Een woord aan de landbouwers die voor M. Lefevre gestemd hebben VRIENDEN, De cijfers der kiezing geven duidelijk te kennen welke de reden is waarom de liberale kandidaat Nolf gekozen is. Wij hielden staan dal Mijnbeer Lefevre hoegenaamd geene stemmen genoeg kon krijgen om gekozen te worden Mijnheer Lefevre maakte u wijs dat dit van onzen kant een list, een bedrog was. En ziet Mijnheer Lefevre en heeft maar dea helft gehad der stemmen die hij noodig bad om gekozen te worden. Zegt eens: wie heeft er u hier bedrogen, en wie heeft er waarheid gesproken Klaar en duidelijk ziet gij nu welk het gevolg is geweest van uwe stemmen. Hadt gij voor de katholieke lijste moeten stemmen, gelijk wij het u aanraadden, onze drie kandidaten zegepraalden, en gij hadt in den persoon van Mijnheer Therelin, eenen allerbesten verdediger van den landbouw. [Nu hebben uwe stemmen nutteloos geweest voor M. Lefevre; maar zij hebben Mijnheer [Nolf doen doorgaan, Mijnheer [Nolf eenen hevigen vijand en bestrijder van het Katholiek Ministerie, van wie nogtans het welzijn van den landbouw afhangt. Vrienden, Gij zijt katholiek, dit weten wij. Hadt gij moeten overtuigd zijn dat uwe stemmen dit ge volg zouden gehad hebben, nooit zoudt gij voor Mijnheer Lefevre gestemd hebben. Gij hebt eenen oogenblik bedrogen en bedwelmd geweest. Die misslag kan hersteld worden. Binnen twee jaar moeten onze kamerheeren herkozen worden. Daar wij uwe katholieke gevoelens kennen, rekenen wij op uwe edelmoedige medehulp in de toekomste. Wij bieden u onzen vriendelijken groet, en zeggen u Tot ziens in de naaste kiezing! Druk CAL! EWAERT-DE MEULENAERE, Boterstraat, 36, Yper.

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1900 | | pagina 7