ENGELMAREN Dichter Lod. De Koninck Dadizeele Prijsdeelingen De Vluchtelingskampen Sterfgeval Bedevaart naar Home en de merkweerdigste heiligdom men van Italië Landbouw OUDE GAZETTEN keltje vuur,voor 400 en nog wat frank kolen uit te deelen, tot spijt van die 't benijdt En ware het niet dat ik niemand in zijne ootmoedigheid en wil kwetsen, ik zou bier de namen neêreschrijven van al de mede werkers. Zij verdienen het al 'k En mag niet, maar toch 'k zegge Bravo Tony, Niek Brozen. Een nieuw meesterwerk België's meesterzanger, de heer Lod De Koninck, heeft een grootsch en heerlijk werk overhel Allerheiligste Sacrament voltooid, ter gelegenheid van het toekomende jubel jaar dat te Hoogstraeten plechtig zal gevierd worden. Daar zijn reeds vele toebereidselen gemaakt om het verjaringsfeest van het Heilig Bloed met zooveel luister mogelijk te herdenken. Het nieuwe meesterstuk van den genialen dichter beslaat drij duizend zeshonderd verzen, de overgroote meerderheid Alexan drijnen, zesvoeters. Dat ingrijpend werk heeft vele, lange en diepe studiën vereischt. Ons dunkt, het was ook maar mogelijk om verveerdigd te worden door eenen man vau zijne gehalte, en dan moest die man zijnen tijd, zijne studiën, zijne pogingen, zijnen reuzenarbeid en afzondering kunnei aanwenden, vrij van 's leven3 kommer en beslommeringen, in een woord, bij moest alleenzijn in de wereld, in de velden, in de bosschen, midden van Gods vrije, schoone natuur onder het blauwe hemeldak. Juist in dien toestand leeft die wondere man te Retby, eenzaam en afgetrokken, vre delievend, altijd vriendelijk in zijnen om gang, omringd door den diepsten eerbied van alle ingezetenen, tijdens zijne studie en arbeid in bet woud, zoo gansc'n beheerscht door zijn onderwerp, dat hij als ongevoelig schijnt voor al wat er rondom hem om mag gaan. Zijn heerlijk gewrocht behelst onder andere In verzen l'Eene vertaling der psalmen betrekking hebbende op het Allerheiligste Sacrament; 2° De lofzangen van het H. Sacrament op de versmaat van het Latijn, zoodat ze op de eigenste muziek in 't Vlaamsch kunnen ge zongen worden 3" De lessen van de HH. Paulua, Cbrysos- tomus, Augustinus en Thomas 4'De voorafbeeldingen van het Oude Testa ment Abel, Isaac, het Manna, Paaschlam, Arke des Verbonds, Eiias in de Woestijn, enz., met toepassingen alles en altijd vol gens hetzelfde plan ontwikkeld 5° Verschillige feiten uit het Nieuwe Testa ment, onder anderen, de Vermenigvuldiging der brooden, enz. 6° De instelling van het Heilig Sacrament, doeleinde dier instelling, enz., enz. Wat zeggen over de volmaaktheid van den vorm, van beelden, tinten en kleuren, ge spierdheid, verzinnelijking Wat heerlijke regelen Wzft harmonie en melodie, wat doorzicht in de tafereelen, wat tegensteiiing, welke omlijsting Maar genoeg. Menigvuldige geleerden, priesters, profes soren en anderen, die stukken van dat nieuwe kunstwerk gehoord hebben, weten niet waar Lod. De Koninck dat allemaal ge haald heeft; allen zijn over den inhoud, over deslof zoozeer verbaasd, dat ze schier over de pracht van den vorm hun oordeel ver geten uit te drukken. Dinsdag laatst was 't te Dadizeele de plechtige inhuldiging van den nieuwen pastor Eerw. heer Pieter De Glerck. Reeds van twee drie weken te voren was er twee maal te weke vergadering om schik kingen te nemen. Daags te voren, onophoudelijk gebulder van kanons om de feest aan te kondigen aan de naburige steden en dorpen. Dinsdag nuchtend ten 8 1/2 ure ging de stoet naar de kleppe Een tachentig ruiters trokken verder op tot aan den kezel berg De stoet was rijk en allerschoonst ge schikt, en de kerke, die uit baar eigen reeds een juweel is, was met veel kunst en kennis versierd. De prachtige stoet trok traagzaam door de dichtbezette straten en op sommige plaatsen was 't haast niet mogelijk door te geraken van 't volk. Na de kerkelijke plechtigheid werd een feestmaal opgediend en 's namiddags groote schieting voor St-Sebastiaansgilde. 's Avonds prachtige fakkeltocht en be- toovereud vuurwerk. Alles was om ter best en aefeesicom missie haalt vele tere van haar werk. Eene bijzon dere melding dient gemaakt te worden voor het muziek dat met vlijt en eendracht de feeste vergeestigd heeft. Woensdag 21 September is't prijsdeeling Voor St Aloysius'school en Donderdag 22" voorSt-Michielschool,telkens in 't Volksbuis, ten 2 1/2 ure namiddag. Wie zucht en wie steent daar verstooten Wie zit daar in kampen, ais dieren gesloten Ach ja! 't is de hoop en de steun van een ras, Dat immer zoo dapper, zoo vryminnend was. t Zijn vrouwen, 't zijn moeders, 't zijn wezens der aarde Die God voor den wellust van kinderen spaarde; Maar die thans geknakt en gebroken van smert, Ue wichtjes nu drukken op 't uitgedroogd hert De hyena moordt,doch zij doodt voor haar leven, Maar England verslindt om naar grootheid te streven; Pleegt gruwlen, geweld en zoo wrêe dwing- landij, Tot schande en tot vloek van de menschmaat schappij. Op Kitchener's spraak is een stemme gestegen Van de uiterste hoeken des aardbols gelegen. Een stemme van afkeer, misprijzen en smaad Voor Engelands laffe bloedgierige daad. Ljjk dondergerommel door wolken komt bre ken, Voor kindren een angstig, benauwelijk teeken Doch regen ons schdt en ook lafenis deelt, De velden veririscht en de stikking verheelt Zoo schijnt uwe woede, o Britten, te stralen, Omdat gij de zege nu uog niet kunt halen, Na gij al de krijgers van Albions macht Ten strijd voert met wreede getuigen en kracht. De reus kan den dwerg in zijne armen niet knel len, Den moed van de Boeren ter neder niet vellen Zeer hoog op, de herten, voor vrijheid en land, O Burgers, vol hope gestreden,., houdt stand! En gg, Afrikaanders, van Nederlandsch bloede, O dank voor uw trouw, o dank voor de hoede, Die gij aan de Burgers, uw stambroeders biedt.. Neen, Nederlandsch Afrika sterft nu nog niet. Becelare, i5" Oogst 1901. V. H. Men kondigt het afsterven aan van d'heer Henri Minne, Burgmeester van Dickebusch, aan de liefde zijner familie en de genegenheid zijner vrienden en medeburgers ontrukt, in den ouderdom van 61 jaren, na eene korte ziekte, voorzien van de Gerechten der Stervenden. De overledene was een man wiens levensloop toegewijd is geweest aan het goede. Achtereen volgens Kerkheer, Gemeenteraadslid, Voorzitter derZiekengilde en Pensioengilde, dan Burge meester sinds anderhalfjaar, heeft hij steeds bewijzen gegeven van schranderen geest en zelfopoffering. Minzaam van karakter, ten uitersle bezorgd voor de openbare zaken en bedienstig in zijn bandel en wandel, zai zijn verlies zeer betreurd zijn op Dickebusch. D'heer Minne was goede katholiek en goede christen God geve zijne ziel den eeuwigen loon. Zijne gedachtenis blijft in zegening 'De begrafenis had Maandag laatstleden plaats te midden eener groote menigte volks. Te dier gelegenheid werden twee lijkreden uitgespro ken; de eene door d'heer Leon Vandevoorde, Sekretaris der Ziekengilde en der Pensioen gilde; de andere door d'heer Emiel Nollef Hoofdonderwijzer. Lijkrede uitgesproken door M. Vandevoorde Mijnheeren, Wij staan hier 't herle in rouwe en smert g dompeld voor de stoffelijke overblijfsels van dezen, dien de onverbiddelijke dood onver wachts beeft weggemaaid, le vroeg ontroofd eilaas, aan de liefde zijner ontroostbare familie aan de genegenheid zijner menigte vrienden aan de dankbaarheid van al diegenen, welke hij in zijnen levensloop diensten heeft bewezen En nu gebiedt mij de droeve plicht, van den dierbaren afgestorven den laatsten vaarwel le zeggen en hem, op dit koude graf, de hulde der erkentenis te brengen en der eerbiedige gene genheid, namens de leden der ziekengilde en der pensioenkas, waarvan hij voorzitter was. De trouwe schets wil ik u herinneren, Mijn heeren, der korte jaren welke d'heer Henr Minne heeft toegewijd aan het bestieren der openbare zaken, aan het vervullen met onver poosden iever der talrijke lastige ambten welke hij in zijne levensbaan, tot ieders voldoening heeft uitgeoefend Eu laat mij zeggen, Mijnheeren, dat hij de rechte man was in de rechte plaats Toen over ruim twee jaren, eenige zijner vrienden, op het aandringen van wijlen den heer pastoor Roe landts die zich in mannen en karakters kende toen zijne vrienden zeg ik, den heer Minne verzochten om de ziekengilde te stichten, stemde hij zonder aarzelen en met gulhertigheid toe, om zijnen tijd en zijne ervaren kennissen te besteden aan het pas begonnen werk, omdat hij wist dat bij onder zijne medeburgers daar door eenig goed ging stichten en dat hij onder de werkende klas eenige dankbaarheid ging verwerven. Ah Dierbare Voorzitter, edel hertWij heb ben u aan het werk gezien, bezield met onver- moeiden iever, met eene stille eenvoudige goed heid, een goed woord hebbende voor iedereen raad gevende aan de twijfelachtigen, troost aan de lijdenden, hulp en bijstand aan de armen? Wie kon met meer deftigheid en bevoegdheid het aorbt van Voorzitter der ziekengilde ver vullen, dan gij, op wien alle vertrouwen rustte en die ook, met eenparigheid en geestdrift door uwe collegas, en de ledeu der ziekengilde tot hunnen Voorzitter gekozen wierd. En na ai de stappen gezet te hebben, na nl dc moei! ijk lieden van een begin gekend tc hebben, na dat een groot getal medeburgers aan den gédanen op roep beantwoord hadden, dan deed Zijne Majesteit de Kouiüg de overgroote eer aan de ziekengilde, met aan baren Voorzitter het ambt van Burgemeester van Dickebusch toe te ver trouwen Ik zie hem nog, toen wij hem smeekten het bestier der ziekengilde te willen behouden, niettegenstaande hij aan zijn lastig ambt van Burgemeester, het meerendeel van zijn tijd ging moeten opofferen. Met den glimlach op de lip pen stelde hij ons gerust en bleef de ziekengilde verkleefd met hert en ziel, moeite noch werk ontziende om zijne medeburgers nuttig te zijn. En nu, dierbare vriend, nu dat de ure der scheiding gekomen is, vaarwel Wij bedanken u voor de hertelijke genegen heid en vriendschap die gij ons altijd geschon ken hebt; wij bedanken u voor de stichtende voorbeelden van iever, werkzaamheid en god vruchtigheid die gij ons hebt nagelaten. En gij, als gij van hierboven uweoogen zult slaan over dezen, die uwe vrienden waren, bidt dat wij eerstdaags u mogen wedervinden in den Hemel, alwaar de rechtveerdige God u reeds, wij ver hopen het, heeft toegelaten. Vaarwel, dierbare vriend, tot wederziens hierboven Lijkrede uitgesproken door Noliet Vrouwen en Heeren, Vrienden en bedroefde Bloedverwanten vin den overledene. Het zij mij toegelaten alvorens dit gapende graf te verlaten, een laatsten vaarwel te sturen aan onzen vriend en nooit vergeten Heer Henri Minne, burgemeester dezer gemeente. Nog pas eenige maanden aan het bewind, heeft onze vriend reeds bewijzen gegeven van eenen schranderen geest, gepaard met eene groote zelfopoffering voor den zwaren last, welken hij op hem genomen had. Aan het vervullen van dezen gewichtigen plicht wrocht hij met hert en ziel, uit at zijne krachten, zon der de minste baatzuchtigheid, en tot groote voldoening van alle ingezetenen dezer gemeente. Voor al wie hem naderde, had hij een vriende lijk woord, was hij bereid hem te helpen in alle omstandigheden. Eenieder vond in hem betrou wen en nooit is iemand tot hem gekomen die niet eenigszins tevreden van hem vertrokken is, zijn grootste genoegen was, alle man in raad en daad te kunnen behulpzaam zijn. Vreedzaam van karakter, zoo wist hij alles in 't werk te stellen om alle moeilijkheden te voorkomen of te vereffenen. Doch wat hij voorzeker niet het minst ter herte trok was de opvoeding der jeugd. Door drongen van de waarheid dat de volwassen mensch zal wezen wat hij in zijne jonge jaren geweest is, zoo wrocht bij te zamen met de geestelijke overheid opdat de kinderen zouden getrouw de klassen bijgewoond hebben, wel wetende dat er weinig goeds kan voortkomen van het verzuimen der school. Ook bespiedde hij menigmaal de kinderen bij het ter school komen of het naar huis gaan, om te welen of iedereen zich goed gedroeg, geene schade toe bracht aan andersmans goed en gebeurde het dat hij het een of ander bespeurde, dan wist hij hem een vaderlijk en gepast vermaan toe te sturen, hen opwekkende zich altijd als deftigen wel opgevoede kinderen overal en ten allen tijde te gedragen. Was de nooit genoeg geprezen Heer Henr Minne voor ons allen een rechtzinnige vriend voor zijne familie was hij ook eene eer en een troost. Met waakzaam oog sloeg hij zijn huisge zin gade, was voor allen een voorbeeld van iever in het vervullen van zijne plichten; dat hij door hun allen bemind werd, getuigen de menigvuldige familieleden die hier geschaard staan rond dit kitte graf, met de tranen in de oogen, ten prooi aan eene hevige droefheid. Nogtans getroosten wij ons allen en hopen wij, dat de bermhertige God, die hel minste goed, met een rechtzinnig hert verricht, niet onbeloond laat, onzen diepbetreurden vriend reeds ruimschoots vergolden heeft, al het goed dat hij onophoudelijk in onze gemeente heeft uitgewrocht; en dat hij zich nu in den Hemel verheugt te midden het gezelschap der Enge ten en der zalige geesten. Zijn voorbeeld en zijne nagedachtenis blijve in zegening bij allen die hem gekend hebben. /aarwe vaar der eeuwigheid Men is voor het oogenblik neerstig bezig tot het samenstellen vaD verscheidene groepen van bedevaarders die zich bereiden om Romen en de bijzonderste heiligdommen van Italië te gaan zien. De eerste ingeschrevene vertrekken op 23e September aanstaanden uit Brusset-Noord, onder het geleide van den eerw. heer kanonik Bodau algemeene bestierder der belgische bede vaarders te Romen. De menigvuldige belgische bedevaarders die, in den loop van het heilig jaar, Romen bezocht hebben, hebben ongetwijfeld nog in het geheugen de kostbare diensten welke de heer kanonik Bodau aan zijne landgenoten verschafte. Deze, heden in Belgie zich bevindende, heeft toege stemd van, naar Roomen, alwaar hij sedert i5 jaar in verblijf is, eene kleine groep bede vaarders op te voeren, die, onder het geleide van dezen vernuftigen dienstwillenden Cicerone te veDS een bedevaart zullen afleggen in de meest beroemste hoofdkerken en heiligdommen der wereld en met een, een alleraantrekkelijkst reisje door Italië. De personen die deze buitengewone occasie willen waarnemen, gelieven zich voor 15e" Sep tember, te wenden, bij den heer Gustave Bodau, Jules Bouillonstraat nr 5 te Ixelles bij Brussel bij Sint Bonifaaskerk. Door een stelsel van samenwerkende midde len, zullende kosten der reis ten goedkoopste mogelijk gebracht worden. Een enkel woord over Kainiel Ofschoon het gebruik van kunstmeststof fen in de laatste jaren in sommige streken zeer is toegenomen, zijn er toch i og vele andbouwers, die er afkeersg van zijn. Vaak gebeurt dat, omdat ze wel eens slechte uit komsten gezien hebben bij anderen. En t is waar, sommige landbouwers hebben wel eens minder gunstige resultaten van het ebruis der genoemde meststoffen. Doch die ongunstige uitkomsten zijn dan veelal het gevolg van een verkeerde behandeling van het land, van het bemesten op een verkeerd tijdstip enz. Vooral de Kali of Potasch meststoffen staan bij sommige landbouwers slecht aan geschreven, en worden bijgevolg uog niet zooveel gebruikt als zij verdienen. De Kali of potasch is zoo noodzakelijk voor den groei van alle ge wassen, dat op een bodem, die deze stof niet, of een geringe hoeveelheid bevat, geen enkel landb vuwgewas zou ge dijen. In sommige streken wordt nog in 't geheel geen Kalimest gebruikt, in aade reis het slechts het Kaïniet, dat eenige bekend lieid heeft verkregen, maar toch nog niet algemeen is doorgedrongen. En dit laatsie ïornt veelal, omdat de weinigen die het gebruiken, het niet goed doen, en zoo een voorbeeld geven dat men liever niet navolgt. Ik wensch heden over het gebruik van Kaïniet een enkel woord te zeggen. Kaïniet is een stof, die behalve de Kali, waarom het in de eerste plaats te doen is, ook nog andere stoffen bevat, voornamelijk Chloorverbindingen. De chloor der Kaïniet verbindt zich in den bodem zeer spoedig met kalk, vooral wanneer deze in het bodemwa ter opgelost voorkomt. Op die wijze vei- bonden, zakt ds chloor spoedig naar den ondergrond en doet in 't geheel geen sohsde meer. En de Kali. zakt die dan ook niet weg Neen, die wordt door den grond vastgehou den. Aangezien het voor de meeste planten wenschelijk is, dat de chloor verwijderd wordt en dit ook voor den toestand van djD bodem beter is, moet dus en dit volgt uil het voorgaande duidelijk de Kaïnietge bruiker aan twee zaken denken, namelijk 1. Kaïniet moet voor een voorjaarsgewas in den herfst gegeven worden, of zoo vroeg mogelijk in den winter. 2 Wie Kaïniet gebruikt, zorge dat ziju bodem Kalk bevat. Ik kan op dit laatste niet te sterk aandrin gen. Over het algemeen wordt er te weinig Kalk gebruikt en dat is een der oorzaken waarom de meeste kunstmeststoffen niet zooveel voordcel afwerpen, als mogelijk is Nemen wij nu een voorbeeld Veronderstellen wij, dat een boer een per ceel vrij lichten zandgrond met rogge wil bezaaien en dat er aardappelen op het land hebben gestaan. Laat ons tevens aannemen dat er het vorige jaar Kalk (schuimaarde landbouwkalk of mergel d. v.) op den grond is gebracht, zoodat de bodem genoeg kalk bevat. Aardappelen zijn zeer kaliroovend Het is daarom, en ook omdat de rogge voor een Kalibemesting zeer dankbaar is, duide lijk, dat men, zoodra de aardappels van bet land zijn, zich moet haasten om het land van Kaïniet te voorzien. Men geve van 600 800 kg, per H. A Is het land door stalmest ot chilisalpeter nog lijk genoeg aan stikstof, dan stelle men een salpeterbemesting uit tot het voorjaar. Doch men verzuime in geen geval, vooral als men klaver onderzaait, superphosphaat of eenige andere phosphorbemesting te geven. Wan neer de rogge ie 't geheel geen stalmest krijgt, zal een salpeterbemesting van 30( kg per H. A. zeer noodig blijken. Gewoon tij» wordt echter het roggeland versch be mest met stalmest en de landbouwers op het zand zaaien rogge, als ze mest hebben. Ze >aaien daarom als 't ware den geheelen herfst en winter door. Zoodra er weer wat mest is, zaait men weer een perceel. Het is waar dat rogge zeer goed gaat op stalmest, doch hel is toch zeker beter, het zaaien achtereen te doen plaats hebben. Om dat men nu niet altijd stalmest in voldoende boeveelheid voorhanden heeft en ten tweede, omdat stalmest niet doelmatig is, geve meD iunstmest. Wie per H. A. bijv. 800 KG. Kaïniet, 800 KG. superphosphaat geeft en daarbij stalmest geeft, of ter vervanging van dit laatste 300 Kg. chilisalpeter, alles gere kend per H. A., zal een uitstekenden oogst krijgen en zijn uitgaven ruimschoots vergoed zien. 11J Te verkrijgen ten bureele van 't Nieuwsbladboterstaat 36 aan *<M» centiemen die kilo. BOTERPAPIER, WIT PAPIER, EMBAL LAGE, PAPIER in riemen en rollen aan genadige prijzen. Den Maandag van de ThuijndagWei speelden eenige bengels langs de leunirJ van het stadswater buiten de RijselpooJ en vijfjarige knaap.de kleine 0. zich wai! schijnlijk te veel voorover buigende verlo' plotselings het evenwicht en viel bals q kop in 't water.De kleine ging onvermijdeJ verdrinken zonderde lusschenkomstvanM Heer doctor Dierickx, d;e van op zijn rijv», t ongeluk zag gebeuren en geen oogenb aarzelde zich gansch gekleed in 't water laten zakken om den knaap van eene zekt dood te redden. POPERÏNGHE. - Da hoppehoogstjis te Pot ringhe wonderwel gelukt De prysisb) fr. dei kilo. Er zullen dit jaar 4000 hoppeplukkers m„' meeten zyn dan in 1900 voor Poperinghe en e streken. De hoppepluk zal beginnen den Oogst. Er is veel gesproken geweest van eenezail waarin M. Pierart, 38 jaar oud, bestuurder v; smeltovens, wonende te La Groyère, doch vi blijvende te Brussel, beheerder der staalfabri ken van Terneuzen, betrokken was. De zjfc dezer maatschappij isgevestgd Rouppeptaats In November 1900, tijdens de vergadering t; den beheerraad der staalfabrieken van Terts, zen, bevond men dat er een te kort van 40O(,j fr. in de kas was Men deed het aan M. Piett» opmerken dat het eene vergissing in het boi houden moest zijn, doch dat hij do ontbrekeJ som zou bijleggen, daar hij verantwoordelijk voor de kas. Over eenigedagen bevond men(j J de som nog niet bijgelegd was. Het parket verwittigd en de boeken en papieren in bes!;' genomen. M. Pierart werd Zaterdag aangek; den. Maandag namiddag is hot parket afgestapt den zetel der maatschappij. De boekhouder wet langdurig ondervraagd; hij bekende dat,toent in dienst trad, er reeds een tekort van ongeve, 100,000 fr. in de kas was. Het parket, vergezel van den boekhouder, begaf zich vervolge; naar de woning van dezen laatste, te Vorst, huiszoeking werd gedaan, doch leverde ges uitslag op. De dagbladen meldden reeds dat M, Pier; terug ia vrijheid was gesteld, daar bet gee; kwestie van ontvreemding, maar enkel et; kwestie van leening was, doch daar is niets vi Dinsdag morgend werd bij uit het gevang v S. Gilis naar bet kabinet van M. den onderzoek rechter d'Oultremont overgebracht. Heden mc gend moest hij voor de raadskamer verschijnt die over zijne aanhouding zal beslissen. De suiker in pakken van de Tiensci. Maalderij zijn de beste. Te koop bij a; Kruideniers. SCHRIKKELIJK ONGELUK OP DEN DC TE GENT. Een dokwerker, Isidoor Besbrii ge, 55 jaar oud, wonende Sassepoortstraat, Zaterdag namiddag door eene spar, die aan; kraan hing, in het water geslingerd aan i nieuwe kaai. De man moet door den slag h» bewustzijn verloren hebben, want hjj is ui meer boven water gekomen. Een dokwerker en de tweede stuurman va; het schip zyn in het water gesprongen, dotl konden er niet in gelukken hem te redden. Mei is zelfs den tweeden stuurman moeten ter hul| komen of deze verdronk insgelijks. Zijn lijk is Zondag morgend opgevischt. DRAMA DER ZINNELOOSHEID. Te Cle: ken-Houthulst woont een werklieden huisgei: samengesteld uit vader, moeder, en drie kind ren, oud 5 en 3jaar en 8 dagen. Vrijdag rond de middag, was de vrouw, di nauwelijks 30 jaar oud is, bezig met aardappels, te schillen, toen zij eensklaps, in een aanval ffl heete koorts, het tateimes greep en met vree» lyke woede,onder het uiten van ijzingwekketii kreten, om zich heen begon te slaan. Haar ecil genoot, die in een hoek zat te werken, li' slechts dentijdde vluchtte nemenjhy kon gekt kig zijne beide kinderen naar buiten meetrsS' ken. De ongelukkige vrouw wierp zich vervolg op haar jongste kind dat in de wieg lag teslapS en bracht het verscheidene diepe steken toe. Vu volgens begon zy zich zeiven te kerven en V steken, tot eenige moedige geburen een eind aan dit schouwspel stelden. Do arme vrouw n gansch bebloed. De moeder en het kind verkeeren in esnto stand die geene hoop meer overlaat. Deze ijseiyke gebeurtenis heeft in gansch Streek eene diepe ontroering te weeg gebract De pillen De Pratere maken het zachtst het aangenaamste en zekerste zuiverioj middel uit. Zij vernietigen de gebreken vi het bloed, en verdrijven uit het lichaam alj ongezonde vochten. Zij zijn onwaardeerbS voor inwendige ziekten als gal, slijmet moeilijke stoelgang, gebrek aan eetlus hoofdpijn, maagpijn, uitslag, speen, zucht en jicht. Zij zijn onschatbaar tegen d< voorvallen van het keeren der jaren en vet gemakkelijken de ontwikkeling der jongf dochters. Zij zijn een schat voor de oudef' lingen, want zij geven eetlust en regel®*' tige stoelgang en bevrijden hun van beroer ten. Ieder huisgezin moet zich die kostbar gezondheidspillen aanschaffen, die het levf verlengen en herstellen en de kiemen d<' ziekten verwijderen. Weigert alle namaak seis. De pillen De Pratere worden enkc verkocht in ijzeren doosjes, de naam dra gende des uitvinders. Prijs fr. 1.50 de doos tebekomen le Yper, apoth. Socquet-Terriefh Rousselaere, apoth. Veys. 1 Röcfa Vr ei t tot in I

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1901 | | pagina 2