Senaat De Kamer Waar was Ernest Willen is Kannen Burgerij iï Kurieus Rekenspel Boekbeoordeling Aanstonds schrijven en wrijven de socia listen tegen den wetsvoorstel, in de Kamers steken zij binst de bespreking, gedurig stokken in 't wielin één woord, zij doen al wat ze kunnen cm de wet te doen mis lukken. 't Is weerom 't zelfste spel geweest, ver leden week, ter gelegenheid van die prach tige wet die de heer Minister de Smet de Naeyer vorenstelde. De achtbare minister begeerde den wets voorstel in zitting van Donderdag, 12 Fe bruari, te doen stemmen, om te speculatiën te vermijden. De Kamers zetelden van 2 ure 's namiddag tot den vrijdag morgend om ure! Dus 15 uren aan een stuk... en nog en was mennievers. Wat was er gebeurd Saint-Patieke liberalen en roode voddeman nen hebben stokken in 't wiel gesteken Herdoens dan, Vrijdag namiddag om 2 ure tot 7.15 ure Idem even verre Dan Zaterdag herdoens nogmaals om 10 ure 's morgens tot 12 ure dart weder van 2 ure tot Zondag morgend ten 7 ure en half. Welke mag de reden zijn, zultgij zeggen, van die tegenkanting der liberalen O, geheel eenvoudig Zij voorzien dat het katholiek ministerie moet winnen in achting en genegenheid met zulk eene schoone wet, en ze zeggen die wet en mag niet doorgaan Daar ze Liberalen en socialisten hebben liever hei werkvolk in den nekke te schoppen, dan eer: katholiek ministerie te ondersteunen Weg met de aartsvijanden der werklieden Schandalige tooneelen in de Kamer Wij kunnen bier geheel het verslag dier belangrijke zitting van Donderdag riiet me dedeejen binst 15 uren er is daar een woordeke den hals gebroKen geweest Nogthans wij moeten de aandacht onzer Lezers roepen op de schandalige tooneelen daar, door liberalen en socialisten veroor zaaktOprecht gemeend, zij hadden schoe liemanieren Geen ander woord ware sterk genoeg 't Was luiten en tieren, en schelden en verwijten 't Ging er mij daar van ge zij t moordenaars Deugnieten! Buanstroo pers Verders Gij raoogt niet stemmen Gij zult niet stemmen Wij zullen uwen tijd verspelen enz. enz. Ea zeggen dat onze Saint-Patieke ver tegenwoordiger met dat volkske samen spant Voorwaar, 't arrondissement van Yper is wel met zulkeri Jan 't Senaat is maandag voormiddag bijeen gekomen om het onderzoek te beginnen over het wetsvoorstel op den alkooi, zondag mor gend door de Kamer gestemd. Het berek van onderzoek heeft eerst de kiezing goedgekeurd van M. Baron Surmont de Volsberghe als provinciale Senator, en zijne vervanging als werkend Senator van bet arrondissement Yper-Kortrijk, door M den Baron de Vinck, reeds plaatsvervangend Senator. Wetsvoorstel op den alkool Na lezing van het verslag gedaan door M. Descamps-Duvid, wordt de dringendheid ge stemd. M. Lambillotte, liberaal, bestrijdt het ontwerp Het gouvernement wil alleenlijk, zegt hij, 20 30 millioen nieuwe lasten leg gen zonder het aD.oolism te willen bestrijden Spreker verdedigt verders de alkooldrinkers M. Hanrez, in de zitting van den namid dag, spreekt op zijne beurt tegen het zoo gezegd te kort en tegen het voorstel. M De Smet de Naeyer zegt dat het te kort gestadig aangroeide onder de liberale regee ring. Sedert de katholieken aan 't bewind kwamen, werd er 200 millioen overschot gemaakt, ondanks de meerdere uitgaven bestemd aan de werkmanswetten. 't Senaat heeft dinsdag in zijne morgend- an namiddagzitting de bespreking voortgezet. M. Picard, socialist, spreekt eene lange redevoering uit, hij herhaalt eenige opwer pingen van de linkerzijde en hij verkiest hel monopool, anders gezeid, het gouvernement alleen zou genever mogen stoken. M. Keppenne klaagt dat er niet genoeg gewaakt wordt tegen de vervalsching der coffij. De algemeene bespreking is gesloten op het einde der morgendzitting om 12 ure 20. In de namiddagzitting worden de verschil- lige artikels der wet met kalmte besproken, en gesterad. Het wetsontwerp in zijn geheel wordt aan genomen met 56 stemmen tegen 34. Ten u. 35 m. gaat de Senaat uiteen tot verdere bijeenroeping. De zitting wierd woensdag 18 februari, ten 2 ure, geopend, om de vergoeding van arbeidsongevallen verder te bespreken. Noodzakelijke gevolgtrekking Eene gevolgtrekking die ieder nadenken de burger bij zijn zelveereeds gemaakt heeft, is de volgende Hoe min liberalen en socialisten er in de Kamers zijn, hoe beter Inderdaad, dat volk en doet toch niets an ders dan kwaad De belangen van 't land, de verbeteringe van 'i lot van den werkman, de herlevinge der kleine burgerij, de belangen der land bouwers, al oude vodden, zeggen zij. Wij moeten hier kermisse houden, bui schen en slaan, luimeiperten maken lijk in nen cirk en huilen als in een beestekot Naar den weerlicht zulke Clown 's Naar Barnum Dédr zullen zij op hunne plaatse zijn 1° Waar M. Nolf was binst de nachtzitting van Donderdag 12 Februari. Waar dat hij was toch wel in de Kamers zeker om zijne vrienden te ondersteunen Gij zijt er wel meê T'is M. Buyl die het binst de zittin uitbrengt op een eeuwig zwijgen. M. Vandevelde, (tot M. Buyl die zachtje inslaapt, rond middernacht). Adolf, Adolf ge moet niet slapen zeg nen keer: Waarom is vriend Ernest hier niet 't is belachelijk M. Buyl, (zijn oogen vrijvende), Ernest is in belet. Gij weet dat hij den Donderdag noodig heeft om le Progrès op te stellen M. Vandevelde, (verontweerdigd). Vraagt den opstel van dat sctiabouwlijk bladje hem zoo veel tijd M. Buyl, (overtuigd), en om de vertaling te helpen doen voor het Weekblad. (Buyl nikt ne keer of twee van de vaak, en doet hem geweld aan om niet te slapen) Het Weekblad, Emiel, loopt op fhuwe beenei door het toepassen van tiet afloopstelsel va zekeren Aalbroeck, en nu (hij nikt) en cu wordt aan het Weekblad een nieuw stelse' toegepast, een stelsel van verstopping (Buyl valt voor goed in slape) M. Vandervelde, (lachende), kan nie ver staan Buyi Is bezig met droomen 2» Waar M. Nolf was binst de nachtzitting van Zaterdag,14 Februari? Te Brussel in de Kamers zeker M. Nolf was in zijn bedde en hij sli p, zond droomen, op de gezond heid van de Yperliu^en en op den bloei van 't land. Prachtig hebben de tooneelspelers van het ka tholiek Volkshuis hunne leuze verwezentlijkt, Zondag avond laatst, als zij met vijf mannen, allen om ter felst, het talrijke gezelschap der toehoorders, omtrent drie uren lang, of in de aandoenenste gevoelens geboeid heb ben gehouden of tot de vrolijkste omschud ding hebben gebracht. De hand van God is een zielroerend drama, wat geweldig op het tooneel, maar waarin wonderbaar voor komt rn de rechtveerdige wraak Gods en tevens zijne oneindige bermhertigheid. Het kluchtspel de gendarm heeft geen liart is verre van de innige opvatting te hebben van het vorige kluchtspel drie slachtoffers voor één beul maar met zulke tooneelspelers die de steerien zelf zouden doen lachen, heeft het nochtans vele bijval bij de toehoorders bekomen. Zoo zijn op eene treffelijke manier de tooneelfeesten voor dit wintersaizoen geslo ten. Hertelijken dank nog eens en onze beste gelukwenschen aan het bestuur van 'i Volks huis, aan M. De Jaegher en aan de kundige spelers. De Graeve had maandag namiddag dronken roudgeloopen, roepende dat hij zijne vrouw zou vermoorden en zijn huis in brand steken. Dins dag middag was bij naar zijnen zolder getrok ken en niettegenstaande de smeekingen zijner vrouw, had hij er het vlas in brand gestoken Hij is vervolgens naar de plaats geloopen, waar hij door den policiekoramissaris, M. Vanden Berghe, werd aangehouden. De Graeve heeft volledige bekentenissen gedaan. MOESKROEN. Bloedig drama. Zondag avond gebeurde in de herberg A la Brasserie de Belleghem, Gasthuisstraatl6, gehouden door de echtgenooten Nuyttens-Garet, eene vechtpar tij met doodelijken afloop. Deman IvoNuyttens 60 jaar oud, was afkomstig van Waereghem en werkte in de wolfabriek van M. Fouan, teToer- konje. Zijne vrouw,Rosalie Garet,is moeder van zestien kinderen,waarvan nog twaalf in leven zeven zijn gehuwd of hebben de ouderlijke woning verlaten; de anderen wonen nog thuis Zondag rond 7 ure 's avonds, zaten eenige verbruikers in de herberg, onder andere een fa briekwerker van Moeskroen, August Seynaeve. Twee hoeveknechten Bruno Himpe, 45 jaar oud, en Camiel Seynaeve, broeder van August kwa men binnen. De twee g&broeders Seynaeve, die sinds eenige weken in oneenigheid leefden, kre gen twist. Himpe mengde zich tusschen de woordenwisseling. De herbergier Nuyttens wilde een einde aan de ruzie stellen, doch werd met met Himpe handgemeen. Deze laatste bracht zijnen tegen strever bij middel van een schermes eene erge wonde aan 't gelaat foe en sloeg hem vervolgens met het stoofdeksel wreed op het hoofd. De ongelukkigeNuyttens viel bewusteloos ten gron de. De verbruikers ontwapenden Himpe en wierpen hem aan de deur. De kerel, razend van woede, na met zijn hoofd een der vensters uit gestooten te hebben, stampte de deur in De ver bruikers sloegen den indringer ongenadig aten wierpen hem eene tweede maal aan de deur. Eenige oogenblikken later werd hij door de policie gevonden. Men zag dat hij de vallende ziekte had en droeg hem in de herberg. Toen Himpe terug tot bezinning gekomen was, werd hij naar het gevang der gemeente geleid. Midderwijl werd de herbergier Nyttens door D1' Vuylsteke verzord. Maandag morgend, rond 7 ure, lag het slachtoffer dood te bed. In den namiddag kwam het parket van Kor trijk ter plaatse. De dader, die onder den invloed van den drank gehandeld heeft, verklaarde zich niets meer te herinneren; zijne aanhouding werd bekrachtigd, Dinsdag heeft de lijkschou wing plaats gehad. Het parket van Kortrijk is dinsdag alhier afgestapt om de lijkschouwing bij te wonen van den herbergier Nuyttens, het slachtoffer van het bloedig drama dat zondag avond in de Gasthuis straat gebeurd is. De schouwing had in het gasthuis plaats en werd gedaan door Dr Peeters; zij duurde van 4 tot 5ure. Zoo het schijnt, wordt de dood van Nuyttens toegeschreven aan den slag dien hij achter aan het hoofd bekwam met op de vloersteenen der herberg te vallen. De val zelf werd veroorzaakt-door dan slag met het stoofdeksel,in het gelaat toegebracht.Het parket is ten 6 are terug naar Kortrijk vertrokken. BRUSSEL— VOORZICHTIG MET VUURWA PENS. Zaterdag avond wilde de 16jarige zoon van de echtgenooten L..,drankslijters, Berg van 3 Hof, een geladen revolver uiteen vijzen. Een schot ging af en de kogel drong dwars door den buik. De toestand van het slachtoffer is zeer erg. De wanhoop der moeder is zoo groot, dat men voor haar verstand vreest. Het onderzoek van Maandag 23" Februari is uitgesteld tot later. WOESTEN - AANHOUDING - Een 19 jarig meisje dezer gemeente wordt beticht haar pas geboren kind te hebben doen verdwijnen. Het parket heeft den beirput doen ruimen en het land rond het huis om doen woelen, doch tot hiertoe zijn de opzoekingen zonder uitslag ge bleven. Zaterdag avond is de betichte aange houden en naar het gevang gevoerd. Dinsdagmorgendis de genaamde Lodewijk Vermeulen in den beerput gesprongen. Eeni ge personen kwamen toegeloopen en redden den ongelukkige. Veimeulen gaf een uur later den geest, na de !I. Olie ontvangen le hebben. Zoo 't schijnt was de man, ten gevolge van 't verlies van het eeni ge koeibeestje dat hij bezat, sinds drie weken niet goed meer bij zijn verstand. De ongelukkige laat eene vveduv,een verscheidene kinders ach ter. ELSENE-DOOR GAZ VERSTIKT.Een schrik kelijk drama heeft twee achtbare families der hoofdstad in rouw gedompeld. Donderdag aan staande moest te Brussel het huwelijk plaats hebben van M. den landmeter Servais met mej. Corr, dochter van den ingenieur-opziener der gebouwen van de stad Brussel. De aanstaande echtgenooten moesten in een eigendom der Sauverainestraat,teElsene,gaan wonen.Zaterdag avond kreeg M.Servais het gedacht den nacht in zijne toekomstige woning te gaan doorbrengen Zondag wachtte men hem vruchteloos bij de ouders zijner verloofde,waar hij moest komen middagmalen.Men werdongerust en vermoedde een ongeluk. Daar M. Servais ten 2 1/2 nog niet gekomen was, begaf M. Gorr zich naar de Sou verainestraat. Degaz brandde in de keuken. Na vruchteloos gebeld te hebben,klom M.Corr over den koermuur en, vergezeld van een slotmaker, begaf'hij zich naar het eerste verdiep, waar een sterke gazreuk hem tegensloeg. Hij beukte de kamerdeur in en vond M.Servais verstikt te bed liggen. T' huis komende had M Servais zijn regenschern tegen eene gazbuis, in den hoek der schouw, gezet; de regenscherm stond juist op de kraan en deze was door het gewicht opengegaan.Het slachtoffer was 23 jaar oud en stond eene schitterende toekomst wachten. ELVERDINGIIE. Het 3jarig zoontje van Hector Lacante, is woensdag morgend van den zolder op de gelijkvloers gevallen en werd met gebroken billen opgenomen. De geneesheer der gemeente verzorgd het klein slachtoffer. OOSTENDE.— De E.II. Bousson, onderpastor te Oostende,voortijds professor in't kollegie van Yper, is na eene pijnlijke ziekte overleden.—Za terdag zal de lijkdienst gedaan worden. SCHIELIJKE DOOD. De E. H. Leire, onder pastoor van SS. Pielers en Paulus, die sedert eenige weken erg ziek ligt en zelfs verleden week berecht werd, had sedert eenigen tijd zijn vader te zijnen huize, een 88jarigen grijsaard, die zijn zieken zoon was komen gezelschap houden.Zon dag morgend vond men den ouderling dood in zijn bed liggen.Hij was binst den nacht schielijk overleden. KOMEN Maandag avond,rond 8 ure,keerde M. Jules Vandewalle, veekoopman, van Zand voorde naar zijne woning terug, op 't gehucht Ten-Brielen werd hij onverwacht door een on bekende aangeranden een messteek toegebracht. De dader nam de vlucht. De gekwetste sukkelde naar zijne woning,waar hij door D' Ysebart ver zorgd werd. Een bloedader in den hals is licht doorsnedende wonde had kunnen doodelijk zijn, ware zij wat lager toegebracht. Men denkt dat er eene wraakneming in 't spel is. De gen darmerie heeft een streng onderzoek geopend. DE SIROOP DE PRATERE is de beste hedendaagsche borstremediezij geneest zeker en spoedig den hoest, bronchieten, influenza, keelpijn, stemverlies, vallingen, asthma, tering, enz. Volgens de proef gedaan door de groote geneesheeren is de SIROOP DE PRATERE de krachtigste aller hoestgenezende reme- diën,omdat zij spoedig en rechtstreeks warki door de ademhaling op al de borstpijpen, zonder de maag te hinderen. Prijs 2 frank. Te bekomen te Yper, apotheek May Poperinghe, apotheek Monteyne, en overal DE BRIEVEN VOOR ZINNELOOZEN. - M.l Van den Heuvel, minister van justicie, heeftbe- sloten dat voortaan de brieven gericht aan kost gangers van zinneloosgestichten eerst door een der geneesheeren zullen gelezen worden, voor aleer men ze aan den bestemmeling zal over-| handigen. De brief, die aan den bestemmeling niet zou kunnen gegeven worden zonder zijnen toestand te verergeren, zal aan den verzender terug besteld worden. FRANKRIJK Nog een slachtoffer der vrij metselarij. Een Broeder der Christelijke Leering Broeder Charles,stond de vorige week voor hel assissenhof van Maine en Loire terecht onder betichting van zedelooze feiten. Gedurende drie maanden had hij gevangen gezeten, en was de school tot welke hij behoorde, het voorwerp weest der schandelijkste aanvallen. Bij de behandeling der zaak is echter de on schuld van den betichten Broeder heerlijk aan 't licht gekomen. Ganschde zaak is niet anders geweest dan eene onderneming van hetlogeblad Patriote de l'Ouest Mad. Berthault,gewezen meid van zekeren Ja- got, bestuurder van genoemd blad, is komen zeggen, dat Jagot haar destijds verklaarde:dat hij er toch in gelukt was Broeder Charles te doen aanhouden Mad. Jagot had haar bekend, geld gestort te hebbenaan de ouders der kinderen, die Broeder Charles beschuldigden.Zij toonde haar zelfs de DUITSCH EN FRANSOOIS - Een Fransch- man lag in stokke met nen duitschen moef. Dat en moet niemand verwonderen. Dat ge beurd meer of ne keer daags sedert de afgrijse lijke rammutselinge van 't jaar 't zeventig in d'andere eeuwe Dus, ze lagen in stokke en 't was h propos van de tale Is dat een tale het Duitse!) zei de Franschman geen barscher, platter, onbeschof- ter, tale werd er ooit uitgevonden, 't Fransch a la honneheure hoe kiesch Ihoezoetgevooisd Oh lijk suikerkandies zoo zie.., 'k ben overtuigd dat toen de Engel metzijn vlammen de zweerd Adam en Eva uit 't aardsche paradijs verdreef, het met met de duitschetale was dat hij 't bevel van den almogendenden ten uitvoer bracht Dat kan heel wel gebeuren weerlei de Duit- scher maar wat in twijfel niet kan getrokken worden't is dat de duivel de Fransche taal ge bezigd heeft om die sloore van Eva in den appel te doen bijten en ikke en gij en alle man gevoe len alle dage wat die fransche beet te wegeheeft gebracht Een makelaar verkocht een peerd en zei aan den kooper «als ge het beestje zult doen zien Mijnheer, zal er iedereen van kontent zijn Vol strekt geen gebreken zullen ze eraan vinden 1» De kooper betaalde en trok met 't beestje naar huis tusschen donkeren en klaren 1 Ja maar 's anderendaags werd hij geware dat zijn per- retje steke blind was In eene vroede kolèere trok hij naar den ma- kelare!... Vuige bedrieger gij moogt mij wel zeggen dat er geen gebreken aan uwe rosse te vinden waren, Hij is stekkeblind. De makelaar. Ehwel en dan Hij. Wat en dan De makelaar. Ik heb u heel klaar gezeid dat gij 't peerd eerst moest doen zien en dat er dan geen gebreken meer zoün aan geweest zijn; 't peerd is verkocht en zal verkocht blijven adju Hij. De Rechter zal daar 't laatste woord over zeggen, stinker 1 maal 9 en 2 is 11 12 maal 9 en 3 is 111 123 maal 9 en 4 is 1111 1234 maal 9 en 5 is lllll 12345 maal 9 en 6 is 111111 123456 maal 9 en 7 is 11 lllll 1234567 maal 9 en 8 is 11111111 12315678 maal 9 en 9 is 111111111 1 maal 8 en 1 is 9 12 maal 8 en 2 is 98 123 maal 8 en 3 is 987 1234 maal 8 en 4 is 9876 12345 maal 8 en 5 is 98765 123456 maal 8 en 6 is 987654 1234567 maal 8 en 7 is 9876543 12345678 maal 8 en 8 is 98765432 123456789 maal 8 en 9 is 987654321 Binnen enkele dagen verschijnt Socia lism en ware leering door Gam. Lootens R. K. Priester. Het vormt een lijvig boekdeel van omtrent 600 bladzijden, heel net gedrukt. Dien boek ontledigen valt niet in ons doel; alleenlijk zeggen wij hier heel rechtzinnig ons gedacht over dat nieuw werk. Eersten vooral dat werk komt min ten ontijde dan dat men, met 't eersteoogenblik, zou denken immers het socialism is nog al- kwijtschriften. Die verklaringen verwekten eener^ voort de groote vijand, en hetmaatsehap- onbescbrijflijke ontroering. Ook werd Broeder Charles op staanden voet vrijgesteld. Niettemin werd hij gedurende drie maanden gekerkerd,en het onderwijs, dat hij gaf,op schandelijke wijze gelasterd pelijk vraagstuk, waartoe het aanleiding geeft, is nog ver van volledig opgelost te zijn daarbij de schrijver steunt bijzonder- ijk op de begrippen van natuurrecht die on- te De suiker in pakken van de Tiensche Maalderij zijn de beste. Te koop bij alle kruideniers 75JARIC BESTAAN VAN BELG1E. Het gouvernement zal met het oog op de inrichting der feesten van het 75jarig bestaan onzer onaf hankelijkheid,de hoogere commissie samenstel len,waarvan M.de Trooz zelf het voorzitterschap zal waarnemen. Inrichtende commissies van elke reeks feesten zullen later worden samengesteld. van WEVELGHEM Dinsdag namiddag omtrent t uur is een geweldige brand uitgebroken inde driewoonst staande op den Wezelhoek tegen de hofstede der weduwe Foulon. De brand is be gonnen in het middelste huis, Au Chasseur, be woond door De Graeve. De zolder der drie woningen waren opgestapeld met vlas. Twee der huizen zijn met gansch den inboedel afge brand. Het derde heeft men kunnen vrijwaren doch het heeft groote schadegeleden. De wonin gen hooren toe aan M. Gheysens, brouwer te Wevelghem. HOFROUW.— Ter gelegenheid van het over lijden van aartshertogin Elisabeth van Oosten rijk, oudste zuster van wijlen de koningin der Belgen,heeft het hof den rouw aangenomen voor eene maand, tot den 14 maart. Duizenden personen verklaren tezijn genezen geweest van jicht en rhumatism door den Elixir Vincent. Waarom weifelen Depot te Yper Libotte te Poperinghe Mon teyne. Prij» 3 fr. de flesch. Zullen de lasteraars nu even streng vervolgd I onthecrlijkt zijn voor de ware opvatting en worden?Het valt erg te betwijfelen. (oplossing van het maatschappelijk vraagstuk Dit punt wierd tot nu te veel verwaarloosd ALGIERS—VIER MAN LEVEND VERBRAND. I men schilderde meer het soeialismus af do In de omstreken van Herbillin, een klein dorp zijne hatelijke aanhangers en ziine hmJ" nabij Böne, heefteen araab het vuur gestoken - betreu aan eene gourbi, waarbinnen vier andere ara ben opgesloten waren, dielevend verbrand zijn. De plichtige, die uit wraak gehandeld heeft, is aangehouden. DE SLAAPZIEKTE.—Een itaiiaansch genees heer,die zich thans in Oeganda bevind,zou den microob ontdekt hebben van de slaapziekte, die elk jaar in Afrika zooveel slachtoffers maakt. rensweerdig gevolgen, niet genoeg door de valschheid der princiepen waarop het steunt Het werk is voorafgegaan door een korte inhoud die, ons dunkens, wonderwel ge- maakt is, en de studie van hetgansche werk danig vergemakkelijkd. Heel rederaatig verdeelt de heer C Lootens zijn werk in 6 deelen, volgende^ LANDBOUWERS. Tegen den afloop der kalveren en kachtels, wij kunnen u niet ge noeg zeggen het Amerikaansehe poeder De pratere te gebruiken. Deze remedie geneest volkomentlijk in eenige uren en kost maar een frank de doos. Te bekomen in alle apo theken en te Yper apotheek May. CONGOSPOORWEG - Een telegram uit Ma- (adi, overgemaakt door het bureel van San-Paulo de Loando, melt dat de ontvangsten gedurende de maand januari geklommen zijn tot 1 mil lioen franks. wijze Eerste deel Tweede Derde Vierde Vijfde [Zesde Het soeialismus in De Gelijkheid De eigendom Het huisgezin De Godsdienst De Staatsleer. 't algemeen MEXICO De pest te Mazatlan heerscht nog steeds in zeer erge mate. Meer dan 12,000 in-1 woners hebben de stad verlaten. Alle bedrijven I °P "uis"0udkundig gebied; de vernietiging Die verdoeling, zeggen wij, is redematig Inderdaad In'teerste deel, dat heel natuur lijk over t soeialismus in 't algemeen handelt zegt de schrijver dat zijn grondprinciep,voor alle maatschappelijke leven, is de volko- mene gelijkheid van allen en in alles. Zijne gevolgtrekkingen echter zijn of om die gelijkheid te bekomen beoogen en bewerken zij liggen stil. Sedert 1 December heeft geen stoom boot de haven aangedaan. Dagelijks komen 20 sterfgevallen voor. Tweehonderd lijders worden op het oogenblik in het gasthuis verpleegd. DE BELGEN TE ROME In vervanging van wijlen Mgr de Neckere, is als vertegenwoordi ger der Nederland-Belgische belangen, tot pro visor van S.Maria dell'Anima te Rome benoemd Mgr Steyaert, titelvoerende aartsbisschop van Damascus, van het orde der ongeschoeide Kar melieten, een Belg van geboorte. van den bijzonderen eigendom b/ op huiselijk gebied de vernietiging van het huisgezin c/op godsdienstig gebied de vernietiging van godsdienst en zedenleer dop staatkundig gebied de vernietiging- van troon en koningdom. Vandaar bovengemelde verdeeling Eene bemerking die wij ons geheel eer biedigen genegen den schrijver veroorloven, het is dat, volgens ons bescheiden oordeel, sommige bijpunten wat te breedvoerig be-

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1903 | | pagina 2