inuKnnnuununuuKuunnnuuuutmuntit BORSTPILLEN 8 BLOEDPILLEil FE1MISSS,! SURETÉ ZEKERHEID Allerhande Nieuws. État-Civil d'Ypres, Fl. bartier, JUISTHEID SIERLIJKHEID F, VERGAUWEN PRIJS: 1 fr.g F. VERGAUWEN Pftjug (r 5Q Me jetez plus vos vieux para- pluies iaites-les rccou- vrir h la maison Emmery Polley, rue au Beurre, a Ypres. Prendre attention au numéro St. Boterstraat, 19, leperen. tamm XXXXX$ntXXX$mt*»g$m)CXXXXXXXXXXX: den Ontvanger verhoogd dan zoudt gij, M. Verscheure, [J op rang niet gesteld hebbeD om ons te bevechten. En gij hebt 't op mij willen leggen dat de verhooging niet was toegestaan geweest. M. Verscheure. Zeker is 't uwe schuld dat de Ontvanger die verhooging niet beko men heeft. Dat blijkt uit't budget van het dienstjaar 1893. In hunne zitting van 10 December 1892 hebben de Dischheeren die verhooging ingeschreven. En niettegen staande dat ik bij U gekomen ben en U voor oogen gelegd heb, dat het maar al te recht vaardig was, den Ontvanger van den Disch op den zelfden voet te brengen van den Ontvanger der Hospicen, daar 't werk 't zelve is, hebt gij, M. Vanden Berghe, in zitting vau den gemeenteraad op 4 Februari 1894, die verhooging geweigerd. M. Vancien Bergheschepen. Ik weet dat gij daarvoor menige keeren bij mij ge komen zijt en dat er zelfs personen waren die mij zegden Hoe kunt gij daarmee uwe pap koelen. M. Verscheure. 'T is gemakkelijk voor U om uwen pap te koelen, met de duizenden franken medicamenten, die gij sedert jaren opstrijkt, tegen wil en dank vnn de Pope- ringhenaars. M. Vanden Berghe, zou willen doen ge- looven dat ik uit intrest gehandeld heb. Had ik uit intrest gehandeld, dan zou ik mijne kandidatuur ingetrokken hebben, want, M. Vanden Berghe weet het genoeg (ik moet hierover in geen uitleg komen) alle verhooging stond den Ontvanger te wach ten wilde ik van mijne kandidatuur afzien. Maar zeg mij, is het niet redelijk dat Ontvanger van Disch en Hospicen dezelfde jaarwedde hadden Waarom, dewijl zij 't zelfde werk deden, mochten zij niet gelijk betaald worden M. Vauden Berghe, schepen. Gij ver geet waarschijnlijk dat, in 't jaar 1894, de ontvanger uitgenoodigd is geweest tot eene vergadering van de dischheeren, en dat deze vast besloten waren zijne jaarwedde te brengen, op mijn verzoek, op den voet van dit van den ontvanger der hospicen. Maar hij heeft zich de moeite niet gedaan er zich te begeven, en alzoo is 't dat zijne jaar wedde gelijk gebleven is. M. Verscheure. Dat zegt gij, maar daarvan heb ik geen kennis en zulke uitnoo- diging is ten huize van den ontvanger niet besteld geweest. Hadde ik deze bespreking in openbare zitting willen vermijden, dit kon ik gemak kelijk doen, met de toepassing van artikel 71 der gemeentewet te vragen, die zegt, dat alle besprekingen van jaarwedden in geslotene zittingen moeten geschieden. Maar dan haddet gij gezeid dat ik het pu bliek vreesde en voor 't publiek wil ik dat niets verdoken blijve, ik slacht niet van U. Het publiek mag alles weten, want over niets hebben wij ons te schamen. Uitdeeling van maandgeldbrood, kolen, kleer stoffen. M. Schaballie. Wat aangaat de 30,000 fr. uitgedeeld in maandgeld gedurende 1895, moet ik nogmaals vragen dat eene betere uitdeeling van 't maandgeld tot stand zou gebracht worden. Er zijn veel klachten over die uitdeeling. M. Vanden Berghe, schepen. Gelijk gij reeds gehoord hebt, de commissie heeft be sloten eene lijst van de ingeschrevene disch- genoten te doen opmaken. Die lijst zal aan den gemeenteraad voorgelegd worden en jaarlijks onderzocht worden. M. Schaballie. De leveringsmandaten overloopende, heb ik gevonden dat een dischheer voor de schrikkelijke som van 1,700 fr. goederen uit zijnen winkel gele verd heeft. 'T is nogtans genoeg geweten datde wet verbiedt aan de dischheeren te leveren aan 't armbestuur. Ik zou begeeren dat de wet gedeeltelijk uitgevoerd worde, en dat er wat meer verdeelzaamheid zoude bestaan, want met 1700 fr. kan men vele winkeliers profijt doen en't zijn al contri butiebetalers. Hetgeen ik nog nooit bij geen mandaten ontmoet heb, en waarover ik verstomd ge staan heb, dat is van eene rekening gevon den te hebben (van eenen dischheer die ik hier niet noemen wil), vergezeld van kwij- tantien, 1° al van dezelfde hand geschre ven, 2° zonder date van levering ('t en staat er niet bij als het in deze eeuw is geweest), 3° zonder aard van levering (ik weet niet of't voor brood ofkiêers, wijn of champa gne is), 4° bijna al de cijfers veranderd of overladen, bij zoo verre dat men niets on derscheiden kan. Ik aanvaard nog dat die heer niet zindelijk zij voor zijne eigene za ken, maar als dischheer moet hij weten dat hij, uit rede van zijne bediening, verplicht is rekening te geven gelijk het behoort, overtuigd dat hij onder de kontrole staat van het schepencollegie. De meerderheid gelijk de minderheid, al waren zij met de beete gevoelens bezield, vinden zich, bij het nazien van zulke rekeningen, in de onmo gelijkheid dezelve goed te keuren. De rekeningen van stad, disch en hos picen zijn goedgekeurd door de meerder heid. De minderheid heeft zich onthouden. De minderheid verklaart zich te ont houden omdat er in die rekeningen artikels zijn die zij aanvaardt, en andere die hare goedkeuring niet verdienen. <t De begrooting van de kerkfabrieken van St-Bertinus en St-Jan voor 1897 zijn zonder lezing, onderzoek noch bespreking, ter goedkeuring van de bestendige deputatie verzonden. (Be zitting wordt om A ij2 ure geheven). GENT. Zaterdag nanoen, was eene dienstmeid bezig met linnen te strijken. Met de petroollamp te willen opdraaien, stiet zij deze omver de lamp ontplofte en het meisje was in een oogwenk omringd van vlammen. Op haar hulpgeroep drongen geburen binnen en konden het vuur meester worden. Het arme meisje had in hare pogin gen om te blusschen nog al erge brand wonden aan de handen bekomen. CHARLEROI. Zekere D van Jumet, kocht op aanbetaling van 10 franks per maand een naaimachien.De overeenkomst luidde dat D. het ma- chien in huur had, tot om de volledige afbetaling. Doch na de eerste storting verkocht D. het machien, en hiertegen spande de verkooper een proces in. De rechtbank van Charleroi sprak D. vrij, doch het Beroepshof' was van een ander gevoelen en bracht een von nis uit, waarbij D. tot 6 maanden ge vangenis werd veroordeeld. L., de tus- schenhandelaar, kreeg 4 maanden derzelf'de straf' en de kooper werd voor verheling tot 15 dagen gevangenis ver oordeeld. GILLY. Die rampzalige dag geeft in 't Waalsehe land zoowel als in onze streek steeds aanleiding tot daden, die de bewoners van een congoleesch dorp zouden doen blozen, indien zij het konden. Dit was ook het geval te Gilly, eene gemeente, die naar het schijnt, de spe cialiteit heeft van wildemannen-ma nieren. Op 8 Februari, den dag der loting werd een man 60 jaar, Despiegeleer, met zij n zoontj e aangevallen door twee gebroers, waarvan een 's morgens ge- lot had. Ten gronde geworpen, geslagen en gestampt, wilde hij toen zij heengin gen, opstaan, doch de oudste der broêrs kwam terug bij hem en diende hem verscheidene stokslagen op het hoofd toe. Het slachtoffer bleef met gebroken schedel liggen en stierf 's anderen daags. De twee broêrs verschenen Donder dag voor de rechtbank van Charleroi. Zij werden veroordeeld tot 4 jaren ge vangenis en 10,000 fr. schaêvergoeding aan de weduwe en kinderen van het slachtoffer. WAEREGHEM. Donderdag tij dens eene windhondenjacht, ingericht door de Rally e-Waereghem, is een peerd, van minst 4,000 fr. weerde, plotseling dood gevallen. Het dier be hoorde toe aan M. Dansette van Ar- mentiers. Drie weken geleden, tijdens het 50 jarig jubelfeest van de windhonden- jacht Rallye-Waereghem verloor eene rijderes een diamant van ongeveer 2,000 fr. weerde, eene familie-geden kenis. Een inwoner der gemeente heeft den edelsteen teruggevonden en het kostbaar juweel aan de gelukkige eigenares ter hand gesteld. BRUSSEL. In eene fabriek, gele gen in den omtrek der Noordstatie, zijn op eenen dag drie opvolgende on gevallen gebeurd. Een werkman bij zijnen kiel door een transmisiewiel vastgegrepen op 't oogenblik dat de ongelukkige tegen het gewelf ging verpletterd worden, gelukte de'ma chinist er in het machien stil te leg gen. Eenige oogenblikken later werd een leerjongen de vier vingers der rechter hand tusschen een machien verplet terd. 's Avonds rond 8 uren, op 't oogenblik dat de werklieden de fa briek verlieten, deed een werkman een misstap en viel met het hoofd op een zaagmachien. De ongelukkige bekwam eene erge wonde boven de rechter wenkbrauw. CHIÈVRES. De 15jarige jonge ling Jules Bette, eenige zoon van brave lieden, viel in de brouwerij, in eene kuip kokend water en stierf na 6 uren ijseiijke pijnen. LAEKEN. Zaterdag morgen kwam zekere Yande Velde op het bu reel van den burgerlijken stand het overlijden aangeven van zijne vrouw, en dan begaf hij zich naar de kerk, om den lijkdienst te regelen. De begrafe nis werd bepaald op Maandag morgen. Vande Velde ging nog de doodskist bestellen, doch toen hij thuis kwam vond hij zijne vrouw springlevend ne vens haar bed gezeten, en alhoewel reeds oud van jaren, volstrekt niet ge negen om dit tranendal te verlaten. Men begrijpt de ontsteltenis en de vreugde van den braven man, toen hij de gewaande overledene verrezen vond. FRANKRIJK. De dagbladen heb ben onlangs eene geheimzinnige zaak uitgelegd, waarover het assisenhof der Isère weldra zou te oordeelen hebben. Elisa Riot had in Februari laatsleden te Lyon, op 't oogenblik dat zij een bezoek kreeg van haren minnaar, een zekeren Badoil, die zich bij haar be vond, in eene koffer gestopt, waar zij hem 's anderendaags als lijk terug vond. Wij hebben ook de denkwijze der experten meegedeeld, waarvan de bij zonderste Dr Lacassagne, het oordeel uitsprak, dat Badoil gedood was aleer in het koffer gestopt te worden. De jury heeft in die ook na het von nis nog even geheimzinnige zaak uit spraak gedaan. Op de beschuldiging van slagen en wonden, antwoordde zij ontkennend, op die moord door on voorzichtigheid bevestigend. Hij stond evenwel verzachtende omstandighe den toe. Elisa Piot werd tot een jaar gevan genis verwezen. De fransche Kamer heeft Vrijdag eene wet gestemd, waardoor de omloop van vreemd kleingeld in Frankrijk verboden wordt. du 4 au 11 Décembre 1896. Naissances: Sexe mascului, 3, id. férainin, S. Mariages Steenhaut, Cyrille, employé et Coe- ne, Emelie, tailleuse. Ameloot, Al- phonse, forgeron et Mesure, Albertine, ménagère. Vansteenkiste, Alidor, chaudronnier et Noisier, Alix, sans profession. Bécès Vermeersch, Léonie, 58 ans, sans profession, célibataire, rue des Plats. Vandamme, Augustin, 63 ans, co- cher, veuf de Baelde, Cathérine, rue des Aveugles. Vandewalle, Louise, 54 ans, sans profession, épouse de Van- delanoitte, Désiré, Grand'Place. Duprez, Louis, 69 ans, tailleur, veuf de Provoost, Marie, rue de Lille. Cnockaert, Isabelle, 82 ans, sans pro- fession, veuve de Bayen, Edouard, rue Wenninck. Brutsaert, Sophie, 58 ans, sans profession, veuve de Polley, Henri, rue au Beurre. Eufants au-dessous de, 7 ans Sexe raasculin, 0 id. féminin, 0. Voor uwe artikels van Pho- tographie, Toestelsels, Voorwerpgla- zen, Papier en alle Bijhoorigheden, zich te begeven bij Werkplaats ter beschikking der kalanten. Toestelsels van alle merk en van alle prijzen. In het zelfde huis vindt men ook eene groote soortering Brillen, Warmtemeters voor de boter, Fan tasie, Kramerwaren, fijne Quincail- lerie. Le plus grand succes du siècle.f 3e ANNÉE. Flus de 30000 réussites m prouvées. CERTIFICATS des Fermes de S. M. l'Impératrice Charlotte a Meysse, de M. le Baron Goffinet a Freuxde M.le Vicomte de Partz de Courtraide M. le Comte de Scy, etc. et de tous les grands éleveurs du pays. La botte: 2 Fr. dans les Pharmacies Sioen, a Menin Monteyae, a Popë- ringhe; Boutens, a Roulers Libotte, a Ypres, etc. I Gij allen die verlangt het juiste uur te hebben koopt alleen de zeker- heidsliorlogieneergelegd merk <Xm¥X> Regeling door den fa brikant gewaarborgd, ma tige prijs, ziedaar hare hoedanigheden. Eischt het neergelegd merk OCsÜRËfr>O om de namakingen te ver mijden. VAN Te 1EPEREN, bij R. Socquet, Angillis en Becuwe, apotheker Te POPER1NGHE, bij Ant. Monteyneapotheker. T0US LES CtTLTIVATEURS PrOPRIÉTAIRES eraploient les célèbres Poudres DEFENSE® pour rendre pleines leurs VACHES et JUMENTS stériles. c,uREr^ tegen ïüoest, Astinnn, Vei'liouillielcl Aamborstigheid,en alle Ziekten der luchtpijpen, De beste remedie aangeraden tegen al de borstkwalen. de doos in de goede apotheken. Eischt het gede poneerd fabriekmerk liierneven.Franco verzon den tegen l(i postzegels van 10 centimen. - s e .Jfr a - tegen SSaa^pijii, Maag;zuiii% Alaa^kraiiipcn, Vei - «ftop*luid, Rat en Leverziekten. Zij purgeeren en zuiveren Het bloed- De Bloedpillen van F. Vergrauwen zijn een ware schat 2" Si1» - mi'ie- z,Jn oprecht pillen van lang leven. m 4? -fn IP de doos. DépotApotheek F. Vergauwen 160, AnspachlaanBrussel. Franco verzon den tegeu -lü postzegels van 40 centimen. B DaBWV K B W aemegen io postzegels van 40 centimen.

De Strijd – La Lutte (1894-1899) | 1896 | | pagina 3