ENGELMAREN 1° Rechtbank van Kortrijk Goede lesse Examen Bericht aan de Brouwers gij,beweert hun uit hun eigen huis te jagen, en misscoien uit hun iand. Ja,zonder liegen, en met het hoofd rechte zou ik kunnen zeg gen ik en ben geen jezuïet Commissaris. Ik beroep u op uwe eere Jezuïet. Hoe ellendig u te moeten be roepen op de eere uwer slachtoffers, op het geweten van dezen die gij zegt geen gewe ten te hebben Ehwelhet woord dat ik zou mogen zeggen, ik zal het niet zeggen. Ik zal er een ander zeggen, en ik weet wat dit woord mij zal kosten. Het zal mij kosten den autaar waar ik alle dagen het H. Sacrificie opdraag; den Stoel die de zetel is van rechtsgebied over de zielen, rechtsgebied dat gij vandage ver acht, en morgen zult inroepen dit huis dat de plaats is van mijn werk, hier gemak kelijk, elders onmogelijk. Het zal mij nog meer kosten, ten minste aan mijn hert deze vergadering van broeders die mijne uitge lezene familie uitmaken Wat er ook moge van komen, ik ben ti fier omeeneu titel te verloochenen die a mijnen roem uitmaakt Ja, Mijnheer Ik ben jezuïet den naam van del Treinontriggeling te Heule Dinsdag werd deze zaak voor de rechtbank van eersten aanleg opgeroepen. De betichten waren Dewulf Alberic, werkman piocheur, in dienst van de Maatschappij van West- Vlaanderen Geldhof Adolf, chef-piocheur, in denzelfden dienst Bulckaert Edward, excentriekwachter te Heule, en Lambin Felix, gewezen statieoverste te Heule, thans te Brugge. Aan de bank der verdediging be vonden zich MM" Gheysens, Begerem en Pringiers. Bulckaert had geen advokaat. De eerste getuige die opgeroepen werd was M. de onderzoeksrechter Dujardin. Hij ons alleenelijtc vragende stad achter te laten. Het gebeurde heeft plaats te G... Om reden van het bezoek van generaal Atidré, zijn de officieren vergaderd in de eerezaal van het regiment, waar de minister, nau welijks toegekomen, de volgende ongeloo velijke woorden zegt Mijne Heeren, het gedacht van God is belachelijk. Aan een opperwezen trelooven dat wijzelijk de wereld bestiert, dat is een oud versleten gedacht waarvan gij voor zeker uwe hersenen ontlast hebt. Maar het is niet genoeg u zeiven ont- maakt te hebben van dit zot vooroordeel; gij moet er ook de anderen van ontmaken, en namentlijk de soldaten die onder u gesteld zijn. Het is uw plicht als officier. Wat mij betreft tot mijnen laatsten adem zal ik niet ophouden die grove bijgeioovig beid te bestrijdeu. Na die booze tale gevoerd te hebben, ging de generaal André het ontbijt nemen. Hij moest ten anderen aanstonds de st3d verlaten na het banket. Om tot de spoorhalle te geraken moest hij over eene kleeue markt gaan waar eene kerk op stond. Welnu hei gebeurde dat al de officieren van liet regi ment, die zonder een woord redevoering hadden gehoord, in het portaal der kerk stonden wanneer de minister daar voorbij trok. Allen stelden hen in regel en daarna keerden zij links om, en gingen de kerke binnen Alzoo teekenden zij verzet aan tegen de ongeloovelijke woorden van generaal André, welken zij, om reden van de regeltucht, niet mochten tegenspreken. MOORSLEDE. In den nacht van 15 op 16 juli, hebben de gendarmen D. Remi en B. Victor, der brigade West-Roosebeke, tusscben een en twee ure, twee kiekendieven op heeter- daad geknipt. Toen zij rechtover de deur kwa men van een der dieven, die gereed waren om met hunnen buit binnen te gaan, sprongen de gendarmen uit de straatgracht, alwaar zij ver borgen zaten. Zoohaast zij de gendarmen be merkten, die nog 8 tot 10 meters verwijderd waren, lieten de schelmen hunnen buit vallen 4 zakken, inhoudende 14 schoone hennen), en kozen het hazenpad. Ten spoedigste door de harenmutsen achtervolgd, waren zij vogels voor de kat. De eerste, met over eenen geacht te willen springen, was welhaast in de macht van den gendarm D. Remi; de tweede, nog een jonge rappe snelvluchler van stiel, en nog maar 28 jaar oud, groot en sterk van gestalte, werd na eenen halven kilometer ver geloopen te zijn, bij den nek gevat door den gendarm B. Victor. Beiden werden met hunnen buit op den rug, tusschen de twee dappere dievenbewakers naar West-Roosebeke geleid en vervolgens met een prachtrijtuig naar 't kasteel van Yper ge- overgebracht en aldaar opgesloten. Een der aangehoudenen is reeds verscheidene malen veroordeeld geweest de andere heeft verschei dene jaren gevang uitgeboet en hij heeft nog een lermijn van 7 jaar uit te doen in het le vensverzekeringsgesticht van Hoogstraeten, alwaar hij ontsnapt is. Hij was ook sedert eeni- spreken zijneNe dagen door het parket van Yper, onder bevel van aanhouding geplaatst. De twee dieven hadden hunnen buit gemaakt bij Decapmaeker Emile en Versavel Karei, landbouwers te Pas- schendaele. TE WATOU I J Op Zondag 28 Juli 1901 maakt het pubIiel;. keDbaar dat hij 10 «aan zeer voordeehge prijzen eene nieuwe reeks BRAN DKOFFERS van alle grootte in verpachting geeft. Hij verhandelt zonder onkosten, de /SAMEN 355 FR. |couPoas der titels en ^eu aankoop- en verkoop der openbare fondsen, aan de beurs van Brussel en Antwer 1° prijs 125 fr. 2' 75 fr. 3e 50 fr. 4" 30 fr. o' 20 fr. 6' 15 fr. 7" -10 fr. 8' 10 fr. Te verloten 20 fr. pen, met eene korting van 1 fr. het duizend, minimum 25 ceniimen zonder Inschrijving om 11 andere onkosten. om te beginnen I boiien ten 3 ure. inieg i fr. 20, per peloton Stad Yper Gemeenteraad van vier mannen. Gewone voorwaarden, ure, bij Am. Brysbaert, groetten LEYSELE. In den nacht van maandag tot dinsdag, zijn er dieven gedrongen in de kerk van Leysele. Zij hadden daartoe twee kouters gestolen in eene smis op de fransche grenzen; daarmede zijn zij binnengedrongen in het bu reel der douanen, waar zij niets gevonden heb ben dan eenige centen. Van daar zijn zij naar de kerk gegaan, waar zij de sakristijdeur open- gepraamd hebben. Zij hebben er de bussen en offerblokken geroofd, welke samen omtrent de 30 frank konden behelzen. De kofferfort is onaangeraakt gebleven. Verders hebben de KOMEN De genaamde J. Stamper, voer man bij M. Deune, meester metser te 1'ransch- Ljgyen geene schade veroorzaakt herinnerde het onderzoek dat hij gedaan had I Komen, voerde twee karren karreelsteen naar en toonde, op plans, de ligging der plaatsen bet kasteel van Hollebeke; aan 't gehucht Carte-. LAUWE> Een mail) die dronken scheen Het ongeluk iwelde. tusschen Hoiithem en Ho le e e ge Leeft zich dinsdag avond aan den spoorweg- men, viel hij van zijne kar en wer on er e I barreel alhier willen laten overrijden. Hij had wielen dood gereden Stamper was 29 jaar oud, z.choiilkleed gn wjMe zich op de riggeis leg- geboren te Houthem; hij laat eene vrouw en een1 kind in de diepste armoede achter. Het slach toffer is te Belgisch-Komen begraven. waar het ongeluk gebeurde zelf werd als volgt uitgelegd de trein van 5 ure was juist voorbij toen de werkman piocheur en zijn overste, een houweel ondei een hefboom van den excentriek plaatsten, om het zijspoor open te houden waaraan eene herstelling moest gedaan worden. Dii werk gedaan zijnde vergat men het houweel weg te nemen de excentriekwachter die wist dat de bijzonderste baan open was zoodra de excentriek aan zichzelveu overge laten was, wist niet dat er een houweel onder stak en zag het ook niet, alhoewel de excentriek op twee stappen van den barreel stond, dien hij bewaken moest. Het gevilg was dat de expres van 6 ure op de zij baan TREINBOTSING De reizigerstrein, die ten 7.26 's morgens uitKomennaarMeenen en Rous- selaere vertrekt, had Maandag morgend juist de statie van Komen verlaten op zijn gewoon uur, toen op een hondertal meters dezer laatste statie, door eene verkeerde werking van den wissel, de trein opeen nevenspoor reed en met groot geweld op eene reeks koopwarenwagons botste. De schok was zoo geweldig dat de drie laatste koopwarenwagons verbrijzeldin stukken vlogen. De locomotief van den trein was erg be schadigd; de treinwachter kreeg eenen hevigen Stoomde en op eene reeks koopwarenwagons I stoot; twee jongelingen die naar Meenen ter 1 school gingen werden licht gekwetst. Ten gevol ge van dit ongeval heeft de reizigerstrein zijne reis niet voorgezet; de volgende trein die ten botste. Vervolgens werd de treinoversta August Claeys gehoord, wiens moedig geöra tijdens de ramp gekend is. De overige ge- getuigen, 34 in getal, waren meestal ont snapten die bijzonder ondervraagd wer den over den duur van de onbekwaamheid tot werken die zij onderg ian hebben. Het openbaar ministerie sprak vervolgens zijn rekwisitorium uit en verweet aan de Maatschappij van West Vlaanderen de noo digste veiligheidsmaatregelen niet genomen te hebben, die door al de andere spoorweg maatschappijen genomen zijn. M. de substi tuut van den prokureur dos konifigs, onder zocht vervolgens de verantwoordelijkheid van ieder der betichten en eisch te voor hen de straffen door de wet voorzien. M' Gheysens, voor Dewulf, deed geiden dat zijne verantwoordelijkheid gedekt was door de bevelen die hij van zijnen overste bekomen had. Mr Begerem, voor Geldhof, pleet dat het werk op de baan door twee werklieden, onder de bevelen van een chef-piocheur moet gedaan worden, en dat er slechts een werk man was. Bulckaert verklaarde dat hij niet begrijpt hoe hij het houweel niet gezien heeft. De excentriek moet vallen zoodra men het los laat, en de bijzonderste baan openen. Mr Pringiers, voor M. Lambin, deed gelden dat bet reglement alleen aan den statieoverste oplegt zich te verzekeren of al de maatregelen genomen zijn voor 't voorbij- laten van eenen trein. Welnu, ten o ure was alles is regel en er moest niets veranderd worden voor 't voorbijstoornen van den trein van 6 ure. De werklieden zijn komen aan de baan werken buiten de kenDis van den statieoverste. Het volgende vonnis werd uitgesproken de verantwoordelijkheid van Dewulf is niet bewezen. Dewulf wordt bijgevolg vrijge sproken. Geldhof wordt veroordeeld tot 9 maanden gevang en 100 frank boet Bulc kaert tot 7 maanden, en Lambin, met ver zach'tende omstandigheden, voorwaardelijk tot 4 maandeu gevang. Wij lezen in de Tablettes des Deux- Charentes. Een onzer vrienden zendt ons het vol- gende verhaal, waarvoor hij borge staat, 8 ure uit Yper vertrekt heeft de reizigers een ure later te Komen opgenomen. Wanneer zal die zwarte reeks ongelukken op de Vlaanders eindelijk ophouden De gekwetste jongelingen zijn van rond de vijftien jaar oud; het zijn A Beaumont en J. Bouckaert.alle twee van Komen. De eerste werd gekwetst aan het hoofd langs achter, de tweede werd drie landen uitgeslagen en gewond aan 't kaakbeen. OOSTROOSBEKE Vrijdag namiddag, rond 2 ure, kwam alhier een leurder met stekskens en klein goed, langs de baan. Opeens, ten ge volge der blakende zon, schoot de kas, die hij op den rug droeg, in brand. De man kon zich ge lukkig in tijds van de brandende kas ontmaken. ROUSSELAERE Zekere Leo Van Torhout, 65 jaar oud, op logement in eene herberg der üostraat, is in een nieuwen beirput, dien men achter het gebouw aan't graven was, gevallen n op den slag doodgebleven. De ongelukkige as geboortig van Nieuwkerke, 65 jaar oud ongehuwd. gen. De barreelwachter Coussement poogde bem van de baan weg te krijgen, doch de andere weigerde en zegde dat hij zich door den trein wilde laten verpletteren. Coussement, ziende dat hij met eenzinne looze te doen had, vroeg hulp aan de policie van Lauwe en in afwachting hield hij den man in bedwang. Deze werd later herkend voor een persoon van Marcke hij is in rijtuig naar die gemeente gevoerd. Men denkt dat hij uit een gesticht van Kortrijk ontsnapt is. MEENEN. Donderdag voormiddag rond 9 1/2 ure stormde de brandklok op het belfort der stad; er was brand ontstaan in de oude ka zerne, gelegen op de Vandermeerschplaats Eenige metsers waren bezig met herstellingen te doen aan de gewelven der kazerne. Die stee nen gewelven zijn bedekt met eene iaag aarde waarop het gras groeit dat door de groote hitte geheel verdroogd was. Een der metsers, die gerookt had, heeft onvoorzichtig een brandend stekske laten vallen op het drooge gras en aan stonds sloeg de vlam uit op geheel de lengte van de kazerne. De pompiers, aanstond toege sneld, doofden weldra de vlammen uit. Twee of drie vesten der metsers en eenige cementzak ken werden vernield door het vuur, anders is er geen schade, want de vlam kon de aardlaag en het steenen gewelf niet doordringen. De konijnen der geburen zullen daar hun gewoon voeder niet meer vinden. De oude kazerne dient hedendaags ais petrolmagazijn, als doo denhuis, en arsenaal en bevat drie woonhuizen MERCKEM. Zaterdagavond is de bliksem alhier op een huis gevallen hij drong binnen langs de schouw, die afgeslagen werd. De man Ijwerd aan het oor en de vrouw aan den arm verbrandde kinderen verloren het bewustzijn van schrik. Het hemelvuur boorde vervolgens twee gaten in den muur en verdween. De volgende oud leerlingen van St-Vin cents collegie te Yper hebben hun examen afgelegd voor de jury der Hooge School Mr Robert Lebbe van Yper, de eerste can didstuur in wijsbegeerte. Mr Alexander Berghman van Yper,de can didatuur in rechten. Mr G. Van Eecke van Elverdinghe, de tweede candidatuur in wijsbegeerte. Mr Juüen Dehouck van Yper, de eerste en tweede proef in artsenijkunde. Mr Alfons Donck van Yper, het doctoriaat in geneeskunde, (eerste proef). Mr Leon Declerck van Yper, de Candida tuur in natuurlijke wetenschappen, voorbe reidend tot de heelkunde. Mr Tryphon Tanghe van Harelbeke, de candidatuur in natuurlijke wetenschappen voorbereidend tot de veeartsenijkunde. Mr Elias Delcroix van Waereghem, de eerste candidatuur in natuurlijke wetenschap pen, voorbereidend tot de heelkunde. (2d* 3roef.) Mr Paul Tavernier van Pithem, de candi datuur in natuurlijke wetenschappen, voor bereidend tot de veeartsenij kunde.(1* proef.) M' Maurits Vanden Bulcke van Zonnebeke, met onderscheiding de eerste candidatuur in natuurlijke wetenschappen, voorbereidend tot de heelkunde. M. Albert Barbry van Yper, met onder scheiding de tweede candidatuur, voorberei dend tot de veeartsenijkunde. M. Karei Ranson van Loo met onderschei YPER. Woensdag namiddag, kort nadat de trein van 2 ure 34 naar Rousselaere de weide ELVERDINGHE Vrijdag nacht zijn dievenlaan de Rijsselpoort was voorbijgereden, is er in de kerk van Elverdinghe gedrongen en hebben er al de offerbloken opengeboken; de buit dien zij erin vonden was evenwel klein. De kwaad doeners poogden de brandkas opeu te breken, doch gelukten er niet ia; zij hebben al het kerk gewaad uit de kassen gehaald, op den grond ondgestrooid en met water begoten. brand ontstaan in twee hooioppers van M. Her man, die vernield werden. ROUSSELAERE. In eene tweewoonst staande nabij de blauwverwerij Coussement en Gie, is maandag namiddag rond 3 ure, brand uitgeborsten. De twee huizekens zijn ten gronde afgebrand met al wat er in was. De pompiers, AERSEELE Verledene week werd hier del seffens ter plaats, hebben de nabij gelegen tweejaarlijksche ijking der maten en gewichten I huizen gered. Eene vrouw, die onpasselijk gedaan door den ijker Dubois. M. Vanparys, ge-1 was, had zich met haar kind te rusten gelegd meente-secrelaris, had sedert 1878 eenen meter I op haar bed; toen zij wakker werd, stond in hard hout, waarvan de uiteinden met koper Igansch haar huis in vuur en vlam. Zij vluchtte waren belegd. Die meter werd opvolgentlijk| met haar kind in allerhaast door de vlammen tijdens de ijking goedgekeurd in 1879, 1881, 1883, 1885, 1887, 1889, 1891, 1893, 1895, en 1897. In 1899 werd de meter door den ijker Dubois te lang bevonden en moest, vooraleer te kunnen gelijk zijn, afgekort worden. M. Van-| parys deed aanstonds eenen timmerman halen, die in bijzijn van den ijker en op zijne aanwijzing I het meettuig een weinig afzaagde, hetwelk daar-1 na aanstonds met hel ijkingsmerk werd gestem peld. Verledene week werd dezelfde meter ter I ijking aangeboden, en ditmaal werd hij door M. Dubois te kort bevonden en met het merk en werd nog al erg verbrand het kind kwam geen letsel. be BECELAERE. M. Achille Delefortrie, zoon van den brouwer Delefortrie, te Gheluwe, heef maandag avond, ten 7 ure, alhier, met levens gevaar een ingespannen volbloed peerd tegen gehouden, dat uit de richting van Passchen daele kwam en op hol gegaan was. Het hollend dier ging schrikkelijke ongelukken veroor zaken, toen M. Delefortrie erin gelukte het tot der weigering geslagen! Zou hij nu misschien I staau te brengen. Zulke daad van moed en zelf door de groote hitte na 25 jarigen ouderdom uog gekrompen zijn? Het isomer nietmeer wijs uit te worden Was hij nu waarlijk te kort, hij moet hel geweest zijn sedert de ijking van 1899, en er zal reeds door al die te korte maat eene groote rekeniug in 't laatste oordeel te vereffenen zijn, en door wiensschuld?Vanparysheeftdaar- om 't oneerlijke meettuig seffens gebroken, doch hij zal de stukken zoo noodig tot onderzoek ter beschikking van het Staatsbestier bewaren. opoffering dient voorzeker beloond te worden Van beden af te bekomen ten bureele van üit blad Be nieuwe voor tie Brouwers Aangiften Verslag der zitting van Zaterdag t3 Juli 1901. De zitting begint ten 3.15 ure. Al de raadsheeren zijn aanwezig, builen de heeren Fiers, die belet is, en Minister Baron Surmont de Volsberghe, door ambts plichten te Brussel gehouden. M. de Voorzitter. Ik ben gelukkig met u allen denk ik, te bestatigen dat onze acht bare kollega, M. Iweins d'Eeckhoutte reeds de zitting kan bijwonen. Wij drukken den wensch uit dat God hem algauw eene volle dige herstelling zal verleenen. (eenparige toejuichingen) M. D'Huvettere vraagt dat er drink baar water zou gegeven worden aan de be woners van het Hoornwerk, met eene pomp te zetten bij de herberg de Meenenpoorte. Die pompe zou moeten verbonden zijn met de waterleiding van stad. M. de Voorzitter zal onderzoeken als et middel is om aan de vraag van M. D'Huvettere te voldoen. M. Boone doet opmerken dat de poli- cieagenten op de vestingen zouden behoorec te waken dat er geene doode katten en hon den meer en blijven liggen in de stadsgrach ten. Dat veroorzaakt een onverdraaglijke!] stank en is gevaarlijk voor de openbare ge zondheid. de Voorzitter. Ik bestatig eens te meer dat het volk onvoorzichtig zoo niet moedwillig te werke gaat in zake van gezondheid. Deze weke nog heb ik door ding het doctoriaatingeneeskunde.(1'proef. )|stac|swerklieden eene doode katte doen uit halen uit de stadsgrachten. Dat kan tot antwoorde dienen aan dezen die vonden dat de afloopingsbassins niet M. Robert Dumez van Wervick met groote\ onderscheiding de candidatuur in natuurwe tenschappen. M. Robert Barbry van Locre met grootehoodig en waren, dat men vrij mocht onderscheiding de eerste candidatuur in na tuurwetenschappen. voorbereidend tot de heelkunde. de stadsgrachten daarvoor gebruiken. Ik moet meteen doen opmerken dat het [gevaarlijk kan worden met die aanhoudende Joseph Petit van Yper, met groote [droogte het stadswater te verkwisten, zooals het op sommige plaatsen gedaan wordt. Tusschen hier en twee jaar zal, hoop ik, M. Alfons Bayart van Passchendaele mefjde vijver van Dickebusch gekuischt zijn. onderscheiding het tweede doctoriaatin rech len. (Eerste proef.) groote onderscheiding de tweede proef van candidaat-notaris M. Albert Biebuyck van Yper met yroof«he maken. onderscheiding het tweede doctoriaat in rech ten.. (Eerste proef.) maar in afwachting is 't noodig van het stadswater gebruik maar geen misbruik Lagere scholen Begrooting goedgekeurd. De rechtiijning der Pilckemstrate wordt vraagt de verbree- over den eigendom zal ter plaatse gaai BURGERSTAND DER STAD YPER. van den 12 tot den 19 Juli 1901 Pinet Mauritius, Sclmtlandstraat, 2.—Depuydtl eenparig goedgekeurd. Maria, Nieuwe Houtmarkt, 47. Hollebeke Oscar, Frezenbergstraat, 7. Vanhaecke Valen tine, Blauwe Leliestraat, 3. Verfaillie Germa na, Mondstraat, 28. De Roo Gaston, Beluik- straat, 5.— Vandevyver Jeroom, Korte Meersch- straat, 9. RoosebekeArsèDe, Gremminekstraat, 14. Vanraes Maria, Lombaardstraat. straat, 24. - Hugebaert Philomena, 63 jaren, dat de Hooge Brugge zal moeten achteruil zonder beroep, ongehuwd, Ryselstraat, 81. P Gossaert Fiavfa, 72 jaren, zonder beroep, wedu-1 we van Wallaert Henricus, Nazarethstraat. M. De Caestecker I ding van de kalsijde I Debandt. M. de Voorzitter I onderzoeken. Veurnstraat De Veurnstrate zal verbreed worden vat BURGERSTAND der STAD POPERINGHE van den 4tot den 18 dezer maand. Mannelijk 4 vrouwelijk 6 Camille Ghesquiere, timmerman en Maria Desmedt, naaister. Julien Maes, boerenwerk man en Louise Verpoot, kantenwerkster. Henri Yansteehelman, geneesheer en Marguerite Lava, bijzondere. Alfred Potier, bijzonderen en Gelina Corselis, naaister. René Duribreux, koetsier en Irma Lahaye, zonder beroep. Bruneel Amand, 42 jaar, landbouwer, echtge noot van Leonie Vandewalle, Wijk D. Polley] Amelie, 63 jaar, ongehuwd, kantenwerksterJ Ste-Annastra^it. George Maria, 30 jaar, onge huwd, breister, Yperstraat. Braem Eudoxie, 41 jaar, herbergierster, echtgenoote van Auguste Cleenewerk, Wijk A. Pinceel Vital, 83 jaar, zonder beroep, weduwaar van Barbara Note- baert, Wijk K. Kinders beneden de 7 jaar Mannelijk 2 Vrouwelijk 3 BURGERSTAND VAN WATOU van den 11 tot den 18 Juli 1901. Benoit Brunauw, (kopetj, oud 80 jaar 1]2. gezet worden, als vroeg of late er hersteliin gen aan te doen zijn. De brugge zal waar schijnlijk ook verbreed worden, ten kostt van den Staat natuurlijk. (De Gapronstrate is de weg van de Elver- dingsirate naar de Vlamertinghe kalsijde, bij de Sterre.) Middelbare school De rekening wordt eenparig goedgekeurd Godshuizen De verpachting wordt goedgekeurd. Vervoerdienst Een gunstig oordeel wordt; gegeven no- pens het inrichten van een regelmatige' vervoerdienst tusschen Yper en lortrijk, langs Gheluvelt, Gheluwe, Meenen en We- velghem. Keiwegen MDe Caestecker vraagt dat er vódf dat het goed seizoen voorbij is, zou be- gonnen worden met de herstelling der buurt' wegen. M. de Voorzitter belooft in de naasf zitting daarover voorstellen te doen. De openbare zitting eindigt ten 5.50. PLOEGSTEERT. - Zondag laatst hebben katholieke bolders van Wulverghem, in prijsbolling alhier, den eersten prü» geifWBffr r o o t e boll i n G De Bank van Kortrijk GEBOORTEN STERVGEVALLÉN Sckoutéten Hortentia, 72 jaren, zonder beroep, echtgenoote van Deleersnyder Ivo, Voortgang straat, 7. Basyn dementia, 69 jaren, koop vrouw, echtgenoote van Mortier Garolus, Boter-laan de Capronstrate tot bij het Hoekje, Z00' GEBOORTEN HUWELIJKEN OVEBLIJBENS GEBOORTEN Depreeuw Gerard, OVERLIJDENS HUWELIJKS-BELOFTEN Vandenameele Franeies, landbouwer, geboren en wonende te Watou met Eugenie Dekervel, zonder beroep, geborenen wonende te Poperin- gbe. Georges Ruckebusch met Emma De- quidt, beide dienstboden, geboren en wonende te Watou.

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1901 | | pagina 2