MENGELMAREN POPULIEREN BOOMEN Men vraagt Huis C Tl LENS Hoe verre men komen kan Vaandelwijdinge ZATERDAG 30 NOVElBER 1901 Magazijn van Merceriën mensch sedert ongeveer 40.000 j. bestaat. Iets dat zeker is, 't is dat tot nu toe geen een gekende daadxake ons dwingt booger te klimmen. Toekomende opzoekingen zullen misschien die cijffering tot 12,000, 15,000 of 20,000 j. brengen maar indien men er moet over oordeelen volgens de neiging die nu bij velen van de grootste geleerden de overhand Krijgt en hun aandrijft dit getal eerder te doen verminderen, moet het als «eer waarschijnelijk aangenomen worden dai de ouderdom van het menscbdom eiudelijk op rond de 10 000 j. zal vastgesteld worden. Om te verstaan hoe het iedereen vrij staat die wetenschappelijke gevolgtrekkingen aan te nemen, niettegenstaande zekere duister heid ontataande uit de bijbelsche jaartelling, ia bet genoeg te doen bemerken dat, wan neer het Concilie van Trenten de echtheid verklaard heeft der vertaling door de latijn- sche Kerk gebruikt, de kerkvaders hunne verklaring bepaald en beperkt hebben tot de taken alleen die het geloof en de zeden aan- f «en. De heer Bosmans beweert dat de over blijfsels van menschengeraamten die in ver- schillige spelonken van Belgie en andere streken zijn gevonden geweest, bewijzen dat demenach reeds bestond ovar... wel 100 000 jaar Maar Mijnheer Bosmans' horlogie... en geleerdheid is wel van 20 jaar ten achteren; zulke verouderdeklap van sommige goddelooxen kan misschien nog serieus overgenomen worden in gazetjes lijk bet Weeke blad, maar is van geen ware geleerden meer aanveerd. Waar nochtans de strenge argumentee ring van heer Bosmans of van den scbrij- velaar van het Weeke blad (wie weet of hij bekwaam geweest is van het brochuurke van heer Bosmans te verstaan en wel uit te schrijven) alles te boven gaat, 't is in het volgende Daar zegt hij het bewezen is dat de mensch bestond in t begin van het 4* tijdvak, mogen wlj' daaruit voorzeker be sluiten dat hij gedurende het derde tijdvak ook bestond Natuurlijk of men zou eene ginération spontanée of zelf wordende voort brenging moeten daarstellen Onnoozelaarga dan voort in die strenge argumenteering en zeg daar wij nu be wezen hebben dat de mensch bestond op het einde van het 3® tijdvak, moeten wij besluiten dat hij reeds bestond van t begin van dat tijdvak, vermits hij toch van s zelfs niet heeft kunnen geworden en ga dan over met de zelfde strenge argumenteering van het 2e tijdvak tot het eerste... enz.! Daarop zullen de papen staan gapen En zeggen dat de schrijver dit princiep te weten dat de menschen toch maar un mensehen kunnen voortspruiten, aanneemt in een artikel, geschreven om te bewijzen dat de eerste menschen niet van God ge schapen zijn, maar uit de apen en andere dieren voortkomen(Moest men maar de handelwijze van zekere menschen aanschou wen, waarlijk men zou het bijna gelooven Het besluit uit dit alles zal zijn dat, indien dien artikel een van de beslissendste sla gen is, door de wetenschap aan het R K geloof toegebracht» (zooals de Redaktie van het Weeke blad zegt), het niet te ver wonderen is dat dit heilig geloof reeds 190C jaar onwankelbaar gebleven is... en nog lange blijven zal. Het Land van Aalst is een dagblad dat over jaren tamelijk veel goed stichtte. Doch, sedert een tijd van hier, heeft de zake der zoogezeide volkspartij, hetzelve zoo verre gebracht, dat het durft schrijven Alfred Defuixseaux, in den naam van hel volk, leggen wij op uw graf eene bloem tot m tetken van hulde en dankbaarheid Eene bloem leggen op het graf van eenen vrijdenker, eenen hatelijken socialist, die ala een hond gedolven wordt Wij laten onze lezers oordeelen. Verleden zondag, 17"e" November, beefi de plechtige wijdinge plaats gehad van 't Vaandel der Gilde van O. L. Vr. van Thuyne. Laat het ons maar rechtuit zeggen prach tig Vaandel, overprachtigen... heerlijke feeste, overheerlijk Het zijden vaandel een waar meester stuk uit den kop en de teekenpenne van den welgekenden bouwmeester onzer stad, den Heer Coomans is wonderwel uitgewrocht, voldoet uitermate de oogen en is rijk in zin nebeeldige beteekenissen. Het is gemaakt naar den ouden vlaamschen trant der gilde vanen. De grond is groen, bezaaid met witte leliëen en roude rozen en schuinsch ge- dweesd van onder tot boven door eene witte striepe, waarop de name staat Gilde van O. L. V. van Thuyne. Omboog'- links, langs den stok, prijkt een prachtig panee1, O. L. V. van Thuyne, pa trones der Gilde, vóórstellende. Rondom, tusschen de kleuren van Yper, loopt een rijke boord, waar ingelijst staat de leuze der Gil de Verbroedering, Deugd en Vreugd, als mede de wapenschilden van Belgie, van Vlaanderen, van Yper en van den Paus Hoe welsprekend is dat vaandel in zijne spraak- looze prachtOp het groene van het jeugdig jongelingsleven verbeeldt de roze de Vreugd, de lelie de Deugd, daar de Verbroedering duidelijk aangewezen is door het ineenkrm- selen van leliëen en rozen. De schild van onzen heiligen Vader den Paus, LeoXlll roept luid dat de Gildeleden vooral christen en katholiek zijn terwijl de wapens van Belgie, Vlaanderen en Yper verkonden dat zij oprechte vaderlanders zijrt, overtuigde vla mingen en verkleefde Yperiingen Eiudelijk de Moeder van den Heere die prijkt in den top, vol eere zegt ons dat de Gilde steeds wil schuilen onder den beschermingsmaute) van Deze, die, in vroegere tijden, onze schoone stad Yper, op eene zoo zienlijke wijze beschermd heeft. Zoo dus, Zondag laatstleden zou dat prach tig vaandel plechtig gewijd worden in de hoofdkerk van Sint Maarteos. Om 9 3/4 ure, trok da gilde, voorafge gaan van de Koninklijke Fanfare, goed willig door den weledelen heer Senator Iweins d'Eeokhoutte ter beschikking der gilde gesteld, in stoet haar de kerke. De plechtige hoogmis wierd gezongen door den E. H. Leys, Bestierder der Gilde, bijgestaan door de geestelijkheid van Sint Maartens en drie heeren Leeraars van Sint Vincents College. De zangerskoor der hoofdkerk, onder 't ervaren beleid van den beer L. Varihoutte, kapelmeester, voerde eene prachtige misse in muziek uit. Na de hoogmis beklom de zeer E. H. De ken De Brouwer, den autaar, waarop het beeld van O. L. Vrouw van Thuyne was ten toon gesteld, en, vooraleer tot de wijding over te gaan, stuurde hij, diep getroffen, eenige aandoenlijke woorden tot de jeugdige gilde, k de kruime van stad, en de toekomst van het katholiek YperDaarna zegende hij de vane m«t het teeken des heiligen kruises, en besproeide ze met 't gewijde water. Het vaandel is gewijd Nu dreunt de orgelstemme door den tempel, en het statig vaandellied, door een honderd mannenstem men gezongen, galmt onder de hooge ge welven der middeneeuwsche kerke. Nog was de laatste weergalm niet wegge storven, toen de breede kerkdeur wijd open sloeg, en het vaandel, dvveers door de bewonderende menigte, uit de kerk gedre- gen wierd. Rondom de vaan kwam de gilde baar scharen, gevolgd door talrijke eereleden en vrienden die tot het feest, uitgenoodigd wa ren. Nogmaals stapte de Koninklijke Fsrf re aan 't hoofd, en leidde den stoet naai St Vincents college al waar de Gilde haar lokaal heeft. Het weder was prachtig doch jammer dat geen wiudeke in de streelende zijde kwam spelen, en de golvende plooien ont rollen. In de prachtige feestz .al van 'i College, wierd door den achtbaren heer Eug Struye, oud-senator en voorzitter van den oud studentenboud, den standaard aan de Gilde overhandigd. De krachtige en kernachtige rede van M. Struye wierd door eert luidruch tig handgeklap toegejuichtDaarna be dankte de heer Julien Antony, de nooitvol- prezen Hoofdman, der jeugdige gilde, in oarne zijner medeleden en beloofde dat de Gilde steeds zou weerdig blijven van haar Vaandel en, zeide hij, het voorbeeld navol gt n van die oudere strijders en koene kam pers, zooals de Heeren Struye en Meetsse- man, die overal aan 't hoofd staan als er goed te doen is en die meermaals hunne genegen heid voor onze jonge gilde getoond hebben. Donderende toejuichingen, die dezale deden daveren, berstten los en schenen geen einde te willen nemen. Eindelijk wierd, midden den grootsten geestdrift, midden bet zingen en klingen, de eerewijn gedronken. Ten 12 ure verliet iedereen welgezind en blijgemoed de feestzale, wei belovende 's avonds om 6 ure op zijnen post te zijn. Immers, 's avonds gaf de Thuynegilde haren Eereleden en Weldoeners ter eere eene prachtige avondfeeste Ziehier de spelwijzer. 1 Groet aan de Giidevaan. R Gh-squière. 2 Concerto in la mineur voor Vedel door H. J. Casier. J. B. Accolay. 3 Monologue par J. Van Wiesen. 4 a) Prière du soir, koor. Kreulzer. b) Marschlied, gildezang R. Ghesquière. door de koorzangmaatschappij l'orphéon Alocution prononcée par le Rév. Père Henri-Marie Iweins Prieur des Frères-Ptê- cheurs, de Louvain. 5 Fantasia voor Vedel en Piano, door de HH. Alb. Van Eegroo en L Vauhoutte. Grieg. 60! Dat Geld blijspel met zang waarvan de spelers waren de HH. G. Flamey, E Dechtèvre, Th. Therry, A. Sierens, J. Van Winseti, A. RofRnenen Ev. Swyngedouw. Lange en zal ik niet uitbreiden. In één woord gezeid 't Is al uitermate wel gelukt. Al die op het tooneel kwamen, muziekanten en spelers halen er eere van en de E. P. Iweins heeft meer dan eens de toejuichingen der aanhoorders weten uit te lokken en de snaren hunner godsdienstigheid en vader landsliefde doen trillen Dank dan en eere aan de Gilde van O. L. V. van Thuyne, mochte ze groeien en bloei en en altijd aan hare scnoone leuze getrouwig blijven. Yper. Diefstal inde statie.—-Nadere bijzon derheden. Men denkt dat de dief langs het vanster in de zuidkant van den ingang der statie binnengekomen is, omdal dit venster 's maan dags morgendopenstond en er voetstappen op de vensterplaat gedrukt waren. Vandaar moet bij in de kamer van den onderoverste binnenge' drongen zijn zonder eenige braak. Hij heeft uit een ouderwetsch brandkoffer 3,600 fr. gehaald, en een honderdtal franken laten liggen. Rond den koffer lag nog een frank of vijf. Omtrent half een 's nachts heeft een werkman der statie een solfersteksken zien ontvlammen in de kamer, maar geen erg vermoedende en denkende dat hel de waker was, is hij gerust voortgegaan. Men heeft nog geenen dief gevonden. D1XMUDE. Uit goede bron wordt gemeld dat de werken van den buurtspoorweg Dixmu- de-Yper-Poperinghe weldra zullen beginneu. De eerste jaardooding of anmuteit is betaalbaar in 1905. Nieuwjaar nadertWaar bezoek - of nieuwjaarkaartjes doen drukken In de Boterstraat, 36, wordt gij goedkoop en ter trouwe gediend. Kaartjes te beginnen van 1 fr. 't honderd. Nieuwmoden bandekens van 50 c" voort. ROUSSELARE. - Maandag had de genaamde Karei Santé, oud 68 jaar. gewezen soldaat van Oogstlndië, lOOfr. getrokken, 's Avonds, dron ken zijnde, is hij in den kelder gevallen der her berg De Kantien. Men droeg hem naar zijn lo gement ter herberg Den Vierweg waar men hem op eenen stoel zette. Dinsdag morgend vond men hem er dood op zitten. Hij was geboortig van Zarren. MEENEN. De parketten van Kortrijk en Yper zijn dinsdag namiddagalhier afgestapt om een onderzoek te ppenen over den diefstal van 3600 frank Zondag in de statie van Yper ge pleegd en waarvan een inwoner van Meenen erg verdacht wordt. M. Vandenbossche, kommis- saris van policie, heeft, in tegenwoordigheid der magistraaten, eene huiszoeking in de Yperstraat gedaan, doch zonder uitslag. Onwetend of onverschillig. Het is met de diepste onwetendheid van wat hun geval betreft, of met de betreurensweerdigste onverschillig heid, dat vele personen nog te koppig maakt om de denkwijze der faculteit en de raadgevingen dergenen, die bevrijd werden van het jicht en het rhumatisme, door het toedienen van eenige druppels Elixir antirhumatismal et antigout- teux Vincent, vau Brussel. Depots te YperLibotte te PoperingheMon- teyne. Prijs: 3 fr. de flesch. MOESKROEN.—Zondag avond, rond 11 ure, zocht een verbruiker twist tegen M. Robert Ger- monprez, in eene herberg der Maenenstraat. Beiden verlieten de herberg en de eerste loste een revolvercshot op den tweede, evenwel zon der hem te raken. De dader werdtaangehouden en maandag morgend naar Kortrijk gevoerd. N, door den onderzoeksrechter ondervraagd te zijn werd hij terug in vrijheid gesteld. HOUTTAVE. Wildstroopersdrama. Maan dag morgend in de vroegte werdt op het grond gebied dezer gemeente een jacht wachtergedood. Nadere bijzonderheden ontbreken. /onder weerga. De siroop De- pratere, wetenschappelijke samenstelling welker hoofdbestanddeelen zoete Teer en Tolubalsem zijn is gansch kleurloos. Zij is zeer .aangenaam van smaak en hare hee lende kracht is wonderbaar. Zij geneest den geweldigsten hoest en de zwaarste verkoudheden in min dan twee dagen. Geen «en ander borstmiddel kan er tegen op. Prijs 2 franken de tlesch. Eischt de echte siroop Depratere, en niets anders te beko men te; Yper, apotheek Socquet-Terrière. Poperinghe A. Monteyne. Komen, Van Win. dekens. KOMEN. Donderdag morgend zijn stout moedige dieven rond 5 1/2 ure, binnengedron gen in het huis van den goudsmid Jonckheere Emile, Faubourgstraat alhier. Zij hebben van de afwezigheid der bewoners gebruik gemaakt om langs boven de voordeur binnen te dringen, bij middel eener ladder; zij hebben het boven- glas uitgenomen en zijn langs daar in den win kel gekomen, waar zij voor eene waarde van 7000 fr. gestolen hebben. De gestokne voor werpen zijn meest zakuurwerken in goud en zilver, kettiugeu en ringen ook in goud en zilver. Een onderzoek is geopend door de policie, die verscheidene voorwerpen, voort komende van de diefte, gevonden heeft in eene nabijgelëgene weide. 1SEGHEM. In den nacht van dinsdag tol woensdag werd de genaamde Constantin De- prae'tere, geboren en wonende te Kortrijk, Oostlaan, 22, oud-veroordeelde, alhier aange houden. Twee gendarmen der brigade van Iseghem komendevan hunne nachtrondete Win kel St-Eloi, zageu in de Slabotstraat voor eene woning vier kerels staan. Deze, de gendarmen bemerkende, namen de vlucht. De gendarmen, versterkt door de policie en de nachtwakers, ge lukten er weldra in, de kerels te achterhalen en een van hen in handen te krijgen. Op het poli- ciebureel gebracht, vond men op hem verschei dene beitels, breekij. ers en een revolver met zes schoten. Hij werdt ter beschikking van den prokureur des konings gesteld en in het gevang van Kortrijk opgesloten. STEENE. Op zondag 2* november, om i ure namiddag, zal in de gemeenteschool alhier eene buitengewone vergadering plaats hebben, waartoe al de inwoners van Steeneen omliggen de uitgenoodigd worden, ten einde deel te ne men aan depensioen-oflijfrentgildeVooruitzichl' Ziehier het dagorde 1° Mededeelingen nopens de tusschenkomst der openbare besturen; 2° stortingen met voorbehouden kapitaal, afkoop- waarde; 3° iets over de toelage van 2 fr. 00 welke de gilde zelve aan elk lid verleent. 4° nazicht der stortingen voor de verplichtende algemeene ver gadering van 1902; 5° voordracht over lijfrent, door den E. H. Joseph Gezelle, pastor vanSteene, «erevoorzitter der Lijfrentgilde. Iedereen, jong of oud, man of vrouw, die belang steltin dc toe komst, zal den oproep van het ievervol bestuur willen beantwoorden. Tbtrmogine, hoest en ontsteking der luohtpijpt&kken. GENDARMERIE De minister van oorlog heeft eene kommissie benoemd, gelast een ont werp op te stellen, strekkende tot de volledige herinrichting van het beheer der gendarmerie. Die kommissie is samengesteld uit den lui tenant-kolonel Hedo, den kapitein-kwartier meester Framjoi», de kapiteins Bloem en Gour- loy en de luitenanten Dufrasnes en Godfroid. SCHAARBEEK Belangrijke aanhou ding. Het was in den nacht van 16 septem ber dat de diefstal van 200,000 marken te Mainz gepleegd werd. Denioctoberwerd M.Bourgeois, hoofdkommissaris der brusselsche policie, van den diefstal verwittigd; hij verwittigde op zijne beurt de policie der voorsleden en zond aan de wisselagenten de lijst der gestolen weerden. De dader van den diefstal, zekere Dhram, kwam zich met zijne vrouw te Schaarbeek verschuilen, waar hij een kwartier huurde bij eenen krui deniervan de Koninginnelaan. De verblijfplaats van Dhram werd aan de policie van Mainz be kend gemaakt door een naamloozen brief; de duitsche policie verwittigde deze van Schaar beek, en maandag morgend kwam M. Kind- heuser, policiekommissaris te Mainz, te Brussel aan en nam, samen met M. Linster, policiekom missaris te Schaarbeek, de noodigeschikkingen om Dhram aan te houden. Ten 7 ure begaven zich M.Stein, adjunkt-kommissaris, de politie ambtenaar van Mainz en de agenten Vanden- bergen en Suys, naar de Koninginnelaan; de uitgangen van het huis werden bewaakt. M. Stein klopte meermaals op de kamerdeur en Dhram, die nog te bed was, kleedde zich zoo spoedig mogelijk aan, opende een venster van het tweede verdiep, sprong op een platform en brak zijn been. De kerel werdnaar'tkommissa- riaat der Mart l plaats gebracht en daar door een ge neesheer verzorgd. Zijne vrouw werd eveneens in hechtenis genomen. Na ondervraging werd Dhram naar 't gevang van Sint-Giiis gevoerd, en zijne vrouw naar 't gevang der Miniemen. Denzelfden dag stapte het parketin de woning van Dhram af, en vond er eene groote hoeveel heid titels die van den diefstal te Mainz voort komen. Men heeft nog andere titels gevonden, die doen veronderstellen dat Dhram deel maakt van eene internationale dievenbende. Al deze weerden werden in beslag genomen. Ten 4 ure 's namiddags heeft het parket eene tweede huis zoeking op de kamer van den kwaaddoener ge daan en er talrijke brieven in beslag genomen. Het duitsch gouvernement heeft de uillevering van Dhram gevraagd; deze zal verleend worden. Een politieagent was opschildwacht gebleven voor het huis der Koninginnelaan, waar Dhram aangehouden werd. Dinsdag avond kwam een man aan de woning van Dhram en werd oogen- blikkelijk aangehouden. Op het kommissariaat der Marktplaats verklaarde hij Klug te heeten, te Stromberg (Duitschland) geboren te zijn en in de Plantenstraat te St-Joost-ten-Noode te wonen. Hij loochende alle deelneming aan den diefstal doch eene huiszoeking ten zijnent gedaan, deed depechen uit Amsterdam ontdekken, zeggende dat alles uitgekomen was eu dat men ten spoedigste moest vluchten. De policie vernam later dat deze depechen gezonden waren door zekeren N.., die in de Masuistraat gewoond heeft doch sinds een paar dagen verdwenen is. Klug werd ter beschikking van het gerecht op gesloten. Men verwacht nog eene andere aan houding. De brusselsche bladen hebben het bezoek ont. vangen van een transvaalschen strijder, M. Phi- lipson, die, door de engelschen gevangen geno men en naar het eiland Ste-Helena gevoerd, daar met een veertigtal gezellen is kunnen ontsnap pen; de vluchtelingen konden al zwemmen een fransch schip bereiken, dat op hen wachtte om hen naar Europa te voeren. Enn tiental andere vluchtelingen werden door de engelscha schidb- wachten dood geschoten. M. Philipson, die be. diende was in de goudmijnen van dnnRand, was in de eertse dagen van den oorlog, in 1899, met Joubert en de Villebois-Mareuil opgerukt en had deel genomen aan de belegering van Ladysmith. Hij had later deel gemaakt van de strijdmacht van Gronje en was met dezen gevangen geno- menen. Binnen eenige dagen zal M. Philipson met eenige andere Boeren en vrijwilligers van verschillende nationaliteiten naar Zuid-Afrika weerkeerén. Hij klaagt over de onmenschelijke wijze, waarop de engelschen de krijgsgevange nen op Ste-Helena behandelen. Huishoudsters, koop de suiker in pakkeu van Thiensche maalderij. SCHANDALIGE BETOOGING - Vrijdag waren er banketten geweest voor de onderoffi. tiers van het garnizoen. Het schijnt dat er op het banket van de ouderofficiers der grenadiers een soort van heildronk aan M. Golfs werd uit gebracht, waarin deze op de ergste wijze be- leedigd werd. Na het banket zijn een vijftiftal dier onderofficiers, in grooten tenue, de stad rond geloopen, den naam van M. Golfs uit jouwend. Zij begaven zich in stoet naar de woning van M. Colfs te Eisene, en en hebben er twintig minuten lang op schandelijke wiize ge. tierd en gejouwd. Wij hopen wel dat de krijgsoverheid een streng onderzoek zal instellen over dat geval, want wij houden er volstrekt niet aan, die nieuwe zeden, van de socialisten overgenomen in het leger te zien voortkweeken. Sedert wan neer hebben de onderofficiers het recht, zich met de besprekingen in de Kamer te bemoeien en aan de gekozenen des volks rekenschap te vragen over hunne woorden Indien er in de Kamer iets tegen het leger gezegd wordt, dan is de minister van oorlog daar om zijne onder- hoorigen te verdedigen. De schandelijke betoo ging der onderofficiers, die lanbikmanifestatie zooals Le Petit Bleu zegt, pleit in alle geval nietten voordeele der opvoeding, die de onder officiers aan de rekruten moeten geven. Brieven en enveloppen op firma ter goed- ioope drukkerij, Boterstraat, 36. PRINSES ELISABETH. De gezondheid van prinses Elisabeth en haar zoontje is uitmuntend. De jonge moeder staat reeds op, doch voorzich tigheidshalve zal zij voor veertien dagen hare kamer niet verlaten. -4 Gopiëerpressen te beginnen van 12 fr. Huwelijksafkondigingen Henricus Vandamme, gendarm, te Calloo, voorgaandelijk te Yper, en Mathilda Dhooge, zonder beroep, te Bassevelde. Leopoldus Vanhaverbeke, bloemist, te Sint Michiels, bij Brugge, en Edalia Sarazyn, dienst meid, te Moerkerke, voorgaandelijk te Yper. Julianus Dubois, brijkkenbakkersgast, te Yper, en Helena Verschoore, kantenwerkster, te Yper. Josephus Gesquière, voermansgast, te Sint Jans Molenbeek, en Eudoxia Priem, dienzt- meid, te Yper. BURGERSTAND DER STAD YPER van den 15 tot dan 22 Nov. 1901 Gïboobten Verbeke Bertha, Tegelstraat. Pauwels Daniel, Kanonstraat. Delaire Oscar, Neêrstraat. Vanhove Alphonsus, Bukkerstraat. Roose Adriana, Kaaistraat. Gaesemaecker Florentina, Doorgangstraat. Caesemaecker Daniel, Doorgangstraat. Adams Augustus, Poperinghe steenweg. Provoost Mauritius, Kalfvaart. Anne Leo, Poperingne steenweg. Raspoel Daniel, Gartonstraat. Huwelijk DupontEugenius,daglooner,en Vandenbussche Valeria, waschvrouw. Sterfgevallen Ligniel Maria, 86 jaren, zonder beroep, wed» van Vanhove Franciscus, Vlamertinghe steenw. Bellyn Eugenia, 78jaren, zonder beroep, wed» van Meersseman Florentinus, Lombaardstraat. Bartier Maria, 7 maanden, Meenen steenweg. Angillis Sylvia, 74 jaren, zonder beroep, onge huwd, O. Houtmarkt. Bulckaen Julia, 5 maanden, Koeimarkt. Studiën van de Notarissen Vandermeersch te Yper en Boval te Frasnes lez-Buissenal. Openbare Verkuoping vau Schoone en Zware TE VOORMEZEELE. Maandag 9 December 1901, om 4 ure namiddag, zal men open baarlijk verkoopen in de weide en langs de dreef der hofstede gebruikt door Jules BAILLEUL, tegen de plaats te Voormezeele, de populieren boomen, aldaar groeiende, beschre ven bij uithangende plakbrieven. Deze verkooping zal geschieden ter plaatse voormeid, met tijd vau beta ling voor de koopers die voldoende borg stellen en den 10" penning met de voordere bespreken gereed vol doen in banden vau den Notaris "V" andermeerch voornoemd. eenen werkman, liefst eenen die gelot heeft, kunnende gla» snijden. Winter en zomer werk. Goed dagloon. Zich te bevragen Boterstraat, 10, Yper. In 't keurslijf LodewijkXV Rijselslraat, 3, te YPER opening van een Bijzondere keus van PELSEN en FANTA SIE-ARTIKELEN. Zeer vjoordeelige prijzen, ft Ut V O»

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1901 | | pagina 2