'I6NGELMARE ENGELBEWAARDER Eedgerecht van West-Vlaanderen Ouderdomspensioenen De kartonnijverheid door honoré staes Uit Leuteghem Lijst der gezwoonen, die moeten zetelen in den zittijd,die begint den 3 februari, onder voorzitterschap van M. de la Kethulle. Titelvoerecde gezwoornen. MM. A. Vercruysse, rentenier, Kortrijk. O. Verniers, sgent van verzekeringen. Avelghem. Baron O. de Crombrugghe de Loorin ghe, eigenaar, Moere. C. Lemahieu, Schepen, Gulleghem. L. Masureel, notaris, Gouckelaeie. Ph. Van den Berghe, brouwer, Yper. E. Notredame, kleermaker, Kortrijk. Ch. Pottier, steenbakker, Oostende. D. Maes, gepensionneerde, Oostende. J. Andries, advokaat, Veurne. A. Baert, notaris, Dixmude. Baron G. de Crombrugghe de Loorin ghe, doktor in Rechten, Brugge. A. Goethals, eigenaar, Kortrijk. F. Denys, eigenaar, Thieli. F. Carpentier, gemeente ontvanger, Cuerne. J. Baert, handelaar, Brugge. E. De Caestecker, gemeenteraadsheer, Yper. A. Basyn, handelaar, Brugge. J. Delbecque, nijveraar, Helehin. H. Jonckheere, brouwer, Yper. F. Janssens, notaris, Oudenburg H. Vandenboogaerde, handelaar en ge meenteraadsheer, Yper. C. Pil, bouwkundige, Oostende. F. Rommens, brouwer, Poperinghe. E. Lecoutre, fabrikant, Kortrijk. A. Alleman, gemeente ontvanger, CU-r- eken. G. D'Huvettere, notaris, Yper. H. Sobry, advokaat, Yper. G. Moreels, handelaar, Tiegbem. A. Descbieiere, brouwer, Kerckhove. Bijgevoegde gezwoornen. MM. E. Kiere, handelaar, Brugge. E Somerlinck, id., id. J. Van der Hofstadt, brouwer, id. E. Van Damme, handelaar, id. 2° V i.-ig ii recruen op strooi rton 3° Bijzonder tarief op doozen, almanac n, aaartef' en welkda-'-igé karionstukken. al of niet koopwaren inhoudend. t %T i V OOSTENDE Een 18 jarige visscher, Michel 0.., die zich aan boord bevond van de sloep n. 91, Hélène-Jose püine, had zijne ontevre denheid uitgedrukt zoo verre van Oostende te zijn met Nieuwjaaravond. Op zeker oogenbük werd de wacht op 't dek hem toevertrouwd; wanneer men hem kwam aflossen was hij ver dwenen. De patroon achtte het plicht naar Oostende weer tekeeren. Men oordeele over de verrassing van den 14 jarigen broeder van den ontbrekenden visscher, die zich eveneens aan boord bevond, toen hij, thuis komende om het schrikkelijk nieuws te brengen, zijn broeder aan den heerd zag zitten De kerel had zich aan boord op den voorraad ijs verscholen en 48 uren lang de uiterste koude doorstaan. In de haven aangekomen was hij in stilte aan wal ge slopen en in allerijl naar 't ouderlijk huis ge- ioopen. 1NGELMUNSTER Donderdag gebeurde op de lijn Kortrijk-Brugge, die maar uit een spoor bestaat, een ongeval dat erge gevolgen had kun nen hebben. De trein nr 16, die ten 21 ure 35 uit Kortrijk naar Rousselare vertrek!, hotste half weg tusschen Ingehnunster en Iseghem op een koopwarentrein, samengesteld uit acht en veer tig wagons, en die gelukkig zeer traag reed. De mecaniciens van de twee treinen hadden nog in tijds den stoom kunnen doen achteruit werken. De schok was dan ook nief erg niette min werden twee personen gekwetst en stoffelijk schade aangericht. De,reizigers moesten lang- heen de spoorbaanen de vaart, in dendonkeren, van Emelghem naar Iseghem gaan, waar d reizigerstrein rond 1 uur 's nachts aankwam. Jicht- en rhumatismlijders, zoekt niet tan ger! Het geneesmiddel ter bestrijding uw«r kwalen is gevonden. De bekomen uitslag n, bestatigd op duizenden ongelukkigèn, doen eenieder in verwondering staan. De zekerheid der bekomen genezingen is daar om de meest ongeloovigen te overtuigen. Dit kostbaar ge neesmiddel is het jicht- en rhumatiekbestrijdend Elixir Vincent, van Brussel. Depots te Yper Libotte te Poperinghe Mon- teyne. Prijs: 3 fr. de fleseh. Vraagt bij uwe lèvërnars de suiker ie pakken van de Tiensche maalderij. OOSTROOSEBEKE Dinsdag avond, rond 5 ure, brak er een geweldige brand uit bij de wed. Beels, op 't gehucht Oevermandei, terwijl men de koeien aan 't melken was. De brand nam eene zoosnelle en groote uitbreiding dat gansch de hoeve, uitgenomen het woonhuis weldra iu asch lag. Eene groote hoeveelheid vlas, hooi en strooi, alsook twee koeien, zijn in den vuurpoel gebleven. Het vlas alleen was niet verzekerd. IN DE BURGERWACHT Den 30 j uni laatst- leden weigerden achttien burgerwachten van Arlon aan hunnen kapitein, M. Labarre, te g -- hoorzamen, onder voorwendsel dat zij geen deel genomen hadden aan zijne kiezing. Mi i had deze wachten inderdaad in eene kompanie gezet, waarvan zij den bevelheheer niet gekozen hadden. De tuchtraad van het verbrekingshof verbroken. De burgerwachten werden voor den tuchtraad van Namen verzonden, die iedere wacht, veroordeelde tot 5 jaar wegzending uit de burgerwacht met eene jaarlijksche boet van 100 frank. Toen de veroordeelde wachten 's avonds te te Arlon aankwamen, werden zij door een duizenlal personen aan de statie afgewacht, die ter eere van den tuchtraad van Namen duchtig floten. Kapitein L:,barre, die meteen volgenden trein moest aankomen, is, op raad van den statieoverste, te Luxemburg gaan vernachten, om aan de ovatie te ontsnappen. BRUGGE M. Camerlynck, veearts te Dud- zeele, kwam maandag de policie verwittigen dat men zijnen geldbeugel, inhoudende 80 frank, gestolen had. De vermoedens van de poUcie vielen op een werkman der Koopliedenstraat. Agenten begaven zich naar zijne woning en vonden hem smoordroken te bed liggen, 'ent huiszoeking werd oogenblikkelijk gedaan en leidde tot de ontdekking van den gestolen geldbeugel, die oog 25 fr. 9o inhield. 1 werd bij zijn ontwaken aangehouden en tei schikking van het gerecht opgesloten. ontplofte, met het ongelukkig gevolgd dat moe- deren dochter verschrikkelijke brandwonden bekwamen. De moeder verkeerd in levensge vaar. Op 't geschreeuw der slachtoffers kwamen degeburen toegesneld en dienden de slachtoffers de eerste zorgen toe. De ontploffing was zoo ge weldig dat al de ruiten van de kamer gespron gen en het papier van de muren en de verw af gebrand zijn. Dit smartelijk ongeluk heeft in gansch de wijk eene groote ontroering ver wekt. DETIIRF-SIROOPEN DESÖDA-NITRAAT. Alle landbouwers kennen het wonderbaar uit werksel door de soda-nitraat op eenen grond die genoegzaam voorzien is van phosfoorzuur, potassen en kalk; men verzekert dat een even zoo wonder uitwerksel verkregen wordt door turf-siroop 37/40 p. c. suiker, als ze gemen geld wordt met het voeder der huisdieren bij eene genoegzame hoeveelheid die geene enkele siroop-voeder en zou kunnen geven. Eene kleine verandering, maar die eene groote beteekenis heeft, wordt voorges! ld aan de wet op de werkmanspens oenen. De wet zegt namelijk dat het pensio wordt toegekend aan alle werkman (ouvrier) of gewezen werkman. Nu is door MM. Tibbaut, Delporte, enz., een voorsu neergelegd, het woord werkman te v, r- vangen door handwerker travailleur manuel.) Indien dit voorstel aangenomen word- iets waar bijna niet aan twijfelden is, d zal de dracht der wet natuurlijs eene merke lijke uitbreiding bekomen. Deze nijverheid, die een groot deel barer grondstof in den vreemde moet koopen, vraagt bij middel der Syndicate kamer van Kartonbewerkers te Brussel 4< Afschaffing of zeer merkelijke vermin dering der rechten op niet in Belgie gemaakt karton MECHELEN-AAN-MAAS. Over eenige dagen heeft hiereen bloedig drama plaatsgehad. Op het Boscheind was er twist onstaan tusschen eenige jongelingen en den genaamden Hubert Hubrechts. welke met zijn broeder huiswaarts keerde. Nabij de bosschen werd hij overvallen door drie mannen, die hem zoo schrikkelijk met BORGERHOUT Woensdag morgend ro:id half vier, is er brand ontstaan in de stalling van den veekoopman, M. Piet Marien, gelegen Steeiie- brug, 2. Toen de pompiers met hun materiaal ter plaatse kwamen, vonden zij nog slechts eenen hoop puin. Zij moesten er zich bij bepalen, den nog vonkenden vuurhoop, die eenen ge weldigen stank van verbrand vleesch afwierp, gansch uit te dooven. De stalling bevatte negen koeien en een peerd. Nevens de stalling stond er nog een hok, waar in een varken en konijnen waren. Al de koeien zijn de prooi der vlammen geworden. Het peerd heeft zich door eigen krachten los gerukt, is de brandende stalling ontvlucht, en heeft zich onder een afdak voor wagens ge plaatst, waar men het gevonden heeft. Het ver ken en de konijnen heeft men kunnen redden. De schade wordt geschat op 12,000 frank. LOKEREN Zondag avond hebben vier LUINGNE Maandag morgend, rond 8 1/2 ure, ontmoetten alhier twee gendarmen, die op tienstronde waren, twee verdachte kere s. eene ging de herberg La Belle ui binnen en de andere zette zijnen weg haastig voort. De gendarmen gingen op hunne beun de gemelde herberg binnen en vroegen den kerel zijne papieren. Hij bekende in October uil Belgie gebannen te zijn na eene veroordeeling van zes maanden gevang uitgedaan te hebben voorden diefstal in de kerk der Paters Barna- bieten, te moeskroen, gepleegd. Daar de kerel verdacht wordt van de kerkdiefstallen van Rolle- ghem, Belleghem en van dezen in de kapel van de P. Barnabieten, te Moeskroen, werd hij oogenblikkelijk aangehouden. Men vond in zijn bezit een kerkboekje, een paternoster en een nummer van het anarchistisch blad 1' Einan- cipé. Hetis zekere Emiel Schaeffer, geboren te Parijs, den 29 april 1882, koperdraaier van stiel. Het is dezelfde die verleden jaar met ze keren Albert Jardez, 20 jaar oud, in de kapel der Barnabieten, door een der kloosterlingen op bëeterdaad van diefstal betrapt werd. De eene deed alsof hij bad, en de andere vischte met een geteerd rietje het geld uit de offerblok ken op. De aangehoudene is gevankelijk naar KoHrijk gevoerd. Zijn gezel wordt ieverig opgezocht. HEVIGE BRAND TE SCHAARBEEK - Dins-1 dag avond rond 6 l/2ure ontstond er een gewei dige brand in een groot achtergebouw, Gauche- j retstraat, 142, dienende tol voedermagazijn van M. Dekeersmaeker. Het vuur was in de keldering begonnen en nam weldra eene groote uitbreiding. Men heeft uit de stallen drie peerden kunnen redden; een vierde peerd is in de vlammen omgekomen. De pompiers van Schaarbeek, die spoedig ter plaatse waren, moesten zich bepalen met de omliggende woningen te vrijwaren. De schade beloopt 30,000 frank. Eene aanzienlijke menigte volks verdrong zich in den omtrek van den brand. De gloed kon van heinde en verre gezien worden, en verwekte groote samenscholingen op verschillende plaat sen van den brusselschen omtrek. ÏHERMOGÊNE geneest al de rhumatismen. LUXEMBURG.—De wilde zwijnen zijn nu overvloedig in de Ardennen, zoo wordt er uit gindsche gewesten gemeld. Ten allen kanten zitten de jagers achter deze vreeselijke slagtanders, en vele worden erneêr- geveld. Somwijlen schiet men er oude en zeer groote die van de 150 tot 200 kilos en meer wegen. Maar 't is op dergelijke jacht voorzichtig te zijn, en't moeten goê'jagers zijn die de jacht aangaan In 't Luxemburgche komen de wilde zwijnen bij hoopen uit de bosschen en roddeeren rond de hoeven. In de bosschen vinden deze woudbewoners geen eten genoeg meer, en zij komen achteraas. Op de hofplaatsen vallen zij de aardappelput ten aan, en eten toen patatten naar hertelust. 'I Gebeurt dat men er tot twintig in eenen hoop ziet, en als die gasten honger hebben ze zijn te ontzien. Wat gedaan binst de lange winteravonden? Geen heter tijdverdrijf dan 't lezen van I4arel tie Blauwer t Een grooten boek van 350 biadz. voor 1 fr. 50. kneukelijzers sloegen, dat hij bewusteloos ter g woelmakers van de gemeente Dacknam opj den plaats bleef liggen. Zijn broeder snelde naar J wijk Bergendries den policieagent De Veiifman Mechelen en kwam dadelijk met doktoorSmeets AARSCHOT Dinsdag viel alhier een U jarig m isje, Maria Camerlinck, in den Demer. Gelukkig was op korten afstand de genaamde Hubert Vloeberghsmet eeneboot aan't visschen. De moedige man duikelde /gansch gekleed in hel water en redde het meisje. Beiden gleden, ter gevolge van de natte kleederen gedurig te rug in 't water zonder den kant te kunnen be reiken. Schier versteven van de koude gingen de redder enhet meisje omkomen, toeneen man eene vischlijn naar de drenkelingen uitstak en hen op het drooge trok. Handelaars, koopt uwe registers bij Cai- I lewaert-De Meulenaere, te Yper. eu den heer kapelaan ter plaatse. De jongeling had een doodelijk -n slag op het hoofd die de een geweldigen slag in den hals toegebracht, I omdat hij hun verbood van naehtlawijd te ma ken. De agent loste een revolverschot in delueht, MENGELWERK 2. DE VAN 'T DOMP II Bij den ingang der gemeente heerscht eene ongemeene beweging. Wel drie honderd mensehen wandelen er thans dooreen, en wel zes honderd oogen worden gedurig naar den heirweg gericnt. Van niets spreekt men dan van het schoone vaandel dat Gillis Don ckers aan de bolmaalschappij De ware Kunstvrienden ten geschenke gegeven heeft. Gillis is, per rijtuig, naar de stad om dn vaandel gereden, en net is omdat tnj er arede zal terugseereu, dat men hem thans eene zegepralende intrede in zijn dorp laat doen. De muziekmaatschappij van Wunnaelgem, die uit zeven klepüoorns, vijf pistons, vier klarinnetten, twee dwarsfluiten en eenen trommel bestaat, zal spelen, en de muzikan ten die sinds een half uur in gelid staan, hebben reeds tienmaal gekucht om het laat ste brokje slijm uit hunne keel te krijgen. Vermits er onder de maatschappij verscaei- dene heeren leden zijn, die zich niet heel wel uit meuwerwetsehe muzieknoten ver staan, heeft de muziekmeester geraadzaam gevonden een stuk aan te heffen welk iede reen kan blazen, namelijk dit van Mieke Pijpekop, geef mij nog een bobijnlje. Acuter de muziekmaaiseuappij staau de boilers die zoo gelukkig zijn het vaandel te krijgen. Zij zijn wel met veertig man, en hebben allen eenen hoogen hoed op, iets hersens bloot legden. Met vier man droeg men j waarop hij versterking kreeg, en twee konden hem huiswaarts. De gendarmerie kw im dadelijk aangehouden worden; de andere twee namen ter plaatse en deed 's nachts drie aanhoudin gen. Het parket kwam 's anderdaags het onder zoek voortzetten. Twee der aangehoudenen wer den na hat verhoor in vrijheid gesteid. De derde werd naarde gevangenis van Tongeren gebracht Detoes-tand van het slachtoffer is thans wat verbeterd behalve de wonde aan het hoofd, heeft de ongelukkige ook nog twee'ribben gebroken. VLOEBEKE. Bij mad. wed. Bailly heeft men gedurende hare afwezigheid het kofferfort opengebroken en eene som van 30,000 fr, ge stolen. wat, volgens de eeuw; eoude costuymen de, maatschappij, verplichtend is wanneer er eene plechtigheid plaats heeft. Het is waar, de meesten dier hoeden naderen reeds den avond van hun leven en nebben al den glans en de fierheid hunner jeugd verloren; ja, zij zijn, om eene dichterlijke uitdrukking ie gebruiken, re ds ten grave gebogen doch zij bestaan nog altijd uit eene lange buis met een deksel op en zijn van onder afgeboord met litson. Bijgevolg mogen zij nog altijd aanspraak maken op den naam van hoed, en hebben degenen die ze dragen, voldaan aan de costuymen der maatschappij. De eerste die Gillis Donckers zal mogen begroeten, is de geleerde secretaris van de bolmaalschappij. Hij houdt een papier in zijne hand, waarop zeer gewichtige dingen moeten staan, vermits zijne blikken er zoo strak op gevestigd zijn dat hij niet schijnt te weten wat er rondom hem gebeurt. Behelst du stuk nu een drama of een blijspel dat weten wij niet enkel kunnen wij zeggen dat de secretaris, onder het lezen, gedurig rechts en links buigt,met zijne voeten stampt en met zijne hand die vrij is, bewegingen maakt als draaide hij aan een wiel. De straatjongens oordeelen met hun be krompen straatjongensverstand dat de secre taris te diep in het glas heeft gekeken daarom dringen zij vooruit om aan de slip pen van den jas van den geleerden man te trekken, doch de veldwachter die hier ge plaatst is om de orde te handhaven, en daarbij eenen diepen eerbied voorgeleerde mensehen gevoelt, drijft de ruststoorders met veel Krachtdadigheid achteruit. Achter den geleerden sekretans staat een klein meisje, in net wit gekleed zij houdt eenen overgrooten bloemruiker, bijzonderlijk sa- de vlucht, maar zijn gekend. ST-ANDRIES Maandag was in de borstei- fabriek aan de Oostendsche vaart brand ontstaan, die gelukkig spoedig gebluscht werd, doch er was reeds voor 1500 fr- schade. MELASSE-TURF, biv. vet Schwartz 36/400/0 suikervoedsel van 1" orde voor paarden en vee Beaudqin en BollyBorgworm. Vertegenwoordigd door Leleup-Giet, Elver dinghestra at, 12, te Yper, GROOTE WETENSCHAPPELIJKE VER BETERING Neemt geene bruine Teer me in V. rlaaï alle dranken, pastilion, pillen, die met bruine Teer gemaakt zijn. Neemt alle» o de Siroop Depratere die enk; 1 de werkende oestand deelen van do Teer en den Tolubar |s m bevat en die heel klem loos en zeer aan genaam om nemen is. Het uitwerksel van de Siroop Depratere is verbazend Ja, wonderbaar Geen ho st weerstaat haar. Prijs 2 franken de fleseh. Eischt de echte Siroop Depratere- en niets anders. Te bekomen te Yper, Apotheek Socquet, Poperinghe apotheek Monteyo Comen Van Windekens. mengesteld uit zonnebloemen en dalia's, in hare handekens. Dien ruiker zal den koning van den dag geschonken worden als ver goeding voor hel vaandel. Op hot aan -zicht der aanwezigen zijn verschillende gevoelens te lezen. Op dit van de leden rer muziekmaatschappij en dat van De ware Kunstvrienden leest men niets dan dat zij vandaag reeds te dikwijls hunne keel gespoeld hebben. De geleerde secretaris maakt hier echter eene uitzondering op den algemeenen regel, en duidelijk is het te zien dat de man uit voorzichtigheid voor de groote taak welke hij heden te vervullen heeft, zich tot hiertoe onthouden heeft van eiken drank die zijne tong zou kunnen belemmeren of zijnen geest verduisteren. Op het gelaat van een gedeelte der ovetige inwoners van Witn- melgem, ontwaart men eenen echten geest drift en eene ware bewondering voor den grooten man dien men verwachtde wezens trekken der meeste lieden verraden echter spotlust of nieuwsgierigheid, iets wat ons doet vreezen dat Gillis Donckers in het dorp vele vijanden heeft die zijne grootheid be n ij den. Onder de menigte bevindt zich een jonge man, die blijkbaar de eer niet heeft tot de bevolking van Wimraelgem te behooren Zijne kleeding, alhoewel niet winderig, geeft den begoeden stedeling le kennen, en op zijn gelaat zien wij duidelijk dat hij zich met noogere wetenschappen moet bezig gehou den hebben dan deze welke te Wimmelgem oeoefend worden, zelfs methoogere dan de geleerde secretaris der bolmaatschappij op zijne bovenkamer heeft opeengestapeld. De vreemdeling heeft een fljngevormd aangezicht, eemgszins blees van tint, een lichte zwarte knevel overschaduwt 'zijne POPERINGHE, Op 't gehucht den Groo ten Onzen-Lieven-HeerTgebeurde vrijdag een schrikkelijk ongeluk, in het huis der weduwe Voeten hare dochter Louise. Deze laatste, ket tingmaakster van beroep, was 's avonds, rond 8 ure, aan haar werk bezig, toen eensklaps de soedeerlamp, waarvan het meisje zich bediende, Zagersmisdag 't Was maandag Drie Koningendag if beter dertiendag, de feestdag van de zagers. Zagersmisdag of mesdag heeft nen aar- digen oorsprong. Horkt liever. Wijten Swol en Jan Verdoene waren zagers van stiel, en gelijk ze te dien tijde nog geen patroonfeest en hadden, zoo vierden ze alle maandage feestdag, om zeker te zijn van den hunnen niet te missen. Maar 'nen zekeren keer, ze wierden nogal gezaagd van den koster, die vond dat ze te veel geld verlapten. Dat is al wel, zei Wijten, maar we'n kunnen wij onzen feest dag niet vieren, m'en kennen geen Als 't maar dat en is, zei de koster, we zullen een zoeken En seffens, wierd den Bijbel voor den dag gehaald en geheel 't oud testament overlezen, maar niets dat dienen kon. bovenlip, en in zijn zwart oog ontwaart men een gevoel van stillen weemoed, die aan een droomerige ziel doet denken. Die jonge man wandelt tusschen de Wim- rnel era naren, en op zijne lippen speelt een lichte glimlach van verwondering over alles wat hij hoort en ziet. Schielijlt weerklinkt er een donderend bravogeroep. Men heeftin den heirweg een rijtuig bemerkt, en daarin moet natuurlijk de gevierde man met het vaandel zitten. De muzikanten zetten het speeltuig aan hunne lippen, de geleerde secretaris kucht zooals iemand kucht die eene geleerde rede voering gaat beginnen, de straatjongens dimmen op de vensterdorpels orn beter alles af te kunnen zien, zetten hunne handen trechtervormig aan hunnen mond en balken gelijk de ezels het bravogeroep der groote mensehen achterna, om alzoo hunne blijd schap te kennen te geven over de aankomst van den beroemden man, en terwijl iedereen zich alzoo bereidt om Gillis Donckers een weerdig onthaal te laten genieten, rolt bet rijtuig tot bij den secretaris en houdt hier stil. Eene plechtige stilte vervangt het ge- druisch en een heer met lange blonde kne vels en eenen sierlijken neusnijper, komt uit de koets en groet de menigte met veel hoffelijkheid. Bij zijne verschijning barst het volk evenwel in geene geestdriftige ovatie los, een bewijs dat die heer de koning van den dag niet is. Pas is even wei de man met den sierlijken neusnijper afgestegen, of een tweede peisoon komt te voorschijn eu nu siijgt er zulk geweldig handgeklap en bravo geroep onder de menigte op, dat de wijs- geerige kraaien die in de lucht vliegen, zich ongetwijfeld met verwondering afvragen wat er nu weer in het aardsche dal te doen is. Gillis Donckers is, geholpen door den heer met de blonde knevels, afgestegen. Hij lacht het volk vriendelijk toe en groet het rechts en links. Middelerwijl haalt zijn reis gezel, uit de koets eene kist, waarin gewis het vaandel ligt. De koning van den dag is bezitter I" door geboorte: van eene hooge gestalte, breede schouders een tamelijk groot vuurkleurig aangezicht, eenen wijdgevleugelden neus, grijze oogen en eenen mond welke grootheid gewis door niemand met een afgunstig oog wordt beschouwd. 2° Door aankoop van eenen glimmenden hoogen hoed, die nog van de rimpels des ouderdoms bevrijd is, eenen sneeuwwitten halsband, een hagelwit borsthemd, een vest van dezelfde kleur, eenen jas waarin men zich bijna kan spiegelen, eene dito broek en eene gouden horlogieketting welker schakels de sterkste bandhond niet zou breken 3° Door mannelijke fierheid van eenen langen welgevormden, welgekamden, wel- gesmeerden reeds grijsworden baard,die aan den bezitter veel mosd en ook veel verstand schijnt medegebracht te hebben 4° Door goedjonstigheid van den jenever: van een overgroot getal kleine blauwe kar- bonkelsteentjes, —zou men zeggendie op den neus en de wangen van den bezitter geënt zijn, en dezer eerbiedweerdigheid veel verminderen. 5° Door verliesvan eene halve maan die zichtbaar is wanneer de bezitter zijnen jeug digen hoed oplicht om zijne vereerders te groeten, en verduisterd wordt wanneer hij zijn hoofddeksel terug zet op zijne wettige plaats. (Wordt voortfesotj «w

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1902 | | pagina 2