MENGELMAREN Mme WALLAERT - PIL Melrgge ENEZilG LEERJONGEN 5 FRANK II. GUYSEL-G4LLES HAl R HERSTELLER, Examens Ambtelijke besluiten SPEL WERKPAPIER AMI'S POEDER Gezondheid Lang leven jeverige en knappe harmonie der weezeri •liool van YPei' 'n hlanlie turnerskleedij, overal langs haren doortocht levendig toege iuioht. 't 's reeds overal mondgemeen dat de J^ezen rappe muziekanten zijnmaar dien jjgg 't was meesterlijk, trouwens hunne gestierder en tezelvertijde hunne Vader en i \rriend de Eerw. Heer Dilger was mtê, en Vader der weezen heeft reeds zoowel de die herten zijner kinderen gewonnen dat ze voor gein door 't vier zouden springen, gelijk ®en zegt- échter 't muziek bemerkte men een talrijke groep maagden, herders en herderinnetjes, efinen schoonen hemelwagen, waarop de tinders der meisjesschool van lijd lot tijd door zoele toonen en hun helder gezang de lucht deden weergalmen. Eindelijk de over men van Gemeente-, Kerk- en Dischraad. De stoet deed veel eere aan den inrich ter, eerw. heer Sinuave, onderpastor van Elverdinghe. Rond 11 ure kwam de nieuwe pastor aan gereden.Het kanon bulderde; eene beweging ontstaat onder het volkiedereen is nieuws gierig, iedereen juicht, iedereen wenscht Mijnheer De Meyere welgekomen in Brielen. De stoet leidt hem tot aan de Gemeente school waar de HH. Burgemeester, de Voor zitters van Kerkfabriek en Dischraad Hem levendig verwelkomen. Van dSidr trekt de stoet kerkwaarts om seffens na de intreê van den nieuwen herderin het huis Gods, waar de gewone ceremoniën moeten plaats grij pen, uiteen te gaan. De plechtigheden zijn ten einde, de Eerw Heer Pastor, omringd van zijne talrijke vrienden en kennissen, wordt door 't muziek naar het klooster geleid waar een allerbeste feestmaal bereid was. Laat mij toe hier nog een woord van eere toe te zwaaien aan de Brielenaars,die er een handje van hebben om te versieren; men zou waarlijk overtuigd zijn dat zij reeds de ver diensten van M. De Meyere kennen, waai van Oostende en Hulste getuigen. 'k Wil en 'k moet ook nog een woord bi, voegen over de Weezen van Yper. Eere aan die jonge, koene, deftige muziekanten die dank aan bunnen ieverigen leeraar M.Wenes andere muzieken onderdoen. Gij hebt vele bijgebracht om de feeste te doen gelukken Weezen. Eere aan U nog over uw zoo deftig en stichtend gedrag, dat getuigt welke op voeding gij in uw geslicht geniet en ons de zoele hoop verschaft dat gij later kloeke deftige christene en nuttigs leden der samen leving zult worden. Gij hebt in Brielen den besten naam ach tergelaten en alle Brielenaars roepen u toe tot wederziens. Wanneer gij Zondag laatst om de Briele naars te bedanken terug kwaamt was ieder een opnieuw verwonderd en over uw voor beeldig gedrag, en over uwe schoone en weluitgevoerde lijfoefeningen. De talrijke kruisen en eereteeken die op de borst van van uwen leeraar M. Dewaele prijken,bewij zen klaar dat hij man is van 't vak 'k Mag ook voorzeker de bewoners van Briefen-Yper, (Kaaie, Watermolen, Hoekje niet vergeten. Die menschen hebben nievers te kort gebleven en vele eere gedaan aan hunnen nieuwen pastor M. De Meyere Triomfbogen, Vaandels, Jaarschriften en ontbraken niet. Proficiat Brielenaars mocht M.De Meyere lange als geestelijke vader aan uw hoofd staan en werken voor uw tijdelijk maar bij zonderlijk voor uw eeuwig geluk en welzijn 't Is de wensch van ieder Brielenaar. Een die alles afgeloerd heeft. Hier volgen nu eenige dichten en jaar schriften Lijk. een ware Herder doet, Leid uwe kudde zacht en zoet, Door dit droevig tranenleven Naar het eeuwig vredeleven. Geen pastor en past er beter op Brielens kadas ter. Heer Pastor, wees hier welkom, Doe steeds wel en zie niet om. Zij hier welgekomen, eerweei'dc priester, bij ew vrij christen Brielensch volk. H. Vanhecke, bakker en winkelier, Wenscht den Heer Pastor welkom hier; Hij bakt brooden grof en fijn, Mochte den Heer Pastor zijn kalant zijn, Daarom doen wij mede in deze vreugd, Sapristie, dat doet ons deugd. ffenri Demarez, metser, herbergier, Wenscht onzen Herder veel geluk alhier. Op onzen pastor zijn wij preusch Noch te mager, noch te streusch. Hap in alles wat hij doet, Goeden God, wat is dat goed Goede Herder, goede Vader, Leef bij ons gerust en stil, Wil behagen aan Gods wil En ons heiligen al te gader. Eerwaarde Heer, gedoog Dat we in dit dichtje wenschen Dat Gij steeds werken moogt Aan 't welzijn van de menschen, Opdat ze als broeders loven En Gode 't zijne geven. freed binnen, weorde Herder, in des I,eeren |woon, uw gebed opstijgen lot Gods troon. Hooggeachte en weerde Pastor Welgekomen bij ons al, Waar dat nooit noch smaad noch laster 'l Priesterhart bedroeven zal. Achtbare bestuurder uwer duurbare zielen, Leef nu hier in heil als Herder van Brielen'. Mijnheer De Meyere .la, voor ons al te gaai- Sta hier als offeraar Aan 'l heilig zoenaltaar, Tot aan uw jubeljaar. Als voorzitter derKerkeraad lin schepen der Gemeenteraad, Vieren wij met recht en reden Onzen Herders blijde intreden, En mochten wij nog lange jaren Tot ons geluk U hier bewaren Mijnheer de Pastoor, hier wonen menschen Die U hertelijk welkom wenschen, Ik maak goê en kloeke schoen Ge zoudt me veel eer aandoen, Als de uwe versleten raken Mij een paar nieuwe te laten maken. Achtbare Herder, leid hier uwe nieuwe paro chianen in ware eendracht voort. Herder, uwe schapen willen u, hunnen bestierder ware liefde bewijzen. Achtbare, ieverige Herder, ontvang de ware wenschen van onderwijzer en scholieren. Yvcrige bestuurder der zielen, de klooster zusters wenschen u geiukvolle jaren Heel 't Gemeentebestuur wenscht zijnen nieuwen herder proficiat veel geluk. Leve lang, De Meyere. Leve hier vele jaren. Voor'l geluk van al uwe Brielenaren Leve, eerweerde Heer, leve hier lange jaren Tol ons aller geluk, voorspoed en welvaren. Ilij zal ons leiden bij der hand Ons leiden tot in 't vaderland Ons langs de steege hemelbaan Met vaste stappen vorengaan. Gij die uw stramme leden kromt Op 't land van eer de zonne komt, Houdt op vandage en werkt toch niet Als God zulk milde gaven giet. Hier zal men door het kind van jongs af doen vereeren Den man die naar ons komt als afgezant des Heeren 't Kind zal men leerendoenal wal hij doe of zeg En luistrenop'zïjn woord en wandlenopzijnweg Herder, in uw vaderhoede Groeie 't kind hier op ten goede Weze Brielens jongste kroost Later eens uw steun en troost Welkom goede Herder, juicht dees kinderschaar Leef hier in ons midden, lang en blij te gaar Welgekomen, Lieve Herder Wenscht u elke Brielenaar Wees hier ware zielverweerder Voor ten minste vijftig jaar Duurbare Herder van ons zielen Welgekomen op ons Brielen. 'I Kleine Brielen roert en leeft Daar 't ne nieuwen pastoor heeft Die van God en volk bemind In het kruis zijn sterkte vindt. BURGERSTAND VAN YPER Gecraets Arthur, schilder, en Decleire Ro manic, dienstmeid. Debruyne Nathalie, 66 jaar, strijkster, wedu we, van Brem, Désiré, Neerstraat. Garlier Marie, 76 jaar, zonder beroep, weduwe van Deboosere Jan, Langetouroutstraat. Valen- duck Jan, 59 jaar, zonder beroep, ongehuwd, angetouroutslraat. Roose Théodore, 57 jaar, ondernemer, echtgenoot van Dael Philo- mena, Dixmuidestraat. Bril Sophie, 80 jaar, zonder beroep, ongehuwd Tempelstraat. Breqmcersch Sidonie, 46 jaar, dienstmeid, on gehuwd Rijsselstraat. Einders beneden de 7 jaar Mannelijk 0 Vrouwelijk 0 M A. Leuridan. van I'ioegstiert, oud leerling van Sint Vincents eoll.ge, te Yper student aan de Katholieke Hoogeschool van Leuven,heeft de tweede proef doorstaan voor candidaat in wetenschapp m en heelkunde M A. Casier, van Yper, oud-leerling van Sint Vincents college, te Yper, student aan de Katholieke Hoogeschool van Leuven, heeft de eerste proef doorstaan voor candidaat natuurlijke wetenschappen en heelkunde, M. A. Barbry, van Loere, oud-leerling van Sint Vincents college, te Yper, student aan de Katholieke Hoogeschool van Leuven heeft de eerste proef doorstaan van candidaat in natuurlijke wetenschappen, voorberei dende tot de veeartsenij. M. A. Biebuyck, van Yper, oud-leerling van Sint Vincents college, te Yper, student aan de Katholieke Hoogeschool van Leuven, heeft met groote onderscheiding ziju eerste examen doorstaan van doctor in rechten. M. V. Pieters, van Reninghe, oud-leer ling van Sint Vincents college, te Yper, stu dent aan de Katholieke Hoogeschool van Leuven, heeft de laatste proef doorstaan voor candidaat notaris. M. J. Gastel, van Yper, oud leerling van Sint Vincents college, tc Yper, student aari de Katholieke Hoogeschool van Leuven, heeft de eerste proef doorstaan voor het tweede doctoraat in rechten. M. E. Delcroix, van Haeltert, oud-leerling van Sint Vincents college, te Yper, student aan de Hoogeschool van Gent, heeft de eerste proef doorstaan voor candidaat in natuur lijke wetenschappen en heelkunde. Bij ministerieel besluit van 11 Juli zijn de volgende heeren bepaald benoemd in de Nijverheidschool te Yper MM. J. Cornillie, leeraar van rekenen (2« jaar) en handelsrekenplichtigheid A. Dochy, leeraar van gezondheid Ch. Doo- laeghe, leeraar van teekenenen nijverheids- schilderen E. Ferrand, leeraar van mode reren en schilderen; E. Justice, leeraar van meetkunde en natuurkunde S. Ler- nould, leeraar van teekenen en bewaker van de teekenwerken Simoen, leeraar van re- enen (1" jaar) L. Snauwaert, leeraar van meetkundig teekenen. M. Jonckheere, is voorzitter benoemd der Rechtbank van Kortrijk. RENINGHE. - ure, tijdens het streek woedde, II A U K T I» It I J E Hf. BURGERSTAND VAN WATOU - Maandag namiddag rond hevig onweder dat hoven de is de bliksem gevallen op 't Nonnenklooster, zonder schade te veroor zaken, en teruggekaatst op de herberg Den Sultan en sloeg er de schouw en eenige dakpannen in stukken. KNOKKE. Maandag namiddag werd alhier eene schuit, waarin elf personen zaten, door een rukwind omgeslagen. Al de opvarenden hooibewerkers van Elverdinghe en Poperinghe konden gelukkig gered worden. Wilt gij suiker van eerste qualiteit? Neemt de pakken van de Thiensche maalderij. MIDDELKERKE. In het geweldigste van het onweder dat maandag namiddag over deze gemeente losgebroken was, is schielijk brand ontstaan in de villa den Biekorf, langs den zee dijk bewoond door mevr. D..., van Heule, met harekinders en kieinkinders. Voorbijgangers die eenen dikken rook uit het dak zagen op stijgen, gaven het alarm. Dank aan de tegen woordigheid van geest en den moed van de in woners der Villa, was men al spoedig het vuur meester. Meu weel niet of dat begin van brand aan den bliksem of aan eene andere oorzaak moet toegeschreven worden. WAAROM NOG HOESTEN? Ik verklaar openbaarlijk dat de Siroop de Pratere den strafsten hoest, de sterkste verkoudheid in twee dagen geneest. Het is de eenigste aangename borstremedie die altijd spoedig en zeker geneest. Al deze die Siroop de Pratere» genomen hebben, zijn eens o m te verklaren dat haar gelijke niet bestaat, maar let wel op, vraagt en eischt altijd echte «Si roop de Pratere aan 2 franken de flescb Dit geneesmiddel kost maar 10 centiemen daags. Te bekomen te Yper, apoth. Socquet- Terriere Rousselare Veys Kortijk Hulpiau en De Boey. ROUSSELAERE. Tijdens het onweder van maandag is de donder gevallen m de wmde van Ponseele, en heeft twee koeien getrollen, waai van de eene met den slag dood wasde am dere hoopt men nog te kunnen redden. Hij is ook gevallen op het huis van den lieer sekre- taris Van Eeckhoutte, en heeft eene schouw be schadigd en wat dakpannen verbrijzeld. Iluwelij k saf'kondigingen Seraphinus Beda, daglooner, te Yper, en Ro salia Samyn, kantenwerkster, te Yper. Michiel Ameloot, stoelmaker, te Yper, en Leon ia Deprez, kantenwerkster, te Yper. Arthur Dedeurwaerder, dienstknecht, tc Yper, en Oclavia Mote, dienstmeid, te Yper. Franciscus Hof, smid, te Yper, en Leoma Raes, werkvrouw, te Yper. Eugenius Landerwyn, daglooner, te Yper, cn Valentina Ameloot, werkvrouw, te Yper. Camillus Dehaerne, timmerman, te Yper, en Ludovica Six, kantenwerkster, te Yper. Henricus Vanackcr, metser, te Passchen- daele, en Flavia Timperman, huishoudster, te Yper. Amatus Bulhoo, daglooner, te Yper, Maria Goemaere, dienstmeid, te vooi'gaandelijk te Yper. Ruphinus Wittenberg, Onder Luitenant bij het derde Linie regiment, to Yper, en Rosalia Noblel, zonder beroep, te Parijs. Augustus Defevre, voerman, te Yper, en Maria Dccasteoker, zonder beroep, te Yper, Victor Platteau, gevangbewakcr, Ie üoorrujk, voorgaandelijk, te Yper. on Maria Y indesteene, modenmaaksler, te Elverdinghe. en Ziïlebeke, gevraagd, tën bureele van dit blad. kau :edereen per dag verdienen, die eenigermate eenen beken den kring heeft, (zonder kos ten noch verplaatsing). Schrijft O. Fitting, 14, rue aux Laines, Verviers. BIJ UITSCHEIDING Uitverkoop aan factuurprijs van alle slag van nieuwe meubels, stoelen, bedden, enz bij Rijselstraat, Yper. 8 2o Peinture Artistique et Décora- tive. Travaux de Décors en tous styles pour Eglises, Salons, Tliéatres, Vérandas, etc. Entreprises de peintures. Imitation de bois en marbres, trés soignée. Dorureet brunissage. Grand choix de modèles pour décors a la disposition des clients. Emaillure hygiénique pour sal- les de baitis, hópitaux, écoles, dortoirs, magasins, ateliers, cui sines, etc., a trés bon marché et d'une solidité a toute épreuve. Nouveau marché au bois, 23, YPRES. Het beste en gladste Vindt men in de Boterstraat. n°36,ter drukkerij van 't Nieuwsblad. MEEST GEZOCHTE celeer en radicaal Om altijd eene goede gezondheid le genieten, en't bloed zuiver te houden, is het noodzakelijk gebruik te maken van /il Die Pillen, enkel samengesteld uit uittreksel van de zuiverste plant- sto/fen, wier tegenwoordigheid in het lichaam van den mensch GEENE DE MINSTE STOORNIS KUNNEN TEWEEG BRENGEN, zijn eene ware weldaad voor het menschdom. Duizende en duizende personen getuigen dagelijks hunne waarde boven alle andere remediën. Die ware Gezondshcids-Pillen, rnaagversterkende cn zuiverende STANDAERTS- PILLEN voorkomen en genezen al de ziekten die door de GAL en de SLECHTE VOCHTEN zijn voortgebracht, als Lever en miltziekten, maagpijn en zuur, geelzucht, slechte teeringen, hoofdpijn, jicht, rliumatism, geraaktheid, puisten en alle velziekten. PRIJS PER DOOS 1 fr. KO. Algemeen depotII. SÏANDAERT, apotheker, Stcenstraat, 53, Brugge,, ook verkrijgbaar in alle goede apotheken. Aanvaardt geene andere doozen dan deze omringd van Opgelet J oen roode papier toegezegeld, dat het fabriekmerk draagt en de firma Apotheek H. STANDAERT, Steenstraiat 53, Brugge. Te Yper, Apothoek Donck, Rijsselstraat, 43. HEYST-AAN-ZEE. Sinds eenigen tijd ont deden tot hiertoe onbekende kwaaddoeners de golfbrekers van de jonge mosselen, die zooals men weet, door hunne aankleving het metsel werk versterken. M. De Coster, duinwachter, en drie gendarmen, die maandag nacht op den loer lagen, zijn er in gelukt de hand te leggen op eene hollandsche visehsloep, uitgerust dooi de dieven van het mosselzaad. De schipper liet slechts met de grootste moeite opzoekingen aan boord toe. Men vond er drie manden voor de jonge mosselen bestemd, Op bevel van de gendarmerie is de boot naar Holland vertrok ken. ISEGHEM. Dinsdag nacht, rond l uur, is eene vlasmijt, toebehoorende aan M. Florent ïanghe, de prooi der vlammen geworden. Er is kwaadwilligheid in het spel. CACHTEM. Dinsdag, rond 1 uur 's namid- is een wagen met hooi, toebehoorende aan P. Reinard, doorbrand vernield. Het vuur moest aan den wagen gestoken zijn. De policie zoekt den dader op. Genezing ©ener lieup jiclitlijderes Ik heb op intime wijze eene persoon gekend die aan heup jicht lijdende was, zij had zooveel pynen doorstaan dat het voor mij een genoegen is een geval dezer pijnlijke ziekte aan te geven De jichtlijders zijn er zeer aan onderhevig. Men heeft in't begin eon doffe pijn, gepaard gaande met prikkelingen, verdoovingen, voortdurende gewaarwordingen van koude en warmte in de lendenen. Vervolgens worden de aandoeningen alotseling heviger met een pfjn die over de ge- :ieele lengte van het dijbeen en het been gaat. Het slapen wordt alsdan onmogelijk. Elke po ging, elke beweging verergert de pijn of doet ze ontstaan indien dezelve verdoofd is. De Pink Pillen die de beste spierversterker zijn en te gelijkertijd de volmaakste hernieuwer van liet bloed, hebben eene groote werkdadigheid bij al de ziekten die mot de heupjicht iets gemeen hebben, zooals scheele hoofdpijn, nevralgies. De gedeeltelijke verlamming ataxie locomotrice. St. Vitusdans welke alle voortspruiten uit de uitputting des spieren, zullen inde Pink Pillen een gevaarlijken vijand vinden. Dit is er de beste lof over spreken. Ten bijwijze hiervan vermel den wij hieronder den brief van Juffr Henri Gordier, te Gouy-lez-Pieton (provincie Henegou wen). Mijn man, zoo schrijft zij, was sedert eenigen tijd door heupjicht aangetast. Hij leed als een martelaar en werd zienderoog magerder. Hij kon niet meer loopen en om eenige passante doen was bij verplicht gebukt te gaan. Nauwe lijks was hij in het bed of hij was verplicht op te staan wegens de pijnen.Sedert hij de behandeling der Pink Pillen gevolgd heeft, is zijn slaap zeer goed en zeer rustig gedurende alle nachten: een flinke eetlust doet hem met plezier eten en de beterschap neemt van dag tot dag toe. Thans kan hij wat werken. Al mijne vrienden zyn ver baasd over het resultaat, en vele volgen reeds de behandeling. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar in alle apotheken en in het hoofddepot voor Reigie, bij den Heer Derneville, 66, Boulevard de Waterloo, te Brussel. Drie franken vijftig de doos en zeventien franken vijftih de zes doozen, franco tegen postwissel. Depot, apotheek M. Aertsens, oude apotheek Becuwe en M. Donck, P.jjselstraat te Yper van den 13 Juli tot den 20 1900. Geboortkn Mannelijk geslacht 6 Vrouwelijk 4 HUWELIJKEN STKEÏOBVALLBN van don 23 Juni tot den 19 juli 1900. GEBOORTEN Vanexem Rachel, geb. 9 juli, DeBruyne Gas ton, Venioro Adriana Huwelijks -beloften Dopoorter Aloiso, werkman, geboren on wo nende to Poperinghe, met Juliana Firoy, werk ster, geboren en wonende te Watou. Jules Ryckman, smid, geboren te Watou, wo nende te Killem (Fr.) met Elodie Demersseman, dienstmeid, geboren en wonende te Killem. Yper. 21 Juli 14 Juli Tarwe 100 kil. 00 00 17 00 Rogge 00 00 16 00 Haver 00 00 00 00 Booneu 00 00 00 00 Erwten 00 00 00 00 Aardappelen 0 00 7 25 Boter 000 00 250 00 Eiers 0 00 1 65 ï*operiiiglie. 20 Juli 13 Juli Tarwe p. heet. 13 15 13 20 Rogge il 00 11 00 Haver 9 15 9 00 Aardappelen 100 kil. 7 00 7 00 Boter 2 80 2 75 Hoppe 50 kil. 65 00 60 00 Tliïelt. 19 Juli 12 Juli Tarwe p. heet. 14 50 15 00 12 5" Rogge 12 50 Roonen 00 00 00 0° Haver 100 kil. 19 00 17 50 Ërweten Aardappelen 10 00 Boter 2 40 2 5 TYudeuaarde. 19 Juli 12 Juli Tarwe p. heet. 00 00 00 00 Rogge 00 00 00 00 Boonen 00 ÓO 00 00 Haver 00 00 00 00 Erweten 00 00 00 00 Aardappolen 7 50 6 00 Boter 2 47 2 43 Veurne. 18 Juli 11 Juli Tarwe 100 kil. 00 00 00 00 Rogge 00 00 00 00 Boonen 00 00 00 00 Haver 00 00 00 00 Erweten 00 oo eo Aardappelen 100 kil. 0 00 00 00 Boter p. kil. 2 65 2 25 Roeaelare. 17 Juli 10 Juli Tarwe 100 kil. 17 75 16 00 Rogge 17 00 15 25 Boonen 17 00 18 25 Haver 18 00 17 25 Erwoten Aardappelen 100 kil. 6 50 5 75 Boter p. Kilo 2 40 202 Kortrijk - 16 Juli 9 Juli Tarwe p. heet. 17 50 16 75 Rogge 12 00 15 25 Boonen 18 00 18 25 Haver 17 00 17 25 Erweten 00 00 Aardappelen 100 kil. 6 50 00 00 Boter p. kil. 3 00 0 00 Diksmude. 16 Juli 9 Juli Tarwe p. h. 17 25 16 75 Rogge 00 00 00 00 Boonen 00 00 00 00 Haver 00 00 00 Erweten 0 Aardappelen 100 kil. 6 5C 6 50 Boter p. kil. 2 46 2 86 itrugge. 14 Juli 7 Juli Tarwe 17 25 16 50 Rogge 15 50 15 50 Boonen 17 00 16 50 Haver 17 00 16 50 Erweten 00 00 00 00 Aardappelen 100 kil. 5 25 4 50 Boter per kil. 3 40 2 70 /:R Hoogste belooningen in alle tentoon merk gedeposeerd. stellingen. nieuwe uitvinding, doodt de wandluizen, vlooien, motten, muggen, mieren, duizendbeenen, vogelvlooien, en in 't algemeen alle insekten zoo snel en zeker dat or om zeggens niets van overblijft. Te Kortrijk bjjM. Verrue, aptftheker. Algemeene Depot voor Westvlaan- doren.te Rousselare, bij Octave Ameye apotheker. Fabriek en verzending: J. ANDEL droguiste, Praag (Oostenrijk). 2.50 fr. de fiesch herstelt grijs, Wit of vei kleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorspron kelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwijdert bet schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. Verkocht in het le en halve flesschen, door Coiffeurs en Parf. Hoofd Dépot26 Rue Rtienne Marcel, Parijs; London en New York. Yper, bij den heer Raymond Ommeslagh, parf., 55, Groote Markt. van alle HUIDAANDOENINGEN Dartres, Herpes, Ëxzemas, Zonas, Acnés, Roode puisten, Prurigo, Pityriasis. Ictyose, Psiriasis, Sycosis, Lupus, Schurft, Haar uitvalling, Klierziekten, enz zolfs van aderspattende Wonden en Zweren. De behandeling die gedaaa is geweest in de hospitalen en voorgedragen aan de Academie van geneeskunde van Parijs, verstoort de werkzaamheden in 't geheel nietzij is onder het bereik der kleine beurzen en van den tweeden dag af verschaft zij eene gevoelige verbetering. Zich to wenden aan M. LENORM AND, specialisten doctoor, oud aide-major der militaire Hospitalen. 9, rue de lurin, Paris, (France). Kostelooze raadplegingen par briefwisseling.

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1900 | | pagina 3