OP DE FOORE HAARHERSTELLER "HOVENIER. Mme WALLAERT-PIL SINGER WELGEKENDE PüNEY HOEDE RESSORTKARRE 11. GIIYSEL-GALLËS Of BESTE VOOR ALLE NAAIWERK mj MELROSE Cl BK Vander Meulen II Naaimachien met Cylinderspoel, Ringspoel en Groote Bobijn Heparalie en Verwisseling KORTRIJK, Doornijkstraat, 43b TT ft AD. HERSTELLER, Lang leven Gezondheid kroenstraat, aan de barakkon, tusschen denl herbergbaas en oenen zijner kostgasten/zekeren tfalniel Vansteenkisle, 23 jaar oud, wever, woonachtig te Moorslede, gehucht De Water-1 Deze laatste trok zijn mes en bracht twee el,ge steken toe aan Karei Mille, een in den rug P een anderen in de linkerzijde. Dokter Par j0en heeft den gekwetste de eerste zorgen toegediend- De dader is aangehouden. Hoest, zinking. Le Thermogène. 122 SINT-GIL1S. Maandag namiddag waren in de Hongarieslraat verscheidene metsers bezig, bij middel eener groote kraan, een ar duinsteen op te halen, aan een in opbouw zijnde buis-Opeens brak de kraan. Op dit oogenblik bvvam een wagen met flesschen bier, bespannen m„t twee peerden, voorbijgereden. Een reus achtige balk van de kraan viel juist tusschen den bok en het voorspan van den wagen, ge lukkig zonder iemand te kwetsen. Een timmermansgast, Jan Lammens, plaatste dinsdag namiddag de dakbalken in een inop bouwzijnde huis van den steenweg van Charle roi. De werkman deed een misstap en viel op eenen hoop gruis in de keldering. De ongeluk bige werd met gebroken schedel en ontwrichten schouder opgenomen. Mad. Delmotte, wonende op den Alsemberg srhen steenweg, vond dinsdag avond, bij hare t'huiskomst, al hare meubelen open gebroken Eenesom geld, twee loten van Brussel en ver scheidene juweelen waren verdwenen. De dieven zijn onbekend. Maandag ontdekten riooigravers op den hoek der Merode-en Denemarkenstraten het geraamte van eenen man,opeene diepte van ongeveer 1 m. 50. Ter plaats is er nooit een kerkhof ge- weestcn vroeger bestonden daar groenselhoven. Men denkt dat de akelige ontdekking betrekking heeft met eene oude misdaad. De suiker in pakken van de Tienscb Maalderij zijn de beste. Te koop bij alle kruideniers. OOSTENDE. Bij M. Fauverge, Wiltenon- nenstraat, is Maandag avond een belangrijke diefstal gepleegdde dieven hebben het brand- koffer opengebroken en voor meer dan 16 000 frank in bankbriefjes, obligaties, enz. gesloien. Na het concert in den Kursaal, Dinsdag avond, werd een vreemdeling ontlast van zijne brieventesch bevattende ongeveer 5.000 fr. Maandag nacht had een twist plaats in eene herberg der Vooruitgangslraat, Hazegras; een jongeling, B. Labiol, die tusschen kwam, kreeg een gevaarlijke messteek in de rug. De dader is aangehouden. ANTWEBPEN.—Een zeker getal anarchieslcn zijn Dinsdag avond met de Harwichbootuit Londen te Antwerpen aangekomen. Zij werden achtervolgd door twee engelsche geheime poli- cieagenten. Deze agenten hadden bij hun ver trek uit Engeland hunnen kollega M. O'Brien, die te Antwerpen verblijft op de kosten der engelsche regeering, -per depeche verwittigd. M. O'Brien bevond zich aan de kaai toen de Hakwichhoot aanlandde.De anarchisten werden streng in 't oog gehouden. Zij zijn naar Parijs vertrokken, altijd met de policiemannen op de hielen. Woensdag morgend heeft men anar chistische plakkaarten, met rooden inkt ge schreven, geplakt gevonden op het koninklijk paleis, Meirplaals, en op de celgevangenis, Begijnenstraat. LAEKEN. Dinsdag avond maakte mad. Valentino, van ilaliaanschen oorsprong, wo nende Claessensstraat, 139, eten gereed op een petrolvuur. Het toestel, waarop een pot kokend vet stond, ontplofte. Mad. Valentino die schrik kelijk verbrand werd, kermde van de pijn. Ge- buren kwamen toegeloopen en konden met de grootste moeite de vlammen uitdooven. Het slachtoffer werd naar 't gasthuis der gemeente gebracht. De toestand van mad. Valentino is zeer erg. Woensdag rond 5 ure 's morgends.viel zekere Caraiel Versavert, groenselboer, wonende le Grimbergen, van zijne kar op den steenweg van Meysse. De ongelukkige werd met gebroken rechterbeen en drie gebroken ribben opgeno men.Na in een naburig huis dooreenen genees heer verzorgd te zijn, werd het slachtoffer naar ■zijne woning gevoerd. De pillen De Pratere maken het zachtste het aangenaamste en zekerste zuivering» middel uit. Zij vernietigen de gebreken van het bloed, en verdrijven uit hel lichaam alle ongezonde vochten. Zij zijn onwaardeerbaar voor inwendige ziekten alsgal, slijmen, moeilijke stoelgang, gebrek aan eetlust, hoofdpijn, maagpijn, uitslag, speen, geel zucht en jicht. Zij zijn onschatbaar tegen de voorvallen van het keoren der jaren en ver gemakkelijken de ontwikkeling der jonge dochters. Zij zijn een schat voor de ouder linger), want zij geven eetlust en regelma- 'ige stoelgang en bevrijden hun van beroer ten. Ieder huisgezin moet zich die kostbare gozondheidspillen aanschaffen, die het leven verlengen en herstellen en de kiemen der ziekten verwijderen. Weigert alle namaak sels. De pillen De Pratere worden enkel verkocht in ijzeren doosjes, de naam dra gende des uitvinders. Prijs fr. 1.50 de doos; tebekomen te Yper, apoth. Socquet-Terriere, Housselaere, apoth. Vcys. SINT-JOOST-TEN-NOODE. - Dinsdag zijn l^ee schaliedekkers, Jan Loens, en Hubert Maes, beiden van Cortenberg, ten gevolge van het breken van eenen haak, op den Leuvcn- sehen steenweg,45, van een dak gevallen.Loens bleef aan de kornis hangen, doch Maeskwami op den grond terecht en werd het rechterbeen] en twee ribben gebroken. De policie hield Dinsdag avond eene vrouw cm, die, men was er van overtuigd, een goed gcvulden geldbeugel gestolen had. De diefegge werd voorloopig in den amigo der gemeente opgesloten. Gansch den nacht door deed zij niets dan kermen en schreeuwen. Woensdag morgend rond -i ure hield 't lawijt opeens op. Een policieagent ging zien of de vrouw einde lijk sliep; hij vond haar hij middel van eenen zakdoek aan een der staven der cel opgehangen. De agent sneed de strop door en men kon de wanhopige nog terug tot het bewustzijn bren gen. Men heelt de vrouw naar het gevang van Sint-Gilis gevoerd. Een schildersgast uit den De Boldergang, Pieter Gheeraert, die Woensdag namiddag aa [een huis in de Wijzerplaatstraat op eene stelling werkte, is van eene hoogte van 8 meters geva |!en hij was erg aan liet hoofd en over gansch liet lichaam gekwetsten had den linkerarm ge broken. EEN KE1ZEBLIJK GESCHENK. - De vol gende geschiedenis doet op 't oogenblik de ron de in de duitsche pers Onlangs kwam Wilhelm II 0111 6 uren in den morgen, heel onverwachts, volgens zijne ge woonte, in het kwartier van het eerste konink lijk regiment dragonders, in garnizoen te Ber lijn. De eskadrons waren reeds opgesteld en gereed 0111 te vertrekken, al de officieren waren op hun post, alleen de kolonel liet zich wach ten. De keizer gaf bevel het vertrek uit te stellen, tot dat de commandant van het regiment zou aangekomen zijn. Deze verliet na verloop van een half uur op zijn gemak zijn verblijf, maar toen hij zijnen keizer heel bedaard te midden van het plein op hem zag wachten wilde hij naar hem toesnellen om hem de gebruikelijke eerbewijzingen te geven en vooral om te trachten zich te verontschuldigen. Maar de keizer, zonder een woord te spreken, gaf hem let ken aanstonds het bevel over zijn regiment te nemen en het naar het manoeuver- terrein te voeren. Gedurende de oefeningen, die de keizer tot het einde bijwoonde, sprak hij geen woord. Daarna, nog steeds zonder iels gezegd le heb ben, verliet hij het exercilieveld en reed naar Berlijn terug, den armen kolonel ten prooi aan eene levendige vrees achterlatend, daar hij wel begreep, dat de kans op bevordering voor goed door dal ongevalletje was verkeken. Dien zelfdeu dag, een weinig voor het diner, belde eene bode aan hel huis van d n kolonel, die den ordonnans een pakje overhandigde, afkomstig van den keizer, voor den comman dant van het eerste koninklijk regiment dragon ders.Over geheel zijn lichaam sidderend maakte] de kolonel het geheimzinnig pakje van Zijne Majesteitopen...Hij vond daarin eenen wekker! OOSTVLETEREN. I)-1 onweders en de stormen van deze laatste dagen hebben alhier en in den omtrek groote s hade berokkend aan de boomen, de veldgewas en en het fruit. De bliksem stichtte op verschillende plaatsen brand. Woensdag viel het hemelsvuur op de hofstede van Francies Laa sens, die in asch ge legd werd. Twee verkens en de konijnen zijn in den brand gebleven de schade is door verzeki ring gedekt. Maandag werd alhier de schuur en het wa genhuis van Charles Vai.holme, landbouwer en herbergier, door den storm omgeworpen Men was juist bezig met rogge te lossen. Geluk kig werd er niemand onder de puinen bedol ven. M. B. Verleene, zinkbewerker, dezer ge meente, was het dak der kerk van West-Vle- teren aan 't herstellen. Tengevolge van den hevigen wind verloor hij het evenwicht en viel van eene hoogte van 10 meiers ten gronde. Ge lukkig werd hij niet erg gekwetst. KORTRIJK. Aanhouding. - Donderdag morgend werd de policiekommissaris M. Looghe door den bevelhebber der gendarmerie van St-I)enis verwittigd dat er eene dieftc ge pleegd wasten nadeele der kinders Malton te der het venster van den salon te openen en er linnen te dringen. Binst den nacht blafledi- hond, doch M. Bogaert dacht op geene dieven, maar wanneer hij 's morgens opstond, besta- tigde hij dat er voor 3.000 frank oude voor worpen verdwenen waren. De stukken van ze kere grootte, doch die maar weinig belang op leveren onder kunstopzicht, werden door de kwaaddoeners niet aangeraakt; men besluit daaruit dat deze lualsten zeer wel de weerde van den schal moeten kennen dien zij buit ge maakt hebben. Zij moeten ook zeer goed den toestand van hel huis en de gewoonten der in woners weten. v Men heeft sporen van schoenen gezien die schijnen aan te duiden, dat'de dieven met drie of vier moeten geweest zijn, en onder deze spo ren waren er voeliriprintingen van vrouwen schoenen, waaruit men besluit dat er onder de kwaaddoeners een of twee vrouwen moesten geweest zijn, ofwel dat de mannen vrouwen schoenen aangetrokken hadden, met hel doelde opzoekingen van hel gerecht te doen misluk ken. P. S. Woensdag zijn er in een stuk koorn vcrschillige voorwerpen porceleinen tellooren, tafeltapijten, enz. gevonden, voortkomende van den diefstal hij M. Bogaert gepleegd, die hem terug ter hand besteld zijn. Denkende dat de dieven 's nachts zouden teruggekeerd hebben, hielden zes gendarmen en de veldwachter de wacht, doch er kwam niemand. Men denkt op 't spoor der daders te zijn. Later. Wij vernemen dat een der dieven van Sinl-Andries isaangehoudenop de Marktte Brugge,dank aan een treinoverste die hem her kende als zijnde een kerel die tol Oostende nog al veel van hem deed spreken. 't ls een Ëngelschman. Hij beweert afkomstig le zijn van Parijs. In een hotel heeft men twee revolvers, twee dolken en verscheidene beitels en ander dievengeluig, zooals voorwerpen om hem te vermommen, gevonden Op hem vond men een sclioonen gouden ci garendoos met het wapen van de koningin van Engeland, alsook een ontvangstbewijs gesehre ven door een koopman in oudheden van stad. Hij beweert dat hij maar een verheler is en geen deel genomen heeft aan de diefte. De op zoekingen van het parket zullen wel bewijzen wat er waar is van de vertelsels die de En gelschman wilt opdisschen. In afwachting hij in 't drooge, gelukkiglijk voor hem, 't en is nu niet goed van buiten te loopen. zit want BURGERSTAND VAN YPER van den 3 tot den 10 Oogst <900. MARliTPHI.T/E IV. SGHERPENHEUVEL. Wij hebben gemeld dat alhier een meisje verdronken was. Ziehier in welke omstandigheden het ongeluk gebeur de: Eene familie van Jemeppe was ter bede vaart naar Scherpenheuvel gekomen. Een dei- kinderen, een 5 jarig meisje liep ongezien in het gras van een moeras en verdronk. Toen men hel kind uit den poel haalde, was het reeds een lijk. MALDEREN. De 17 jarige zoon van den kalverkoopman B. V. H... is van hel duivenhok gevallen en zoo erg gekwetst dat hij twee da gen nadien overleed. TURNHOUT. Zondag werd op hef gehucht Oosthoven de jaarlijksche kermis gevierd. Rond middernacht bevonden zich in de danstent van den herbergier Van Litsenberg vier dronkaards die de rust stoorden. Van Litsenberg zette de de kerels aan de deur, doch zij boden weerstand en drongen opnieuw binnen De 15 jarige zoon van den herbergier hielp zijnen vader; opeens greep hij een keukenmes en bracht zekeren Diels een ergen steek in den rog toe. Het slachtoffer, een huidenvettersgast, wonende aan de Lindekens, verkeert in onrust- wekkenden toestand. ZIELEMIS. Het italiaanscli gezantschap te Brussel zal donderdag, 9 augusti, ten 10 ure 's morgends, in de kerk van St-Jaak-op-Cau- denberg eene plechtige mis doen celebrecren voor de zielerust van koning Humbert. LEOPOLD II IN DEN STORM. - De koning, die aan boord van zijne yacht Alberta zater dag avond te Oostende moest aankomen, was zondag morgend er nog niet. Men had in de laatste drie dagen niets van de yacht vernomen die uit Noorwegen vertrokken en op zee over vallen was door den schrikkelijke]) storm. Zon dag morgend, met den trein van 10 ure 45, kwamen de ministers de Smetde Naeyer, de grootmarschalk van't Hof John d'Oultremonl en verscheidene ambtenaars te Oostende aan, Moen en dat een jonge kerel, nog al defiig baarde koning een ministerraad moest voorzi gekleed, op wien men vermoedens had, den trein genomen had van St-Denis naar Brussel, in tweede klas. De policieagent Vital Viienergb weid oogenblikkelijk naar de slalie gezonden en den bedoelden persoon van den trein ziende stappen, verzocht hij hem naar het bureel van den statieoverste le komen.Nahem ondervraagd ten waarin de" kwestie van de belgische expo ditie naar China moest besproken en de zaak met Engeland, betrekkelijk Sipido, moest gere geld worden. Men was zeer ongerust over het wegblijven van de koninklijke yacht. Deze laatste kwam eindelijk in de haven vin Oostende, ten 5 im 10 De graaf dn Chastel d'Assche in de graaf en onderzocht tehebben vond men op hem eene|dt)e« hij verwelkomd door M. Bomyn, bevelhebber som van 310 franken in zilveren banknoten, waarvan hij de voorkomst niet kon aanduiden. Het is zekere Fernand Huchette, geboren te Wardrecques, Pas de Calais, den 21 Juni 1884. Voor den policiekommissaris gebracht loo chende hij alles en zegde naar Moen te zijn ge komen om te visschen.IIij werd ter beschikking van den procureur des konings opgesloten. DIEFTE TE SINT-ANDRIES. - M. Bogaert en zijne familie bewonen een buitengoed le Sint-Andries, langs den steenweg. Dieven zijn er binnengedrongen en hebben de iiand gelegd op het zilverwerk en op hei porcelein. De ge stolen voorwerpen hebben groote weerde. De diefte is Dinsdag nacht gepleegd. Reeds den Maandag nacht had men getracht in te bre ken. Gelukkiglijk een gebuur was het gewaar geworden; hij loste een revolverschol op de kwaaddoeners en deze namen de vlucht. Het Schijnt dat de dieven ditmaal hunne voor zorgen genomen hadden, om hun rap uit de voeten te maken. Zij hadden een rijtuig doen komen om hun af te wachten. Ion minste een werkman, die 's nachts had moeten bezig zijn, en die ten' 3 en half naar huis Irok, zegt dal hij een rijtuig heeft zien staan niet verre van hel kasteel. De inwoners zijn niets gewaar gewor den. Het parket is Woensdag achternoene lor plaats geweest. De dieven hebben eene ruit uitgesneden en zijn alzoo er in gelukt bij middel van eene lad- van de postboot Oostende-Dover. Leopold II keerde te voet naar de koninklijke villa, waai de ministers op hem wachtten. Tijdens den storm had de yacht eene schuilplaats gezocht; zij had niet in het minste van de holle zee ge leden. De straatloopster Vanmarcke Octavie, die voor aftruggelarij Dinsdag morgend aangehou den werd, is na ondervraging 's avonds rond 8 ure terug in vrijheid gesteld. Men heeft al de gestolene stoffen in haar logement Brugstraat cn Proosdijstraat teruggevonden. Do groote acintrek van Thuindag is zonder twijfel de die eiken avond groote vertooningen geeft. Glows, (fileerde peerden, het Varken Ogu8t, loeren op den ijzer draad, in het Goochelen, op het Rfk, enz. ei z. Gansche nieuwe pantomimen. Prijzen der Plaatsen: 2 fr. - 1.50 1. 0.50 met TE KOOP bij Ch Vercruysse-Ghyselen, in' t waar say et- ten Wijveken, Groote Markt, te Yper. -.;T pi tubs I.aatete uitvinding gewaarborgd onschadelij k Neemt de velletjes weg, hersteld geheel den glans en de frischheid van het haar. Goede uitslag gewaarborgd in S of 4 dagen. Bereid door M. AL. DONCK, apo theker, Rijselstraat, 13, Yper, naar de voorschriften van den beroemden I Doctor Smithij van New-York. Men vraagt voor buitengoed in tomlig- gende Yper een gehuwden werkman, kennis i hebbende van groenselteelt, en een weinig j van h'uitboomen eri bloemen. Schoon j huis, land en kolen boven den loon. Zich te begeven ten bureele van dit blad. Peinture Artistique ct Decora tive. Travaux do Décors en tous styles pour Eglises, Salons, '1 héatres, Vérandas, etc. Entreprises de peintures. Imitation de bois en marbres, trés soignée. Dorureet brunissage. Grand choix de modèles pour decors a la disposition des clients. Emaillure hygiénique pour sal- les de bains, hópitaux, écoles, dortoirs, rnagasins, ateliers, cui sines, etc a trés bon marché et d'une solidité a toute épreuve. Nouveau marché au bois, 23, YPRES. BIJ UITSCHEIDING Uitverkoop aan factuurprijs van alle slag van nieuwe meubels, stoelen, bedden, enz., bij Rijselstraat, Yper. wachte zich voor machienen van Men wachte zich voor namaaksels en mindere kwaliteit Directie voor BelgieBrussel, Oud Kleerkooperstraal, SI. Mouscroen, Statiestraat, 85. Veurne. Ooslstraat, 70, Rousselaere, Noordstraat, 58. Meenen, Korlrijkstraat, 36. Yper, IMxmntlestraat, 13. zeker en radicaal 'ms MEEST GEZOCHTE Om altijd eene goede gezondheid le genieten, end bloed zuiver te houden, is het noodzakelijk gebruik te maken van Die Pillen, enkel samengesteld uit uittreksel van de zuiverste plant- stolfenwier tegenwoordigheid in het lichaam van den monsch jEENE DE MINSTE STOORNIS KUNNEN TEWEEG BRENGEN, zijn eene ware weldaad voor het menschdom. Duizende en duizende personen getuigen dagelijks hunne waarde boven alle andere remediën. Die ware Gezondsheids Pillen, nr.agversterkendc en zuiverende STAN DA ERTS-PILLEN voorkomen en genezen al de ziekten die door de GAL en de SLEoHTE VOCHTEN zijn voortgebracht, als: Lever- en miltziekten, maagpijn en zuur, geelzucht, slecMe teeringen, hoofdpijn, jicht, rhumatism, geraaktheid, puisten en alle velziekten. PRIJS PER DOOS 1 fr. SiO. Algemeen depotII. STANDAERT, apotheker, Steenstraat, 53, Brugge, ook verkrijgboar in alle goede apotheken. Aanvaardt geene andere doozen dan deze omringd van een roode papier toegezegeld, dat het tabriskmerk draagt en de firma Apotheek U. STANDAERT, Steenstraat 53, Brugge. Te Yper, Apotheek Donck, Rijssolstraat, 13. da ui' Geboorten Mannelijk geslacht 4 Vrouwelijk 4 HXJWfiliIJKEN Beda Seraphin, daglooner, en Samyn Rosalia, kantwerkster. Hot' Frangois, smid, en Raos Leonia, dag loonster. Dehaerne Carnillo, timmerman, en Six Louisa, kantwerkster. Landerwyn Eugene, daglooner, on Ameloot Valentina, dagloonster. Ameloot Michiel, stoelmaker, en Duprez Leonia, kantwerkster. Vanacker Henri, metser, en Timperman Flavia. huishoudster. STERFGEVALLEN Declercq Maria, 73 jaar, zonder beroep, weclu we van BolduytPietor,Meenensüraat. Declercq Helena, 17jaar, meid, St Jacobs, buiten. Wil- om Nicolas, 5(5 jaar, daglooner, echtgenoot vanTrève Julienna, Woduwestraat. Tourlouse Jan, 8' jaar, zonder beroep, woduwaar van Decrae Amelia, Rijselstraat. Isacq Mólania, 85jaar, zonder beroep, weduwe van Leleu Louis, lateelstraat Vasseur Auguste,*61 jaar, her bergier, echtgenoot van Parret Eugenia,St Jacobs buiten. Vaiidermersch Gattiarina, 61 jaar, zonder beroep, ongehuwd, Nieuwe Houtmarkt straat. Kinders beneden de 7 jaar Mannelijk 3 Vrouwelijk 2 Yper. 4 Oogst 11 Oogst Tarwe 100 kil. 17 25 CO 00 Rogge 14 75 00 00 Haver 00 00 00 00 Boonen 00 00 00 00 Erwten 00 00 00 00 Aardappelen 6 00 0 00 Boter 285 00 000 00 Eiers 2 23 0 00 Poperisiglie. 3 Oogst 10 Oogst Tarwe p. heet. 12 92 13 05 Rogge 11 25 11 25 Haver 9 30 9 25 Aardappelen 100 kil. 6 50 6 50 Boter 3 10 3 00 Hoppe 50 kil. 62 00 60 00 ÏSJP 25 jaar, goede certificaten, ii?U vraagtplaats alsdienstknerht of winkelknecht, zich te wenden naar het bureel van het blad. van alle HUIDAANDOENINGEN Dartres, Herpes, Exzemas, Zonas, Acnés, Roode puisten, Prurigo, Pityriasis. Ictyose, Psiriasis, Sycosis, Lupus, Schurft, Haaruitvalling, Klierziekten, enz zelfs van aderspattende Wonden en Zweren' De behandeling die gedaan is geweest in de hospitalen en voorgedregen aan de Academie van geneeskunde van Parijs, verstoort de werkzaamheden in t geheel nietzij is onder hot bereik der kleine beurzen en van den tweeden dag af verschaft zij eene gevoelige verbetering. Zicb te wenden aanM. LENORMAND, specialisten doctoor, oud aide-major der militaire Hospitalen. 9, rue de lurin, Paris, (France). Kostelooze raadplegingen per briefwisseling. 2.50 lr. de fiesch n herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaaldelijk tot zijne oorsprong keliike kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwydeft bet schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid 8M mede. Verkocht in heele en halve flesschen, door Coiffeurs en Pan. Hoofd Dépot—z6 Rue Etieane Marcel, Parijs; London en New York. te Yper, bij den lieer Raymond Ommeslagh, part., 55, Groote .vlarkt.

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1900 | | pagina 3