EiNGELMAREN Trouwen is geen kinderspel Football-Cluk Yprois Hij werd vervolgens tot leeraar van ker ktlijke en algemesne geschiedenis te Rysen burg benoemd Daar deed hij zich kennei- als voordrachtgever en dichter hij bestuur de het katholiek tijdschrift De wachter en werd sinds gerekend onder de beste dagblad schrijvers van Europa. Alsredenaar verwierf bij eene ware beroemdheid In 4880 wero hij te Breda gekozen tot lid der Tweede Ka mer. Later zetelde hij, als afgeveerdigde van Wijk-bij-Duurstede, in hetzelfde parlement, doch in 1891 mislukte zijne kandidatuur M. Cremers, Kamerlid voor Almelo, gaf zijn ontslag ea Mgr Schaepman toen nog D' Schaepman werd in zijne plaats geko zen. Bij de laatste Kamerkiezing, in 1902, werd zijn mandaat hernieuwd. Door alle partijen, in Nederland, werd hi; hocg geschat om zijne talenten en zijne ver hevenheid van karakter. Toen, in 1892, de nederlandsche katholieken het 25 jaar jub-1 feest zijner priesterwijding vierden, brachten zelfs de liberale bladen hem openlijk hulde. Over eenige weken kwam Mgr Schaep man te Rome aan in 't begin dezer maand werd hij plotselings erg ziek en moest ver pleegd worden in een gasthuis door Zuster bestuurd. D' Laponj, geneesheer van Z. H. Leo XIII verzorgde hem. Ee.iige dagen geleden ver beterde zijn toestand zoodanig dat men op zijne herstelling durfde hopen, doch de Heer heeft het anders gewild. Pastoor Schaepman, zooals men hem ge moedelijk noemde, was ridder van het Orde van den Nederlandschen Leeuw en van den Guud-'O Leeuw van Nassau. De katholieke Haogschool van Leuven vereerde hem met den titel van do&tor in de wijsbegeerte ho noris cautd. Onlangs werd de verdienstelijke priester, die aan de Kerk en aan zijn vader tand onschatbare diensten bewezen heeft, door Z. H. dun Paus tot de weerdigheid van Huisprelaat verheven. Hij ruste in vrede. n broek, lappen, de kousen stoppen en een huis net houden. Zooniet, weeu, zoohaast de speelman van het dak zal zijn Neen, neen, trouwen is geen kinderspel ,11 Praten eenige vrouwen bij de waschfcuip. wie is altijd bet mikpunt in bet gesprek De man. Babbelen eenige oude, verzuurde wijven ran de koffietafel, wie wordt gedurig over den hekel gehaald Da man. Ziet gij twee feomeeren aan eene open bare waterpomp, wie wordt er met venijn on gal bespuwd De man. Beschouwt gij anti alcoholische gravuren, wie is er daar altijd de kwade hond Dr man. En wie is hei onnoozel lammeken D< vrouW. Dat is onrechtvaardig. De drankzucht is een maatschappelijk kwaad, dat de man en de vrouw gesamernlijk hebben in het leve> geroepen, en waar de laatste gewoonlijk meer plicht aan heeft d->n de eerste. Ziehier eene geschiedenis die duizendmaa s gebeurd. Jan en Mie trouwden en zij zwoeren mal kander dat zij van hun huisje een hemel zouden maken. Pas had het echtpaar de wittebroodsweken achter den rug, of dat huizeken was eene ware hel. Kwam Jan 's middags van zijn werk, negen maal op de tien was de soep niet klaar, en dan nog welke soep Ziet gij, Mie had in hare jonge jaren wel leeren crocbe teeren, zingen en dansen, maar soep koken, dat was wat gemeen. Mie was daarenboven grillig,onbuigzaam. Als Jan het ongeluk had te denken, dat 10 frank te veel was voor eene muts, dan was het acht dagen slecht weder dan werd zij venijnig als eene kob, hardnekkig als de Oceaan en de wilde kat in vrouwenkleederen wilde baren trotschen kop niet buigen. En in de dagen der beproeving, die zoo talrijk zijn in kleine gezinnen, was de helle veeg neérgeslagen en moedelooszij liet staan wat stond en liggen wat lag en vond geen enkel aanmoedigend woord om Jan op te beuren Het was een leven als kat en bond. En later kwamen de kinderen, en bet huizeken werd zoo vuil, dat Jan, als hij ver ia oeid van zijn werk kwam, geenen orden- telijken stoel vond om op te zitten. Zijn hart bloedde als hij de zwarte tang en de hemeltergende slordigheid aan schouwde. En wat deed Jan Om zich op te beuren ging hij naar het j huis dat altijd proper is, naar de vrouw die 1 iedereen vriendelijk toelacht, naar de bazin der herberg tegenover zijn huis. Daar ver smoorde hij zijn rijd, na zijn tijd :ijn geduid en bij zijne thuiskomst begon hij zijne weder helft den duivel aan te doen. Aan wie de schuld YPER. DE RIJSCHOOL. —Er wasgezeiddat rijschool naar Tervueren bij Brussel ging v rplaatst worden.Er is niets van. Het beste be wijs vindt men hierinDe regeering heeft 21,000 frank hulpgeld verleend voor het maken van eenen «mess» te Yper. De aanbesteding heeft reeds verleden maand plaats gehad en de wer ken moeien gedaan zijn tegen dat de nieuwe leergangen den i"tD October aanstaande aanvang nemen. AANBESTEDING. - Op 27 januari, teïTÏO ure 's morgends, zal ten bureele van den kapi tein-bevelhebber der genie, Veemarkt, 16, te Yperen, overgegaan worden tot de openbare aanbesteding der werken van gewoon onder houd, uit te voeren aan de kazernen van gen darmerie, afhangende van het bevelhebberschap der genie te Yper. Bestek 3,730 fr. Borgsom 370 tr. -- Medalie van Is" klas aan M. F. Juncker regent aan staatsmiddelbare school te Yper Proficiat. Woensdag namiddag kwamen twee koop lieden-herbergiers, W. C... en I. B... met hun ne kar van de markt ran Rijssel terug. Aan het tolkantoor van den Pont-Rouge reden zij voor bij zonder verzei; nabij Ploegsteert werden zij tegengehouden door twee tolbedienden. 1. B... die maar eenlitersterken drank medehad,kwam vrij mits eene boete van 33 frank. W. C... die vijftig liters alcool mede had en twee kisten mar garine, werd met peerden kar aangehouden.en is mogen alleen naar Yper terugkeeren. BRUGGE De beenhouwer G. heeft zaterdag in de Smedestraat een grooten hond doodgeste- ken die reeds twee andere honden doodgebeten had. Men vreesde dat het dier door razernij aangetast was. Hel peerd van den'onderluitenantMarchand der artillerie, in garnizoen te Mechelen, dat deel aan den beruchten militairen raid genomen had en er half dood van af gekomen was, werd al hier zes maanden lang door den veeaarts Fremy verzorgd en is nu gansch hersteld door zijnen meester teruggehaald. Een koopman-beenhouwer van Handzaeme, die dinsdag morgend naar onze veemarkt was gekomen, heeft rond 9 1/2 ure op de Statieplaats een aanval van beroerte gekregen. De man werd de statie binnengedragen, waar hij de eerste zorg n ontving van D' Veys, die hem naar 't hospitaal deed overbrengen, alwaar hij woensdag morgend overleden is. OOSTENDE. - VISCHMIJN. - In 't verloo- pen jaar werd er hier voor 4,802,893 visch ver kocht. Dit is eene vermeerdering van 1 1/2 mil lioen in 10 jaar. DE HARING. Nooit zagen wij zooveel versche haring alhier aanbrengen als de laatste dagen. De visscherkraai is er van overstapeld en er zijn geen waggons genoeg om de talrijke ver zendingen te doen naar Frankrijk, Holland en het binnenland. M. Maryssael, apotheker te Oostende, heeft zich zoadag avond van het leven gebracht. Hij schoot zich een kogel in het hoofd. M. Maryssael had eene nog al groote rol in de Oostendsche politieke gespeeld. Hij vervulde een tijd lang het ambt van schepene, provineiaal raadslid en rechter bifdêrTKoöphandelsrecht bank. Hij kwam in ruzie met zijne medematen van het liberaal bestier, en stelde hem later te gen hen, zelfs op eene socialistische lijst M Maryssael leefde en stierf als vrijdenker. KORTRIJK. - TREINBOTSING. - Dinsdag morgend, rond 8 ure, is alhier aan de verlengde Zuiderlaan, een ongeluk gebeurd, dat erge ge volgen had kunnen hebben. De lokomotief 121 der naamlooze maatschappij van West-Vlaan deren stond op de eerste baan tegen de brug gereed om te vertrekken, toen zij eensklaps door de lokomotief van den reizigerstrein n. 2828, uit Brussel vertrokken ten 6 ure 9, om geworpen en gansch verbrijzeld werd. De slag werd ver in den omtrek gehoord en spoedig kwamen eenige bedienden van den ijzerenweg en geburen ter hulp om den gekwetsten machi nist, die onder de puinen lag, uit te halen en hem de noodige zorgen toe te dienen. De machinist, Adolf Gatteau, had verscheide ne kwetsuren bekomen. De stoker, Henri Blon deel, 27 jaar oud, wonende Gongoweg,-werd onder de verbrijzelde stukken hout en ijzer uit gehaald. Nadeeerste zorgen van de bijgeroepene geneesheeren ontvangen te hebben, werd Blon deel naar het gasthuis gevoerd. De stoker heeft verscheidene ribben gebroken en kwetsuren over gansch het lichaam bekomen. De stukken hout en ijzer werden spoedig weggeruimd en de dienst der reizigerstreinen onderging geene vertraging. De stoffelijke scha de is aanzienlijk. Het parket kwam rond 10 ure ter plaats om een onderzoek in te stellen. Jongelingen, ziet uit uwe oogen eer gij voor net leven aan eene vrouw verbindt. Weinig is er aan g. legen of zij kg i cro- cheteeien enzoovoorts. Maar verzekert u of zij kan «oep koken, I S1NT-BAAFS-VTJVE Maandag nacht is in verscheidene plaatsen gestolen teSt-Baafs-Vijve; op den Knok, peerd en kar. uit de herberg Den Hert. De herbergier uit de Tramstatie, geruchl hoorend", is opgestaan en beeft twee schoten gekregen in den rug en in den buik.Uit den rug heeftmen de kogel kunnen halen,maar niet deze uit den buik. De toestand van het slachtoffer is zeer erg. De baas uit de Tramstatie,door gerucht dat de dieven maakten gewekt, was opgestaan en ach tervolgde de dieven tot in den hof, waar zij over den muur moesten klauteren.De herbergier.Bo- vyn genaamd.greep een der schelmen die reeds op de muur zat,bij een been; 't was dan dat de bandiet zijn revolver trok en 2 schoten op den man loste. He'slachtoffer zakte bewusteloos ten gronde. Het parket is woensdag ter piaatsegeko- men. De geneesheeren hopen het slachtoffer te zullen redden. EEN GOEDE MAATREGEL. - Het gebeur' dat men een heel pak Thermogène gebruikt, wanneer men ze legt op den arm, den voet,den hals of op het gelaat, ofwel wanneer het een kind betreft. t Is daarom dat M. Vandenbroeck besloten heeft te beginnen van dezen dag aan 80 centie men halve dozen Thermogène te kooptestellen. BRUSSEL Zondag avond tijdens de opvoe ring van «De Orgeldraaister», gebeurde in den Vlaamschen Schouwburg een ongeval dat erge gevolgen had kunnen hebben. Tusschen het eerste en het tweede bedrijf viel een toeschou wer van de derde gaanderij op de leuning van de 2de loges en botste van daar, na eene elektrie- ke gloeilamp afgerukt te hebben, op de orkest zetels. Een kreet van schrik ontsnapte de toe schouwers en verscheidene damen verloren bij na hetbewustzijnvanontroering. De ongelukkige, een jongeling 20 tot 22 jaar oud, was met over de banken te willen stappen gestruikeld en over de leuning van de gaanderij gestuikt, ledereen dacht dat hij dood was. Hij werd seffens opgenomenen in eene afhankelijk heid van den schouwburg gedragen, waar men bevond dat hij slechts eenige onbeduidende kneuzingen bekomen had. Hij was rakelings voorbij den arm eener dame gevallen, die licht gekneusd werd. De ontroering was algemeen doch de rust keerde spoedig terug toen M. Rans kwam aankondigen dat hetongeval geene erge gevolgen zou hebben In het volgende lusschenbedrijf vernam men inderdaad, dat de jongeling die men naar't gast huis gevoerd had, daar slechts eenige minuten verbleven had en te voet huiswaarts gekeerd was. RHAZEL HALY LIBBAS en al de Arabisten al de groote geneesheeren dei' oudheid, waar onderGalienus en Hippocrates,zouden't akkoord geweest zijn om de verdiensten te erkennen van den Elixir Vincent tegen jicht en rhumatisme indien zij lezen gekend hadden. Demenigvuldi- gebekomen genezingen, de vurige dankbaarheid der lijdenden die hunne hevige pijnen zien ver dwijnen hebben, zijn daar om te bevestigen de doelmatigheid van dit geneesmiddel dat thans overal wordt gewaardeerd. LAEKEN Zondag namiddag kwam eene hofkoets, waarin de koning en zijn ordonnan cieofficier plaats genomen hadden, langs de paleizenstraat gereden, toen, aan het gemeente huis, een hond naar de peerden sprong en deze deed op hol gaan. De dieren holden de enge St-Jorisstraat in. Men vreesde voor groote on gelukken, doch de koetsier gelukte er spoedig in de peerden te overmeesteren. ANTWERPEN Aan n°39 der dokken, waar een ploeg kaaiwerkers erts losten aan boord van de stoomboot Gorbea, gebeurde zaterdag een erg ongeluk. Eenbakerts ging vandeketing der kraan los, viel op de kaai en verpieterde ondereen gewicht van 1500kilos een dokwer ker. De ongelukkige bleef op den slag dood,zij lijk was verschrikkelijk verminkt. Het slachtof fer, Jozef De Bondt, 54 jaar oud, woonde in de Maasstraat, 37. GENT De sneltrein uit Berlijn, die om 12 l/2urenamiddagvoorbij St-Pietersstatie rijdt is zaterdag, aan den bareel van den Zwijnaard schen steenweg te Gent, op eenen voermanswa gen gebotst. De bareel was niet gesloten. De wa gen, toebehoorende aan M. De Ridder, wonende in het brabantscii paard, Zwijnaardschensteen weg, werd geleid door Stinus De Weirdt. Dege leider stond recht op zijnen wagen. Deze werd door den sneltrein gevat en geheel in stukken geslagen. De bos van een der wielen vloog wel honderd meters ver. Door den geweldigen slag maakte de geleide eene tuimeling en stuikte met het hoofd op de straatsteenen nevens den bareel. Hij bekwam eene erge wonde aan 't hootd. Demachienhad ook eene breuk bekomen en moest door eene andere vervangen worden. Het scheelde weinig of eene vrouw welke over den barreel ging met haar kind, werd verpletterd. Het paard is niet getroffen. De strengen waren doorgesnakt. Het paard bleef juist buiten den barreel staan. FRANKRIJK. De Fransche Kamer is weere bijeengekomen. Jaurès, een der kopstukken van het socialis ms, is tot ondervoorzitter benoemd. Citoyen Pelletan, een andere socialist, is nog altijd minister van zeewezen, niettegenstaande de menigvuldige dommigheden die hij reeds uitmat en die dreigden Frankrijk met andere mogendheden in moeilijkheden te brengen. Van in de tweede zitting had er eene onder vraging plaats over de toepassing der wet op de kloosters. M. Combes, de opperminister, was schaamteloos genoeg om het volgende te ver klaren:'T IS ONZE PLICHT VAN AL DE KLOOS TERSCHOLEN TE VERWIJZEN DIE TEGEN DE VRIJDENKERIJ GESTICHT ZIJN 11 Dat is nu een keer zijn buik rechtuit gespro ken. Die mannen willen alleen de vrijheid geveD aan degenen die de vrijdenkerij onderwijzen. Dus vrijheid voor de goddeloozen alleen. Onze liberalen juichen dat toe 11 Men ziet daaraan hoeveel hunne «vrijheidsliefde» weerd is. M. Combes komt acht priesters van hunne jaarwedde te berooven omdal zij in de volkstale (het bretoensch) gepredikt hadden. Geen gods dienstvrijheid Geen taalvrijheid ook niet Intusschen boert Frankrijk van langs om meer en van langs om zeerder achteruit. Frank ijk kwam in 1902 328 millioen te kort om zijne begrootingen in evenwicht te sluiten. Ook heb ben, de menschen in Frankrijk, van langs om min trouwe inden Staat. In 1902 werden 173 millioen frank meer uit de spaarkas getrokken dan er in gestort werd. Tot nu toe zag men dit n geen land der wereld. De wetgeving, op maatschappelijk gebied, is in Frankrijk twintig jaar en nog ten achteren. Ziedaar waar een land naartoe gaat als het afwijkt van den rechten en goeden weg. Onze liberalen zouden België daar ook willen bren gen. God spare er ons van I MAN YPERLINGEN ZIJN PRAKTISCHE SEN. Door ondervinding hebben leerd dat het beste en goedkoopste om hoest,valling, bronchiet en andere borst kwalen te genezen, SIROOP DEPRATERE is. Ook als men iemand in onze stad vindt die blijft hoesten, zegt men, nog eer en die de SIROOP PEPRATERE niet neemt. Zoo zekeren zoo krachtig zijn de uiiwetksels der SIROOP DEPRATËRE, dat duizende in woners onzer stad en omliggende openbaar lijk zeggen dat de SIROOP DEPRATERE eene onfeilbare borstremedie is. Deze dui zende getuigenissen in onze stad alleen aan getroffen zijn overtuigend. Prijs 2 franken de flesch. Te bekomen te Yper apotheek May. Poperirighe,apoth. Monteyne en in alle goede apotheken. Schumilow, vergezeld door twee zijner broe- zij ge- j ders, drong in het huis van eenen rijken Kal- midde! j moek, die hun de gastvrijheid verleend had. Toen het gezin sliep, werd het door de drie g broeders vermoord. De Kalrnoek, zijne vrouw en tien kinderen kwamen om. AI het geld, dal men in het huis vond beiiep slechts 60 centiemen. Wat schandalige beermoetdieoude Rubkow niet zijn van zulk een afschuwelijken raad te, geven Hij isalzoo plichtig in de 12 moorden als Schumilow, en God zal hem er eens rekening over vragen Ouders doet uwe kinders van jongs af wel hunnen catechismus leeren en tracht dat ze er hun leven na schikken, 't Menschdomzou dan zulk geene wanschepsels opleveren. DUITSCHLAND. Apa 1 Wie heeft er goes ting om 37.500 franken te winnen? Wie kent een goed middel om aardappels te bewaren De kenner kan eene som 30.000marken verdienen. De vereeniging van geneverstokers in Duitsch- land, samen met landbouwkunde genootschap pen, looft eenen prijs uit van 30.000 mark, of 37.500 fr. voor hem die een middel aan de hand doet, om aardappelen in eene spijs om te zetten, welke geschikt is om eenen langen tijd bewaard te blijven. De prijs van de bewerking tot bewaren, mag niet hooger zijn dan 20 pfen nings (fr. 0,25) peröOkilos.Tegenwoordig moe ten de aardappels binnen de6 of 7 maanden ver bruikt worden anders verliezen ze geheel hun ne weerde. Men zoekt dus naar eenen middel waardoor het mogelijk is, dien tijd te verlengen. Nadere inlichtingen worden gegevendoor hel Institutfür Nahrungsgewerke te Berlijn. ENGELAND. De nieuwe aartsbisschop van Canterbury en Primaat van heel Engeland, het, hoofd dus der Anglicaansche staatskerk, is dr. Davidson, tol nog toe bisschop van Winchestei. Deze koninklijke benoeming werd algemeen verwacht. De Engelsche pers acht het eene ge lukkige benoeming. Bij den strijd, zeggen de bladen, die er in d< Engelsche kerk heerscht, kon geen man van de uiterste partijen gekozen worden. Dr Davidson staat middenin en is iemand van verzoenenden geest. Werkeloosheiden ellende hebben te Londen ongehoorde uitbreiding genomen. Processien van werkloozen doorloopen destraten, aalmoe- sen bedelende. Onder de werkeloozen zijn oud soldaten van Afrika. De ijzer- en staalgieterii gaat in Engeland ook uiterst slecht en de werklieden die daarin geen bezigheid vinden, komen het leger der werkloozen vermeerderen. In het arsenaal van Wolvisch en in de werkhuizen der Teems zijn veel arbeiders afgedankt. De maatschappij der dokken heeft ook 1,500 arbeiders bij werkge brek doorgezonden. Wilt gij suiker van eerste qualiteit? Neemt de pakken van de Thiensche maalderij. NOG TWEE JAAR. Deze dagen kwam een overste van een klooster naar 't kabinet van M Combes. Mr de Minister, zegde zfi.ik kom u eene inlichting vragen. Wat schilt er, Madame Zonder raad genomen te hebben bij eenen advokaat of eenen dagbladschrijver, kom ik om te weten welke uwe inzichten zijn, tegenover onze gestichten! Wat hebt gy van 't zin Wat moeten wij verwachten? Welke zijn uwe juiste inzichten Madame.ik veronderstel dat die vragen geen al te groot vertrouwen van uwentwege te ken nen geven in het Ministerie waarvan ik het hoofd ben. Niettemin waardeer ik uwe vrjj moedigheid en ik zal met een even vrijmoedig heid antwoorden welnu,weet wel dat het mijn vast besloten inzicht is, indien ik nog twee jaar aan 't bestier blijf, dat er na dien tijd geen een kloosterling noch geen eene kloosterzust van gelijk welke congregatie,toegelaten of niet, nog zal in Vrankrijk zijn M. de Minister, ik ben u dankbaar voor uwe vrijmoedigheid. Uw besluit verwondert mij geenszins, maar 't was goed van ingelicht te zjjn over de zuivere waarheid. Daarop vertrok de kloosterzuster. Laat ons nu dat tijdstip onthouden wij zullen zien wat er in twee jaar van Combes zal gewor den zjjn TURKSCHE WREEDHEDEN. De turksehe wreedheden herbeginnen in Bulgarië. 250 macedoniërs, die, op de stellige belofte en waarborg van den Sultan, in hun dor terug keerden, wierden er op een hevig geweervuur onthaald. Twintig ervan zijn gedood en een groot aantal zwaar gekwetst. AMERIKA. De amerikaanscbe houtkoning, William Bradley, is te Milwanhee overleden! Hij laat zoo wat 200 millioen achter. Op zfin sterfbed heeft hij eene belofte volbracht tegen over miss Mary Meyer, zijne sekret.arisse. Hij had beloofd haar te trouweD, en dit huwelijk is eenige stonden vóór zijne dood voltrokken. Hij heeft geen tes»ament nagelaten. Daar de begeerlijkheid tegenover zijne millioenën aigê- meen is, verwacht men zich op eenen hardnek- kigen strijd tusschen zijne familieleden en zijne bruid om het fortuintje machtig te worden. KONINKLIJK GESCHENK. Een aardig Kerstgeschenk heeft John W. Gales te Chicago aan zijnen zoon Charles gegeven in den vorm van een millioen dollars. Het merkweerdigste is, dat het geld niet in papier of met een wissel, maar in specie werd uitbetaald. PEKKERS. Jan kwam 'thuis van d'herberg m de kleine uurtjes! 't Was schabouwelijk warm en Jan woonde op de vijfde stagie van een ijselijk hoog huis ge kunt peizen hoe Jan zweette als hij op zijn kamer kwam Ook deed hij zijne venster open om nog wat de frissche buitenlucht in te asemen. Ja maar, hij leunde wat te verre over, eri Jan kwam met heel zijn hoepelkraam buiten het venster naar beneden. In eene kamer der derde stagie was er nog licht en men speelde piano Podikke, zei JaD, ais hij voorbijtrok, wat vervloekte pekkers zijn me dadde GOED GEVONDEN. Sedert eenigen tijd kunnen de ingezetenen van Washington, wan neer zij des morgends hunne brieven openen, zien welk. v eêr het zal worden. De postkantoren zijn namelijk met het observatorium van Was hington verbon len en een bijzondere stempel vermeldt nevens de dagteekening nog de woor den schoon, regenachtig, mistig, bewolkt, stormachtig, - naar gelang van de meteorolo gische voorspellingen. Daar de uitslagen van deze nieuwigheid voortreffelijk zijn, zal deze overal ingevoerd worden, waar observatoria's zijn. DOODJAMMER VAN DE PINTE. - Sissen Klinke kwam op zijn pikkebeste en peerdekri- mineelbataillonpoereloere van eene trouwfeeste. Onderwege sukkelde hij nog ne keer binnen In de Zon bij Ko Lameere en vroeg eene pinte. Jamaar Sissen begon daar een klein beetje te vele van zijne neus te maken, en Ko pakle hem met lijf en ziele op en smeet hem over de strate flakke in nen stinkenden gracht... Sapper de sapper, zei Sissen, en mijn pinte die nog half uitgedronken op den toog slaat! Getrouwd zonder het te weien. Een Ant- wei'psche diamanlkoopman bevond zich on langs te Hoboken,eepe voorstad van New-York, en bezocht er nu en dan een bar of koffie huis. Zekeren dag vroeg de herbergierster hem of hij met haar bij den burgerlijken magistraat wilde gaan om te getuigen dat zij eene deftige vrouw was. Men weet dat men in den staat New-York een getuigschrift van goede zeden moet bezitten om een bar» te mogen houden. De sinjoor weigerde dezen dienst niet en tee- kende ter goeder trouw een stuk in 't engelsch opgesteld, taal die hij niet verslond. Over eenige weken keerde de diamantkoop man naar Antwerpen terug en ontving er eene daging om voor de burgerlijke rechtbank te verschijnen. De man had, zonder het te weten een huwelijksakt geteekend en de amerikaan- sche beschuldigde hem haar verlaten te hebben! De vrouw vroeg een jaarlijksch pensioen als vergoeding. De zaak is nu voor het beroepshof van Brussel gekomen, die den diamantkoopman toegelaten heeft te bewijzen dat hij bedrogen geworden is. Binnen kort zal de zaak gepleten worden. ITALIË —Te Staletti iseene boerin,Katherina Olivadoti,overleden in den ouderdom van 110 jaar. De vrouw was tot het laatste van baar le ven in 't bezit /an haar verstand gebleven. Zij is slechts acht dagen ziek geweest. Te Turino heeft een jongeling, Giordanimo genaamd,zieh op ongemeene wijze gezeifmoord. Hij wentelde het eind van een zinken draad rond den pols en wierp, van uit het venster zijner woning,hst ander eind op de kabel van den elektrieken tram. Giordanimo werd door de elektriciteit doodgebliksemd: zijn lijk was ge deeltelijk verkoold, zoo geweldig was de stroo ming geweest. TURKIJE Weet ge welk in Turkijë hetjaar- li„Ksch «traitement» der ministers is? - De mini ster van zeewezen trekt de spotsom van 414,000 frank. Hij krijgt meer dan den groot Vizier'zel ve die maar 331,OOOfr. ontvangt. - De ministers vanbinnen en buitenland en van openbare wer ken moeten zich getroosten met 220,000 fr. De minister van geldwezen krijgt nog min 193,000 fr. maar den armsten duts van allen is de minister van mijnen en wouden. Peist ne keer 138,000 fr; 't en is toch 't spreken niet weerd. De gelukkige minister van't zeewezen heeft alzoo reeds een fortuintje van niet min dan 60 millioen gemaakt. Jaarlijks kosten de ministers van den Sultan gezamentlijk 700,000 fr. te verdeelen onder veertiene Scherrewegül RUSLAND 12 MOORDEN VOOR 60 CEN TIEMEN. De Russische boer Schumilow, die van het leger terugkeerde, ontmoette een ande- i en boer, den ouden Rubkow, aan denwelke hij wijs maakte dat zijne familie van hongeren koude omkwam. «Dommerik riep de oude boer uit. Gij laat u van honger omkomen als de rijke Kalmoeks in weelde leven. Roof liever hun geld en weerstaan zij, welnu, snijdt bun de keel af.» Zondag 25 Januari 1903, ten 2 ure, match op het plein bij de Rijselpoorte. Huwelijksafkondigingen Ilenii Descamps, hotelhouder, toKemmel en Maria Vasseur, z. ber., te Yper. Lodewijk Geeraerd, agent van politie Brussel, voorg. te Yper, en Helena Busscha'ert, z. ber., te Oostende. ^'thur 4-ec'uccIibeenhouwersgast,teKortrijk, voorg. te Yper, en Anna Cannoot, huishoud ster, te Kortrijk. te

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1903 | | pagina 2