ENGELBEWAARDER PL Mi T$ JM Stad Yper. Gemeenteraad door honoré staes Voor den Paus Brief naar de Ministers De Hoppeteelt Verslag der zitting van Zaterdag 22 Maurtemaand 1902 De openbare zitting begint ten 5 ure 8 m. A-nw zig de heeren Colaert, Burge meester- VoorzitterBerghman en Fraeijs, i Si uyb, lweins d hitCKfJOtl.ttj, 'Ju e, B gerem, Baiou Surmont de Vols t ne, Fiers, De Caesteczer, Vanden Bo geerde, Vanderghote, D'Huvettere, Vanden Peei eboom en Bouquet, raadsleden Goris sen, schrijver. Ds verslagen der drie voorlaatste zittin- g u, eene openoare en twee geheime, worden zonder opmerkingen goedgekeurd; Hei verslag der laaisie zitting wordt ter in zage der leden op Het bureel neergelegd. Mededeelingen M. de Voorzitter deelt meê dat de Yper- scbe afdeeling van het Roode Kruis van Congoland gevraagd heeft dat het iSiadsbe siuur pogingen zou aanwenden om den 15 Juni dag der Peerdenloopen Prins ei Prinses Albert van België te noodigen om onze stad te bezoeken Ue heeren van t Rood Kruis zijn eens met den Sport Hippique om te dier gelegenheid eene grootsche feeste in te richten, die veel volk naar Yper zou lokken. De sehepeuraad oordeelt dat de jubelfeeste van Sint Sebastiaan te veel geld zal kosten om nog eene andere kostelijke feeste op touw te zetten. M. Iweins d'Eeckhoutte. Reeds verie den jaar bad het Rood Kruis op zich ge nomen eene teesie te beleggen voor de plechtige ontvangst van Prins en Prinses Albert van Belgeniand. Eikendeen weet nog waardoor de Prinses belet was aan onze uitnoodiging te voldoen, en 't en was onze bedoeling niet enkel Prins Albert te vragen Da Prinses is van het Belgisch volk zoo geern gezien, dat haar bezoek alleen genoeg zaam ware om vele volk aan te trekken, 't Is spijtig dat het du jaar ook niet en past, maar gezien de kosten van den Juoilé van Sint Sebastiaan reeds zoo hoog zullen beloopen, dat het nieten schikt om grootere uitgaven nog te doen, willen wij niet aandringen We verhopen te naaste jare gelukkiger te zijn, en onze feeste dan volkomen te zien gelukken. Ondervraging M. DRuvettere. 't Is nu reeds zoo lang dat de bewoners van de Brielenkalsijde wachten om verbonden te zijn met de water leiding. Meer dan één jaar reeds hebben we een krediet eestem i van 4000 fr. geloof ik, en ik zou geern weten wanneer er nu ein delijk eens zal hand aan 't werk geleid wor den M. Fraeijs, schepene van openbare wer ken. li ben gelukkig de gelegenheid te hebben op uwe vraag ic auiwoorAea. 't En is niet 4000 fr. maar 2800 fr. die bestemd zijn om de waterleiding temaken langs de Brielenkalsijde. M. D'Huvettere. 'tZal te beter kunnen gedaan zijn. (Gelach). M. Fraeijs. Maandag en acht dagen zal men beginnen. Reeds vroeger zou er aan gewrocht zijn, maar 't is een werk dat's win ters niet en kan gedaan worden, en ook, de stadswerklieden zijn te veel overlast geweest met verschillige werken, onder andere met de Nieuwe Houtmarkt. M. D'Huvettere. Is dat geen kalsijde van den Staat en moet gij de toelating niet hebben om dat werk te doen M. Fraeijs. Wij hebben reeds de toe lating, alles is in regel, en we zullen begin nen Maandag en acht dagen. MENGELWERK 12. DE VJLIV 'T DORP Zij koesteren daarenboven de vaste hoop dat uwe intrede m onze maatschappij, een kri.chtige spoorslag zal zijn om al onze leden in volle vaart voo.uit te doen rennen op de baan der verlichting. Daarna treedt hij tot den jongen heer en leidt hem naar den zetel, terwijl al de wa kende leden van het congres zoo geweldig in hunne handen klappen dat het niet wakend lid opnoudi met snorken en verbaasd rond kijkt. Mijnheer Vergauwen gaat ieders hand druk ken en zegt dat hij verheugd is met de be stierledeu der Ware Kunstvrienden kennis temogen maken. Vervolgens et hij zichop de eereplaats, naast mijnheer Donckers dia op eenen stoel zit en onder mijntieer Donckers die aan den muur hangt. Nu begint het congres Mijnheer Donckers. (Hijslaat recht, maakt met zijne armen eene beweging gelijk iemand dieover eene beek springt taal het kuchje hoorendat groote re denaars. alvorens te spreken, nooitver gelen, ziet o( iedereen goed naar hem kijkt, treü zijne gouden uurwerk uit om er op te zienof hij zijneredevoering traag of vlug moet aflezen, steekt dun z jiie twee eerst vingers tusschen zij nen halsband en zijne keel ten einde te weten of' de halsband niet ie zeer zal spannen, en spreekt eindelijk Mijn heeren, wij zij i nier vergaderd om te be slissen over een der orandetfdste vraagpunten die ooit op den Wimmel^êmscüen bodem besproken zullen worden, namelijk de so- M D'Huvettere De verledene week en wist er op 't stadhuis nog niemand dat er eene vrage gedaan was, en nu hebt ge reeds de toelating M. Fraeijs. Ge weet zeker hoe zulke toelating verkregen wordt? M. D'Huvettere. Neen, want'ken ben nog nooit geen schepene geweest (Alge meen gelach M Fraeijs. Nu, iot daar. In alle geval wij hebben de toelating en zullen aan 't werk oeginnen. M. de Voorzitter. M D'Huvettere moet tevreden zijn, vermits bij volledige voldoe ning bekomt. M. D'Huvettere. Natuurlijk.... Policieverordening Het rondloopen in benden tijdens de wer kingen van den Milicieraad is verboden ge weest. M.Iweinsd'Eecknoutte klaagt dat er den dag der loting nog te vele rondgeloopen wordt al roepen en tieren. M. de Voorzitter. We zullen onderzoe nen als er tegen te naasie jare daartegen geen raiddel kan gevonden worden. Eene houtvenditie wordt goedgekeurd. Nijverheidschool De rekening voor 1901 wordt goedge keurd. Uit de opgaven biijkt dat de stad ronn de tien duizend frank besteedt aan die school, die zooveel goed aan de werkende klasse lewege brengt. De jonge werklieden kunnen zich aldaar in hunnen stiel volmaken er» bekwaam worden oen overal gemakkelijk aan hun brood te geraken. De heer Voorzitter wenscht den bestierraad en de heeren leeraars geluk over den be «omen uitslag Er zijn 249 leerlingen die de lessen volgen. M Vandeu Boogaerde vraagt als dr omliggende gemeenten niet tusscben komen ui de kosten dier school. M. de Voorzitter. Neen, maar Staat en Provincie geven milde toelagen. Wij en aebben in de tien duizend frank maar een derde te betalen. (Op dit oogenbtik komt de heer Minister Baron Surmont de Volsberghe binnen en gaat plaats nemen tusschen de heeren Begerem en Fiers). Muziekschool De rekening der muziekschool wordt goedgekeurd M R. Bouquet vraagt nieuws over de nieuwe klassen M. de Voorzitter. Wij zijn nog iD onderhandeling en zullen in 't korte, hoop k, voldoening bekomen. De rekeningen van Stadsharmonie en Museum worden insgelijks goedgekeurd. Verkoop van grond (M. Fiers verlaat de zaal.) Drie huizen in den langen Meersch en hebben volstrekt geen achteruit. De Sche pen raad stelt voor een streepje grond te verknopen aan 6 fr. per vierkante meter, ter. einde toe te laten dat die huizen eenen koer zouden hebben, 't geen in 't belang is der gezondheid. De eigenaars zullen verplicht zijn op eigen kosten eenen middenmuur te bouwen, die dan voor de helft aan stad en aan de aanpalers zal bebooren. De muur zal 3 m. 10 hoog zijn en 30 c. dik. M. Boone. Zijn al de muren tusscben twee eigendommen geen helfte-muren M. de Voorzitter. Zeker neen'tde waterafleiding, kapeltekens in de muren en best nog de titels zijn daarvan kenteekens. dale kwestie. Deze kwestie houdtthacsieder een bezig: rijk en arm, geleerd en ongeleerd, zlein en groot, keizer en bedelaar. Hoe zou den wij, die in onze glorierijke kunstbanier, de leus Rap «n Vlug dragen, dan niet getroffen zijn door de rampen welke de sa menleving teisteren Inderdaad, mijnheeren. wat ziert wij wanneer wij onze oogen rond ons slaan De sociëteit staat op het punt te vallen l'ieter Donck onderbreektDat is de schuld van Gies Slock. Zoolang die kerel bij de Ware Kunstvrienden is, zal er hier ge vochten worden. Wanneer hij een glas te veel gedronken heeft, begint bij te slaan en te stampen. Ik stel vóór hem uit onze «socië teit te bannen. Mijnheer Donckers (op deze onderbreking niet lettende.) De gemoederen zijn zoo vrees lijk aan het gisten geraakt dat de samen leving terecht kan vergeleken worden aan eenen persoon die op eenen brandenden vuur berg staat, en eerlang onder de gloeiende lava gaat zinken. De toomelooze verkwisting waaraan de meeste rijken zich overgeven, en de naakte armoede van den werkman, staan tegenover elkander. De uitgehongerden zul len tegen de uithongeraars eenen kamp be ginnen om leven of dood, en da gevolgen ervan kunnen niet anders zijn dan een oceaan van tranen en bloed. Zien wij in ons dier baar Wimmelgem niet reeds de voorteekens van dien algemeen verdelgingsoorlog Gaat er eene week veorbij zonder dat messen ge trokkeu Warden, wraakgeroepen weergal men, en bloed langsde straten vloeit?... Voor net heil der menschheid is het dus noodza kelijk dat de maatschappij hervormd worde. R»ma ou morta was da Italiaansche leus van den grooten Italiaanscheo krijgsheld lie in mijne slaapkamer hangt. Dit wil zeg den in het vlaamsch Rome of de dood Zoo ook moeten wij met krachtdadigheid die uervorming bewerken. Er langer op wach- ."ii, mogen wij niet, mijnheeren. Wimmelgem moet de takkel zijn die andere gemeenten vóórlicht op den weg van beschaving en Grond op de Maloulaan Het laatste perceel grond zal openbaar verkocht worden op den instel van 10 fr. per vkm. Die grond is alreeds eens verkocht ge weest, maar de aankooper stelde conditiën die wij niet en hebben willen aanveerden. Hij wilde daar twee huizen bouwen, en wij vinden dat het niet breed genoeg en is hij stelde nog andere conditiën die onaanveer- delijk waren. Delbeke-zaal De schepenraad stelt voor de Delbekezaal in steen op kant te leggen. De kost zal 1981 fr. 75 bedragen dat werk is er noo- dig en zal dienen om dan later den vloer erop te leggen. Korten tijd geleden nog zei ons een lid van het Staatsbestier dat 't niet en betaamde die zaal alzoo te laten. M Baron Surmont de Volsberghe. Een lid van het Staatsbestier? M. de Voorzitter. Ja, maar 't en was gij niet. Er zijn 689,30 m. in de zaal en 136 m. onder 't Belfort. We'n kunnen nog den vloer niet leggen om reden dat er zal moeten aan 't dak ge wrocht zijn, en de vloer zou binst de werken kunnen geschonden worden. M D'Huvettere. Is 't in die zale niet dat er spraak is eene tentoonstelling in te rich ten Zal dat werk niet beletten M. de Voorzitter. We zullen van de tentoonstelling spreken binnen eenige oogen- blikken. 't Leggen van den vloer zal moeten binnen de maand gedaan zijp. M. Vanderghote. Welke steenen gaat gij gebruiken M. de Voorzitter. Steenen van de streke. Kredieten Er worden verschillige kredieten gestemd om gedane uitgaven in regel te brengen. Godshuizen Boomverkoopingen, verpachtingen en grotidverkooping te Zuydschote worden goedgekeurd. Rekening en Begrootirig worden tot eene naaste zitting verschoven. Oud klooster der Arme Klaren De raad oordeelt gunstig over de vraag der kerkheeren van Sint Maartens om te mogen den pacht breken met de Arme Klaren, paent aie nog 4U jaar aansleepte. Op eene vraag van M. D'Huvettere ver klaart de voorzitter dat de stad in onder handeling is met de kerkheeren om het ge bouw te koopen, en er dan Museum, Biblio theek of iets dergelijks in te richten. Na tuurlijk dat de gebouwen eerst zouden moe ten hersteld zijn en ze zijn 't herstellen weerd. M. D'Huvettere. Ja, maar 'tis nog noodiger en nuttiger eerst de Halle en Sint Maartenskerke te herstellen. M. de Voorzitter. Inderdaad, maar we zullen u in 't korte volledige plans voorleg gen voor de herstelling van Halle, Sint Maartenskerke en klooster, en 'k hope dat broederliefde. Bedenk overigens dat hier honderden armen van werklieden, die in sla vernij zuchten, oris toegestoken worden en ons smeeken hon uit den afgrond der verdruk sing te verlossen. Blijven wij niet langer doof voor het hertverscheurend geroep der hongerige magen die lot hiertoe te vergeefs om voedsel gejammerd hebben. Het spook der ellende moet van onzen grond geweerd worden. Da werklieden zijn onze broeders wij moeten de hefboomen zijn waarmede zij den lastder verdrukking van hunneschouders werpen. Aan eenen dagbladschrijver, die mij onlangs kwam interviewen De secretaris. (Hard op den vloer stampen de.) Neem het niet kwalijk, mijnheer Done Kers Er schiet mij daar iets te binnen Ik neb vergeten, vóór den aanvang der zitting, de naamlijst der bestierleden van De Ware Kunstvrienden af te roepen. Het bestier bestaat uit veertien leden en ik tel er bier enkel dertien. Wanneer ik de lijst afroep, zal ik zien wiens naam in het afwezigheid- register moet geschreven worden. Er mag geene inbreuk gemaakt wor den op de statuten der maatschappij hoe belangrijk de redevoering van mijn heer Donckers ook zij. Nadat de ge leerde secretaris op tragen, plechtigen toon veertien namen afgeroepen heeft, weel iedereen dal het bestierlid, Jef Caaiman, afwezig is.) Mijnbeer Donckers. Dat verwondert mij zeer. Ik had nochtans op bet uitnoodigings- hriefje dringend geschreven. Jef is over igens een vurige voorstander der verlichting. Laat ons nu voortgaan, mijnheeren. Wij hebbeQ dus in princiep aangenomen dat de maatschappij moet hervormd worden. Welken vorm zullen wij nemen Ik ben >.en bewonderaar van bet collectivism. Door mijne studiën.... Hans Koekoek, k weet wel waar net ha pert. Gisteren nacht zat Jef om één ure nog oij het licht uit «.Het Wafelijzer. Dezen avond heeft zijne vrouw hem ongetwijfeld die plans, die reeds geheirl opgemaakt zijn, de moeilijksten zullen bevredigen. 600" verjaring van St Sebastiaans1 Gilde De Koninklijke Gilde van Sint Sebastiaan, die ingericht werd bij den terugkeer dei schutters na den beugdelijken veldslag van Groeninghe, vraagt een hulpgeld van 1800 fr. om haar jubelfeest te vieren. Zij zou twee dagen schieting geven voor eene somme van 6500 fr. De beele feeste wordt op 8450 fr. be raamd. Binst de scbieting zouden er beiirtel ngs Concerts worden gegeven door de drie mu- zieken van stad Harmonie, Koninklijke Fanfare en Oud-Pompiers. Er is daarbij nog sprake eene tentoonstel ling in te richten van Oude Kunste en tevens van voorwerpen die aan onze oude gilden toebehooren. M. Fraeijs denkt dat de tentoonstelling weinig kans heeft van te lukken, daar er alreeds eene dergelijke tentoonstelling plaats heeft dit jaar te Brugge. M. Vanderghotedenkt dat de liefheb bers van Brugge naar Yper zouden komen. M. Iweins d'Eeckhoutte vreest dat bij zondere personen misschien reeds hunne meêwerking aan Brugge hebben beloofd. De Hospicen zijn reeds gevraagd om mêe te werken voor Brugge. Na eene lange bespreking waaraan ver scheidene raadsheeren deelnemen, wordt eindelijk de toelage van 1800 fr. gestemd met 14 stemmen tegen eene M, Boone. Het voorstel tot inrichten eene tentoon stelling wordt verworpen met 3 stemmen tegen drie en negen onthoudingen. Stemmen voor de heeren Vanderghote, Bouquet en Colaert. Stemmen tegen, de heeren Boone, Van den Boogaerde en D'Huvettere. De Heeren Berghman, Fraeijs, Struye, Iweins d'Eeckhoutte, Bfgerem, Surmont de Volsberghe, Fiers, De Gaestecker en Vanden Peereboom onthouden zich. Sport Hippique De Sport Hippique krijgt een hulpgeld van 1500 frank voor de peerdenloopen in Juni. Hij geeft duizend kaarten gratis aan 't werkvolk van Yper. De openbare zitting eindigt ten 6 en half. Saint Père bénissez moi, ainsi que ma familie 10 fr. Onbekend 5.00 De Katholieke Bond zendt den volgenden brief naar den Kabinetsoverste graaf de Smet de Naeyer en de heeren Ministers Heeren Ministers, De Katholieke Bond van 't arrondissement Yper en de leden van den Katholieken Kring onzer stad hebben de eer UEd. een bewijs van innige verkleefdheid en oprechte hoog achting aan te bieden voor de kranige hou ding waarvan de heer Kabinetsoverste heeft naar bed gejaagd. Mijnheer Donckersben ik tot de kennis gekomen dat het collectivism de beste vorm is om de volkeren te laten baden in eenen stroom van overvloed. Inderdaad... Jan Bommer. (hevig) Dat is geene ern stige reden voor Jef om alwezig te zijn op onze dringende vergadering. Hoe zaliemand die zich laat verdrukken door zijne vrouw, Kunnen strijden tegen de verdrukkers van het verdrukte werkvolk Lodden Vlammaerl. Ik vind integendeel dat de reden van Jet heel ernstig is. De vrede in het huishouden boven alles Mijnheer Donckers. Inderdaad, mijnheeren bet collectivism onderscheidt zich van het doctrinarismus door Isidoor Paem. De vrede in de geheele wereld gaat boven den vrede in een enkel huishouden. Wij zijn hier vergaderd om de maatschappij te hervormen Hadde Jef een breintje eergevoel in zijnlijf, hij zou uitroepen: Ik slachtofferden vredein mijn huishouden voor het geluk van mijn geboortedorp, ik sterf liever als eenheldop'tslagveld dan mijne oroek aan mijne vrouw af te staan De barbier Spoelinck. Heldenmoed baat niet wanneer men in eenen toestand is ge lijk Jef. Mijnheer Donckers.... zijne klaarheid en zijn gemak om uit te voeren. Wil het doctri narismus de volkeren ontvoogden, het col lectivism wil hen, als eene teedere moeder, een toppunt van roem en welvaart doen be reiken. Ik zal u in korte en bon Jige woorden uitleggen Klaas Pladijs. Jef was altijd te zwak te genover zijne Trien. Ik heb hem honderd maal gezegd Jongen, dat zaluspijten geelt men de vrouw eenen enkelen vinger, zij neemt geheel de hand. Hij wilde naar mij niet luisteren. Nu is het reeds zoo verre ge komen dat hij naar geen congres meer mag gaan, waar over bet geluk der volkeren ge sproken wordt. Isidoor Paem. Ik ook heb desavonds soms bewijs gegeven deze laatste dagen in de Kamer van Volksvertegenwoordigers. Uwe duidelijke, uitdrukkelijke verklarin gen, Mijnbeer de Minister, zijn in het land met oprecht geluk onthaald geweest. Wij houden eraan, u daarover onze op rechte dankbetuiging te bewijzen. Gaat voort in den ingeslagen weg, gij zijt eens met de rechterzijde van Kamer en Senaatalle mannen van orde volgen u uwe Krachtda digheid zal het land redden. Wij en willen het niet ontkennen, de om standigheden zijn moeilijk. Onze tegenstre vers van allen aard geven malkaar de hand om het bewind te veroveren, al is 't dat ze het mistrouwen tegenover elkaar behouden en dat hunne overeenkomst maar gebaring en is. Zij en zullen in hunne pogingen niet ge lukken het land is scherpzinnig het heeft u aan 't werk gezien het heeft den buiten gewonen bloei en de uitbreiding gezien van handel en nijverheid België geniet, dank aan uw wijs bestier, een tot nu toe onbeken den welstand. Nooit en zal het land het bestier toever trouwen aan eene politiek op goed valle 't uitbet land is gehecht aan zijn vorstendom en aan zijne instellingen, ook is het met het grootst® vertrouwen dat we den 25" Mei afwachten. Laat ons toe, Mijne Heeren, te dezer ge legenheid eenen wensch uit te drukken we vragen aan het gouvernement zoohaast mogelijk eene herziening van het reglement der Kamer uit te lokken de toestand door de minderheid veroorzaakt, en mag niet langer blijven duren het laad verzet zich tegen zulke handelwijze, het gezag van den Voorzitter en is niet genoeg gewapend, en net is onverdragelijk te zien dat een oproe rige groep den vooruitgang der zaken be lemmert. Believe te aanvoerden, Heeren Ministers, met de uitdrukking onzer oprechte hoog achting de verzekering onzer toegenegene gevoelens. De Voorzitter van den Katholieken Bond en van den Katholieken Kring, IWEINS D'EECKHOUTTE. Yper, den 25 Maarte 1902. Aan den heer Kabinetsoverste graaf de Smet de Naeyer en de heeren Ministers te BRUSSEL. Hut is niet over de afschaffing der inkom- rechten op de hoppestaken, datM. Van Mer- ris, volksvertegenwoordiger van Yper, verleden zaterdag in de Kamer gesproken üeeft, maar wel over de middelen om de hop- peti-eit in ons land herop te beuren. De belgische heppekweekers, zegde M. Van Merris, bevinden zich in eenen toestand die eischt dat er aan hen gedacht worde; immers in Frankrijk is een ontwerp tot verhooging van rechten neergelegd eumoestdit aanveerd worden, zoo is dit de o idergang voor onze planters. Van eenen anderen kant verzoek ik dat de regeering zou trachten van Duitsch- land een stelsel van wederkeerigheid te ver krijgen. De toestand der belgische hoppe teelt is zeer ongunstig sedert al de vreemde hoppesoorten in 't land mogen gevoerd wor den en nochtans overgroote uitgaven en aan zienlijke pogingen worden gedaan dooronze veel moeite om van huis weg te geraken maar, onbevreesd zeg ik dan tot mijne vrouw om twaalf ure moogt gij mij ver wachten. Twist zij, wanneer ik wederkeer, ik luister naar haar haar geraas niet en ga gerust te bed. De barbier Spoelinck. Toen ik trouwde, zegde ik tot mijne Wanne Vrouw, gij zult u met uwen kookpot bemoeien, ik zal zor gen voor de rest. Preutelt zij wanneer ik uitga, ik antwoord Denk aan uwen kook pot. Pieter Donck. Hij snorkt weder.) De geleerde secretaris. De handelwijze van Jef dient gebrandmerkt te worden. In bet woordenboek onzer taal is geen woord te vinden, hardklinkend genoeg om ham naar verdienste te betitelen. Een man die aanspraak maakt op den naam volksont- slaver en onder den pantoffel zijner vrouw ligt, is tienmaal slechter dan lafaard. Mijnheer Donckersop welke manier. Alvorens, echter, er aan te beginnen, mijn heeren, zal ik u zeggen wie het collectivism in de wereld bracht. Hebt gij ooit hooren spreken van den grooten Franscben wijsgeer Luther Hij is hier op den muur geplakt, (flij wijst op hetpreintje dat Luther voorstelt.) Gij herkent hem gemakkelijk aan zijnen grooten neus en zijn zachtaardig aangezicht. Hij werd geboren te Geneve, een kieinFransch drop, en.... Jan Bommer. In het huishoudelijk leven moet de man de zon, de vrouw de maan, en moeten de kinderen de starren zijn. De zon beerscht over alles. Ik vergelijk Jef aan eene dwaalster, die geeuen vasten reisweg heeft en bang tusschen de andere starreu vroot- sluipt. (Hij wendt zich tot mijnheer Vergau wen) 1$ mijne vergelijking juist, mijnheer Mijnheer Vergauwen (fijn spotlachend.) Mijnheeren, uw congres over ontslaving des volks, is zeer belangrijk. Mij dunkt nochtans dat het belerzou heeten: Ontslaving der man - nen. (Wordt voortfeaot.)

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1902 | | pagina 2