BORSTPILLEN F. VERGAUWEItl BLOEDPILLEN FERM1ERS,; SURETÉ ZEKERHEID F. VERGAUWEN Allerhande Nieuws. Fl. bartier, JUISTHEID SIERLIJKHEID Les droits sur les vins. Ne jetez plus vos vieux para- pluiesfaites-les recou- vrir a la maison Emmery- Poiley, rue au Beur re, $2, a Yp res. Prendre attention au numéro AVoskroenstraat, n° 2le HOEK der ftloskrocn- der Moskroenstraat, n° Boterstraat, 19, Ieperen. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX I Ce serait un comble avoir poliment remercié M. Brassine pour n'avoir pas a poser la question de confiance a pro pos de la garde civique, ce serait se moquer du pays et de l'armée La commission centrale, composée de MM. Tack, de Ramaix, Van Cleemputte, Delbeke, De Jaer et Destrée, a commencé Mercredi l'examen du projet des emissions publiques de titres présenté par le gouvernement en 1894. Elle a admis que toute émission publique, en Belgique d'actions, d'obligations ou de titres quelconques devra être précédée de la publi cation des actes de concession des statuts de la compagnie ou société des actes consti- tutifs des titres et des actes publics ou privés qui en déterminent les conditions et les garan ties. Le projet porte aussi l'obligation de la pu blication des conventions qui auraient été fai- tes avec le bénéficiaire de l'émission, relative- ment a l'émission, au placement des titres, a leur cession et au service des intéréts. Ici la commission ne s'est pas trouvée d'ac- cord. Elle a été unanime k distinguer entre les titres émis par l'Etat et les administrations pu bliques, et ceux émis par des sociétés privées. D'après elles, les conventions relatives aux émissions faites par les pouvoirs et adminis trations publiques doivent être publiées. Quant k l'obligation imposée aux sociétés privées, si elle a été approuvée par trois des membres, elle a été repoussée par trois autres et, en eonséquence, rejetée par parité de voix. On n'ignore pas que le projet en question a été déposó a la suite de la révélation a la Chambre, par M. Ri- chald, alors député de Bruxelles, des... mécomptes auxquels avait donné lieu le lancement en Belgique de divers emprunts argentins. Yoici le texte des articles du budget des voies et moyens relatifs aux nou- veaux droits sur les vins Art. 3, lr. Les droits d'accise sur les vins importés de l'étranger sont modifiés ainsi qu'il suit vins en bou- teilles, 60 fr. l'hectolitre vins impor tés autrement qu'en bouteilles, 20 fr. l'hectolitre. §2. Sont considérés comme li queurs les vins contenant plus de 21 p. c. d'alcool. 3. Les vins importés autrement qu'en bouteilles, titrant plus de 15 de- grés de l'alcoomètre Gay-Lussac a la température de 15 degrés centigra- des, acquittent, outre le droit de 20 fr. par hectolitre, un droit de 3 fr. par degré sur la quantité d'alcool excédant 15 degrés. La limite est abaissée a 11 degrés pour les vins provenant des pays qui n'accordent pas aux marchandtses bei ges le traitement de la nation la plus lavorisée ou qui n'ont pas avec la Bel gique des arrangements commerciaux. 4. Sont imposés comme vins en bouteilles, quel que soit le mode de lo gement, les vins préparés a l'aide de plantes aromatiques, de quinquina ou d'autres^substances médicamenteuses, (1) de même que ceux qui ont subi une préparation en vue de la fabrication du vin mousseux. Art. 8. Les vins mousseux fabri- qués dans le pays sont soumis a un droit d'accise spécial de 40 fr. par hec tolitre. M. De Smet de Naeyer justifie ces modifications, en les présentant comme corollaires de la nouvelle loi sur les al- cools, présentée elle-même comme une mesure antialcoolique. Les nouveaux droits sur les vins devraient done avoir pour résultat de mettre le vin a même de faire concurrence a l'alcool. Or, la diminution de prix sera insen sible: 3 centimes au litre! Car les droits actuels sont uniformément de 23 fr. par hectolitre ou par 100 bouteilles. En outre, pourquoi une disposition spéciale n'est-elle pas prise en faveur des vins sans alcool, comme on en fabri- que en Allemagne et en Suisse Vont- ils payer la taxe de 20 fr. par hectoli tre II serait logique de les dégrever, ou tout au plus de les taxer comme li quide sucré. L'administraation de M. De Smet ignore peut-être l'existence de ces vins. Ce n'est pas une raison pour ne pas faire un peu d'antialcoolisme en leur faveur. Ph. de C. RUYSBROECK. Zondag namid dag is hier de trein uit Chimay in twee (1) Comme les malades vont devoir de la reconnaissance a M. De Smet gesplitst. Gelukkig is alles vergaan met eene eenvoudige vertraging van den trein. Op 't oogenblik dat de trein op de hoogte van de fabriek van scheikun dige produkten te Ruysbroeck kwam, splitste de trein zich in twee, ten ge volge van het breken eener ketting. Het voorste deel zette zijnen weg voort; een kilometer verder werd de breuk door den machinist bemerkt die oogen- blikkelijk stopte de schok deed de reizigers tegen elkander botsen. De machinist stoomde achteruit en zocht het verloren gedeelte van den trein op. Op het oogenblik dat de twee gedeelten tegen elkander kwamen, werd een schnkkelijken schok veroor zaakt een groot getal reizigers spron gen verschrikt op de naastliggende spoorbaan. Op dit oogenblik hoorde de treinwachter in de verte het gefluit van den rechtstreekschen trein van Brussel naar Tubize en van den express uit Parijs. Gelukkig verloor de treinwachter zijne koelbloedigheid niet. Hij bere kende het gevaar de express van Pa rijs moest onvermijdelijk in botsing komen met het achterwege gebleven gedeelte van den trein en de trein van Tubize moest de reizigers vermorzelen die op het naastliggende spoor ston den. De moedige bediende liep naar het begin van den trein, vervolgens naar de statie van Ruysbroeck en deed de signalen werken. De twee geduchte treinen stopten. Een wagon die ver brijzeld was door den laatsten schok, werd van de baan verwijderd. Ha 40 minuten werkens was de dienst her steld. NIJVEL. Een nieuw jachtwiel was geplaatst in eene fabriek te Hour- pes. Het werd Zaterdag voor den eer sten keer in werking gebracht. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd de fabriek, waar 200 man arbeidden, eensklaps door een vreeselijken schok in opschudding gebracht. Een gedeelte der gebouwen stortte in en de werklie den vluchtten haastig waar zij vluch ten konden. Het jachtwiel was gespron gen. Een machinist werd op den slag gedood, andere werkliên werden ge kwetst en de schaa is overgroot. Een stuk van het wiel, 5,000 kilos zwaar, werd op 250 meters afstand gevonden. Andere stukken vlogen op omliggende huizen, in een bosch, in de Samber. Het gesprongen wiel draaide met eene snelheid van 50 wendingen in de mi nuut. GRIMBERGEN." De 70jarige we duwe Van Zeebroeck, die alleen woont in een afgezonderd huis, is door bewo ners van het dorp schrikkelijk ver brand gevonden in hare keuken. Men zegt dat zij bij ongeluk met eene lamp hare kleeren in brand gestoken heeft. Haar toestand is zeer bedenkelijk. LUIK. In eene danszaal van Ou- grée heeft een ergelijk moordtooneel plaats gehad. Twee broêrs, die twist zochten, werden aan de deur gezet. Om zich hierover te wreken trok een hunner een dolkmes uit den zak, en stak het een genaamden Guinesse in de borst, terwijl de andere revolverscho ten in 't wilde loste. Een der kogels trof een meisje. De toestand der ge kwetsten is zeer erg. De twee broeders zijn aangehouden. AAN DE ZWAKKE personen wordt ten sterkste aanbevolen gebruik te ma ken van de ijzerhoudende pil van Dr Raphael, die, naar het schijnt, een wonderbaar hulpmiddel is tegen bloed armoede, zwakheid, uitputting, hart kloppingen, enz. RUMPST. Op een steenfabriek alhier werd een peerd, dat verschei dene dagen ziek was, dood gevonden. Men stak het doode dier in een put en overgoot het met petrol om het vleesch onbruikbaar te maken, 's Nachts zijn onbekenden de schoonste stukken vleesch komen afsnijden. BRUSSEL. Ontriggeling. Een trein van 25 wagons lang is op den spoorweg te Chament (Verviers) ont- riggeld. Geene dooden of gekwetsten, maar aanzienlijke stoffelijke schaê. VERVIERS. Een zonderling on geval is in de statie van Verviers voor gevallen. Een koopwarentrein moest stoppen, maar de machinist gelukte er niet in den frein te sluiten. De trein botste op een wagon, die als buffer dienst deed. De wagon werd op de kaai geslingerd en wierp eene kolom van een glazen afdak om. Dit afdak stortte op eene lengte van 100 vierkante me ters in en verbrijzelde gedeeltelijk de water closets. Een man die zich in deze plaats bevond, had de twee beenen ge broken. De stoffelijke schade is zeer groot. ppas yrrn biedt kosteloos Ei kil nCILïl aan, aan allen die aangetast zijn van eene huidziekte, haarwormen, eczemas, puistjes, huid uitslag, chronische bronchieten, borst-, maag- en blaasziekten, rheumatism, een onfeilbaar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na alle mogelijke geneesmiddels vruchte looste hebben doorstaan en beproefd. Dit aanbod, waarvan men het mensch- lievend doel zal inzien, is het gevolg eener belofte. Per brief of postkaart schrij ven aan den Heer VINCENT, 8, place Victor Hugo, te Grenoble, die kosteloos en vrachtvrij per post antwoorden en de gevraagde inlichtingen opsturen zal. Mr en Mme M «1 98 1* i c c M 1 SI, bijzondere eh irur- gijns-tandmeesters, tlOClv der Kortrijk, hebben d'eer het publiek te berichten dat een nieuwen tandmeester die van huis tot huis loopt voor het kuisschen der tanden en het herstellen van kunsttanden, zich komt te vesti gen niet ver van hunne woonst. Niettegenstaande de gelijkheid van den naam en van het beroep hebben zij hoegenaamd geene handelsbetrekkingen met dezen persoon. Zij hebben zelfs noch zoon, doch broeder, noch bloedverwant nie hun huis vertegenwoordigd. Zooals voorgaandelijk zijn Mr en Mrae Maurice MEIER, dagelijks te raadplegen ten hunnen huize Sfraat, 81° 2, buis met koets poort (bij hel gevang). Zij verzoeken dus de personen die begeeren hun te raadplegen van te vragen of zij wel bij Mr en Mmo Maurice MEIER zijn, llOCk 2, en van wel te letten op de antwoorden die hun gedaan zijn. M. Meier is te raadplegen drie dagen per week, den Maandag, Donderdag en Zaterdag, van 9 tot 4 lj'2 ure 's namiddags, bij de Weduwe Van Kern mei, Groote Markt, n' 5, te Ypereil. Voor uwe artikels van Pho- tographie, Toestelsels, Voorwerpgla- zen, Papier en alle Bijhoorigheden, zich te begeven bij Werkplaats ter beschikking der kalanten. Toestelsels van alle merk en van alle prijzen. In het zelfde huis vindt men ook eene groote soortering Brillen, Warmtemeters voor de boter, Fan tasie, Kramerwaren, fijne Quincail- lerie. Leplus grand succes du siècle.f eraploient les célèbres Poudres DÉFENSE| pour rendre pleines leurs VACHES et JUMENTS stériles. 3e ANNÉE. Plus de 30000 réussites prouvées. CERTIFICATS des Fermes de S. M. l'Impératrice Charlotte a Meysse, de M. le Baron Goffinet a Freux, de M. le Vicomte de Partz de Courtrai, de M. le Comte de Scy, etc. et de tous les grands éleveurs du pays. La botte2 Fr. clans les Pharmacies Sioen, a Menu* Monteyne, a Pope- ringhe Boutens, a Koulers Libotte, a Ypres, etc. Gij allen die verlangt het juiste uur te hebben koopt alleen de zeker- heidshorlogieneergelegd merk <X süreté X> Regeling door den fa brikant gewaarborgdma tige prijs, ziedaar hare hoedanigheden. Eischt het neergelegd merk <X SURETÈ X> om de namakingen te ver mijden. VAN Te IEPEREN, bij R. SocquetAngiitis en Becuweapothekers Te PUPERINGHE, bij Ant. Monteyne, apotheker, Groote Markt. TOUS LES CuLTIVATEUBS PUOMUÉTAIRES sviREr^ tegen Hoest, Astliuia, Verkoudheid Aamborstigheid,en alle Ziekten der luchtpijpen, De beste remedie aangeraden tegen al de borstkwalen. de doos in de goede apotheken. Eischt het gede- r O II ïtll poneerd fabriekmerk hierneven.Frauco verzou- E 3E 43 z i 11 den tegen 16postzegels van 10 eentimen. tegen Maagpijn, Maag-zuur, Maagkrampen, Vei-- W i '"k";!1 en Leverziekten. Zij purgeeren en zuiveren het bloed-De Bloedpillen van F. Vergauwen zijn een ware schat voor elke familie. Het zijn oprecht pillen van lang leven. R 85 3 5 £5 fp de doos. Dépot: Apotheek F. Vergouwen, sTPil&iafe .Uil Anspachlaan, Brussel. Franco verzon- - K n SAty? den tegen f 6 postzegels van 10 centimen.

De Strijd – La Lutte (1894-1899) | 1897 | | pagina 3