ten gronde gestuikt, en werd opgenomen met eene schedelbreuk. Te WETTEREN zijn vier werkmans woonhuizen afgebrand. Een oude vrouw is in de vlammen vergaan. Te ANTWERPEN werden twee poli- toeagenten-wielrijders door een auto om vergereden. Een agent werd gedood, de andere erg gekwetst en de autovoerder aangehouden. Te BEVEREN-WAAS is een kindje van zeven maanden in een open vuur ge vallen. Toen men het kon opnemen was het reeds bezweken aan erge brandwonden en eene schedelbreuk. Te CHARLEROI werd op de kamer van eene meid een pak gevonden bevat tende het lijkje van een pas geboren kindje. Te SERAING is een kindje in een ketel kokend water gevallen. Korts'daar na is het overleden. Te St JANSSTEEN hebben nijdig aards de oogen uitgestoken van een prachtvaars die eerste prijzen had be haald. TREKKING DER VERWOESTE GEWESTEN LEENING 4 t. h. 1921. Donderdag morgen had in de Natio nale Bank te Brussel de 94° trekking plaats van de leening 4 t. h. 1921 der Verwoeste Gewesten. Ziehier de uitslag: Reeks 192.341 Nr 13, wint een lot van 250.000 frank. Reeks 33.537 Nr 5, een lot van 100.000 frank en de Nrs 2, 7 en 10 van reeks 187.106 winnen elk een lot van 50.000 fr. De andere nummers van de reeksen 143.C81 en 61.116 zijn betaalbaar met 250 frank. VOOR DE ZALIGVERKLARING VAN PATER DAMIAAN Uit Washington wordt van den Ti mes geseind, dat de missionarissen van het Heilig Hart, waarvan de bijzonderste missie zich te Faihaven, in Massachus- sets bevindt, de noodige maatregelen ge troffen hebben, met het oog op de ge beurlijke Zaligverklaring van Pater Da- miaan, de apostel der melaatschen. De Timesschrijft, in betrek hier mede Menschen behoorende tot gelijk welke godsdienstige strekking en zelfs zij die er geen belijden, zullen met genoegen vernemen, welke eer de nagedachtenis Pater Damiaan gaat te beurt vallen Het blad merkt er tevens bij aan, dat Pater Damiaan een der uitzonderingen was, wier leven een aaneenschakeling is van heldenfeiten, zonder ze zelf maar te hebben voorbereid. De Engelsche letterkundige, Louis Ste venson, huldigt op zijn beurt Pater Da miaan, als de held die onder de me laatschen leefde en stierf IBBBBBBIBBBBBBIBBIBBBBBBBBHB EXAMEN VOOR LANDMETER De Gouverneur van de Provincie West- Vlaanderen, brengt ter kennis van de be langhebbenden, dat er te Brugge, in den loop van de maand October 1932, een examen voor landmeter zal afgenomen worden. Inlichtingen zijn te bekomen in het Provinciaal Bestuur, Bureel Nr 9, te Brugge. MANEKLIPS OP 14 SEPTEMBER Den 14 September zal eene gedeeltelijke maneklips plaats hebben. Zij zal schier lokaal zijn daar de diameter van de maan 1 zijnde, zij slechts eene groote van 0,981 zal hebben. Daar de maan dien dag zeven minuten voor den ondergang der zon op gaan zal, zullen de twee hemellichamen, indien het helder weer is, zichtbaar zijn aan de tweetegenovergestelde punten van den gezichtseisscher. IEPER, van 1 tot 7 September 1932. Geboorten. Castelyn Jozianna. Rij- selstr., 150. Hoflack Gilbert, Recollet- tenpoort. D'Heere Maria. Recoletten- poort. Vandezande Karl. Rijselstr.. 198. Viaene Jacqueline, Tegelstr.. 42. De- neulin Lucienne,- Recollettenpoort. Gruwier Lilian, Rijselstr., 81. Verbeke Yolande. Vande Peereboomplaats, 43. Overlijdens. Ferrand Ernestus, 82j., z. b., echtg. v. Van Roussel Philomena, Tempelstr., 31. Dael Philomena, 90 j., z. b., wed. Rooze Theodoras, Slachthuis straat, 2. Perneel Marcel, 7 m.. Dikke- buschsteenweg, 13. Huwelijken. Borie Achille, telsfoon- lijnlegger en Devos Amelia, letterzetster, b. te leper. Van Stesnkiste Eugeen, kunstschilder te leper en Reidt Hedwig, onderwijzeres te Remscheid (Duitschl.). FOPERINGE vm 1 tot 9 September 1932. Geboorten. 331. Debyser Roger, z. v. Julien en Hellemans Marie, Noordstraat, 32. 332. Tally Irma. d. v. Charles en Vandamme Germaine. K. Reningelststr. 333. Christiaen Renée, d. v. Jerome en Vandenbroucke Godelieve, Iepersteenweg. 334. Heyman Odette, d. v. Robertus en Declercq Germana. Westouter. 335. Le- mahieu Maria. d. v. Medard en Delpierre Adrienne. Woesten. 336. Viaene Lionel. z. v. Achiel en Frère Bertha. Elverdinge- straat. 337. Dequeker Ger ain, z. v. Valère en Gesquière Maria, Cohemstraat. 338. Degryse Frans, z. v. Cyriel en Ma zer eel Beriha, Krombeke. Overlijdens. 170. Wiilemet Ciemence. 78 j.. wed. Dewancker Henri, Si Michiel- gesticht. 171. Devos Gilberte, 3 j., d. v. Maurice en Gadeyne Elvira, Pottéstraat. 172. Am pen Alphonse, 59 j., wed. Mes- siaen Georgina. St Jorissrraat, 1. Huwelijk. 69. Osteux Marcel, Schoen handelaar en Lebbe Gerarda, z. b.. b. v. Poperinge. Beloften. 99. Bouton Albert, werkman en Maet Eveline, fabriekwerkster. b. v. Pop. 100. Deraeve Henri, velomaker en Dobbelaere Laura, z. b., b. v. Poperinge. leper, 3 September. Tarwe 75; kla verzaad 1600-1700; rogge 62-65; haver 85- 90; brouwersgerst 87-89; voedergerst 74- 77; erwten 95-100; paardeboonen 92-97; weidehooi 35-40; klaverhooi 42-47; ïuzer- nehooi 48-52; aardappelen 18-20; boter 20.50-22.50; eieren 0.63-0.65; biggen 150- 225 per kop en 6.50 de kilo; strooi 20-30; ruw vlas 60-80. Peperinge, 9 September. Tarwe 80; rogge 78; haver 78; aardappelen 20; boter 22-25; eieren 0.59; hoppe (1931) 250, (1932) 430 fr. Kortrijk, 5 September. Tarwebloem 114; inlandsche zemelen 62; gorte zeme len 76; boter 23-24; eieren 0.70-0.75; Turksche tarwe Plata 59.50; id. Cinquan- tino 70. VEEMARKT. Te koop gestelde die ren 367: 150 koeien, de kilo op voet 3.75; 124 veerzen, id. 4.75; 42 stieren, id. 4.00; 51 ossen, id. 4.75. Diksmuide, 5 September. Boter 21- 23.50; eieren 0.60; aardappelen 18-20; tar we 70; rogge 60-65; haver 85-90; strooi 22-25; hooi 30-35; voederbeeten 65; brou wersgerst 90. Roeseiare, 6 September. Oude larwe 70; nieuwe id., 68; oude en nieuwe rogge 65; oude haver 85; nieuwe id. 75; maïs Plata 61; id. Cinquantino 68; boekweit 120; gerst 78; zomer- en wintergerst 80; erw-* ten 85; paardeboonen 110; lijnzaad 103; lijnmcél 102; oud vlas 80-100; geakkerd vlas 85; aardappelen 12-14; klaverzaad 1200; tarwestrooi 20; rogge- en ha verstrooi 15; weidehooi 30; klaverhooi 35; luzern- hooi 40; oude suikerijboonen 76; nieuwe id. 73; koolzaadolie 350; lijnzaadolie 185; nitraten 95; ammoniak 71.50; cyanamide 68; kalksalpeter 92; Thomasslakken (sco- ris) op wagon Charleroi 1.70; phosfaat 1.85; nitrouchou 80; viggens 7.00-7.50 den kilo; boter 22-24; eieren 0.62-0.63. Andirlecht, 6 September. KALVER MARKT. Te koop gesteld: 2881 stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet: 5.00- 6.00. Geslacht: 928 stuks. Veurne, 7 September. Tarwe 65-70; rogge 65-67; haver 75-80; gerst 65-70; erwten 145-150; paardeboonen 84-88; voederbeeten 6.00; strooi 80-120; hooi 300- 350; klaverzaad 12-14; boter 22-24; eieren 0.62-0.64; eieren van eenden 0.65; kiekens 22-26 't koppel; oude hennen, 20-22 id.; eenden 16-18 id.; duiven 7.00-8.00 id ko nijnen 6.00-7.00 de kilo. Anderlecht, 7 Septemb. VEEMARKT. Te koop gesteld: 737 ossen, den kilo op voet 4 00-5.50; 141 stieren, id. 3.00-4.00; 1300 koeien, id. 3.00-4.25. Te zamen: 2178 stuks. Anderlecht, 8 September. KALVER MARKT. Te koop gesteld: 1.697 stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet: 4.00- 8.20. Tijdens de week toegekomen: 1.941 stuks. Kantoor ran den Notaris Jacques RAMAULT te Wervick. BEHEER DER DOMEINEN De Ontvanger der Domeinen te Yper zal overgaan op DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1932 om 3 ure namiddag, in het gasthof Aux trois Suisses Groo te Markt, aldaar, tot de OPENBARE VERPACHTING van de langs de vaart van Yper naar de Yzer. tusschen Yper-Kaai en de Steenstrate- brug, te weten linkeroever (dienende voor trekweg) verdeeld in 8 loten en rechter oever verdeeld in 7 loten. Gewone voorwaarden. Onkosten 15 Voor alle inlichtingen en inzage van 't lastenkohier, wende men zich ten ge- melden kantore. VERZEKERINGEN GARENMARKT, 31, BRUGGE Telefoon 31434. H. R. Brugge 2983. Hypotheken - Leeningen - Beleggingen - Spaarkas - Neerleggingsbewijzen - Grondobligatiën - Alle verzekeringen Men vraagt een Vertegenwoordiger voor Yper. Men zoekt te huren te Yper en Poperinghe. HANDELSHUIS, gelegen in straat van groot verkeer. Voorwaarden enz. te zenden: Louis, 389, Avenue Brugmann, Brussel CAFÉ OVER TE NEMEN gelegen dicht bij de Statie van Sint Pieters te Gent. Goede kliënteel verzekerd. Voordeelige voorwaarden. Schrijven of zich wenden tot: M. A. VAN LOO, Ch. de Kerkhovelaan, 61, GENT. genezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, draainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, de sla- perachtigheid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz. De doos 6.00 fr. OPENBARE VERKOOPING van EEN GERIEFLIJK te WERVICK, Gheluwestraat, groot 56 centiaren. Bewoond do&r den verkooper H. L. Galle. Vrij: 2 maand na den overslag. ZITTINGEN; INSTEL: Donderdag 29 September 1932 OVERSLAG: Donderdag 6 October 1932 telkens om 2 u. namiddag, ter herberg "Pavilion Beige», bij N. Melchior, Statieplein te Wervick. Alle inlichtingen ter studie van voor noemden Notaris Ramault. II. OPENBARE VERKOOPING van EEN BEST GELEGEN te WERVICK, Nieuwestraat, Nr 4, groot 1 are 10 centiaren. Gebruikt door M. Cyrille Vanderstalls aan 120 fr. te maande zonder geschre vene pacht. ZITTINGEN: INSTEL: Donderdag 29 September 1932 OVERSLAG: Donderdag 6 October 1932 telkens te 4 u namiddag, ter herberg Hotel Macotebij M. Maur. Desmettre, Statieplein te Wervick. Alle inlichtingen ter studie van voor noemden Notaris Ramault. Vins authentiques et garantis d'origine 23, Rue Claessens» BRUXELLES Av. Maréchal Foch, LIBOURNE (Gironcle) Fondée en 1836 BRUXELLES DIJON Aperitifs - Liqueurs - Sirops de fruit Dëpót des produits dcces dcuxfirmes chez M. CEULENAERE a Ypres rue Courte de Thourout, 22. GROOT (Allerhande) KLEIN Zser genadige prijzen. Spoedige en kostelooze bestellingen ten huize. Telefoon 125 De Haernestraat, 15, YPER. IS Dr BRUTSAERT. Kamerlid, sprekelijk voor iedereen: Te Poperinge, in zijn huis, 's mor gens, den Maandag en Vrijdag. Te leper, den ln en 3° Zaterdag der maand van 9 i tot 12 uur in den Ka tholieken Kring. 18 paa: geschoolde handen staan er te uwen dienste.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1932 | | pagina 3