MENGËLMAREN IN SO DAGEN ""tlttl&t AASWERVING Viï HET PERSONNEEl BERICHT Andries De Wet te Brussel Aalst De baankoers Parijs-Berlijn Priesterlijke Benoemingen Sterfgevallen De Pannenbakkerij '-ÏIS6 HSfflUIODI Boekennieuws mm die wel niet nieuwe en zijn, maar toch die nen van tijd tot tijd herhaald te worden. Het is immers onbetwistbaar dat de werkman die alcohol drinkt, zijn brood en hel brood zijner kinderen verdrinkt. Het is ook onloochenbaar dat, indien de werkman zich wilde onthouden, ge- is durende vijf-en twintig jaren, van alcohol te gebruiken, hij al de fabrie- ken van Belgie zou kunnen lerugkoo- pen; zonder de zedelijke en erfelijke schade te rekenen welke deze onge- lukkige drift met zich sleept. Tot dan toe nog al wel. Maar... het is waarlijk verstommend dien artikel te zien eindigen met de volgende woorden Ah! indien de geestelijkheid, die nog machtig is over het volk, met dezelfde krachtdadigheid wilde strij- den tegen het alcoholisme als tegen het liberalitmus, misschien zouden wij erin gelukken deze groots plaag uit ons land te roeien. Indien er in Belgie onthoudersbonden bestaan; indien die bonden op vele plaatsen eerlijk bloeien en reeds eenen machtigen in vloed op de samenleving hebben, aan wie hebben wij dit te danken Is het niet ten grooten deele aan den priester T Wie is daar bijna altijd de stichter van Een priester. Wie is er de groote ieveraar, de ziele van Gemeenlijk een priester. De namen tan Vaslet, Lemmens, Calmeyn en vele anderen,zijn de wereld door gekeDd. En buiten deze hoevele nederige pastors onderpastors en andere geestelijken zijn er niet die hunnen tijd, hun geld, hunnen per soon zelve edelmoedig ten dienste stellen dezer goede zake Waarlijk het Weeke blad is van 't goe jaar om zulke waarheid aan zijne lezers voor te houden. Maar, daar is nog meer. Hadden liberalen en socialisten een graant je eergevoel, nooit en zouden zij van de aicoholplage meer spreken. Wat hebben wij immers gezien in meer dan eene kiezing Hebben de liberalen en socialisten niet te zamen gespannen om de katholieke kan didaten te bestrijden, zeggende dat de katho lieken de rechten op den alcohol wilden ver meerderen, en alzoo den werkman wilden beletten zijn druppeltje te drinken? Ten anderen, vermits hel Weeke blad hier ook de werking der socialisten opbei dert en bebolt, wat bemerken wij bij die po litieke kluilspelers In hunne socialistische Volkshuizen en verkoopen zij geenen alcohol, o neen Maar... geene tien stappen van daai wonen gezellen, die kroegbazen zijn, en die alcohol verkoopen zooveel of dat gij er be geert. Deze gezellen immers moeten ook leven, en bet Moederhuis en mag hun toch geerse concurrentie doen. Dat zijn waarheden die ai te vele in de oogen springen opdat, zelve de lezers van Weeke blad niet en zouden verstaan dal geheel de genegenheid van liberalen en so cialisten voor de antialcoholi3che bewegin enkel bluf en kluchte is. Als er kiezing op't spel is, zou men mei recht mogen zingen liberalism, socialism, alcoholism, en zoo rijmt men dat te gffar log gezocht en bewerkt hebben uit goud- pn dat er slechts eene uitkomsi mogelijk is ofwel de Boeren tot den laaisten man ge dood, ofwel de engelscben uit de Zuid Atri- saarische Republieken weg, dan had er eene betooging plaats zooJs er nooit eene plaats had. Het volk was zich zelve niet meer meester van geestdriftLeven de Boeren werd aan houdend door duizende menschen geroepen. Na een beroep gedaan te hebben op de europeesehe volkeren opdat zij zouden hel pen de besluiten van de Vredeeonferentie van Den Haag door Engeland stipt doen na te leven, besloot De Wet met de volgende geestige verklaring Men zegt men zoo even dat de Alhambraschouwburg een eigendom is van Chamberlain welnu, de zaak der Boeren, door Chamberlain zelf gediend, is iets dat ik nooit heb durven ver hopen Het volgende dagorde werd bij toejui ching gestemd De vergadering, den 29 juni 1901 in den Alhambraschouwburg te Brussel gehouden, de voordracht van den Heer Andries De Wet en de redevoe ring van den Heer D' Vallentin gehoord hebbende, schandvlekt de wreed?, bar- baarsche en lafhartige daden welke door het engelsche leger sedert meer dan een jaar in de Zuid Afrikaansche Republiek en in Oranje-Vrijstaat gepleegd worden, iti blijkbare overtreding der uitdrukkelijkste bepalingen van het door Engeland mede. onderteekend verdrag betreffende de wet- ten en gebruiken van den oorlog te land «doet een beroep op ai de regeeringen die de slotakte der vredesconferentie in 1899 te 's Gravenhage gehouden mede onder teekend hebben, opdat zij het bloedig ge- schil dat reeds al t? lang hel zuiden van Afrika verwoest, aan het hoogor scheids gerechtshof zouden doen onderwerpen richt ook een beroep lot alle beschaafde volkeren, opdat zij krachtig en voortdu rend de slem hunner verontwaardiging zouden laten hooren tegen den vernielings en uitroeiïngsoorlog door Engeland ge- voerd tegen twee kleine helderivolkereo, wier dapperheid en vaderlandsliefde den schoonsten titel op een zelfstandig bestaan uitmaken wenscht vurig den vrede spoe dig te zien sluiten op den onontbeerlijken grondslag van het behoud der onafhanke o lijkheid van de twee Boerenrepublieken.» Na do voordracht had er op straat eene betooging ter eere van De Wet en de Boeren plaats, die onmogelijk kan beschreven wor den. Duizende en duizende menschen om ringden de koets waarin De Wet en Vallentin plaats genomen haddsnmen zong het Transvaalse!) Volkslied en juichte dal hooren en zien vergingen. Mei een muziekkorps er de transvaaJsche en vlaamsche vlaggen aan 'i hoofd, trok de stoet langs de Anspachlaan naar de Groote Markt, waar De Wet, in de Oude Beurs, door de Vlamingen van Bi us sel moest ontvangen worden. Aan de Beurs werden de peerden van de koets door dt menigte uitgespannen en het volk trok zelf het rijtuig van De Wet naar de Groote Markt De ontvangst in de Oude Beurs moest in geestdrift niet onderdoen voor de betooging in den Alhambra. Palmen werden De We aangeboden, die verplicht was aan 't venster te komen en het woord te richten tot de juichende menigte die zich op de Groote Markt verdrong. De Wet werd, door hei volk, dat niet wilde dat men de peerden terug inspande, naar het Hotel Métropole, de Brouckèreplaats, gevoerd het .was een echte triomftocht. Aan het hotel duurden de betoogingen voort tot dat de neef van gene raai De Wet zich eene laatste maal aan de menigte vertoonde. Nooit had men te Brus sel zulken geestdrift beleefd. Ü8 Wet was diep ontroerd en heeft verklaard dat de geestdriftige belonging hem te Buda-Pestb gebracht, door deze van de brusselsche be volking verre overtroffen werd. B'rlijn mag gewonnen hebben. Eerst en vooral wint Fournier den prijs; verder krijg! hij van de firma den automobiel die zijne overwin?,ing verzekerd heeft, dit rijtuig wordt geschat op ongeveer 75.000 fr.ein delijk krijgt hij van dezelfde firma zoo wat 200,0^0 fr. drinkgeld. Fournier bekomt ook nog de schaal, door den koning der Belgen geschonken voor den autoraobielrij der, die het snelst in ons land zou aankomen; de vaas in dezelfde voorwaarden geschonken door den groothei tog van Luxemburg; de prijzen der steden Hanover en Berlijn en eindelijk de schaal door den keizer van Ouitschland geschonken. Wij hebben den diefstal vau een der inge schreven automohiels gemeld, te Parijs ge pleegd. De dief heeft aan de baankoers deel genomen, onder den naam van den echten eigenaar. Het is een duiische mecanicien men heeft hem onderweg aangehouden. YPER Maandag voornoen is alhier aan de Meenenpoort een kind overreden door eenen voermanswagen. Gelukkiglijk heeft het slechts kneuzingen aan de knie bekomen. EEGHEM Zondag is alhier een diefstal ge pleegd met inbraak bij F. Craeymeersch, land bouwer. Craeymeersch is jongman; hij woont alleen en is vooreen rijk man gekend. Zondag morgend rond 8 ure, zijn er dieven in zijn huis gedrongen, en wetende datzij ongestoord moch ten werken, hebben zij het bed, twee koffers, enz. opengebroken en doorsnuffeld, maar zij hebben geen geld gevonden. Dan hebben zij een schotel met vleesch, een brood en wat worst medegenomen, zeker om hunnen honger wat te stillen. ROUSBRUGGHE Woensdag waren twee kinderen aan het spelen in het veld. Onbedacht nam het eene een zeisen en kwetste ermede het andere, dat, zegt men, donderdag morgend aan zijne wonden zou bezweken zijn. jaren, speen, enz. te genezen. Zij geven een «cboun en zuiver vel en doen allen uitslag verdwijnen. Prijs 1.50 fr. de doos. Te be komen te Yper, apotheek SocquetMeenen, apotheek Rotiers D xmude, apotheek Ghys- saert; fabriek-upotheek Depratere, Oosten de- Uwe vrouw is eene roos, zegde iemand to eenen blinde, die eene zeer schoone maar hoogst lastige vrouw had. Dat kan ik niet zien, maar ik voel het aan de doornen, antwoordde de blinde. Men verliest niets met toegevend te zijn, veel met het niet te zijn. Madam, zei Jefis dat uw zoon Ja, mijnheer hij is zonder werk. Wat is zijn stiel Hij kan zoo al van alles wat de pen aan gaat. Ja, madam, 'tis gelijk de kiekensdie hebben ook pennen en leggen in den winter niet. Jaakske. ('s nachts laat naar huis komend tot zijn Treezeke). Vandaag moet ge niet boos zijn, ouwkeik heb in 't Koningsken een hesp gewonnen, met de teerlingen. Treezeke. Zoo En waar is ze 1 Ja, ge begrijpt dat ik met die hesp onder den arm niet kon naar huis komen... Ik heb ze verkocht. En het geld Dat heb ik weer... opgedronken... Beheer van Staatsspoorwegen. Zaterdag avond had in don Alhambra schouwburg te Brussel, de aangekondigde voordracht plaats van commandant De Wet en D' Vallentin, een duitscher die mede krijg gevoerd heeft tegen Engeland in Zuid Afrika. De voordracht was voor 8 1/2 ure aangekondigd en reeds ten 7 1/2 ure was de ruime schouwburgzaal opgekropt met volk aan de deur stonden nog duizenden perso nen, die geene plaats hadden kunnen vinden. Het intreden van commandant De Wet werd door het transvaalsch volkslied en geest driftige toejuichingen begroet. Na eene korte doch kernachtige inleiding van Frans Rein- hardt, voorzitter van het Brusseisch komi. teit voor Transvaal, werd het woord ge voerd, in 't duitsch, door D' Vallentin deze redevoering werd door M. Delpire veriaald schier elke zin werd met gejuich begroet Toen De Wet rechtstond om op zijne beun tot het volk te spreken, werden hem ruim tien minuten lang ovaties op ovaties bracht gansch de zaal stond rechten men wuifde met hoeden, stokken en zakdoeken. Andries De Wet, in eene zoo zuivere taal, meer vlaamsch dan hollandsche tongval, dat iedereen hem zeer goed verstond, sprak, evenals Dr Vallentin gedaan had, over de gruwelen van den oorlog, hei uitmoorden van de vrouwen en kinderen der Boeren ir de eDgelsche vluchtelingskampen, den bate lijken rol van de hoevenverbranders Roberts en Kitchener, de mishandelingen die de weerlooze Boerenvrouwen van wege de eDgelschen en de kaffers te verduren hebben en over de engelsche leugens. Toen er aangehaald werd dat er in Trans vaal en in Oranje-Vrijstaat schier geene kinderen beneden de 2 jaar meer in leien zijn, allen van honger en ellende otnge komen zijnde, steeg er een gehuil van veront weerdiging uit de menigte op. Aan het ge roep van Weg met Engeland Weg met den moordenaar Chamberlain scheen geen einde te komen. Doch toen De Wet ver klaarde dat de engelschen slechts den oor- Zondag had alhier het groot feesi plaats aan de pompierskorpsen van 't land en den vreemde aangeboden, ter gelegenheid van bet 25 jarig bestaan der vrijwillige brand weer van Aalst. Al de huizen der stad waren bevlagd en de straten versierd. Ten 10 ure had ten stadhuize een congres plaats, en ten 11 1/2 ure werd op da Groote Markt een concert gegeven door de harmonie der pom piers van Yper. 's Namiddags ten 2 ure trok een indrukwekkende optocht naar de Kei zerlijke plaats, waar ten 4 ure de défilé en de revue plaatshadden aan dezen optocht namen deel de pompierskorpsen van Ber chem, Wilryck, Rousselaere. Yper, Kortrijk, Leuze, Dies!, Cureghem, Turnhout. Veurne' Denain (Frankrijk). Watermael, Geeraards bergen, Namen, Laeken, Luxemburg (Groot Hertogdom), Brussel, Dend.rmonde, Ni- uove, Etterbeek, Antwerpen, Halewijn (Frankrijk), Temscbe, St Truiden, Leuven, Bergen, Borgerhout, Lessen, Vilvoorde, Mechelen, Leopoldsburg, Schaarbeek, enz, Een banket ten sttsdhuize en een hoffeest, de Harmonie sloten de feestelijkheden. CAGHTEM Een 18 jarige jongeling heeft op zijn vader een revolverschot gelost, gelukkig zonder hem te treffen. De dader is oogenblikke- lijk aangehouden door de gendarmerie van Ise- ghem en gevankelijk naar Kortrijk gevoerd. Het parket wordt verwacht. Zinkinglijders, jichtlijders, geneest u door het gebruik der Elixir Vincent. Depots te YperLibottete Poperingbe Mon teyne. Prijs, 3 fr. de flesch. GLERCKEN. Zaterdag morgend, rond 41/2 ure, is alhier het huis van M. Brouckaert, met al wat het bevatte, ten gronde afgebrand De bewoners konden met moeite hunne klee deren redden en vluchten. De schade is door verzekering gedekt. POPERINGHE. Zondag aanstaande, juli, zal alhier de plechtige ommegang plaats hebben. Vraagt bij uwe leveraars de suiker pakken van de Tiensche Maalderij. KORTRIJK Dinsdag morgend ging een treurig nieuws van mond tot mond. Jufvrouw Georgina Lust, zuster van den heer Em. Lust, die den eersten Juni laatst het tijdelijke met het eeuwige verwisselde, was overleden in bijzon dere omstandigheden. De twee dienstmeiden waren op boodschap uitgegaan, Jufvr. Lust alleen latende. Na om trent een kwartier afwezigheid, rond 9 uren t'huis komende, riepen zij achter hunne juf vrouw en kregen geen antwoord. Zij gingen van kamer tot kamer en vonden ze nievers. Zij tra den lot op den zolder, en tol hunne groote ver wondering vonden zij de deur open van de kamer waar den grooten waterbak staat die de badkamerspijst. Schrikkelijk schouwspel! Hun ne meesteres iag badend in den bak. Men liep geneesheer en priester halen, maar alle hulp was vruchteloos de dood had reeds haar werk volbracht. PARIJS. Onlangs ontving een heer, die te Parijs op wandel was, eensklaps eene telloor op zijn hoofd gelukkig droeg hij eenen hoed, welke van den slag meer gekwetst wierd als de man zelfdeze was er af met den schrik alleen. Niet wetende van waar hem dit overkomt, kijkt hij omhoog, eu ziet welhaast eenen geheelen boedel van tellooren, messen, vorken, enz., van boven als geregend komen, zoodat hij het ge raadzaam vond zich van kant te maken. Ziehier wat er gebeurd was. Een huisgezin, uit Amerika gekomen, had voor aardigheid en tot vermaak der kinderen, eenen aap mede ge bracht. Na het middagmaal waren de meesters uitgegaan en hadden de meid te huis gelaten. Doch terwijl deze in eene andere kamer haar werk was gaan verrichten, had de aap eene halve flesch Bordeauxwijn die daar nog stond, door zijn keelgat gegotenhij had immers dat de menschen ook zien doen, en hij was nog al goed van aannemen, bijzonder goed van innemen. Ilel scheen dat het den kwast deugd deed, bij zonder in het hoofd, want van op de straat zag men hem springen van de venster op de tafel en meubelen, alle vreemde en aardige gebaren maken, en eindelijk door het venster werpen al waar hij aan kon. Eindelijk wierd de aandacht der meid verwekt door het geschaterlach der menigte die vóór het huis was blijven staan, en zij haastte zich naar de eetplaats te vliegen, om den dronkaard de penitentieketen aan te doen endoor een duchtige kastijding aan het verstand te brengen, dat al wat het menschengeslacht doet niet even goed is om na te volgen. De uitdeeliiig der prijzen aan ee overwin- ners der plezier- en snelvaarten beeft dinsdag Berlijn plaats gehad. ^a)erc'a£ avond werd in het Kaiserhof, te Berlijn, door den automobielclub een prachtig feest gegeven ter eere der deelnemers aan de baankoers Parijs Berlijn. Do banketzaal was versierd met duitsche, fransche en bel- gische vlaggen. M. baron van Zuylen, voor zitter der Automobielclub van Frankrijk, stelde een heildronk in aart keizer Wilhelm' en de hertog van Ratibor, voorzitter der automobielclub van Duitschland, dronk aan piesident Loubet. De nationale liederen van Duitschland en Frankrijk werden gespeeld n rechtstaande aanhoord. Vele lieden zullen zich afgevraagd hebben wat Fournier wel met de baankoers Parijs- IjrpO biedt kosteloos aan, aan allen w;iï flllliH die aangetast zjjn van eene huidziekte, haarwormen, eczemas,puistjes,huid utslag, chronische bronchieten, borst- maag en blaasziekten, rheumatism, een onfeilbaar middel te doen kennen om zich spoedig te ge nezen, zooals hij zelf volkomen genezen is ge weest na alle mogelijke geneesmiddels vruchte loos te hebben doorstaan en beproefd. Dit aan bod, waarvan men het menschlievend doel n zien, is het gevolg eoner belofte. Per brief of postkaart schrijven aan den Heer Vincent, 8 place Victor Hugo, te Grenoble, die kosteloos en vrachtvrij per post antwoorden en de gevraagde inlichtingeoopsturen zal jo Men vraagt: waarom man de pil len Depratere liever gebruist dan alle andere purgeermiddels. De redens zijn eenvoudig De pillen Depratere werken rap, zeker n zonder pijn. Daarbij overtreffen zij alle remediënom gal, zuur, slijmen, onzuiver bloed, maagziekten, hardlijvigheid, keer der I. In Augustus eerstkomende, heeft een Vlaamsche wedstrijd en een Fransche wed strijd plaats, elk voor het aanwijzen van 10 kandidaten voor de bediening van teekenaar- expeditionair. II. Aan het vergelijkend examen mogen alleen deelnemen de kandidaten die ten min ste 17 en ten hoogste 24 jaar oud zijn. Voor krijgslieden en oud-krijgslieden, wordt de bepaalde hoogste leeftijd verlengd met den duur van hun werkelijken dienst onder wapens deelen van maanden worden niet gerekend. De uiterste leeftijd is echter bepaald op 2f jaar voor de krijgslieden en oud krijgsliedei over het algemeen, en op 32 jaar voorde onderofficieren en cud onderofficieren, die jaren werkelijken dienst hebben gedaan. De beambten van het Beheer, ook do ti delijke beambten over het algemeen, mogen tot den leeftijd van 34 jaar mededingen, zoo zij bij hunne indiensttreding, niet meer dan 24 jaar oud wareu. Die leeftijd en die diensttijd bij het lege moeten bereikt zijn in de maand Augustu 1901. III. De kandidaten zenden hunne aan vraag naar den Minister van Spoorwegen Posterijen en Telegrafen ea vermeiden daarin of zij verlangen deel te nemen son den Vlaam schen wedstrijd of aan den branschen wed strijd. De aanvraag vermeldt den juisten geboorte dag (dag, maandjaar) en den duur van den werkelijken dienst bij het leger en moet in de bureelen van het Departement geworden uiterlijk op 6 Juli. Krijgslieden in werkelijken dienst zenden hunne aanvraag, volgens rangorde, naar het departement van Oorlog. Geen enkel stuk moet bij de aanvraag gevoegd zijn, maar de csndidaten, die niet voldoen aan de voorwaarden gesteld bij II en die zich op de examens mochten aanbie den, of die welke later niet mochten voldoen aan al de voorwaarden hierna gesteld bij IV, worden verwittigd dat zij in geen ge val eene aanstelling kunnen bekomen. Bij de ontvangst der aanvraag, wordt de kandidaten een programma van de vakken en voorwaarden van het vergelijkend exa men gestuurd vervolgens worden zij zonder verdere kennisgeving, te rechter tijd tot het examen opgeroepen. IV. Naarmate de dienst het vergt, en tot het beloop van het getal plaatsen, waar voor het vergelijkend examen uitgeschreven werd, worden de kandidaten, volgens hun rangnummer na het examen, benoemd tot teekenaar-expeditionair op de proef met 1.200 fr., wel te verstaan indien zij, op den dag hunner benoeming, aan al de naver melde voorwaarden voldoen 1" Belg zijn 2' Van onbesproken gedrag zijn 3" Vrij zijn van alle krankheid, lichaams gebrek of gebrek van gestel en ten minste lm. 55 groot zijn 4° Des gevorderd, voldaan hebben aan de wetten op de militie en op de burger wacht daarenboven bij het Departement van Oorlog gunstig aangeschreven zijn, zoo zij bij het leger gediend hebben. Na zes maanden onberispelijken dienst, worden de teekenaars-expeditionair op de proef voorgoed aangesteld met 1,200 fr. jaarwedde. N. B. Aan de teekenaars-expeditionair die zich op onberispelijke wijze van hunne taak Kwijten, kan worden toegelaten deel te nemen aan bijzondere wedstrijden voor de bevordering tot teekenaar der 3« klasse met 1400 frank jaarwedde. Juni 1901 be- Mgr. de Bisschop van Brugge heeft noead Tot aalaoessuier van het Sint-Dominicus- gesticht te Brugge,de E. H. Wittouckt, onder pastor van O. L. V., aldaar. Tot onderpastor in O. L. Vrouw te Brugge, de E. H. Muys onderpastor te Uytkerk. Tot onderpastor in laatstgenoemde gemeente, de E. H. pastor Lievens, gewezen coadjutor van den E. H pastor van Komen. Tot onderpastor in St- Jan, te Poperinghe, deE H. Van Overschelde onderpastor te Waasten. Tot onderpastor te Waasten, deE. H. Top, coadjutorvan wijlen den E. H pastor van Pitthem. Pastoor te Pitthem, M. Bernolet, pastoor te Vyve SiElooi Pastoor te Vyve St Elooi, M. Samyn, aal moezenier van St-Doroinicusgesticht, te Brugge Pastoor te St Pieters op-don dijkM. Du- quesnoy, onderpastoor van St Jan, te Pope- ringhe. E. H. Constant Ghesquière, oud onder pastor van Gheluwe en oud pastor van In- goyghem, sedert ruim 33 jaar pastor van Dadizeele, is er Zaterdag noene overleden, oud 76 jaar. Hij was de broeder van wijlen advokaat Ghesquière, weleer schepen» on zer stad. BURGERSTAND DER STAD YPER. dam den 28 Juni tot den 5 Juli 1901 Buseyne Oscar, Zaalhof, 13 (beluik). D'haene Theophilus, Ryselstjaat, 79. Dehollander Augustus, Bukkerstraat, 66. Huyghebaert Georgius, Statiestraat, 20. Santy Angela, Aar- destraat, 3. Vandenberghe Lionel, Nêerstraat, 6. Vandenbroucke Henricus, Minneplein, 14 (beluik 4). Lietaert Julia, Paddepoelstraat, 12. Dejonghe Maria. Verschelde Bernardina, Schuttelaarstraat, 5, (beluik 1). Talon Martha Doorgangstraat, 12. Vollebout Alphonsus, steenkapper en Wolff Helena, huishoudster. Leupe Gamillus, maga zijnier en Gadeyne Maria, kantenwerkster. Dewitte Maurits, hovenier en Duflou Helena, kantenwerkster. Landerwyn Margareta, 2 maanden, Heere Janstraat, 10. Dehollander Maria. 73 jaren, zonder beroep, weduwe van Casier Fredericus, Houtmarkt, 23. Vanneste Julianus, 27 dagen, Dixmudestraat, 34. Seminet Theophilus, 72 jareu, zonder beroep, weduwaar van Ghyselen Mathilda, Lange Thouroutstraat. Maerten Gelina, 1 jaar, Dickebusch steenweg, 2. Stratsaert Maria, 16 jaren, zonder beroep, on gehuwd, St-Elisabethstraat, 2. Cambier Amelia, 73 jaren, zonder beroep, ongehuwd, Bollingstraat, 12. BURGERSTAND der STAD POPERINGHE van den 13 Juni tot den 4 dezer maand. Mannelijk 11 vrouwelijk 11 Leopold Van Mol, schrijver en Rachel Melis, zonder beroep. Jeröme Boudeweel, bijzonde ren en Julianna Dequeker, zonder beroep. Glorieux Henri, 50 jaar, ongehuwd, pottebak- ker, Noordstraat. Leys Romanie, 33jaar, her bergierster, eohtgenoote van Joseph Derycke, Wijk I. Duflou Franciscus, 62jaar, landwer- ker, echtgenoot van Virgiuie Decaesteker, Wijk I. Terry Norbert, 78 jaar, huurhouder, echtgenoot van Emma Quaghebeur, Watering- straat. Adriaen .Sophie, 68 jaar, rentenierster echtgenoote van Franciscus Weens, Onze Lieve Vrouw Kruisstraat. Charles Billiau, 30 jaar, ongehuwd, schrijver, Boesch ipestraat. Kinders beneden de "jaar Mannelijk 4 Vrouwelijk t van Marcke-bij Korrijk, vraagt een werk zaam en bekwame jonge ling. geschikt om de werken van vervaar diging te bewaken, en vatbaar, vervolgens het tweede hoofd der fabriek ie worden. Jaarwedde om te beginnen 100 fr. per maand. De ingeschrevene aanvragen zullen alleen onderzocht worden. Onnoodig zich aan te bieden zonder goede getuigschriften. VQLLED/9E QEMEllHQ fazwzcaa vs-.a Depot to Yper,bij Libotte. Botermarkt. Hu welij ksaf kondigingen Julius Buys, fabriekwerker, te Wattrelos, en mma Descheivre, fabriekwerkster, gehuisveit te Yper, en verblijvende te Wattrelos. Jacobus Pouliart, glaswerker, te Brussel, en nna Vanspranghe, dagloonster, te Yper, verblijvende te Brussel. bekomen bij Callewaert-De Meulenaere, boekhandelaar, Boterstraat, 36. Annuaire des families nobles et patriciennes de Belgique pour 1901 pablié sous la direction de Mr D. VAN EPPEN, rédacteur de l'annuaire da la noblesse de» Pays-Bas. IQ fr». «t 1D in zal GEBOORTEN HUWELIJKEN STERVGHVALLBN GEBOORTEN HUWELIJKEN OVERLIJBENS Eonlg Voor iiiliül eUiWÏT, ApoUk.r Alfnuta DcjotOM IN rLj-K l

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1901 | | pagina 2