ENGELBEWAARDER De wanorders in 't land Stierenkeuring der 13e omschrijving Boesinghe| O. L. Vrouw van DADIZËKLE Laatste tijdingen Wettelijke Besluiten Boekennieuws 4. Bewaarscholen: Rekening 1901. 5. StadsboekerijRekening 1901 6. Kerkfabriek St-Maartens: Rekening taoi. 7. Stadseigendommen onderhoud Bij gevoegd krediet. 8. DischVerpachting van onroerend goed. 9. Kerkfabriek St-JacobsPlaatsen van geld. 10. Trams Lijn Yper-Nieuwkertte, verlen gen naar Steenwerck. 11. Trams Lijn Yper-Belle. 15. Trams Lijn Yper-Poelcapelle. 13. Wegen: Aanschaffen van grond voor de Gapronsiraat. 14. Reglement op het houden der eiei markt, vogel- en wildmarkt. Zaterdag te Brussel. Vandervelde aangehouden De volksvertegenwoordigers verlaten de Ka mer rond half zeven. De socialistiche volksver tegenwoordigers Vandervelde, Delporte, Del- bastee, worden gevolgd van een groot getal socialisten. Op het onzijdig grondgebied, Regenciestrra-, ter hoogte van het Muzeum, wordt door de policie der eerste divisie gechargeerd. Vandervelde voelt tweemaal het plat van den sabel. Hij keert zich om ik ben volksver tegenwoordiger, zegt hij. De polieie houdt hem aan en brengt hem naar hel commissariaat der f afdeeling. Na ondervraging werd hij terug losgelaten. Bij de apothekers In verschillige apotheken der stad zijn vrijdag nacht gekwetsten verzorgd. Men weet stellig nieuws van 6 erg gewonden. Een is v00'a <J® getroffen door eenen sabelhouw in den hals. Op bevel van 't parket is de policie bij de apothekers gaan inlichtingen nemen over de gekwetsten dieer binnengebracht zijn: den aard der wonde, de indentiteit, enz. Een huiszoeking Volkaert, een groote spreker der socialisten, een der bijzonderste ophitsers, is op de vlucht, nu een aanhoudingsmandaat tegen hem uitge- veerdigd is. De policie heeft huiszoekingen ge daan bij Volkaert. Alleen eene photographie aangeslegen om zijn signalement te kunnen rondzenden. Het leger Heel het 10' linie wordt te Brussel verwacht. De troepen zijn geconsigneerd in hunne onder scheidelijke kazernen. De soldaten zijn in ve tenue en zullen ieder 30 patronen ontvangen. Vier treinen staan in de statie van Bourg- Leopold gereed om de twee regimenten die er zijn op het eerste teeken naar Brussel of elders waar hunne tusschenkomst mocht noodig bln- ken, te vervoeren. De Gazette verzekert dat een onderhoud heeft_plaats gehjid tusschen minister de Smet, meldde den burgemeester,dat zoo de orde maan dag niet hersteld was, het leger voor de rust zal instaan. De revolutionnaire ontwerpen De socialisten liggen overhoop tengevolge van het krachtdadig optreden der regeering. De parlementairen, wien men dezer dagen hunne verantwoordelijkheid meer dan eens voor oogen gebracht heeft, schijnen te aarzelen en zouden liefst hun handen wasschennu de boel verkeerd loopt. Doch de jonge wachten willen van geen halfslachtig optreden hooren en beweren, dat zij oprukken zullen en toezien of er zijn die d rangen deserteeren. De laatste stormloop De Brusselsche federatie der oproerlingen partij heeft zaterdag morgen groote bloedroode plakkaten doen aanplakken, waarin eene mon MENGELWERK 15. DE V-A.IS' ,rV DORP door honoré staes Het meisje buigt mismoedig haar hoofd en zucht Vader, hier ook kunnen wij veel goed doen. Eenigszins vriendelijker vervolgt de «volks vriend. Denk niet, Leonore, dat wij jaar in, jaar uil, in de hoofdstad zullen blijven. Ge durende den winter bewonen wij een hotel te Brussel, tijdens de zomermaanden komen wij ons buitengoed te Wimmelgem betrek keu. Gij ziet dus dat gij uwe geliefkoosde, noodlijdenden met in den stee* zuli moeien laten. Droevig lachend merkt het meisje op Een hotel en een buitengoed Weet gij wel, vader, dat die twee dingen vreeslijk veel geld kosten Mijnheer Donckers trekt met verachting zijne schouders op en mompelt Op de geldkwestie moeten wij geene acht geven. Tochkoopt mengeene boter zonder geld. Welnu, Leonore, er is een fiere dichter lijke man die zich gelukkig zal rekenen zijne overvloedige schatten vóór onze voeten te mogen uitstorten. En fiere, dichterlijke man Vader, be doelt gij misschien De Bloecker. Die man zal niet veel vóór onze voeten storten. Tel kens hij op het Schaliën Hof kcmt, ziet hij blauw van honger. Mijnheer Donckers legt zijn linker been over zijn rechter, kruist zijne ai uien ovei zijne borst, en zegt daarna met eene stem welke veel gelijkenis heeft met deze van eenen slermeeting werd aangekondigd voor maudaag avond. Dagorde De laatste stormloop. Woordvoerders Vandervelde, Delbastee, Bertrand, Delporte en de afgeveerdigden der syndicaten. Botsing met de policie 2 dooden en gekwetsten Zooals het voorzien was is het gebeurdrond half twaalf ure heeft een groep van ongeveer 300 man het maison du peuple verlaten en ging in de richting der Hoogstraat. De policie snelde dadelijk toe en poogde de socialisten uiteen te drijven. Doch dezen boden geweldigen tegenstand en deden een aanval op de policie. Deze laatste bedreigde met de revolvers en daar de roode gasten hunne houding dreigender werd heeft de policie gevuurd, waarop de be- toogers de vlucht namen. Men vond talrijke personen ter plaals op de grond liggen die gewond waren, alsook twee dooden. Men droeg de gekwetsten en de lijken naar het gasthuis De burgerwacht, die op het eerste vuurschot toegeloopen kwam, dreef met de policie de roode rekels weg. Na dit feit werden de socialisten verspreid en keerde de policie naar hare kwartieren terug. Te Antwerpen en Gent Dank aan de maatregelen die genomen wer den is het in die steden wat rustiger geworden Maar aldaar ook kondigen de socialisten aan dat het spel de toekomende week moet herbeginnen In het Center en Borinage Overal is er woeling en wordt de algemeene werkstaking aangekondigd. Hier en daar spreekt de dynamiet. Zondag te Lessen ontploft een dynamietkardoes voor het klooster der Dames de la Charhté, doch richt weinig schade aan. De dynamitaards moeten in hun werk gestoord zijn. De aanslag is des te snooder als men be denkt dat die zusters uitsluitend de arme zieke kinderen verzorgen. Bloedige bostiag te Houdeng- Goegnies Een meisje gedood Vrijdagnamiddag, rond 51/2 ure, stonden ongeveer 5000 werkstakers aan de statie van Houden-Goegnies om den trein af te wachten waarmee de vlaamsche werklieden, van den omtrek van Geeraardsbergen.die inde verschil lende mijnen van de streek werken, moesten aankomen. Het doel der werkstakers was hun te beletten zich naar de mijnen te begeven. Tien gendarmen te peerd en een peloton ja gers te peerd, die ontboden waren, poogden ver scheidene de malen de werstakers achteruit te drijven; uit de rangen dezer laaste werden re volverschoten gelost en steen geworpen naar de gewapende macht. De soldaten schoten terug en drie werkstakers vielen, zeer erg gekwest. Een policieagent van Houdeng, werd dooreen kogel in het been getroffen. Een kwaart uur later her begonnen de werkstakers op de gendarmen te schieten, in de, rue de Chaussée, nabij den bar reel der statie. De gendarmen chargeerden. Een 17 jarig meisje, mej. Laveine, van La Louvière, die melk de keel getroffen en bleef op den slag dood. De lijkscnouwing zal uitwijzen of de ongelukkige gedood werd dooreen revolverkogel der werk stakers of door een kogel van de gewapende macht. Een werkstaker, Camille Bapleux, steenhou wer, van La Louvière, kreeg een kogel in den mond zijn toestandiswanhopend. Verscheidene andere werkstakers werden min ofmeer erg ge kwetst zij werden in-naburige herbergen dooi genetsheeren verzorgd. Vier aanhoudingen werden gedaan. Na het vertrek der gendarmen en jagers te peerd, die de vlaamsche werklieden Daar de verschillende koolmijnen vergezelden, werd een echte oproer door de werkstakers, al socia listen ingericht. In al de straten hoorde men revolverschoten knallenvoorbijgangers wer den door de muiters tegengehouden de rijtui stervenden vadei die aau zijne kindeiëii laatste vermaning geeft Leonore, kind, evenals ik eenen ge- wichtigen maatscnappelijken plicht te vol brengen heb, zijt gij eveneens met eene Hoogst belangrijke.zending belast. Tot hier toe waart gij eene nederige veldbloem, wiei schitterende kleuren aleen de eenvoudige dorpelingen betooverden voortaan zult in eenen tuin geplant worden, waar u een oog zal bewonderen dat oneindig boven dit der dorpelingen verheven is. Vader, laat mij in het veld staan de liefde der eenvoudige menschen verheugt mij. Onmogelijk, kind l Het oog waarvan ik zooëven sprak, is dit vanden bruidegom dien a voor u verkozen heb. Schielijk verschijnt eene uitdrukking van sterkmoedigbeid op Leonore 's gelaat. Het meisje zegt met vaste stem Vader, ik verlang geenen bruidegom. Kind, hij is rijk als Croesus. «Ik begeer geene rij&dommen. Hij is etn dichterlijke, droomerige jon geling. Vader, uwe dochter gevoelt geenen lust tot trouwen, Zijn naam is.... Vader, ik verlang niet den persoon te kennen, van wien gij spreekt. Het gelaat van den volksvriend krijgt eene zure uitdrukking. Norsch spreekt hij Nore, een vader weet wat voor het ge luk zijner kinderen noodzakelijk is. Vooral iu dezen beroerden tijd, waarop de samen leving over en weder geslingerd wordt als een schip op de schuimende golven van den woedenden oceaan.... Eensklaps staat Leonore op, zij kijkt naar het uurwerk en zegt Vader, het is nabij half één. Laat ons ter ruste gaan. Geef mij een kruisken, als het u belieft Daarna knielt zij op den vloer voor haren gen werden omgeworpen Een kamion van de bakkerij Bon Grain, die naar Hayettes terug keerde, was bijzonder het mikpunt der oproer makers. De voerlieden werden vastgrepen en het brood, dat in den kamion nog overbleef, gestolen. Zondag De dag van zondag is overal zelf te Brussel betrekkelijk rustig geweest. Wel zijn er samen scholingen van socialisten, hier en daar bot singen met de openbare macht 't gaat er zoo erg niet meer als de vorige dagen. In een dier kleine botsingen is Vandervelde zelve gekwetst geweest. Hij doorliep de Hoogstraat met het klaarblijkendinzicht, schrijft een liberale gazette gematigheid te preken, en den raad uit een te gaan, te laten hooren. In de Blaesstraat werd eensteen op de policie geworpen maar het miste zijn doel en trof den rooden leider in den rug. Het Hoofd der socia listen werd heel bleek, maar herwon oogenblik- kelijk zijne kalmte. Ik voel slechts onbeduidend zeer, gaf hij glimlachend ten antwoord. öe werkstakingen Maandag morgend is inderdaad de werksta king in de Borinage begonnen in den bassin van Bergen alleen hebben er 12.000 mijnwer kers den arbeid gestaakt. In de metaalfabrieken werd er voort gewerkt. Van de 40,000 mijnwerkers in den bassin van Charleroi ontbraken er maandag morgend on geveer 15,000. In eenige glasblazerijen en nagel fabrieken is het werk ook gestaakt. In de kool putten van het Center is de werkstaking alge meen. Te Seraing zijn er ook 200 werkstakers in den koolput van Vieille-Marihaye; te Jemeppe is de morgendploeg van de mijn Bon-Buveur niet komen werken. Te Verviers liggen drie weve rijen stil. In de steengroeven teEcaussines is de werkstaking algemeen. In zekere gemeenten van Henegouw loopen benden rond, die hel werk doen stil leggen in de fabrieken. Dat is onder ander het geval ge weest te Marcinelle en te Jumet; de eerste dier benden ten slotte is door de gendarmerie uileen - gedreven geweest. De glasblazers hebben de algemeene werkstaking besloten. Gemeenten in staat van beleg De gouverneur van Henegouw heeft in zekere gemeenten der provincie de samenscholingen van meer dan vijf personen doen verbieden. De staat van beleg is daar uitgeroepen en 't is de generaal-bevelhebber der provincie, die nu hel bestuur in handen genomen heeft. Te Mouscroen Wij vernemen dat de gemeenteoverheid van Mouscroen naar den heer gouverneur geschreven heeft om een aantal gendarmen te peerde van Brugge te bekomen. 'tSchijntdat de toestand daar ook niet te pluis is en dat men voor onlusten vreest die zouden verwekt zijn door de vlaamsche socia listen in Frankrijk verblijvende. Dinsdag De dag is overal nog al rustig geweest. Te Brussel is de werkstakius verre van algemeen re Gent werken al de fabrieken hier en daar in 't Walenland is de werstaking algemeen. Er zijn weinig plaatsen van eenige belangrijk heid in het land waar er geene meetingen ge geven worden door de socialisten met de hulpe der liberalen en der valsche demokraten. En dat na de schandalige handelwijze der rooden! Donderdag 10 April 1902 A) Slieren iiewaringspremien 400 fr. Van Eecke Tneodoor, Elverdinghe. 150 Ir. Becceu Eugeibert, Boesinghe. Prijskamp premie 100 fr. Noppe Edward, Woesten. 2" premie 80 fr. Dejaegbei' Edw. Elverd* 3" premie 60 fr. VannesteAug. Lantjemarck. 4' premie 30 fr. de volgende Noliet Hen ri, kinders Sohier, Lenoir Henri, weduwe Descamps, al te Langemarck. B) Koeien 1* premie 50 fr. Descamps Francis, weduwe, Langemarck. le 50 fr. Dezelve. i« 50 fr. Dezelve. 2" 25 fr. Dezelve. 2" 25 fr. Dezelve. 2* 25 fr. Dezelve. 2' 25 fr. Vandeputte R. Boesinghe. C) Veer zei 4 A 6 tanden l* premie 50 fr. LemahieuJul., Langemarck. 2* 25 fr. Verstraete Hrl, Boesinghe. 2" 25 fr. Samyn Fideel, Boesinghe I>) Veerzen van 2 tanden l6 premie 40 fr. Samyn Fideel Boesinghe. 1* 50 fr. Lemahieu Jul. Langemarck. 2" 25 fr. Bintein Servaas, Boesinghe. 2" 25 fr. Vereecke Karei, Boesinghe. 5° 25 fr. Dejonckheere L. Langemarck PLECHTIGE KRONING namens Z. H. Paus Leo XIII van het Mirakuleus Beeld van door Z. D. H. Gustavus Josephus Waftelaert, Bisschop van Brugge. Orde der Plechtigheden Zondag 20 April 1902. 's Morgens tei 5, 6, 7 en 8 ure, gelezene Mis. Ten 91/4 ure, wordt Zijne Hoogweerdig heid de Bisschop door de geestelijkheic stoetsgewijze geleid van de pastorij naar de kerk. Ten 9 1/2 ure, wijdt Zijne Hoogweerdig- heid de twee kostelijke gouden kronen van Maria en van het Kindeken Jesus, en plaatst ze eigenhandig op hun hoofd, onder hei geluid van ai de klokken der kerk. Daarna wordt het mirakuleus beeld gedregen naar den middenbeuk, en aldaar ter vereering der geloovigen op eenen prachtigen troon uitge steld. Ten 10 ure, Pontificale Hoogmis, door Zijne Hoogweerdigheid den Bisschop van Brugge. De zang wordt uitgevoerd door de Heeren leerlingen van het groot seminarie, 's Namiddags t n 2 i/2 ure, solemneele Vespers. Hierna luisterlijke Processie met het gekroond mirakuleus beeld, rond de plaats en het kasteel. De Koninklijke Fan fare van Yper zal spelen in de processie. Bij het lerugkeeren der processie, i lijft al het volk geschaard vóór de kerk, waar Zijne hoogweerdigheid eene korte aanpraak doet en den lofzang Magnificat aanheft, door al het volk medegezongen. 's Avonds ten 6 ure, solemneel lof. De vier eerste hoofdstukken, handelend over de twee legers en den oorsprong van den oorlog, zijn volledig en zullen vele valsche gedachten doen verdwijnen. Voor die kleine 45 bladzijden alleen verdient de zeer eerw. heer Deken den dank van ons volk. Vlamingen, leest het boekje en laat het lezen van uwe familie. Het kost maar 20 centiemen. De geheele weke zijn hier en daar werk stakingen uitgeborsten, maar op verschillige plaatsen reeds zijn de werklieden opnieuw aan den arbeid gegaan. Te Doornik, onder andere, heeft bijna iedereen 't werk hernomen, daags na de werkstaking. Ware 't niet dat op vele plaatsen de werk lieden bevreesd zijn voor de schurken, die niet gewend zijnde van te werken, ook an deren tot werkeloosheid willen dwingen en voor geene misdaad en zouden achteruit- deinzen, om tot hun doel te geraken, ware 't niet daarvan, weinig zouden er nog grève spelen. De groote bazen van 't schoelialismus weten 't wel, en daarom is 't dat ze alle mid dels inspannen en liegen dat ze 't zelve ge- looven om 't vollk benauwd te maken. M. A. VANDER STIGHEL, handelaar te Hal, schrijft M. Vincent,apotheker, Grensstraat, 33, Brussel, Het is mij zeer aangenaam n te laten weten, dat ik, binst langen tijd aangedaan door rhuma- tismus, er mij alleenlijk heb kunnen van ont maken door uwen Elixir Vincent te nemen. De ziekte reeds lang aansleepende.'k heb er moeten eenigen tijd van innemenmaar nu ben ik geheel wel. A. Vander Stichel. Depots te YperLibotte te Poperinghe Mon teyne. Prijs3 fr. de flesch. Bij koninklijk besluit van 14 April is de heer Heughebaert, burgemeester benoemd te Dickebusch en de heer Lemahieu, te Gulle- ghem. E. De Gryse, pastor deken. De Vlamingen te Kortrijk in 1302. Wat zij waren en wat zij deden. Een zeer zaakrijx en zeer lezensweerdig vlugschrift over de groote gebeurtenissen des jaars 1302. AFLOOP DER KALVERS. Landbou wers, ik waarborg de genezing van den schrikkelijken afloop der Kalvers en Kachlels in 4 uren door het gebruik van bei ameri- kaansch poeder Depratere. Deze die het [gebruiken, verliezen geen een dier meer. Prijs 1 frank de doos. Te bekomen te Yper, apotheek Socquet. Mi-.L A33E-TURF, brevet Schwartz,36/4000 suiiuu voedsel van l'orde voor paarden en vee. Beaudoin en Bolly, Borgworm. Scheikundige meststoffen. Vei tegen woordigd door Leleup-GietElver- dingh^straat, 12, le Yper. Huishoudsters, koop de suiker in pakken van deTniensche maalderij. Huwelijksafkondigingen Bernardus Maertens, winkelier te Kemmel I en Philomena Craye, strijkster te Yper. Julius Vanraes, onderbestuurder der knech ten weezenschool te Yper en Ludovica Benoit, zonder beroep, te Poperinghe. vader, en beziet dezen met zulken vastei blik, dat mijnheer Donckers in zijne rede over de schuimende golven van den oceaan blijft steken, met zijnen duim een kruisken op net voorhoofd zijner dochter teekent, en mort «Nu slaap wel. Wij zullen morgen over deze belangrijke zaak voortklappen. Vader slaap wel, spreekt het meisje, en zij treedt snel in eene andere kamer. Mijnheer Donckers blijft nog eenige oogen blikken zitten, staat daarna rechten gromt Zult gij mij ontsnappen, schitterende toekomst Zal de beroemde volksman Done kers, wanneer hij vermoeid van de woelige zittingen in de kamer eenige rust wil genie ten, gedwongen zijn een boerenhuis te be trekken Vervolgens treedt hij naar zijne schrijftafel. Op die tafel ontwaart hij, benevens eeni ge dagbladen, waaruit hij gewoon is het grootste deel zijner weisprekendheid te put ten, eenen brief die nog niet geopend is. Dezen avond gekomen, mompelt hij, en nadat hij het postmerk bekeken heeft, gaat hij voort. Uit Brussel. Gewis van een der hoofden onzer geliefde volkspartij. Neen, ik kan niet langer wederstaan. Ik moet in het licht treden, Nore zal morgen wel be grijpen dat ons uur gekomen is. En wil dat wederspannige ding niet luisteren naar de gezonde rede, dan zal ik er haar toe dwin gen. Ik wil schurk heeten indien ik er haar niet toe dwing. Middelerwijl heeft hij den brief geopend. Vu leest hij Brussel, den 19d*n Augustus 18... Mijnbeer Gillis Donckers, Ik neem de vrijheid u ondermaal te ver zoeken mij binnen de dertig dagen de ver- loopen interesten te komen betalen, der ren ten welke ik op uwe woning en werkhuizen bezit. Deze mieresten beloopen thans tot d« som van drie duizend vier honderd frank en dertig centiemen. Stelt gij nogmaals mijne hoop le leur, ik zal verplicht zijn mijne toe vlucht tot het gerecht te nemen. Aanveerd, mijnheer Gillis Dnckers, de uit drukking van mijnen rechtzinnigen eerbied Georges Blackman Mijnheer Donckers zegt niets. De nood lottige brief glipt van tusschen zijne vingeren en valt op den vloer. De volksvriend kijkt mei stijve blikken naar eenen porceleinei jachthond die opde schouwplaat staat, even wel zonder dien jachthond te zien. Zijn mond is wijd geopend,zijne vingeren zijn bet insge lijks, zijne kniebolien tikken vrij onzacht te gen de pooten zijner schrijftafel. In dien toe stand gelijkt hij wonderwel aan eenen per soon die vóór eenen tandentrekker staat, in afwachting dat de vreeselijke operatie gaat beginnen. Er verloopt ten minste een minuut zonder dat mijnheer Donckers van pose verandert. Eindelijk gaat zijn mond langzaam toe, zijn hoofd zakt voorover, zijne vingeren naderen elkander. Hij zet zich op eenen stoel, schouwt met onuitsprekelijke smart naar eene grijze kat die op eene tafel ligt te slapen en zegt met eenen hollen zucht Gillis Donckers, uwe benijders hebben uwen val gezworen. Zij willen den glorie krans vertrappen die boven uwen schedel zweeft. Gij gelijkt aan eenen schipbreukeling die dobbert op een wrak van het vergane vaartuig, en geen reddend bootje aan de grenzenlooze kim ontwaart Daarna staat hij op, dooft het licht uit en gaat met wankelenden tred naar zijne slaap kamer. VIII Het is twee ure van den morgen. Mijnheer Donckers is te bed. De slaap, wien hij sedert anderhalfuur gesmeekt heeft, hem van z:jne pijnlijke gedachten te komen verlossen, is nog niet verscheiun. Hij heeft reeds vijfmaal op zijne linkerzijde, vijfmaal op de andere, viermaal op zijnen rug en tweemaal op zijnen buik gelegen. Thans zit hij sedert een kwart uurs op zijne hurken, in de hoop dat de slaap deze houding behoor lijker zal vinden om hem te naderen. Buiten het gekraak, veroorzaakt door de bewegin gen van den volksvriend stoort geen ge rucht de stilte in het vertrek. De maan, die geerne zou weten hoe haar ambtgenoot in het verlichtingsvak er uit ziel,wanneer hij te bed is, kijkt onbescheiden door het venster der slaapkamei, doch gelukt er niet in den grooten man te ontwaren, daar hij achter eene verschansctiing van hoofdkussens zit. Haar weifelende glans verspreidt klaarte ge noeg in het vertrek om er de voorwerpen te laten ontwaren, echter niet genoeg om hun ne vormen duidelijk te onderscheiden. Mijnheer Donckers kijkt sedert eenige mi nuten strak naar iemand, die bij zijn nacht tafeltje op eenen stoel schijnt te zitten. Zoo woelig zijn zijne gedachten dat hij zich niet herinnert, vóór hij te bed ging, op die plaats jas en broek te hebben gehangen. Toen zijne blikken voor de eerste maal op dien gewaanden persoon vielen, was hij ver wonderd nadat hij er gedurende eenige stonden op gekeken en zich goed overtuigd had dat het werkelijk iemand was, werd hij bang en sloot zijne oogen een weinig later deed de nieuwsgierigheid hem weder kijken en dan vroeg hij anstig Wat zit ge daar te doen Hij kreeg evenwel geen antwoord, en dan dorst hij zijne oogen niet meer sluiten uit vrees dat die geheimzinnige iemand het'slui ten zijner oogen te baat zou nemen om hem verraderlijk vast te grijpen. Eensklapsdoetde benauwdheid hem kwaad worden en hij zegt barsch Ga daar weg De «iemand» geeft nog geen antwoord en blijtt onbeschaamd zitten. Ga daar weg, zeg ik u roept de a- postel. Zijn bevel heeft geen het minste uitwerksel. Gaat ge niet weg, ik spring uit mijn bed en breek uwe armen en beenen. Ik wiischurk heeten indien ik uwe armen en beenen niet breek. Waarom laat ge de deftige menschen niet slapen, schelm {JVerdt veortgezet.^ --»•-{v-»--- - -

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1902 | | pagina 3