MENGELMAREN GOEDE BOEKBINDER 11 2©/» DAGEN Stad Yper. Gemeenteraad Broederliefde Moresnet, Wanneer moeten de graan zolders verlucht worden? Een perelken iedere week Trouwen voor 't geld S'-BMCESmUS i Een Vorstenkind VS LLM1SE \W&W SiMZWB H uwelij Ksaf' kondigingen vmdt seli'eus staudvastig werk. Adres ten bureeie van dit blad. Openbare zitting Zaterdag 16 November 1901, om 5 ure s'avonds. DAGORDE 1. Mededeelingen. 2. Stadseigendommen aanveerding der gifte M. Surmont. 3. Stadsgelden rekening 1900. 4. id begrooting 1902 (neerleg gen). 5. Wegenis: rechttrekken weg naar Veurne. 6. Burgerwachtbegrooting 1902. 7. Boekerijbegrooting 1902. S. Kerkfabriek St-Niklaais begrooting 1902. 9. Waterverdeeling overeenkomst met de maatschappij der ijzerwegen. 10. Godshuizen vraag om in processe te gaan. 11. Lager kosteloos onderwijs lijst der rechthebbenden voor 1901 1902. Wanneer men de oogen rondom zich slaat en men eens goed en grondig naspeurt wat op de wereld geschiedt, dan aaerkt men menig eigenaardig en zeer zonderling ver schijnsel op. Men neme bijvoorbeeld in een of ander gezin een kijkje ter sluips en men zie er eens goed na hoe alles erin toegaat. Daar is een vader, daar is eene mosder Twee wezens die door sterke banden van innige liefde en trouw zijn vereenigd. Voor 't levert te zaam zijn wij nauw vast gebonden en hun opperste plicht is kinde ren naar Gods gebod op te brengen en naar zijn heilig voorschrift te leiden en wijzen. Verheven en edel en grootseh is die taan en de vader, de moeder vervullen ze mos dig- Ja, hunne kinderen, die groeien, ontluiken en woiden eens mannen, eens vrouwen zooals zij. Zij ook, zij gaan hunnen wegen stappeD door 't leven en elk volgt de baan, die zijn lot hem voorschrijft, om ten einden ervan aan eene en dezelfde bestemming te komen, voor ieder gelijk, aan allen bereid. Maar iets dat zeer wonder is en onver klaarbaar mag beeten.iets dat. den opmerker verbaast en ontstelt't is wel de tweedracht, het treurig onverschil, de vijandschap zelfs die bijna overal heerschen, tusschen de leden van een en 't zelfde gezin. Broeders zijn vijanden van elkander ge worden, zusters verachten, verfoeien elkaar. De banden des bloeds, die hunne herten verbinden, zij laten het koud, ja, verharden 't tot staal. Onverschilligheid en afgunst, misachting en haat zelfs sleuren èn broeders èn zusters van elkaar en zij, die wezens weleer uit de zelfde ouders gesproten, zij worden erger dan vreemden op aard. Zij belagen en schaden elkander, vernie len, versmooreu eikauders geluk, welvaren en faam, en menigen worden zelfs Caïns met nog bloeddorstiger herte, met onmee- doogender en vreeselijk wraakroepend beslaan 1... Droevig is het te moeten bekennen, maar Waarheid is het en bewezen, gestaafd. O mensch, wordt toch wijzer en wees «delmoedig en verbeven van ziel, zie uwe broeders, uwe zusters als een deel van uw «elven, van uw eigen wezen aan, en handel zoo met hen alsof gij met uw zeiven zoudet bandelen. Dan zult gij die wrekende stemme niet in uw oor voelen klinken die boeiend zal roe pen Caïn,wat hebt gij uwen broeder gedaan!... 't Is toch zoo zoet een gezin te ontmoeten, Waarvan de leden waarlijk broeders en zusters mogen worden genoemd en waai hunne liefde tot elkander zoo duurzaam en groot is, dal men ze waarlijk die schoone broederliefde de verheveuste aardsche liefde mag noemen. H. D.Z. het onzijdig dorp tusschen Belgiën en Prui sen, zou eindelijk aan ons land overgaan. Dit dorpjen is gelegen aan den noord oostkant der provincie Luik, in de richting der duitsehe stad Aken. Het ware eene geheele geschiedenis, om uiteen te doen boe Moresnet onzijdig is ge bleven. Maar het dorpke maakt eenen Staat op zijn eigen uit, en de burgemeester ervan is een ware vorst, of liever president van eene republiek, vermits hij aan de kiezing onder worpen is. Het eigen en onafhankelijk bestaan is zoo danig, dat het dorpken over eenigen tijd zijne eigene timbers bad. Uit proefnemingen gedaan ie Berlijn door het Instituut van nijverheidsgistingen, is er gebleken dat, voor het bewaren van graan, de Lente en de Herfst de nadeeligste seizoe nen zijn. In die seizoenen moeten de vensters ge sloten blijven gedurende den dag en geopend blijven gedurende den nacht, anders bedekt het graan te gemakkelijk met dauw, die zeer schadelijk is voor het graan indien hij niet op korten tijd verdampt. Het is een verkeerde meening dat gedu rende de warme dagen der Lente, de ven sters open moeten zijn gedurende den dag, want dan komt de warme en vochtige lucht in aanraking met het koude graan, hetwelk dauw veroorzaakt. Integendeel indien de vensters open zijn des nachts, komt er in den verwarmden zolder koude lucht, welke alzoo vocht opslorpt en bijgevolg de luchi des zolders droger maakt. Aan HH. KK. HH. Prins Albrecht en Prinses Elisabeth, bij de geboorte van Prins Leopold. Een kindeken is geboren, Een vorstelijke spruit De driekleurvlagge wappert En waait de torens uit Do beiaard klingelt, vroolijk, Het lied voor land en vorst Dal, in de blijde stonde, Weerklinkt uit elke borst. Daar rust de jonge Moeder Zij I jcht het kindjen aan. En juichend staai de Vader Hel schouwspel te slaan Hij voelt zijn boezem zwellen Van fiere vadertrots, En dankt, met vurig harte, Voor dezen zegen Gods. Daarbuiten dreunt het salvo Van schoten, honderd één Zoo wordt de blijde tijding Verspreid en moridsgemeen Een prins is oris gegeven Die, met een nieuwen band, Ons Vorstenhuis vereenigl Met Volk en Vaderland. Een kindeken kwam ter wereld, 't is eeuw aan eeuw geleên Daar klonk, bijzijn geboorte, Geen salvo honderd één. Maar, englenstemmen zongen Heil, glorie zij den Heer, Wen Godes eerstgeboren Lag in het kribje neêr. Hij kwam het menschdom redden Uit Satans klauweu kolk Hij offerde zijn lijden, Zijn leven voor het volk Dat eens uw eerstgboreD, O Vorstlijk oudreupaar, Het Kruis tot baken nemend, In liefd' Hem evenaar'. Hij leve, groeie en bloeie, Omringd van liefde en zorg En sta des Hemels zegen Ons voor zijn toekomst borg Opdat eens onze zonen Geleid door zijne hand, Hel heil ten toppunt voeren Van 't lieve Vaderland. A. V. Bultynck. De.voornaamste daad in 'i leven van den mensch, het bedrag van geluk of ongeluk dat hij kan verwerven, wordt samengevat in dit enkel woord huwelijk. Onze voorouders, die ipet recht het hu welijk aanzagen als de belangrijkste werking van het leven, het voorwerp van een dubbel geluk, legden er zich op toe en vonden ei nun genoegen in hel te omringen met de kostelijkste waarborgen. Het was niet, gelijk het op onze dagen maar al te dikwijls ge beurt, eene handvol geldstukken, het over nemen of het consolideeren van de eene of ds andere handelszaak, dat besliste over bet lot hunner kinderen hunne genegenheid was welsprekender dan het geld zij waren vooral bekommerd over de saujenneiging die er bestond tusschen de toekomende eebtge- nooten, bekommerd om te weten of de twee herten vereenigd door dezelfde gevoelens e-; dezefde neigingen, getrokken waren het eene tot bet andere door deze macht die nooit bedriegt de macht der waarachtige liefde. Onze eeuw, die alles verlaagt ondet de macht van net geld, heeft met haren ver- pestenden adem, hei huwelijk bevlekt: doch, God zij dank er zijn nog huisgezinnen, be zield met de begeerte hunne kinderen waar lijk gelukkig te maken, en daar zal men nooit overgaan tot bet uitrekenen van eenen lagen interest hunne genegenheid zal hooger spreken dan bet goud boven eenen maar al te dikwijls bedriegelijken rijkdom zullen zij het geluk verkiezen dat gegeven wordi door de vreugde en de tevredenheid der ziel Het ongemak waardoor onze maatschappij doorknaagt wordt en dat haar tot gedurige veranderingen drijft, heeft zijnen voornamen oorsprong in de verbreking der familieban den die het leven onzer voorvaderen vervul den, De liefde voor den haard, waar men lederen avond, na eenen lastigen dag wor sens, de geliefkoosde vrouw wedervindt de liefde die eene ,oete vertrouwelijkheid veroorzaakt, die liefde bestaat niet meer. tenzij in eenige uitgelezene huizen. De man, dien het huwelijk gebonden heeft, ziet in deze welke hij verkozen heeft, niets anders meer dan den vetten bruidschat en zijn hert. ijdel van alle medegevoel, gaat in het brui- schend leven van den buiten de verstrooi ingen zoeken, genoodzaakt door eene ver eenigingdie slecht op malkaar past. De neiging naar een gemakkelijk ver maak heeft, van eenen anderen ksnt, eenen slechten invloed op de jonkheid Onze steden bijzonderlijk zijn hedendaags vol van jonge lingen die vermaak van den café v. r kiezen boven het geluk eener wederzijdschr liefde ontmoedigd door het schouwspel dei twisten die gedurig herbeginnen in de huis gezinnen gevormd door den drift naar bet geld of door het belang van eenige handels zaak, gevoelen zij eene inwendige verwijder ing voor een gerust leven, dat somwijlen zeer lastig valt. De tijden zijn verdwenen toen het huisge zin, vergaderd rond den heerd, binst de aangename avondstonden, de vermaken smaakte eener aantrekkelijke en onderwij zende lezingwaar in een praatje vol gees tigheid en teederheid, man en vrouw de genegenheid hervormden die den eenen naar de andere had getrokken. De huwelij ken voor 't geld, hedendaags verbloemd onder den naam van huwelijken van wel voeglijkheid, hebben over onze maatschappij eenen sluier van verveling geworpen, en de vrome en goede gebruiken onzer voorouders zijn er uitgesloten. Men kent al het knagend verdriet niet dat verdoken ligt in de huisge zinnen, gevormd onder de heerschappij van eene schandelijke hebzuchtSomwijlen aleens bliksemt hei in deze donkere drama's en dan komt onverwacht de eene of de an dsre gruwelijke /erergernis aan het licht. Menige vrouw zoekt verstrooiing in eene rijke kleederdrachl en verbergt alzoo, onder den schijn van eene bedrieglijke pracht, de af wezigheid dezer sameuneiging, die haar heimelijk ondermijnt. Neen, de liefde wordt niet verworven door het gewicht van het goud YPER Verleden zaterdag had M. V. zijnen nieuwen velo aan het huis van M. Goene, Groote Markt, geplaatst. Groot was zijne verwondering toen hij uit het huis komende zijn rijwiel niet meer vond. Opzoekingen werden tenallen kante gedaan en men berichtte uit Staden dat aldaar een nieuwe velo verkocht geweest was voor 40 frank, door iemand die zegde geld noodig te hebben en daarna spoorloos verdwenen is. De kooper moest den velo teruggeven en verloor er nog zijne 40 frank bij. Dinsdag was er buitengewoon veel volk in Yper ter gelegenheid der aankomst van den cirk Barnum. De gauwdieven hebben er hun profijt uitgetroken; alzoo werd eene vrouw van haar gouden zakuurwerk beroofd. Jicht- en rhumatislijders, geneest u met den Elixir Vincent te nemen. Depots te YperLibotte te Poperinghe Mon- teyne. Prijs: 3 fr. de flesch. GOMEN. Woensdag morgend, rond ten 6, verlieten de knechten van den landbouwer Désiré Lepers-Odon, Rijsselstraat, tot Halewijn, de gemeente met twee karren beeten, bestemd voor de stokerij Lecomte, te Gomen. Rond 8 ure kwamen de twee gespannen naar Halewijn terug, over de spoorbaan aan de barreel der Drie wegen toen het tweede gespan, gevoerd door Constant Depaepe, door een trein verrast werd, dien hij ten gevolge van den mist niet had zien opkomen. Door den schok werd De paepe van de kar geslingerd hij kwam onder de locomotief terecht en bleef op den slag dood. Het slachtoffer is 50 jaar oud en ongehuwd; hij woonde te Gomen in de Rijsselstraat en was sedert 22 jaar in dienst bij M. Lepers. Brieven en enveloppen op firma ter goed koope drukkerij, Boterstraat, 36. GROOTE WETENSCHAPPELIJKEVER- BETER1NG Neemt geene bruine Teer meei in Verlaat alle dranken, pastillen, pillen, die met bruine Teer gemaakt zijn. Neemt alleen de Siroop Depratere die enkel de werkende bestand deelen van de Teer en den Tolubal sem bevat en die heel kleurloos en zeer aan genaam om nemen is, Het uitwerksel van de Siroop Depratere is verbazend Ja, wonderbaar Geen hoest weerstaat haar. Prijs 2 franken de flesch. Eischt de echte Siroop Depratere en niets anders. Te bekomen te Yper, Apotheek Socquet, Poperinghe apotheek Monteyne, Gomen Van Windekens. BOESINGHE Een landbouw werker, Jules DeloSer, is diusdag nuchtend bewusteloos ge vonden op het land, de borst met twee schoten doorboord. Men denkt opnieuw met een jacht- misdrijf te doen te hebben, daar Deloffer den naam had nu en dan op jacht te gaan. 't Parket van Yper is ter plaatse geweest en heefteen onderzoek geopend. THERMOGENE geneest al de rbumatismen.. LATER. Het was maandagnachtrondll ure, dat Jules Deloffer, landbouwwerkman, en zijn makker Delanghe op jachtgingen. Volgenshun rie verklaringen waren zij nauwelijkssinds eene uur op jacht, toen zij mannen, die zij ten gevol ge der duisternis niet konden zien, hoorden stil spreken. Deloffer en Delanghe hadden sinds eenige oogenblikken hunnen lichtbak uitge doofd. Zij wilden zich verbergen, daar zij dach ten met jachtwachters te doen te hebben, toen opeens verscheidene geweerschoten in hunne richting gelost werden. Deloffer viel, door twee schoten doodelijk in den buik getroffen; zijn makker werd licht aan de beenen gekwetst. Men heeft alle reden te denken dat het andere wildstroopers in plaats van jachtwachters waren, die Delofferen zijn makker voor gendarmen of jachtwachters aanzagen, want waren het ver tegenwoordigersder openbare macht geweest, zij hadden ongetwijfeld de plaats doorzocht en de overtreders achtervolgd. Deloffer heeft de laastste H. Sakramen'en ontvangen. Het onder zoek over dit geheimzinnig drama wordt iever- ig voortgezet. Gopiëerpressen te beginnen van 12 fr. MUNGKZWALM. Een schrikkelijk ongeluk is hier donderdag morgend voorgevallen. De trein, die om 8,15 uit Brussel vertrekt naar Kor- trijk, kwam onze halte te verlaten. Eene vrouw en twee franschmans wilden het spoor overgaan om zich naar het dorp te begeven. Op dit oogen- blik kwam in volle snelheid de rechtstreeksche trein van Kortrijk naar brussel. De vrouw werd verpletterd en gaf geen teeken van leven meer. De franschmans werden geraakt doch kwamen er met den schrik van af. BRUSSEL. - Een houtdraaier, Karei Wil- lems, 36 jaar oud, in dienst in eene fabriek de Fabriekstraat, was woensdag avond bezig met toppen te draaien voor het gebruik van kinders. Terwijl hij verscheidene toppen tegelijk aan het draaien was, sprong een dezer aan stukken, en de werkman werd door het stuk hout zoo hevig aan den buik getroffen dat hij zwaar gewond werd en veel bloed verloor. Alhoewel een ge neesheer hem aanstonds de beste zorgen toedien de, is de arme werkman nog denzelfden avond overleden. Het slachtoffer was getrouwd en vader van verscheidene kinderen. De policie van Brussel heeft op zonderlinge wijze het bestaan eener dievenbende ontdekt. Een herbergier kwam eene vrouw aanklagen wegens beleediging ten zijnen opzichte. Maar daar die herbergier reeds vroeger voor ver- heiling met het gerecht afrekende en de vrouw in kwestie ook juist geen heillig beeldeken isi deed de commissaris haar roepen en ondervroeg hen gezamenlijk. Uit wederzijdsche betichtin gen bleek nu dat zij beiden niet vreemd waren aan eene reeks diefstallen in winkels en woon huizen. Huiszoekingen werdenbevolen, herber gen werden beloerd, en men ontdekte gestolen koopwaar en andere voorwerpen die op ander mans erf thuis hoorden. Reeds acht aanhoudin gen werden gedaan, waaronder die van eenige vrouwen van de lichte soort. Woensdagavond heeft de policie jacht ge- maaktop Martin Boon, gezegd ie Barbu, die ook van de bende deel maakt. De kerel werd in een huis der Metserstrrat door vier agenten ver" rast. Hij wierp hun zijn overjas, zijn veston en zijnen hoed naar het hoofd en vluchtte den trap op, doch hij vond het dakvenster gesloten. Hij verbrijzelde de ruiten, kroop het dak op, liel zich langs eene goot beneden glijden en gelukte er in te ontsnappen. Hij is later gezien geweest in eene heberg der Sint-Pieterstraat; hij was erg gekwetst aan het gelaat en de handen, en een zijner ooren was bijna afgerukt. Een zijner me deplichtigen wordt insgelijks opgezocht. Vraagt bij uwe leveraars de suiker in pakken van de Tiensche maalderij. ISEGHEM Vrijdag namiddag werd een werkman, die aan de elektrieke toestellen in het klooster der kapueienen bezig was, door eenen draad hel rechter oog uitgeslegen. HEULE Hevige brand. Zondag na middag, rond 5 ure, werd het dorp in rep en roer gesteld door een hevigen brand, uitgebor sten op de hofstede van M. Henri Holvoet, land bouwer, wonende dicht bij de statie. Die hof- slede, omringd met boomen en eenen wal van omtrent 10 meters breedte,geleek meer aan een oud kasteel, en dagteekende van het jaar 1722; zij was vroeger het eigendom van den graaf d'Oultremont en hoorde sedert eenige jaren toe aan Henri Holvoet. De brand, die men algemeen aan kwaadwil ligheid toeschrijft, begon aan vier strooimijten staande te midden eener kleine weide op om trent 30 meters van de hofstede en aangewak kerd door den hevigen wind, nam hij weldra eene groote uitbreiding. In min dan 5 minuten hadden de vla m me n de koei schaap- en peerden- stallen, wagenhuis,enz., enz.,alles met strooien daken belegd, ingenomen en in «enen vuurpoel herschapen. Aan blusschen viel niet te denken en de pompiers, spoedig ter plaatse gesneld, konden nog enkel de dieren, in de stallen opge sloten, verlossen. Alzoo werden 22 koeibeesten 4 zwijns en 8 peerden gered en in veiligheid naar de stallingen van M. Ed. Lagae, brouwer alhier gebracht. Daar men voor de woning en de aanpalende stallen vreesde, werd dehulp van depompiersvanKorlrijkenGulleghem gevraagd Vooraleer gevraagd te zijn, daar de brandklok te Kortrijk luidde, waren de pompiers van Kor trijk op weg naar Heule ea vóór 6 ure waren zij reeds aan 't werk. Hunne pompen die veel krachtiger zijn dan die van Heule en Gulleghem, hebben grooten dienst bewezen. De brandende gebouwen waren omtrent 200 meters lang en de vuurgloed was zoo hevig dat Hij verscheidene kilometers verre gezien werd. Zaterdag, rond ten 12, heeft eene stroomijt, staande achter de hofstede van Emiel Kattebeke, ook vuur gevat. Gelukkiglijk hebben de pom piers het vuur spoedig kunnen uitdooveu. De schade is gering. Eene groote menigt volk van Kortrijk, Ingsi- munster, Iseghem, Marcke, Bissegnem, Gulle ghem, Cuerne, enz., kwam naar de plaats der ramp gesneld. De brand leverde een akelig schouwspel op. De hitte was zoo groot dat de pompiers op verscheidene meters den vuurpoel niet konden naderen de beerkuipen staande te midden van het hof, vatten zelfs vuur. De pompiers van Heule, onder 't bevel van M. Ed. Lagae, hebben moedig en verstandig te werk gegaan. Latende branden wat niet te ver helpen was, hebben zij al hun pogen besteed aan 't vrijwaren van huis en stalling. Dank aan hen en aan de hulp van Kortrijk en Gulleghem hebben zij de ramp aanzienlijk kunnen beper ken. Het wagenhuis dat was opgevuld met hooi en andere voorwerpen zooals landbouwersalaam werd vernield. De aangerichte schade is zeer aanzienlijk. De gebouwen en de inboedel waren verzekerd. Een deel rogge en tarwe, twee en veertig honderd kilos vlas, die niet verzekerd waren werden ook de prooi der vlammen. Het vlas was reeds eenigen tijd verkocht maar was op verzoek van den kooper aldaar geschuurd gebleven. De aardappelkelders waarin omtrent 30,000 kilos lagen, hebben ook veel geleden. Dit is de derde brand in omtrent veertien dagen en daarom te meer vermoed men kwaadwilligheid. Maandag heeft eene groote menigte van Kortrijk en om liggende de plaats der ramp bezocht. Nieuwjaar nadertWaar bezoek - of nieuwjaarkaartjes doen drukken In de Boterstraat, 36, wordt gij goedkoop en ter trouwe gediend. Kaartjes te beginnen van 4 fr. 't honderd. Nieuwmoden bandekens van 60 c" voort. DE PASTOR VAN MANNEKENSVERE. - In het begin der voorgaande eeuw was er te Mannekensvere bij Veurne een pastor van Waalsche afkomst. Hij had eene eigenaardige manier van prediken en gerochte ook maar moeilijk door zijn vlaamsch. Zekeren keer dat de pastor een sermoen deed over het laatst oordeel eindigde hij als volgt En de Heer zal roep tot mi en Hi zal mi zeg Pastor van Mannekensvere kom met uw saap (schapen) ten oordeel Ik zal niet durf, ik zal mi dük (duiken). En de Heer zal voor eene tweede maal roep; Pastor van Mannekensvere kom met uw saap ten oordeel. Ik zal nog niet durf en ik zal mi dük. En de Heer zal voor den derde maal roep en ik zal antwoord Min Heer, ik heb ze beeste gefond en ik zal ze beeste wedergeeft veroorloofd vo" '.üUcb: rflTj, v.,. y,y y«a Lïdroia, ra».Km üï-Kwswaera.e»^, iü'fcEI, »pot*k*r, ie, Péna» UulMhr. 1 Dtpol! OS*, xsx-x.mesjes.TSS, BrvjuMe, I", YKCtTKXRN. Depot te Yper,b(j Libotte, Botermarkt. Wat gedaan binst de lange winteravonden. Geen beter tijdverdrijf dan 't lezen van üAarel cl© Hlauvver Een grooten boek van 360 bladz. voor 1 fr. 50. BURGERSTAND DER STAD YPER van den 8 tot den 15 Nov. 1901 Geboorten Slosse Daniel, doorgangstraat. Proot Lau- rentius, Elverdinshestraat. Lebrun Emma nuel. Poperinghe steenweg. Alleman Marcel, goudepoortestraat. Wenes Jeanne brakke- straat. Debuf' Ivonna, bukkerstraat. Alle man Ivonna, veemarkt. De Saedeleire Bertba, pennestraat. Gornette Mauricius, boomgaard straat. - Cooren Blanca, klaverstraat. Huwelijk Dedecker Gabriel, zeefdenmaker, en Cailliau Margareta, kleermaakster. Sterfgevallen Coppens Blanca, klaverstraat. Decleire Garolus, Rjjselstraat. Bukoeye Maria. Rij»®!" straat. BURGERSTAND VAN WATOU Van 7 tot 14 November 19ol. GEBOORTEN Deheegtier Bertha, Van Eecke Andrea, Gouwy Maria, Camerlynck Nestor. Overlijdens Beddelem Blanche, ouds 1/2 maanden.— Maer- ten Marcel, oud 2 jaar, 9 maanden. H U WELIJKS -BELOFTEN Gamiel Theeten, geboren te Poperinghe, bar bier, wonende te Watou, met Valerie Hollebeke, geboren te Watou, kleermaakster, wonende te Poperinghe. Huwelijken Francies Syssau, met Rachel Dehuysier, beide te Watou. Arthur Snick, te Proven, met Lucia Desaegber, te Watou. Odilon Bouckaert, werkman, aan den fizerweg, en Maria Alleman,dienstmeid, te Yper. Augutsus Berten, Smidsgast, te Yper, en Maria Waterbley, dagloonster, te Langemarck. Fleury Braem, meubelmaker, te Yper, en Elina Cardoen, modeuwerkster, te Yper. Arthur Adenos, Telegraphiste, te Yper, en Em ma Inion, dienstmeid te Vlamertinghe, voorg. te Yper. Henricus Vandaele, tabakfabrikant, te Yper, en Evelina Bayens, zonder beroep, te Meeheien. Renatus Baelde, kuiper, te Poperinghe, en Gelina Bailleul, zonder beroep, te Reningüelst, voorgaaudelijk, te Yper. Joannes Geloen, gepensionneerde brieven- drager, te Yper, en Eveline MoiDié, kanten werkster, te Yper.

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1901 | | pagina 2