MENGËLMAREN Kerk en Staat Dood van koningin Victoria Uitsla? der milicieloling v<>°r Yper 'l jaar 19(1rI Brand te Zillebeke Sterfgevallen Oh twee beelden voor ons zweven, Zij verzeilen ons door t leven En zij helpen door hun' raad 't Beeld van vader en van moeder, Die elk als een trouw behoeder Ons geleén in 's levens staat. In des menschen samenleven, In hun pogen en hun streven, Om te mijden ramp en kwaad Ineen zucht naar roem en krachten En om 't welzijn te betrachten lri de wereldlijke Staat. Yzren armen, sterke ledrn, Wars van al verzeil ijkhtden Wat geen tegenweren laat Algebiedend in zijn' blikken, Albespeurend in zijn schikken, Zoo de wereldlijke Staat. Lijk een windje komt verzachten Zonnegloed en zonnekrachten, 't Geen wel tot een' wellust baat Zoo bestaat, voor 's menscheti zegen Eene moedér toegenegen, Ja de Kerke bij den Staat. Van God hier op eerd' gezonden Om de waarheid te verkonden En te zaaien 't goede zaad, Ziel men in des werelds deelen Priesters zwoegen, gunsten deelen Sterkte steun zijn vari den Staat. Heil, ja heil den lande, Waar tot welvaart, blijden pande En in ruime, volle maat Vrijheid is in haar bewegen ü.n te schenken hemelzegen, Eendracht tusschen Kerk en Staat Snellen vlucht geeft men da zaken, Die de stof, dat welzijn raken, Waar die voorspoed hoog door gaai. Wordt er ook aan 't zieleleven Zulken steun en hulp gegeven Voor de Kerke, door den Staat Lijk er lieve bloempjes bloeien, Waar de tarwe en 't koolzaad groeien Soms het gras te glanzen staat, Zoo moet godsdienst dorestralen lu de leerstof, in de talen Van de school van Kerk en Staat Scholen voor de christne Belgen, Voor de katholieke telgen, 's Meesters recht in evenmaat Want ze moeten 'i dier bekoopen, Lang, te lang laat men er locpen... Li d n katholieken Staal Zou de Kerk de macht beloeren Van den Staat en heimlijk voeren Heerschappij in overdaad Neen, want borg is haar verleden Haar recht laat zij niet vertreden, Maar wil 'i recht niet van den Staat. Vier en licht te zamt n wei ken, Duinen het geweld beperken Van de zee, die bruischend slaat. Lijk voor heden en voor morgen Vader, moeder samen zorgen Zoo moet ook de Kerk en Staat. Moog tot een verblijdend teeken Bulgie nooit die eendracht breien Kerk met Staat hier samengaat. Moog de godsdienst immer bloeien, Zoude voorspoed stijgen, groeien Door de Kerk en door den Staal Becelure, 23 Januari '1901. V. H. moderne instellingen het begrijpen. Zij hei ft a,n De dood der koningin is een rouw, niet alleen voor gansch hel engelsche volk en de ontelbare koloniën, welke het Briiscbe lijk in alle werelddeelen bezit, maar, men rmg het zeggen, ook voor gansch do beschaafde wereld, voor al de vrienden van vrede en rust. O.n de afgestorvene koningin te be.-or- deelen, moet men inderdaad twee onge lukkige feiten van bare regeering van kant stellen da wraakroepende verdrukking van Ierland, waaraan zij geen einde beeft kunnen stellen, en den niet min onreebtveerdigen oorlog itt Zuid Afrika, dien zij, ondanks ai haren goeden wil en hare bewondering vooi het heldhahig volk der Boeren, niet he« ft kunnen beletten. De Ieren en de. Boeren, die vorstelijk gezag haar volk groote vrijheden geschonken, zij l eeft het gebracht tot een vroeger nooit gek enden graad van w< lzijn en voorspoed en zij licefi de achting en de genegen hei 1 barer ondetdanen vei worvon. Toen zij, als zeventienjarige prinses, dei iroon besteeg, stond Engeland voor een< dubbele politieke en ekonrmische krisis. Hei koninklijke gezag was diep gevallen onder hare voorgangers Joris Hl, een blinden en zinneloozen vorst, onder wt lken Engeland zijne amerikaanscbe kolome i veiluren had Joris IV, zijn zoon, een losbandigaard, door zijne eigene vrienden veracht en dooi ijne ministers en gansch de bevolking ver- Hschuwd De regeering van haren onmidde lijken voorganger en oom, Willem IV broeder van Joris IV, was onbeduidend. De koningsgezindheid scheen in Enge land uitgestorven, en de jonge vorstin weid met koelheid en wantrouwen onthaald, en bij haar huwelijk met prins Albert ontmoette zij een hevig verzet in het Parleuieut, dai allerlei hinderpalen poogde op te werpen. Gelukkig had de koningin wijze mi voor zichtige raadgevo s, waaronder ecis'. en vooral de prins gemaal, di met bi woi.de- rensweerdige kieschheid zijnen moeilijken rol wist te vervullen, ctt weldra door hel volk i venzeer geaelit en bemind weid als de jonge koningin zelve. Met de'regeeringvan V.ctoria trad Etign land een tijdperk van wel oveilegde en bc zadigde hervormingen in. Het volk zag zijne richten en vrijheden stilaan uitbreiden en het werd de ware meester van heiland, m den ziu dtr grond we, lelijke it)stellinren Hel koninklijk gezag dat als tegenwicht moet dienen voor de misslagen waaloe de volksmassss zich soms maar al te g, makke lijk laltii overhalen, weid met een buiten gewoon bessf van gematigdheid ett weer digheid uitgeoefend, eene innige toenadering had plaats tusschen volk en troon, eu thans mogen de eiigelscuen geroemd worden als toonbeelden van getrouwheid aan hun vor stelijk huis. Vv ij zullen later nog d gelegenheid heb beu eenige der karaktertrekken der konin gin nader te doen kennen Wij zullen er ons thans bij bepalen te doen opmeiken, da niet alken in de binnenlandsche, maar ook in buitenlandscbe politiek haar peisoonlijkr invloed zeer aanzienlijk geweest is. Groot moeder van veischeidene vorstelijke huizen alom geacht om hare laige ervaring eu hare _roudige k: nnis der staatszaken, oefende zij op internationaal gebied een onbetwist gezag uil, en hare raadgevingen hebben menige bloedige geschillen belet Engeland is aan haar zijne tegenwoordige grootheid en luister verschuldigd, en hel engelsch volk zal het zich misschien thans berouwen, het laatste levensjaar zijner door luchtige vorstin bedroefd te hebben door een ooi leer, dien zij niettic. ftdurven beletten omdat de volkswil, door misdadige bcreke dinger, van eenige geiukzoekeis en de leugenachtige voorspiegelingen van baat zuchtige ministers misleid, zich al te uit drukke!ijk in tegenovergestelde!) zin lucht gaf. Dut is een der nadeelen van 't grond wettelijk koningdom,, dat, zooals alle wereidsche zaken, zijne goede en kwade «anten heeft. O.idanks dien misslag van haar volz,heeft koningin Victoria de achting en de genegen heid van gansch de wereid behouden, en wij vinden er een tri-ftsnd bewijs van in ae lid dt-rlij'se gedragswijze van president K- urn r, die nooit dan met den grootsten eerbied van haar sprak. Met koningin Victoria verdwijnt eene der grootste li.uren van de moderne politieke wereld. A!s ccbigenoote, als moeder, als vorstin heelt zij getracht haren plicht vol komen le vervullen, zij heeft gedaan wat in hare macht was, en haar aandenken zal ineere bewaard blijven. Uwilo nummer 81 hoopt* IW. - huw IW Aernoudt Alberic KI Aernout Alphonse 106 Aernout Robert 179 Alleman Camilla 71 Backelaodt Leopold 16 Bartier Richard 123 Beddeleem Eugèno 1*3 Bartier Jules 56 Biebuyck Paul 192 Blomme Augusta 196 Blomrne Jules Amand 118 Blomme Jules-Emile 59 Blondeel Jules 149 tolleyn Cyrilla 167 Bonneel Charles 116 Bossaert Charles-Louis 157 Bossaert Dauiël 181 Boudry Nestor 132 Bracm Alphonse 170 ubbe Henri 128 lappoen Renó 118 Carlier Henri 80 Ceuninck Edmond 133 Cofïyn Georges 70 Coffyn Louis 177 Colaert Robert 195 Coucke Daniel 166 Craeye Henri Fr. 138 Craye Georges 154 Daoninek Pierre 163 Daufresne de la Chevalerie 184 Debergh Maurice 130 Debruyne Valöro 111 Declerck Gustave 52 Deconinck Jules 94 Decrock Achilla 65 Dedeckcr Gabriel 180 legraeve Acbille 188 De Groote Oscar 66 DegrysePaul 1*3 Degryze Albert 100 Oebem Leopold 161 Debollander Felix 125 Debollander Maur. 193 Dehouck Tbeophile 86 Delbecque Isidore 83 Delbrouck Charles 123 Delem Emile 148 Deleu Jules 87 Depoorter Alfred 126 de Posch Joban Doraedt Maurice Desaogher Gustave Desagher Georges Desmedt IIri 1.» Desmidt Cao ille Des amault Arthur Devos Augusta Devos Edmond Dri Devos Georges Devos Raymond Dewilde Emile Dewildo Leonard Didier Augusta Donclc Albert Donck Armand Doolaeghe Pierre Dubois. Julien Duflou Leopold Dufiou Leopold Emile DumelieL mn Duniouliri Marcel Durnez Joseph Feneau Ai mé Flepts Henri Gadeyno Camille Garreyn Albert Geldhof Emilien Gequiere Henri Gesquiere Leopold Ghemar Georges Gillis Victor Gisquiere Georges Glissoux Eugène Goethals Emile Goossens Guillaumo Gryffon Emile Henrion Albert Hoornaert Louis Jacques Henri Joos Leon Kerrinckx Désiré Kerrinckx Maurice Lacante Emile Labousse Valöre Lamaire Camille Lanraire F.milo Lapierro Henri Lebbe Robert Lefobvre Alfred Lefobvre Auguste Leuridon Benjamin Maas Alphonse Malfait Emile Masscho Eugène Masscbo Louis Maxy Emile Mcssiaon Georges Monteyne Robert Morlion Robert Muyllo Leon Nevc-jans H» Louis Ossieur Camilla Pannekouke llenri Piotors Guillaumo Petit Jean Pi not Alois Platteeuw René Reynaert Maurico Riem Julien Rotliaen Alpb. Rotru Gamilto Salomé René Samyn Hector Samyn Valóre Segers Joseph Six Gustave Steelandt Leopold Strecq Adolpbe Tyteca Emile Vandamme Medard Vandenbergbe Maurice Vaudenboogaerde Emile Vandenbussche Alois Vandenbussche Benoni Vandoolacghe Georges Vanlfamraa Paul Vanhecke Jules Van Overscbelde Marcel Vansevenant Cyrille Vanwynsbcrgbe Acbille Vasseur Jeróme Verbeke Jules Verduyn Guillaume Ver Eecke Tbeophile Verscboore Emile Viaene Ferdinand Vieren nector Wolters Leon kige eri pijnlijke tegenspoeden dat do r(jkd0m maar niet komt of men eene weldoende gezond heid, waarvan men begon te genieten verdwynt Do jicht en do rhumalismHjders vooral nj(]0n niet alleen door hunne kwaal, maar ook door di' lichamelijkheid yan daar te kunnen gaao waar liiiniie zaken ben roepan. Het I'tixu antigontteux et antirhumalis »al Vincent zal ben weldra in staat gesteld b-dibei', zich m voo.1 elk zoo no 'dige wvii-ik- 1 v.-u begeven. te )e thermine gcneesl spoed' ontlast zenuwpijn, schcolhoodpijn, keelontstekingen rhumalism. heuppijn, lendenpijn, bestrijdt dè koude aan de voelen. Dit nieuw prodnkt, brnikt met een penseeltje op bet vel geeft dè merkweerdigste uitslagen, zij hitst niet op en laat geen spoor na. De doos mei 3 buiseties en penseel 3 fr.00. van Argyll eu don minister Balfour naar Gowrs afhalen. Aan het gelaat der personen, die het kasteel verlieten, was het gemakke lijk te zien dat de noodlottige ontknooping elk oogenblik verwacht weid. Eerstien 7 ure 7 minuten werd hel be richt vari het overlijden aan de poorten van het kasteel van Osborne aangeplakt. Do le den der koninklijke lamilie, alhoewtlde rechtmatige nieuwsgierigheid van het publit k begrijpende, hebben nogtans het oordeel uitgedrukt dat de bijzonderheden der droe vige scheiding hun alleen moeten bekend blijven. Zij hebben bijgevolg aan gansch bet personeel en aan de ambtenaars strenge bevelen gegeven om de stipste geheimhou ding in acht te nemen. Men weet enkel dat van het begin van den namiddag de leden der koninklijke familie aan hel lijdensbed vereenigd waren, en dat de bisschop van Winchester en de rector van Whippingham de gebeden der stervenden gelezen hebben. Later in den avond werd er nogtans offi cieel meegedeeld dat de koningin niet ge leden heef:; zij is zachtjes ontslapen, om geven van gansch de koninklijke familie. De bisschop van Winchester is tot het laatste oogenblik bij de stervende gebleven. Dc dood Volgens het officieel bulletijn der genees tveeveti, Df' James Reid, F. Doughs Powell en Th. Bn low, is het ten 6 1/2 ure 's avo1 ds dat koningin Victoria ovtrieden is, omgeven van hare kinderen en kleinkinderen. Zooals men het voorzien had, is zij gestorven gedu rende baren slaap. IL't geneeskundig bulletijn, dinsdag na middag aangeplakt aan de poort van het zaste I van Osborne, had onder de menigte, die naar nieuws was kernen vernemen, eerie twee verdrukte volkeren, begrijpen zelf dat I diepe verslagenheid teweeg gebracht. Men koningin Victoria niet verantwoordelijk kat gesteld worden voor hunne rampspoeden, en in hunne verbittering tegen hunne ver volgers, hebben zij altijd bet noodige ond r- scheid weten te maken tegen de engelsche regeeriqg, die maar al te dikwijls naar baat las tusschen de regels dat alle hoop verloren was. Vele vrouwen borsten in tranen los, op aller gelaat stond diepe droefheid te lezen. Men bemerkte vooral due indiaansche die naars van het kasteel van Balmoral, die in hünne schilderachtige kleeding naar Osboi tie zuchtige ingevingen luistert, en koningin Igekomen waren, en die hunne wanhoop niet Victoria, die, zij, in hooge mate den geest van politieke rechiveerdigheid bezat, maar niet vrij was altijd haren eigen wil door te drijven. Koningin Victoria is hot toonbeeld geweest konden bedwingen. Noch de keizer vari Duitschland, nee:, .enig ander lid der koninklijke lamilie, in het kasteel van Ou orne aanwezig,was dins dag builen gekomen, lo den namiddag ging van de grondwettelijke vorstin, zooals de een landau de hertogin van York, dc hertogin Maandag, rond elf ure 's avonds, is er brand ontstaan te Zillebeke bij den hi er Vanden Broucke, landbouwer. Vier schelven boonen en koorn zijn de prooi der vlam men gewotdm. Gelukkig dat de schelven in eene weide stonden, anders zou bijna zéker alles afge brand zijn. ZIE op de Idc bladzijde PREMIE AAN ON ZE INSCHRIJVERS voor 1901. YPER. Woensdag rond vier en half, legde vrouw Eeckhout, van den Schapenbout, buiten opbaar vensterkassijn een pakje dat lijnwaad bevatte om vier hemden en twee voorschooten te maken. Zij ging daarna binnen met haar pe- (rolieketeltje, vulde twee lampen op en wilde nu haar pakje binnen halen, toen zij met ver wondering bestatigde dat hel verdwenen was. ELVERDINGHE. M. Ernest Daniel, die al hier verongelukt is, is de klerk van den ont vinger der rechlstrecksche belastingen, en niet van eten gemeenteontvanger. liet is van het Stintemolen dat hij gevallen is en in zijnen val heeft hij den linkerarm gebroken. Hij is thans aan debeterhand en begint reeds te wandelen. ELVERDINGHE. Henri Dequeker, spelende met Derycke Henri, Warlop Leonard, Vander- haeghen Leon en Beeuwsaert Gaston, heeft eene solo-chelim gespeeld. Hij had 9 pijkens, een derde van 'taas klavers, en herten aas. Een hertelijken proficiat. OOSTENDE. In eene kantien van den Vuurtoren bestaligde deze week de bazin dat een kofferken, waarin zij onlangs 1000 fr. in bankbriefjes geborgen had, opengebroken was en er drie bankbriefjes van 100 fr. uitgenomen. Een werkman der havenwerken heeft ten nadeele van zijnen logiestliouder uit een koffer ken 180 fr. ontstolen, alsook verschillige voor werpen en papieren van weerde. Over eenige dagen kwamen twee welge kleede heeren naar een huis der Oostslraal zien, dat te huren was. De vrouw van den eigenaar gaf de sleutels. Zoo het schijnt ont moetlen zij aan de deur zekeren Vermeulen uit de Werfstraat, die hun zou gevraagd hebben of zij de eigenaars waren. Wat er ook van zij, Vermeulen huurde het buis en betaalde aan de onbekenden 3 maandei huur op voorhand, zijnde 180 fr. Toen Ver mculen 's anderdaags met zijne meubelen kwam, bevond hij dat hij door twee behendig* aftruggelaars bedrogen was IN EEN WOLVENUZER. Uit Schaarbeek M. Kips, wonend op Helmet, had in zijnen uil geslrekten hof wolvenijzers gelegd, en de die ven hiervan verwittigd bij middel van een opschrift. Den kwaaddoener, die voorzeker meende dat dit opschrift slechts eene klucht was en een middel om schrik aan te jagen, drong dezer avonden in gemelden hof en trapte in een dezer vreeselijke ijzers, nibij de Vogelvlucht. Zijn pijnlijk en wanhopig gehuil deed M Kips toesnellen, die den schelm in deerlijken toestand aantrof. De policie werd verwittigd, en deze verloste den kwaaddoener, die zwaar ge wond werd. 't Is een oud-veroordeelde van uit de Olijf boomstraat. Na ondervraging, werd hij in de gevangenis van St-Gillis opgesloten. PRINSES ELISABETH. -- Een meisje was door 't Werk der Buitenlucht voor de Kleinen te Brussel, gelast geweest prinses Elisabeth te verwelkomen, op 't feest dat onlangs in den Alhambra te Brussel plaats had. Het kind, in zijne afwachtmg bedrogen door de afwezigheid van de prinses, weende overvloedig, te meer nog daar zij het uurwerk missen moestdat prins Albert eu prinses Elisabeth gewoon zijn te geven aan de kinderen die hun het woord toe richten op de feestelijkheden. Het verdriet van het meisje duurde niet lang. Prinses Elisabeth had de ontgoocheling van hel kind voorzien en daags na de feest liet zij het een schoon zilveren uurwerk brengen, versierd met een fijn gegraveerde E waarboven de koninklijke kroon. DOOD VAN EENEN BOSGHMAN - Se dert ettelijke jaren leefde le Sutendael zekere Willem Catteslaerl, in een hol, gegraven in den grond op de vlakke heide. Gatlestaert die men den Wilde noemde leefde uitsluitend van wild- strooperij. Geen enkel stuk huisraad was in zijn hol te vinden enkel een hoop bladeren dien den hern tot bedstede. Twee groote honden lagen dag en nacht voor den ingang van hot hol, dat zij legen eiken vreemden indringer be waakten. Over eenigen lijd was Caltestaert bezig eenen put te reinigen, toen opeens de pul toeschoot en de wilde bedolven werd. Onmiddelijk toog men aan 't werk om hem te redden, doch het duurde een halven dag eerCattestaert uit zijnen neteligen toestand kon gered worden. Sinds klaagde hij van inwendige kwetsuren waaraan hij thans bezweken is. Hoe zal men de XIX.» eeuw noemen Zij is de eeuw van den stoom, van de electriciteit en der meest geruchtmakendo ontdekkingen. Zy is ook de eeuw in welke meer dan ooit geleefd werd in welke de tijd telt en geld is, om het times is mouey dor Engelsehen te herinneren. Alleen zn die vinnig en voortdurend met hunne zaken' Het onderzoek bewees dal de meid de pliehlige kunnen bezig zijn, kunnen gelukken. Het is een waszij heeft bekentenissen gedaan en zaj razende wedloop, wie het eerst zal aankomen vervolgd worden. Hoe veel ongelukkigen zitten in hunnen zetei genageld, terwijl hunne zaken hen dringend j roepen en het is ter oorzake van dio ongeluk- In de voornaamste Apothekerijen. In 't groo Brussel: A. Rosmarynowski, algemeen de pot voor België en den onafhankelijker! Congo taat. BRUGGE. Dinsdag avond rond 8 ure, is de ïenaamde Adolf Baekeroodt, oud 71 jaar schielijk overleden. Baekeroodt had zich naar den baardscheerder begeven, vergezeld van zijn dochterljgop de SiiUe-Annaplaatst gekomen gevoelde hij zich ongesteld, en verzocht zijn kind hem te geleiden naar het Café Ste-Anne doch op de trappen gekomen zonk de ouderling ten gronde, en was een lijk inde armen van zijii kind MEULEBEKE. Zondagnacht heeft inenten nadeele van llenri Haerinck, steenweg naar Thielt, konijnen gestolen Ier weerde van 4o fr HOUSSELAERE. In den nacht tusschen zondagen maandag hebben kwaaddoeners een deel der stadspomp, op de Nieuwe Markt, alge. rukt en medegenomen. In de Kattenstraat hebben ze de ruiten uitgeslagen in de herberg Het Gildhof, omdat de baas weigerde te openen. De pillen De Pratere maken hel zachtste het aangenaamste en zekerste zuiverings middel uit. Zij vernietigen de gebreken van het bloed, en verdrijven uil het lichaam alle ongezonde vochten. Zij zijn onwaardeerbaar voor inwendige ziekten alsgal, slijmen, moeilijke stoelgang, gebrek aan eetlust, hoofdpijn, maagpijn, uilslag, speen, geel zucht en jicht. Zij zijn onschatbaar legen de voorvallen van het keeren der jaren en ver gemakkelijken de ontwikkeling der jonge dochters Zij zijn een schat voor de ouder lingen, want zij geven eetlust en regelma tige stoelgang en bevrijder, bun van beroer ten Ieder huisgezin moet zich die kostbare itezondheidspillen aanschaffen, die het leven verlengen en herstellen en de kiemen der ziekten verwijderen. Weigert alle namaak- seis. De pillen De Pratere worden enke verkocht in ijzeren doosjes, de naam dra gende des uitvinders. Prijs fr. 1.50 de doos; tebekomen te Yper, apoth. Socquet Terriere, Roussetaere, apoth. Voys. BEI EREN-BIJ-HARELBEKE. Dinsdag namiddag rond i ure heeft een geweldige brand de woning van Is. Pauwels, zwingelbaas, ver nield. In min dan een half uur tijds was gansch het gebouw (en gronde afgebrand. Niets is kunnen gered worden. Er is geen ver zekering. Kol, i RIJK. Dinsdag nacht zijn stoulmoe- dige kerels in t huis van M. Soete, Audenaard- sche steenweg, gedrongen en hebben er gepoogd de brandkas te stelen. Ziende dat het onmoge lijk was, poogden zij bij middel van hunne breekijzers de deur le doenspringen, waarin zij ook niet gelukten. ROUSSELAERE. Dinsdag avond werden de genaamde Franco en zijne zusters, wonende aan den Vierweg, toen zij huiswaarts keerden, aangevallen door twee personen uil de buurt, die hun messteken toebrachten. Een geneesheer heeft de gekwelsen verzorgd. De policie heeft een onderzoek geopend. De suiker in pakken van de Tienschi Maalderij zijn de beste. Te koop bij alle kruideniers. Men weet dat het ontwerp van een tram naar Dixmude langs Slejhaege ter studie gelegd is. Hooglilede ook heeft goed nieuws ontvangen van de maatschappij, die beloofd heeft den tram (e zullen door trekken van het Hooge naar Cortemarck en Couckelaere, indien de gemeen ten van den tram Thielt-Hooghlede tevreden zijn eene versmelting te aanvaarden voor de gezamentlijke uitbating met dc bijkomende ge meenten. Wat den tram op Bixschole betreft, Bousselacre dringt voor 't oogenblik aan om an hoogerhand zoohaast mogelijk te bekomen dat men de studiën ervan zou beginnen. De E. H. Roelandts, pastoor te Dicke- ruscb, is dinsdag overleden in den ouderdom van 67 jaar. Mad, Delanghe, te Blankenberghe, heeft bericht ontvangen van het overlijden van haren zoon Richard Delanghe, die over uim twee jaar naar Congo was vertrokken Is opperhoofd eener plantagehij was iekelijk geworden en is den 6 januari laatst overleden in den oudeidom van 27 jaren. Vroeger was hij controleur in het Casino. 81 194 93 158 54 127 171 197 174 108 155 119 156 142 62 121 78 144 140 77 92 113 109 104 110 122 183 115 97 82 168 124 139 98 55 199 176 189 67 57 152 187 150 172 137 61 146 191 90 107 147 165 72 96 136 175 182 73 143 102 99 134 75 114 120 151 159 101 89 117 95 135 51 85 153 53 160 161 185 169 63 74 199 68 198 112 69 88 145 60 79 58 186 131 162 91 84 64 105 flüiHM» «Un»

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1901 | | pagina 2