BERICHT. EEN HUICHELAAR Kleuren Vernissen BERICHT. Nieuws Uit de Gouwe. Ksrhlijte staat Sar parochie Raaiscap- pel ptaais tet jaar 0. H. 1908. Beaoemiiisen onder Se Geestelijkheid. Buitenland. EINDELIJKE TOEWIJZING BERICHT. Gemeenteraad. A AFKONDIGINGEN. Meester Hector PERLAU Adolf Vandamme, Gemeente Pervyse. Aug. Lombaert-Rathé. Gemeente Ramscappel. Burgerstand. Ch. Wybo-Öuffel, Huis on Sieraadschilder STUDIE DE- verhoog werden kanon- echtg. MENGELWERK 47 hij Te Leuven bevonden zich binnen de statie eene af stelt hij den voor. UIT NIEUFOORT. 3 4 5 Voor goed en welbezorgd druk* werk, komt naar de drukkerij van DIT blad. STUDIËN VAN DE NOTARISSEN STROOM tJ PERLAN TE NIEUPOORT. van Notaris te Nieuport. OORSPRONKELIJK DRAMATISCHE GESCHIEDENIS, op de lijfstraffelijke rechtspleging gesteund HENDRIK 3- 4. 5- 6. 7- 8. 9- to. T. C. Druce, verklaarden dat de graf- was, zooals hij voor de begrafenis van Druce getuigenis Hollamby HANDEL IN 10 van Huisraad, landsalaam, vruchten, beestialen, en pluimgeedirte. Op gewone voorwaarden Met comptant geld n Ik heb de eer aan mijne Kalanten en het publiek kenbaar te maken dat mijn zoon Arseen zich bij mij komt te vestigen als peerdesmid alsook voor al wat ander smids- werk betreft. Door de belieften onzer kalan ten te voldoen, hopen wij de gunst van een ieder te bekomen. Marktstraat, Mieupaort. Lijst der Lotelingen voor 1908. Castelein Hieromius DeKeyser Hector Devacht Augustus. Heesen Renaat Verveyne Augustus Zijne Hoogweerdigheid de Bisschop van Brugge heeft benoemd in St- Bernards Collegie ter stede tot bewaker Eerweer- den Heer Lagae en tot Leeraar E. H. Jos. DeBrabandere priester in 't Semina rie. FRANKRIJK. Jeanne Weber, die sedert maanden opge sloten was, onder de beschuldiging van moord op den kleinen Bavouzet, werd maan dag in vrijheid gesteld. Zondag namiddag gebeurde te Croix, bij Roebaais, een bloedig drama. Een twist was ontstaan tusschen de echtgenooten Van- derstraeten-Deporter. Opeens greep de man, die geboortig is van Eyne, in Belgie, een mes en plofte het de vrouw in den buik. De ongelukkige vrouw, die slecht 40 jaar oud is, verkeert in hopeloozen toestand. De dader ward maandag namiddag aangehou- den. Het parket van Rijssel is ter plaats ge- DUITSCHLAND. Op den vijver van Lindre, te Metz, waar van het water oneffen toegevrozen was, zijn maandag drie jongelingen van Neder-Lindre die schaatsenreden, jammerlijk verdronken. Maandag avond werd een vierjarig meisje in de Charlottenstrassen, te Berlijn, door een kerel van rond de 20 jaar oud aan- VRIJDAG 24 JANUARI 1908, om 11 uren stipt, voormiddag, te Nieuport, ter gehoorzaal van het vredegerecht. van I EEN SCHOON RENTENIERSHUIS to Nieupoort, ter westzijde der Slachthuis straat, groot ia 45, Gebruikt door de Weduwe Aug. Van- deputte-Dierendonck tot 3 maanden na d®n overslag. II EEN WOONHUIS, dienstig voor bak kerij, te Nieuport, Potterstraat, groot la 58 Gebruikt aan 10 fr. te maande door Henri Deschacht-V andeputte. Vonnis en voorwaarden berusten ten kan tore van den Notaris Stroom. van het ministerie. Generaal Verstraete spreekt de laat ste. Hij groet M. de Trooz als de her- MAANDAG 13 JANUARI 1908, om 1 ure stipt namiddag, ten sterfhuiz® en hoeve van August LL NECKER-MORTIER, in leven landbouwer te Sint-Jooris. Niets ongewoons kon hij bemerken. De knecht was teruggekeerd en de herberg had niets in zich, dat eenig onraad verried. Daar verliet de knecht de herberg en droeg in zijne hand een gesloten brief. Hum, morde Teunis, wat wil dat be duiden I Zie, de knaap gaat, zou men zeg gen, op de woning van den bugemeester aan. Ha, een gedacht 1 Hij verhaastte den stap en sneed den jon geling den weg af, terwijl hij hem ernstig toesprak. Karei, ik moet u verzoeken mij oen paar stappen verre te volgen. Hemel, veldwachter, wat heb ik mis daan Hum, dat kan ik niet zeggen, maar dat zal u de burgemeester uiteen doen. De burgemeester maar ik moet juist naar zijn huis. Zeer goed, maar daar zoudt gij hem niet aantreffen, daar hij zich op de hoeve ▼an Rynders bevindt. Op de hoeve van Rynders Welja, Karei, als ik u het zeg. En moet ik tot daar meê Inderdaad, hij deed mij u roepen. Welaan, laat ons gaan. Goed, de burgemeester zal gewis te ▼reden zijn dat gij zoo spoedig gehoorzaam t Och, 't is dat ik niets heb te vreezen, want ik was toch altoos een eerlijke knaap. Ja, dat is waar. En daarom ook ben ik gerust van hert en geweten. Doch men mag dat van mijnen baas niet zeggen. Hemel 1 die vent is aan 't raaskallen als een dwaze. Wat zegt gij Ja, hij spreekt van wondere woorden^ bij poozen, dat mij het haar op het hoofd te berge rijst. Wat vertelt hij al Zonderlinge zaken, ja, daar spreekt hij van hij zal dezen nacht de herberg verla ten. Zoo, hij gaat op reis Hum. Wij zijn aangekomen, treed binnen. Vriend Rynders, hebt gij daar niet eene ka mer, die dicht kan sluiten Ja, gewis, veldwachter, wat moet... Vat dien knaap en sluit hem zorgvuldig op. Rep u, want 't geldt ernstige zaken. Hier, Karei, geeft mij dien brief. Maar, veldwachter, neen. Geen tegenstand, of ik gebruik geweld. Ach, wat ongeluk, mijn baas zal mij doodslaan, jammerde de knecht. Geen nood. Kom, Karei, wees gedwee gij zult tevreden zijn, vriend. Ziedaar, Teunis, ach I gij hebt mij schrikkelijk bedrogen I Zwijg en houd u stil, dan krijgt gij nog gewis eene belooning. Inderdaad? Parbleu Dan zwijg ik en blijf hier. Goed, ik vertrek. Wat mag er in dien brief staan En met spoed sloeg Teunis den weg naar de dorpsplaats weer in, vanwaar hij opnieuw het Bonte Kalf bespreidde. Reeds geruimen tijd was de veldwach ter versteken en werd hij geene verandering in de herberg gewaar, welker deur zorgvul dig was gesloten. ’t Was goen Zondag en bijgevolg gingen weinige lieden uit. Ook bekreunden zij zich niet om de her berg van Linckman, daar ze niet open was en gingen er onvoorschillig voorbij. De veldwachter, daar de avond nu gansch was gevallen, kwam uit den schuilhoek te voorschijn, dien hij zich behendig had ge maakt. Hij draaide eventjes achter het huis en.... daar zag hij een spleetje van ’t luik een straaltje licht dooi zenden. Nieuwsgierig legde hij het hoofd en het oog er tegen en zag dat de weerd gansch reisweerdig en vluchtens was gereed. Op zijn gelaat kon hij angst en diepen kommer be speuren en hij bemerkte dat Linckman zorgvuldig iets onder zijne jas om zijn mid del verborg. Daar werd opeens 't licht uitgeblazen en er stapte eene schaduw stil, zwervend voor uit, opende behoedzaam de achterdeur en meende zich, voorzichtig vluchtend, in 't veld te begeven. Doch eensklaps viel de zware hand van den verwoeden veldwachter op zijnen schou der neder en eene dreigende stem riep hem in de duisternis Man, waar heen Teunis, huilde de herbergier, en hij brulde en brieschte en wrong zich als een paling rondom. Waarheen gaat gij zoo laat spreek, gebood Teunis, en knelde den man stevig vast. Laat mij door, laat mij los, zeg ik I Neen, neen, gij zult met vluchten. Doemnis, wilt gij lossen Nimmer, 'k hou u vast. Dan hebt gij 't gewild I... WerM verifasA. wijlen de We Coene-Devos te Beerst, bezat op een stuk waaigras aldaar, overzetten op hare kinders Oscar en Arthur Coene, kooplieden te Beerst. Met eenparigheid van stemmen goed gekeurd. b') Idem der beraadslaging waarbij het zelve Bestuur vraagt om te mogen het pachtrecht van Pius Mus te Oost- duinkerke op een stuk land aldaar, overzetten op Lemaire Lodewijk,onder de borge van Vincent Pieter, beiden te Oostduinkerke. Ook met eenparigheid van stemmen goedgekeurd. 2. Aankoop gasthof l'Espèrance. Er wordt lezing gegeven der beraad slaging van 5 Qber 1907, waarbij het Godshuizen-Bestuur vraagt om te mo gen uitterhand aankoopen, mits den prijs van 24.000 fr.. het gasthof l’Espé- rance in deze stad. Met eenparigheid van stemmen goed gekeurd. X Kontrakt gazeverlichting. Dit verdrag, vroeger in ontwerp goedgekeurd en nu opgemaakt inge volge de beslissingen van den Raad, en de bemerkingen der Hoogere Over heid wordt met eenparigheid van stem men goedgekeurd om aan de bekrach tiging der Hoogere Overheid onder worpen te worden. XI Benoeming nachtwakers. Het College deelt mede dat de nachtwaker Jan Borgonjon overleden is en dat de nachtwaker Hendrik Callenaere zijn ontslag vraagt met 1 April 1908. Het College stelt voor het ontslag Callenaere te aan^eerden en Leo Van- deputte en August Weiss tot nacht wakers te benoemen en Renaat De- keyser tot toegevoegd aachtwaker. Vandeputte en Weiss zouden on- middehjk in dienst treden en beurte lings Jan Borgonjon vervangen. Na het aftreden van H. Callenaere zouden beiden ten volle in dienst komen. Dekeyser Renaat zou in geval van ziekte of belet van den eenen of den anderen nachtwaker dienst doen en naderhand zoo er eene plaats open valt van rechtswege benoemd zijn. Alle deze voorstellen worden bij geheime stemmingen en met eenpa righeid van stemmen aangenomen. XII Verordening betrekkelijk het Se cretariaat. Benoeming van eenen derden Schrijver. Op voorstel van het College en met eenparigheid van stemmen wordt er beslist de volgende wijzigingen aan de verordening toe te brengen. 1* om te kunnen benoemd zijn als 3n Schrijver moet men slechts léjaaa oud zijn. 2° Slechts bij de eerste verhooging worden de schrijvers aan een nieuw examen onderworpen. De ondergeteekeade heeft de eer V ter kennis te brengen dat hij hem ge last met het vervoer van meubelen en huisraad. Hij heeft te zijner beschikking grooj. te gekapitoneerde verhuiswagens ea kloeke peerden. Het inpakken, het laden, vervaeren en ontladen van de meubelen sullen met de grootste zorg en de meeste op lettendheid geschieden. Onder goede geleide en vaste Waar borg zullen de verhuizingen gedaan worden in al de streken van het land aan genadige prijzen en onder streng toezicht. Ik hoop, Mijnheer, door mijne spoe dige en trouwe bediening de gunst van uwe bevelen te ontvangen, die ik zal trachten uit te voeren tot uwe volle be vrediging. Nleupart. HandelSn/t groot en klein bij JANSSEUNE Gebroeders, Brugsche Vaart, Nieuwpoort. dagelijks te bekomen Mais, duiveboonen, alle soorten van granen Bloem, en Sucrema gewaarborgde op ont leding zuiver lijnkoek, lijnmeel, en mestof- fen, alsook Inlandsche, Engelsche en an thracites kolen. Bijzondere voordeelige voorwaarden voor Inlandsche Kolen geleverd op wagon tet Nieuwpoort statie. DE ZEINE om wel te doen -®- Stil, vrienden, opgepast, opdat hij niet vluchten kunne noch ontsnappen loopt spoedig en verwittigt de gendarmen van 't geen gij nu weet. Verzoekt hun dringend hierheen te komen zonder verwijl ik ga middelerwijl de herberg in 't oog houden, opdat de boef niet en verdwijne. Maar Teunis, wij zullen er niet spoe dig geraken- Haast u en spand een peerd voor den wagen 1 Rent met drift vooruit en komt spoedig met gerechtsdienaars weer. Wat zal ik hun zeggen Gij zegt hun dat zij spoedig moeten komen om eenen moordenaar aan te houden niets meer. Goed, kom, Meesen, wij zullen ons spoedig en rap zijn wij hier wederom. De twee pachters vloden huiswaarts, span den een vlug peerd vóór de kar en reden met haast naar de naburige gemeente, waar de gendaimen waren te vinden. Midderierwijl stelde zich Teunis op loer. In de kerk. Het was juist 11 ure toen de stoet aan de kerk kvam. De plechtige lijkdienst werd gezongen door den Z. E. H. Deken van Ste Gudula. L. E. kardinaal Mercier woonde de Ijkdienst pontifikaal bij. Honderden seersen waren in de kerk opgesteld en op allen prijkten de wapens der familie de Trooz. Na den dienst werden de absouten gelezen door den Z. E. H. deken en daarna door Z. E. kardinaal Mercier. De offerande duurde een uur. Daar na werd het lijk naar de Noordstatie gebracht, van waar om 1 ure 20 een bijzondere trein het lijk naar Leuven voerde. Lijst der lotelingen voor 1908. Coopman Désiré-Louis. Curio Gabriel-Joannes DeKeyser Henri-Medard. Sanders Jerome-Medard. Schallier August-Camiel. Steen Oscar-Joseph. Storm Victor Emilius Swyngedauw Cyrillus Vandenbussche Henri. Vandewalle Henri-Michel. Vandevroude Omer-Prosper. Verhaeghe Jan-Jozef. (Vervolg.) VIII Kosteloos onderwijs. De lijzten der kinderen recht heb bende op kosteloos onderwijs in 190?- 1908 worden overgelegd en gcedge- IX a, raadslaging van 5 November I907, waarbij het Godshuizen-Bestuur vraagt om te mogen hst pachtrecht, welk GEBOORTEN. lan 3 Popieul Lodewijk-Pieter-Maria dochter van Polydoor en Elodia Dewit- te. Sedert 1 Januari 1908. 1 Geboorte. OVERLIJDENS. Jan. 1 Vercouillie Karel-Lodewijk-Ernest oud im. en 8d. zoon van Ernest en Herma Anna. Jan 4 Coolsaet Frans-Pieter oui 78 j. 3m. en 28 d. zoon van Frans-Jacob en Isabella-Clara Borry en echtgenoot van Amelia-Constantia Caesteker. Sedert 1 Januari 1908. 2 Sterfgevallen. HUWELIJKSAFKONDIGING. Vanlandschoote Arthur-Isidoor, landbou wer te Nieuport met Calcoen Elisa, Ro salia, landbouwster te Oostduinkerke ITALIË. In de gemeente Buvo, in Apulië, is de politieke strijd zeer hevig. Maandag had de tengenpartij eene betooging ingericht tegen het gemeentebestuur. Na den burgemeester uitgefloten en uitgejouwd te hebben, trok ken de betoogers naar den kring Liberia on Lavoro die al» de bijzonderste steun van het gemeentebestuur aanzien wordt. Het lokaal werd met steenen bestormd. De poli- cie kwam tusschen en de gendarmen hielden een der betoogers aan. Zijne vrienden wilden hem met geweld losrukken, maar de gendar men, die versterking ontvangen hadden, ge lukten er in hunnen gevangene naar de karzerne te sleuren. De betoogers omringden het gebouw en dreigden het in brand te steken. Opeen» werd echter de huilende groep door eene nieuwe bende, de partijgangers van het ge meentebestuur, aangevallen en een verwoed gevecht ontstond. Eindelijk toch kon een peloton soldaten de vechters uiteen drijven. Twee personen waren reeds gedood en tal rijke anderen gekwetst, waaronder verschei dene gendarmen en policieagenten. Aanneming van allerhande Schilder werk. Goede en ter trouwe uit voering. Nabootsing van Hout en Marber. Lang «straat NIEUWPOORT. Er zijn kersten gedaan 22 kinders. Gest®rven 3 kinders 6 groote te zamen 9. Dus is eene winst van 13. Er zijn ook 4 huwelijken ingeze gend geweest. Overleden. 20 Philemon Clement zoon van Desiderius en Pharailde Maes ioj. um. 9 Maaite Theoph. Nollet echtgn. van Maria Devloo 48]. um. 6 April Anna Druwé weduwe van Karel Vermeersch 73j. 9m. 22 Mei Barbara Depoote. echtgen. van Desiderius Vanoverschelde 75 j 7m. 24 Nov. Emerence Pinceel van Aug. Valcke 35j 8m. 6 Dec. Julie Speecke echtgen. van Karel Cauwelier 73j8m. gevallen. De gemeene kerel bracht het arm kind een vieeselijken messteek toe in den buik. Het meisje, de kleine Else Nuhlhe, dochtertje van den schilder Jules Nuhlhe, is 's nacht gestorven. De moordenaai kon de vlucht nemen zonder herkend te worden. ENGELAND. Maandag werd de zaak Druce-Portland voortgezet. De doktoois, die tegenwoordig waren bij de ontgraving van de doodskist van T. C. Druce, verklaarden dat de graf kelder volgens alle waarschijnlijkheid nog was, zooals hij voor de begiafenis van Druce was ingericht. Tengevolge dier getuigenis verklaarde de advokaat van M. Hollamby Druce, dat zijn kalant afzag van zijn proces. De rechter wenschte den advokaat geluk over dat besluit en de partijen verlieten het gerechtshof. Die zonderlinge zaak is dus voor goed geëindigd. De stoomboot Housatonic van Londen, op weg van Barrow naar New-York, is maandag op de rots van Allan gevaren en oogenblikkelijk gezonken. De storm woedde verschrikkelijk en de vier en dertig koppen der bemanning, min twee matrozen, konden slechts met de grootste moeite, in redding- bootjes, den vuurtoren van Maiden bereiken. Deze toren, op een eilandje gelegen, was maar eene mijl van de plaats der schipbreuk verwijderd, doch 't duurde twee uren lang vooraleer de schipbreukelingen er geraak ten. De vuurtorenwachter moest touwen uit werpen om de ongelukkige zeelieden toe te laten te ontschepen. Toen de Houratonic op de rots vaarde schoot een matroos vuurpijlen als noodsein af deze vuurpijlen staken het schip in brand dat ontplofte kort na dat de bemanning het verlaten had. NEDERLAND. De engelsche stoomboot Turbo, op weg van Batoum naar Hamburg met eene lading petrol, is dinsdag morgend vergaan op de zandbank Valksgronden nabij het noordelijk ste punt van Noord-Holland. De stoomboot is in twee gebroken. De reddingsboot werd onmiddellijk in zee gelaten en 8 leden der bemanning namen er plaats in, maar het was onmogelijk de 24 andere aan boord te nemen De sleeper Atlas is dan, dwars door de wae- dende golven, het schip ter hulp gevaren en kon 14 man redden. De reddingssloep is er eindelijk in gelukt de laatste schipbienkelin gen te redden. dienen lijste. XVI Voorstelling van candidaten voor de vernieuwing der helft vên den toezlchtraad der zeevaart school. De Heer Burgemeester deelt me de dat de Heer Hendrik Meynne overleden is en er dus een ander candidaat zal moeten voorgesteld worden. Namens het College Heer Ingenieur Maertens De Raad gaat bij geheime, stem mingen tot de gevraagde voorstelling over. Er worden zooveel geheime stem mingen gehouden als er candidaten voor te stellen zijn. Uit het onderzoek der nedergeleg- de bulletyns blijkt dat de Heeren Vandenabeele Emiel, Maertens Fer dinand en Cis Jaak 8 stemmen beko men. De Heer Voorzitter roept de Hee ren Vandenabeele, Maertens en Cis uit tot candidaten voor de te doene benoemingen. Zij zullen als dusdanig gebracht worden op de lijste te zenden aan de Hoogere Overheid. XVII Voorstelling van candida ten voor de benoeming van een lid der openbare stapelplaats in vervanging van den Heer Pat- tyn. De kennis deeling van de burgerwacht, het kolle- gie van burgemeester en schepenen, de gemeenteraad, de arrondissementskom- missaris, senators en volksvertegen woordigers, en talrijke burgerlijke en militairie oversten en vrienden van M. de Trooz. De trein kwam 5 minuten voor 2 ure aan. De wachtzaal van ie klas was in rouwkapel ingericht. Een salvo werd door de burgerwacht en door eene afdoeling kannonniers op de Statieplaats gelost. Daarna vertrok de stoet naar bet kerkhof van Heverlé. Oveial staken de vlaggen halftop, voorzien van een rouwfloers. De straat- lanteerns branden en zijn eveneens met rouwfloers bedekt. Langzaam trok de stoet langs de Statiestraat, de Groote Markt, en de Naamschestraat. De muziekkorpsen speelden treur- marchen en op gansch den doortocht bevonden zich duizende nieuwsgierigen Om 3 1/2 ure kwam men in de kerk. Het De Profundis werd aangeheven. Het oogenblik is pieemig en ucruov- rend. Vóór het lijk in den grafkelder neer gelaten werd, bracht M. Novent, on dervoorzitter van den Bond der Ge- meentebedienden van België, ia eenige woorden, eene verhevene hulde aan de nagedachtenis van M. de Trooz, die de groote weldoener der gemeentebedien- den was. Vijf minuten vóór 4 ure loopt alles af de ministers, de andere hooge over heden en vrienden verlieten treurig den doodenakker. Het begon te ijselen inrichter der burgerwacht. Prins Albert treedt d© rouwkapel binnen in groote kleedij van generaal. Hij is vergezeld van kolonel baron de Moor en bevel hebber du Roy du Blicquy. Hij groet het lijk en gaat de hand drukken van M. Schollaert en de aanwezige mini sters. Op weg naar de kerk. Om 10 ure 40 kwam de geestelijk heid bestaande uit de pastoors der Brusselsche kerken en der voorsteden het lijk afhalen. De kist werd gedragen door onder officieren van het leger. De hoeken van het lijkkleed werden gehouden door MM. Schollaert, voor zitter der Kamer Simonis, ondervoor zitter van don Senaat: Renkir., mini ster van rechtswezen Liebaert^ mini ster van geldwezen Sauveur, algemoenen sekretaris van het ministe rie van binnenlandsche zaken Ver- straeten, generaal der burgerwacht Beco, gouverneur van Brabant, De- Mot, burgemeester van Brussel. Eene afdeeling burgerwachten lostte een salvo toen het lijk buiten werd ge- oracht. Van af 9 ure werden kanon schoten gelost. De gendarmen, burgerwacht te peerd. muziek der grenadiers, de gene raals aan het hoofd hunner korpsen, ópstaande uit grenadiers, carabini©rs, .metroepen, kanonniers en burger wachten, de bedienden van het mini sterie van binnenlandsche zaken, de geestelijkheid en de lijkkist. Onmiddelijk daarachter Prins Albert :n de vertegenwoordigers van Z. M. den Koning, de generaals Denis en Cousebant,de familie van den overledo ne, de ministers en staatsministers, de volksvertegenwoordigers, senators, de gevolmachtigde ministers, de generaals de gouverneurs der provinciën, de policie en gemeenteraadsleden van Brussel. 1908 worden overgelegd keurd. Het getal ingeschrevenen beloopt tot 192 waarvan 77 knechtjes en 113 meisjes. Gasthuis. Overlating van pacht. 1) Er wordt lezing gegeven der be- Heer Voorzitter brengt ter van den Raad dat er bij ge heime stemming zal overgegaan wor den tot de vorming eener lijst van drij candidaten voor de benoeming van een lid der openbare stapelplaats in vervanging van den Hee” Pattyn Pieter, wiens mandaat eindigt op 3i December naast. Er worden drij afzonderlijke ge heime stemmingen gehouden die voor uitslag geven dat de Heeren Pat- tijn, Cool en Huyghebaert wederzijds voorgosteld worden tot ie, 2= en 3’ candidaat voor het te begeven ambt. Zij worden in deze hoedanigheid door den Heer Voorzitter als can didaten uitgeroepen en zullen als dusdanig gebracht worden op de lij ste te zenden aan de Hoogere Over heid. XVIII Openbare verpachting van het ambt van ontvangst der standgelden op de markt. Het College deelt mede dat het pachtrecht van den huidigen pachter Pauwels Robrecht ten einde is op 31 Xber naast, en vraagt om op de zelve voorwaarden tot eene nieuwe openbare verpachting te mogen over gaan. Met eenp. stemmen toegestaan. XIX Onderschrijving kapitaal bij Maat schappij Het Volksbelang door Stad, godshuizen en Bureel van Weldaad. De Heer Burgm. herinnert dat er vroeger in princiep beslist is geweest eenige aandeelen te nemen der leen- gilde Het Volksbelang en stelt voor het noodige te doen om de ze beslissing ten uitvoer te brengen. Na bespreking wordt er met eenp. van st. beslist, evenals de Godshui zen en het Bureel van Weldaad, voor 30.000 fr. te ondeischijven en staatsrente te verkoopen voor het doen der eerste storting. De Raad neemt hiertoe de noo dige beraadslaging. De beraadslagingen der Godshui zen en van het Bur. van Weldaad nopens dezelfde zaak worden voor gelezen en insgelijks met eenp. van st. goedgekeurd. XX. Mededeelingen en vragen. 1’ De Heer Cool dringt aan, opdat er voetstappen zouden aangewend worden tot het bekomen van den reeds meermalen gevraagden trein, ’s avonds rond 5 ure. De Heer Schepen Pattyn stelt voor erbij te vragen dat de visch zou mogen vertrekken met alle trsins. Algemeene bijtreding. 2° Het lid de Heer Huyghebaert stelt voor de Te Deum te hou den des zondags. Bijtreding. J)e zitting wordt geheven. Wijders ontvangt het College last over te gaan tot eenen oproep en tot het examen ingevolge de voor schriften der inrichtende verordening voor de aanvulling der openstaande plaats. XIII Bureel van weldaad. Vernieu wing schuldvordering Maes. Er wordt lezing gegeven de- be raadslaging waarbij het Bureel van Weldaad vraagt om te mogen voor een nieuw termijn van 10 jaren, de be zette leening voortzetten, ten laste van Laurentius Maes te Sint-Joris, deelmakende van het legaat Dekae- steker. Met eenp. van stem, goedgekeurd XIV Er wordt lezing gegeven van den brief waarbij de Heer Lod. Maer tens zijn ontslag geeft als gemeen teraadslid. Dit onslag wordt met eenp. van st. aanveerd. Overeenkomstig de onderrichtingen ter zaak toepasselijk en ook met eenp. van st. wordt de Heer schepen Pat tyn aangewezen om in de eerstko mende zitting verslag te doen over benoeming van zijnen opvolger. XV Voorstelling van candidaten voor de algeheele vernieuwing van ’tbesturend bureel der staats middelbare scholen. De Heer Voorzitter aanzocht den Raad bij geheime stemming te wil len overgaan tot de voorstelling dei candidaten voor de drie-jaarlijksche vernieuwing van ’t besturend bureel der staats middelbare scholen. Er worden zooveel stemmingen gehouden als er candidaten voor te stellen zijn. De uitslag is als volgt Benoeming in de schoot van den Gemeenteraad Worden voorgesteld in vervanging van den heer P. Rybens T candidaat Rybens Polydoor, 2e Dumon Amand. in vervanging van den heer Th. Cool 1° candidaat Cool Theophiel, 2° Huyghebaert Julius. Benoemingen buiten den Gemeen teraad. in vervanging van den heer J. Callier le candidaat Callier Jan, 2' de Rudder Franz. in vervanging van den heer P. Geysen 1’ candidaat Geysen Pieter, 2' Dumon Florimond. De uitslag dier verschillige stem mingen wordt na elke stemming door den voorzitter uitgeroepen en de Hoogere overheid zal er kennis van ontvangen bij middel der in te i. 2. i 2 DOOR 1. 2. 11. 12.

Nieuwsblad van Nieuwpoort & Kanton (1902-1914) | 1908 | | pagina 2