iYpeFseh merk I Deugdelijk oierkü DE ROODE PILLEN WATOU Uit BECELAERE FOOTBALL Ferdinand maierbiee-sieni Vandevoorde's Pelsen en Pelsmantels VINS AUTHENTIQUES ET GARANTIS D'ORIGINE RENTENIERSHUIS BURGERSTAND VAN MARKTPRIJZEN Bouwstoffen en Kolen ZITDAGEN dat bewijzen steeds Alom gekend als de BESTE keurig en fijn afgewerkt, Menschen van Wat mi! Opgepast Westlanders, leest en oordeelt. Wie stemde 't wetvoorstel eene Vlaamsche hoogeschool te Gent in richtende? Wie? Meester Butaye. Wie verbiedt er aan zijne klein kinderen, die van verre uit Frankrijk zijn. Fransc-h te spreken. Onverbasterde Meestere Butaye. Wie bewees er in de jaren van 1914 tot 1918, een koene oorlogsvrijwilli ger, een doortastende patrouilleur te zijn. Onze onverschrokken Meestere Bu taye. Wie deed er 't Gouvernement van 't Belgiekske daveren in Brussel, door zijne redevoeringen? Onze welsprekende Meestere Bu taye. Wie zond er met misprijzen de vuige Belgas naar de Beulemansen terug? Onze nobele Meestere Butaye. Van welken député zei Minister Ja spar Lui im payable Onzen impayabelen Meestere Bu taye. Wie liet er schoone wegen leggen in Watou? Wie betaalde met eigen centen voor 't verbeteren van den Gemeeneweg? Wie liet er op eigen kosten een schoon plan maken voor een nieuw te bouwen gemeentehuis? Onze opbouwende Meestere Butaye. Wie gaf er met 30.000 brieven te schrijven oneindig veel werk aan pa pier? andelaars van Watou en omlig gende? Onze letterkundige M. B. Wie sneed er binst den oorlog ta bak om plezier te doen aan burgers en soldaten, gratis voor niets,' in plaats van zich vet te mesten bij vrouw en kinders? Onze onbaatzuchtige Meestere Bu taye. Wie stond er onlangs den eersten rang af op de lijst om plezier te doen aan de familie van eenen jongen, on ervaren snotter. Nog eens, Meestere Butaye. En wie gaf er aan eenen reaction- nairen Haverman eene geduchte ram meling op den tram? Wie deed er aan dien stoeffer pare- gien de gebroken ruiten betalen, op zijne knieën aan de Buurtspoorwe gen. Onze sportlievende, boksende Mees tere Butaye. En wie zal er nu in 't kort afstand doen van zijnen rang voor de naaste verkiezingen Wie zal er verzaken aan de 42.000 baarden en menigvuldige profijtjes verbonden aan den zetel van député, om plezier te doen aan verwaande Jonkheden. Wie anders dan Meestere Butaye. ber te Watou 6 tonnen (3 bleek en 3 bruin) bier kosteloos, gratis pro deo schenken aan de dorstige inwoners van Watou. En nu, wie zal ei* den 11 Novem- Onze dorstlavende, grootzielige, volksche Meestere Butaye. Lang leve onze gewezen Volksver tegenwoordiger. Hij blijve in Watou wonen! Leve Meestere. BEDIEN U VAN SUIKER, MIJNHEER. Luister even naar deze geschiede nis die werkelijk het vertellen waard is. Een onzer beroemdste kampioenen werd, na een nieuwe prachtige over winning. op de thee gevraagd in een zeer mondain salon. Natuurlijk werd onze kampioen er met vragen bestormd en moest hij zijn laatsten strijd er tot in de pun tjes vertellen. Dit deed hij met den hesten wil van de wereld en al zijn toehoorders luis terden in spanning. Na dit buitengewoon boeiend ver haal, diende de dochter van den huize de thee rond. Bij onzen kampioen gekomen, zegt zij hem het gebruikelijkeBedien L van suiker. Mijnheer Waarop de ze, heel flegmatisch, onder de ver baasde blikken zijner omgeving. 7 klontjes in zijn tas thee opstapelt. Bij het zien bij'deze algemeene verbazing, verhaastte hij zich een pleidooi te hou den voor den weldadigen invloed van de suiker op het gestel en op de ge zondheid. Dat zijn woorden overtuigend in werkten blijkt wel uit het feit dat iedereen de gastvrouw om meer sui ker vroeg. Voor de Vlaamsche Nationalisten en andere anti-Belgen, die onder de benaming van Katholieke Vlamin gen hun waar wezen en hun loen- -che bedoelingen verstoppen, was er Zondag !aat-tlede:. Groot Bal. Daar werd gefox-trot, geöne-stept en gewalst dat het een plezier was. Van walsen gesproken: Onze na tionale gemiste senator, kandidaat op de lijst der katholieke Vlamingen staat op de lijst niet meer voor den Senaat. Hebben de anti-Belgische boezem-' vriendjes hem buiten gewalst Of. is de uitslag der gemeenteverkiezing te Becelare een zalige les geweest voor de groote manitous der Vlaamsch Na tionalistische partij Wellicht wordt ons Boerke Naas getroost met een plaats op de lijst voor den provincieraad, 't Is wel een sporte lager maar hij kan er mogelijks nog gezelschap houden met onzen steeds zwijgenden provincialen député Jozef. Moeten die twee kleppers samen in de hooge provinciale vergadering ge raken. dan zijn wij voor goed gered: geen belastingen meer te betalen, zij zullen 't leger afschaffen, zij getwee ën volstaan om iedereen de vrees op 't lijf te jagen: twee leeuwen van het zuiverste water: peinst 'nen keer! Laat ons hopen dat wij weldra .van al die lastige dieren zullen verlost zijn. Nog enkele dagen scheiden ons van de wetgevende en provinciale ver kiezingen en zooals wij het voor maanden voorspelden Mane: Hun dagen zijn geteld: hun rijk is bijna uit. Thekel: Zij zijn gewogen en te licht bevonden. Phares: Hun rijk is verdeeld onder de Dinamos (draaiers), Katholieke Vlamingen, Kath. VI. Volkspar tijen, Van Severisten, Ward Herman- sisten, Beeckmanisten en nog 'nen heelen rimram andere tisten. En zeggen dat die mannen de pre tentie hebben de eenige heilzame, red dende partij te vormen die 't land red den moet. j De leemen reus zakt door zijn bee-1 nen... weldra is 't uit en amen! i Sic transit gloria mundi Zoo vergaat 's werelds eer en ^oem A 1 ENKELE ONBESCHEIDENE VRAAGSKES. De Nationalisten zijn tegen den oor log, zeggen ze Wie was het die gedurende den oor log aan een arme vluchtelinge, ievers rond Iseghem, antwoordde, toen zij zich bekloeg over den langen duur van den oorlogOhde oorlog mag voor mij nog tien jaren duren en meer! Was het geen antimilitaristisch kan didaat op de lijst der Kath. Vlamin gen die dat zei Wat zullen dezen nu doen, die, bij de gemeenteverkiezingen bij hoog en hij laag zwoeren dat zij geen VI. Nat. waren, maar wel Katholieken van den echten stempelen die samen op één lijst stonden met leiders en propagan disten der Nationalisten? Schreven zij niet in hun kiesmani- festen dat zij gedurende den school- oorlog aan de zijde stonden der Gees telijken En nu Zullen zij opentlijk en rechtzinnig durven voor den dag komen voor hun katholiek-zijn Zullen zij opentlijk en rechtzinnig de eenige katholieke lijst steunen, er voor propaganda maken Ofwel; zullen zij 't bewijs leveren dat hun katholiek-zijn maar 'n lijm- plaaster is om de goeie gemeente te vangen en te misleiden Wij verhopen het bestenu het gaat om ons hoogste goedonzen katholieken godsdienst, onze katho lieke scholen Daar is meer dan een inwoner van Becelare in wien de droeve herinne ring voortleeft aan de jaren van den schoolstrijd. Wie het goed meent met ons ka tholiek onderwijs, kan alleen stem men voor de Katholieken. De VI. Na tionalisten. ruziemaker en tweedracht zaaiers onder de Katholieken, werken de liberale en socialistische godsdienst haters in de hand. Daarom. Katholieken van Becelare allen hand in hand gewrocht tot wel zijn van onzen katholieken godsdienst, tot vrijwaring der belangen onzer ka tholieke scholen. Zij zullen haar niet hebben De schoone ziel van 't kind EM. VAN DEN BOOGAERDE 23, Rue Claessens, Bruxelles 19, Av. Foch, Libourne (Gir.) LIQUEURS OUSTRIC Fondée a Dijon en 1836 Aperitifs - Sirops Liqueurs surt'ines Depót d'Ypres chez M. D. Dupont-Dumont 12, Rue Courte de Thouroüt De negenste dag van ons kampioen schap mag voor ons schitterend ge noemd worden, want op de drie ge speelde matchen behaalden wij twee zegen en één drawn met 8 goals te gen drie. Ons tweede vertrok naar Heyst met een klein gewijzigd elftal, vermits Rotru afwezig, vervangen was door A. Verleure, maar deze kleine tegen slag verminderde nochtans den moed niet onzer spelers die gezworen had den hun vel duur te verkoopen. De supporters van hunnen kant, hadden er ook aan gehouden van in groot ge tal de verre reis naar 't zeetje me de te maken, want iedereen wist dat de match tussclen beide elftallen heel bitsig zou zijn doordat de winner misschien wel de leider zou kunnen zijn. Als de Heer Kint om 2 uur de bei de kapiteins roept om den toss te spe len, ligt het plein in zeer goeden staat, maar rond de omheining is er maar weinig volk voor zulk een ge- wichtigen match. Kapitein Molein wint den toss en stelt zijne tegen strevers tegen een lichten wind. Aanstonds zien wij dat de onzen zich niet zullen laten doen zooals te gen Iseghem en Stade. Integendeel: het is Yper die meest aanvalt en die dan ook in korten tijd vijf corners afdwingt, maar zij zijn van geen nut. Onze supporters zijn er geerne bij», want zij moedigen zonder op houden hunne Rood en Witjes aan. Deze spelen goed maar ongeluk kiglijk mist er eindschot in de voor- lijn. Zoo komt het dat Cherchve en Molein elk een reuzenkans missen. Nu is het aan de beurt van Heyst van aan te vallen en op een hunner ontsnappingen zend de centerforward onhoudbaar binnen. Cercle, ver van ontmoedigd, geef goed door, maar den gelijkmaker wil niet binnen en zoo komt de rust met 10 voor Heyst, alswanneer Yper ten minste de leiding verdiende. De tweede helft ziet leper volop de meester zijn, maar tot doelen komt het niet. Zou Heyst dan toch de twee puntjes bel ouden? Neen, want vijf minuten voor 't einde, op ontsnapping van Van Sevenant, zendt deze gepast in en A. Verleure, die goed gevolgd heeft, zendt onmeedoogënd den ge lijkmaker binnen. De supporters ju belen en de Cerclespelers zijn niet meer houdelijk. Heyst is ingedrukt, want de onzen geven nu al wat zij kunnen om de overwinning te beha len, maar daar schuifelt de Heer Kint het einde van den match, ieder ploeg met één puntje latende. Jongens, proficiat. Gij hebt allen goed gespeeld en getoond dat gij uwe plaats wel verdient. Alleenlijk in de voorlijn mist er wat eindschot en met wat training zal dat wel verbe teren. IIP Speciaal, versterkt door Cal- lens en kapitein Debuysere, trok op naar Moeskroen om de Stadisten te bekampen. Schoon spel- was er te zien en alhoewel Stade de scoor open de, waren zij niet volop den baas. Ook voor de rust zorgde Coene om den stand op 11 te brengen. De herneming zag van weerskan ten schoon spel met een lichte meer derheid van Yper en zoo kwam het dat Debuyzere nog tweemaal het na kijken gaf aan den groen-witten por tier. Specialers, gij ook verdient ge luk gewenscht te worden, want Stade kloppen in eigen vesting is geen klein bierDoor uwe overwinning ver sterkt gij uwe tweede plaats en in dien uwe ploeg voltallig alle Zonda gen kan optreden, zonder moeilijkhe den tusschen spelers, dan zie ik in u de kampioenen Te Yper speelden onze Juniors te gen deze van den Heer Devos. Veel volk woonde dezen match bij en nie mand zal het zich beklaagd hebben, want er was schoon spel te zien. Yper verliest den toss en speelt tegen lich ten wind. Het spel is zeer rap en Meenen domineert. Ook, na twintig minuten spel, nemen zij de leiding, maar voor niet lang, want daar be gaat de back links, hands in het ge vaarlijk gebied en Vandamme maakt er dadelijk gebruik van om de stand op 11 te brengen. Meenen blijft nochtans aandrin gen, maar het zal toch Cercle zijn die voor het einde nog drie maal den weg der netten zal vinden en alzoo den match winnen met 41. Gansch de ploeg verdient gelukge- wenscht te worden, maar voorname lijk Ossieur, Vandamme, Gillebert en Veys. En nu, wat staat er aan de deur voor Zondag? II speelt te Yper tegen Roeselare die zal moeten gelooven aan de meer derheid der rood-en-wi.te spelers, maar opgepast III** Speciaal gaat weer op ver plaatsing en dan nog naar den leider, t. t. z. Kortrijk Sport. Zal de zege reeks van Cercle gestopt worden of wel deze van de rood en gele? Alhoe wel Kor'rijk voor eigen publiek speelt denk ik dat de Specialers van Yper er zullen aan houden de 2 punten en... de leiding in hunne vesting te dragen. De Juniors spelen ook te Yper en dan nog tegen Stade Moeskroen!! Maar gezien hun uitstekende form, en voor eigen publiek spelende, zie ik Moeskroen ijdelhands naar huis keeren. Aan u allen, spelers der drie ploe gen, van den rol niet om te keeren en de 6 punten te behalen dat wenscht u HORTOS. PROVINCIAAL VERBOND der Maatschappijen VOOR NEERHOFDIERENTEELT van West-Vlaanderen MERKWEERDIGE STUDIEDAG te ROUSSELAERE, op Zondag 20 November 1932, in de groote zaal van het Seminarie, Zuidstraat. (Toegang vrij en kosteloos). Dagorde: Om 10 1 uur stipt: 1. Welkom door den Heer Voor zitter. 2. AANSCHOUWELIJKE VOOR DRACHT over de hoedanigheden van het Belgisch ei, om de 1" plaats in den afzet op de vreemde markten te kunnen veroveren, zulks met het oog op de verhooging van den markt prijs door M. Mannes, bestuurder van den eiersamenkoop B. B. Om 2 uur stipt: 3. VOORDRACHT is pullorum- bestrijding noodzakelijk, zelfs in hoenderkweekerijen met een normaal sterftecijfer?» door H. Dr Geurden, opziener-veearts te Gent. Na iedere' voórdracht vrije bespre king. Hoenderkweekers van West-Vlaan deren, UWE plaats is dien dag te Rousselaere, en nergens anders! UWE belangen zullen er vooruit gezet, besproken en verdedigd wor den. Studie van den Notaris Ernest DE COCK te Yper OPENBARE VERKOOP TNG van een schoon met garage en hof, groot 9 aren. GELEGEN TE YPER, Lange Thouroutstraat, Nr 19. Zichtbaar den Dinsdag en Donderdag van 2 tot 4 ure namiddag. Vrij van gebruik met 1 Januari 1933. 0,50 Instelpremie. ZITDAGEN: INSTEL: Zaterdag 10 December 1932 OVERSLAG: Zaterdag 24 December 1932 tekens te 3 ure zeer stipt namiddag, in het Gasthof Het Zweerd'. bij de Wed. Dolfen, Groote Markt te Yper. IEPER, van 3 tot 9 November 1932. Geboorten. senaalstraat. buscljsteenweg. bekesteenweg. - Capronstraat. bekesteenweg. Overlijdens. - jaar, z. b. wed. Kerremans Jacques, Ar- Craye Godelieve. Dikke- - Odent Louis, Zonne- - Decock Charles, Jules - Herman André, Zonne- - Vanderstede Sylvte, 77 Vandenbulcke Constant, Poperingesteeaweg. Six Jean. 6 d.. Re- collettenstraat. Deroo Josette, 6 j.. Lange Torhoutstraat. POPERIXGE, van 4 tot 10 November 1932. Geboorten. 415. Deraedt Godelieve. d. v. Cyrihus en Demarey Maihildis. Vla- meriinge. 416. Bevernage Roger, z. v. Joseph en Vanhee Jeanne, Ieperstraat. 417. Christiaen Roger, z. v. Jerome en Cheroutre Irma, Watou-St-Jan. Deroo Merceila, d. v. Féiix en Boutez Maria, Maurice De Wulfstraat 419. Dedrie Agnès. d. v. André en Pittilioen Martha, Pr ovensteen weg. 420. Lecleire Simonne, d. v. Emiel en Techel Lucia. Korte Re- ningelststraat. 421. Maerten Godelieve. d. v. Leonel en Pareyn Rachel. Boom gaardstraat. 422. Vanmaekelbergh Ro ger, z. v. Camillus en Lahaye Augusta, Westvleteren. 423. Vandenbroucke Ce cile, d. v. Joannes en Verhille Juliana, Pollinkhove. Overlijdens. 201. Proot Clemencia, 81 j., wed. v. Haemers Julius. Ieperstraat. Noyez André, 15 m., Rijsel. Huwelijken. 92. D'Amour Lucien, schoenmaker en Logie Magdalena, z. b., b. v. Pop. 93. Delanghe Hieronymus, werkman en Papagaey Yvonne, z. b„ b. v. Pop. 94. Vannieuwenhuyze Joseph, beenhouwer en Druant Maria, z. b., b. v. Pop. 95. Laleeuw Camillus, landgebrui- ker te Westvleteren en Depoorter Julien ne, z. b. v. Poperinge. Beloften. 130. Momerency Julien, wed. Dehaene Martha, fabriekwerker en Saesen Maria, fabriekwerkster. b. v. Pop. 131. Lejeune Amatus, molenaar en Pieters Elisa, z. b., b. v. Pop. 132. De- raeve Marcel, briekenbakker v. Watou en Questroy Alice, naaister v. Pop. 133. Vandevoorde Julien, bankbediende en Matten Martha, z. b., b. v. Pop. 134. D'Amour Jerome, schoenmaker en Du- melie Jeanne, fabriekwerkster. b. v. Pop. 135. Houwen Julien, werktuigkundige en Goussey Maria, kleermaakster, b. v. Pop. 136. Devriers Camiel, werkman v. Westvleteren en Worm Emma, huis werkster v. Poperinge. leper, 5 Nov. Tarwe 70-72; klaverzaad 1550 tot 1650; rogge 59-60; haver 80-85; brouwersgerst 86-88; voedergerst 73-75; erwten 95-100; paardeboonen 92-95; tar- westrooi 20; roggestrooi 12; ha verstrooi 12-15; gerstestrooi 13-18; aardappelen 18- 22; boter 23-25.50; eieren 1.00-1.05; big gen 160-220 het stuk; id. per kilo 7.00- 7.50; weidehooi 35-40; klaverhooi 42-47; Lucernehooi 48-52; ruw vlas 60-80; voe- derbeeten 60-70. enezen de verstoptheid, zij maken het bloed zuiver, de maag net en de inge wanden vrij. Zij vermijden en genezen: hoofdpijn, d»*aainissen, trage spijsver tering, het overgeven, het zuur, desla- perachtighoid na het eten, de winden, de kolieken, de leverstoornis, de len denpijn, enz Te verkrijgen in alle Apotheken. De doos PO fr. - .*-• ALGEMEENE CONCESSIE voor leper en Omstreken van onze Speciale Gebreveteerde VERWARMINGSPLAAT gebruikbaar voor alle gas- vuren en dergelijke ieder huisgezin aanbelangend. Om in onderhandeling te treden fr. 2.500. Auto wenschelijk. Voor samenkomst schrijven - Comptoir Industria - Kroonlaan, 44, Brussel. GROOT (Allerhande) KLEIN Zeer genadige prijzen. Spoedige en kostelooze bestellingen ten huize. Telefoon 125 De Haernestraat, 15, YPER. Dr BRUTSAERT. Kamerlid, is sprekelijk voor iedereen: Te Poperinge, in zijn huis, 's mor gens, den Maandag en Vrijdag. Te leper, den ln en 3" Zaterdag de\. maand van 9 tot 12 uur in den Ka tholieken Kring. 18 paar geschoolde handen staan er te uwen dienste.

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1932 | | pagina 3