MENGELMAREN irj 220 DAGEN LOON NAAE WEEKEN BERICHT Peerdefeeste NJQiUKH S'^CRTJÜ* k HtW piete Zr,T' r°r6Cnll«d' al» hare reine ziele, daalde van haren hals tot verre achter haar on Lr f,7 P I ':°6la"3 ,0CBdC'"' den naam, de voornamen en de woonplaats der lieden aan wcLe zij hun rijtuig zouden verkocht of afgestaan hebben, aan he' Ministerie van Financiën en openbare Werken op te geven. Bovendien, ingeval van braak of verlies der plaat, moeten zij zich onmiddellijk van eene andere voorzien bij de ambtenaren, die met het afleveren ervan belast zijn. Gelief wel te letten, Mijnheer de Gouver neur, dat voormelde voorschriften, naar alle waarschijnlijkheid, meti* Maart aanstaande van kracht zullen worden. De Minister, P. de Smet de Naeyeh Het hoofdbestier van het Davids Fonds heeft den 8 Februari eene algemeene verga dering gehouden, te Brussel, waarin goed gekeurd wierd 'tgene het Bureel beslist bad ter gelegenheid van do Jubelfeeste dei Gazette van ïW/f.vanaan den heer Minnaert, opsteller-eigenaar van het blad en gewezen lid van het Hoofdbestuur, eene zilveren pen te schenken. Verders, een nieuw muziekstuk Sneeuw klokje, gecomponeerd door den heer Com paens, zal uitgegeven worden. De heer Alf. van Houcke, ingenieur bouwmeester bij bet ministerie van Posten en Telegrapher), biedt een werk aan over de bouwkunde sedert haar ontslaan tot heden. De heer kanunnik Reusens velt er een zeer gunstig oordeel over. Vertalingenuit het Fransch en herdrukken van boeken werden ook aangeboden, doch daar het Davids-Fonds voor beginsel heeft slechts oorspronkelijke werken uit te geven, kunnen zij niet aanveerd worden. Overigens er is kopij in overvloed. Boeken uit de verzameling zullen geschon ken worden aan bibliotheken van verschil lende afdeelingen. Voorstellen betrekkelijk het vieren van de jubelfeest^ van 1302 gaan eigentlijk het Davids-Fonds niet aan en worden verzonden naar het Groeninge comiteit, te Kortrijkdal vergadert den 8 Maart aanstaande. JOSEPH BRAEM, in de Ryselslrate te Yper is stadsaanplakker en roeper benoemd, in ver vanging van zaliger Louis Dupont. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder. WERV1CK. Zondag laatst heeft onze van ouds bekende koorgilde La Renaissanee hare eer-en beschermleden en de Werviekanen in 't algemeen eene schoone en verzettelijke avondfeeste verschaft. In de ruime zaal van 't Kapitel, hebben de leden der Gilde met medehulp van eenige vreemde, befaamde kunstenaars, eene geheel reeks zang-en muziekstukken uitgevoerd, mei ware kunst en wondervol talent. Eere en hulde aan die trouwe volksgilde. Over een vijftigtal jaren uit den school van 't volk gesproten,zoo bleef de Renaissance immer eene ware volks-en werkmansgilde, overleefde regenen zonneschijn, hoog en leeg getij, voor en tegenspoed, en kwam nogmaals dit jaar, Zondag laatst, als herschapen en met nieuw leven bezield, te berde. De twee koorzangen *1'Adieu des Menestrels van A. Saintis en Les Bannis van J. B. De Lannoy, zijn onder het geleide van Mr Amd Hervent, meesterlijk uitgevoerd geweest. Het ware overbodig hier al den lof te melden en de toejuichingen, die de ware kunstminnaars van La Renaissance in hunne avondfeeste heb- den bekomen. Te recht meenen wij hier alleen lijk de namen te mogen opnoemen van de Hee- ren H. Leleu, kluchtzanger; J. Serpentier, tenor J. Vande..oestyne, tenor; A. Nolf en C. Pectoor, clarinettisten Th. Deleu hautboïste den onvermoeibare)) Leo Leire enC. Vanhee, fluitisten;— van den heer Gh. Vansteenbrugge hoeven wij niet in 't bijzonder te spreken zijn talent als pianist isgenoegzaam bij iedereen bekend en door allen gewaardeerd, te Wervick en elders. Eene bijzondere melding dient gemaakt te worden van Mr Dondeyne, liefhebber-zanger van Yper, die, met dreunende barytonstem de Melodie van Fromont, en La Prière van Wagner, meesterlijk heeft weten te zingen; en van M. Luciaan Verhaegen, tienjarige violonist en pianist van Yper, die als volslegen kunstenaar zijne stukken op viool en piano heeft uitgevoerd Welk wonderbaar talent en nog zoo jong Zonder te overdrijven, wij mogen zeggen dat de x Renaissance eere haalt van hare teeste en dat zij hare oude faam en kunstmin getrouw is gebleven. Eere en hulde ook aan de HH. J. Robaeys, voorzitter; H. Leleu, ondervoorzitter; Ch. Lan noy, schatbewaarder-sekretaris li. Dumont en G. Lesafler, leden van den raad, die door hunne igene zorgen die feeste inrichtten en tot stand brachten. Vooruit dan, hand in hand, Renaissance Herboren zijt gij, met de name en met der daad. Blijf uwen titel en den ouden eed getrouw ;zoo cult gij immer lier en trotsch mogen gaan met t hoofd omhooge tot spijt van die 't benijdt. IN EENE SNUIFDOOS kan men vleesch mede nemen voor twee dagen, te weten van dat vleesch dat in poeder of gruis veranderd wordt door de electriciteit, en alzoo 70 van zijnen omvang verliest. Zoo spreekt een scheikundige van Massachusseto, in Amerika. Bericht aan de reizigers Mgr. BRONDEL. De verledene week is te Brugge van zijn bezoek naar Roomen aange komen Mgr. J.-B. Brondel, bisschop van Helena, in den staat van Montana der Vereenig- de Stalen van America. Mgr Brondel, geboortig van Brugge, is sedert 1867 missionnaris in America en bisschop sedert 22 jaar. Onder zijn gebied staat de eerw. heer Desiere gewezen professor van het collegie van Dixmude en pastor van Weslende, die den prelaat op zijne reize vergezelt. Mgr. Brondel en eerw. heer Desiere, zijn door zijne Heiligheid Paus Leo XIII op de vriende lijkste wijze ontvangen geworden, en alle twee hebben de gezondheid van den H. Vader be wonderd. Mgr. Brondel rekent in Belgenland te ver blijven tot in Meie. 't Is lien jaar dat Zijne Hoog weerdigheidin België niet meer geweest was. U1TEMELGHEM: Terwijl de nare toonen der doodsklok overal rouwe en dood verkonden en de dagbladen, gansch Europa door, duizen den overlijdens aanstippen, blijft Emelghem als door eene onzienlijke hand beschermd. Spijts guur en ongezond weder en de talrijke ziekte gevallen, is sedert het begin van December hier niet één volwassen persoon gestorven. Moge die goede schutsengel immer de dood uit ons midden verwijderd houden KEMMEL. Hoe de influenza woedt onder de bedienaars der kerk De stoelzetter der kerk is schielijkoverleden van de influenza. Door deze ziekte aangedaan, konden de klok luider de doodklok niet luiden, de grafmaker zijn graf niet delven en mijnheer de Pastor hem niet begraven. EENE GEHEIMZINNIGE ZAAK. - Inde Jordaensstraat, te Antwerpen, woonde de oude weduwe Marynissen, de vroegere eigenares van den gekenden pasteiwinkel op den hoek der Van Breeslraat en den Mechelschen steenweg. Eene meid, Louise V.»., 21 jaar oud, woonde met hjar. 's Nachts waren de twee vrouwen alleen thuis. Madame Ma; j ,i:.:.en leed aan eene leverziekte. Zaterdag morgend kwam de meid op het po 1 iciebureel der 6(! wijk verklaren, dal hare meesteres dood te bedde lag, de armen en beenén gebonden met eene dikke koorde. De meid voegde erbij dat de sleutels, die altijd onder de kussens der oude dame lagen, op do brandkas staken en dat de kelderdeur, die in den gang uitkomt, opengebroken was. De policic begaf zich aanstonds ter plaats en vond er inderdaad alles in den toestand zooals de meid gezegd had- Een bijgeroepen genees heer vond niet het minste spoor van geweld op het lijk. Het parket is ter plaats gekomen. Men weet nog niel of er iets in huis gestolen is; in de brandkas schijnt alles op zijn plaats te zijn gebleven. Zondag moest de lijkschouwing plaats hebben. Hoe de misdaad denkelijk wordt aangevat. - De schelm of schelmen lieten zich 's avonds in huis sluiten en liepen in den kelder. Hoe, dal zal te onderzoeken vallen. De meid deed hem op slot vóór zij haar bedde ging, en aldus waren iij wel verplicht het hout van het slot kapot te kloppen. Leonie zegteenig gerucht gehoord te hebben, maar heeft er geen acht op geslagen. De booswichten zijn langs de straatdeur weg gekomen. Laatste berichten 't Schijnt dat de vrouwe niet vermoord werd, maar stierf van schrik. WAAROM NOG HOESTEN? Ik verkla openbaarlijk dal de Siroop de Pratere den sttaksten hoest, de sterkste verkoudtieid intweedagen geneest. Hit is de eenigsie aangename borstremedie die altijd spoedig en zeker gereest Al deze die «S ioop de Pratere genomen hebben, zijn eens om te verklaren da haar gelijk.) niet bestaat, maai let wel op, vraagt en eischt altijd echte Si loopde Pratere aan 2 franken de ttesch Uit geneesmiddel kost maar 10 centiemen daags. Te bekomen te Yper. apoth. Socquet Terriere Rousselare VeysKortr ijk Hulpiau en De Boey. EEN JONGENSGRAP. Een schooljongen in Northampton heeft aan het Britsche departe ment van landbouw heel wat last veroorzaakt. De knaap had gelezen dat dit departement iedei die er om vroeg, franco werken over de behan deling van ziekten onder de dieren zou toezen den en kreeg op zijne aanvraag, een dik pakket Hij toonde het aan zijne kameraden en nu werd het departement overstroomd met gelijke aan vragen, ook van leerlingen van andere scholen er waren g< ene handen om aan de dringende verzoeken te voldoen. Ten slotte achtte men hetnoodigeen plaatselijk onderzoekin testellen te Northampton waar blijkbaareen zware ziekte onder het vee moest heerschen En toen kwam uit, dat aldaar geen ziek vee, maar vele plaag zieke schooljongens waren. Huishoudsters, koopt niet anders dan de sui'-er in pakken van deTbiensche maalderij Dochter (die in vacantie komt). Ja, ik heb mijn eindexaam gedaan en ik wil me nu gaan toeleggen op psychologie, philologie, biblio. Moeder. Dat heeft geen haast. Ik heb hel nu hier zoo ingericht dat ge eerst lessen kunt volgen van kokelogie, bradelogie, waschtlogie naaielogie en allerlei huishoudelijke werkelogie en ga nu eerst een nieuwen slootkant tegen uwen rok zetten. Het heil van den visscher. Arme ljjnvis schers, van den yroegen morgen tot den avond staat gij aan den oever van vaartof rivier. Koude wind, nevel, regen, dit alles baat u weinig, gij wilt visschen en geeft niet af. Zelfs in den winter als een deel van 't water met ijs bedekt is, werpt gij nog de lyn uwer wanhoop. Gy zult mij zeggen indien de vissckef zicli zoo veel moeite geeft dan moet hij voel vangen. Dit hangt af, visschen heeft hy zelden, maar rheumatiek en flerecyn, altijd Maar zjjt gerust, visschers, geeft u over aan uwe stille bezigheid. Indien gij lijdt aan jicht of rheu matiek wendt u tot Mr Vincent, apotheker, Grens- straat 33 Brussel, die een onfeilbaar geneos- Si Lit «,n«p..au Ijjke kwalen niet alleenlijk te stillen, maa S,l'cn°glaasje van zyn Elixir in tyds genomen beware u van die droeve ziekten. Iedereen vraagt do Confituren, allerfijnste hoe- dan. en de Conserven mark -Soleil - v. Mechelen Bewijzende IZricI vuu ee tien Doktei Wanneer herhaalde genezingen aan een ge neesmiddel groaten roem gegeven hebben en dat aldus dit middel onder de beste herstellers des bloeds plaatsgenomen heeft, dan volgen natuur lijk de personen die zwak zijn de voorbeelden die hun zoo gegeven geweest zyn door de per sonen die het eerst ondervonden hebben- ten lotte zal iedereen voor altoos overtuigd zyn als de doktors uitgesproken hebben en als hunne uitspraak op volstrekt onbetwistbare proeven volgt. Een wonderbaar geneeBiniddol heeft zich sedert eenigen tijd tot de aandacht der genees- lieeren aangeboden. Zij werden door de tali ijk» eu wonderbare genezingen verrast die dooi de Pink Pillen gebezigd geweest zijn in deze zoo moeilijke taak het bloed te herstellen en ryk te maken. Hiervan hangt inderdaad de herstelling van gezondheden af die door de zwakheid des bloeds vergaan zijn, vervolgens aan hevige ziekten die sommige toestanden medebrengen zooals hloedgebrek, bleekzucht, zenuwziekte, zinking en een aantal andere kwalen. Vele dokters hebben zich persoonlijk willen overtui gen en hebben de verpleging door deze Pillen willen probeeren. Met fierheid zullen wij kennis geven van het getuigschrift zoo oprecht en we- tensvol welk ons door den heer Dr. P. Verdióre van BertincourtfPas de-Calais) gezonden wordt: Ik aanzie het als eene plicht U kennis te geven van mijne ondervinding aangaande de Pink Pillen. Eene myner zieken leed met erg bloedgebrek aan 't harthevige en aanhoudende hoofdlijnen die het gevolg van haren toestand waren bleven tot nu tegen alle verplegingen weerstaan. Zij nam zeer moeilijk adem, de min ste vermoeienis, eenen trap die zy wat rap opklom, niets om zoo te zeggeu maakte haar ademloosde pols washerhaald, eens zeer zwak dan weer breeder en malsch daar zij zonder eetlust was nam zij alle soorten van aardige voe dingen; verder toonde myne zieke al de teekens van een erg bloedgebrek. Dank aan eene stren ge verpleging gedurend eene maand met uwe weldoende Pillen zijn alle deze stoornissen ver dwenen en mijne zieke is nu volstrekt genezen Gy moogt van mijnen brief zulk gebruik maken dat U behagen zal. Zulke verklaring moet grooten moed geven aan al de personen die met ziekten sukkelen die uit verarming des bloeds voortkomen. Koopbaar in al de apotheken en ter voornaamste stapel plaats voor België, Albert Derneville, 66 Water loolaan. Brussel. Prijs drie franken vijftig per doos en zeventien franken vijftig per zes doozen franco tegen eenen postwissel. Depot, apotheek M. Aertsens, oude apotheek Bécuwe en M. Donck, Ryselstraat, te Yper. De bijval van de Thermogène heeft na maaksels doen ontslaan, die zekere weinig nauwgezette verkoopets trachten te gevei in de plaatse. Wij raden het publiek aan altijd den naam Le Tbermogène en bet bandteeken Vanden Broeck Cu op hel etiket te eischen. Provinciale tentoonstelling van Gent Groote bijval voorde PianoH ten tooge gesteld door bet buis f^toppelaerc gadoubrugstraat 3, Gent Woensdag aanslaande, Asschenwoensdag Groote Peerdefeeste te Yper. K'ORTBIJK-YPEB. Volgens wij in de libe rale gazetten lezen zou M. Do Ridder, notaris te Kerkhove, liberale kandidaat zijn voor het Senaat. M. De Ridder is broeder van M. De Ridder, leeraar teGenl en opsteller van de Flandre ibérale aldaar. s RJ ïïFt'D biedt kosteloos aan, aan allen t ip! ii» ifcil die aangetast zyn van eena huidziekte, haarwormen, eczemas, puistjes,huid- „(slag. chronische bronchieten, borst- maag- on blaasziekten, rheumatism, eon onfeilbaar middel te doen kennen om zich spoedig te ge nezen, zooals hij zeil volkomen genezen is ge- woest na alle mogelijke geneesmiddels vruchfo loos te hebben doorstaan en beproefd. Dit aan bod, waarvan men het menschlievend doel zal n zién, is het gevolg eoner belofte. Per brief of postkaart schrijven aan den lieer Vincent, 8 place Victor Hugo, te Grenoble, die kosteloos en vrachtvrij per post antwooiden en de gevraagde inlichtingen opstui du zal- 10 TE LUIK. De eendracht tusschen de ka tholieken van de stroke is volledig. De katho lieke kiesvereeniging en de Union démo- cratique ehrélienne, de maatschappij ge slicht door den Z. E. II. Pottier, en aangesloten bij den Belgischen Volksbondzullen te samen strijden tegen liberalen en socialisten. Zij zullen maar eene lijste vorendragen. REDDING. De levenswijze van onze dagen is zeker zeer geschikt om hel bloed te vergiftigen en allerbande kwalen voort te biengn. Het gebiuik van koflij. bier, en sterke dranken alsmede van onzuiveie en verhittende eetwaren is zeker de oorzaak dat zooveel menschen lijden aan maagpijn, hoofdpijn, gulle, slijmen, enz. enz. Welnu legen dn alles is er een zeker geneesmiddel. De pillen Depraleie falen nooit, uiaar let op dal het echte wezen. Te verkrijgen te Yper, apoih. Socquet Rousselaere, apoih. Veys! Koilrijk, apoth. Hulpiau e i De Boey Dix mude, apoth Ghyssaert. KAMER DER VOLKSVERTEGENWOORDI GERS. Citoyen Demblon, die voor acht dagen man van builen is, is wijselijk t'huis ge bleven. Alzoo is de bespreking kalm kunnen voortgezet worden over de jachtwet. De wet op de Nationale Bank is gesterad. WIE EEN REISJE NAAR BRUSSEL WIL DOEN, moet maar burgerwacht worden. De regeering heeft beslist dat geheel de eerste ban zich groepsgewijze naar Brussel zal be geven om aan de nationale schijfschieling deel te nemen. Elke wacht zal tien kogels naar de vaste schijf moeten schieten. De reis-en verblijfkosten zullen door den Staat gedregen worden. AANBESTEDINGEN. Ziellier den uilslag di r aanbesteding voor het vernieuwen van een gedeelteder bevloering van de wandelplaats des zeedijks te Heyst. Bestek fr. 59,301,94. Hebben aangeboden onder anderen, de heer A. Angillis van Yper, 629S0 fr. Het leegste aanbod was 51000 fr en 't hoogste 67750.69 De heeren Blaton, Declercq en G. Lapierre zijn aannemers voor 't eerste deel der haven, inrichtingen van Brussel.'t Ig een werk van veertien millioen en half. VOLLEDIGE beu ezme d«^i om. DimAonii, krn.n*. *******Sy***Sa<^MB Depot te Yper by Libotte, Botermarkt. MENGELWERK 7 door NIEK BROZEN Geheel verheugd u te ontmoeten en met u te mogen kennis maken, sprak hij rechtstaande, en tevens om uwe goede gevoelens zeer verplicht. Wees zoo goed neder te zitten, ging hij verder, den baron egnen stoel aanwijzend, en terwijl hij zich ook neder zette. En zoo spraken zij voort, altijd met elkander ver trouwelijker wordende, zoodanig dat zij reeds voor het middag was, de eene tot de andere als twee oude vrien den, tot vertrouweling dienden, grave de Nobele met al de rechtzinnigheid van een rechtschapen man, de baron met al de valschheid, met al de lage achter- houdenheid van eenen kwaaddoener. Zoo vertelde de baron, dat hij zijne lieve ouders, welke hem een aanzienlijk fortuin hadden achtergelaten, sedert eenige jaren verloren had dat hij verschillige maanden, ontroostbaar over zulk groot verlies, had rondgezworven om eene hertegerustheid te zoeken welke hij nergens gevonden had dat hij hem zoo bitter ongelukkig gevoelde, zoo gansch alleen op de wereld te moeten rondzwerven als een verloren schaap, dat hij geern zijn gansch vermogen zou gebruikt hebben om een goede, brave vrouw nevens hem geluk kig te zien.... Wat hij echter zorgvuldig verzweeg, was zijn woelig leven, de waarheid over zijnen oorsprong eu de wijze op dewelke hij zijn aanzienlijk vermogen meester ge worden was. Grave de Nobele op zijne beurt had hem verleid dat bij in zijn huwelijk zoo gelukkig geweest was dat hij zijne welbeminde Hilda toch zoo vroegtijdig verloren had dal zijne dochter Judith hare moeder zoo gelij kende was dat zijne slaven het zoo kwaad met hem meenden, niettegenstaande al hel goede dat hij hun gedaan had hoe zij hem hadden willen om den hals brengen hoe hij door een zijner trouwe slaven gered wierd en.... «Dat grave de Nobele nu dien slave heel waar schijnlijk hoogachte, merkte de baron aan. Daar viel niet aan te twijfelen, had grave de Nobele gezeid. Hij had stellig beloofd zich zijner en zijner kinders te herinneren, en hij zou woord hou den ook. Zoo dat die slave getrouwd is en kinderen heeft, had de baron gevraagd. Ja, gehuwd, had de Nobele hem inde rede gevallen, en vader van twee brave, veistandige kin deren. t Tot daar was de vertellinge vrij levendig heen ge- loopen. Toen echter als er van de slavenjongens Joseph en Rachel, sprake geweest was, viel grave de Nobele in eene zoo groote neerslachtigheid dat hij het onmogelijk den baron kon verbergen. Mijnheer de grave, vroeg de baron deelne mend, het nadenken aan de droevtge gebeurtenisssn van deze laatste dagen, en aan de personen die u ver- iosite van eene zekere dood, zal ongetwijfeld uw gemoed al te zeer hebben bewogen. En ware hel niet beier maar van andere dingen te spreken «Neen! baron, volstrekt niet, begon grave de Nobele met eenen diepen zucht, neen ging hij met meer vuur voort, ik voel dat ik moet mijn herte openen zoo ik niet en wille verstikken. Daar weegt eenen steen op en hij legde zijne hand op zijne ja gende borst dien ik moet afwentelen. Ik voel mij gelukkig dal gij daar zijt. Gij zijt een edelman, gij zult mijn leed verstaan en misschien, wie weet, met mij den middel vinden om het te verzachten. Ik zou denken onbescheiden geweest te zijn heer grave, zoo mijne houdinge u aanspoorde tot bekentenissen die gij later misschien zoudt wenschen mij niet gedaan te hebben.... Laat ons liever van die pijnlijke dingen, zwijgen heer grave. Ik ben u eventwel zeer dankbaar voor het vertrouwen dat gij in mij stelt,» voegde hij er als achteloos bij. Gij wilt al te bescheiden zijn, heer baron, maar ik zal toch spreken. Of ten ware voegde hij er bij dat mijn leed voor u zonder belang ware, of u verveelde. O, ik smeek u heer grave, het believe u zulk geen denkbeeld van mij op le vatten. Ik ben zeer gevoelig aan uw leed, en ware het in mijne macht iets te doen om het te lenigen of te ver zachten, het ware gedaan vooraleer gij het zoudt ge- wenscht hebben Luister dan, heer lq|Qii. Het is nu ruime twintig jaar dat ik hier zwoege en slave, bij nachte en bij dage, zonder ruste en zonder vasten slaap, om een aanzienlijk kapitaal tevergSren, voor haarvoor mijne lieve dochter Al mijne droo men, al mijnen kommer, al mijne zorgen waren steeds voor haar En lieve hemel hoe beantwoordt zij dat heiligen hardnekkig streven Juist op het oogenblik dat ik aan mijnen terugtocht naar mijn geboorteland dacht, op het oogenblik dat ik hoopte wslhaast mijne vaderlijke droomen zich te zien verwezenllijken, komt zij mij verklaren dat zij op Joseph, dien armen slavenjongen zonder name, ver liefd is Het zal mij de dood kosten Grave de Nobele zweeg zijn gemoed kwam vol beete tranen vloeiden over zijne gloeiende wangen. Neen, hernam hij, na eene poos zijn ver dr.et luchtgegeven le hebben, 'ten valt dien jongen aan opvoedinge, aan welgemanierdheid, aan lichaams bouw, aan geest- noch aan wilskracht, aan edele en verhevene gevoelens niets le kort, neen Maar hij is een slavenkind zonder name !....Zeg baron, mocht ik het dulden dat mijne dochter de vrouwe zou worden van dien slavenjongen En gij verweet hem zijn geweten. De baron had gesidderd bij die verklaringe en diep nadenkend stuurde hij zijn wilde bl.k woest voor bem heen. Hij verborg eventwel zorgvuldig zijne aandoe- moge en de Nobele was te zeer met zijn eigen bezig om lezien wat er in het herte van zijn, n gast gebeurde. Een helsch gedacht was in zijnen geest ontstaan hij zou trachten de vriendschap van den grave geheel te overmeesteren, om langs daar. meende hij, in het herte zijner dochter binnen te geraken. Was hij geën bjirori - O, neen heer grave, sprak hij na eene poose diep nadenken, dat en mocht gij „iet du'den En het zou ik zijn, heer grave, ik zou zulke vermetele snoes onmeedogend de deur uit zetten - «Ik ben van een ander gevoelen heer baron. De edelmoedigheid is een ridderlijke deugd. Ten andere de arme jongen en vermag het niet dat mijne dochter op hem verzot is ik ben zeker dat hij van de geheele zake mets en weet K zaïe Toen het laatste woord op de Nobeles lippen weg stierf, kwam Judith langs een eenzaam pad aan het eind. »a„ den hof, en treurif[ ™sb" en zand.gen grond. Hare schoone blonde lokken vie len zwierig, golvend en ordeloos over hare schoiiders néér. Hare roodgekreten oogen die zij van hemelwaarts hief, geleken aan twee sprekendo smrek- schriften die eenen steen bewogen hadden. Zij scheen met de bloemen eer. geheimiinnig gesprek te voeren e b oemen aHeene kon zij „u nog haren nood klagen Arm, verbrijzeld hertje K Zie, sprak grave de Nobele den baron toe J. zal zij onverbiddelijk wegsmelten als sneeuw voor de znnno 0i„ ,-t i W(-gsnieiten, als liilr 'r' d't ongelukkig huwe lijk met toe en stemme uwe MnwJfJ.) A :'£r Ju! kU *l/mEY, Apotftkvr, M k«iuf» SmaIkIv. FtHJt

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1900 | | pagina 2