illlBl MENGELMATEN j J. Dechièvre HAARHBRSTELLER f Hi Uitslag Voor de wevers, De Zusters teruggeroepen Bericht aan de Brouwers VROUWEN PILLEN aiekl'i Hm, S3SS&&SKS.S BOVRIL Een feestmaal zal den Heer Gouver neur der provincie aangeboden wor den, den Zondag, 11 Oogst 1901, ter gelegenheid van zijn officieel bezoek te Yper. Dit feestmaal zal plaats hebben in de Halle, ten 1 ure namiddag. Eene inschrijvingslijst berust ten stadhuize (secretariaat). Zij zal gesloten worden den 30 Juli. der aanbesteding voor de vergrootingswerken aan het Sint Antoniusgesticht te Locre. 5 Juli 1901 Verstraete Leonard, Rumbeke 61.500 Aanbesteder Busson Henri, Locre 66.900 Vlaemynck Henri, Westnieuwk. 67.685 Fache Charles, Wulverghem 67.700 W* Théod. Roose-Dael, Yper 69 937 Soete Bruno 71.100 Debooserie Victor, Kortrijk) gQQ Debooserie Julien, Oostende) Aogiilis Alphonse, Yper 74.500 Desmidt Louis 75 000 Scheldeman Léon, Rousselare 78.950 De suiker in pakken van de Tiensche Maalderij zijn de beste. Te koop bij alle kruideniers. Huwelijksafkondigingen IN DE TWEE SEIZOENEfT Yper Allergrootste keus van CQSTUMEN en CO&IFECTIEN vooi Damen, Meisjes en Knechten. Allerhande gemaakte ardkels in 't wit voor huwelijken, en kersten, Rokken, Gorsets, Handschoenen, Cols! Cravatten, enz. Bijzonder assortiment van Hem den alies aan allergenadgste prij zen Kieedcren, Costumen en allerhande artikels voor de Eerste Communie!! gewaarborgd onschadelijk Neemt de velletjes weg, hersteld geheel den het haar. Goede uitslag gewaarborgd in 8 of 4 dagen. Bereid door M. AL. DONCK, apo- heker, Rijseistraat, 13, Yper, naar de voorschriften van den beroemden Doctor Smithij van New-York. glans en de frischheid van APOTHEEK NIH i -anus uei zaïi midde!,geenehUjdziekteweder. W'»# Borstmiddel taifie lagen jicht en rheumatisme i'Tvornim'S Ü1R TENTOONSTELLINGEN MMÊÈm Produkt gewaarborgd voortkomende van de beste ossen. De volkcmenste vorm van samenge trokken voedsel tot hedendaags gekend. slachtoffers der krisis, redeneert Vooruil stelselmatig als volgt Mer Stillemans gaf fr. 200.00 500 00 De Graaf van Vlaanderen gaf 1000 00 Mej. de Kerchove d'Exaerde 50 Ou De antisocialistische bond 100.00 100.00 Verscheidene priesters gaven elk 20 00 Anderen gaven elk 10.00 De seminaristen gaven 75.00 Enz., enz. Daartegenover staat Millionnair Vandervelde gaf niets Furnémont niets. Devos niets Defuisseaux niets Picard niets. Grondeigenaar Cambier niets Burger Anseele niets Atnatus met zijne villa niets Groot-entrepreneur Coppieters gaf niets Enz., enz., enz.... En daaruit besluit Vooruit: Mgr Siille- mans, de Graaf van Vlaanderen, Mej. de Kerchove d'Exaerde, de Antisocialistenbond, de priesters, de seminaristen, enz., zijn deugnieten, dieven en uitbuitersmaar Vandervelde, Furnémont, Devos, Defuis seaux, Picard, Cambier, Anseele, Amatus Coppieters, enz., rijn de vrienden van den werkman, de helpers der noodlijdenden en de redders van het volk Wevers, koopt daar brood mrê Een feit dat iedereen verbaast, doet zich voor in de gemeente Ledeberg bij Gent. Door eene eenparige beslissing van den raad dei- burgerlijke godshuizen, schier geheel uil liberalen samengesteld, even eenparig be krachtigd door den gemeenteraad, waarin liberalen en socialisten de meerderheid uit maken, zijn de Zusters Maricolen terugge roepen om het sedert een twintigtal jaren verwereldlijkt hospicie te bedienen. Toen het nieuw hospicie van Ledeberg, «etgroote kosten, werd opgericht, was het eerste werk van het liberaal gemeentebestuur de Zusters weg te zenden en de bediening van gast- en godshuizen aan wereldlijken toe te vertrouwen. Hoe komt het nu dat de liberale en socia listische vrijdenkers, bij wie de verwereld lijking der hospitalen een der bijzonderste punten van het programma uitmaakt, te Ledeberg zoo eensklaps van meening ver anderd zijn en eenparig den terugkeer der Zusters hebben aangenomen De reden daarvau is niet ver te zoeken. Het wereldlijk hospicie was voor de gemeente eene oorzaak van flnancieelen ondergang. Op dit oogenblik heeft de gemeente, dank aan de ontzagelijke kosten van bet hospicie, eene schuld van een millioen. Dat zal niemand verwonderen, als men weet dat het bestuur van het hospicif jaarlijks 40,000 fr. kostte aan de gemeente. STACEGHEM. Zaterdag avond, rond ten 10, is alhier op de spoorbaan een erg ongeluk gebeurd. Zekere Vanmarcke, dienstknecht in de brouwerij van M. Daconinck, had tot rond ten 9 ure en halt moeten werken en keerde lerug naar huis. Aan den barreel van den ijzerenweg gekomen en dezen open vindende, ging hij de baan over. Nauwelijks was hij in het midden gekomen, of hij werd door een koopwarenlreiD verrasten onder de wielen verpletterd. De dood was oogenblikkelijk. MOESCROEN. Zondag avond, rond ten 10 ure, kwam een plafonneerdersgast, Henri Bau- wens, wonende te Kortrijk en werkende te Toerkonje, langs de Meenenstraat. Nabij het kerkhof werd hij door drie kerels aangespreken, die hem vroegen hoe laat het was. De kwaad doeners wierpen den man met het hoofd voor uit in eene grachtandere schelmen kwamen toegeloopen en de bende ontnam het slachtoffer zijn nickelen uurwerk met zilveren ketting en zijn geldbeugel, inhoudende 60 frank. De schui mers worden ieverig opgezocht. Het beroepshof van Gent heeft zaterdag mor- gend het aanhoudingsmandaat, uitgeveerdigd tegen MM. Vlietinck en Van Loo, bestuurders der Vlaamsche Bank van Brugge, bekrachtigd MOORSEELE. - Zondag avond, rond ten 8. gebeurde op den buurtspoorweg Kortrijk-Ghe- luwe, tusschen Moorseele en Gulleghem, een erg ongeluk. Een jonge wielrijder van Wevei- ghem, die zich naar het festival van Gulleghem begaf, werd door een stoomtram verrast en in stukken gereden. Het slachtoffer, Demculemeester genaamd, was de.eenige steun zijner moeder. Zijn vader, baanwachter, werd door een trein dood gere den. Een huwelijk moest donderdag morgen te Brugge plaais hebben. Alles was gereed van woensdag, toen den avond van dien dag, als wanneer een groot gedeelte van de familie der bruid reeds waren aangekomen, aan deze een telegram werd besteld waarbij haar toekomende liet weten dat hij niet ging trouwen. Men oordeele over het verdriet bij de familie der verloofde, die groole kosten gedaan had voor het huwelijksfeest. BRUSSEL. Een 7 jarig kind opgesloten. De eerste inlichtingen over de opsluiting van een kind in de Abrikozenboomstraat wa ren niet zeer nauwkeurig. Ziehier hoe de zaak aan den dag gekomen is. De echtgenooten Hofstade zijn ongeveer twin tig jaar getrouwd zij hebben zes kinderen, Elisabeth, de ongelukkige opgeslotene, is den 17 januari 1893 geboren. De echtgenooten Hof- stade zijn busselljesmakers van beroep. De kamer die zij in de Abrikozenboomstraat be woonden met hunne talrijke familie, is gelegen in den kelder, en slecht verlucht. Eene tafel, een bed, een strooizak en een hoop krollen (dienende tot bed aan de kleine Elisabeth), is alles wat er te vinden is. Vrouw Hofstade ver haalt als volgt hare droevige geschiedenis Zij en hare kinderen maken busseltjes hout, die zij in de winkels der buurt verkoopen. De vader, een luiaard en dronkaard, nam dagelijks den opbrengst van den verkoop en ging hem in de herbergen verbrassen. Vrouw Hofstade vei klaart dat haar man alleen plichtigisend.il zij slechts aan zijne bedreigingen gehoorzaam de; zij beweert dat hij haar voortdurend mis handelde en haar verbood zich met de kleine Elisabeth bezig te houden. Ziehier nu, anderzijds, den uitslag van het onderzoek door de poiicie geopend In 1892 verliet vrouw Hofstade, ten gevolge der mis handelingen die zij van wege haren man te verduren had, het huiselijk dak zij verkeerde in gezegenden toestand. Eenige maanden later, toen zij terug thuis kwam, verklaarde de man het kind niet te herkennen. Toen de kleine Elisabeth ter wereld kwam, haatte de vader het reeds en mishandelde hij het. Hij wilde niet nebben dat de moeder het wichtje 't noodige voedsel gaf; het kind verviel van dag tot dag en moest naar het gasthuis gebracht worden'. Het kind groeide op, doch telkens de vader 'I, zag, sloeg hij het onmenschelijk. Toen het kind begon te spreken, wilde hij niet dat het hem vader noemde; het moest mijnheer zeggen. Hij bedreigde de moeder met de dood, telkens zij het arm schaapje wilde ter hulp komen. Ik zal u den hals afsnijden, zegde hij haar, indien ik het kind op straat of op den koer zie! En de ongelukkige kleine bleef neergehurkt op den hoop krollen, het lichaam vol ongediert en stervend van honger. Onge veer alle drie maanden, wanneer vader Hof stade dacht dat het kind ging sterven, deed hij het naar het Sint-Pietersgasthuis dragen; zoodra tiet bijna hersteld was, moest liet kind terruggehaald worden en de ontaarde kerel martelde het opnieuw. Het laatste verblijf van liet ongelukkig meisje in het gasthuis dagtee- kent van juni 1899. Zij verliet het gasthuis in september van hetzelfde jaar, om naar den kelder der Abrikozenstraat terug te keeren. Sinds zag niemand het kind nog; wanneer men aan de echtgenooten Hofstade vroeg wat er van de kleine Elisabeth geworden was, antwoord den zij dat het kind ziek was. Inderdaad, het verging van honger en ellende Woensdag inorgend stond Hofstade rond S ure op; hij zag dat het kind er doorslecht uit zag. Denkende dat de laatste dag van de kleine 1 ijderes aangebroken was, bevool hij een zijner andere kinderen met liet schaapken naar de buitenboulevards te gaan om het de lucht te laten scheppen. Bond 6 1/2 ure kwam het meisje met het kind terug thuis. Het was dan dat degeburen het arm meisje zagen en getrof fen werden door hare onbeschrijfelijke mager heid. In de buurt werd er fel over gesproken en in den namiddag verwittigden de geburen de poiicie. Rond 3 ure kwam M. Matsaert, offi cier van poiicie, ter plaatse en vond het kind op den ellendigen hoop krollen uitgestrekt. De kleine Elisabeth werd naar liet St-Pietersgast- huis gebracht; de vier andere kinderen, die ook schier van honger stierven, werden naar het polieiebureel der Hoogstraat geleid en er werd hun eten gegeven. Men bracht de vier kinderen vervolgens terug naar den kelder der Abriko zenboomstraat, waar hunne moeder eenige oogenblikken later ook terugkwam. De geburen vernamen dat de vader zich be dronk in de herbergen van 't kwartier. Wel twee honderd menschen gingen hein zoeken. Hofstade, vernomen hebbende dat men hem opzocht, verliet de Hoogstraat en trok naar de Miniemenstraat. Men ontdekte hein spoedig. Hofstade nam de vlucht, doch |terd weldra door de woedende menigte, die onophoudend riep;Ter dood den moordenaar f» ingehaald. Hij wilde in een huis vluchten, doch hij werd vast gegrepen, in 't midden der straat gesleurd en duchtig afgeslagen. Men zou hem ongetwij feld doodgeslagen hebben, ware de poiicie niet in tijds tusschengekomen. Hofstade werd aangehouden en meer dood dan levend naar 't kommissariaat der Hoog straat geleid. De menigte vergezelde hem hui lend en jouwend. Ten 5 1/2 ure werd Hofstade, vergezeld van twee policieagenten, per rijtuig naar 't gevang van St-Gillis gevoerd. Tien agen ten waren er noodig om het volk dat voortdu rend Ter dood riep en den kerel in handen poogde te krijgen, op afstand te houden. De vrouw en de vier kinderen, die nog bij haar zijn, ontvingen woensdag avond van het Weldadigheidsbureel een eerste hulpgeld van 3 frank eu bons voor tien eetmalen. De kleine Elisabeth is in liet gesticht dei- verlaten kinderen, waar haar broertje Frans zich reeds bevond, opgenomen. Men heeft het arm kind gereinigd en zuiver linnen aange daan; het krioelde van ongediert. Nu heeft het martelaarken een goed en zacht bedje en versterkend voedsel; de eerste tijl lekkere melk at zij, zooals men wel denken kan, gulzig op. BRUSSEL Den 1 september 1897 nam de genaamde Louis Philippon, uit het Marollen- kwartier, dienst in het Oost-Indisch leger.Sinds hoorde men niet meer van hem spreken. Over eenige dagen werd het gouvernement, per diplomatischen weg, verwittigd dat de soldaat van't Oost-Indisch leger, Louis Philippon, af komstig van Brussel, den 13 februari te Batavia overleden was en eene som van 8300 fr. naliet. Bij het uittreksel van den overlijdensakt was een mandaat gevoegd, met het bedrag dezer' somDe poiicie zocht deerfgenamea op en maan- avond bevonden er zich zeven op het kom missariaat der Regenci< straat. Een der broeders van den overledene verklaarde opeens dat Louis niet dood was, dat hij te Brussel verbleef en mot hem eu een anderen broeder over drie weken fög een glas bier gedronken had. Zulks werd waar bevonden. De persoon in Indie overleden moet'zich bij indiensttreding van de papieren van Louis Philippon bediend hebben; het erf deel komt dan aan anderen toe. De pillen De Pratere maken het zachtste het aangenaamste en zekerste zuiverings middel uit. Zij vernietigen de gebreken van het bloed, en verdrijven uit het lichaam alle ongezonde vochten. Zij zijn onwaardeerbaar voor inwendige ziekten als gal, slijmen, moeilijke stoelgang, gebrek aan eetlust, hoofdpijn, maagpijn, uitslag, speen, geel zucht en jicht. Zij zijn onschatbaar tegen de voorvallen van het keeren der jaren en ver gemakkelijken de ontwikkeling der jonge dochters. Zij zijn een schat voor de ouder lingen, want zij geven eetlust en regelma tige stoelgang en bevrijden hun van beroer ten Ieder huisgezin moet zich die kostbare gezondheidspillen aanschaffen, die het leven verlengen en herstellen en de kiemen der ziekten verwijderen. Weigert alle namaak sels. De pillen De Pratere worden enkel verkocht in ijzeren doosjes, de naam dra gende des uitvinders Prijs fr. 1.50 de doos; lebekomen te Yper, apoth. Socquet-Terriere, Rousselaere, apoth. Veys. FRELENGHIEN De landbouwer Jules Duthoit, van Ilouplines, kwam maandag mor gen langs de baan van Armentiers naar Frelen- ghien en zag dat een graanveld gansch vertrap- peld was. Hij ging zien en vond, een aantal meters in het graan, het lijk eener oude vrouw, schijnende rond de 70 jaar oud; de ongelukkige droeg hare zondagsche kleeren het gelaat was blauw en vol bloed en aan den hals zag men schrammen. Naast het lijk lagen een regen scherm en een gebroken kam. M. Duthoit liep deu veldwachter van Frelenghien verwittigen, die op zijne beurt den brigadierder gendarmerie verwittigde. Het lijk werd herkend voor dit van mad. Eugenie Delplanque, weduwe Delporte, 70 jaar oud, wonende nabij Armentiers, b.j haren zoon, die kerkzanger is. Zij was 's morgens ten 7 ure van Frelenghien naar Houplines vertrokken om daar eene zielmis bij te wonen. Vooraleer ver wurgd te worden was de arme vrouw erg mis handeld. De moordenaar heeft ook het slachtof fer met den hiel op het hoofd gestamptde schedel was ingedrukt. Een 18jarige metsers- gast is aangehouden hij loochent krachtdadig plichlig te zijn aan de misdaad. DE WET TEGEN DE KLOOSTERS. - Een syndikaat van parijzer nijveraars heeft plak kaarten doen aanplakken,waarin gezegd wordt dal de uitvoering der wet tegen de kloosters meer dan 100,000 werklieden van verschillende nijverheden van hunne broodwinning zal be- rooven. EEN DUIVEL IN MENSCHENVEL. - Zekere Marilier te Motifchain-les-Mines, heeft, om zich te wreken op den genaamden Fariat, het öjarig dochterke van dezen laatste met zich medege- iokt. en de kleedertjes van 't kind in brand ge stoken om het levend te doen verbranden. Een bloedverwant van het kind snelde toe op de geslaakte noodkreten en gelukte erin de vlammen uitte dooven. Het arme meisje had evenwel reeds zulke erge brandwonden bekomen,dat het eenige uren later bezweken is. De laaghartige dader,een verstokt dronkaard, is op de vlucht. BRUGGE. De Balsemhoomstraat verdient eene bijzondere meldingZaterdag kwam er daar een tweeling t,er wereld en Maandag mor eend verscheen bij de echtgenoot™ Jules De Vestel, in n° 88, een drieling, twee zoontjes en een dochterke. Maandag namiddag vonden voorbijgangers in Ie dreef achter deTaartebarrier, een jongeling liggen, badend in zijn bloed. Hij had niet min dan zeven messteken in het hoofd be komen. Na verzorgd geweest te zijn door M. Haulekeet, uit de Casino, werd hij naar het hospitaal van Brugge gevoerd en daar ge holpen door een geneesheer.Daarna werd Henri Puype, 't is de naam van den jongeling naar zijn huis, St-Michiels, gevoerd. Daar hij beschonken was, heeft hij geen inlichtingen kunnen geven. Dinsdag avond, ten 8.33 u. zijn de oud-be stuurders van de Vlaamsche Bank, Vlietinck en van Loo. uit Gent weergebracht, om in het gevang alhier bepaaldelijk opgesloten te blijven, tot hunne verzending voor het ge rechtshof. Eene overgroole menigte binnen en builen de statie wachtte de beschuldigden. Zij werden onthaald op hevig gefluit enuitjouwin- gen. HERSEEUWE. Onbekende kwaaddoeners hebben alhier verscheidene nachtelijke inbra ken gepleegd. De dieven, vier in getal, drongen in de woning van de jufvrouwen Declercq, Plaats, doch werden door de elektrieke bel, waarvan de deur voorzien is, op de vlucht ge dreven bij M. Ch. Gusse,gehucht de Ham,heb ben zij een afdak afgebroken, waarschijnlijk uit wraak omdat zij niets te stelen gevonden had den. Bij M. Blomme, op den «Long-Bout»,sloe gen zij verscheidene ruiten uit, doch het geklet ter van het brekende glas wekte de geburen en de kwaaddoeners kozen het hazenpad. Men moest alhier eene brigade van gendarmerie stichten, de nachtelijke diefstallen zouden wel ophouden. ISEGHEM. Prins Albert, die beloofd had op 5 September naar Iseghem te komen, heeft het gemeentebesluur verwittigd dat hij zijn be zoek moet uitstellen tot den 22, daar hij eerst, den 12 September van zijne reis in Beieren zal terugkeeren. RECKHEM. Donderdag voormiddag werd zekere Vandenberghe, kortwoonder alhier, door de rechtbank van simpele poiicie van Mee- nen, veroordeeld tot zes dagen gevang en 45 frank boete voor slagen toegebracht aan een vrouwspersoon. Het is de hoogste straf die deze rechtbank in lange jaren uitgesproken heeft. WOESTEN. Donderdag werd alhier en in 'Ie omliggende gemeenten tie 599° verjaardag van den Guidensporenslag geestdriftig gevierd. Al de huizen waren bevlagd. Te Boesinghe, onder andere, ging de fanfare uit. RUMBEKE. Woensdag ten tl ure, werd in de parochiale kerk van Rumbeke de plechtige eeremis g6C6lebpperd van den Eerw. Pater Jozoi Rosseel, van het orde der witte paters van Afrika. Den 15 augusti aanstaande vertrekt de ijverige zendeling naar Boudewijnstad, aan het Tanganikameer, in het hert van Afrika. BOESINGHE. Dit jaar is de feestviering van den 11 Juli buitengewoon luisterlijk ge weest. Bijna alle huizen waren bevlagd. 's Avonds om 6 ure is een stoet de straten van het dorp doortrokken.Voor de eerste maal heelt het muziek zich laten hooren iedereen spreekt er met veel lof en eere van en 't en is niet on verdiend immers jongelingen die geen muziek- kennis hebben na 8 maanden 5 k 6 stukjes juist en schoon leeren spelen mag een wonder ge- heeten worden het strekt dus tot eere van den muziekmeester en tot eere dier jonge liet heb bers die geen moeite en geen lijd en sparen om zich in de toonkunst te beoefenen. VREESELIJKE DRAMA Een afschuwelijk bloedbad is dezer dagen aangericht te Gross Oldendorf, in Duitschland. De zoon van eenen aldaar wonenden land eigenaar, had met een steen den hond van zijnen onderwijzer doodgegooid. De vader van den jongen trachtte de zaak in der minne te schikken en bood aan, den hond te betalen, doch kreeg geen antwoord op dat aanbod. Den volgenden inorgenk reeg de jongen zulk eene onmenschelijxe rammeling van den onderwijzer, dat hij door zijn vader, die inmid dels gewaarschuwd was, levenloos naar huis werd gedregen. De moener schrikt zoodanig bij het zien van het lijk van haren zoon, dat zfi dood ineenzakte. Krankziunig van woede greep de zwaarbe proefde man daarop eene bijl, liep naar den on derwijzer, kloofde deze den schedel en hing zich daarna zelf op. ST-ANDR1ES. De gemeente St-Andries bij Brugge staat in rep en roer ten gevolge van eene afschuwelijke schanddaad, die aldaar woensdag gepleegd is langs den openbaren weg. Een jon geling is door verscheidene kerels aangerand en in een graanveld gesleurd waar zij hem eenen (tapeinde van eenen stok met weerhaken voorzien) in het lichaam geslagen hebben. De toestand van het slachtoffer is zeer erg. Toen de trein van St-Petersburg zaterdag avond te Oostende aankwam konden de reizigers niet uitstappen, ai de porte's waren gesloten. Bij 't vertrek uit Brussel had een der reizigers bevonden dat zijn reiszak met 37,000 roebels gestolen was. De trein werd te Oostende door zocht en men vond de gestolen som in het kof fer van twee andere reizigers deze laatsten werden aangehouden. Eenige der soldalen, in het krijgsgasthuis verpleegd, gingen maandag namiddag aan den Oostkant der haven, een bad in zee nemen. Zes hunner die niet konden zwemmen, bleven te lang op eene zandbank en toen de opkomende tij hun den terugtocht afsneed, liepen zij gevaar te verdrinken, toen zij gelukkig door hunne op passers en andere personen gered werden. Op drie hunner moest men de kunstmatige adem haling toepassen. NAMEN. Brand op de foor. In den nacht tusschen vrijdag en zaterdag, rond 2 u. 50, is er brand ontstaan in den cirk Sibille, staande op de Leopold plaats. De peerden molen van M. Opitz, gelegen naast den cirk, schoot eveneens in brand, alsook verscheidene woonwagens der foorkramers. l)e artisten van den cirk, die in eene afhankelijkheid van het houten gebouw sliepen, moesten in hun hemd vluchten. Ver scheidene peerden zijn in de vlammen omge komen. De kornis van een nieuw geneeskundig gesticht, gelegen op vijftig meters afstand van den brand, vatte vuur. De brand werd eerst ge zien door den machinist en den stoker van een koopwarentrein, die van Arlon te Namen aan- k\. am. Het tooneel van den brand was schrik verwekkend. Een deel der boomen \an Square Leopold vlamden spoedig talrijke foorkramen liepen groot gevaar op hunne beurt in brand te schieten. Al de pompiers van Namen waren ter plaats en de ordedienst werd gedaan door de poiicie en een schadron van het 1° regiment lansiers, onderdebevelen van den commandant Van Gruylen. Eene overgroote menigte ver drong zich in den omtrek der ramp. De hitte was zoo geweldig dat de pompiers slechts met oneindige voorzichtigheid den vuurpoel konden naderen. De cirk en de peerdenmolen zijn ten gronde afgebrand. Ten 5 ure 's morgens waren de pompiers den brand nog niet meester. Drie peerden en een afgerichte ezel, van den cirk, zijn in de vlammen omgekomen. In het hevigste van den brand kwam een hond woest springend uit den cirk, doch stormde terug in de vlammen. De stoffelijke schade is zeer groot; voor Opitz alleen beloopt zij tot ruim 80,000 fr. Tusschen de artisten van deu cirk, die het meest schade geleden hebben, bevond zich de troep Lepicq, gymnasten al hunne juweelen, geschat op 30,000 fr., zijn uit den vuurpoel niet kunnen gered worden. De wanhoop van M. Sibille, eigenaar van den vernielden cirk, is hertverscheurend. De man had gansch zijne fortuin in de onderneming ge stoken zijn materieel, alles nieuw, had eene weerde van 73,000 frank en de kostumen 35,000 frank bij overmaat van ongeluk had M. Sibille een kasje met 20,000 frank in bankbiljetten in den cirk gelaten. Alles is vernield. Er is een komileit gesticht om de artisten van den cirk ter hulp le komen. De cirk Sibille had een personeel van 70 per sonen hij bezat 30 peerden, daarbij nog de peerden der artisten. Men weet dat slechts drie dezer dieren in den brand gebleven zijn. Van de aangerichte schade, die 350,000 fr. beloopt, is niets verzekerd. De verzekeringsmaatschappijen weigeren, zoo het schijnt, het foormaterieel tegen brandschade te verzekeren. De oorzaak van de ramp is nog niet gekend. De bestuurder van den cirk denkt dat er kwaadwilligheid in t spel is. De eenen zeggen dat het vuur in den peerdenmolen Opitz ontstaan is, de anderen be- vveeren dat de cirk eerst is beginnen te branden. Het parket is zaterdag namiddag ter plaatse gekomen. STERFGEVALLEN Lietaert Julia, Paddepoelstraat, 12 - r>« gher Lucia,3a jaren, huishoudster, echtgen^H van Ververken Julianus, Dixmude stoenwe* Logie Heuneus 17 jaren, steenkapper 2H huwd, Neerstraat 15. -Lejeune Elodia, 59 laf' huishoudster, weduwe van Welch Amf, .en> Lange Thouroutstraat.- Casier Petrus, 60 hovenier, echtgenoot van Decrock Me)anian®n> mude steenweg. Hollevoet Alixia S ix- zonder beroep, echtgenoote van Wal'leean 1 c> Poperingbe steenweg. - Gheysen EmiliL jaren, timmerman, echtgenoot van BekWt 51 cia, Meenenstraat, 5 - Comyn Oscar vsi. u" Wulvestraat, 1. car' 2oJaren," Augustus Eeiboo, treinwachter te DoorniL en Helena Devaux, zonder beroep, te Yper Eugenius Coppens, daglooner en Evólin» Talon, kantenwerkster, beide te Yper. BURGERSTAND VAN WATOU van den 21 Juni tot den 11 Juli 1901. GEBOORTEN Brunet Maria-Theresia. Oreel Michiel Devynck Alexis. - Dequidt Margareta - n7 raeve Maurice. uu" OVHRLIJDENS Bouthé Amelia weduwe August Flamev «7 jaar. -- Ducourant André, oud 16 dagen min; Desagher, oud 63 1/2 jaar. - Goussey Germain» oud bijna 4jaar (kind Auguste). HUWELIJKS-BELOFTEN Henri Plessiet en Zoó Fioen, beide geboren t» Steenvoorde (fr.) en wonende te Watou. Auguste Ollevier,tolbeambte,thans te Levselo met Celina Vasseur, naaister te Leysele. HUWELIJKEN Deroo Jules, koetsier te Eelaibes metMari» Walbrou te Watou. am Julien Valcke, gendarm te Poperinghe met Glotilde Gruwier, rentenierster te Watou. Alfons Marent, landbouwer te Proven met Ce lina Deschuytter landbouwster te Watou. Camiel Huyghe, landbouwer 't Ouderzeele (fr met Elodie Brutsaert, landbouwster te Watou. Camiel Brysbaert met Sidonie Verhaeghe beide geboren en wonende te Watou. 39, GROOTE MARKT, 39, I/aatste uitvinding Van heden af te bekomen ten bureele van dit blad De nieuwe Aangiften voor tie Brouwers. s .7; rzxsaz. 5Lirr:rx-f^.-T.7crr.3x*{saasaaBa» 23jRUSSjELL/, 3, Fabriekenstraat Zend ing na a r d c prov ine ie legen postmandau l Sj Wonderbaar tegen de pijnen en het achter of wegblijven der maandstonden. Zonder gevaar voor de gezondheid. Brochure franko. f tfaililil n»i 7aif en Normaal bloedzuiverend staat deze twee bijzondere geneesmiddelen, die i schurften, eczémas, blaasjes, jeukingen, bloed- oureinigheden, krampaderen, zweeren en baard- s ziekten genezen De pot, Ir. 1 50; Bloed- r zuiverend middti 3 fr. I en hebben de tooverachtige macht de verstopt- 7 heid te genezen zooals de gevolgen daarvan Schelehoofdpijn gebrek aan eetlust, bloedaan- S Wang, benauwingen. Fr. 1.25 de doos. j halslijden, inliuenj j, te genezen.-l (r. de doos. 5 7anmw nillsn P'jaen, tandenlijdeu, schelchoofJ- I t"118"» pijn, zenuw. - 3 fr. de doos. van het doorbreken der tanden bij de kinders cn f vergemakkelijkt de uitbarsting der tanden. 2 fr. V produkten. .3 fr. de doos BURGERSTAND DER STAD YPER. van den S tot den 12 Juli 1901 GEBOORTEN Michiels Hieronymus, Bukkerstraat, 55. Dehaene Ivonna, Goude poortstraat, 5. Van- overschelde Arthur, Neèrstraat, 38. Priem Bmilius, Hondstraat. Wallaert Joanna, Rijsel steenweg, 3.Libotte Bertha, Boomgaardstraat 31. Dombrecht Julianus, Rijseistraat, 159. - Ueenwerck Joanna, Ste Godelievestraat 9. Voet Maria, Korte Thouroutstraat, 31. Wuiius Albertus, Lange Thouroutstraat, 7. Van den Berge Mauritius, Zaalhof. Claeys Maria, Schut- tolaarstraatjl. Durnez Julianus, Grooto Markt, 9. bamoy Gamillus, Bukkerstraat, 39. HUWELIJK Gleenewerck Henricus, leurder en Casier Ce lina, kantenwerkster. Parijs I 900, 2 gouden medaliën Gent I 899, gouden medalie Leuven I 899,Groote Prijs met gelukwenschingen der Jur/.cn». IVordt verkocht bij al de kruideniers en verkoopers van eetwaren. wordt overal gebruikt om eenen versterkenden en voedza- men bouillon te bereiden. n wordtgebezigd om een lekkeren j smaak te geven aan de soepen, Ik" sausen, tusschengerechten, enz- t wordt warm gediend in al de voornaamste hötels en koffie- IL huizen. ga - 183, finspachlaan, Brussel. 29, 30, Open Rljstuin, Rotterdam,

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1901 | | pagina 2